אין חדש תחת השמש :: מפסידים 0-3 בברנבאו לברצלונה

מה לא קורה במשחקים אחרים דוד? הכל בדיוק קורה בכל משחק: אנחנו מתקשים ביצירת מצבים, לא באמת שולטים במשחקים ונדרשים למוטיבצית שיא מול כל יריבה כדי להראות כמו קבוצת כדורגל. בנזמה באנקר בהרכב זה האמא של המחסור באיכות, וגם העובדה שאנחנו צריכים 4 קשרים אחוריים כדי להצליח ללחוץ או להחזיק בכדור בבית זה חוסר איכות.

יש פה חצי גופה שזידאן (תוך כדי טעויות, כן - הוא לא מושלם) גורר בשנתיים האחרונות לחציבת תארים מהסלע.

מה עם קרוס שנתן לבוסקטס להסתובב שם איזה 10 פעמים בלי אפילו לנסות לתחוב רגל?ללחוץ? שלא להגיד שהוא זה שאיבד את הכדור עם מסירה מאוד רעה.

קרוס יכל להראות מתאמץ יותר, אבל בוסקטס מומחה במצבים האלה והוא היה עם הכדור 30 מטר מהשער שלו. לגיטימי שהוא יצליח להעביר את הכדור הלאה. קובא גם לקח החלטה שגויה. ומירב האשמה במהלך היא עדיין על מודריץ’. לומר שקובא חירב לנו את המשחק זה מגוחך, אותו דבר לגבי כריסטיאנו וקרבחאל.

שיחקנו היום נגד הקבוצה שנחשבת לזו עם ההגנה הטובה בעולם, והגענו למספיק מצבים כדי להיות עם יותר מ-0 בעמודת השערים. עד האדום של קרבחאל היינו בסדר גמור. יש לנו בעיה של מוטיבציה באופן כללי (ולכן אנחנו נראים טוב יותר במשחקים חשובים), אבל לא של שחקנים לא מספיק טובים. לריאל מדריד יש סגל טוב יותר משל ברצלונה והרכב טוב יותר. הבעיה היא בראש.

אני לא חושב שזכור לי אי פעם בכדורגל בכלל ובליגה הספרדית בכלל, פער כזה גדול בין 2 קבוצות כאשר דווקא זו עם הסגל הנחות יותר מחייכת שם למעלה. ובאמת שאין לי בכלל ספק שהסגל שם נחות משלנו.

בסטנדרטים של רונאלדו של השנה הוא היה טוב, הצליח להוביל כדור בלי לאבד ולסכן.

נראה היה שבארסה חיכתה להחליף צדדים לצד של הצל בשביל להתחיל לשחק. היינו טובים ועדיפים בחצי הראשון, בהתחשב בחוסר בשחקני התקפה על המגרש. אלמלא האדום, אולי אסנסיו ובייל בחצי השני היו מספיקים. אבל…

האדומים האלה הם מקלחת קרה. גם ראמוס היה צריך לראות אדום, ובד"כ האדומים שלנו (של ראמוס) בקלאסיקו באים נטו מהמוח החמום. הפעם מטעות בהגנה. בארסה הרגה את המשחק ב2 מתפרצות, וקינחה בדקה האחרונה. זה בהחלט לא מזיז לי, הדופק שלי ירד כבר איך שנשלף האדום. לא בא בטענות לשיפוט ובטח לא לברצלונה, אבל האדומים האלה שאנחנו מקבלים שנה אחרי שנה מורידים את הערך הספורטיבי מההתמודדות. וזה נטו מטמטום שלנו.

ומה הלאה? בייל נראה טוב, גם מהמעט שנגע היום בכדור וגם מהמונדיאליטו. נגמרה הליגה, אז יאללה להריץ את אסנסיו סבאיוס והחברים. די לקיבעון. יש לנו סגל טוב משל בארסה, כל שחסר הוא חלוץ נוסף

דוד, שיחקנו טוב הגנתית במחצית הראשונה. לא באמת תקפנו והגענו למצב וחצי בקושי. האדום של קרבחאל היווה מצב שני של מאה אחוז גול של בארסה תוך רבע שעה של כדורגל במחצית השניה. האדום שלו מטופש אבל 2-0 זה מספיק רע ומשחק דיי גמור גם ב11 מול 11.

לריאל מדריד יש סגל טוב יותר על הנייר, כנראה אותו נייר שבו מודריץ’ וקרוס הקשרים הכי טובים בעולם, רונאלדו בן 28 ובנזמה הוא גאון כדורגל. במציאות זה לא… לא בראש ולא ברגליים. השנה אין קבוצה ב’ על הספסל שתאסוף נקודות במקום השחקנים הטובים בעולם והופ נגמרה לנו הליגה בדצמבר.

סוף עונה גם רונאלדו וגם בנזמה צריכים ללכת.
במקומם צריך להביא חלוץ וקיצוני מהטופ העולמי.
קרוס צריך לצאת מההרכב לטובת איסקו או קובא ואפילו להמכר.
צריך להתחיל לחשוב על המחר.

כמה שלא יהיו מודריץ’ וקרוס אוברייטדים, הם עדיין טובים יותר מראקיטיץ’ ואינייסטה. הבעיה היא בראש.

הסגל נחלש, זה אין ספק. כולנו זעקנו את זה כבר בקיץ. הכי מצחיק זה שאנחנו לא לומדים מטעויות כאשר פעם אחר פעם לאחר עונה טובה השתן עולה לכולם לראש ואז נותנים עונה נוראית.

לא מסכים. גם ב-0-2 אני חושב שיכולנו בהחלט לחזור, במיוחד אחרי שבייל ואסנסיו היו נכנסים (הם כבר חיכו על הקו).

מסכים עם הדעה על קרוס, אבל לא ראיתי מעולם בעיתונות ביקורת שכזו עליו, או דעת קהל, ובטח מבחינת זידאן שמעולם לא מוותר עליו ואפילו היום הוציא את קאסמירו ולא אותו. הוא כאן כדי להישאר.

א) זאת בדיוק השוואת ה"נייר" שלא שווה כלום. הקישור המהולל שלנו לא מספק שום תועלת אמיתית מול אף אחד, גם אם קלף סופרגול של קרוס שווה יותר מזה של רקיטיץ’.
ב) ראש זה גם איכות, זה לא סותר. ראמוס מאבד את השפיות כל קלאסיקו כבר עשר שנים, לומר שהבעיה בראש לא הופך את הבעיה לקטנה או לקלה יותר לפיתרון.

לא מסכים. גם ב-0-2 אני חושב שיכולנו בהחלט לחזור, במיוחד אחרי שבייל ואסנסיו היו נכנסים (הם כבר חיכו על הקו).

ומה אז היה קורה? היינו הולכים ל-Run&Gun של אסנסיו מול מסי? 2-0 בדקה 65 מול קבוצה כמו בארסה זה הפסד ב99 אחוז.

עם כל הכבוד למחצית ה"טובה" שלנו, לא עולים למשחק שאתה חייב לנצח, בבית, ללא התקפה, עם 66 קשרים שהיחיד ביניהם שמאיים על השער פעם ב, זהו הקשר האחורי שלך. כשממולך עומדים ורמאלן ופאוליניו. גם ככה אנחנו עולים בעשרה כל פעם שקארים על הדשא, אתה עוד מסרס את הכאילו התקפה שלך יותר. מה יהיה הסוף? החוסר אשכים כשאנחנו רואים את בארסה כבר מעלה גרה ועובש.

המטרה היא לנצח, או לפחות לנסות עם הכלים שיש לך לנצח. לא עשינו לא את זה ולא את זה. חבל

ואראן: "כשאנחנו משחקים טוב, אנחנו לא מבקיעים. אבל הם- כן. שם ההבדל. המחצית הראשונה הייתה טובה מאוד אבל תחילת המחצית השנייה הייתה פטאלית כי ירדנו מבחינה פיזית.

זידאן: “זה מה שקורה לפעמים. אתה חושב על חילופים מסויימים ואז מכניסים לך את השני עם כרטיס אדום וכבר זה משחק אחר, וזה מאוד קשה.
במחצית השניה הגנו רע מאוד ועשינו טעויות, וברמות האלה אלו הפרטים הקטנים.
אנחנו לא הולכים להשתגע, זה הפסד מאוד קשה אבל כלום לא הולך להשתנות
לעולם לא נרים ידיים בלה בלה בלה”

ואראן עלה על הבעיה, זידאן בעוד תצוגת פוליטיקלי קורקט

מחצית ראשונה הראנו כמה אנחנו יותר איכותיים מהם אבל הם שוב הראו כמה העונה הם הקבוצה הכי יעילה באירופה.
כרגיל המנטליות הירודה של השחקנים במחצית השנייה בראשות ראמוס שבכל קלאסיקו לא שולט בעצמו ולא שומר על קור רוח באה לידי ביטוי.

שקאסמירו וקרבחאל מול בילבאו קיבלו צהובים אמרתי שהם “מתנקים” כדי להגיע לקלאסיקו לקבל את ההשפלה הקבועה בברנבאו, דווקא שהם וראמוס לא שיחקו מול סביליה הקבוצה שיחקה בקור רוח ושקט מופתי ונתנה את המשחק הכי טוב שלה העונה.

קרבחאל הוא הטוב ביותר בעמדה שלו, אחד האהובים עליי בקבוצה אבל העונה הוא הפך ליורש של ראמוס בכל מה שקשור לעצבים ולכרטיסים. מאכזב מאוד.

מחצית ראשונה היינו עם שחקן אחד פחות(כל עוד זידאן כאן בנזמה יהיה באנקר בהרכב לפני כל שחקן אחר) ואם היה שם בייל או אסנסיו היינו מצליחים להבקיע כי זה היה פתטי כמה הם לא ספרו את בנזמה כאיום.

לא מאשים את קובא בכלום, הייתי ממשיך איתו בהרכב. הוא לא נופל בכלום מקרוס ומודריץ’.
קרוס בינוני מאוד כל העונה ואין ספק שהוא בנזמה ומרסלו ביכולת שלהם העונה היו צריכים לרדת לספסל אבל המאמן שלנו שמרני מאוד ולא מעוניין בשינוי.

גם אם היינו מנצחים אין לי ספק שזה לא היה משנה כלום, אף קבוצה בספרד לא מסוגלת לקחת להם נקודות.
עכשיו הם יתרכזו בגביע ושוב יש להם דאבל מקומי כמו בכל עונה.
כל העונה המוצלחת שלהם בגללנו, נתנו להם העונה מתנה אחר מתנה והעלנו להם את הביטחון ששוב הם יזכו בכל התארים.
הכל בגלל השחקנים שלנו שתמיד השתן עולה להם לראש וחירבו את העונה הזאת עם הזכיכות והזלזול הקבועים.

מה חדש? ה0:0 מול בילבאו שיקף את מה שאנחנו שווים בהתקפה, שגם אם נשחק 900 דקות לא נכבוש שער. זה חזר על עצמו היום רק שמולנו הייתה ברצלונה.
נכון שטקטית המחצית הראשונה הייתה בסדר, אבל קשה לי להאמין שהיינו מנצחים ביותר מ1:0 במשחק כזה.

אפשר להגיד שהקבוצה שלנו נוראית, אבל לדעתי הבעיה היא אותה בעיה, משחק ב10 שחקנים. חוץ מהנגיחה לקורה בנזמה חירב התקפות ליד השער, אי אפשר ככה. רונאלדו היה בסדר אבל עם כל הכבוד אי אפשר לשחק שחקן התקפה אחד מול כל ההגנה של ברצלונה.

לדעתי קרבחאל היה היום רמה אחת מעל כולם במחצית הראשונה, אנרגטי ופעיל ובכל מקום על המגרש, חבל שככה זה נגמר מבחינתו, האחרון שאפשר להגיד עליו שלא מתאמץ.

האמת? אני רוצה שנקבל בראש מפאריס כדי שמישהו למעלה יבין שצריך שחקן התקפה נורמלי נוסף בסגל, ושיבינו את הטעות עם מוראטה.

הקבוצה חייבת רענון לדעתי, גם השחקנים נשחקים מנטלית, צריך דמויות חדשות שירעננו. לדעתי צריך לצרף גם שחקן בקישור שיודע ליצור מצבים ולאיים על השער, קרוס כל 200 שנה כובש שער אחד, ומודריץ’ לא מאיים מספיק על השער. הקרואטי לעומת הגרמני יש לו ערך מוסף והוא באמת מנווט.

אנחנו למעשה משחקים ב4-4-1 כשאף שחקן קישור לא יוצר מצבים, כלומר אנחנו משחקים עם שחקן התקפה אחד נגד כל יריבה אפשרית, עם המחסור בכיבושים אי אפשר להתווכח.

מי שיקרא את התגובה שלי ושלך יחשוב שתיאמנו את הביקורות. אני אוסיף שלדעתי קרבחאל המגן הכי טוב שיצא לי לראות.

באמת שהקבוצה בנויה נכון ורק היה צריך תיקונים נקודתיים בקיץ.
אבל עם התיקון של בנזמה שלא הגיע והמכירה של מוראטה הגיעה גם ההדרדרות הלא צפויה של רונאלדו (האמת הייתה צפויה) וקיבלנו קבוצה שאין בה שחקן התקפה אחש נורמאלי.
בקיץ ניסו למכור לנו את אסנסיו כשחקן התקפה הטוב בעולם, והצליחו, והנה הצעיר הטוב בעולם בקושי פותח כשיש את בנזמה בהרכב ואילו אמבפה. קורע רשתות באירופה.

אפשר לשלוט במשחק גם בלי להחזיק יותר בכדור ועם הריווח של הקיצוניים נרוויח עוד שחקנים שטובים עם הכדור על חשבון קרוס ובנזמה (או איסקו ובנזמה לצערי).

זידאן התגלה במערומיו ומקווה שילמד מהטעויות. שיחזור ל433 שלפחות אנחנו מסוכנים בו.
אנחנו יכולים להתנגד לברסה ולהצליח לעצור אותם, אך לא נצליח להיות טובים מהם, ךא נצליח לעבור את המחסום הפסיכולוגי שאומר שאנחנו נופלים מהם, פתרונות יש והיו אבל שנה אחר שנה מתעלמים מהם.

לפני המשחק זה היה remontar o morir - לחזור או למות - אז יצא שזה למות. איזה באסה יא אללה.
דווקא באנו לשחק כדורגל גאה. רצינו להפגין עליונות כמו בסופר קופה, וזה אפילו הלך לא רע מחצית אחת. חבל שזה נגמר ככה, מסי וזה… הבעיות ידועות, אולי זה יהיה זרז לשינוי. בוז צורם לבנזמה (קובא דווקא קיבל כפיים).

נ.ב
לדעתי העניין עם ראקיטיץ׳ זו הוראה מכוונת של הצוות - הם עזבו אותו בכל פעם שקיבל את הכדור

עוד פעם מפסידים לברצלונה בברנבאו. כרגיל.
עוד פעם יוצאים בהרגשה שיכולנו לנצח והפסדנו. כרגיל.
עוד פעם ריאל משחקת 45 דקות בלבד. כרגיל.
עוד פעם עם התחושה שלא נבקיע גם בעוד 700 דקות משחק. כרגיל!

לא באמת היו לי ציפיות לנצח את ברצלונה, עם איך שאנחנו נראים העונה. אם קבוצות פח כמו לבאנטה לא הצלחנו לנצח, אז למה שננצח את בארסה? בהילוך שני הם פירקו אותנו. אין מילים באמת. העונה נגמרה כבר בספטמבר שהפער מבארסה נפתח, לא בדצמבר.
באיזשהו מקום עם כל הכאב, יש איזשהי הקלה שזה גמור, ואולי סוף כל פאקינג סוף נקבל חלוץ. לא יכול לראות יותר את בנזמה, לא יכול פשוט. בא לי לשבור תטלויזיה בכל פעם שאני רואה אותו.

הגול השלישי בא בדקה האחרונה, אחרי שמסי הציל כדור שעמד לצאת (או שיצא) ובישל בלי נעל.
בקיץ התלוננתי על כך שלא דרסנו את ברצלונה בברנבאו (מבחינת תוצאה) בהזדמנות נדירה, כאילו אין מספיק שחקני סגל שחוו על בשרם את התבוסות. כשלברצלונה יש צ’אנס כזה היא לוקחת אותו בשתי רגליים, גם יחפות.

בפעם הבאה כשישאלו אתכם למה אנחנו לא מצליחים לעשות לבארסה את מה שהיא עשתה לנו היום, תראו להם את הדקות שבין השער הראשון לשני. אתם מדמיינים את פיקה עושה מהלכי MMA על בנזמה אם המצב היה הפוך? גם כששלטנו וניצחנו הם מעולם לא איבדו את הראש בצורה כזאת, לא מקצועית ולא ספורטיבית.

המחצית הראשונה לא הייתה אדירה אבל נראה שהכל דופק ובשליטה. אלוהים יודע איך ממצב כזה אפשר לאבד את הראש אחרי שער אחד בלבד. ראמוס שולח אגרוף (אדום ישיר לפחות), מרסלו עושה דווקא בהגנה, דני מתאבד על קו השער כאילו זה חצי גמר מונדיאל. למה ישר לשבור את הכלים? איך שער אחד בלבד מרסק קבוצה ברמה הזאת שמתפארת כל כך באופי שלה?

שיבחתי את ההצמדה של קובאצ’יץ’ למסי אבל בשער הראשון זה היה מוגזם. גם קרוס הנערת ליווי שנתן לבוסקטס לתעתע בו משל היה הזאר והנונשלנטיות של מודריץ’ וקרבאחל בירידה להגנה תרמו לא מעט. מה שהלך בשער השני זה כבר ברמת הועידת חקירה.

אני כבר לא מסוגל לשמוע את זידאן והשחקנים מדברים או לקרוא את הפוסטים שלהם. מקשקשים סיסמאות בלי סוף, משחקים אותה קול. אם רק חצי מהאופי הזה היה מופיע על המגרש. סעמק רק רציתי לסיים את העונה הזאת בלי התבזויות מיותרות, להירגע בקיץ מכל העצבים האלה ולהתפלל לניסים בחלון ההעברות.

נ.ב.
שמחתי לקרוא חלק מההודעות על בנזמה בצ’אט. אם הגענו למצב שמשחק כזה נחשב לנסבל על חלק מהאנשים זה אומר שהם בשלב מתקדם ב"אבולוציית קארים" - שלב חוסר הציפיות. לאט לאט זה יגיע.

אווירה חשמל ברחוב עם האולטראסור, תמונות מדהימות גם מהסיור במקדש, לומד את השפה - אבל חסר ת’אכלס. אבל שחקנים פח אשפה. עצוב, שבוז ומבואס, לא כך חלמתי שהקלאסיקו הראשון שלי יסתיים. מרגיש שהיינו בסרט כמעט דומה בול לפני שנתיים.

הקבוצה הזו זכתה בהכל ומותר לה להפסיד אבל לא ככה. חבל שתמיד מאבדים את הראש נגדם וקל להם נגדינו. בארסה יותר שקטה וצנועה ופחות נוצצת(קובא האידיוט פינה להם את השטח בגול השני). הפעם אפילו קרבחאל איבד את הראש. לפחות שנהנה מכדורגל עד סיום העונה. אבל בעצם השלישייה שסיימה את המשחק לא תמשיך. בנזמה בהרכב לנצח אבל האמת שיש בעיות הרבה יותר גדולות שזידאן לא יוכל לטאטא עוד. הבשר מהטוני רומאס שקע והדיכאון צף. לב שבור הוא לב שלם.

בהמשך לדיון על הגול- הרבה שגיאות: מיקום שכונתי, ירידה איטית להגנה ועוד
קשה לכעוס על קובא. אם הוא עושה הפוך ותוקף את ראקיטיץ׳, אז אולי מסי מקבל כדור ומעניש ואז כולם תוהים מה יש לו לחפש את ראקיטיץ׳ כשפאקינג מסי פנוי. בסוף יצא לו לא זה ולא זה, בדיעבד טעות אבל הוא ביצע את משימתו. לפחות אי אפשר להאשים אותו בריחוף של קרבחאל ומודריץ׳.