מחזור שביעי: 0:2 שקט על לאס פלמאס בבית בקאמבק של ויניסיוס| ברהים וחוסלו

לא חושב שהייתה עונה שעשיתי כל כך הרבה תגובות מחצית, סתם שתדעו. תודה לאל על ה-0:1 הזה אבל למרות שלאס פלמאס לא עושה כלום - אפילו לא מנסים לכסח ולא עוברים את החצי, זה עלול לא להספיק.

אם דויד אלאבה הכושל לא נפצע אז לוקאס ואסקס לא נכנס וממשיכים עם ההרכב הנגרי הזה בכנפיים, שום סיבה לשחק בלעדיו ובלי פראן גארסיה. נאצ’ו שחקן הגנה שיודע מה לעשות מול השער, הוא כבש שער קריטי בפיחואן ברמונטדה האדירה ההיא בעונת הדאבל והיום הוא מאוד הססן.
כולם בעצם. אני חולה על חוסלו אבל יש גבול, הוא בועט על השוער איזה 5-6 פעמים כשהוא חופשי ומאושר, ואנחנו קבוצה שלא יודעת לייצר מצבים. זה כן משחק עם מצבים בניגוד ל-0:1 על אוניון ברלין. האמת גם שפת הגוף שלו קצת בעייתית הוא התחיל עם פרצוף אומלל אחרי בעיטה אחת.

אחלה ברהים דיאס שניסה לשחק לעומק, הוא זה שהביא את השער המיוחל. כמעט וכתבתי שהצטערנו על זה שג’וד על הספסל כי כולם מחמיצים. מה הם עושים באימון לעזאזל, הם לא בועטים לשער? לא צריך כריסטיאנו. בורחה מאיורל לוקח היום כדור הביתה.

בושה וחרפה איך שרודריגו נראה, מה התירוץ שלו עכשיו? ברהים שאף אחד לא מכיר אותו בקבוצה - מעורב הרבה יותר ממנו. גם אדוארדו קמאבינגה מאכזב אותי, מאורליאן טשואמני אין לי ציפיות. פדה ואלוורדה פתח טוב ונעלם.

מצטער, חוץ מפדה כולם חלשים (חלקם מביכים במיוחד).
זה אמור להיות משחק נקסט קלאסי מבחינתו, אבל הסגל הזה כל כך דל.
ואנצלוטי, נו שויין, לפחות זאת העונה האחרונה שלנו איתו. שנה הבאה אני כבר אקלל אותו בפורטוגזית, אבל לפחות זה יהיה פעם בחודשיים ולא פעמיים בשבוע.
אין לי ציפיות מהערב, רק שלא נספוג. אחרי הפציעה של אלאבה הסיכוי לספיגה פחת.
תוך כדי ההודעה, אני רק חושב מה היו התגובות לחוסלו אם זה היה חצי גמר צמפיונס.

חוסלו מעולה. איזה תנועה יש לו, ממש חוש שישי לדעת לאיפה להתמקם, בורח לבלמים ומוצא דרכים להגיע למצבים. כשאני רואה איך זה נראה חולפת בי המחשבה שאולי בכל זאת כדאי להחתים חלוץ 9 סטנדרטי. סיומת קצת יותר טובה והוא היה יכול לסיים עם שלושער ושני בישולים את המחצית הזאת.

ברהים ממש טוב הערב, קצת מפוזר לעיתים אבל מאוד מסוכן ושובר שבלוניות.

שחקני הקו השלישי צריכים למצוא לעצמם עבודה. קמא תקף יותר וטשואמני ניסה לבעוט מרחוק, אבל צריך יותר מהם.

רודריגו מטריד אותי. מאוד. יש לו מנטליות של ילדה עם קוקיות.

אין חדש תחת השמש - אנצ’לוטי זקוק לפציעות כדי לעלות עם השחקנים הנכונים.

ומי היה מאמין - עם שחקני התקפה אפשר להגיע למצבים, אפילו אם מדובר בבינוניאדה על-שם בראהים וחוסלו.

בשורה התחתונה - אין יותר מידיי מה לקחת מהמשחק הזה (לאס פאלמאס די פותחת רגליים), חוץ מבעיית המחץ הזועקת לשמיים. קיין מסיים מחצית כזו עם שביעייה.

מחצית לא רעה מבחינת יצירת מצבים, אבל הסיומת מזעזעת. לא להאמין איזה חוסר בטחון מול השער. לא מדובר בהצלות מדהימות של השוער, פשוט בועטים עליו ומוציאים אותו גדול.

שמח שברהים כבש, מגיע לו. אנצ’לוטי נראה קצת מאוכזב שדווקא ברהים הוא זה שכבש…

מבחינת משחק לחץ יש שיפור קל היום. רוב השיפור הוא מעצם העובדה שאנחנו מנסים ללחוץ… צריך לנצל את הקישור האתלטי שלנו. הרבה חטיפות היום והיינו חייבים לכבוש מלפחות אחת מהן.

מבחינת נמני כל עבירה שלנו זה צהוב ולא צריך להוסיף זמן על כל הבזבוזים. מביך שהשופט הוסיף רק שתי דקות וחצי, אחרי כל בזבוזי הזמן, הפציעה והחילוף.

מזל שכבשנו, אולי עכשיו ישתחרר קצת לחץ ושחקנים יצליחו לבעוט בצורה נורמלית.

פדה. משחק מצויין שלו בנתיים.

כדורגל זה משחק מצחיק, המצב של ברהים הוא בחיים לא פנדל, אבל אם זה קורה באמצע המגרש זה פאול וצהוב על משחק מסוכן.

השינוי צדדים של קמא ופדה פשוט החיה את פדה (מנגד גם מייבש את קמא, אבל הוא פחות מועיל בשליש ההתקפי)
ואיזה שינוי של פדה - בצד ימין הוא תקוע על הקו, מאחור ובקושי מורגש. כקשר סופסוף אנחנו מקבלים את האיכויות ההתקפיות שלו הרבה יותר עם המשחק הישיר.

לפני זה זה היה בזיון, שיחקנו עם פדה וקמא מגנים בבילד אפ כשנאצו ומנדי נעלמים מקדימה עם טשואמני לבד באמצע - בלון הארבעה קשרים. לפחות זה השתנה ואני מקווה שימשיך כך גם במחצית השניה

חוסלו ובראהים עם תנועה התקפית מצוינת אבל ריכוז, קבלת החלטות וחדות לקיצון השני.
ובחייאת, שבכדורי רוחב יתנו את הכדור החכם לאחור לשחקן הפנוי וזה שער קל…

התכוונתי לחכות לסוף המשחק, אבל החילוף מהבית של ברהים מרתיח.

ועכשיו גם חוסלו. פשוט בדיחה.

קרלו צריך להיבדק בדחיפות, זה עובר כל גבול.

לחוסלו אסור להבקיע כי אז הוא אוטומטית יוצא.

ההוכחה שהמציאות עולה על כל דמיון היא קרלו אנצ’לוטי.

אנצ’לוטי שומר להם על הרגליים בשביל לייבש אותם מול ג’ירונה

עם ויניסיוס במקום רודריגו (שהיה חלש מאוד עד עכשיו) חוסלו שווה עוד שני שערים במשחק הזה.
לא ברור.

די שמישהו יגאל אותנו מאנצלוטי אני לא יכול לסבול את הבן אדם הזה יותר

כל פעם שהוא עושה את החילופים האלה אנחנו מאבדים לגמרי שליטה במשחק,חלוץ עוזר לנו לא רק להבקיע אלא גם להחזיק בכדור,מאמן כדורגל עם 30 שנות ניסיון לא מבין את זה.

אם יבוא יום ומנדי יהיה מאמן, והייתי צריך לדמיין מה יהיה “סגנון האימון” שלו - אז אנצ’לוטי.

חוסלו בן 33 ומשחק הרבה לאחרונה, וכפי שעינכם רואות הוא הופך להיות שחקן דיי חשוב, לכן חשוב לתת לו מנוחה. רודריגו גם ככה עם ביטחון עצמי כרגע בקאנטים ולהחליף אותו לא היה תורם לכלום. אנחנו ביתרון 2-0 והכל בסדר.

לא חייבים לחפש על מה להתלונן.

האתגר הבא של אנצ’לוטי הוא האם קרוס מודריץ ומנדי יפתחו במשחק הבא…
מאמין שהוא יעמוד באתגר כמו שהוא הרגיל אותנו העונה

אתה צופה באנצ’לוטי כמאמן כבר שנתיים וחצי + קדנציה קודמת, ואתה אשכרה כותב את זה?

עם כל מאמן סביר ומעלה - היית צודק. אכן נכון וחשוב לתת להם מנוחה ראויה, בעיקר לאור הייחוד של היכולות שהם מביאים לסגל שלנו.
אבל לא אצל אנצ’לוטי. לקרלו יש היררכיה ברורה:
מי שלמעלה בהיררכיה ייטחן למוות, בלי שום קשר לגיל שלו או למצבו הגופני, ומי שלמטה - שייחנק.
אם חוסלו ובראהים מוחלפים, ועוד בדקה 55, ואחרי שנראו כ"כ טוב (באופן יחסי) - יש לזה משמעות אחת: בסגל מלא, אנחנו יכולים לשכוח מהפרצוף שלהם.

יש דברים שרק ויניסיוס יכול לעשות בסגל שלנו, אפילו החצי שעה הזו הראתה ניצוצות מזה.
אבל יותר מזה היא הראתה את רוב הבעיות שלו- ויני פשוט החליט שהוא יבקיע היום ויהי מה וחשב על הפוסט שלו באינסטגרם עם תמונה שלו חוגג שער ואומר “חזרתי”.
מעבר ללא מעט דברים טכניים שהוא צריך לשפר הוא חייב קודם כל לשפר את הראש.

לדעתי המשחק הזה מתמצת את כל הבעיות בשיטת היהלום של אנצ’לוטי:
דבר ראשון וסופר חשוב, ההגנה לשם שינוי נראתה לא רע בכלל, מכיוון שאף אחד מארבעת הקשרים שלנו לא נשלח לחפש פרפרים ליד רחבת היריב. וזה לא בגלל שאף אחד מהם לא היה בלינגהאם, כי היופי בג’וד זה שהוא הקשר השלם ביותר, וגם בהגנה יש לו הרבה מה לתרום ולהציב אותו בעמדה כזאת התקפית זה פספוס ענק.
מבחינה התקפית - ג’וד מאבד גם מהיכולת ההתקפית שלו, כשהוא לא זה שמנהל את המשחק ובונה התקפות (כמובן עם הרבה הצטרפות מקו שני) אלא אמור לסיים אותן. כמה גולים שקריים מהקו מטייחים את העובדה הברורה שאם כל הכבוד זאת לא המשימה בשבילו.
בנוסף, לא צריך להרחיב עד כמה חוסלו חיוני לקבוצה, עד כמה הוא קריטי לריווח ובידוד של ויני ורודריגו וביום טוב שלו הוא (כן, גם הוא) היה מסיים עם שלושער.
ומה עם הרמה הנמוכה להחריד של המגנים שלנו שעליהם מתבססת השיטה?

דאם איט לא יכלו להקדים את היורו או משהו כזה?