WWE :: WrestleMania 38

@sh4rky - קודם כל תענוג של הודעות. עוד לא מצאתי זמן לראות את המונולוג של אוליבר, מקווה להצליח בקרוב ולענות בצורה יותר מפורטת. בינתיים התייחסות קטנה:

יכול מאד להיות שהתאגדות זו התשובה, אבל במונחים של שוק - מה ההצדקה לכך? נכון, זה מונופול, אבל הסיבה לכך שזה מונופול היא שוינס לקח תחום של בידור שהיה די נישה (פופולרי מאד, אבל מבוזר ולא מוצר “מודרני” כמו שהוא היום בשום צורה) ויצר ממנו אימפריה. החוזים של כל העובדים נחתמים מרצון בסופו של דבר. הסיפורים האנושיים בהחלט מזעזעים (ממליץ בחום על הפודקאסט של ג’ו רוגאן עם Jake the Snake - פשוט מרתק) ואני לא מזלזל בזה, אבל האם אתה לא רואה סיטואציה שבה כפייה של תנאי העסקה אחרים תקריס את כל המודל העסקי של ה-WWE?

זה אכן לא פשוט, במיוחד מאז שאין ל-WWE שום תחרות ממשית. למרות שלמיטב זכרוני המצב היה גרוע בהרבה בתקופת התחרות עם WCW, אם כי לדעתי זה ממש לא קשר סיבתי.

תסתכל על המניה של ה-WWE, ועל מה שקרה לה בשנתיים האחרונות. קפיצה מטאורית, ולא סתם - הרווחים עולים משמעותית. נכון שהחברה לא מרוויחה את מה שאוליבר הציג, אבל היא יציבה ורווחיה ועולים יפה בשנים האחרונות.
יש לוינס כסף, ואני מסכים שאי אפשר להביא לכל סופרסטאר חוזה של לברון ג’יימס, אבל המרחק בין זה לבין העסקה ישירה ודאגה לפנסיה וביטוח בריאות הוא אסטרונומי.

יחד עם זאת, אני לא מסיר אשמה מהמתאבקים עצמם. אתם מודעים להקרבה ולסכנות, אם אתם לא מוכנים - אל תחתמו. אף אחד לא מכוון להם אקדח לרקה. להתפתות לחיי הזוהר בגיל 30 ולהתבכיין בגיל 50 זו לא חכמה גדולה. אני לא מתנגד אוטומטית לגישה של מי שלא רוצה לא צריך, אבל קשה לי עם תנאי העסקה תת רמה, ונראה שזה תקף במקרה הזה.

אז ראיתי את הסרטון, עם רובו אני מסכים מאד מאד, וגם עם ההצעה של אוליבר שמה שעשוי לעזור זה לחץ מצד הקהל, למרות שזה לא יספיק כנראה. כמו שהוא ציין - המדיניות לגבי שימוש בחומרים אסורים, זעזועי מוח וכו’ השתנתה דרמטית מאז ימי גררו/בנואה, וגם אם היא רחוקה ממושלמת זה בהחלט זז בכיוון הנכון.

השאלה היא האם יש כאן משהו לא חוקי, שזה מה שאוליבר רומז לו בכבדות - וקשה לי להאמין שזה נכון. אם הכל חוקי - האם חקיקה חיצונית זה מה שיפתור את הבעיה? הרי יש מתאבקים גם מחוץ ל-WWE ומצבם ע"פ כלל חמור לא מעט. וינס יכול בהחלט למנף את זה משפטית כדי למחוץ את שבבי האין-תחרות שעוד נשארו (NJPW אולי לא כי הם חברה יפנית, אבל ROH,AEW ומה שנשאר מ-Impact) ולחסל אפקטיבית כל אפשרות לאיזושהי תחרות מינימלית מצד האינדיז - גם בעתיד.

זה מלכוד קשה. אני חושב שעד שלא יהיה ל-WWE מתחרה אמיתי, מה שככה"נ לא יקרה אי פעם, הסיכוי היחיד לתנאי העסקה נורמאליים הוא קריסה של הביזנס. אם וינס לא יוכל לשלם סכומים גבוהים יחסית לאלטרנטיבות והפלטפורמה תהיה פחות זוהרת, אולי הוא יאלץ לספק תנאים אחרים - או לפשוט את הרגל.

ולקראת רסלמניה:
לא ממש עקבתי אחרי הבניה, מלבד להתעדכן בזוכים ברויאל ראמבל, אבל איזה קארד מחורבן.
הקרב על אליפות ה-WWE יהיה דניאל בראיין נגד קופי קינגסטון? ברצינות?
סטיילס שוב מתבזבז עם קרב סתמי לחלוטין מול רנדי אורטון.
נמאס כבר מרולינס / ריינס מול לסנר. באמת חלאס, כמה אפשר לראות את השניים האלה מולו?
בטיסטה מול טריפל אייץ’. מרגש כמו גריבת גרביים בבוקר.
מכל היריבים האפשריים לקרב האחרון של קורט אנגל, ברון קורבין? עלוב.

נראה שעשו הכל כדי שהמיין איבנט יהיה המיין איבנט בצדק ולא כי מהפיכת נשים. ובאמת, הסיפור היחיד שמעניין הוא הסיפור של בקי לינץ’, והפיוד שלה מול שרלוט וראוזי. הסגמנט בראו האחרון היה מצויין, וזה כנראה יהיה הקרב היחידי ששווה משהו באירוע. מאוד מאוד מאכזב.

אני אחרי שנה של מעקב מאד רופף אחרי WWE, שזה הולך ונהיה נפוץ בשנים האחרונות. בד"כ אני חוזר לראות את הראמבל ומניה כדי לנסות להתמכר שוב. בשנים האחרונות זה לא מאד עובד.

כל הסטוריליין של קופי-בראיין הוא 100% בילדאפ ו-Character Work שבעיקר קראתי עליהם (לא מצליח לראות סמקדאון באופן קבוע), כך שקשה לי לשפוט. אף פעם לא החזקתי מקינגסטון כיותר מוורקר בסדר. כדמות הוא אובר בטירוף עם ה-New Day, אבל בפני עצמו הוא די פרווה ממה שאני מכיר. הקרב עצמו יהיה טוב אם יקבל זמן, זה בכל זאת דניאל בראיין עם יריב לא-מזעזע.

סטיילס אכן מבוזבז באמצע הקארד. אורטון הרבה יותר מעניין מאשר היה כבר הרבה זמן, אבל זה עדיין אותו רנדי סולידי ולא מאד מעניין/מקורי. גם כאן בזירה אני מאמין שיהיה מצויין.

רולינס חייב לנצח את לסנאר, זה באמת כל מה שמעניין בקרב הזה. לסנאר אחד המתאבקים האהובים עלי אי פעם, ובשנים הראשונות היה קסם אמיתי סביב השטיק שלו כ-part timer, אבל הגזימו איתו לגמרי כאלוף לא קיים, הוא נחלש מאד מאד בזירה (בין היתר כי נראה שזה לא ממש מעניין אותו) וכבר בערך שלוש שנים שהוא נטו עול על העלילה והמוצר כולו.

בטיסטה-HHH - ליטוף האגו השנתי של טריפס, אני לא מתרגש. צריך לפרוש בהקדם.

קורט אנגל זה אכזבה אמיתית. מבחינתי מדובר במתאבק הגדול בכל הזמנים, אני מעריץ את הבנאדם גם כפרומו/דמות ובטח שבתוך הזירה. חבל, חבל, חבל. מהאגדות הגדולות בענף הזה והוא פורש מול קורבין, שהוא ביום טוב מאד מתאבק מידקארד סביר. למה לא סינה? סמואה ג’ו? סטיילס? או אפילו איזה שלטון בנג’מין?

הנשים הם חד משמעית הפוקוס של הקארד, גם כאן בוקינג מחריד כמעט והרס פיוד משולש לוהט (בכ"ז הייתי מעדיף שלא היו דוחפים את שרלוט, ובטח את החגורה של סמאקדאון). למרות זה, בקי היא הפייס הכי פופולארי בחברה פחות או יותר, יהיה קרב מעולה וחם ואני מקווה מאד שהסיום שצריך להתרחש אכן יתרחש - חגיגה של בקי בתור הפנים החדשות של דיוויזיית הנשים הטובה בהיסטוריה של החברה.

לפי דיווח בשם דייב מלצר, ג’ון סינה יופיע הערב בקרב שנשמר בסודיות. שמועות אומרות שהוא יחליף את קורבין וילחם באנגל בקרב האחרון שלו (הלוואי).

מקור

מישהו קצת מעודכן במה קורה בעולם הרסלינג בימינו?

בקצרה: הוקם ארגון מתחרה בשם AEW עם בעלים עם כיסים עמוקים ותכנית שבועית ב-TNT. בהתחלה כיכבו בו האחים רודס (שגם מנהלים אותו מקצועית), דין אמברוז (ג’ון מוקסלי) וכריס ג’ריקו (עם שיר הכניסה הכי טוב בהיסטוריה של העולם), אבל בשבועות האחרונים טרפת לא מהעולם הזה:

1. CM Punk חזר לרסלינג אחרי 7 שנים בחוץ. ההופעה הראשונה הייתה ביונייטד סנטר בשיקגו בו הגג עף לשמיים מהרעש. פרומו חזרה חזק בו הודיע על קרב עם כשרון צעיר יחסית בשם דרבי אלן. הקרב נערך בשבוע שעבר ב-PPV שלהם All Out והיה מצויין.
  2. בסיום המיין איבנט של אותו PPV נשמעה המוזיקה של אחד, אלוף NXT לשעבר אדם קול שיצא לזירה ועם אדם קול ביייבייייייייייי שוב העיף את האולם לשמיים.
  3. לאחר היל טרן מיידי של אדם קול נשמעה מוזיקה נוספת ולזירה רץ קיפץ לו דניאל בריאן הלא הוא בריאן דניאלסון, המיין איבנטר של רסלמניה האחרון.

שלוש החתמות משוגעות של AEW, בייחוד פאנק ודניאלסון שהם סנסציות שוברי שוק במקום השני אחרי הוגאן ל-WCW. בכלל, נראה שסוף סוף קמה אלטרנטיבה ראויה ויציבה לחרא ש-WWE מאכילה את אוהדיה כבר שנים (למעט NXT) בדמות בני 50 שמרביצים לרומן ריינס שמנצח כנגד כל הסיכויים.

האמת שעשיתי צ’ק-אאוט כמעט מוחלט מצפייה ברסלינג בתקופת הקורונה. עדיין קורא ועוקב קצת כי זה חזק ממני, אבל אני מודה שהחזרה של פאנק ודניאלסון מפתה מאד ואני חושב שאת ה-PPV הבא של AEW אני אראה. בכלל, אין לי מושג מה המודל הכלכלי של AEW ואם החברה ברת קיימא, אבל מבחינת קריאייטיב הם פשוט נותנים בראש ממה שאני שומע/קורא/רואה בסרטונים פה ושם. מנצלים את כל הכשרונות ש=WWE חירבנו לאורך שנים עם גימיקים מטופשים/בוקינג מזעזע. כל מה ש-TNA הבטיחו ומעולם לא הצליחו לקיים ליותר מחודש-חודשיים. אומרים גם שבריי וואייט בדרך לשם, הפוטנציאל עצום בעיני.

אגב, אני כאמור לא צופה אבל הבנתי ש-WWE ממש עושים חיל עם ריינס בתור היל (ורק עם זה, פחות או יותר). זה לא נכון?

אני לא עוקב ברצינות אחרי WWE כבר תקופה, אבל נראה שהתקופה של ריינס כהיל, בייחוד לצד פול היימן, עשתה לו טוב ביחס לתקופתו כפייס. אבל גם אז הם חזרו על אותם מוטיבים - ריינס מפציר בכולם שיכירו בגדולתו, מקבל מכות מהענק התורן עם כיסא, מדרגות, סולם, עמלץ לבן, כיתת יורים, ומנצח. בסאמר סלאם האחרון הוא ניצח את סינה ולאחר מכן, הפתעה, ברוק לסנר חזר לפיוד המיליון עם ריינס.
בעוד הלעיסה של סינה כפרנצ’ייז פלייר הייתה מובנת כי הוא היה אהוד בצורה קיצונית על ילדים, לא ברורה לי ההתעקשות על ריינס. הדמות שלו דומיננטית הרבה יותר מזו של סינה בעשור הקודם, אבל עם הרבה פחות merit. לי אישית זה הוציא את כל החשק כי הוא חוסם כשרונות על כמו אייג’יי (מחכה שיברח גם ל-AEW) ובראיין (טוב שברח) ואפילו את ברון סטרומן שאחרי בניה של שנים כמפלצת איבד כל אמינות עם הפסדים חוזרים ונשנים לריינס ושוחרר מהחברה.

ומלבד ריינס יש את הסיפור ההזוי עם גולדברג שחזר ל’קרב אחרון’ לפני מי יודע כמה זמן, היה מביך, ומאז ממשיך להביך שוב ושוב במיין איבנטים קצרים ובאיכות הנמוכה ביותר. אם WWE מתעקשת על כוכבי עבר בני 50, רק דה רוק יכול להציל אותם. אחרת, אני מקווה ש-AEW יתנו לוינס את הכאפה שהוא צריך כדי להתחיל לקדם כשרונות ‘צעירים’.

אייג’יי לדעתי כבר באווירת פנסיה ולא איכפת לו יותר מדי. לא עושים איתו כלום כבר איזה שנה שנתיים, אבל לפני כן הוא השאיר חותם סופר-מכובד ב-WWE שהתווסף לקריירה המפוארת שלו. מקווה מאד שאתבדה ושעדיין יש בו דרייב לאיזה שירת ברבור מרהיבה ב-AEW, הוא ואומגה/מוקסלי יכולים לעשות קסמים ביחד. כנ"ל הוא ודניאלסון מחוץ ל-WWE.

סטרומן - בזבוז עצום, באמת. וורקר מוצלח מאד ביחס לגודלו, וגם כריזמטי בהרבה מרוב הביג מנים שיצא לי לראות. אני חושב שהם פשוט מרגישים שהם ב-All In על ריינס ואין פייס במשרה מלאה שייקח ממנו את ההיט הזה (כמו שהוא היה אמור לעשות, ונכשל בענק, עם לסנאר והסטריק). חייב להודות שפיוד בינו לבין לסנאר בהיפוך תפקידים דווקא נשמע מעולה, אבל אחרי קרב-שניים לסנאר בהכרח יעלם ויישאר אותו הואקום. זו הבעיה גם עם דה רוק. פשוט אין כוכבים גדולים ובעיקר אין נכונות לנסות לבנות כאלה, כי כל הבוקינג דפוק לחלוטין והכסף ממשיך לזרום.

טוב אז אתמול ושלשום נערכה רסלמניה 38 שלעד תיזכר כרסלמניה בעלת הסלוגן הכי מטומטם בהיסטוריה (‘Stupendous’).
אשכרה עשיתי מנוי לנטוורק במיוחד בשביל זה, אבל קשה לומר שהתאכזבתי:

1. גולת הכותרת הייתה כמובן המיין איבנט של האירוע בשבת - הקרב הראשון מזה 19 שנים של סטון קולד סטיב אוסטין.
    הסגמנט התחיל כ-KO Show עם מונולוג מבריק כרגיל של קווין אוונס, כניסה של אוסטין לקול פופ מפגר מהקהל הטקסני, דיאלוג מאוד קצר שוב בהנהגת קווין אוונס הגאון וישר קרב. מאוד מאוד מפתיע. מה שיותר מפתיע הוא שהקרב באמת כלל מהלכים בדרגת סיכון מסוימת כמו סופלקסים על הרצפה. ציפיתי לכיסוח זריז של סטון קולד אבל זה ממש לא היה המצב, אלא כמעט-קרב-ראוי-לשמו. כמובן לא יצירת מופת אבל אחלה מיין איבנט. מקווה שזה יניף את קווין אוונס להמשך. העובדה שסטון קולד ‘בחר’ בו לקרב האחרון אומרת לא מעט בעיניי. הבחור שביר כמו חרסינה ולקח ספוטים לא פשוטים. דרגה גבוהה של אמון באוונס כמקצוען וגם כמישהו ששווה את זה. עבודה עצומה מצידו לאורך הפיוד והערב.
    אוסטין חזר גם בראשון כדי לתת סטאנר לוינס מקמהן שהחליט בגיל 900 לערוך (ולנצח) קרב בזק עם פט מקאפי. קשקוש בלבוש אבל הטקסנים ביציעים קיבלו סטאנר ובירה אז הכל טוב. בעיניי זה היה מיותר.

2. אדג’ נגד סטיילס. כמו סטיילס-נקאמורה גם זה היה קרב שהבטיח הרבה וקיים מעט. זה היה קרב טוב, אבל ציפיתי למשהו שיעיף לי את המוח מהשניים האלו ובפועל קיבלנו מהלכים יפים אבל קרב נורא איטי. חמור ביותר היה הסיום הבזיוני להכעיס. עד שהקרב נכנס לקצב נורמלי והקהל לעניינים, אלוף ארה"ב שלא קשור לשניים האלו בשום צורה נכנס להסיח את דעתו של איג’יי ועלה לו בניצחון. מניח שרוצים להריץ פיוד משולש על אליפות ארה"ב בין החבר’ה האלו אבל זה היה כל כך מטופש ולא קשור. הרסו לחלוטין את הקרב היחיד שיכל לצאת ממנו משהו.

3. ביאנקה בל אייר ובקי לינץ’ נתנו קרב מצויין. קצב גבוה, מהלכים יפים, פיוד אמנם קצת משונה (ביאנקה הפייסית גוזרת שיער לבקי הרעה) אבל התוצר הסופי ברמה הגבוהה ביותר. שארלוט וראוזי לעומת זאת קצת פישלו, בעיקר כי ראוזי חירבנה כמה מהלכים ושארלוט נאלצה בבירור לכפות על הטעויות האלו.

4. קרב אליפות הזוגות של RAW היה מצויין. RK-BRO הם הדבר הכי טוב שקרה למחלקה הזו מאז ניו דיי, והצמד הכי מהנה מאז כריס ג’ריקו וחברו הטוב קווין אוונס. שני RKO מפילי לסת נתנו את אקורד הסיום לקרב מעולה.

5. המיין איבנט של ראשון היה כצפוי חרא טהור. קצת סופלקסים מלסנר ומיד קרב פינישרים צפוי ולא מעניין. ריינס עם שבע מאות סופרמן פאנץ’ ושש מאות שישים ספירים, מכה לביצים, חגורה לראש, עוד ספיר ועוד ספיר מנצח סוף סוף את לסנר ברסלמניה וזוכה לאחד את חגורות האליפות. יש דיבור על קרב מול דה רוק ברסלמניה הבאה, אבל עד אז אפשר בוודאי ללעוס עוד את הפיוד המשמים הזה.

6. לסיים בדבר טוב - סת’ רולינס מגיע לזירה וממתין ליריבו המסתורי ולמרבה ההפתעה של אף אחד מדובר בקודי The American Nightmare רודס, שחזר אחרי קדנציה (אם אפשר לקרוא לזה ככה בהתחשב בעובדה שרודס הקים את החברה בערך) מרשימה מאוד ב-AEW. הקהל השתגע, הקרב היה מעולה כמצופה מהשניים האלו - מהיר, טכני, שוויוני יחסית, קהל מאוד מעורב לכל אורך הקרב - ורודס קיבל את ניצחון הסיפתח לקראת סיבובו השני ב-WWE, בתקווה שיעשו איתו משהו חיובי הפעם.