העברות וחוזים 19\2018

כן, שמעתי על זה. פשוט בדיחה. באמת שהשחקן היחיד שמגיע לו לדרוש דבר כזה קוראים לו מסי.

אתה לא שם לב שהחילופים הם תמיד אותם חילופים? שאותם שחקנים נכנסים תמיד? וזה פחות או יותר אותו הרכב? ארתור הצליח עכשיו איכשהו להשתחל להרכב.

שחקנים מקבלים או לא מקבלים דקות בלי שום קשר ליכולת שלהם על המגרש. כשחלק גדול מהם אפילו לא מקבלים הזדמנות מלכתחילה (אלנייה, מאלקום, סאמפר).
אבל הוא ממשיך לטחון את ראקיטיץ׳ 90 דקות. גם כשהוא חושך.
מוניר תמיד יחליף את דמבלה, לא משנה אם דמבלה מדהים וסוארס חושך.

הדיון על פאוליניו נכנס ללופ. כל יתר ההודעות אינן קשורות להעברות וחוזים, אז אם אתם רוצים אתם כמובן מוזמנים להמשיך אותם בת’רד רלוונטי.

רק כדי להדגיש את טענתו של משה על הגולים של פאוליניו:
שער ניצחון (2-1) דקה 84 מול חטאפה.
שער שני (2-0) בניצחון 6-1 על אייבאר.
שער שני (2-0) דקה 94 בניצחון 2-0 על בילבאו.
שער שלישי (3-0) דקה 90 בניצחון 3-0 על לגאנס.
שער שני (2-0) בניצחון 4-0 על לה קורוניה.
שער רביעי (4-0) בניצחון 4-0 על לה קורוניה.
שער שלישי (3-0) דקה 93 בניצחון 3-0 על לבאנטה.
שער מצמק (1-2) במהפך 4-2 על סוסיאדד.
שער שני (2-0) בניצחון 5-1 על ויאריאל.

@Paco-Pavon באיזה ת’רד בכלל ממשיכים את הדיון הזה?

דיוני אותם חילופים/טענות לואלוורדה/שחיקה של רקיטיץ’ וכו’ נראה לי מתאים לדיוני טקטיקה/דיון על ואלוורדה/ת’רד חדש שאתם מוזמנים לפתוח אם אתם רואים לנכון. תסכים איתי שזה לא מתאים לת’רד הזה.

למה שער שני לא משמעותי? זה שער חשוב מאוד מנטלית, מה גם שבמקרים רבים כשלא כובשים את השני אז חוטפים שיוויון. בניגוד לשער השלישי והרביעי (אם כי יש כאלה שיחלקו גם על כך) השער השני ממש משנה משחק ולכו תדעו מה היה קורה אם לא.
לא סתם כל משחק כל אוהד כדורגל מתעצבן כשהקבוצה שלו הולכת אחורה אחרי שכבשו גול אחד ולא מחפשת את השני, בגלל כמות המקרים בהם זו הסיבה שבגללה איבדו נקודות.

אגב שער שני כשהיריבה גם מבקיעה הוא שער שווה ערך לשער הראשון, כלומר שער חשוב לכל הדעות (אלא אם בניצחון 6-1 כל ששת השערים אינם חשובים, מה שכולנו נסכים שלא נכון)
כלומר תדגיש עוד שני שערים שלו, ותקבל 4 שערים חשובים מתוך 9, וזה לפי החישוב שלא כולל שערים שניים. אם בא לך תשווה לשחקנים אחרים ותראה.

אבל לצורך העניין בוא נעשה חישוב ממוצע כלשהו. ברסה סיימה עונה שעברה במאזן 99-29. כלומר 58 שערים של ברסה הם חשובים בהנחה שהכל ניצחונות.
ברסה עשתה 9 תוצאות תיקו (פחות 9 שערים חשובים לפיכך) והפסד 1 (פחות 2 שערים חשובים). קיבלנו שסך כל השערים החשובים של ברסה עונה שעברה הם 47.
47 שערים מתוך 99 זה אחוז די דומה ל4 מתוך 9 (47% לעומת 44%). ככה שמדובר בשחקן גארבג’ בדיוק כמו הממוצע הברסאי.
זה מבלי להכנס לשערים שניים, או לעניין שכל השערים החשובים של פאוליניו היו בניצחונות ולא בתוצאות תיקו (השפעה גדולה יותר על הנקודות).
חתיכת חפירה עשיתי פה.

לא אכנס עוד לנושא פאוליניו מעכשיו, נסכים שלא נסכים לגביו.

זה רישמי ז’אן קלר טודיבו בן 19 מטולוז יצטרף ב1 ביולי בחינם. בהצלחה. כנראה שדה ליכט לא יגיע.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1082631127305801728

בארסה מנסה להביא אתו כבר בינואר, כי הוא ממילא לא משחק בטולוז כעונש על סירוב לחתימת חוזה שם (בדומה לראביו).
נשיא טולוז התבטא נגד בארסה לגבי המהלך, ככל הנראה סגלל שמנצ’סטר סיטי הייתה מוכנה לשלם עליו, ולבארסה הוא עובר בחינם. יכול להיות שבארסה תסכים לשלם כמה מיליונים בודדים (קראתי על 2 מיליון) על ההשאלה לחצי שנה כדי שטולוז תהיה מרוצה והשחקן יגיע אלינו כבר עכשיו.

לגבי המשמעות לדה ליכט, אני לא בטוח שזה חוסם אותו. קודם כל צריך לראות מה עם אומטיטי. אחר כך צריך לראות מה שווה ג’ייסון מוריו. אומטיטי יושב על חוזה נמוך, יכול להיות שאם דה ליכט יגיע, הוא ירצה לעזוב.

זה לא מדויק. לפי מה שקראתי יש עניין של 10 משחקים בקבוצה הבוגרת, והשחקן לא מוכן לשחק כדי שיוכל לעזוב בסוף העונה בחינם.

רגע, התבלבלתי לגמרי.

פיקה, אומטיטי, לנגלה, מוריו (עם סימן שאלה מה הוא שווה), ועכשיו גם בלם צעיר טודיבו. אף אחד לא הולך לשחרר את אומטיטי בטח בהתחשב בגילו של פיקה שמעבר ל30. דה ליכט זה ברווז שנשחט לחלוטין ושום שיקולי חוזה גבוה שבארסה מציעה לכל למלם כמו ארדה או גומש לא יעיבו על ההשארות של אומטיטי.

כנראה בארסה חמה מאוד על דה יונג, אם לא בשביל הצורך, בשביל לקחת לסיטי/פריז/ריאל את הילד הזה בטח כשהוא חולם על בארסה השכם וערב. כמו כן, רכש של קשר תמיד תמיד תמיד מבריק יותר מרכש של בלם כך שבהנהלת המוקיונים אצלנו כבר נגזרה גזרה.

מאז החתמת אבידל נראה כאילו יש שינוי משמעותי בהתנהלות בשוק ההעברות.
לא מחכים שיעבור חצי מהקיץ כדי להתחיל משא ומתן.
בארסה כבר עכשיו עובדת במרץ על הקיץ. וגם בקיץ בארסה עשתה את ההעברות שלה מוקדם. בניגוד לשנים קודמות.
בארסה אשכרה לא מפסידה את המכנסיים בכל מקרה של מכירת שחקן.
וכמו שזה נראה לבארסה יש גם אלטרנטיבות ולא הולכת בכוח על שחקן אחד בלבד.

מבחינת רכש. אני בעד החתמת טודיבו, לפי ההבנה שלי הוא פרץ ברגע אחד להרכב בבורדו, מוכשר מאוד.
זה שחקן שעוד שנתיים שלוש בהחלט יכול להיות באותה נקודה שדה ליכט נמצא בה כיום.
וכמו שאמרתי אני שמח לבארסה לא נכנס למלחמת הצעות ועוד משכורת מוגזמת בשביל להשיג את דה ליכט.

לפי מה שאני רואה בטוויטר דה יונג הוא בהחלט בכיוון להגיע הקיץ, ואישית אני חושב שאם צריך לבחור בין אחד מההולנדים אני מעדיף את דה יונג. יותר קל למצוא בלם טוב שמתאים לקבוצה ביחס לקשר שיכול לשחק בבארסה.
ודה יונג הוא בהחלט כשרון ענק, הגיע הזמן שיהיה לנו משהו כזה חוץ מבוסי.

אני לא יודע מדוע אתה כל כך בטוח לגבי אומטיטי. הוא לא מוכן לעבור ניתוח ומפסיד עונה שלמה בינתיים. הוא מרוויח 4 מיליון יורו כשקבוצות אחרות יכולות לתת לו חוזה כפול.
ובארסה יכולה להשאיל את טודיבו או את לנגלה כדי לפנות מקום בסגל לדה ליכט. אני לא חושב שזה ברווז שנשחט. אם תהיה הזדמנות והשחקן ירצה לבוא דווקא אלינו, אני לא רואה סיבה למה לא. החתמת טודיבו לא שוללת לחלוטין את דה ליכט.
אם אומטיטי נשאר והוא בריא, אני לא רואה צורך בדה ליכט. אבל בארסה לא תמיד פועלת לפי הצורך, אחרת לא היינו תקועים עם 10 קשרים.

הכניסה של אבידל לצוות המקצועי מורגשת ומבורכת.

לטעמי אם ראביו וטובידו מגיעים בנוסף לדה יונג ודה ליכט, מדובר פה על הברקה של עיבוי הסגל ע"י שחקנים בחוזים חופשיים (עם כל הביקורת שלי על האופי ואופי המשחק של ראביו)…

אם ראביו וטובידו יגיעו על חשבון צמד ההולנדים, זה פשוט יהיה המקום הלא נכון והזמן הלא נכון לחסוך.

לחסוך צריך על חשבון כל הגומשים, הטוראנים, הורמאלנים והדוגלאסים. לא על חשבון שני כשרונות צעירים שתפורים עלינו, ויכולים להוות את שלד הקבוצה ביום שאחרי מסי.

באמת שצמד ההולנדים זו אחת הרכישות שאני הכי מצפה לה בשנים האחרונות. יחד עם שטגן, אומטיטי, ארתור ודמבלה יכול להיות לנו שלד מאוד חזק שיצליח להחזיק אותנו ביום שכבר לא יהיה לנו את דיוס.

זה אמור לעלות מעל 150m במחיר מבצע. מאיפה לעזאזל הכסף לזה ואיך ומאיפה משלמים אח"כ גם משכורות גבוהות שרק אמא בארסה מחלקת?

ומראש זו אחת הסיבות שהייתי נגד ראביו. קח את כל 70 המליון שיצאו כל ההעברה שלו, ותביא לי את הההולנדים.

עיסקת ראביו לא חוסמת את זה. המחיר שלו ובעיקר הסוכן החמדן שלו. זה מה שמסכל את העיסקה.

לפפ סגורה אין בעיה לשבת עם אמא של ראביו שכל פעם מעלה את הדרישות שלה (אני קראתי שהדרישה האחרונה מצד האם הייתה 15 מליון בונוס במקום 10, ושכר של 12 במקום 10). אבל להיכנס למו"מ עם דה ליכט בגלל ראיולה זה לא אפשרי? נו באמת.

יש לפפ סגורה כאבים בצד מאז העזיבה של פאוליניו, וכשהוא חושב על זה שלא יהיה שם מישהו שלא יודע להניע כדור ולקדם משחק ביום שאחרי ראקיטיץ’ הבן אדם עוד שניה מתעלף.

כל הסכום של ראביו יכול לכסות יפה מאוד את סכום ההעברה של דה ליכט. בהנחה שדה יונג בא אז על אחת כמה וכמה אתה יכול לנתב את הכסף של הצרפתי להולנדי השני. ועוד בלם. חזון אחרית הימים זה שבארסה תהיה עם 2 בלמים מהירים וצעירים.

אני מנסה להבין איך בדיוק חסכון בקניה (העברה חופשית) של ראביו יכול לתת לכם את הקרוב ל100 מיליון שכל אחד מההולנדים יעלה.
גם אם תחשיבו את השכר, אל תשכחו שגם ההולנדים יקבלו שכר, אז אולי זה לא יהיה הבדל של 100 מיליון בין ההעברות אלא רק 80 אבל עדיין

ספורט פותח לנו את הבוקר עם סיפור על מתח אל מול אמא של ראביו. האם (שכזכור, לפי הדיווחים האחרונים העלתה את הדרישות שלה ב15 מליון בסך הכל) מנהלת מגעים עם קבוצות אחרות.

אני חוזר על הקטע של העברה חופשית היא לא העברה חינמית. מדובר על ההעברה שבה השחקן מרוויח מענק חתימה, ושכר גבוה יותר. אז במקום לשלם על שחקן כמו ראביו 50-60 מליון ועוד 7 מליון לשנה (נגיד 85-95 העברה כוללת), אתה משלם 75 מליון (15 מענק + 12 לשנה). חסכת 10-20 מליון אירו. שזה יפה, אבל לא העברה שצריך לקפוץ מהגג בשבילה. בטח שלא על שחקן בפרופיל של ראביו.

אגב, אני חוזר על הדיווחים הקבועים מהתקשורת הצרפתית שראביו הוא תפוח רקוב בחדר הלבשה. לא מבין למה בכלל להסתכל על שחקן כזה.

הדיווחים הם שאייאקס תסתפק ב150 מליון על שני ההולנדים ביחד. אם העסקה על דה יונג כבר סגורה, אז הסכום הכולל של ראביו מממן גם את דה ליכט.

משכורות? בארסה תתמודד. בכל שנה יש תקציב רכש, דה ליכט זה בלם לעשור. אפשר לא לקנות עוד ורמאלנים ומת’ייאים ונתמודד.

בשוק היום ראביו עולה יותר מ70. ראביו בשוק היום שווה באיזור ה100 אם לא יותר, בכל זאת קשר מוביל ומוכשר בן 23 בעל ניסיון רב בכל הרמות.
אז נכון תשלמו 15 מיליון ולא 0 (עדיין לא 100) ואיזה 2 מיליון יותר משכורת, עדיין מבחינת מחיר זה הרבה יותר משתלם ותקבלו שחקן שהוא פשוט טוב יותר (עם כל הכבוד לחצי עונה הטובה של דה יונג).

שוב יש סיבות אחרות שבגללן עדיף לכם את דה יונג, פשוט אין סיבה לנסות לעשות פה ספין שזה משתלם כלכלית גם, כי כלכלית זה בהחלט לא משתלם.

לפי כל הדיווחים דה יונג סגור. אני מדבר על דה ליכט במקום ראביו. בלם לעשור במקום עוד קשר על תקן ראקיטיץ’.

אני לא אומר שזה יותר משתלם כלכלית, אלא שיש לנו את הכסף להנחית את שניהם, ואם ראביו מפריע לזה כלכלית אז הוא לא צריך להגיע.