טניס :: אליפות ארה"ב 2023

לא ראיתי שום טור בווינט, ואם הוא טור תמיכה, כנראה שזה בגדר קיק (שזו פינה שהכותבים והאהודים מעלים דברים, לא הכתבים הקבועים של ווינט).
להיפך, אני ראיתי קריקטורות ורשת אחת שפשוט צוחקת עליה ללא הרף. תמיכה? לא.

אגב, היא האלוקים הנשית של הענף. בדיוק כמו מסי ורונאלדו בכדורגל (שכולם יודעים שלא מוציאים להם צהוב מהר, שכולם יודעים שאף פעם לא מחליפים אותם, שכולם יודעים שהם קובעים) וסרינה הרוויחה את הכבוד הזה.

לא מענישים אותה על דברים שמענישים טניסאית רגילה, בטח שלא יורדים עליה או לוקחים לה משחקון.
אפשר לעשות את זה לטניסאיות אחרות (רגילות), אבל לסרינה… לא, כי הרונאלדו והמסי של הענף.
וראמוס (השופט) פשוט צפצף על זה.
אז היא כן צודקת במובן מסוים (לא בהכל).

איתמר, איך היא צודקת בדיוק? בזה שהפעם היא לא קיבלה פריבילגיה?

ולי לא ברור למה זה פמיניזם. מאותה בחינה השופט הוא פמיניסט שנתן מתנה לטניסאית, בעוד גבר לא היה מקבל את זה.
אז אפשר לטעון לטעות, אבל אין פה שום אפליה לנשים (או לשחורים אפילו)

לא אמרתי שהיא צודקת בכל מי שהיא אמרה… הטענות על זה שהיא אמא לא קשורות למציאות וגם מי שהתמודדה מולה (נעמי אואסקה המצוינת), היא אישה. ככה ששוביניזם של השופט אין פה.
אבל, היא צריכה לקבל פריבילגיה והשופטים צריכים להתייחס אליה אחרת, היא סרינה פאקינג וויליאמס. הספורטאית הנשית הגדולה והמשפיעה בכל הזמנים… בדיוק כמו שלברון, פרום, מסי, רונאלדו, זוכים לפריבליגיות כאלו, גם לסרינה מגיע. חד משמעית.

נולה.
14 תארי גרנד סלאם, משתווה לסאמפרס.
ורחוק רק 3 מנדאל.
אין, אין עוד מלבדו. פנומן וטניס מכונן

למה מגיע להם פריבילגיות?
וסלח לי אבל איזה פריבילגיות מקבל רונאלדו? אם כבר ההפך שכבר לא מאמינים לנפילות שלו.

נולה בחיים לא יהיה אהוב כמו פדרר ונדאל, אפילו הקהל במגרש אף פעם לא סובל אותו, ורואים שזה פוגע בו וכל זה למרות שבשיאו הוא אולי טוב מהם. למה זה קורה? אולי בגלל יותר מדי דברים מלוכלכים שהוא אוהב לעשות, למשל לקחת פסקי זמן רפואיים כשהיריב במומנטום. אתמול למשל במשחקון הקריטי בסט השני שארך 20 דקות ודלפו היה קרוב לשבירה קריטית עם כל הקהל מאחורי ידעתי שנולה ישלוף טריק חמוד, ואכן זה קרה. מה הוא עשה? עצר את המשחק, אמר משהו לשופטת בקשר לכדורים והוציא את דלפו מריכוז. הקהל הלא טיפש הבין בדיוק מה הוא עושה ושרק לו בוז בצדק, ואני ידעתי שהוא ינצח בשתי הנקודות הבאות, וזה אכן קרה.

בגלל זה הוא בחיים לא יהיה אהוב ויזכרו אותו כמו רפא ופדרר.

לא דיברתי פה על עניין אהדה ואהבה.
דיברתי על עניין מקצועי נטו ועל כל מה שקורה על המגרש ועל המגרש בלבד… ובזה? שהוא בשיא שלו? אין עוד מלבדו.

זה לא משנה מה הקהל בבית רואה או זורק גרעינים על המסך ומסנן קללות בכל התחזות שלו, כי הם לא קובעים.
זה משנה שכל השופטים, כל האיגודים, בעצם כולם במעטפת המקצועית יודעים שפשוט אל רונאלדו מתייחסים אחרת.
וככה גם עם סרינה צריך להיות.

אז חבל שלמרות השיא הזה הוא צריך להשתמש בטריקים מגעילים כאלה.

אני לא יודע מה המקביל בעולם הכדורגל על לשבור מחבט טניס, אבל רונאלדו שנה שעברה דחף שופט וחטף על זה על זה ארבעה משחקים בפועל ועוד כמה על תנאי, שמדברים על פריבלגיות לכוכבים, לא מדברים על זה שהם יבזו שופטים בשידור חי, ישברו את המחבט שלהם ויתנפלו בצורה מבישה על השופטים.
אם מסי בשידור חי ושכל העולם צופה, היה קורא לשופט גנב. הוא היה מקבל מקבל כרטיס אדום. והרחקה לכמה משחקים.

אתה רוצה לדעת מה זה פריבלגיה? בוא נדמיין טניסאית אלמונית או דרג ב או ג, עושה את אותם דברים שסרינה עשתה ואיזה עונש היא היתה מקבלת לעומת העונש שסרינה חטפה.

העונש , שתי פחיות קולה ומנה פלאפל…

אני דווקא הייתי שמח לקבל 17 אלף דולר אם הייתי הנמען, שום סכום הוא לא מובן מאליו.

יש פריבילגיות ויש זין על החוקים והעולם, במה שאני אמרתי, התכוונתי לדבר הראשון שהוזכר.
אף אחד לא מעל החוק. אבל יש ספורטאים שהם ברמת על נדירה ושהם הקורת זכוכית של הענף שלהם, לכן, אפשר “לחפף” (בשפת עם) להם, מה שלא היו עושים לספורטאים רגילים בענפם.

כמו שאם מסי עושה תאקל ששחקן רגיל היה עושה, היו שולפים לו כרטיס. אבל למסי? לא, הוא מסי. ואם יש מצב מכריע… רוב הסיכויים שההכרעה תלך עם הקבוצה היו יותר גדולה…
ספורטאים מיוחדים זוכים ליחס מיוחד מהשופטים, וזה לגיטימי. זה לא אומר שמותר להם להתנהל כאילו המגרש הוא של אבא שלהם, אבל בהחלט מותר להם להתנהג כאילו הם מעל ספורטאים אחרים.
ושופטים צריכים לנהוג כלפם אחרת, ללא צל של ספק.

סרינה וילאמס מרויחה 17 אלף דולר בזה שהיא מחייכת למעריצים במפגש חתימות… כנראה שיותר. אני לא חושב שהיא יודעת מה זה 17 אלף דולר, כי הסכומים שהיא מרויחה הם הרבה יותר… בשבילה 17 אלף דולר זה כמו מנת פלאפל… :slight_smile:

מה שסרינה עשתה לא מקביל לסלחנות על תאקל או מצב מכריע שהשופט מעדיף את הקבוצה החזקה. אמרתי לך, דמיין מה היה קורה אם מסי היה קורה לשופט גנב (ושכל העולם שומע את זה) הוא היה מקבל אדום, ומה הוא היה יכול להתלונן שזה בגלל שהוא ארגנטינאי?
הכי מצחיק אותי, שאם סרינה היתה שחקנית כדורגל או כדורסל, היא היתה חוטפת אדום ומורחקת לאיזה 4-6 משחקים. אבל בטניס זה רק משחקון. והיא מתלוננת על זה…

סרינה פישלה, מסתבר שהיא גם סידרתית בזה, וחבל שמי שהכי נענש בזה, היא נאומי אוסקה הנפלאה שבמקום שכל העולם יתעסק ביפנית הנהדרת שראויה לכל הכבוד, הוא מתעסק בספורטאית שהיא אולי הכי טובה בהיסטוריה אבל אישה מאוד קטנה ומפונקת.

מסי זה לא סרינה. מלבד הגדולה העצומה שיש לשניהם כל אחד בענפו… אין בהם שום מאפיין משותף.
סרינה היא אישה, והיא כהת עור. אז בכל זאת יש לה כמה קייסים לזרוק על השולחן (לא שזה מוצדק). לא אמרתי שהיא צדקה בהתנהלות שלה, כי היא לא.
רק אמרתי שמגיע לה יחס מיוחד, ללא ספק בכלל, כיאה לספורטאית הטובה בכל הזמנים. בדיוק כמו שמסי מקבל, ורונאלדו, וחרשתי את הדוגמה הזו מספיק בשביל שתבין :wink:. היא לא אמרה את זה ולא הציגה את זה כ"טענות שלה" לשופט, אבל זה ללא ספק מגיע לה יחס שונה ומיוחד יותר.

איתמר. אתה הבאת את הדוגמה של מסי ורונאלדו מספר פעמים אבל אנחנו לא מסכימים על זה.
רונאלדו על דחיפת שחקן חטף הרחקה מ3 משחקים (ואדום במקום). רוב הזמן רונאלדו ומסי לא זוכים לשריקות.
ומעבר לכך, אין שום הצדקה למתן פריבילגיה ולא משנה מי אתה, אם הטוב בעולם, אישה, או שחור.

כולם שווים בפני השופט, לא משנה אם אתה רונאלדו, מסי, לברון או סרינה וכך צריך להיות הדבר. אני יודע שבכדורגל כך הדבר וגם הגדולים מקבלים עונשים חמורים ולא מקבלים שום פריבילגיה.

טוב, בחירה שלך להיתמם. אני אמרתי את שלי.

שקיעת החמה… הפעם (כל השנה האחרונה) זה סופי.

אשרי שראיתיהו בשיאו.

תשמע פדרר כבר בן 38,זה שהוא עדיין נמצא איפה שהוא נמצא בגיל כזה מראה כמה השחקן הזה גדול וענק. הירידה שלו השנה צפויה, לדעתי וזאת באמת אמורה להיות שנת הפרידה שלו מהסבב. אני לא מאוהדי פדרר אבל היה לי את הזכות לראות אותו משחק טניס.
נעבור קצת לאליפות אוסטרליה, אז פדרר הודח אבל מי שכן ממשיך ונראה פשוט נהדר זה נדאל, מויה הבין סופסוף שהסרב של רפא הוא נקודת התורפה שלו במשחק והוא השתפר בקטגוריה הזו באופן מפליא,הוא בקושי נשבר באליפות הזו והוא פשוט נראה נהדר.
נובאק דווקא לאחר שני הגראנדסלאמים שזכה בהם נראה קצת פגיע באליפות אוסטרליה, הוא כבר איבד שתי מערכות ומתעצבן על כל מה שזז, למזלו הצד שלו בהגרלה לא קשה כל כך והוא כנראה יהיה בגמר,השאלה היא מול מי.
היווני הצעיר נראה נהדר חד חזק ויש לו מה למכור, יש לו סרב נהדר והוא חובט בביטחון כל כדור שמגיע אליו, בחצי הגמר מחכה לו נדאל שכבר רגיל לשחק מול שחקנים עם בק-הנד ביד אחת.

זה מה שקורה כאשר אתה משחק מול כמה ילדים לאורך הטורניר, ואז פוגש יריב רציני בגמר.

למומחי הענף- מהי הסבירות שנדאל יעבור את פדרר במספר הגראנד סלאמס?

אני מקווה שזה לא יקרה.

לדעתי זה יקרה, נדאל צריך לזכות בעוד גראנד סלאם שהוא לא הרולאן גארוס והוא עובר את פדרר.