טניס :: אליפות ארה"ב 2023

הדרך של פדרר לגמר פנויה,לא רואה אף שחקן שיכול לעצור אותו כרגע.
השחקן היחיד שיכול למנוע ממנו עוד תואר בווימבלדון זה דלפו, אם הוא יכניס סרבים ראשונים באחוזים טובים ולא יקרוס מנטלית הסיכויים שלו יהיו לא רעים בכלל.
אצל הנשים לעומת זאת הכל פתוח.

מחר יום חופש, אבנה את ההגרלה של השמינית עד הגמר אצל הגברים והנשים.

למעט סרינה שגם היא כבר לא הסרינה המחידה שהכרנו אך עדיין יציבה מספיק, אין אצל הבנות מישהי שאני חושב ששווה לשים עליה ז’יטונים. הכל לגמרי פתוח ומי שתתפוס יום תוכל לרוץ עד הסוף.

פדרר בחצי הקל של ההגרלה (כמו במונדיאל אה?), מאידך החצי השני של ההגרלה יכול לזמן ברבע את דלפו מול נדאל ונשיקורי מול דג’וקוביץ’, ובחצי את מי שיעלה מצמד המפגשים הללו.

ביום המנוחה הראשון - כמה מילים מחבר על הטורניר מהפן הנשי שלו. הצד של המין היפה.

סרינה וויליאמס היא הפייבוריטית בק"מ כל פעם שהיא רק משתתפת בטורניר. סימן השאלה היחיד בנוגע לסרינה זה הכושר הירוד שלה והאם רצף המשחקים יפגע ביכולת שלה להתמודד כמו שקרה לה ברולאן גארוס. וזאת שאלה רצינית, כי היא עדיין למיטב ידיעתי לא השלימה טורניר אחד שלם מאז החזרה מסיפור הלידה המסובך מאוד שלה.

מלבד סרינה ישנם בכל זאת כמה שמות שכדאי לשים לב:
ילנה אוסטפנקו: כשהיא מצליחה לתפוס טורניר - ראינו מה יכול לקרות, קרי זכייה שנה שעברה ברולאן גארוס. שחקנית סופר מוכשרת ומעט כמו כדור לא מכוון מתותח… יכולה לעשות נזק עצום ויכולה לפספס במרחק חצי מגרש. היא שחקנית של all in בעוצמה שלה, וזה בא לידי ביטוי מאוד על החימר שהוא משטח איטי והעוצמה הזאת נותנת לה יתרון גדול. על הדשא ההרבה יותר מהיר, היתרון הזה נמוג מעט אבל עדיין, שורה תחתונה: אם היא תופסת טורניר…

אנג’ליק קרבר: הגרמנייה אחרי השיא שלה כמה שנים כבר, אבל היא עדיין מסוגלת ביום נתון להיות משחקניות ההגנה הטובות ביותר שיש בסבב. בסיבוב הרביעי היא כבר פוגשת את בלינדה בנצ’יץ’ השוויצרית הסופר מוכשרת שקיבלה קצת Endorsement מרוג’ר פדרר. בנצ’יץ’ היא כשרון עולה, יש לה טניס מדהים אבל היא מאוד צעירה (סה"כ 21) ולא הצליחה עדיין לעשות את הפריצה הגדולה שלה; אולי זה הטורניר סוף סוף.

והאחרונה שצריך לציין היא פלישקובה הצ’כית, שיש לה את הסרב הכי טוב בסבב כנראה (כרגע הייתי מדרג אותו יותר טוב מאשר של סרינה אפילו). היא נמצאת קצת באיזור הדמדומים של האלפ עד לשנה שעברה. הכשרון שם, אבל לא מצליחה להגיע לבאר ולשתות ממנה. משטח הדשא הרבה יותר נוח לה מהחימר (לא כמו המשטח הקשה אבל יותר) ויש לה משחק יחסית נוח בסיבוב הרביעי מול שחקנית חימר מעולה (קיקי ברטנס) שלא בדיוק מרגישה הכי נוח על הדשא.

אצל הגברים העסק מעניין לא פחות. כמו במונדיאל צד אחד חזק מאוד וצד שני קצת פחות, אבל אסור לזלזל באף צד ובאף שחקן.

הצד החזק והמסוכן ייתן לנו מפגשים מסקרנים בכל שלב. נישיקורי, דג’וקוביץ’, נדאל, דלפו, גולביס, ועוד יתחרו על מקום בגמר. דג’וקוביץ’ ונדאל יכולים להיפגש בחצי, נדאל מול דלפו ברבע.

בצד השני זה פדרר וזהו. בערך. יש גם את ראוניץ’ שיכול להציק, כמו גם המפגש בין מונפיס לאנדרסון שמוצלב למשחק של פדרר.

משחקי השמינית הסתיימו להם, ושוב אצל הנשים הפתעה כשקיקי ברטנס שולחת הביתה את המדורגת טופ 10 האחרונה פליסקובה. זה לא הופך את הטורניר לפחות טוב אלא להרבה יותר מעניין. האם זו תהיה סרינה שוב שתרשום קאמבק ותזכה בתור אמא? האם זו תהיה קרבר הגרמנייה שרשמה עונה חלומית ב2016 עם צמד גראנד סלאמס ועוד גמר (אוסטרליה וארה"ב, ובגמר בווימבלדון. כמו כן, מדליית כסף בריו באותה שנה) ואולי תזכה הפעם באנגליה? ואולי בכלל ברטנס המרגשת שחלתה בסרטן בצעירותה וקמה על רגליה? ואולי הלטבית הנפלאה אוסטפנקו בת ה21 שכבר הוכיחה לנו שכשהכל מסתדר לה היא מסוכנת מול כל אחד כמו שזכתה שנה שעברה ברולאן גארוס?? יהיה מעניין זה בטוח.

אצל הגברים החיים כרגיל. נדאל סוגר עניין ב 3-0 וכמוהו גם דג’וקוביץ’, פדרר גם הוא משייט עם 3-0 כשאת המערכה הראשונה הוא סוגר בייגל תוך 16 דקות!!

קאי נישקורי שנראה מעולה על אף החולשה שלו בסרבים גם עלה וישחק מול דג’וקוביץ’ ברבע. נדאל מחכה למנצח בין דלפו לג’יל סימון משחק שהופסק ויחודש מחר במצב של 2-1 במערכות לדלפו.

בחצי השני פדרר ישחק מול אנדרסון שהדיח את מונפיס, ובחצי השני קרב מבטיח מאוד בין איזנר שעל שמו רשום משחק הטניס המפורסם - הארוך ביותר בהיסטוריה - ובין ראוניץ.

תעקבו. על אף מונדיאל ועל אף טור דה פראנס, ווימבלדון לא מפספסים!

נולה הפעיל לחץ בעניין שיבוצי המשחקים… ובסוף גם זכה. רוג’ר פדרר ישחק במגרש מספר 1, לא רגיל לזה.

טורניר הנשים מגיע לשיאים וכל התותחים שצפיתי (יחסית) שם.

דווקא קיקי ברטנס אחרי משחק נהדר מול פליסקובה מודחת מול הגרמניה הפחות מוכרת בטורניר יוליה ג’ורג’ס שתשחק מול סרינה וויליאמס שנראה שסלולה לה הדרך לתואר מס… טוב, לא סופר כבר. בגמר יחכה להכבר משוחה קצת יותר רצינית כי בחצי השני יתמודדו ראש בראש אנג’ליקה קרובר הגרמניה וילנה אוסטפנקו הלטבית הצעירה והמוכשרת.

מחר רבע גמר הגברים יצא לדרך כשדל פוטרו ישחק מול נדאל אחרי שהשלים את המשחק מאתמול וסיים 3-1.

המשחק של פדרר הולך להיות משעמם. ההזזה שלו למגרש אחר מוצדקת.
נדאל קיבל את הדרך הכי קשה לגמר ועדיין עד עכשיו נראה מצויין…

ממש ניחסת את פדרר הא?

הוא עם נדאל כך שעבד לו טוב.

אני גאה בעצמי מאוד!

אני מה זה מבסוט שפדרר המאוס עף, אבל דשא זה לא טניס. ממש ממש לא. חבל שאין עוד טורניר חימר במקום הדבר העלוב הזה. משחק של הגשות וזהו.

אם היה עוד ג"ס של טניס אמיתי (על חימר) שאלת הGOAT לא הייתה עולה בכלל.

יאללה, הכל מוכן ומזומן לזכייה של הGOAT. ומכיוון שהGOAT הודח בשמינית מול אנדרסון, מונפיס יאלץ לחכות לגרנד סלאם הבא…
אז אופציה ב’, ג’וקו.

תעזבו אותכם מאנגליה קרואטיה,נדאל מול דלפו זה הדבר האמיתי!!!

איזה משחק אפי… חבל שלא נותנים גביע לשניהם. פשוט אין מילים.
איה משחק לעומת הזה של פדרר.

עריכה 1: דלפו, אם לא הפציעה הנוראית, הוא השחקן כי מהנה בהיסטוריה. כמה חבל, כואב הלב.

עריכה 2: רגע נפלא בסוף המשחק. קשה לראות את הענק הזה מפסיד כך.

עריכה 3: משחק של כמעט 5 שעות משאיר אותי רעב לעוד. לעומת משחק של אנגליה או צרפת שמתיש אותי פיזית ונפשית וגורם לי לשקול את המשך דרכי עם הכדורגל.

4 משחקים גדולים היום לדעתי. גם ראוניץ-איסנר היה מעולה וכמובן שמה שאנדרסון עשה מול פדרר היה פשוט מדהים! נובאק בתור היחיד ששיחק פחות מ-3:30 שעות היום יהנה מאוד מרעננות כנראה. נדאל יהיה חייב להיות יותר חד בהרבה כדי לעבור אותו אבל אני לגמרי מאמין. אמרתי לפני ווימבלדון (אני צריך לראות איפה ולמי כדי להוכיח את זה חח) שנדאל ינצח ועכשיו זה נראה הרבה יותר אמיתי וריאלי מתמיד

וואי איזה יום, אחד המהנים ביותר על אף ההדחה הכואבת של פדרר.

האחד שתקתק עניינים גם אם הפסיד מערכה אחת הוא דג’וקוביץ’ שמנצח את נישיקורי 3-1 ועולה לחצי.

במשחק המוקדם השני פדרר נכנע ב3-2 ו 13-11 במערכה החמישית והמכריעה. פדרר הוזכר כשחקן שאף פעם לא הפסיד אחרי שהוביל 2-0 במערכות אז הנה זה קורה בגיל 37.5 (אלא אם כן זה היה רק על גמר גראנד סלאם ואז תמחקו את השורותיים האחרונות).

בניגוד לאמרותיו של @Aragones אני חולק מכל וכל (על אף הערכה למשתמש האיכותי), פדרר אנדרסון לא היה משחק משעמם, כלל לא! הוא היה משחק בו המגישים היו אחד פנומנלי שלמד לקצר נקודות ע"י סרבים כנראה המדויקים ביותר כיום, ואחד נפיל שתפס יום סרב מטורף, ככה בדיוק מנצחים את פדרר.

במשחק הגדול נדאל אוסף את עצמו לניצחון הירואי על השחקן הכי מרגש בטניס ביי פאר. יש שחקנים איכותיים, יש כשרוניים, אבל יש מרגשים. לא נדאל ולא פדרר מזיזים לי את הלב כמו דלפו. אוח כמה שרציתי שהוא ייקח את ווימבלדון. הם - בניגוד לדעתו של @Aragones -היו פחות חדים בסרבים (נדאל השתפר בטירוף במערכות 4-5) ולכן בכל נקודה יצאה הנשמה כשנקודה אחרי נקודה נלקחת אחרי ראלי מטורף.

זה היה משחק שחתם יום משחקים ענק, כי גם איזנר שעלה אחרי ניצחון על ראוניץ’ ירק דם כמו חיה כדי להדיח את ראוניץ’.

חבל לי על פדרר אהובי, חבל לי על דלפו, אבל הטניס סיפק לי היום רגעים מטורפים שמבהירים לי בדיוק כמה אני מאוהב בענף.

ובכלל, אני מעריך מאוד את נדאל אבל אני לא רוצה שיעקוף את פדרר. כי… כי… כי אני נתקף בקנאות ספורט אידיוטית. ככה עם רונאלדו vs מסי, ככה עם לברון vs ג’ורדן (לא באמת), אבל זה כל כך מביש בשבילי, אני אוהב את הספורט טהור, לכן אני אוהב את פדרר גם אם נדאל יחלוף על פניו (ובזכות לגמרי) ועדיין פדרר הכי עשה לי את זה מקצועית ואסתטית, אני אוהב את רונאלדיניו כי הוא הצית בי את האש של הענף הכי דפוק בספורט ואצלי הוא עדיין הגדול ביותר, ולא אכפת לי מספרים, תארים או וואטאבר אני אוהב ספורט, את הניצחונות ואת ההפסדים לא פחות.

נדאל-דג’וקוביץ’ ו איזנר-אנדרסון, ואוו איזה חצי מחכה לנו. מסכנים נדאל ואנדרסון אחרי משחקים ארוכים שעלולים להתנקם בהם בחצי.

הכדורגל כל כך רע, שאני מתחיל לחשוב מה היה קורה לולא אותו לילה שראיתי את רונאלדיניו. אולי אולי היו לי חיים יפים יותר.

מה שלא יהיה, אם תפרוש מחכה לך פה בקטגוריית הספורט ענפים נוספים ומופלאים לא פחות (הרבה יותר) מהכדורגל.

תודה על ההערכה, זה הדדי.
אני חייב להגיד שהמשטח הזה, שאני לא סובל, נותן יתרון לשחקני סרב טובים, והמערכת האחרונה הייתה בלתי ניתנת לצפייה. ניצחון של סרב זה לא כוס התה שלי.

לגמרי. אמוג’י של לב שבור.

אנג’ליקה קרבר הגרמנייה עולה לגמר ווימבלדון (שבת) מול סרינה וויליאמס. קרבר ניצחהאת וויליאמס בגמר של אליפות אוסטרליה 2-1 בשנה המדהימה שלה ב2016. בווימבלדון הם שוב נפגשו בגמר ופה סרינה גברה עליה, באותה השנה קרבר גם זכתה ב US Open בארה"ב מול פליסקובה כשהיא מנצחת שוב באותה השנה את סרינה וויליאמס.

עם כל הכבוד לאנג’ליק, הגמר הזה זה רק סרינה, סרינה, סרינה. אחרי כל הדברים שהיא עברה לחזור ככה ולקחת את הטורניר הכי יוקרתי בעולם… אני לא יודע אם זה מעיד יותר על החולשה של הסבב, או על הגדולה של סרינה.

סרינה וויליאמס פחות ניידת מבעבר, גיל, כושר, אמא וכו’. קרבר יודעת שלא כל יום היא בגמר וכשהיא בכושר היא יכולה לתזז את סרינה עד שייגמר לה הכוח, היא בכושר מעולה קרבר.

הקרב היום בין נדאל לדג’וקוביץ’ מבטיח הרבה. דג’וקוביץ’ נראה שהתאפס על עצמו, שולט מאוד ברגשות שלו ולא מאבד את הראש. זה לא השחקן שהיכרתי מבחינה מנטלית והוא נראה מאוד מאוד חזק בקטע הזה. וכשהוא חזק מנטלית בתוספת ההגנה מהקו האחורי שהוא לתקופות ארוכות היה הטוב בעולם באספקט הזה (לפי הכושר הנוכחי הוא הכי חזק כיום) יהיה קשה מאוד לנדאל. שני שחקנים מאוד אמיצים היודעים לברוח לפורהאנד מחוץ למגרש כדי לחבוט טופ-ספין אימתני ואז לחזור לצד השני ולהשיב בחבטה. צפי להרבה נקודות על ראליים ארוכים שזה ממתק לכל אוהד טניס.

איזנר מול אנדרסון - קרב על הסרב. שניהם מגישים חזקים ומאידך הרבה פחות ניידים. האחד שידע לענות ריטרן ולהשאיר את הכדור חי ישפר את סיכוייו לשבור ולנצח. מה שלא יהיה במשחק הזה מן הסתם הקרב יהיה על מי יזכה להפסיד בגמר לנדאל/דג’וקוביץ’. כנראה.