כריסטיאנו רונאלדו :: תם עידן

season-17-18
players

#94

באופן אישי אני לא יודע איך לאכול את זה האמת. חשבתי שיהיה לי הרבה יותר קל, אני עדיין לא כ’'כ מעכל ואני סוג של מעופף עכשיו, הרגשה נורא מוזרה. בפן הרגשי זה לא היה השחקן שהכי אהבתי בעולם והרבה יותר כאבתי את עזיבתם של ראול וצ’אבי אלונסו, אבל יחד עם העזיבה של זידאן אין מנוס מלהבין שאשכרה נגמר עידן. עידן מדהים ששמחתי להיות חלק ממנו, התמזל מזלי וראיתי את ריאל מדריד הגדולה בשיא תפארתה. ישבתי ביציעים בברנבאו בעונה שעברה גם מול באיירן וכמה ימים לאחר מכן גם בקלאסיקו (כן, זה שאכלנו גול דקה 90) ולא ידעתי את נפשי.

תודה לשחקן הגדול בהיסטוריה של המועדון על שנים נפלאות, תודה על התרומה האדירה, על אינספור השערים והעבודה הקשה. המחיר האישי יחד עם המקצועיות והרעב האינסופי. אין סוף הקרבה. שמור לו מקום בלב שלי, גם אם זה לא השחקן שהכי אהבתי בעולם, קשה להתעלם מהתרומה ומכל מה שהיה כאן בשנים האחרונות. אשרינו שזכינו!

ובנימה אופטימית, זה הניקוי אורוות שייחלנו לו, הוא מתחיל ולא הייתה ברירה. זה היה ברור והכתובת הייתה על הקיר. עכשיו נשאר לזרוק את בנזמה, להביא גולר או שניים ולעשות לנו קצת שמח על הלב.

גם זידאן וגם רונאלדו בקיץ אחד, זה קשוח. מאוד קשוח.


#95

רק שאלוהים יציל אותנו מבעיטות חופשיות של ראמוס עכשיו


#96

כולנו מודעים לאגו של הבחור, והיו לא מעט הצהרות בעיתיות עם השנים, והאחרונה שבהם הייתה בגמר ליגת האלופות האחרון. אני זוכר שעוד בחידוש החוזה הראשון עם ה״אני עצוב״ המפורסם חשבתי שהוא צודק ב1000% לבקש חוזה חדש אחרי אליפות שכזו, אבל הדרך שבה הוא עשה את זה הייתה רעה.

ואני לא רושם את זה כאיזה עלבון, להפך, העובדה שהבן אדם נטוע לי כל כך חזק בלב למרות הכל, זה מה שמדהים.
אני באמת מאמין שאי אפשר לסכם אדם בכזה קלות, ועם כל האגו והאובססיה שלו לקבל הכרה אינדיבדואלית, ראיתי בו גם מספיק רצון להקריב ולתרום לקבוצה. אני תמיד נותן את הדוגמא של קאקא ששמר את עצמו למונדיאל 2010, כשרונאלדו ממשיך לשחק גם אם זה דפק לו את המונדיאל בברזיל. אני מסתכל על בייל, ועל הקשיים שלו בהתמודדות עם הציפיות, הסביבה החדשה ועם תג המחיר וקשה לי לא להעריך אפילו עוד יותר את רונאלדו שנראה כאילו כל הדברים האלו לא דגדגו אותו בכלל. כשמסתכלים על בנזמה…

צריך להסתכל קצת על אוזיל, די-מאריה וח׳דירה ומה שהם עשו בקריירה מאז שהם עזבו את ריאל כדי לקבל פרספקטיבה עד כמה גדול הוא היה בשנים הבאמת גדולות שלו כאן.

זה אשכרה סוף עידן, ויהיה לי קשה להתרגל. אמנם לא זכינו במספיק אליפיות בתקופה שלו, אבל הוא האחראי האחרון לזה. התחלנו לקחת עונות של 90 נקודות כמובן מאליו. נשבע לכם שאני חושב שיותר מהכל הוא יחסר לי במשחקי הליגה הקטנים והמגעילים האלו. אתה פותח טלוויזיה מול איזה לבאנטה, ויורד גשם והמגרש מגעיל היריבה מכסחת והקבוצה לא משחקת כדורגל, והוא עדיין מגרד לנו איזה שער משום מקום. אולי מלבד העונה האחרונה, זה היה תסריט די קבוע.

במחשבה שנייה ושלישית, יהיה קשה בשלב הבתים בצ׳מפיונס, במשחקי החוץ באיטליה ובגרמניה, ובכל הדברים האלו שכבר התרגלנו שאנחנו מתמודדים איתם בקלות. יהיה קשה.

הנקודה החיובית היחידה עבורי היא שהפלסטר הזה היה צריך להיתלש מתישהו. מאוד מאוד מאוד הייתי מעדיף שזה יהיה בעוד שנה, אבל עדיף עכשיו מאשר בעוד שלוש שנים. (אפילו בלי להיכנס למחיר)


#97

פחות עצבות, יותר הערכה, דאגה, התרגשות.
עצבות זה כשלוקה יעזוב.

בינתיים תודה רונאלדו. שחקן היסטורי שיכול לגמור כל משחק וכל יריבה. וכבר אין לנו את הנשק הזה. מוזר.


#98

ידעתי שכמה שהראש יבין את זה ללב יהיה קשה לקבל. כריסטיאנו עזב אותנו כבר לפני שנתיים ובמקומו קיבלנו כריסטיאנו אחר. כריסטיאנו ששומר על הרגליים. שספרינט מעל ל20 מטרים מבחינתו זה איסור דאורייתא. שמעדיף ליפול ולנסות לקבל שריקה מאשר לעצור את הכדור. שמופיע רק במשחקים הגדולים. הטירוף והלחימה שלו על כל כדור במשחקים בטורניר ברוסיה רק הזכירו לי כמה שהשחקן הזה השתנה.

הראש יודע שכדי לבצע שינוי אמיתי צריך לחתוך בבשר החי. היינו קבוצה מתה השנה. מכירים את זה שמרוב אוכל כבר אי אפשר לקום מהמיטה? זו היתה העונה. שבעים יותר מדיי. אנחנו חייבים דם חדש.
הראש גם יודע שגם אם לא ברגע אחד אלא בהדרגה, רונאלדו כבר לא היה אותו שחקן. יובנטוס שילמו עליו 100 מיליון יורו ובנוסף ישלמו לו 120 מיליון יורו משכורת בסיסית לאורך 4 השנים הקרובות. עד שהוא יהיה בן 37.5. זה יהיה שווה להם את הכסף? אני בספק.

הייתי מאלו שתמכו בהזאר יותר מבניימאר אבל הדיונים האחרונים בפורום הוכיחו לי שהם אכן לא באותה ליגה (היי גיא) וניימאר פשוט הרבה יותר טוב. רק מסי יוכל להיכנס לנעליו של הכדורגלן הגדול בהיסטוריה של ריאל מדריד וגם לא ניימאר או אמבפה יוכלו למלא את החסר שהשאיר.

למרות הכל הלב כואב. קצת הלם. ממש כמו בפרידה אמיתית. פתאום אתה קצת שוכח את הבעיות שהיו לכם בקשר ואתה נסחף לימים של ההתחלה שהכל היה מושלם. למי יש חשק עכשיו לצרפת בלגיה באמת?

הגול האחרון…


#99

מבחינת אוהדי בארסה, לא היה כזה ‘ברוך שפטרנו’ מאז ראול. וזה בעצם אומר הכל עליו.

אגב
גם למסי הוא ייחסר.


#100

אני כל כך מסכים איתך. אני לא יודע איך ריאל תראה בלעדיו.
לעניות דעתי סוף עידן לוקה יהיה הרבה יותר משמעותי בשבילי. ניסיתי מאד לאהוב את רונאלדו באמת, אולי כי היה לי קשה להפנים את היכולות החייזריות שלו, את לוקה זו הייתה אהבה כמעט ממבט ראשון.
אין לי אבל באמת אין לי שמץ של מושג איך הוא לא זכה עדיין בכדור הזהב.


#102

הוידאו הארוך והאמוציונלי של המועדון לכריסטיאנו רונאלדו[כמעט 7 דקות] - לחצו כאן כל הרגעים הגדולים, החל מהצמרמורת בהצגתו לתקשורת.

מזמין אתכם לקרוא את טור הדיעה שלי ל-‘ישראל היום’, אין כאן ניתוח קר כמובן אלא אוהד אמוציונלי בטירוף

פרידה מהאיש שעשה הכל| אחרי עזיבתו של ראול, דור רומנו, לא האמין שיצליח להתאהב ככה, אך כריסטיאנו רונאלדו שבה את ליבו • משער ניצחון בגמר גביע המלך • מהשיגים הגדולים ועד גביע האלופות השלישי ברציפות • ריאל מדריד מתאבלת על העזיבה של כריסטיאנו רונאלדו • אוהדים ריאל מדריד נפרדים

מי שממש רוצה לקרוא את המסביב - החל מהתגובות של השחקנים, טורי הדיעה של התקשורת, הודעת המועדון ומכתב הפרידה של כריסטיאנו - אני עובד על הפרוייקט באתר ממש ברגעים אלה.


#103

המילה ראול מופיעה 8 פעמים בכתבה… אתה כוכב
וממש אחלה! כל הכבוד על ההשקעה


#104

שער נהדר של המארקה:

לא יהיה אף אחד כמוהו
כריסטיאנו עוזב, האגדה של 451 הגולים

דובקים עד היום האחרון בגול ההוא שפגע בפפה מול סוסיאדד :slight_smile:


#105

המארקה חוגג באופן מיוחד גם באינטרנט. מעבר לאישור סופי על סכום ההעברה (112 מיליון יורו) ניתן למצוא באתר:

ציטוטים של אגדות על רונאלדו -

וידאו של שבעת השערים היפים -


כריסטיאנו במספרים -

ועוד ועוד…


#106

כן גם הכל באתר שלנו:

מכתב הפרידה של כריסטיאנו מהמועדון - וההודעה הרשמית של ריאל| כל המספרים של כריסטיאנו רונאלדו בריאל מדריד| דירוג השערים והרגעים הגדולים של כריסטיאנו בריאל| כל הציטוטים הגדולים - אמרו עליו, וגם מה שכריסטיאנו אמר| הוידאו הארוך והאמוציונלי של המועדון לכבוד כריסטיאנו| טורי דיעה בתקשורת במדריד על עזיבתו של כריסטיאנו


#107

גם בתור אוהד ברצלונה הוא יחסר לי.
אני לא חושב שיש שחקן שחזק ממנו מנטלית לאורך ההיסטוריה. וזה מה שעשה אותו ספורטאי על וגרם לו לכבוש מליון ואחת פעמים.
אני זוכר עוד מההגעה שלו לריאל שהיה לו “מחסום פסיכולוגי” מלכבוש נגד ברצלונה, ואז פרץ את השכר ופשוט לא הפסיק לכבוש כל משחק.
והיו עוד מחסומים כאלה, כמו משחקי החוץ מול גרמניות ואטלקיות, האליפות המקומית, הצ’מפיונז שלקח לו 5 עונות עם ריאל עד שזה באחת, ואז תפר עוד 3… שלא נדבר על הנבחרת והזכיה ביורו.

כל מחסום שעמד בדרכו ואמרו הנה הוא לא יכול, רק דירבן אותו לשבור אותו. והוא אכן שבר כל מחסום אפשרי.

מבחינת כישרון ברגליים יש עשרות לטעמי שיש להם כישרון דומה, אבל המנטליות העצומה שלו היא שמציבה אותו כאחד הטובים בהיסטוריה ללא ספק.

אדיוס. נתראה בצ’מפיונז.


#108

כל אחד מאיתנו צריך לחשוב מה היה קורה אם הוא היה מסור לעבודתו כמו שרונאלדו מסור. מה היה קורה אם במקום לכלות את זמני (בין השאר פה בפורום) בדיבור על משחק שאותו משחקים אנשים אחרים, אני הייתי מתמקד בשיפור עצמי שלי. אלפי שעות במצטבר, בטח הייתי ביל גייטס.


#109

אני אפילו לא רוצה להתחיל להגיב למה שכתבתי, אני רק אזרוק שתי מילים שמבהירות את המסר. תקופת מבחנים. ו…


במארקה הציגו כמה סקרים מעניינים בנוגע לכריסטיאנו, ולמעלה מ-220 אלף אוהדים מיהרו להצביע. 68% מהנשאלים חושבים שכריסטיאנו יפסיד יותר מאשר ריאל מדריד בעצם המעבר ליובנטוס, אבל הסקר המעניין יותר: 63% חושבים שהוא היה השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד; 47% טענו שהצעד של המועדון נכון כלכלית בהתחשב בגילו ודרישותיו, לעומת 33% שדרשו למכור אותו במחיר גבוה יותר, ויתר הנשאלים כ-20% כתבו שלכריסטיאנו אין מחיר.

רק שחקן ייחודי כמו כריסטיאנו יכול להיות בעת ובעונה אחת גם ההעברה היקרה ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד וגם השחקן שנמכר בסכום הגבוה ביותר. עלה 96 מיליון יורו ונמכר ב-112 מיליון יורו, וכל זה בגיל 33.5 בזמן ששחקנים אחרים שמכרנו בהרבה כסף כמו מוראטה(80 מיליון), די-מאריה(75 מיליון) או אוזיל והיגואין - נמכרו כביכול בשיא הקריירה שלהם. רכישתו של כריסטיאנו ע"י יובה היא העסקה הרביעית הגבוהה בהיסטוריה - רק ניימאר, אמבפה וקוטיניו לפניו, ואם נתייחס ל-2009 אז רכישתו ע"י ריאל מדריד מדורגת שביעית.

מעתה ואילך מאוד-מאוד מוזר לראות את החנויות של הסנטיאגו ברנבאו ללא החולצה מס’ 7 על המדפים. אוהד שהתראיין במארקה סיפר שאתמול מיהר לרכוש אחת, קצת בדיליי - כי מחר זה יהיה בלתי-אפשרי.


#110

לגבי סכום ההעברה ליובה - ממה שפורסם בתקשורת אני זוכר שדמבלה ופוגבה נקנו בסכומים גבוהים יותר. האם אני טועה?


#111

דמבלה ניקנה ב20 סנט + טריליון יורו במשתנים.


#112

דמבלה נקנה ב 105 + 40 במשתנים + 10.5 מליון יורו לשנה.
חשוב לציין שהמחיר הנ"ל הוא בראש ובראשונה סמפטום של איש שהדבר היחיד שנאמד גבוה יותר מהונו, זה טפשותו. הכוונה כמובן להנהלת ברצלונה.

חשוב יותר לציין, שמכל ההחתמות היקרות יותר מכרסטיאנו, אף לא אחת הייתה שווה את ההשקעה כמו שכריס התברר שווה בפועל.
אני גם מוכן לחתום שלהבדיל מכריס, אף אחד מהם לא יימכר בסכום שנקנה. על אחת כמה וכמה בסכום גבוה יותר.

בעולם של היום, שחקן כמו כריס בגיל 24 יהיה שווה 300 מליון לכל הפחות.


#115

טוב נו, לפחות תסתכלו על הצד החיובי - עכשיו אלה יהיו אוהדי יובה שיתלוננו על כך שפיאניץ’ ודיבאלה לא בועטים חופשיות :grin:


#116

אל תדאג, רונאלדו ישתיק את התלונות שלהם עם כמה כדורים ליציע שהם יוכלו לקחת למזכרת.