מחזור רביעי: 0:1 ביתי סופר-קשה על ויאדוליד ושון וייסמן (ויניסיוס)

לקראת ויאדוליד

אחרי שגירדה ניצחון נגד בטיס בשיניים, ריאל מדריד תארח מחר את ויאדוליד למשחק בית ראשון העונה בתקווה להמשיך את רצף ששת הניצחונות הרצופים באצטדיון די סטפאנו לאחר הקורונה. קרוס בחוץ, אסנסיו והזאר חזרו!

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק שמחה אחרי ניצחון הבכורה 2:3 על בטיס מצד אחד, כשהיא קיבלה בחזרה, ובגדול את פדה ואלוורדה (שזכה לשער במארקה בסגנון “הוא מנהיג”"בידיים שלו") ואולי גם הסגל ההתקפי יהיה עשיר יותר. מצד שני, לנוכח ההצגות של ברצלונה (0:4 במחצית) ואתלטיקו מדריד (שישייה מבריקה, כל מטאטא יורה) כנראה שיש מקום לדאגה. בדרך כלל היינו נלהבים יותר לקראת משחק בית ראשון. ואם כבר היכולת ההתקפית של צמד היריבות, זידאן נשאל על ויניסיוס ורודריגו שמתקשים להשתלט על מקום בהרכב ולשמור על יציבות, והתחמק: “השאלה הזו מצחיקה. אם ויניסיוס משחק 34% מהדקות ומישהו אחר 32% זה משנה? זוהי המציאות של המועדון הזה. יש לנו 25 שחקנים וכולם הולכים לשחק, חלק יותר וחלק פחות. כולם צריכים להיות מוכנים וכל מה שבחוץ לא חשוב. זו המציאות של הכדורגל וזה לא ישתנה בין אם אני המאמן או מישהו אחר”. ואולי הברזילאים פשוט מסרבים לקחת את הצ’אנס?

זיזו יחסר את טוני קרוס שייעדר כשבועיים מה שיקבל על הצרפתי בהתלבטות לגבי ה-11 – מודריץ’ שפתח על הספסל – צפוי להחליפו, אודגור ימשיך בתקווה שייראה יותר כמו נגד סוסיאדד ופחות מאשר בשבת, וכמובן הדינמיות של פדה. ויני, כך נראה, יהיה הפרטנר של בנזמה בהתקפה (מחכים לשער שלך, פיצ’יצ’י קארים). והשאר? אסנסיו, כצפוי, נכלל ברשימת המוזמנים וההפתעה הגיעה מכיוונו של הזאר - שימו לב לאן התדרדרנו - זה כבר לא מובן מאליו שהוא כשיר. אשתקד הבלגי החמיץ את שלושת משחקי הפתיחה – אתם יודעים, כך שאולי ישנו שיפור. מרסלו התאושש מכאבי הגב והוא כשיר לחלוטין אם כי לצערנו מאז השנה שעברה הוא לא ממש נכלל בשיקולי ההרכב של זידאן.

המאמן לא פיזר את הערפל סביב הזאר במסיבת העיתונאים לפני פרסום רשימת המוזמנים, אך נשאל לגביו ואפילו האם הוא כועס עליו ומרגיש שהוא לא נהג במקצוענות בקדם העונה. “אני רואה אותו קרוב מאוד לחזרה. הוא מוכן ומתאמן היטב. אנחנו יודעים שהוא לא התאמן הרבה עם הקבוצה. עכשיו הוא עושה את זה בקביעות וזה טוב. נראה מה יהיה”. כשנשאל על התנהלותו של הבלגי, אמר: “הוא סבל מחוסר מזל ומאי נוחות שהקשתה עליו. אנחנו רוצים, והוא רוצה יותר מכולם - שהוא יהיה בריא. העונה הזו ארוכה והוא עוד יעזור לנו”. שאלה מעניינת הייתה לגבי הסגל וזידאן התחמק והבהיר שלא יהיה רכש: “בשביל מה לצרף עוד שחקן כשיש דינמיקה קבוצתית שקשה לחדור אליה”? על יוביץ’ ומאיורל הוא סרב להגיב.

זה נכון ,ריאל מדריד חוזרת לאצטדיון די סטפאנו בו רשמה מאזן מושלם של שישה ניצחונות רצופים ב’מוד ‘קורונה’ : 1:3 על אייבר, 0:3 על ולנסיה (בשני המשחקים הזאר אפילו שיחק והיה לא רע), 0:2 על מאיורקה, 0:1 על חטאפה, 0:2 על אלאבס ו-0:2 על ויאריאל במשחק ההכתרה. אבל, אסור לשכוח שלפני הפגרה משחקים מהסוג הזה של מחר היו נקודת התורפה שלה – 1:1 נגד אותה ויאדוליד אשתקד בברנבאו במחזור השני, תוצאות תיקו מאופסות נגד בטיס ואתלטיק בילבאו במשחקים לא מספיק טובים וגם ה-2:2 נגד סלטה ויגו. על המשחק הקרוב זידאן פיזר את הקלישאות של להמשיך את מה שעשתה הקבוצה אשתקד עם אותה הנחישות אך הסכים לומר שהקבוצה צריכה להשתפר, אך בלי לחץ. “ויאדוליד יריבה קשה, גם בבית וגם בחוץ”, אמר.

Real Madrid - Real Madrid Training - 29-09-2020

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, רפאל ואראן, סרחיו ראמוס, פרלאן מנדי| קאסמירו, לוקה מודריץ’, מרטין אודגור, פדה ואלוורדה| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ויאדוליד?

ויאדוליד, הקבוצה של רונאלדו (הרבה לפני שהפכה לקבוצה ‘הישראלית’ בגלל שון וייסמן) סיימה אשתקד במקום ה-13 רחוק ממאבקי התחתית וזוהי מטרתה גם העונה, ואם אפשר לשפר את החלק הקדמי – מה טוב. הקבוצה של סרחיו גונזאלס שממשיך כמובן בתפקידו עדיין ללא ניצחון בשלושת מחזורי הפתיחה. במחזור הראשון סיימה ב-1:1 מכובד נגד ריאל סוסיאדד, בהמשך נכנעה 2:0 לבטיס ובמחזור האחרון סיימה בתיקו 1:1 נגד סלטה ויגו כאשר סרג’י גווארדיולה, השחקן המשמעותי בקבוצה, השווה מהנקודה הלבנה (“הוא ביטל את האפקט של אספאס”, נכתב במארקה). “אנחנו מרגישים מתוסכלים, הגיע לנו יותר”, נאנח סרחיו המאמן בסיום המשחק. אשתקד כבש החלוץ שמונה שערים בדומה לאנס אונאל, כשהצמד אחראי כמעט למחצית משעריה של הקבוצה.

וייסמן, שהפגיז אשתקד 37 שערים וקיבל את הכבוד להיות שחקן הרכש היקר בתולדות ויאדוליד וחולצה מספר 9 היוקרתית (עם שיחת טלפון מהאגדה הברזילאית), שותף ב-55 דקות העונה מהספסל ואת המשחק האחרון החמיץ כמובן בשל יום כיפור. גם כדורגל זה דת, אבל אלוהים מעל הכל. וייסמן יישמח כמובן ללכת בדרכו של יוסי בניון שכבש נגדנו שלוש פעמים (במדי סנטאנדר פעמיים ועוד אחת בליברפול). מאמנו סרחיו שיתף כי וייסמן התאמן לפני כיפור והוא עדיין חסר קצב. פביאן אורייאנה הוותיק הצטרף מאייבר. אוסקר פלאנו שעלה מהספסל נמצא בתמונת ההרכב. עוד נציין את חאבי סאנצ’ס מיודענו מקסטיליה שהגיע לחזק את ההגנה.

סרחיו הבהיר את שלושת המפתחות לקראת לקראת על אף שהגדיר את ריאל מדריד כקבוצה יוצאת דופן: “צריך להגיע בחוצפה, בהתלהבות ובביטחון”. הקבוצה סובלת ממכת פציעות והמאמן לא חשש להבהיר שהיו רוטציות בהתחשב במשחק אייבר ביום שבת. מעבר לכך במועדון נחושים לבצע מהפכה בסגל על אף הקיץ הלא שגרתי שעבר על כל הקבוצות בשל נגיף הקורונה. בתכנון - שבע יציאות וארבעה שחקנים שיגיעו. לא פחות משישה שחקנים חדשים הגיעו הקיץ - שיא ליגה, ועוד היו שמועות על אנטה בודימיר שהצטיין במדי מאיורקה.

“יש לנו כמה שחקנים בקצה, יש שלושה משחקים במהלך השבוע ונשתמב בכולם, הבהיר”. הוא נשאל על התיקו בעונה שעברה והאם כדאי לפגוש קבוצות איכותיות בשלב מוקדם: “עדיף לשחק נגדם בכל שנה וככה אתה משתפר, אני לא יודע מתי כדאי - אם עכשיו, אם לפני משחקים חשובים בליגת האלופות. הרי האיכות לא נעלמת”. השוער ג’ואל מאסיפ ייעדר עדיין משום שחלה בקורונה. רובן אלקרס, קיקו וחאבי מויאנו הקפטן (פאבלו הרביאס עשוי להחליפו על אף שזו לא עמדתו הטבעית) גם הם ברשימת הנעדרים. לואיס פרס יערוך מבחן כשירות. המאמן נשאל גם על משחק באצטדיון די סטפנו ללא לחץ - "אנחנו רגילים שאין לנו מה להפסיד אבל אני מעדיף לשחק נגד ריאל בברנבאו.

Posible once del Real Valladolid ante el Celta de Vigo

ויאדוליד – הרכב משוער: רוברטו, לואיס פרס, ברונו, חאבי סאנצ’ס, נאצ’ו, סן אמטריירו, קיקה פרס, ראול קרבאנו, פביאן אוריאנה, טוני וייה, סרג’י גווארדיולה

היסטוריה ומפגשי עבר:

כמו שאמרנו - אכזבה עצומה אשתקד. ריאל, עם בייל וחאמס ב-11, איימה הרבה על השער אך לא הגיעה למצבים טובים. בדקה ה-82 בנזמה כבש שער גדול בסיבוב, אלא שסרג’י גווארדיולה הכניע את קורטואה באחד על אחד וקבע 1:1 וחלוקת נקודות. תיקו ראשון של ויאדוליד מאז 2001-02, אז שערים של ראול וזידאן לא הספיקו לריאל (2:2) כשלאחריו נכנעה שמונה משחקים ברציפות. כמה מהניצחונות היו גדולים ומרגשים במיוחד. בין היתר, 0:7 מוחץ בעונת אליפות עם ברנד שוסטר. אפילו רויסטון דרנטה הבקיע וראול כבש צמד נגד אחת הקבוצות האהובות עליו.

אבל עזבו, כולנו אוטומטית הולכים אחורה לעונת הקיירוש. זה נגמר ב-2:7 עצום במקדש במחזור השלישי, ממשחקי הליגה הגדולים שראינו. אמנם פיגו כבש בפנדל ושער עצמי פתח את הערב, אבל פרט לכך – כל שער יפה מהשני. ראול בעקב, לאחר מכן בוואסילינה ובהמשך השלים שלושער, רונאלדו כרגיל התעלל בבלם והוולה של זידאן אחרי הרמה של דיוויד בקהאם - ככה אהבנו את ריאל. בעונת הדסימה זה נגמר ב-0:4 חלק עם שלושער ראשון של גארת’ בייל. היה גם 3:4 מוזר עם מוריניו ו-0:2 בהופעת הבכורה של סולארי על הקווים, ויניסיוס – זוכרים?

Guti Photos Photos: Real Madrid v Valladolid - La Liga | Real madrid, Madrid, La liga

שביעייה ב-2008

בקיצור, ריאל אוהבת לארח את היריבה הזו בברנבאו. המאזן ב- 44 משחקים: 37 ניצחונות לריאל מדריד (84%), 4 תוצאות תיקו (9%) ו-3 ניצחונות לוויאדוליד (7%), יחס שערים 42:112 לטובת ריאל מדריד. בסה"כ מפגשי הליגה: 14:56 לריאל מדריד בניצחונות (88 משחקים), יחס שערים 95:185. ריאל ניצחה במשחק הליגה הראשון 1:4 ב-1948-1949 והשיגה ריצה של 11 ניצחונות בית רצופים משנות ה-80 ועד תחילת שנות ה-90. היריבה ניצחה לראשונה במקדש ב-1954, עשתה זאת שוב כעבור 40 שנה ואת הניצחון האחרון השיגה בשנת 2000. ונסיים בטעם טוב בפה – את הצמד האחרון שלו במדי ריאל הרשית ראוליטו נגד ויאדוליד בעונת 2009-10, משחק בו שבר את שיא ההופעות של מנואל סאנצ’יס. גם מרסלו כבש שער נהדר – ברגל ימין, והיגוואין קינח בצ’יפ.

כותרות העיתונים לקראת ויאדוליד חגיגיות בצורה מוגזמת סביב המתקאמבקים אדן הזאר ומרקו אסנסיו.

"שחקני הרכש הגיעו" , נכתב ב שער המארקה על השניים שנכללים בסגל לראשונה העונה| בפריויו במארקה נכתב: "לה-ליגה חוזרת לאצטדיון די סטפאנו, זירת החגיגה האחרונה של ריאל שזכתה באליפות 34 שלה אחרי מאמץ אינסופי (עשרה ניצחונות רצופים, שישה מהם בבית). על אסנסיו והזאר נכתב: “השתלבותם קריטית עבור ריאל שחסרה את הניצוץ. ברור שהם כבר בקו הבריאות ואולי מדובר במשהו נפשי לאחר שתי פציעות מסובכות?”. על הזאר נכתב שהוא נראה משעמם וחסר אמונה נגד סיטי. והוא חייב לשנות את הדינמיקה. נכתב שריאל מחפשת ניצחון משכנע, אפילו יותר ביכולת מאשר בתוצאה, כדי להשאיר בצד את הספקות אחרי בטיס. ברמת ההרכב, ההערכות הן שמרסלו יפתח בשמאל ורודריגו לצד קארים.

ב- AS התמקדו בבלגי: “הזדמנות שנייה” - אחרי שנה מתסכלת, הזאר חוזר וייקבל דקות ראשונות העונה. בנושא אחר, לפי העיתון לוקה יוביץ’ מתקרב למנצ’סטר יונייטד שביקשה לקבלו בהשאלה. לחלוץ ביקוש רב גם באיטליה| בפריויו למשחק נכתב כי הזאר היה בחוץ 210 ימים במצטבר אשתקד וכבש שער בודד. נכתב כי ריאל חשבה שהיא החתימה את השחקן השני הכי טוב במונדיאל ברוסיה וזה ששיחק 52 משחקים בשנתיים האחרונות בצ’לסי עם שיא 21 שערים ו-17 בישולים, כולל צמד בגמר הליגה האירופית. והיא קיבלה שחקן עם עודף משקל, פציעות ורק 22 משחקים (חמישה מהם שלמים). גם קדם העונה הזה החל רע…הזאר חוזר כשיש דיון גדול לגבי הקבוצה - אין חלוץ, ה-VAR, הכדורגל הבינוני. לפי ההרכבים, ויניסיוס בהתקפה ואיסקו במקום אודגור.

כל שנה אותן כותרות.

אסנסיו אוטוטו בן 25, חצי קריירה מאחוריו, מתחיל עונה חמישית במועדון אחרי צולבת ובלי להיות שחקן הרכב בקבוצה שאין לה התקפה. עדיף כבר לשים את בורחה מיוראל על שער העיתון

נחמה יחידה להיום: מרסלו צפוי לפתוח, כלי חשוב במשחקים מן הסוג הזה. אני מאמץ את מנטרת ה-“Partido a Partido” של צ’ולו ואפילו את ה-0:1 גנבנו מהם, לא חושב רחוק מדי אלא רק רוצה ליהנות מכדורגל לראשונה מזה שנתיים. אני לא חושב שאסנסיו יעמוד בהבטחה מה שנקרא אבל את צמד הברזילאים שלנו ראינו מקרוב ואני מעדיף לראות אותו ב-11 לפרק זמן מסוים. מאמין שהוא כן מסוגל לכבוש ולהשפיע יותר מהם, כמחליף הוא בסדר. הסגל ההתקפי ספציפית הערב נראה הרבה יותר עשיר. אבל צריך להיזהר, שון וייסמן עשוי לפתוח, בכורה שלו ב-11 בליגה הספרדית, ואנחנו רגילים שכל ניצחון אם בכלל - הולך קשה. יותר כיף לדבר על השלושער של ראול מ-2003, אין ספק. או השביעייה מ-2007.

כתבתי פעם שמבין כל עשרת הווינגרים אני מעדיף תמיד את אלה שלא משחקים. כרגע מתגעגע לברהים

וברצינות, הייתי שמח אם זידאן היה מקבע איזשהי תבנית/מערך/שיטה שמתאימה לכל האוססונות למינהן, עם ויניסיוס לצד קארים באופן קבוע כל זמן שהזאר לא מתפקד. לא חושב שאפשר להתפתח כשחקן בלי לשחק בקביעות ומנגד לא רואה איך הרוטציות התכופות מידיי האלה תורמות ל-פארטידו אה פארטידו. מערכי טריליון הקשרים כבר לא מפתיעים אף אחד ואם שחקנים בני 30+ לא צריכים לנוח אז גם ילדים ברזילאים לא.

אני לא מאוהביו של ויני אבל מבין כולם הוא מייצר הכי הרבה מהלכים וצריך לומר את האמת: הדרך הכי יעילה שלנו להבקיע היא פנדלים של ראמוס אחרי עבירות עליו.

מצחיק וכואב בו זמנית.

הניצחון של ולנסיה באנואטה והתבוסה שחטאפה הנחילה לבטיס, מעמידים את 4 הנקודות שלנו בשני מחזורי הפתיחה בפרופורציות…

מקווה לראות התפוצצות התקפית לשם שינוי, כמו אתלטיקו מול גרנאדה או בארסה מול ויאריאל. לגרד נצחונות יכול להביא אליפות, אבל אני גם רוצה להנות מכדורגל טוב לשם שינוי.

אין כאן ‘פרופורציות’ לדעתי. שיחקנו נגד סוסיאדד חיוורת מאוד ואפשר לחשוב על מספיק משחקים יותר קשה בלוח השנה מאשר בטיס (כולם זוכרים באיזה מקום היא סיימה את העונה שעברה עם כל הכבוד לזה שהיא ניצחה אותנו). הבעייה האמיתית היא בקבוצה שלנו ולא ביריבות. משחקים כמו הערב נגד ויאדוליד היו נגמרות בשלישייה או רביעייה בדרך כלל גם בעונות ללא כריסטיאנו כמו 2007/08 או 2008/09 או בעונות ליגה בינוניות - 2004/05, 2005/06. ועכשיו…

עריכה: הערכות: רודריגו יפתח לצד בנזמה בחוד ההתקפה הערב. ארבעה קשרים, אודגור במקום קרוס הפצוע ומרסלו ישתולל בכנף שמאל. עוד שעה להרכבים… מילה על רודריגו. הוא כבש שישה משבעת שעריו ב-11 משחקיו הראשונים: שער הבכורה נגד אוססונה, השלושער המטורף נגד גלאטסראיי בליגת האלופות שיצר ציפיות גדולות, הוא הבקיע גם בחמישייה נגד לגאנס ו ובמשחק חסר החשיבות נגד ברוז’. השער האחרון שלו היה ב-4:3 נגד סוסיאדד בברנבאו בגביע המלך כשעלה מהספסל בתחילת פברואר. מאז עברו 15 משחקים…

https://twitter.com/AranchaMOBILE/status/1311371273583366150?s=20

מרסלו ואודריוסולה בצדדים זה הרבה יותר התקפי ממנדי ודני. צפי לאינספור הרמות כמו בימים הטובים.

אם אכן יש תכנית להשאיל את יוביץ’ לא ברורה לי הפואנטה

לא יודע אם זה בעיקר בגלל הקורונה, אבל הכל פשוט תפל. דהוי. איטי. אפס אינטנסיביות, שלא נדבר על התקפה. התחזית לכדורגל סביר מהקבוצה הזאת בתקופה הקרובה יותר פסימית מזו של היעלמות הקורונה.

בכל משחק נשבר שיא אנמיות חדש.
אני מאוד מקווה שאחרי המשחק הזה יפסיקו להגיד שבנזמה זה המסי של ריאל מדריד, זה רק עושה עוול למסי (שאני לא מאוהדיו הגדולים) ולריאל מדריד.
אני אולי בדעת מיעוט, אבל בנזמה זו אולי גניבת הדעת הכי גדולה בהיסטוריה של הכדורגל.

גניבת הדעת הכי גדולה היא שזידאן ממשיך להתעקש על איסקו… אין לי מושג מה הוא מוצא בשחקן הזה.

יוביץ’ אמנם החמיץ פעמיים, אבל נראה שהבנאדם יודע מזה להיות חלוץ. מעבר לתנועה החכמה פנימה, הוא משחק מעולה בנגיעה ומסוגל לשמור על הכדור טוב גם כשלוחצים אותו.

אני אוהב את יוביץ’. זה עוד ישתחרר

הגליץ’ (או מה שזה לא היה) עכשיו של מרסלו על וייסמן זה תמצית כל ההגנה שלו בקריירה במהלך אחד.

כנ"ל עם הפיניש למשחק של ויניסיוס.

שהקורונה תיקח אותי, לא יודע איך אני שורד עוד 35 מחזורים

יוביץ’ סיפק את כל הרפטואר - החמצות בימין, שמאל ובראש. זה כמובן מקרי וברור שהוא סקורר, וזה גם עדיף על משחק בלהות כמו של בנזמה היום.
פדה עם פתיחת עונה מעולה, היה שווה שני גולים במחצית הראשונה לבד - הצלה מטורפת של השוער מהפס מהאוויר בנגיעה ובישול מדהים ליוביץ’ שהחמיץ בשמאל. כמה מהירות ותכליתיות הוא מוסיף לנו. חבל שנוטה קצת להעלם בחלקים מסוימים של המשחק.

צחקתי בקול מהגליץ’ של מרסלו במהלך של וייסמן. לא היה לו כוח לסיטואציה אז הוא ביטל את עצמו מהמהלך. כמעט הגיע לברנבאו עם הגלישה הזו :joy:

גם ההחמצה האחרונה של ויני הייתה אתנחתא קומית מצוינת

המועדון לא מתכוון להוציא כסף בגלל העובדה שקהל לא נמצא במגרשים. בקצב הזה גם הקהל בבית מול הטלויזיה נמצא בסכנה.

העובדה שזידאן הוציא את יוביץ’ ולא את בנזמה היא חרפה. לא שיוביץ’ היה מסיים עם שלושער, אבל העובדה שלא השחקן הטוב יותר נשאר על המגרש היא דבר שלא כדאי להקל בו ראש.

קבוצה בינונית זו מחמאה עבורנו.
איסקו ומרסלו מתאימים לליגת ותיקים מבחינה אתלטית.
אי אפשר לעשות משחק לחץ עם כ"כ הרבה שחקנים איטיים בהרכב.

כשבנזמה משחק כ"כ גרוע אפשר להחליף אותו מוקדם יותר ולא בדקה ה-88.

ויניסיוס עם שער די מקרי אבל לפחות הוא הכניס את עצמו לפוזיצית הבקעה הפעם בניגוד למשחק מול סוסיאדד. תמיד כשהוא כובש שער (וזה לא קורה הרבה) הוא מנסה לכבוש את השני בוירטואוזיות והורס לעצמו ולקבוצה. דברים כאלה יכולים לשגע גם את התומכים הכי גדולים שלו.

אודריוסולה עשה עבודה הגנתית טובה עם המהירות שלו. נראה שיש מחליף סביר לקרבחאל העונה. כמובן שאף אחד מהם לא ייתן מספרים כמו של אשרף באינטר.

ממשיכים בדרך של העונה הקודמת כשהמטרה היא לגרד נצחונות 1-0 קטנים. יש לזידאן מזל שאין קהל. עם כל הכבוד לאליפות, תצוגות כאלה היו מזכות את הקבוצה בשריקות בוז. באירופה כמובן שאין לנו מה לחפש.

הוא עוד לא פגש את איטיות המחשבה של השחקן הישראלי. ההטעיה הכי טובה היא אין-הטעיה.

אני חושב שפשוט בלתי אפשרי להחזיק את האינטנסיביות הפסיכית שלו לאורך משחק שלם, או אפילו 70 דק’. זה דפוס חוזר. לגמרי שווה את הזמן שזה כן מחזיק לטעמי.