המאמן לופטגי :: הולך הבייתה כבר באוקטובר

• חתם לשלוש שנים
  • חתם רק לפני כשבועיים על הארכת חוזה בנבחרת עד 2020, אבל…
  • יגיע מייד אחרי המונדיאל
  • היום המאושר בקריירה של איסקו :slight_smile:

מצב נדיר, מאמן ריאל מדריד מאמן גם את שחקני ברצלונה.
רונאלדו ישחק נגד המאמן שלו.
אם נקבל את איסקו של הנבחרת בריאל מדריד, לא יהיה אכפת לי שהוא יהיה בורג יותר מרכזי. אני לא מהתומכים הכי גדולים שלו וחושב שהוא שחקן לא יעיל ובכללי אובררייטד, אבל בנבחרת כשהכל סובב סביבו הוא שחקן אחר לגמרי.

יאללה שספרד תעוף כמה שיותר מהר מהטורניר. שהשחקנים שלנו יקבלו מנוחה ושהמאמן יתחיל לעבוד. יש לו הרבה מה לעשות.

אבל התכוונו פה לבאסקי אחר :frowning_face:

וואו מאיפה זה בא? אף אחד אפילו לא העלה את השם שלו !!

אחת ההפתעות היותר גדולות שזכורות לי. אני מאוד אוהב את השיטה הזו של ההנהלה שהכל קורה בשקט ואין לעיתונאים מושג.

מבחינה מקצועית אין לי הרבה מה להגיד, אין ללופטגי הרבה נסיון במועדונים למעט קדנציה אחת בפורטו. שיהיה בהצלחה !

מינוי מעניין. לופטגי עדיף בעיני מאשר מיצ’ל למשל למרות חוסר הניסיון ברמת המועדונים, בעיקר בגלל ניסיון בהתמודדות עם כוכבים, כשבונוס לא קטן הוא זה שחלקם הם ממש אותם כוכבים שאיתם יתמודד בחדר ההלבשה שלנו.

אני בוחר להיות אופטימי בשלב זה, למרות שהקרדיט יהיה מוגבל מאד - לופטגי זה שם שאפשר בקלי קלות לחתוך עם המשבר הראשון, וקדם העונה יהיה בעייתי וקצר עם רכש שמגיע (בתקווה שיגיע) בשלב מאוחר למדי וחצי סגל שמגיע גמור מהמונדיאל. נחזיק אצבעות.

בלי להישמע שגיא כהן יותר מדיי, ראמוס והוא כרגע עובדים ביחד… אולי…

איסקו באנקר בהרכב - תחושת מרמור אצל כל השחקנים הזרים שלא אוהבים אותו בכלל ובראשם רונאלדו ולוקה מודריץ’.
אוי איזו החלטה,
אוי.
הלוואי ואני טועה,
באשר לאיסקו - אני בטוח לא טועה.

למי שתוהה איך ההתאחדות הספרדית הסכימה לדבר כזה, ועוד דקה וחצי לפני המונדיאל: גם ללופטגי יש סעיף שחרור בחוזה כמו לכל אחד אחר. 2 מיליון יורו תשלם ריאל מדריד להתאחדות.

רקורד האימון שלו חוץ מלהיות הזאביק זלצר של נבחרות ספרד:

• פוטר מראיו אחרי 10 משחקים ב03-04, בליגה השלישית.
  • קסטיליה ב08-09 בליגה השלישית - סיים במקום ה6. שיחקו תחתיו אדאן, מרכוס אלונסו וגארי קגלמכר.
  • בפורטו הגיע לרבע גמר הצ’מפיונס בעונה הראשונה עם קאסמירו, ופוטר באמצע העונה השניה. ללא תארים.

בסוף שנות השמונים היה השוער של קסטיליה אחרי שנקנה מריאל סוסיאדד, וערך הופעה אחת בבוגרים. בהמשך הקריירה היה שוער מחליף בבארסה במשך שלוש שנים. שיחק בעיקר בלוגרונייס ובראיו ואיקאנו.

אני מדמיין לעצמי תסריט שבו ספרד נכשלת בצורה משמעותית במונדיאל - הקרדיט המוגבל במילא מהתקשורת וסביבת המועדון יהיה אפסי. מבחינתי משהו כמו הדחת רבע גמר מול ברזיל זה התרחיש האופטימלי.

האמת שאני דיי מבסוט מהמינוי הזה.
לופטגי מכיר טוב את הכדורגל הספרדי ואת השחקנים הספרדים.
סה"כ ממה שראיתי ממנו בנבחרת הצעירה, הבוגרת ובפורטו מדובר במאמן עם שיטת משחק שמתאימה לריאל מדריד.
כמו שזה נראה מדובר גם בטיפוס רגוע וחיובי וכמובן חצי הרכב שלנו כבר מכיר ועובד איתו.

טוב מאוד שיש מאמן. עכשיו הזמן להנחית את ניימאר ועוד שחקן או שניים.

מהי שיטת המשחק שלו בדרך כלל?

הדבר אולי הכי טוב במינוי של לופטגי זה הניסיון שלו בפיתוח שחקנים צעירים. יש לנו הרבה כשרונות בסגל, שחקנים צעירים שהושאלו ושחקנים מבטיחים שעוד יגיעו (ויניסיוס למשל). מאמן שיידע לשלב אותם ולקדם אותם זה מה שהיינו צריכים. זידאן התאים לנו כמו כפפה ליד אבל אם יש דבר אחד שהוא לא הצטיין בו העונה זה קידום צעירים. סבאיוס ממש בוזבז השנה.

אמנם הרקורד שלו כמאמן בקבוצות לא משהו אבל מכל האופציות הריאליות שהיו לנו השנה אני לא בטוח שיש אופציה עדיפה. פוצ’טינו ואלגרי לא רצו לבוא. כל השאר לא מנוסים, או לא דוברים ספרדית או מעבר לשיא.

קל להשוות לבניטס, ההבדל הוא שלופטגי מאמן עם יחסי אנוש טובים. בניטס נכשל בגלל שאיבד את חדר ההלבשה יותר מאשר התוצאות המאכזבות. לפי השמועות ראמוס המליץ על לופטגי, אם הקפטן מאחוריו אז זה כבר מבטיח לו שקט יחסי בחדר ההלבשה. סביר להניח שכל השחקנים ספרדים יהיו בעדו וגם קאסמירו שהובא לפורטו ע"י לופטגי והתקדם מאוד שם.

הדאגה העיקרית שלי היא שהחלפנו מאמן עם אמונה עיוורת בבנזמה במאמן עם אמונה עיוורת באיסקו… מעדיף מאמנים שלא נאמנים לשחקן ספציפי. מי שישלם את המחיר הוא כנראה בייל וחבל.

עכשיו שיש מאמן אפשר להתחיל להחתים שחקנים. חובה להביא חלוץ טוב.

אני מאמין שזה מינוי זמני. אחרי המונדיאל יהיה ללופטגי הרבה זמן פנוי, שבו הוא יאמן את ריאל מדריד. בואו לא נשכח שלסיים עונה בריאל מדריד זה לא עניין של מה בכך והוא גם לא היה האופציה הראשונה.

ככל הנראה אחר כך יחזור לאמן את ספרד אם יהיה לו מונדיאל טוה

זה נראה לך תקין שמאמן של ריאל מדריד יאמן גם את הנבחרת הלאומית באותו הזמן?

בקיצור, הוא מאמן פול טיים של ריאל מדריד.

אני חושב שהכוונה היתה שהוא יפוטר די במהרה ויחזור לנבחרת לקראת\במהלך המוקדמות של היורו (מתחילות במרץ).

לא יודע… זה שובר את הטייפקסט שחשבתי שנקבל קרי מאמן עם קבלות ברמות הגבוהות או “שם” מהעבר בלי ניסיון, אבל עם “מילה” וכבוד מהשחקנים.
נראה שלא זה ולא זה.
אצלי הקרדיט שלו מתחיל מאוד נמוך לאור ניסיון העבר, אני מאוד ספקן לגבי היכולת שלו לעמוד באתגר.

יוצא מהחדר כושר, בודק משהו באינסטגרם ורואה תמונה של לופטגי במארקה ומבין בספרדית שהמועדון הוציא הודעה רשמית. כשהשם שלו עלה בתקשורת חשבתי שהמארקה וה-AS אבודים ויורים לכל הכיוונים, וואו. על בניטס-אנצ’לוטי-מוריניו דיברו קיץ שלם, עם לופטגי סגור עניין באופן מיידי. ברור שהוא לא יכול לסרב לאתגר הגדול בקריירה שלו. אני מופתע, כמובן שהרומן יכול להסתיים אחרי חצי שנה אבל אני מעדיף את זה על פני מיצ’ל או לאודרופ או כל מיני תוכניות ב’ שנראות כמו חזרה לימי לושמבורגו. ומזדהה מאוד עם המשפט לגבי איסקו, ואולי הקבוצה תשחק כדורגל מעט יותר יפה. טוב שיש סוף לסאגה הזו ואני עדיין מופתע איך שורת מאמנים בכירים ניפנפה אותנו בקלות. מילא קלופ, אבל אלגרי שכבר עשה הכל ביובה והגיע לתקרה, וקונטה שבצ’לסי לא סובלים אותו?

מצד שני, ההכנות לעונה קצת מתעכבות ולופטגי מגיע בזמן לא פשוט. אחרי חלל עצום שמשאיר זידאן ואם כריסטיאנו יעזוב אז בכלל. זה הזמן לקבל החלטות קשות גם לגבי בייל, לבצע מהפיכה, לקבוע מי יהיה השוער הבא. אני מקווה שלופטגי מסוגל לכך. שיהיה בהצלחה. אמן שיהיה תואם דל-בוסקה.

אני דווקא חושב שעדיף ללופטגי שרונאלדו יעזוב. אני חושב שיש הסכמה די רחבה שהקבוצה הזו נמצאת על אדי הדלק האחרונים וכן שהיא צריכה ריענון רציני, בעיקר בחלק הקדמי. דבר כזה יקרה לדעתי רק אם רונאלדו יעזוב, כי עזיבה של רונאלדו עשויה לגרום לשינויים נרחבים יותר בסגל על אחת כמה וכמה בהתקפה: כסף שיכנס ממכירה, הצורך בגלאקטיקו חדש שיחליף לכאורה את כריסטיאנו וכדומה. אחרת, הקבוצה תישאר זהה פחות או יותר ואני מעריך שהתחזיות השליליות שלנו יתגשמו לאו דווקא באשמת לופטגי, אך הוא זה שישלם את המחיר בין היתר.

בתור המעריץ מספר 1 של איסקו בפורום (כמעט ברמה בה @Gev מעריץ את קובא) אני כמובן שמח. וקצת יותר ברצינות, מעבר לכך אין לי דיעה עליו לכאן או לכאן. עלא באב אללה מה שנקרא… שיהיה בהצלחה.

דווקא אני לא מופתע. אנחנו כרגע מיטה חולה. סגל מתבגר, שבע ומלא באגו. יש למאמנים כרגע יותר מה להפסיד מאשר להרוויח. למה לקלופ שכבר מצליח בליברפול, או לפוצ’טינו שמצליח בטוטנהאם, להכניס את הראש לתוך כל הקלחת הזאת?

לא הופתעתי מאף שם שסירב. הייתי בטוח שנסיים עם גוטי.

אנחנו בפלוס של 53 מיליון יורו מהעונות האחרונות מאז הדסימה, יש לנו כסף לבזבז גם אם כריסטיאנו נשאר ואם הכיוון שאתם רומזים הוא עסקת ניימאר אז בכל מקרה מכירה של כריסטיאנו תכסה אולי מחצית. אני בעד לצרף שני גלאקטיקוס אחרים ולא את ניימאר ולא שאני מערער על הכדורגל שלו, לחלוטין לא. אני אולי משוחד לגבי כריסטיאנו אבל לא רוצה שיעזוב ומקווה שיימצאו את האמצע, כל אחד יזוז קצת, לא לחדש לו חוזה בשכר לא הגיוני ומצד שני לא לוותר עליו, עזיבה גם שלו וגם של זיזו זה קצת טוו-מאץ’.

מי שמפחד מריאל מדריד לא צריך להיות מאמן כדורגל, מה שווים החיים בלי אתגרים? כבר כתבתי שלכל מאמן היה עדיף להגיע שנה אחת קודם לכן, אבל קונטה למשל באמת מעדיף את צ’לסי וימי חמישי מאשר את ריאל מדריד שזה הטופ של הכדורגל? ויש שם גם אווירה עכורה. אלגרי מיצה את עצמו ביובנטוס למשל. גם חשבתי שפוצ’טינו שבעונה הבאה שוב יסיים מקום שלישי ויגיע לשמינית גמר הצ’מפיונס - יהפוך עולמות. הסירוב היחיד שקיבלתי בשלוות נפש היה של קלופ. אני חושב שאם מחר שריקת הפתיחה של עונת 2018/19, אפילו אם גריזמן מגיע לבארסה - לא חותם שהם פייבוריטים לאליפות, אולי רק בגלל העונות האחרונות. הסגל שלנו עמוק.