דיון ההעברות :: מאונט, אוננה, הוילנד, אמרבאט

הארת את עיניי…
ועדיין, בסוף המילניום התחרתיות בליגות היו הרבה יותר גבוהות. אני זוכר בסירייה א (נדמה לי ב 98) סיום עונה עם 4 קבוצות (יובה אני זוכר בוודאות, גם לציו אינטר ורומא אם אני זוכר נכון) שיכולות במחזור הסיום לזכות באליפות… יובה זכתה אם אני זוכר נכון עם שער ניצחון של דילפיירו בדק’ 87 כאשר בצמד המשחקים המגביל נגמר 0-0…

אני זוכר גם שבספרדית ריאל עם הגלקטיקו זכתה באליפות עם 74 נק’!! כאשר עד מחזור הסיום להקרוניה וולנסיה היו צמודות צמודות במאבק.

כלומר כבר היה מודל מסויים שהניב תחרות צמודה כמו בnba כאשר המרכבים -כמו שאתה הסברת- הרבה יותר רחבי היקף, ובכל זאת התוצאה צמודה.

איך חוזרים לשם?

היה מודל מסוים שהניב פערים פחות גדולים בין הגדולות לקטנות, אבל הוא לא הפך את הליגה ליותר תחרותית בהכרח. אחד הדברים שאפשרו לליגות אז להיראות כמו שהן נראו הוא שהכסף שיחק פחות תפקיד ולכן הפיזור של השחקנים הטובים היה גדול יותר. אבל במובן זה המודל ההוא היה דווקא רחוק הרבה יותר מה-NBA מאשר המודל הנוכחי שקרוב אליו יותר (קבוצות על אליהן מתנקזים השחקים הטובים ביותר). כפועל יוצא אגב איכות הכדורגל עלתה (בדיוק מאותה סיבה שה-NBA הליגה הטובה בעולם) ואין שום סיכוי לקבוצות של אז להתחרות בקבוצות של היום.

בהודעה הקודמת ציינתי 2 נקודות שלדעתי מהוות את ההבדל, אבל שים לב שבאחת מהן אפשר לטפל: יצירת ליגת על אירופאית (אירופה בגודלה לא באמת שונה משמעותית מארה"ב). השאלה היא האם אנחנו באמת מעוניינים בזה? משמעות הדבר היא להרוג את הכדורגל כמו שאנחנו מכירים אותו היום. קח לצורך העניין את 32 הקבוצות הטובות בעולם ותוציא אותן מהליגות המקומויות שלהן, מה עשית בזה? הרגת כדורגל מקומי, הרסת עבודה לעשרות אלפי אנשים (מי ימשיך לשלם על הליגה האנגלית אחרי שתקח ממנה את ה-10 הראשונות?) ואיבדת את הרומנטיות המקומית (ב-NBA אין רומנטיקה). אני לא בהכרח מתנגד כי אין לי ספק שביום שזה יקרה אני אתחיל להינות מכדורגל הרבה יותר, אבל אני קפיטליסטי בנשמתי ואני לא בטוח שרוב אוהדי הכדורגל בעולם באמת מעוניינים בכך.

ושים לב, גם אם תעשה את הדבר הזה: לא סוונסזי הקטנה תיכנס לשם כדי להתחרות בגדולות. הקבוצות שמקבילות לקבוצה קטנה ב-NBA שעושה מהפכה יהיו הרבה יותר בסדר גודל של איזו סוסיאדד או משהו כזה. עדיין לא קבוצת תחתית. בכל אופן, גם במודל הזה קבוצה לא יכולה בקיץ אחד לעשות מהפכה. זה פשוט משחק אחר ופחות אינדיווידואלי.

אפשר, לסיום, גם לשלב בין המודלים. זו הסיבה שאני בעד לסגור את ליגת האלופות במתכונתה הנוכחית, ולעבור למתכונת מצומצמת יותר של 16 קבוצות המחולקות ל-2 ליגות בנות 8 קבוצות, כאשר כולן משחקות נגד כולן רק פעם אחת, וה-2 הראשונות בכל ליגה עולות ישר לחצי הגמר. המפגשים יהיו יותר מעניינים ויותר רלוונטיים שכן גם לריאל מדריד וברצלונה יהיה מאוד קשה להמשיך לשלב הבא.

דוד, נדבקת לגמרי לשם “סוונזי” בהודעה שלי, כשהמודל עליו אני חולם הוא במהותו הרבה יותר סופר ליג אירופאית, לא אכפת לי אם לקבוצה ה-20 בסופר ליג קוראים סוונזי (אם הפרמייר ליג תהפוך לסופר ליג בזכות הכספים שלה), ברצלונה (אם נקים סופר ליג מ-20 הקבוצות החזקות בעולם היום), או #20 (אם ניצור קבוצות חדשות ונהיה ממש גרועים בבחירת שמות). גם אני חושש שרוב אוהדי הכדורגל בעולם לא באמת מעוניינים בזה.

לגבי החלק של 2-3 שחקנים, זה נכון, אבל אני לא בטוח עד כמה זה רלוונטי. כלומר, ברור שחלק מהקסם של ה-נבא זה היכולת לחזור לרלוונטיות בעזרת מעט בחירות דראפט מוצלחות (אגב, ליצור הקבלה אירופאית לדראפט גם יהיה שינוי דיי גדול מהמודל היום, בו קבוצות מגדלות את השחקנים באקדמיות שלהן), אבל אני לא בטוח שבלעדיו המודל בלתי ישים. למה אתה חושב שזה (ובכלל רכש של 2-3 שחקנים) מהותי לשמירה על התחרותיות?

כי סוונזי כן מסוגלת להביא 2-3 שחקנים גדולים בזכות כספי הפרמייר ליג, זה עדיין לא יהפוך אותה לקבוצה לגיטימית בליגה. מנגד, אם הלייקרס תביא עכשיו אפילו שחקן גדול אחד זה יהפוך אותה מקבוצת תחתית לקבוצת צמרת. 2 שחקנים גדולים יאפשרו לה להיאבק על אליפות. הסיבה הזו בעצם אפילו יותר משמעותית מהשנייה שציינתי.

בנוסף, אני לא חושב שדראפט בכדורגל יעבוד. אין לך 32 קבוצות באירופה אלא מאות קבוצות המתחרות באותה מסגרת. וכמובן שבכדורגל הגלובאלי של היום אתה לא יכול להגביל את הדראפט להיות מקומי בלבד (נניח רק קבוצות ספרדיות מתחרות על שחקנים ספרדים) שכן מה יעשה שחקן ספרדי שרוצה לשחק במנצ’סטר? (מיותר לציין שדראפטים מקומיים שכל אחד יכול להירשם אליהם מוביל אותך חזרה לאותו המצב בו יש מאות קבוצות המתחרות על עשרות אלפי שחקנים).

הכדורגל הוא משחק הרבה יותר רחב. כדי לאפשר את האיכות והתחרות שיש ב-NBA אתה צריך לצמצם את כל הזבל ולמזער את הפיזור. לך תסגור אלפי מועדוני כדורגל ברחבי אירופה כדי לאפשר ל-32 קבוצות-על להתחרות על כל מה שיש ולהינות מכל האיכות האפשרית. ושוב, גם אז, לקבוצה במקום ה-30 יהיה הרבה יותר קשר לעשות מהפך מאשר לקבוצה ה-30 בטיבה ב-NBA.

שוב, מודל אפשרי הוא באמת התאחדות של הקבוצות הטובות בעולם לסופר ליג אירופאית, אבל זה צריך להיות על חשבון הליגות המקומיות, ולא בנוסף. דבר זה יעלה את איכות הכדורגל אבל יהרוס מאוד את האלמנט הלאומי שיש בו כיום, כל אחד ישפוט בעצמו האם זה רע או טוב. במצב זה אכן אותה ליגת-על תוכל להרשות לעצמה לייצר מגבלות כדי להעצים תחרות (למשל דראפט), אבל אני כבר רואה בעיני רוחי את התלונות על הקפיטליזם החזירי שהרס את כל שאר הליגות המקומיות. הטענות הללו אגב יהיו נכונות לחלוטין, רק שזה יהיה תהליך מבורך… בכל אופן, ההצלחה של ה-NBA באה על חשבון זה שאין יותר מדי כדורסל אחר בארה"ב (למעט ליגות התיכונים והקולג’ים).

כלומר, סוונזי עשירה, אבל לא מספיק עשירה, ביחס למנצ’סטר. ברור שבמצב של הליגה היום, הפערים בין הקבוצות עדיין גדולים מכדי שבאמת נראה 20 קבוצות צמרת - כרגע הליגה האנגלית נמצאת במצב בו (לכאורה?) משחקים נגד הקטנות אמורים להיות קשים יותר מאשר בספרד, אבל עדיין ברור שיש קבוצות גדולות וקבוצות קטנות, כי פערים כלכליים.

אני כמובן מדבר על מודל שהוא על חשבון הליגות המקומיות. מסכים לגבי היתרונות ולגבי החסרונות, ולגבי כך שבדעת המיעוט האישית שלי - היתרונות מנצחים בנוק אאוט. אותו קפיטליזם חזירי יגרום לכך שדבר כזה יקרה רק אם יהיו חזון ותמריצים. אם האוהדים יצביעו ברגליים נגד פעולה כזו, היא עלולה להפוך ללא משתלמת כלכלית. מצד שני, התרחיש היותר סביר בעיניי הוא שהאוהדים יתלוננו, וימשיכו לראות משחקים, כי מה לעשות - הם מכורים לענף המדהים הזה.

אבל כרגע זה לא נראה באופק, לצערי.

סיטי אכן השקיעה המון כסף. העניין הוא שכאשר אתה משקיע המון כסף בלקנות את השחקנים הטובים ביותר ומחזיק 2-3 שחקנים מדהימים בכל עמדה, שקשה מאד להשתלב בקבוצה. שחקנים צעירים רואים את זה ומבינים שלמען העתיד שלהם, יהיה עדיף לעשות את זה במקום אחר.

אז במצבכזה מוכרים עם אופצית החזרה או משאילים.
השחקן מקבל את הדקות שלו בקבוצה אחרת אחרי שהוא התפץח עם התנאים האופטימלים בקבוצת נוער העשירה והחזקה, ואם אם יהיה טוב מספיק הוא יזכה לדקות בקבוצה הבוגרת אחרי שיוכיח את עצמו בקבוצה קטנה יותר.
אגב קבוצה שעושה זאת יפה מאוד היא ריאל. מצליחה לשמור על הצעירים שלה יפה עם המכירות בעלות אופצית החזרה.

קצת נחת בעונה הרעה שעוברת עלינו, פוסו מנסה במשחק מצוין אצל קריסטל פאלאס נגד היריבה העירונית כשפאלאס לא היו רחוקים מניצחון אחרי פנדל שהחמיצו בדקה ה-90.
פוסו מנסה

Fosu-Mensah’s vs Man City:

1 block
1 crosses
4 tackles
5 dribbles
80% dribbles completed
5 clearance

Man of the Match

פוסו מנסה 2

מעניין מה מוריניו חושב על זה בזמן שדרמיאן נראה כמו שחקן ליגת העל ויאנג מורחק לשלושה משחקים.

קצת חדשות מהטוויטר ומהעיתונות:

רומרו היה השוער הראשון של ארגנטינה לאורך כל שלב המוקדמות למיטב ידיעתי, הוא יהיה השוער הראשון גם במונדיאל. הוא מקבל קרדיט, אהוד על כולם ונראה שאוהב את המועדון והמאמן על פי ראיונות שנתן. לא רואה אותו עוזב בינואר.

קראתי דיווחים על לוקאס מורה. אמנם רדפנו אחריו לפני שחתם בפריז, אבל לא יודע אם אני רוצה שיגיע עכשיו. אמנם משחק באגף ימין, שם חסר לנו שחקן, אבל הייתי מעדיף שחקן שמאלי לעמדה הזו. מצד שני, הוא מהיר מאוד, ואם ידע להיות יעיל באגף ימין, יוכל להיות תוספת חשובה כי כרגע אנחנו משחקים עם אגף אחד בלבד.

טוב לשמוע על רומרו במוקדמות, לא ידעתי על כך.
הדיווחים על מורה הגיעו מהסאן כך שאין מה להתייחס לדעתי בטח אחרי שמוריניו אמר בשבוע שעבר את הדברים הבאים:
“Players like [Angel] Di Maria, [Julian] Draxler, [Javier] Pastore, Lucas [Moura], they are second choices.”

מאוד מסכים לגבי שחקן שמאלי ואני חושב שמלקולם של בורדו הכי מתאים וריאלי להגיע, לפי הדיווחים הסקאוטים של יונייטד עוקבים אחריו כבר הרבה זמן ( גם אחרי וייגל ופוליסיץ’ ) והוא יכול להוות אופציה נפלאה כשהוא משלב טכניקה,מהירות ואיום על השער.
אם נוכל להשיג אותו ואת ססניון מפולהאם זה יהיה חלון מצוין ואני לא חושב שזו צריכה להיות בכלל בעיה.
בכל מקרה קשר אחורי חייב להגיע כי מאטיץ’ קורס כבר.

הכל, רק לא עוד שחקן של דורטמונד. מיציתי.

יונייטד מימשה את אופציות הארכת החוזים של בלינד, מאטה, הררה ואשלי יאנג בשנה אחת.
לא אומר יותר מדי מלבד כך שהם לא יעזבו בחינם בקיץ.

אישית אשמח לראות את הררה מאריך חוזה בלי קשר לאופציית ההארכה בחוזה הנוכחי. את יאנג ומאטה אני רוצה לראות ביונייטד בעיקר בזכות האופי, שאמנם שונה מאוד אחד מהשני אבל שניהם דמויות שאני שמח לראות בקבוצה שלנו. התרומה המקצועית שלהם לא משנה עולמות, אבל הם נותנים ערך מוסף, עם ורסטיליות במקרה של יאנג או ערמומיות אצל חואן.

בלינד צריך לעבור לברצלונה, במהלך שיעשה טוב לו, ליונייטד ולקטלונים.

קצת חדשות מהשבוע:

• ג’יימס וילסון החלוץ שקצת נשכח עם פציעות קשות הולך להשאלה אצל שפילד יונייטד עד סוף העונה.

• דמיטרי מיטשל בדרך להשאלה אצל הארטס עד סוף העונה.
    Mitchell all but confirming his move to Hearts
    In Edinburgh. Mitchell, who turns 21 today, has not featured in a single matchday squad for this term and is set to get regular playing time with the fifth-placed Scottish Premiership club.
    United recently brought a number of Under-18s into the Under-23 set-up in anticipation of some second-string regulars leaving. Mitchell is expected to become the second U23 regular to head out on loan this month after James Wilson joined Championship club Sheffield United.
    Mitchell has started all 13 of United’s Premier League 2 fixtures this season at left-back or on the left wing and Hearts manager Craig Levein recently admitted the club needed a wide option.
    “We do need speed in the wider areas, that’s for sure,” Levein said. “We need a left-back and other things as well.”
    Here is what Mitchell posted on Instagram:

הלוואי ונראה את זה - סאנצ’ז וורלד קלאס במחיר רצפה.

• במרץ מוריניו אמר:
    “Man United sold players that I would never sell, bought players that I would never buy,” Mourinho said in March. “I would never sell Di Maria, Chicharito, Danny Welbeck. Never. No chance.”

עכשיו: “In the way we play at Old Trafford, in the way we dominate opponents, in the way we play in their box, I think Chicharito would have 20 goals easily, even coming from the bench for the last 10 or 20 minutes. He’d have 20 goals.”

ווסטהאם מציעה את האפון לקבוצות והוא אופציה נהדרת כשלא בטוח שנראה את זלטאן העונה.

את הקטע על צ’יצ’ריטו מוריניו אמר בתחילת העונה או כבר בעונה שעברה. זה לא חדש מהחלון הזה. לאחר מכן, הוא אמר שהרננדז לא היה אופציה עבורנו כי הוא כבר נמכר והוא לא מחזיר שחקן שהמועדון מכר:

מבחינתי, הלוואי שיגיע וכתבתי את זה הרבה בקיץ. שחקן נפלא על המגרש ומחוצה לו. הוא וג’סי ביחד יהיו שילוב נפלא למשחק הלחץ שלנו.

guillem balague שנחשב לכתב אמין מעדכן על הסיטואציה של סאנצ’ז:
https://twitter.com/GuillemBalague/status/951442083373551616/photo/1

מה שאני ראיתי השמועה החמה ביותר כרגע זה לוקאס מורה מפסז’. כאשר הדיבור הוא על מחיר באיזור ה25-30 יורו. בשוק של היום לשחקן כזה באמצע שנות העשרים לחייו זה מחיר ברצפה. על הנייר מדובר בווינגר ימני שזו עמדה שאנחנו בהחלט צריכים בה חיזוק, מצד שני אני לא בטוח שהוא הפיתרון. בכל מקרה אופציה מעניינת.

ישנם דיווחים על כך שאלכסיס סוגר ביונייטד, היום הוא לא נסע עם הסגל של ארסנל למשחק מול בורנמות׳ ויש כמה דיווחים על כל ששחקני ארסנל מאמינים שכבר השבוע הוא יעבור לאולד טראפורד.

אם למישהו יש מקורות אשמח לפרטים.

באופן אישי אני מאוד אשמח לראות אותו כאן, שחקן חזק עם סט יכולות מרשים ביותר, יכול בהחלט להיות הבורג שיחבר את כל החלק ההתקפי שלנו.

חוץ מכסף, וכמה זה כבר יכול להיות משמעותי בין שתי ההצעות, אני לא רואה סיבה עבורו להגיע ליונייטד. בסיטי יהיו תארים מידיים, פפ, וקבוצה יותר התקפית ב-DNA.

אני גם לא ממש מבין למה אנחנו צריכים אותו. הוא אוהב לשחק בצד שמאל של ההתקפה, שם יש לנו את מרסיאל או ראשפורד. הוא לא ישחק כחלוץ כי לוקאקו, ובאגף ימין לא זכור לי שראיתי אותו משחק בארסנל (אולי בברצלונה כשמסי שיחק 9). חבל על הכסף, חבל על האווירה, חבל על מספר 7, ובייחוד חבל על ההתקדמות של מרסיאל.

לא כדאי לו להגיע לסיטי, הוא כנראה רוצה זמן משחק בסיטי יהיה לו הרבה יותר קשה. אם אני לא טועה פפ גם שיחרר אותה מברצלונה לא?
ובנוסף היוקרה של יונייטד ולהיות חלק מהפרויקט שמחזיר אותה למרכז הבמה אמור להיות מספיק אטרקטיבי בשבילו.

אני חושב שאלכסיס הוא בדיוק מסוג השחקנים שאם יש לך הזדמנות אתה רוכש, במחיר שמדווח עליו על אחת כמה וכמה נוסיף לכך שאולי נצליח לדחוף את מיקי מאוס לארסנל וזה בכלל בינגו. אלכסיס כשמשחק נותן הכל, אפילו משחק הלחץ שלו מעולה לפעמים הוא מנסה קצת יותר מידי אבל הוא יודע לסדר מצבים עם צ׳יפים קטנים כאלה מעל ההגנה שיכולים להפוך את לוקאקו ומרסיאל למכונות שערים. בקיצור אם מביאים אותו צריכים לתת לו חופש בהתקפה ולא לנעול אותו באזור ספציפי