ארנסטו ואלורדה מאמן ברצלונה והעולם שותק 0-0 עד מתי?

מרסלו גז’ארדו לא יבוא כי הוא מאמן טוב מדי לסטנדרטים של הבן זונה הראשי.

קומאן יבוא וינציח את הבינוניות לעוד שנה. בתקווה שתהיה האחרונה של ההנהלה הגרועה בהיסטוריה של המועדון.

נ.ב. ברור שהבינוניות של קומאן תהיה עדיפה מהעולב של וואלורדה. הבן אדם לא מאמן.

לא בקטע של להעליב או משהו, אבל אתה עיוור? אתה מדבר כאילו החמור הוא לא זה שמזיין את גריזמן בשמאל, בדיוק כמו שהוא עשה לקוטיניו. וזה עוד כשסוארז פצוע.

נוכחנו לדעת בכל כך הרבה ‘גלאקטיקוס’ באירופה, שכדורגל זה לא פיפ"א, ולעיתים עדיף איזה פדרו בשיתוף למסי מאשר מטאור כמו גריזמן/זלאטן/הנרי וכו’.
ולכן על הנייר אני מסכים איתך, חומר שחקני ההתקפה הטוב ביותר, אבל בפועל? אני לא חושב שזה בכלל בכיוון.
כיום להערכתי ברצלונה היא כל כולה ישר והפוך ליאונל מסי ואנדרה טר שטגן, רוצה לומר - בהיעדרם קשה לי לראות אותה מנצחת איזשהו משחק מול קבוצה דרג ב’ ומעלה, לא כל שכן בחוץ.

לשמוע את נדב יעקובי אומר שדה יונג לא ירצה לזכור את המשחק הזה מבחינת הרמה שלו, ואז להיוודע שאותו דה יונג ממש זכה מצטיין המשחק. אז מילא שאלה שמחוץ לבועה לא מבינים בבארסה כלום, אבל מה עם השחקנים? מה עם המאמן?
דה יונג נתן אתמול קונצרט מבחינת ההשתלבות שלו בקבוצה, והוא לא ‘עוד’ שחקן רכש שאמור לתת שערים או לבשל גולים (לא שאין לו את זה בקנה אבל הוא עוד לא שם מבחינת הביטחון), התפקיד שלו להיות צ’אבינייסטה בוסקטסי במודל החדש, יודע להחזיק כדור, יודע למצוא מרווחים, יודע לקשר בין הגנה להתקפה. אבל אז לוקחים דבר כלכך יפה וחכם ונותנים לו סביבת עבודה של שוק הכרמל, לא מבחינת השחקנים, יותר מבחינת ההבנה של המאמן לבנות את הקבוצה סביבו. דה יונג אשכרה מתקשה לעשות את העבודה שלו כי אין מורה נבוכים. נשארנו עם טר שטגן דה יונג ומסי (ובוסי לפרקים כפקק למתפרצות). אבל ככה לא בונים אלופה.

הכל מקרטע, הכל מקוטע, מקרי, לא מהודק. אין רוח במפרשים והקפטן מוצא את עצמו מסתער לבדו. מה יהיה בארסה, מה יהיה.

אגב
משחק כלכך גבוה של קבוצה בקאמפ היה בעבר מסתיים בחמישייה לטובתנו וטפיחה על שכמו של המאמן היריב על האומץ לבוא ולשחק כדורגל. היום??? פחח

אם יש משפט שמסכם את הקריירה של וואלורדה בברצלונה זה מה שהוא אמר במסיבת העיתונאים אתמול: “אנחנו הולכים לדאוג קצת, אבל שום דבר יותר מזה. אנחנו עדיין בראש הטבלה”.

הקבוצה נראית כמו זבל. הכי גרועה מאז עלייתה של הפפ טים. אבל אין מה לדאוג, כי אנחנו בפוקס בראש הטבלה.

יש מאמנים שמסיימים משחק בניצחון ואומרים שהם מודאגים כי הקבוצה שלהם לא שיחקה טוב וצריכה להשתפר, ויש מאמנים שמסיימים בתיקו ביתי מול הקבוצה הכי חלשה של בית המוות ומרוצים.

אבל העיקר שאין תקדים.

לא יודע למי אין את האומץ הזה, לטענתך, אבל יש כמה כאלו שחושבים שחלקם של השחקנים (ושל ההנהלה) לא כל כך קטן, ובמקרים מסויימים יותר גדול מאשר של המאמן. יותר מזה, הם אפילו רשמו את זה בפורום כמה וכמה פעמים.

לגביי מאמן אחר שיבוא וישנה הכל - לא יקרה. שינוי מאמן זה צעד קדימה, בהחלט, אבל זה צעד קדימה בתוך אדמה בוצית. לא מעבר.

זה הדבר שהכי הפתיע אותי במשחק אתמול. מה לעזעזל וואלורדה אומר למסי לעשות במשחק שהוא לא סיים עם שלושער מול קו הגנה כזה?
בעבר כשהייתי רואה קבוצה נעמדת ככה מול בארסה (ועוד בבית) הייתי ישר מעביר ערוץ כי לא היה בא לי לצפות במאניטה של מסי…

גם מי שחושב שחלק של השחקנים גדול מהמאמן , לא יכול לתת למאמן הנחה. כי הוא עומד חסר אונים מולם. בשביל להתחיל ולהתמודד מול השחקנים , צריך מאמן אחר.

דרך אגב אני באמת לא מבין איך מי שקורא את הדיונים שמתרחשים פה כבר כמה חודשים יכול לבוא ולפה ולהגיד לנו שאנחנו עושים הנחה לשחקנים. aka fc amigos

אני מסכים דבר אחד עם השאלה, בפורום הנוכחי ובכלל בקהילת האוהדים של ברצלונה , יש שחקן אחד בברצלונה שבאמת מקבל יותר מידי פינוק וחוסר ביקורת. השחקן הזה מסי, כל מילת ביקורת נגדו. מושתקת לחלוטין.

שמישהו יעלה את הבעיטה שלו לקורה ויבדוק למה הוא לא מסר לגריזמן. שם קבור הכלב.

דרך אגב, אם מפסידים לדורטמונד, המשחק בסאן סירו הופך להיות מכריע. ואז היה תקדים או מאמן חדש או ליגה אירופית. אתם יודעים לחפש תקדימים.

אני מבין מה שאתה אומר על החסינות מביקורת. לדעתי ברוב המקרים הוא באמת לא עושה משהו שראוי לביקורת.

זה המקרה הנוכחי`

אני לא חושב שמסי היה צריך למסור בסיטואציה הזאת.
גריזמן שמאלי והזווית שהוא היה פחות נוחה לבועט שמאלי מהזווית שמסי היה (וגם עד שהוא היה משתלט וכו׳ הוא כבר היה נחסם ע״י הבלם שהיה חצי עליו וחצי על מסי - מה שאפשר למסי לבעוט)
סה״כ מסי הגיע להזדמנות מצויינת והיה חסר לו מ״מ כדי שזה ייכנס.

שאל את עצמך אם סוארז בפינה, אז אם מסי מוסר לו. זה יותר עמוק מזה, מונדו דפורטיבו הוא עיתון בזוי, אבל דבר אחד הוא מבין וזה הדלפות מהמועדון , לפני כמה ימים הם פירסמו שסוארז ומסי כועסים על גריזי בגלל הסרט ההוא. בעיני זה בולשיט הם כועסים עליו בגלל שהם חושבים שהוא הגיע במקום האמיגו הקודם שלהם aka ניימאר.

מאוד קשה לי לכעוס על מסי, הוא שחקן עצום , אי אפשר למדוד את התרומה שלו במילים, שנה שעברה, הוא אחרי פלורנטינו, כמעט לבד הביא לנו את האליפות, וכל ביקורת שלי עליו , מרגישה כמו כפיות טובה. אין לי יותר מידי טענות אליו בתחום הכדורגל. הטענה שלי מתחילה ממסיבת העיתונאים ההיא שהוא פשוט הציל לואלורדה את התחת. אני מבין ששחקני כדורגל לא צריכים להתערב במינוי מאמנים, בטח לא בצורה פומבית. אבל מה שציפיתי ממנו, שלפחות ינסה לשמור על ניטראליות. ומה שיותר מכעיס, שאני באמת לא חושב שיש סיבה מקצועית אחת שמסי צריך לעמוד מאחורי המאמן. זה מה שמטריד אותי.

כל מי שמבין, יודע שמסי לא עושה מסיבות עיתונאים סתם. הוא הגיע במטרה ברורה לתת לולוארדה גב. ברתומואו ניצל את זה והשתמש בו.

מדהים הפער בין כמה שאתם מעריכים ואוהבים את מסי לבין כמה שאתם מזלזלים בקריאת המציאות ורואים אותו כמריונטה של ברתומיאו שלא רואה את מה שאתם כן. יכול להיות שהוא סתם מעריך את ואלוורדה ו/או חושב שהוא טוב מהאלטרנטיבות.

קודם כל למה אתה כותב ברבים? אני כותב בשם עצמי.

אני לא חושב שהוא מריונטה של ברתומאו. אני פשוט חושב נוח לו שיש מאמן חלש וחסר עמוד שידרה על הקוים.

צודק, הייתי צריך להשתמש בלשון יחיד. מה שכן, אם אתה צודק אני לא רואה את זה משתנה עד הפרישה שלו. בסופו של דבר, לאף מאמן או נשיא, חזק ככל שיהיה, לא יכולה להיות סמכות לפעול למרות רצונו של מסי. אולי, רק אולי, פפ אם יחזור.

אתה זוכר את המקרה מול אנריקה?

בוודאי. כמעט ופוטר באמצע העונה הראשונה. אני מניח שהיתה לזה השפעה על כך שהיה די מובן שילך ברגע שההצלחות דעכו.

בגלל שאנריקה העניש אותו אחרי שהוא חזר מחופשה מאוחרת וברתומאו שיקר לו בקשר לברצלונה תחרותית באותה עונה הוא עשה אז לייק לצלסי ונכנס למלחמת עולם מול ההנהלה, מה שבין היתר (היו עוד כמה סיבות) גרם לבחירות מוקדמות… (אני חושב שאז רוסל היה נשיא , שכחתי מתי רוסי התפטר , אם זה לפני המשחק מול אתלטי או אחרי).

למה אז הוא שיחק תפקיד מול ההנהלה ורצה שינוי. והיום נוח לו. שואל ברצינות. מכל השחקנים בסגל, מסי היחיד שגורם לברתומאו לפחד בלילה. הרי הוא זוכר את הבחירות ההם.

אני בטוח באמת ובתמים שבראש סדר העדיפויות של מסי עומדת ההצלחה המקצועית. אני יכול לשער שייתכן והוא מניח, ובצדק חלקי לפחות לדעתי, שככל שהוא יהיה יותר דומיננטי זה יעזור להצלחה של המועדון (זה לא הגורם היחיד כמובן). הבלאגן עם לוצ’ו התחיל להסתדר בסנכרון כמעט מושלם עם ההתחברות של ה-MSN. אבל יש כאן הרבה ספקולציות.

מעבר לכך, הוא מראה גיבוי למאמן כפי שראוי שיעשה כל מקצוען בתחום. זה חריג אצלכם ואצלנו אבל די נפוץ במועדונים עם מעמד מאמן חזק מסורתית.

זה משהו שחזרתי עליו אינספור פעמים, בניסיון להראות שוואלוורדה אשם בהרבה דברים, אבל הוא ממש לא היחיד.
כשלשחקני ברצלונה יש רצון, הם הולכים ומציבים לטאטה גבולות לגביי סגנון המשחק. כשהם כועסים, הם מרעידים את הכיסא של לוצ’ו. מה קורה עם ואלוורדה?
לא רוצה שהם יפיצו בתקשורת שהם לא סובלים אותו/לא מאמינים בו, אנחנו לא בליגת העל הישראלית והמקצוענית. אבל אם הם באמת היו חושבים שהוא בעיה, או שהיו רוצים לשנות את זהות המאמן - היינו שומעים. משהו.
לא רואה שום מצב בו מסי ושות’ מעדיפים לראות את ואלוורדה בחוץ, והוא נשאר. אין סיכוי.

שוב, אני לא מצפה ממסי וגם זה היה ממש חוסר מקצוענות, אם מסי היה צועק “ואלורדה הביתה” אבל יש הבדל בין זה. לבין לעשות דברים בשקט ופרופיל נמוך.

שוב, שפגעו למסי בכבוד, הוא עשה לייק לצלסי. פה הוא פתאום , לא רק שהוא נעלם אלא עומד לצד המאמן. הוא יותר מכל אדם אחר בעולם, אמור להבין את הנזק שהמאמן הזה גורם לנו. הוא משלם על זה מחיר. הלואי שהיה לי תשובה ודאית. כל מה שנשאר זה קונספרציות ושמועות.

אני מסכים עם אורי שאין שום מאמן בעולם ולדעתי גם פפ לא יכול לשנות את זה. אני רק מקווה שמסי למד את המשפט של האביר האפל:

" You either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain"

האמת המשפט הזה מתאים יותר לפיקה או סוארז מאשר למסי. אבל הוא משפט גדול.

כבר אמרתי את זה פה פעם, אבל אני לא יודע איך אפשר לבוא בטענות למסי על זה שנוח לו שהמאמן הזה הוריד ב50% בערך את כמות האימונים בשבוע.

אני יכול להבין את הטענות לכל הפרזיטים האחרים, אבל מסי משחק כבר 15 שנה בשיא הכוח שלו, ועכשיו כשיש לו משפחה, זה מאוד ברור למה חילופי מאמנים לא יבואו ממנו.

כבר עשור רצוף שמסי השחקן הכי טוב בעולם כל עונה מחדש. תראו לי איזה שחקן בהיסטוריה שמר על עקביות כזאת. באיזה ענף ספורט?

לא סתם מסי מאשים את השחקנים באסון אנפילד. עם המאמן הזבל הזה, ובלי להתאמן הוא היה מרחק החמצה של דמבלה מגמר ליגת אלופות, וזכייה קלילה מול טוטנהאם המעפנה.

מסי עוד לא הפסיד אליפות עם וואלורדה, הוא כן מצליח להגיע עם מקדמות גדולות לגומלינים של ליגת האלופות, ומבחינתו אין לו מה לבקש עכשיו מאמן שיקרע אותו כמו לפני עשור. הוא לא אותו ילד שכל החיים שלו זה כדורגל, והמשפחה יותר חשובה לו עכשיו.

מי שכל הנ"ל אמור לעניין לו את התחת, זה הנשיא שאמור לתת לוואלורדה לנקות שירותים בקאמפ נואו אם הוא לא מתפטר, כי פיצויים לא מגיע לו לחלאה, ולהביא מאמן שידרוש מהשחקנים 120% או שיעיף אותם מהסגל, זה הנשיא וההנהלה. בהנהלה של באיירן אפשר לראות שאליפות לא הספיקה להם והם החליפו מאמן.

בהנהלה שלנו יש את ברתומאו. בן אדם שהפך את החוב שלנו מאזור ה200 מליון לאזור ה800 מליון, הרס את הלה מאסיה, והפך את ברצלונה לבדיחה בכל אירופה.

1. אז לא הבנתי, מסי מטומטם? הוא לא מסוגל לעשות את הניתוח הגאוני שלך ולהבין שלמאמן יש אחראיות על אנפילד יותר מלשחקנים? זה פישוט יתר של הבנאדם והמניעים שלו.
  2. עניין החובות כבר נשחק עד דק, אז סתם ככה לכיף - חוב בפני עצמו לא מעיד על מצבו הכלכלי הרע של העסק. להיפך, חברות ענק רווחיות ביותר מחזיקות בחובות גדולים מאד כדי לממן את עסקיהן, ולמדינות העשירות בעולם החובות הגדולים ביותר. לאפורטה הגדיל את החובות של ברצלונה בסדרי גודל, לצורך העניין. ייתכן ויש לבארסה בעיות פיננסיות, אבל לסכם את זה ב"החובות גדולים יותר" זאת חובבנות. ההכנסות גם הן בשיא. בארסה רווחית ביותר באופן עקבי תחת ההנהלה הזו.
  3. ההשוואות לבאיירן כל כך מטומטמות. מה הדבר הבא? לקחת דוגמה מפריז לגבי חילופי מאמנים? לא אותה ליגה, לא אותם אתגרים בשום צורה ולא אותם הישגים בנקודת הזמן הנוכחית. מאמנים שלקחו אליפות בהיסטוריה של באיירן יש כמו זבל, מאמנים שלקחו שתי אליפויות ברציפות בהיסטוריה של ברצלונה יש מעט, ועוד פחות מזה שלקחו שלוש.

נ.ב - מעניין אותי מאיפה הנתון על 50% פחות אימונים.