WWE :: WrestleMania 40

טוב, ניתן לזה צ’אנס.

השבוע נערך Extreme Rules, בו לא קרה משהו יוצא דופן. על ‘Extreme’ כמובן שאין מה לדבר, בטח כשלסנר לא נמצא כדי לפתוח לאנשים את הראש.

המצב כרגע הוא ש-AJ סטיילס הוא אלוף ה-WWE, ואין אף אחד באופק שעשוי לערער על הדומיננטיות המוחלטת והמוצדקת שלו בסמאקדאון. אחרי הפיוד עם שינסקה נקאמורה, שהבטיח הרבה יותר ממה שקיים, AJ עבר לבזבז זמן עם פיוד חסר תועלת מול רוסב. שינסקה התחיל לפני אקסטרים רולז פיוד עם ג’ף הארדי על אליפות ארה"ב, ובאירוע זכה סוף סוף בחגורה (הראשונה שלו ברוסטר הראשי נדמה לי). הארדי עובר לקבל מכות מרנדי אורטון (אין לי מושג למה), ושינסקה ימתין ליריב אחר לקראת Summerslam, או שאולי נראה קרב משולש. בגזרת הכוכבים המבוזבזים: סמואה ג’ו, דניאל בריאן.

במחלקת הנשים, כרמלה מעבירה את הזמן בנצחונות מלוכלכים על אוסקה (אסקה? אסוקה?), עד ששארלוט תחזור ותשים סוף לקשקוש המטופש הזה. בגזרת הכוכבות המבוזבזות: בקי לינץ’

ב-RAW לסנר עדיין אלוף בלי להופיע אף פעם, וכשהוא מופיע זה בשביל סקוואשים על האומלל התורן, או על הקדוש המעונה רומן ריינס. ריינס, לשם שינוי, הפסיד בראשון לבובי לאשלי המתקמבק, ויפגש איתו בתכנית הבאה בקרב number one contender לסאמרסלאם.

החגורה המשנית, הביניבשתית, נמצאת כרגע אצל דולף זיגלר שחזר לפני כחודשיים עם דרו מקינטייר בדמות כעוסה. הוא גבר באקסטריזם רולז על סת’ רולינס בקרב איירון מן, והצליח להגשים את חלום חייו פחות או יותר, עד שיאבד שוב את האליפות ויחזור לחדר החשוך ממנו יצא לפני חודשיים.
בגזרת הכוכבים המבוזבזים: פין באלור שאף אחד לא מוצא מה לעשות איתו מאז שנפצע, ברון סטרומן שלא מקבל צ’אנס לאליפות הראשית כי רומן ריינס, בובי רוד שהולך לאיבוד.

במחלקת הנשים - מעניין. אלכסה בליס קיבלה בחזרה את החגורה שלה עם ניצחון על ניה ג’קס. בסאמרסלאם תחכה לה הכוכבת הכי מסקרנת בחברה - רונדה ראוזי, שקיבלה ‘השעייה’ + קרב אליפות (WWE Logic).
בגזרת הכוכבות המבוזבזות: המצב דווקא בסדר. שתי הכוכבות הענקיות נמצאות בקרב הראשי על האליפות, מה רע? ביילי וסאשה מורחות את הריב ביניהן שארוך כמו המסע של בני ישראל במדבר, אבל זה הרע במיעוטו.

דבר נוסף הוא שיתוף הפעולה בין WWE ל-UFC שרק הולך ומתהדק. באירוע UFC האחרון, ברוק לסנר הגיע לזירה לאחר הנצחון (בנוק אאוט משוגע) של דניאל קורמייה, ואשכרה נתן הופעת WWE קלאסית, עם כעס מזוייף ודחיפות. ברוק הולך להילחם על האליפות ב-UFC, וב-WWE אוהבים להזכיר את זה ואף מסייעים בקידום הקרב עם אמרות כמו ‘ברוק יהיה ראשון להחזיק באליפות WWE ו-UFC במקביל’.
בעמוד הראשי באתר ה-WWE, ניתן לראות מיד כתבה על כך שקיין ולאסקז מתאמן ב-WWE Performance Center. הדברים מתווספים כמובן על ההחתמה של רונדה, שלוותה כולה בכך שהיא כוכבת UFC לשעבר, והאישה המפחידה בעולם (היא לא, קיבלה מכות רצח מהולי הולם ואמנדה נונייז בשני הקרבות האחרונים שלה שם).

יאללה, דברו.

וואלה מקווה שיזרום פה :slight_smile:

התייחסות קטנה בינתיים:

חייב לא להסכים, זה בזבוז אדיר. ב-NXT שתי אלה נתנו את אחד הפיודים הכי טובים בין שתי נשים אי פעם, בעיקר בתוך הזירה אבל גם מחוץ - הכל היה פשוט, קלאסי וישיר. סאשה נראתה כמו מפלצת, ביילי בייביפייס נחושה וכו’. את ביילי החריבו מזמן ברוסטר הראשי, אבל כאן דחפו בנוסף למריחה גם עלילה הזויה שאנגל מנסה לגרום להן להשלים (מה? זה הפוך ממה שאמור לקרות בתכנית האבקות) ורמיזות פסאודו-לסביות. מזעזע.

לגבי בריאן - לא מזמן התבטא בראיון על כך שהוא לא סומך על WWE בשום צורה לכתוב פיוד ארוך בינו לבין מיז עד מאניה. מאיך שהוא מדבר מאז החזרה עושה רושם שאת החוזה שלו הוא לא יחדש, שזה בוודאי חלק מהסיבה לכך שהוא לא מקבל פוש לטופ של הקארד כמו שכוכב בסדר הגודל שלו מצדיק. תכלס בראיין מחוץ ל-WWE עם המצב באינדיז כרגע זה פוטנציאל משוגע.

אין לי ספק שהפיוד בין ביילי לסאשה גרוע ויכול להיות פי אלף יותר טוב. ביחס לציפיות שלי מ-WWE, שמחריבים כל כשרון חוץ מ-AJ סטיילס, וגם זה כי אין להם ברירה מלבד להכיר בפנומנאליות שלו, המצב בגזרת הנשים של RAW יכול להיות גרוע יותר. נניח, לתת לרונדה להמשיך לריב עם סטפני, לאלכסה את סאשה או ביילי, כשהשניה תיזרק לתהומות הנשייה של קרבות חושך וPre-show.
תראה מה קורה בסמאקדאון פשוט. אוסקה ובקי יכולות לתת קרבות לפנתאון, אבל הם ימשיכו עם הטמטום הזה של אלסוורת’ עד ששארלוט תחזור. הם כל כך לא יצירתיים, שחוסר היצירתיות שלהם יצירתי. בחיים לא הייתי מצליח לחשוב על כתיבה כל כך גרועה.

AJ סטיילס הגיע לWWE בנקודה שהוא סופרסטאר ואולי המתאבק הטוב בעולם. אומנם מקבלי ההחלטות שם הפתיעו לא פעם ולא פעמיים בטיפשות שלהם, אבל יש גבול, ולכן הוא לא עבר את מסע ההתשה של מתאבק רגיל דרך הNXT קודם (אמ סמואה ג’ו).
לגבי הפיוד של סשה נגד ביילי, הגיעו מים עד נפש, אין עניין בפיוד הזה והוא לעוס ומאוס מכל כיוון אפשרי.
ביילי נראית כמו הצל של עצמה ברוסטר הראשי ומה שעושים איתה פשוט לא טוב.

אם אני זוכר נכון הארדי לקח לאורטון את התואר ככה שזאת הנקמנות המוכרת של אורטן רק חבל שהם נזכרו באיחור של חודשיים. סטרומן עם החוזה המובטח ככה שתהיה בטוח שהוא יהיה עם האליפות בקרוב.
אני חושב שהסיבה שהם איימו להעביר אחת מהן לסמקדאון הוא באמת כי בלי שארלוט משעמם ומגוכך שם ואלה 2 שמות שיכולות לתת שם קצת עניין.

גם לוצ’ה אנדרגראונד מתחילה לתפוס תאוצה.
אחרי עונה 3 מאכזבת יחסית, אני חייב להגיד שהעונה הציפיות שלי קטנות מרגע לרגע. חלק מהכוכבים הגדולים עזבו, מי שנתנו את הגיוון והצבע והיו אחראים על עונות מדהימות בעבר.לארגון אין ראש כלכלי שקט, והם נאלצו להיפרד מהדבר שהכי אפיין אותם, הטמפל. מה שנתן להם את השוני מארגוני רסלינג אחרים ועיצב אותם כסדרה עם עונות ולא ארגון רסלינג סטנדרטי, ונתן להם את האופי. הם עברו למקום אחר, למזלם אין שינויים יותר מדי בולטים בטמפל החדש וזה אותה אווירה שהם הצליחו לשמר. רק הזמן והפרקים יכריעו.

קישור לפרק האחרון של לוצ’ה:
http://watchwrestling.in/watch-lucha-underground-season-4-episode-6-7-18-18/

באמת סופר מומלץ. אבל אם אתם מתחילים עדיף להתחיל מהעונה הראשונה.

למה הת’רד בספורט אמריקאי ולא בספורט כללי?

UFC:

זה היה ההימור שלי ולא מאמין שקמתי מוקדם בשביל החרא הזה. חאביב מתאבק מדהים אבל כל ההתנפלויות האלה לרגליים והחיבוקים 4 דקות מתוך ה-5 של כל סיבוב הם מייגעים. קונור נראה OUT לחלוטין, הקרבות קרקע התישו אותו לגמרי. חאביב עמד קרוב אליו בזמן המועט שהיו על הרגליים ופשוט לא נשארה לו מספיק אנרגיה לתקוף. לא באנו לראות היאבקות. איזה שיעמום.

הכאוס אחרי הקרב היה מביש. חאביב קופץ על מישהו בקהל ומישהו מהצוות שלו מפתיע את קונור עם אגרוף מאחור. דיינה ווייט סילק את חאביב מהאוקטגון וסירב לשים עליו את החגורה ואמר לו “יכולתי לפסול אותך על זה”. איזה שד נכנס בחאביב? מנוגד לחלוטין לאופי שלו, הטראש טוק לפני הקרב השפיע עליו קשה.

רק לי נדמה שווייט מנסה להכניס ל-UFC אלמנטים מה-WWE? אולי השיתוף פעולה בין החברות לא נגמר בלסנר וראוזי.
זה התחיל עם התקיפה המשונה של קונור על האוטובוס, ובכלל הדמות של האידיוט הזה, הכאילו-תגרה בשקילה, ועכשיו עם משהו שלא זכור לי שראינו. דווקא אחרי שחאביב מכניע את קונור הוא נזכר שהוא נכנס לו מתחת לעור ובוער לו לריב עם הצוות? מה זה השטויות האלה? נראה לי שב-UFC מנסים להכניס קצת אווירה כדי להגדיל הכנסות. זה עובד בגדול אבל אני לא אוהב את זה.

המחשבה הראשונה שעלתה לי. למה אתה כל כך נוטר טינה אחרי שניצחת? תחייך, תקניט במילים, יש לך אינספור הזדמנויות אחרי זה לזרות לקונור ולצוות שלו מלח על הפצעים.

לא יודע אם זו הכוונה של דיינה וויט. הוא לא שלח את קונור לזרוק כיסא על האוטובוס או גרם לחאביב לאבד עשתונות. התדמית של הענף הזה נורא חשובה לו, הוא גם ככה נתפס כספורט ברברי שלהרבה אנשים קשה להתחבר אליו. לא ראיתי אותו כל כך עצבני כמו השיחה שהוא עשה לחאביב אחרי המהומה וסילק אותו.

אם יש כאן עוד עיניים -

רומאן ריינס בהודעה הזויה, מפתיעה ועצובה שפתחה את RAW מספר שהוא נאבק בלוקמיה. חלה לראשונה לפני 11 שנה ולאחרונה המחלה חזרה. כמובן שפינה את התואר וכנראה שיעדר לתקופה לא מבוטלת לטובת הטיפולים.

החלמה מלאה כמובן. מחלה ערורה.

מאוד מצערת ההודעה של ריינס. שיחזור מהר בריא כמו שור.

רגע משעשע הלילה בסמאקדאון:
שיין מקמהן מבלבל את המוח על הטורניר חרטא במדינה ההיא שלא מרשה ל-WWE להביא נשים והחברה שמה פס על כל העובדות שלה כי כסף, ואומר כי הטורניר יכריע מי המתאבק הטוב בעולם.
הקהל של ניוארק בתגובה: “CM Punk! CM Punk! CM Punk!”.
שיין: “I don’t believe he’s in the tournament”.

חבל.

אחרי יותר משנה, AJ Styles מפסיד את אליפות ה-WWE לדניאל בראיין בתכנית סמאקדאון רגילה אחרי נצחון ברמאות. בהנהלה כנראה רצו להימנע ממפגש נוסף בין לסנר לסטיילס ב Survivor Series הקרוב, לאחר שהשניים נפגשו גם בשנה שעברה, וכן מכהונה שוברת שיאים של סטיילס.
לי זה נראה מביך. אף אחד בכל ה-WWE לא מתקרב לרמה של סטיילס, בטח שלא בראיין שאפילו לא אובר כרגע. אם ג’ו הפסיד לסטיילס כל כך הרבה פעמים, אין שום הגיון בלתת לבראיין את החגורה. סתם חבל בשביל סטיילס שישב ביציע ביום ראשון, אלא אם כן מתכננים משהו שאני לא מודע אליו.

לפי לא מעט דיווחים מי שדחף כבר תקופה להיל טרן הזה הוא בראיין בעצמו. האופן המזורז שזה נעשה בו צורם, אבל אני כן חושב שנפתחו פה כמה אופציות יצירתיות לא רעות בכלל. הרי פוש של ליד בייביפייס בראיין לא יקבל, וסטיילס והוא כבר הוציאו קרב אחד מעולה אחד מהשני השנה. פיוד עם קצת בשר יכול להיות מעניין.

שיתנו לו היל טרן עם איזו בגידה, לא רואה הצדקה לעשות את זה בקרב אליפות בתכנית סתמית ולהושיב את סטיילס בצד ב-PPV בשביל זה. זה לא הוגן כלפי הטאלנט הכי גדול שיש להם כרגע.
הפיוד בין השניים בהחלט יכול להיות טוב, וכל עוד בטיילס בסמאקדאון שום בייביפייס לא יכול לצמוח שם, כך שההיל טרן של בראיין מתבקש. מת לראות איך יוציאו את בראיין מול פאקינג ברוק לסנר, כשאפילו מול טריפל אייץ’ הוא לא נראה לג’יט.

מעניין ומצחיק. דעות?

התנאים של המתאבקים בלתי נתפסים. יש סופרסטארים שמוכרים בכל העולם, והמשכורת שלהם מגרדת את המיליון דולר מלמטה. מתאבקים פחות מוכרים, ואלו 99 אחוז מהחברה, מרוויחים סכומים שהזוי בכלל שהם מסכימים לקבל בשביל מה שהם מקריבים - אפס זמן עם המשפחה, סכנה בריאותית בטווח הקצר ובטווח הארוך.
ג’ון סינה, שם מוכר בכל העולם, מקבל משכורת דומה לזו של סקוט מקטומיניי - כדורגלן צעיר בספסל של מנצ’סטר יונייטד. באגרוף מקבלים על כל קרב המון כסף, כשהסופרסטארים מקבלים מיליונים. לרוב מתאבקים אין כל הכנסה מזכויות השידור, שגם ככה לא גבוהות, והם עדיין נדרשים לסכנות חמורות משל מתאגרפים.

וינס אמנם מכניס 900 מיליון דולר בשנה, אבל מרוויח מעט מאוד, ולא סתם אוליבר השמיט את הנתון הזה. יש ל-WWE הוצאות מטורפות - להטיס צוות שלם - הפקה, מתאבקים, שדרים - שלוש פעמים בשבוע מינימום לחורים ברחבי היבשת ואף בעולם. להקים תפאורה בכל מקום מאפס. מגוון השטויות שהן חלק מההצגה כמו פיצוצי מכוניות והפיכת משאיות. ולמרות השכר הנמוך, יש 215 מתאבקים בארגון, בנוסף לאינספור אנשי צוות, ואלו המון משכורות לשלם.

אני בטוח שיש דרכים לייעל את הארגון מבחינה כלכלית, ולפי דברים שנאמרו בעבר (cm punk לדוגמא), וינס בולם לא מעט אפשרויות כאלו. אין ספק שמה שקורה למתאבקים הוא חרפה מוסרית ממדרגה ראשונה וכל מה שוינס עושה כדי לטפל בזה נובע אך ורק מרצון אגואיסטי לשמור על תדמית הארגון, אבל הוא נוטה גם לפגוע ברווחיות הארגון עצמו מטעמי עקשנות או גאווה. אני חושב שבמקרה הזה איגוד יהיה הפתרון הטוב ביותר, כי כל עוד יש פראיירים שמסכימים (ומתאבקים ברחבי העולם מתים כדי להיות ב-WWE, ליטרלי) - מה אכפת לו להמשיך להתייחס אליהם בחרפה?

מזכיר קצת את המצב של כדורסלני המכללות (עם כל הסייגים שיש).
כשמוצאים דרכים לפעול בין הכסאות הקפיטליזם יכול להיות מפחיד כמעט כמו קומוניזם :confused:

לא שזה מצדיק, אבל לכדורסלני המכללות לפחות יש אור בקצה המנהרה - אם הם מקבלים חוזה ב-NBA, זה יהיה חוזה של מיליונים במקרה הגרוע, ושל עשרות מיליונים בשנה אם הם שחקן סביר ומעלה (אנס קאנטר מרוויח 17 מיליון בשנה. ברוק לסנר 10 [לכאורה, קראתי פעם דיווחים של דייב מלצר על הרבה הרבה הרבה פחות]). הם סך הכל ילדים בני 19, ועתידם הבהיר עוד לפניהם, גם אם מנצלים אותם 3 שנים (כשהם מקבלים תואר אקדמי בשווי מאות אלפי דולרים על הדרך).
המתאבקים שהגיעו ל-WWE הגיעו לפסגת השאיפות. אין להם לאן להתקדם מעבר לשפר את מיקומם בתוך החברה עצמה. להפוך לג’ון סינה או ברוק לסנר אף אחד לא יצליח, כי גם כשמישהו מתקרב מבחינת אהדת הקהל - CM Punk - וינס שם לו גלגלים ומחזיר את דה רוק למיין איבנט של רסלמניה כי כסף.

אני לא מכיר שום ענף ספורט בו כמות הטרגדיות כל כך גדולה, והתגמול כל כך קטן. כריס בנואה רצח את המשפחה שלו והתאבד בהשפעת כדורים אחרי שהיה צונח head first מהחבל העליון 20 שנה בערך. אדי גררו התאבד בגיל 38. דניאל בראיין כמעט מת כמה פעמים. אדג’ סיים את הקריירה בגיל צעיר (למזלו הוא עדיין מועסק, אך זה הודות לכריזמה ולכך שהרס לעצמו את הצוואר במהלך קרב, ולא לתנאי עבודה נפלאים). מיק פולי איבד אוזן ולדעתי גם לא מעט IQ. רודי פייפר ורבים אחרים מתו לפני גיל 65. מתאבקים רבים מעידים שהם חיים על משככי כאבים, כך שלא רק שמתים מהר - חיים חרא בשנים המעטות שכן חיים. כל זה בשביל חצי מיליון דולר בשנה בלי ביטוח רפואי, פנסיה, קרן השתלמות ולראות את הילדים שלך. פשוט לא ייאמן.

אגב, התגובה הרשמית של WWE לתכנית:

"John Oliver is clearly a clever and humorous entertainer. However, the subject matter covered in his WWE segment is no laughing matter. Prior to airing, WWE responded to his producers refuting every point in his one-sided presentation. John Oliver simply ignored the facts.

The health and wellness of our performers is the single most important aspect of our business, and we have a comprehensive, longstanding Talent Wellness program. We invite John Oliver to attend WrestleMania this Sunday to learn more about our company."

תודה על המענה :slight_smile: החכמתי.
אוף טופיק קטן בנוגע לתגובה של הwwe
בתור אחד שהעבודה שלו הייתה לכתוב תגובות כאלו לכל מיני רשויות ולתקשורת, לא הייתי מייחס הרבה חשיבות לזה. לרוב התגובות האלו מלאות בהרבה כלום.