ליאו מסי :: אלוף עולם

ליאו מסי ערך ביום ראשון את משחק הליגה ה-400 שלו בבארסה. בטח שמתם לב שהזכירו את זה בשידור, רק שלא ידעתם שדור רומנו מהפורום הוא זה שישב לחבר’ה על הראש כדי שיכתבו על זה. מסי הגיע ל-365 שערי ליגה במדי בארסה, רקורד של 0.94 שערים בממוצע למשחק וזה מטורף. בכל-מקרה, במארקה המדרידאי כיבדו את מסי לפני המאורע וכתבו כמה מספרים מרתקים עליו במסגרת משחקי הליגה, הנה הם כאן לפניכם:

• מסי הוא השחקן השלישי שמגיע ל-400 הופעות בבארסה. לפני נמצאים אינייסטה - 427, והשיאן צ’אבי 505.
  • מתוך 365 השערים של ממסי, הוא כבש 48 בפנדלים והחמיץ 11, רקורד של 80% בפנדלים.
  • הוא שיחק 32163 דקות בליגה, 356 בהרכב הראשון וב-306 מהם השלים את מלוא 90 הדקות.
  • המאזן בליגה: 303 נצחונות, 60 תוצאות תיקו ו-37 הפסדים.
    הוא פגש 39 יריבות שונות, מול סביליה ואתלטיקו הבקיע הכי הרבה בליגה - 17, והפסיד לריאל מדריד 6 פעמים - הקבוצה מולה הפסיד הכי הרבה.
  • מסי מעולם לא כבש נגד קאדיס, ג’ירונה, מורסיה וחרס אבל שיחק מולן גג פעמיים.
    הוא שיחק עם 97 שחקנים שונים ב-13 העונות שלו בבארסה, 315 משחקים יחד עם אינייסטה, השחקן איתו שיתף פעולה הכי הרבה.
  • 136 משחקים אצל המאמן גוארדיולה - המאמן שהדריך אותו הכי הרבה זמן בליגה.
  • הוא קיבל 38 כרטיסים צהובים ומעולם לא הורחק בליגה כמובן.
  • כבש 21 שערים מול דייגו אלבס, השוער שסבל ממנו הכי הרבה.
  • שיחק 30 משחקים כשהשופט הוא אודיאנו מאיינקו ששפט אותו הכי הרבה פעמים.
  • המאמנים שסבלו ממנו הכי הרבה: אוני אמארי וחואקין קאפרוס אותם ניצח 15 פעמים.
  • היריב שאותו פגש הכי הרבה הוא סרחיו ראמוס - 23, והוא גם הפסיד לו הכי הרבה - 6 פעמים.
  • ארבעה כרטיסים צהובים הוא ספג ממתאו לאוז - השופט ‘שהזהיר’ אותו הכי הרבה.
  • הוא בישל 141 שערים עד היום בליגה - שיאן הבישולים של הליגה בכל הזמנים.

הילד באמת לא רע, מסי נבחר לאיש המשחק 17 מתוך 22 משחקים שהוא שותף בהם. Whoscored.

אם כבר Who scored קפצתי גם ל Transfer Market ותראו איזה יופי של קטגוריה ראיתי על ליאו

מדהים

היד זה “אחד אלוהינו”

אני זוכר שהוא גם כבש עם החזה לא?

זה רק בליגה, בחזה זה היה בגמר של מונדיאל הקבוצות , שכחתי איך קוראים לגביע שוקו ההוא…

מסי מגיע ל 600 (ארגנטינה וברצלונה) 246 אסיסטים

מסי הבקיע 21 שערים בתור מחליף

https://twitter.com/centrestats/status/980844004508971008

טוב מסי זכה בפעם החמישית בנעל הזהב. הכי הרבה בהיסטוריה (הפעם הראשונה שהפרס הוענק ב198). גם היחיד שזוכה פעמיים רצוף שתי פעמים.

image

והכי מדהים בזכייה שלו, בזה שמפת החום שלו מראה שהוא מתפקד בתור קשר לכל דבר.

האמת נמאס לי, נמאס לי להגן על מסי ברשתות החברתיות, בעבודה, במשפחה. מי שלא מזהה כמעט בכל נגיעה של מסי יצירת אומנות מוגמרת (או לפחות ניסיון לאחת כזו), שימשיך בדרכו.
אני בדרכי. תודה לדיוס שבחר בבארסה, ותודה על כל רגע של הנאה צרופה וחד פעמית, שלא תחזור לעולם. שעון חול, תוקירו כל רגע של הפרעוש על המסך.

צא לחופשה גאון.

לפני 14 שנה היה אחד הימים החשובים בהיסטוריה של ברצלונה, היום בו ליאו מסי ערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת . זה קרה ב-16 באוקטובר בדרבי נגד אספניול, עם המאמן פרנק רייקארד שהעלה את מסי מהספסל. מסי היה השחקן הצעיר בהיסטוריה של בארסה, עד שהגיע בוז’אן קרקיץ’ וזה השיא היחיד שנלקח ממנו כנראה. 563 שערים ב-684 משחקים ועוד לא דיברנו על הבישולים, רגעי הקסם והמהלכים שלא הסתיימו בשער וגם אינסוף התארים. אפשר לומר ‘מה לא נאמר’ וגם ‘השאר היסטוריה’ ובכל-זאת:

• זה קוסמי בעיניי שרונאלדיניו מצד אחד היה החונך שלו והשפיע עליו רבות, ומצד שני כמעט בוודאות אם רונאלדיניו היה נשאר - מסי לא היה פורח ככה. מה שעוד הזוי זה שמסי כבש כמעט העתק לשער נגד אלבסטה, שער הבכורה שלו, השער נפסל, ואחר-כך הוא כבש אחד נוסף. מבישול של…רונאלדיניו.

• בשנתיים הראשונות כשחקן בוגרים הוא עוד היה ‘שחקן פציע’ והוא הצליח להתגבר על זה, לא חשוב איך. להוציא את 2014, הוא לא ירד מ-50 הופעות מאז.

• על השלושער נגד ריאל מדריד דיברו רבות, ועדיין, אני סימנתי אותו בצורה אחרת עוד לפני - בשמינית הגמר נגד צ’לסי ב-2006. הוא פגש את ההגנה הטובה באירופה ופשוט שיגע אותם על מטר. את מקאללה, את טרי, את אסיין, את קרבאליו, והוא גם בעט למשקוף.

• אני כן מנסה לבחור כמה שערים: הגול נגד חטאפה בגביע - כמו מראדונה| השער נגד מנצ’סטר יונייטד בגמר בנגיחה - על הפרצוף של פרדיננד ודווקא כי זה בנגיחה| השער נגד ריאל בחצי הגמר ב-2011 כי זה היה דריבל מטורף בחצי הגמר בברנבאו| ואולי שער נוסף נגד ריאל, ב-2017, ברגע האחרון, בגלל האמוציות שלו. ריאל אכלה ממנו הרבה חרא. וגם רגע נוסף שקשור לנבחרת, הבכי אחרי ההפסד בגמר הקופה אמריקה בפנדלים, כי תגובה רגשנית ואקט כזה הוא משהו שלדעתי אוהדי כדורגל חיכו ממסי.

• מסי כנראה לא ישחק בקבוצה אחרת ברמה הזו, זה לא מעניין אותו וזה מדהים. רוצה להאמין שאחרי שיפרוש פער האליפויות שוב ‘יתקזז’ וריאל תפתח פער. וברצינות: מרתק אותי האם ישחק בארגנטינה, בארה"ב ועוד ועוד.

אני אף פעם לא מבין מאיפה הקביעה הנחרצת הזו. לדעתי רונאלדיניו לא היה מפריע לו פשוט כי הוא לא היה יכול, מסי טוב מדי

יותר מזה, גם כשהיו ה4 פנטסטיקוס ( מסי, דיניו, אטו והנרי) מסי בלט מאוד. אם זה בגלל ש"לא היו שמים לב למסי כי רונאלדיניו היה טוב מידי" אז אני ממש לא מסכים, בטח שרונאלדיניו סבל מדעיכה ברורה בזמנו.

עוד אין איפה לכתוב את זה, אבל יאבל’ה, ליגת אלופות (פלוס קלאסיקו) בלי מסי. האמת, זה סוג של ניסוי כלים שלא יכולנו לדמיין, ניסוי כלים לא של השחקנים בלבד אלא גם ובעיקר של המאמן שלנו. מכירים את זה שאתם הולכים לסרט שממש רציתם לראות אבל לאורך כל הזמן של הסרט יש מישהו ענק שיושב מולכם ומסתיר את המסך?
אז welcome ואלוורדה אל עולם נטול הפרעוש, בוא נראה אותך עכשו, מה הרעיונות שלך, איך אתה משתמש בשחקנים שלך, מניע אותם, נותן להם להאמין שגם הם (ולו לרגע) אינדיבידואלים איכותיים שלא במקרה הגיעו לשחק ב-f.c.messi.

אפרופו מה שנכתב בגרדיאן על כך שמסי אנדרייטד, הסיבה לכך פשוטה:
יש גבול למה שהמוח האנושי (או הלב, או הנשמה, או התודעה) יכול לצמצם באמצעות המילה. תמיד תחמוק איזו שארית פרעושית, בין הרגליים של הניסוח, ומשם, לשער של הפליאה.

https://twitter.com/LaLiga/status/1065560774196715520

ההיסטוריה של מסי . בין כל השיאים ששבר הארגנטינאי הנפלא, הוא בהחלט יזכור את היום ההוא לפני ארבע שנים: בארסה מארחת את סביליה בקאמפ-נואו בעונת הטרבל הגדולה עם לואיס אנריקה ומפרקת אותה 5:1. ליאו מסי כובש שלושער גדול, אחד מהם בדחיקה אחרי בישול של ניימאר, ועוקף את תלמו סארה ו הופך המצטיין בליגה הספרדית איי-פעם , כשהוא שובר שיא של 60 שנה. מאז מסי הוסיף עוד 26 שערים ב-2015/16, 37 שערים ב-2016/17, 34 שערים אשתקד והעונה יש לו כבר תשעה למרות פציעה. מסי לא רחוק מהישג מטורף של 400 שערי ליגה - חסרים לו רק עוד שמונה, ויש לו ממוצע של 0.915 שערים בממוצע למשחק ליגה. לזארה האגדי מבילבאו יש רקורד טוב הרבה פחות - 0.67

“שחקן של שלוש ארבע שנים”.
“לא מספיק גולר”.
“לא מופיע למשחקים גדולים”.

כמה בולשיט יא אללה… שלא נדבר כמובן על מעולם לא כבש נגד שוער x ולא ניצח סטוק בלילה קר וגשום…

#הגדולבהיסטוריה

ואני שואל:
איפה כובע שף הזהב?

אחרי 4 שנים פיפא מפסיקה להתכחש - ליאו מסי שחקן השנה בעולם.