ליגת האלופות: מובסים ומושפלים בברנבאו מול צסקא

אגב בנוגע לאסנסיו, קשה לאכול אותו. הוא משחק גרוע השנה ומאוד לא תכליתי, אבל קל לראות שהוא כשרוני ברמות הגבוהות ביותר, הבעיה היא בראש בלבד. אפילו כשהוא רע, כמעט כל פעולה שלו נעשית ברמה הכי גבוהה ובצורה נכונה, ויש לו הכל: בעיטה, מסירה, מהירות, שליטה בכדור.

אני חושב שהבעיה שלו היא פשוט מיקום - הוא נמצא יותר מדי במקומות הלא מסוכנים, ואז נדבק במחלת איסקו של חוסר תכליתיות. המאמן שיידע להכריח אותו לשחק מקדימה באגף ימין או במרכז, ירוויח ממנו המון. כי הפוטנציאל להפוך לוורלד קלאס לכל דבר בהחלט שם.

לגבי איסקו עצמו… מי שעוד חושב שייצא ממנו משהו חי באשליות. הוא נמצא אצלנו כבר 6 שנים על תקן פוטנציאל לא ממומש, והוא קיבל לא מעט דקות ולאורך תקופות לא מעטות היה שחקן הרכב לכל דבר. צריך למכור אותו כל עוד עדיין יש לו שם ואפשר לעשות קופה.

כשפלורנטינו פרס חזר היה ברור שצריך מהפכה. הפעם אני חושש שבמועדון לא מודעים לכך, אבל זו הנחמה היחידה שלי מכל מיני הפסדים צורמים כאלה שהם לא נגד ברצלונה. הייתה לנו קבוצה טובה יותר אז ב-2008/09, גם בלי ‘8 מועמדים לכדור הזהב’. קבוצה שקיבלה בראש ובגדול בסוף אבל יצרה סיבוב שלם בלי הפסד. הקבוצה הזו לא מסוגלת לחבר שני משחקים טובים. אסור להיות מושפלים ככה לעולם, בברנבאו. וההרכב שסולארי עלה איתו היה נכון בניגוד לכל מיני פרשנים שם בערוץ. מבחינתי צריך לרוץ עם הילדים עד הסוף, נמאס מהוותיקים החלשים. ויניסיוס להרכב כי אין משהו יותר טוב.
במבט לשמינית הגמר, אני מקווה שלא נקבל את מנצ’סטר יונייטד כדי לא להרוס את הקלאסה והאצילות שהיה במפגשים האלה לאורך ההיסטוריה. ברמה מקצועית כל יריבה תהיה מאתגרת וקשה, אולי חוץ מזו של הבית ההוא ברמת הליגה האירופית. גם אייקס זה סופר מסוכן. אין קבוצה. אבל איזה קטע, בדיוק אתמול הוצג הספר לזכייה בגביע ה-13 ופרס זרק עוד כמה קלישאות. החיים יפים.

שתי מילים נוספות ככה בקצרה: אסנסיו ברגע שאיבד את הקילריות שלו - איבד את הרוב. זו הייתה התכונה שאפיינה אותו, הקרח בורידים, עושה גול ממצב אחד או שניים. הוא לא הכי מהיר, לא מכדרר הכי טוב ולא מצטיין באספקט אחר.
לעולם לא אבין את המנטרה החוזרת הזו של המאסטרו לשלוח עקיצה לעבר ריאל של זידאן. אז זכינו בצ’מפיונס 3 פעמים עם כדורגל שהוא לא היסטורי ולעתים אף כדורגל לא טוב. אז מה? ואני מוותר על ההמשך, כבר הצגתי את התזה שלי.

הכול היה טוב ויפה אם הדברים היו מחלחלים פנימה. בפועל מה שקורה זה שולדאנו ממשיך עם הגניבת דעת. ובנוגע למהפכת הצעירים זה ספין טוב ותו לא. “המהפכה” הזו היא תולדה של חוסר יכולת להביא שחקנים שהמערכת רוצה. הרי זה לא סוד שהחלום של פרס זה נאיימר, זה לא סוד שרצו בקיץ את לבנדובסקי. אבל ההנהלה נכשלה בכך.

אסור להפסיד ככה בברנבאו כי אנחנו ריאל מדריד וכו׳. מעבר לזה - אי אפשר לאחוז את המקל משני קצוותיו. סאנצ׳ס, ואייחו, אורדיוסולה, יורנטה וואלורדה - מה עם עשו בקריירה שלהם יותר מהשחקנים של צסקא?

על סמך מה אתה טוען זאת? ׳מהפכת הצעירים׳ הנוכחית שורשיה בקיץ שבו הבאנו את איסקו ויארא. באותו קיץ הנחתנו את בייל ושנה אחר כך את חאמס.

אנחנו לא יכולים להפסיק להתנהל כמועדון. אין שום קשר בין בניית הקבוצה לבין עבודה שמחלקות כמו שיווק עושות. פלורנטינו הוא נשיא המועדון - ואם היה מבטל השקה של ספר בגלל המצב הנוכחי של הקבוצה אז הוא חובבן.

ריאל מדריד דאגה להביא צעירים במקביל לבייל שנחשב כוכב גדול. באותה תקופה, היו לה כוכבים אחרים

איפה פה ההוכחה ל- ״“המהפכה” הזו היא תולדה של חוסר יכולת להביא שחקנים שהמערכת רוצה״?

שאם תסתכל שנים אחורה, אתה תמיד תראה שריאל הביאה שחקנים צעירים ביחד עם כוכבים. מה שקורה בזמן האחרון שהם לא מצליחים להביא כוכבים שהם רוצים ומציגים את זה בתור איזושהי מדיניות משהו שבחיים לא היה עובר בקדנציות של פרס.

אני חושב שבעונת הגלקטיקוס לא הגיעו צעירים. תקנו אותי אם אני טועה. העניין הוא שריאל מדריד רכשה כוכבים ולא הסתמכה רק על צעירים . גם הצעירים שהיא הביאה שיחקו בקבוצות בנוניות ולא הגיעו מהנוער.
המעבר מארבלואה לקרבחל ומקרבחל לאוריאסולה הוא מעבר כזה.
שיתוף חכימי הוא דוגמה להרצת צעירים בסגנון של העונה .

היו, חלקם אתה מכיר ( ראמוס, מרסלו, רוביניו, וולטר סמואל, קסאנו,קמביאסו) ועוד רבים אבל אלה היותר מפורסמים בתקופה הזו, לאחר מכן עם התקופה של קלדרון היו עוד הרבה ( היגוואין, דרנטה, גאגו, סיסיניו, ביחד עם הרבה שחקני בית בינוניים גראנרו, דה לה רד ועוד) אני יותר בקיא בתקופה הזו אבל אני בטוח שהיו לפני עוד.

יצא לך לשמוע את המונח “זידאנס ופאבונס”?

כדאי לציין שרוב הדוגמאות פה עברו מקבוצה בנונית\גדולה מאירופה \אמריקה למדריד, לא ישר מהנוער. אין בעיה לשתף צעירים (גם מהנוער) אבל צריך להיות בסיס בעל יכולת טובה

הבעיה שלי עם הבית הצעירים כרגע, היא שיש כבר המון צעירים וזה יוצר עומס. אצלינו, כמו תמיד, לא נותנים זמן לשחקנים צעירים לצמוח- אז מה זב משנה כל הדיאז ופלאסיו למינהם אם הם באים על חשבון שחקנים צעירים אחרים שיילכו, שהם בוודאות לא פחות טובים ( בסופו של דבר לא מדובר פה על עילויים כמו אמבפה, או אפילו דמבלה וויניסיוס) ואז אחרי עונה יביאו עוד צעירים כי במועדון לא סבלניים ונמכור או נשאים את אלה שקנינו עונה קודם וככה הגלגל ימשיך?

אחת הבעיות במועדון זה זמן. במקום לתת לשחקנים צעירים זמן, המועדון בדר"כ חסר סבלנות. זה צריך להיות גרף לינארי, לא כל צעיר ישר יקפוץ בבום.

איסקו ואסנסיו לא דומים פרט לעובדה שהם מאכזבים. ברור שלאיסקו יש ברזומה איזה 100 ומשהו משחקי הרכב, בתקופות שונות, במערכים שונים, ודווקא השנה הוא בתקופה הגרועה ביותר שלו. מה שכן, לגבי אסנסיו, אף אחד לא אומר לו לרדת כל-כך אחורה, לדעתי זה נטו חוסר ביטחון והבעייה אצלו, יותר קל לבוא לחצי ולתת עוד פס סתמי מאשר לעשות פעולה שוברת שיוויון - לנסות כדור עומק מתוחכם(אני זוכר בישול שלו לבייל בקלאסיקו, כדור ענק לכריסטיאנו בסופר-קופה בקיץ וגם ללוקאס ואסקס נגד פאריס) או לבעוט. אין ספק שבצד ימין הוא טוב יותר אבל גם כשהוא במרכז לא קורה כלום, ואני מצפה ממנו להיות קצת יותר טוב גם בצד שמאל.
אגב, שוב, הסיומת זה מה שאפיין אותו, הוא צריך חמישה מצבים של מאה אחוז כדי לתת גול השנה. היה יכול להכריע את הדרבי למשל.

בהתחשב בעובדה שסולארי יותר מפעם רמז שאסנסיו לא עושה מספיק הגנה ואז הכביר ושם את לוקאס לשחק במקומו ההצהרה שלך מנותקת במקרה הטוב והזויה במקרה הרע.

אז נכון שזה נראה שאסנסיו לא יהיה הסוס שאליו רותמים את העגלה אבל הוא גם לא אפס בלתי יעיל (כמו איסקו למשל) בקבוצה בריאה הוא נכס. קח לדוגמא את אסנסיו בשמאל- הוא המרים כדורים הכי מדוייק שיש לנו בקבוצה (אולי בליגה הספרדית בכלל ויסלחו לי חסידי קרוס והמצבים הנייחים) זה לא אשמתו שאין מי שינגח או יגיע לכדורי רוחב (הממ הממ בנזמה)