אין חדש תחת השמש :: מפסידים 0-3 בברנבאו לברצלונה

אני לא חושב שיש למודריץ’ חלק יותר גדול בשער הראשון של ברסה. ריאל עשתה לחץ, מודריץ’ ניסה ללחוץ ובשבריר שניה ראקיטיץ’ השתחרר. אל תשכחו שרוב הקבוצות ורוב השחקנים בעולם לא מעבירים כזה פס. שאוהדי ברסה מאוהבים בבוסקטס ואנשים לא מבינים (בצדק, הוא מתאים לסגנון מסויים) למה, אז זאת בדיוק הסיבה למה. הוא יודע להשתחרר מלחץ כמו שאף קשר אחורי אחר בעולם לא ידע. מול 90% מהקבוצות מודריץ’ יכול לאבד לרגע את השחקן שלו בחצי של היריבה, כשמאחוריו עוד קשר ושתי בלמים ועוד מגן. אני לא הייתי מאשים את מודריץ’.

מי שכן הייתי מאשים זה את קובא. בכדורגל יש חורים, ושחקנים מחפים אחד על השני. הקש"א מחפה על המגנים והבלמים, הבלמים על המגנים, החלוץ על הקיצוני וכו’ וכו’ וכו’. מסי משחק בצורה מאוד “עצלנית”, הוא לא מבצע תנועה כמעט. הוא תמיד מחכה לכדור, אף פעם לא מסמן לאן הוא רוצה אותו או מבצע תנועה לעומק. הוא מחכה לקבל את הכדור. קובא היה חייב ללכת לראקיטיץ’, אני אישית הייתי מצפה משחקן לדעת מה קורה מאחוריו, ואם הוא היה יודע מה קורה מאחוריו ושאם ראקיטיץ’ ממשיך זה 3 נגד 2, הוא היה עוזב את מסי. מסי מקבל כדור 50 מטר מהשער, במקום זאת ראקיטיץ’ קיבל פאסיו של 25 מטר.

אישית, כאוהד ברסה, בלי לנסות לעצבן אותכם כמובן, זה גורם לי לאושר לדעת כמה הקבוצה שלכם מפחדת ממסי, גם כשהוא ביום יחסית עייף שלו וכמה שהתפקוד שלו באמצע תוקע את השטף ההתקפי. ריאל פשוט שיחקה לרגליים ולשיטה הזאת, מסי מצא המון פעמים שחקנים והאמצע היה חופשי לגמרי במחצית השניה. ברסה של פפ במחצית השניה הייתה דופקת לכם לא 6, אלא 12 גולים. הייתה הפקרות מוחלטת אחרי הגול השני, וזה יכל להסתיים לגמריי אחרת מבחינתכם.

לדעתי לריאל יש קבוצה יותר טובה מברסה, והרגשתי שבניגוד למשחקים אחרים, אתם הפסדתם יותר משאנחנו ניצחנו. פרחים לרולנדו ובנזמה.

אז בואו נתעסק בגול הלא חוקי שנכבש. הרי 2-0 באותה תצוגת נפל זה כן משהו שמתקבל.

לא משנה אם היה נגמר 0-0 אפילו, חייבים להתחיל ללמוד מטעויות.
סלחו לי אבל עם כל השנים הטובות האלה שלנו מתישהו מישהו מכם בא בטוח בעצמו לקלאסיקו? מתישהו הייתה הרגשה שאנחנו טובים מברסה? אולי רק 2 הסופרקאפים בתחילת שנה.
ולמה זה קורה? כי בשום שלב לא היה רצון להצליח לאורך זמן, כאילו שמנסים במועדון להצליח עם מינימום השקעה.

לפני שנתיים גילינו בעיות בהתקפה עם הbbc שכבר לא באמת תפקדו אבל זכינו באלופות אז את מי זה מעניין שבנזמה לא כובש ובייל חצי עונה פצוע ובחצי השני מייחלים שייפצע.
לפני שנה שוב זכינו בזכות מגנים אלוהיים ורונאלדו שבמאני טיים הפך שוב לשחקן הטוב בעולם, אז למי אכפת ששוב נשאר עם אותם בייל ובנזמה ורונאלדו שכבר על אדי הדלק שלו וראינו זאת רוב העונה.
אז זה היה צפוי שהעונה הבלון יתפוצץ. הרי כמה רונאלדו יכול לסחוב אותנו לבד.
אגב אנחנו לא שונים מברסה פשוט מסי שחקן אפילו יותר היסטורי כי הוא לא רק סקורר כמו רונאלדו אלא גם היוצר מצבים והמשחרר מלחץ הטוב בהיסטוריה.

צריך לשנות מדיניות רכש שפשוט לא עובדת בשנים האחרונות.
צריך להבין שאם לא קונים שחקן העונה אז לא חסכנו כסף כי הרי נצטרך להוציא את הכסף מתישהו, והשוק רק מתייקר משנה לשנה. אז כל הכבוד לנו שדחינו בעוד שנה את הקנייה של שחקני התקפה במקומם של בייל ובנזמה, עכשיו נצטרך עונה הבאה לעשות זאת ובמקום בגג 100 מיליון לשחקן כמו לפני 2 קיצים, אני לא רוצה לדמיין כמה יעלה שחקן התקפה בקיץ הקרוב.
מילת המפתח פה היא דחיה, בדחיה אין רווח כי הרי נצטרך לשלם את הכסף ואנחנו מפסידים שנה של הצלחה.
בסופו של דבר המטרה היא לנצח, ועכשיו יש לנו את כל הכלים להצליח עם קבוצה מצוינת ועמוקה, חבל שלא מנצלים זאת.

ציטוט נחמד על בנזמה שקראתי אלוהים יודע איפה :
" לבנזמה יש העונה 5 שערים ו6 פגיעות בקורה. זה בהרבה מקרים מצביע על חוסר מזל, אבל יש שיגידו גם על חוסר איכות"…
ה 5 ס"מ זה מה שמבדיל בין חלוץ מעולה לחלוץ סביר, החמצת הכדור של רונאלדו זה ההבדל בין רונאלדו של לפני 3 שנים לרונאלדו של היום… זה הכל בפרטים הקטנים…

זה ציטוט של דסקל, שזכור לי טוב מאוד שהוא סינגר על בנזמה בלא מעט פוסטים שלו.

אין לי סטטיסטיקה על קורות אבל אני דיי בטוח שגם בזה בנזמה לא מוביל על חלוצים אחרים, קיין למשל עמד על 5 פגיעות בקורה עוד בספטמבר. בכל מקרה, הלוואי על כולנו מזל כמו של בנזמה בקריירה.

גם למסי יש יותר קורות העונה. אני לא זוכר את המספר המדויק, אבל הוא השלים שלושער קורות גם מול בטיס וגם מול דפור, והייתה עוד אחת גם מול אתלטיקו.

כל ביקורת על בנזמה בפורום הזה היא מוצדקת, למרות שהפעם אני ממש לא חושב שההחמצה שלו לקורה היא שערורייתית, זו לא הייתה נגיחה קלה בכלל.

לגבי הטענות לקרוס, מדהים איך שבעונה שבה מרסלו וקרבאחל לא אלוהיים, אז טוענים שגם קרוס בירידה חדה ביכולת (דווקא פה היו עקביים בביקורת גם שנה שעברה, אני מתייחס גם לדעת הקהל החיצונית). בעיני הוא משחק בערך כמו שנה שעברה (דווקא השנה אני זוכר לו משחק גדול מול אתלטיקו), החסרונות אותם חסרונות, ומה שהוא עושה השנה זה עדיין לחלק כדורים ימינה ושמאלה רק שהפעם המגנים עושים פחות את ההבדל.

הוא פשוט שחקן מאוד מוגבל התקפית, בעייתי מאוד הגנתית וכנראה לא מספיק טוב לריאל מדריד.

מודריץ’ אגב שיחק מצוין במחצית הראשונה בעיניי.

כבר אי אפשר לא לראות את הנזקים שקרוס עושה. לאוהדי כדורגל יש טרנדים, כולם רוצים לאהוב את השחקנים האלה ש"אף אחד לא שם לב לעבודה שלהם". חלק מהאוהדים חשבו בטעות שקרוס הוא אחד כזה. מפה זה התחלק לשניים: אוהדים שבאמת יודעים לזהות את השחקנים האלה הבינו מהר מאוד שקרוס הוא בלוף, והאוהדים הנגררים עדיין שבויים בקונספציה הזו.

אני מצטער, אבל כפי שכבר ציינתי כמה פעמים בעבר - כל דקה של קרוס עם החולצה של ריאל מדריד מבזה את המועדון ואותי כאוהד. הוא שחקן עצלן, מפונק וללא מוסר עבודה. זורק זין בהגנה כמו שלא ראיתי בחיים שלי. אם לא היה מדובר פה בטופ של הכדורגל הייתי בטוח שהוא עושה בכוונה.

קובאצ’יץ’ הוא עילוי טכני אבל יש לו עוד הרבה מאוד מה להוכיח בכל הקשור לחוכמת משחק ובגרות. ההדבקות שלו למסי בגול הראשון הייתה שכונתית וטיפשית. יש אשמה כמובן גם לדני ולוקה (את קרוס אני לא מאשים כי הוא עושה בכוונה) על החזרה האיטית להגנה.

עצוב מאוד לקבל 3-0 מהבארסה הזו. זה מספר את הסיפור של כל העונה הזו בליגה. ההתקפה שלנו לא מסוגלת לתת גול גם מול קבוצה שבמפורש לא מסתגרת ועוד חסרה את הבלם הטוב ביותר שלה.
לא הגענו להרבה מצבים, זה נכון, אבל כמה פעמים מסירה אחת חדה קדימה הייתה מעמידה את רונאלדו עם הפנים לשער מול בלם ומגן? כנ"ל בנזמה. זה לא רק שאין לנו מי שיכבוש, אין לנו גם מי שיתן את הכדור לגול וזה לא פחות גרוע. ההתקפה נכה בכל מובן.

אז על המחצית הראשונה אני ר וצה להגיד שהעמידה הנכונה שהעמיד זידאן הגנתית הייתה מעולה, אבל האימפוטנציה שחווינו מהצד ההתקפי כי שיחקנו עם קרוס מודריץ קובא וקאסמירו ועוד שני נכים מקדימה (אני לא אעלה פה את הפקשוש של השחקן הטוב בעולם 7 מטר מן השער כי פשוט הביך אותי לראות את זה).
אבל אם אתה יודע אדון זידאן שקובא יעשה עבודה טובה על מסי למה לא לשים אותו במקום קרוס ולשחק עם אסנסיו/בייל/איסקו? כדי לתת יותר מחץ להתקפה.
אז רצית לחץ על בוסקס כשהם מניעים כדור בהגנה, בדיוק כמו שעשה קובא מצויין במחצית הראשונה, 3 השחקנים שציינתי, עם המון רצון (ולא חסר במשחק כזה) היו עושים את זה מספיק טוב.

מה שכן אני מזהה פה המון תגובות שמחפשות מי להאשים בגולים: האשמה על קובא, האשמה על לוקה וכ’ו וכ’ו…
זה לא מה שגרם לנו להפסיד פה.

הגישה של השחקנים למחצית השניה הייתה פשוט שערוריה!!!
אני מבקש מחבר’ה פה שלא שמו לב לזה, שיפנו זמן ויראו את הדקות מפתיחת המחצית ועד הגול הראשון ושישימו לב לגישה של השחקנים לכדור, בנאיביות, בחוסר כבוד בזלזול או עודף בטחון (אין לי מושג ממה זה הגיע הכל השערות).
הייתה לי התחושה כאילו השחקנים אמרו אחרי המחצית הראשונה שהשד הברסאי לא כזה נורא (ואכן כך!) ועלו או עם זלזול או עם בטחון עצמי מפורז או רק דברים שהשד יודע מה עבר להם בראש.
לדעתי לא תצוגה שמאפיינת את שחקני ריאל מדריד כולל כל השחקנים שהיו על המגרש, מסירות פשוטות לא הגיעו, המון מסירות שקופות שום דבר יצירתי, שום גישה אגרסיבית במאבקי 50/50 (כל כדור ברגל של בארסה) מסירות הזויות של שחקני הקישור, איבודי כדור מכדרורים מיותרים, הרגשתי כמו לאס פאלמס של העונה הנוכחית וסמכו עלי אני רואה את המשחקים שלהם הם נראים קטאסטרופה.
מקווה שלא נראה עוד מחצית כזאת מהקבוצה שלנו, מכאן באמת אפשר רק לעלות (ברמת המשחק עזבו תארים).

ובקיצור שנדע ימים טובים יותר ו- ¡hala madrid!

יש לו 15-17 קורות משקופים. רק שמה שמדהים הוא שאלה היו בעיטות נהדרות ברובן (כנראה בניגוד לבנזמה), כמו בכדורים חופשיים ובעיטות מחוץ לרחבה, וכבר יש לו 22 שערים העונה גם בלי זה (=בניגוד לבנזמה).

הנקודה היא שהבעיה של בנזמה היא ממש לא 5 הס"מ שמבדילים בין חלוץ מעולה לחלוץ סביר, יותר בכיוון של 5 ק"מ.

מסכים אגב שהנגיחה שלו אתמול הייתה ממצב קשה. גם המצב של רונאלדו לא כזה פשוט לדעתי. זה מצחיק ואולי אף מביש שהוא לא הצליח לפגוע בכדור, אבל בעיטה בנגיעה בחצי סיבוב ברגל שמאל מול שני שחקני הגנה ושוער זה רחוק מלהיות שער בטוח (אצלו אישית ובכלל).

במחצית הראשונה אתמול רונאלדו היה טוב מאוד בעיניי, עשה תנועה טובה ובניגוד למשחקים קודמים בעיית ההגעה למצבים לא הייתה באשמתו. אתמול היה חסר הפס לגול יותר מאשר חלוץ טוב מרונאלדו (על בנזמה אין לי מה לומר מ2011). ובאופן כללי, המשפט האחרון של נירו מסכם את המצב.

הבעיה היא שבמקרה שלו אף אחד בכלל לא חושב על האופציה שרונאלדו יעצור את הכדור ויתן פס קליל לדני מול שוער:

זו האופציה הנכונה.

אני מסכים אגב שהוא היה טוב במחצית הראשונה.

קובא נקלע לסיטואציה סוג של בלתי אפשרית, הרי הייתה לו בראש המשימה שלשמה הוא פתח בהרכב והיא להיצמד למסי. הטעות היא טעות קבוצתית של שליחת שחקנים לא אחראית קדימה, וירידה איטית להגנה (אין שום סיבה שראקיטיץ׳ יקבל כל כך הרבה שטח ואף אחד לא ישיג אותו, ועוד כשהוא עם הכדור).

אם אין לכם את מסי אתמול אתם לא מנצחים גם עוד שבוע. הוא עושה עבורכם את ההבדל, ותמיד עשה. מה שקרה אתמול היה סך הכל פשוט: במחצית הראשונה ריאל הייתה טובה יותר, אבל לא כבשה. במחצית השניה ריאל הגבירה לחץ כי רצתה לנצח. שליחת שחקנים לא אחראית (בדומה למה שקרה בקלאסיקו של שנה שעברה בברנבאו) + מסי שהתעורר וניצל את זה כדי להפוך את זה לניצחון. אפשר שעות להתלהב מבוסקטס המשתחרר ורקיטיץ׳ המכדרר, אבל הסיפור הוא מסי. תמיד היה ולצערי גם ממשיך להיות.

נ.ב
קצת מצחיק כל ההתייחסות למאצ׳ אפ הזה בין זידאן לוואלורדה. הרי אם אנחנו מבקיעים במחצית הראשונה, אז זידאן יוצא גאון, וואלורדה נזכר כמי שהלך עם הראש בקיר למרות שידע שקובא ׳ישתק׳ את מסי. זידאן עשה אתמול צעדים הגיוניים (לא שאי אפשר למנות גם קצת טעויות), אבל גם מסי וגם חוסר האחריות המוטבע במועדון הזה חזקים ממנו.
(אם נעזוב לרגע את הטענות הרגילות של בנזמה ודומיו)

נירו, זה מצב לבעיטה בתכלס; ואם הוא היה עוצר מסתובב ולא היה שם אף אחד? יש מצבים שצריך לבעוט, דווקא לרונאלדו אין לי כל כך טענות. היה איזה מצב-שניים במחצית הראשונה שהוא התמהמה ולא מסר. אבל בתכלס, למי הוא ימסור? ברחבה היו קרוס מודריץ’ ובנזמה אם אני זוכר נכון, לא שחקנים שבדיוק כובשים.

אני מאוד עצוב מהמשחק הזה, מאוד. קודם כל, ההתפרקות הזו הייתה כל כך מוזרה ולא קשורה, דווקא אחרי מחצית ראשונה דיי טובה, שזה נתן לי כאפה רצינית, המון זמן לא ראיתי דבר כזה. דבר שני, והוא אולי יותר קריטי ומעיד הרבה בעיקר על האופי של המועדון- אם נגד ברצלונה כזאת אנחנו לא מצליחים, מתבזים ועושים את אותן טעויות מה זה אומר? בעשור האחרון המנטליות שלנו בריצפה נגד ברצלונה, אולי זה נקודתי ותלוי שחקנים (מרסלו וראמוס שידועים בתור הורסים לא קטנים, או בנזמה העצלן) ואולי זה משהו אחר ששייך למועדון בכללותו, אבל זה פשוט צורם ועצוב לצפות בזה, כאב לי ועד עכשיו כל כך כואב לי ההפסד הזה.

אני חושב, לא בטוח, שפשוט במחצית קרה משהו בחדר הלבשה; שיחקתי כדורגל שנים וזה הדבר היחידי שעלה לי לראש. כן, פיזית קשה לשמור על משחק כזה לאורך 90 דקות, אבל ההתפרקות הזו לא הייתה 100% פיזית, גם לא 50%- ראו מאוד מוקדם שמשהו לא מתחבר בקבוצה וישר חשבתי על המשחקים שלי בכדורגל שיורדים לחדר הלבשה ומתחילים לריב וקללות ועניינים ואש. ראו מקרה יובנטוס בגמר נגדנו. אני באמת לא אתפלא אם זה המצב.

אין נחמה למה שקרה, באמת שדמעות.

ואגב בנזמה, פתחו עליו את העמוד פייסבוק הכי מצחיק שראיתי בחיי. Redirecting...

זה מצב לבעיטה אם אתה שמאלי וטכני. במצב הנוכחי של רונאלדו, כשהוא מחמיץ בלי הפסקה ממצבים יותר קורצים, עדיף שימסור.

אם לא היה שם אף אחד? השחקן הטוב בעולם אמור לדעת שיש שם שחקן. שוב, הכל עניין של רף ציפיות. לא מצפים מרונאלדו לעשות שום פעולה שהיא קצת מעבר לדחיקה. אפילו שהוא פספס את הכדור זה כמעט הגיע לדני במצב בעיטה, תחשוב מה היה קורה אם הוא היה מעביר לו פס נוח בנגיעה, עזוב עוצר ומוסר.

לרונאלדו יש רגל שמאל טובה וזה בהחלט מצב שהוא יכול לבעוט בו, רונאלדו היה צריך לפחות לבעוט את הכדור למסגרת, זה גם הסגנון שלו כשהוא מקבל כדור מהצד הוא מנסה לבעוט בנגיעה. התפספס לו כי דברים כאלה קורים בכדורגל אין מה לעשות כל שחקן מחמיץ, גם רונאלדו בשיאו היה מחמיץ כמעט כל משחק כמו כל שחקן תוקף שמגיע להרבה מצבים הוא פשוט ברוב הפעמים גם כבש אז שוכחים לו. ואני זוכר שקרה לו כבר דברים כאלה סתם עולה לי מול אייאקס בברנבאו בעונה הראשונה של מוריניו. אלו דברים שקורים אבל רונאלדו לא תיאר לעצמו באותו רגע שהדבר הזה יעלה ביוקר ויעשו מזה סיפור כי זה היה בדקה 10 בסך הכל.

רונאלדו לוקה בטכניקה גם עם רגל ימין, אז שלא לדבר על שמאל. רונאלדו יודע לבעוט חזק בשמאל, לא הייתי מגדיר את זה כשמאל טובה. מצב כזה מצריך דיוק וטכניקה ברמה גבוהה מאוד (שאין לו גם עם ימין). שחקנים שחייבים לבעוט מצב כזה הם שחקנים כמו דיבאלה, מסי, רובן, אסנסיו, בייל. רונאלדו, לא רק שהוא לא חייב לבעוט משם, לתפיסתי אסור לו לבעוט משם כי הסיכוי לגול הוא נמוך מאוד. הגול היחיד שלו בסגנון הזה בזמן האחרון הוא מספר 24 פה. תסכים איתי שזה לא קורה הרבה.

ההחמצה הספציפית הזו לא מעניינת אותי בכלל, הנושא היותר מהותי הוא על מה אנחנו מוותרים כשיש לנו שחקן כזה. אני תמיד טענתי ואמשיך לטעון שאנחנו מפספסים המון מהלכי כדורגל בגלל דברים כאלה - רונאלדו יכול היה בקלות למסור לקרבחאל וליצור מההתקפה הזו מצב מסוכן בהרבה. הבעיות: אין לו ראיית משחק, אין לו מסירה ואין לו מודעות עצמית. צריך לבחון כל מהלך לפי האלטרנטיבות שהיו קיימות - אני טוען שאם נבחן כך את רונאלדו נצא מופסדים. אפשר להתווכח על שנות השיא שלו. אני יכול לקבל טענה לפיה בשיאו הוא האופציה הטובה ביותר לסיים מהלכים, אבל כרגע? נזק מהלך.

כשאמרתי רגל שמאל טובה התכוונתי לזה שהוא מסוגל לבעוט בשמאל בצורה טובה וחזקה כמובן ולא לטכניקה.

זה הסגנון של רונאלדו ואי אפשר לשנות את זה בטח לא בגיל 33, זה היה הסגנון שלו לטוב ולרע וריאל קיבלה עם זה הרבה יותר טוב מאשר רע מרונאלדו.

למצב כזה מה שרלוונטי זה טכניקה ודיוק, פחות עוצמה, כך שההגדרה שלך לשמאל טובה לא רלוונטית למקרה הזה.

לא רוצה לשנות את רונאלדו בגיל 33, רוצה להתמרמר עליו ולהעביר את הביקורת שאף אחד לא מעיז בגלל שהוא הבקיע 9000 גולים, ובעיקר רוצה שיעזוב את הקבוצה כבר.

תלוי איך אתה בועט את הכדור, רונאלדו ברוב הפעמים בועט באינסטינקט עם הרבה עוצמה בלי הרבה מחשבה ולכוון, ופה אתה מצפה מרונאלדו שלפחות יפגוש את הכדור ויבעט כדור למסגרת, אבל אלו דברים שקורים בכדורגל כמו שאמרתי ואין הרבה מה לעשות חוץ מלהגיד קרה ולהמשיך הלאה.

אפשר לומר על רונאלדו הרבה דברים, אבל בעיטה טובה בהחלט יש לו ולראיה כמות השערים שלו מבעיטות מרחוק.
ואגב יש לו יופי של רגל חלשה ביחס לכל כדורגלן בעולם.
מה שרונאלדו עשה בקריירה מוכיח שהוא סקורר מטורף מהרמה הגבוהה ביותר שראה הכדורגל בעולם, ממשחק ראש לבעיטה ב2 רגליים. יש לו סיומת ווינריות, יש לו חוש מיקום אולי הטוב ביותר שנראה ועל כל זה הוא הוסיף מהירות ואתלטיות כמו שאין לאף שחקן בעולם.

אבל רצה הגורל ורונאלדו מזדקן.
המהירות שלו נפגעה ומהשחקן אולי המהיר בעולם הוא כבר לא שחקן מהיר אפילו.
מהאתלט הטוב שנראה אי פעם לא נשאר דבר.
רונאלדו שחקן שתמיד בנה על התכונות האלה והיום כשאין לו אותן הוא כבר לא מגיע לכל כדור, הוא לא יכול לעבור שחקנים, ויש לו פחות זמן לכוון כדור כשהוא מול השער.

אני לא בא להאדיר את רונאלדו, חלילה, לטעמי היום מקומו בחוץ (אגב גם שנה שעברה טענתי ככה), אך אל תורידו לו מהדברים שהוא כן יודע, ובעיטה ב2 רגליים עדיין יש לו.

יאללה לחלון ההעברות