מחזור רביעי: 0:1 ביתי סופר-קשה על ויאדוליד ושון וייסמן (ויניסיוס)

כן, חשבתי על זה. אם יימצא המנגנון הנכון עבורו כך שהתנודתיות הזו תרד זה יהיה מושלם. בכל מקרה, מדהים כמה זה מובחן שהוא המנוע העיקרי של הקבוצה הזו, כשהוא לוקח קצת חמצן אז הכל נהיה שוב שבלוני, איטי וחסר תכליתיות, וכשהוא באטרף כל חצי איבוד כדור שלהם זו סכנה.

מסכים בכל מקרה שזה שווה את הזמן שזה מחזיק. הוא בערך נקודת האור היחידה. חבל שמרסלו בגמלאות…

אגב וייסמן, הוא לא פראייר בכלל, דפק שם כמה חילוצים יפים וגם בפיזיות הוא עמד איתם יחסית, וזה עוד מול המפלצות שלנו, הוא יכול להסתדר לא רע עם הגנות פחות מאיימות. אני יודע שהוא מהצד הלא נכון של חיפה מבחינת אדם ספציפי פה, אבל נראה שאוסטריה עשתה לו טוב. אחלה שון.

מרסלו היה טוב היום, לא מדהים אבל טוב. גם הגנתית עבד לרוב נכון והתקפית סיפק כמה ניצוצות למרות שהוא עדיין חלוד. היתרון העיקרי שלו כרגע זה כשהכדור אצלו אני רגוע הרבה יותר מאשר מנדי שעושה לי לא מעט התקפי לב עם הטכניקה שלו. גם השחקנים מחפשים אותו הרבה יותר להנעת כדור ודאבל פסים. אם יש סיכוי להרוויח אותו אפילו קרוב למה שהיה אני מריץ אותו בהרכב כל עוד הוא כשיר בטח ובטח במשחקים כאלה.

gettyimages-1277620521-594x594

על מה הם יכולים לדבר כבר, פלורנטינו והזאר? אם פעם היה את בייל משקיף או נרדם, גם עכשיו יש ליצן ביציע ויותר מעניין מכר הדשא. לצערי אנחנו ממשיכים במוד ההישרדות כמו חידוש הליגה אחרי הקורונה. ממש מנטרת ה-Partido a Partido וה-0:1 עד המוות, כמו זו שמעבר לכביש. זה מה שאנחנו שווים כרגע, כנראה, נגד כל יריבה. כבר שכחתי שזה משחק ‘בית’. כל משחק מרגיש קשה, כל יריבה נראית טובה בכמה מידות ממה שהיא באמת. זה ה-0:1 השביעי שלנו מתחילת העונה שעברה וכבר הפסקתי לספור כמה פעמים ניצחנו רק בהפרש של שער אחד.
זה לא רק לגבי שחקני הכנף, כמישהו על הספסל אתה מקווה שאיתו יהיה טוב יותר ואז הוא פותח בהרכב ומתאכזב. אתה רוצה את רודריגו ואז הוא משחק ושואל איפה ויניסיוס, שגאל אותנו מייסורינו אך הוכיח בתוספת הזמן למה זה פלסטר ואי אפשר לבנות עליו. ואולי בכלל איסקו שפעם בחודש מתעורר לחצי שעה והיה נוראי, וגם מרקו אסנסיו, או הזאר שבעצם פצוע ולא יהיה בקלאסיקו.

הסטנדרט לשחקן התקפה בריאל מדריד כל כך נמוך כך שגם מרסלו שנראה כאילו אנחנו ב-2025, עם קצב משחק של פנסיונר - הכי מסוכן אצלנו. עצוב לכתוב את זה ובעידן כריסטיאנו זה מעולם לא היה נאמר - אנחנו זקוקים לגולים של קארים. 0 מ-3 בינתיים, תבדקו מה היה בשנתיים הקודמות.

המצב שלנו בהתקפה קשה מאוד ואני לא אופטימי להמשך העונה.
הבעיה היא שבעונה שעברה שחקן ההתקפה היחיד שלנו היה בנזמה, ואם הוא ימשיך ככה ויחליט שהוא במוד 2017-2018 אנחנו אבודים לחלוטין.
אני באמת תוהה אם האוהדים מהפורום השכן מודעים למצבנו ורואים את המשחקים שלנו, אני באמת לא חושב שאנחנו פייבוריטים לאליפות, כרגע זה נראה לי כמו 50-50 ופירגנתי.

מרסלו היה נראה לא במאה אחוז כשירות, עדיין מרענן לראות אותו בצד שמאל במקום מנדי הבלוק. ועם זאת אעדיף את השני במשחקים מול יריבות טובות יותר.
איסקו באמת צריך ללכת לותיקים, חבל שלא ויתרו עליו העונה, מצד שני באמת שאין לנו שחקני קישור ונראה שהוא יתחרה על העמדה עם אודגארד שגם הוא חזר לא טוב מהפציעה בעונה שעברה ואני אקווה שנראה ממנו את היכולת של תחילת העונה שעברה בהמשך.
ואלורדה פתח את העונה נהדר, כרגע נראה שהוא האופציה ההתקפית הטובה ביותר שלנו עם הפריצות הנהדרות שלו באגף, המסירות החכמות והאיומים על השער.
בגזרה החיובית ראוי לציון גם לוקה מודריץ’ שפשוט נראה טוב מאז החזרה מפגרת הקורונה, אני מאוד שמח שלא וויתרו עליו ולדעתי יש לו עוד המון מה לתת כל עוד הוא לא דבוק להרכב. אני כן חושב שלואלורדה יש את התכונות לתפוס את המקום שלו בהרכב אבל כרגע כשמצב הקישור שלנו די עגום אני שמח שמודריץ’ איתנו.

נצטרך להמשיך ולקוות לחסדים של שחקנים אקראיים, פעם שער של וינסיוס, פעם ואלורדה, פעם קרוס, פעמיים פנדל של ראמוס… חשוב שניקח את הנקודות מהמשחקים “הקלים” הקרובים בזמן שבארסה מתכסחת עם כל צמרת הליגה, אם נאבד נקודות והם יצליחו לצאת עם ידם על העליונה במירב המשחקים יהיה לנו מאוד קשה להדביק את הפער כשנפגוש קבוצות כמו סביליה, אתלטיקו וכו…
חייבים להגיע למפגש מול ברצלונה עם 6 נקודות נוספות בקופה, אסור לאבד נקודות מול לבאנטה או קאדיז פשוט אסור.

אני עדיין מאמין שאנחנו קבוצה טובה יותר מברצלונה אבל זו ההתקפה הכי גרועה שאני זוכר כאוהד, כמה שזה נשמע דרמטי, אולי רק חלקים מסוימים ב-2018/19 (בעונת הקאפלו היה את רוד). בשנה שעברה קיבלנו מקרוס-מודריץ’-קאסמירו לא פחות מ-16 שערים, זה לא יחזור וכך גם עונת הפנדלים של סרחיו ראמוס. אני לא רואה מאיפה אנחנו מצליחים להבקיע שערים. אהמר שרודריגו יכבוש פחות מהשבעה אשתקד ומנגד אסנסיו אם הוא בריא מסוגל לכבוש קרוב לעשרה. 70 שערי הליגה אשתקד נראים כמו חלום.

היה לנו רצף בסדר באוקטובר-נובמבר עד שהבלגי נפצע, תחושה שהשערים יגיעו, אבל לא מעבר. 2:4 על גרנאדה (הזאר כבש שערו היחיד), על לגאנס, 0:4 על אייבר, 1:3 על ריאל סוסיאדד, 0:6 על גלאטסראיי ו-2:2 נגד פ.ס.ז’ במשחק הטוב ביותר שלנו אשתקד. וגם שם היו פאלטות (ההפסד במאיורקה בהרכב שני, 0:0 מאכזב נגד בטיס).

דיברתם פה על פדה, אני עדיין חושב שהעמדה שלו היא באמצע. הוא יכול לתת לנו דברים שאין לקאסמירו, מודריץ’ וקרוס. את היציאות קדימה אפשר לעשות גם באמצע, אני חושב שגם המסירה שלו לא רעה והבעיטה לשער. לדעתי זו עדיין התבנקרות מסוימת לשים אותו שם. אוהב את כדורי הרוחב שלו ובכל משחק שיאיים על השער לפחות פעמיים.

פדה רמה מעל הקבוצה, מאמין שהוא ילמד עם הזמן לשחק עם ההילוכים - מתי להרגיע ומתי לשרוף את הדשא. האידיאל שקבוצה גדולה שואפת אליו הוא לסיים חלק מהמשחקים לפני דקה 90 ואז כולם יכולים לנוח קצת, זה לא ממש ריאלי במצבנו אבל אני עוד זוכר ימים שהיינו נותנים 2-3 חתיכות לפני המחצית ומעבירים את שאר המשחק בהליכה. בהיבט הזה פדה הוא מהנפגעים הגדולים של האימפוטנציה.

הוא גדל אצלנו עד גיל 16. את כל היסודות הוא קיבל בקרית חיים (ויואבי אף שילשל לקופה 40 אלף יורו מההעברה לויאדוליד).

את המחצית השנייה לא ראיתי, במחצית הראשונה כל ההתקפות המסוכנות שלנו הגיעו או מהברקות של מרסלו או מהמהירות של פדה, אולי כדאי להריץ אותם כקיצונים ב 433 או בקישור ב 442 או 451?
אני רציני, לא יכולים להיות יותר גרועים מכל שאר הקיצונים שלנו.

צופה לו עתיד טוב?

ייתן 8 גולים העונה

מוריניו התגבר על כשל בסיסי בהחזקת כדור באמצעות מתפרצות סוחפות. אנצ’לוטי הפך את בנזמה לפרטנר האולטימטיבי של רונאלדו בהיעדר אלטרנטיבה. זידאן בעצמו שכלל את השלד של דון קרלו עם רוטציה יומרנית אך יעילה.

תמיד היה רעיון. זה נדמה שזיזו חושב שאפשר לשחזר הצלחה, אבל הכדורגל הוכיח לנו שהוא מתפתח מהר מדי ומה שעבד ב2017 לא מניד עפעף לנמושות שבנמושות. זה נכון שלולא הקורונה הסגל היה נראה אחרת והיינו רואים את Plan A של זידאן, אך כל עולם הכדורגל עבר לPlan B ורק אנחנו נשארנו קירחים מכאן ומכאן.

אני משוכנע שגם בלי הקורונה היינו נראים אותו דבר עם אותם שחקנים. בנזמה באנקר, על הזאר עדיין בונים כי אין ברירה ולא היה מגיע ווינגר ימין משמעותי (כי ויניסיוסים ואסנסיו). מקסימום היו מביאים את ואן דה ביק לרוטציה במקום להחזיר את אודגור, וגם זה בספק גדול.

אני חושב שהרעיון מאז התבוסה בפריס בעונה שעברה הוא זהה: לא סופגים ובונים על זה שנבקיע לפחות אחד עם הכישרון הבינוני שיש למעלה. זה דיי עובד לצערי, למרות שכמו שההגנה נראית בשני המשחקים האחרונים כדאי כבר להכין במגירה את מערך שמונת הקשרים.