נבעטים מהצ'מפיונס אחרי 0-3 משפיל באולימפיקו

אני לא מסוגל יותר לדבר על פאוליניו וגומש. זה לא משנה כמה משחקים חלשים הם ישחקו אני עדיין ישמע את השמות שלהם.

גומש ופאוליניו נכנסו נגד צלסי בגרבז טיים. מספיק עם הפייק ניוז הזה. אני לא חושב שפאוליניו כבש או בישל שער אחד בכל השנה האזרחית החדשה…

לך תבדוק מה הקבוצה הזו עשתה עם פאוליניו נגד סביליה. דרך אגב, לפני שאוראל יקפוץ פה, אני הייתי נגד פאוליניו גם שהוא דחק את כל ה9 שערים שלו. (למרות שאין לי משהו אישי נגדו)

על איזה גארבג’טיים אתה מדבר? בארסה נדחקה אחורה והקיזה דם.
אשכרה אנשים פה חושבים שבארסה הרבה פעמים מורידה הילוך כי זה בתכנון שלה. ההילוך יורד כי זה משחק כדורגל וקשה מאוד לשחק 90 דקות ולשמור על אותה רמה, וגם יש קבוצה ממול שנותנת הכל והמומנטומים משתנים. עד היציאה של בוסקטס צ’לסי תקפה וייצרה מצבים זה היה נראה שצ’לסי באמת מסוגלת לחזור למשחק אז איך זה היה בדיוק גארבג’טיים?

3-0 זה גארבג’טיים רק אם הקבוצה שמובילה שולטת במשחק וגם במקרה כזה יש איזה סיכוי קטן לנס.
אבל מול צ’לסי בארסה נדחקה אחורה וצ’לסי לחצה ולחצה, ואתה יודע בשביל לתת גול זה עיניין של כמה שניות
שחקני כדורגל מאמינים שהם יכולים להבקיע שלושה שערים אפילו אם הדקה 80+ בטח כשהם לוחצים ותוקפים, תשאל את שחקני ברצלונה שהיו צריכים 3 שערים בדקה 88 מול פסז’.

כל מי שראה את המשחק, יודע שבשלב מסוים צלסי הורידו את הגז. אתה יכול ליצור מציאות מזויפת אבל זה לא ישנה את מה שקרה. צלסי לחצו ברבע שעה ראשונה וברגע שהשלישי נכנס, זהו המשחק נגמר.

דרך אגב לגומש היה תנועה טובה בגול של מסי, לפאוליניו לא היה קשר.

לרמוז שגומש ופאוליניו, היו משנים את המשחק, זה הזייה.

מה קשור להתקפה שלהם? אני מדבר על ההגנה, בוסקטס לא הסתדר בכלל במשחק מול צ’לסי עם האתלטיות והמהירות של שחקני צ’לסי.
דווקא הכניסה של פאוליניו וגומש חיזקה את ההגנה של בארסה והוסיפה יותר אגרסיביות.

זה שפאוליניו וגומש הם קשרים לא ברמה של בארסה את זה אני יודע… מקשרי בארסה אני מצפה שייכנסו וידעו להניע את הכדור ולהרגיע את המשחק, לא לעזור בבונקר.

image
אני לא צריך להרחיב על כמה שמפת המסירות פה היא עלובה נכון?

רק שני שערי חוץ לברצלונה בליגת האלופות. אחד מהם עצמי. עלוב.

את יוכין אני לא אוהב בתור עיתונאי אבל הפעם הוא צודק.

"
למה לא לנסות להבקיע ולגמור את הסיפור מוקדם? אולי כי זה הקבעון המחשבתי של המאמן.

כי אפשר להוציא את הנמלה מבילבאו, אבל אי אפשר להוציא את בילבאו מהנמלה. אין כאן כוונה להעליב, חלילה, את המועדון הבאסקי הנהדר, אבל הבדלי הגישה ברורים. אם בילבאו מובילה 1:4 מול רומא, היא תשחק בצורה מבוקרת מאוד בגומלין, וזה טבעי. בארסה חייבת לשחק אחרת, הן בגלל חומר השחקנים, והן בגלל המסורת, אבל ואלוורדה לא מסוגל להפנים זאת עד הסוף. ויש לו נסיבות מקלות - ההצלחה שלו עד כה היתה מסחררת בכל קנה מידה. הוא מוביל את הליגה הספרדית ללא הפסד, והשבחים זורמים מכל עבר על היעילות החדשה של הקטלאנים"

לא קראתי את הטור של יוכין אבל לכתוב משהו בפרק זמן כל-כך קצר אחרי המשחק זה להיות חכם בדיעבד לדעתי, מה גם שדאבל בעונה כזו אם יקרה זה מכובד. ואלוורדה התאים את עצמו רוב הזמן למציאות שנכפתה. קוטיניו הגיע מאוחר ולא משחק בצ’מפיונס, דמבלה פצוע ולא השתלב ובליגה התוצאות טובות. אבל, וזה אבל גדול:

מעבר לכך שהשאלה היא האם החילוף של אנדרה גומס באינייסטה הוא החילוף הגרוע ביותר העונה[כריסטיאנו יצא ובנזמה נכנס בדרבי, זה על אותו המשקל, אבל הנסיבות ברורות] - בארסה פשוט חיה על סגל של 12-13 שחקנים וזו בעיה. כל מיני אפסים כמו גומס, אלקסר, סמדו שהוא לא טוב ועוד ועוד ועוד. יש ירידה גדולה ביכולת של סוארז שלטעמי מבקיע יפה אבל פחות נמרץ ופחות יוצר והתלות במסי מטורפת.
כתבתי שהתוצאות טובות וזו גם אולי בעיה, התוצאות יותר מדי טובות, בארסה תשווה כנראה את השיא של ריאל עם 100 נק’ בעונה אבל תסלחו לי - לא רק סגנון המשחק - היא פשוט לא כזו טובה, וכתבתי את זה גם אחרי הקלאסיקו בדצמבר בברנבאו - הקלאסיקו הראשון והשחור שלי. מאז 2018 זו קבוצה פחות טובה, אין לי נתונים של דקות אבל יש סרגל שחיקה ועוד. והתלות במסי מטורפת. קצת ג’ורדי אלבה שבאמת טוב, קצת טר-שטגן או פיקה אבל זהו. את ניימאר אני לא מזכיר בכלל כי בארסה עשתה הכל כדי שיישאר והוא עשה הכל כדי ללכת. בארסה מתקשה לתת גולים בהשוואה לעבר.

אני מניח שחלק פה חשבו ‘לריאל זה לא היה קורה’, בצ’מפיונס - ואנחנו חושבים אותו דבר על כל מיני איבודי נקודות מפגרים בליגה, ואפילו הדרבי נגד אתלטיקו.

דבר אחרון, וכאן כן ואלוורדה הושפל, בארסה מאז צאתו של מסי לעולם או ברצינות - עלייתו המטאורית בקבוצה הבוגרת - פייבוריטית כמעט תמיד בנוק-אאוט. אבל נניח כשהודחה נגד באיירן כשזו זכתה בטרבל - זו הייתה אפשרות סבירה, כך גם נגד יובה אשתקד, אפילו מול אתלטיקו של צ’ולוX2. ההדחה אתמול היא אפילו נוראית יותר מזו נגד צ’לסי האומללה של 2012, בעיקר בגלל הפער הגדול איתו בארסה הגיעה למשחק, היה לה חתיכת יתרון.

ההנהלה נושאת באשמה וגם המאמן, אבל זה קודם כל השחקנים.
גם מקבוצה בלי מאמן אני מצפה לא להפסיד 3-0 לקבוצה נחותה בהרבה.
וכשאני אומר שחקנים זה קודם כל מי שלא התעלו ורק אחרי זה השמות הקבועים שמאשימים פה.
זה בוסקטס מסי אינייסטה סוארז פיקה, אלה האשמים העיקריים אתמול.

כן וולוורדה טעה, כן ההנהלה שלכם דפוקה, אך את המשחק הזה הפסידו השחקנים קודם כל, גם מהרכב מחליפים הייתי מצפה לא להפסיד 3-0.

תגיד מה אתה בדיוק רוצה?

בעוד שאני מסכים עם רוב ההודעה שלך החלק הזה קצת לא בכיוון. ריאל מדריד לא נזכרה לשחק בזמן אלא שהיא פשוט קבוצת צ’מפיונס מובהקת, ההבדל בין ריאל של הליגה לזאת של האלופות הוא תהומי וגם בראשון האחרון היא היתה בינונית מאוד בדרבי.

אני מתחיל להבין איך הם לקחו 5 ברצף בשנות החמישים… ארורים הם

כתבתי משהו לגבי ואלורדה ואני רוצה לשתף פה:

אין ספק שמגיע לואלורדה הרבה קרדיט על התחלת העונה והיציבות שאנחנו גילנו. ואין ספק שבהתחלת העונה היו לו הרבה נסיבות מקילות (כולנו כבר יודעים אותם ואין טעם להרחיב). אבל בעיני זה לא מפתיע, הירידה בכושר שלנו והקריסה ברומא. ולדעתי זה נובע מאופיו של ואלורדה ביחס לציפיות ולחוזק של הקבוצה, למה אני מתכוון.

בהתחלת העונה אחרי כל מה שקרה עם ניימאר והסופר קופה והאי אמון, הקבוצה היתה במשבר אי סדר ומוראל נמוך.
ולמעשה, נכנסה לעונה שהיא אנדרדוג. במצב כזה מאמן כמו ואלורדה שהוא מאמן מנוסה שיודע להקרין שקט וסדר בקבוצה, יודע להוציא מעצמו את המיטב ולמקסם את הקבוצה . מה הבעיה?

שבמהלך השנה, עם הרצף וההפרש העצום בטבלה, ברצלונה שינתה סטטוס. מעמדת האנדרדוג לעמדת הפיבוריט.
ואלורדה הוא מאמן במנטליות של קבוצה בינונית ומאמן שמקדש את התוצאה על האיכות. אבל שאתה פייבוריט אתה חייב לשחק כדורגל ששולט ובא לנצח . והוא לא מראה שום סימן שהוא יכול ללמוד מזה, (היו לנו מספיק נורות אזהרה במשחקים האחרונים והוא לא למד מהם כלום) מאמן שחושב שלשחק מול לגאנס בבית בשתי פיבוטים הוא מאמן של קבוצה בסדר גודל של בילבאו לא של ברצלונה, אני מצטער.

מישהו חושב ששנה הבאה הוא ישתנה? אני לא.

ובשביל שאוהדי ריאל לא ימשיכו בקלישאות של האשמה, אני יציין שגם השחקנים וההנהלה אשמים. אני גם מוכן להודות שהשחקנים אשמים אפילו ברוב האשמה.

טוב, קראתי פה המון שטויות כמו שמישהו פה שמנסה לעשות משוואה שאם מסי לא לוקח את הגביע ורונלדו כן אז מסי חייב לקחת גביע עולם וידה ידה ידה-מה לעזאזל הקשר? דייגו מרדונה היה נחשב לשחקן הטוב בהיסטוריה במשך 20 שנה והוא החזיק רק בגביע עולמי, גביע אופ"א ושתי אליפויות איטליה.

בכל אופן, למשחק.

-אני המון זמן טענתי פה שברסה משחקת רע כבר תקופה ארוכה. טענתי עשרות ואם לא מאות פעמים שמסי באמצע זה משפר את מסי ומשחק לו לרגליים, אבל לא עוזר לקבוצה ואתמול רומא עשתה בצורה מושלמת מה שצ’לסי ניסתה לעשות בבית-רק שהפעם הכדור לא פגע בקורה והמומנטום פלוס הלחץ המטורף שהם עשו הניב להם את השלושה שערים.
אתמול זה היה נראה כאילו שרביעיית ההגנה שלנו ובעיקר צמד הבלמים בפאניקה, והם היו בפאניקה בצדק-המאמן שלהם פשוט הפקיר אותם בשטח. במקום לקחת החלטה אמיצה ולשנות את המערך, הוא נתן להם לצאת כצאן לטבח כשראה שמההתחלה אנחנו בדרך להדחה. אתם בוודאי הייתם בשוק שראיתם את ברסה מעיפה כדורים למעלה, אבל אם אתם חושבים על זה-לא באמת הייתה להם ברירה. יש לנו את השחקנים הכי טכניים בעולם ולא הייתה להם ברירה אלא להעיף כדורים למעלה. למה? כי לא היה להם באמת למי למסור. במשחק כזה שקבוצה לוחצת אותך, אתה חייב אגפים, אין לך באמת ברירה. הקבוצה לוחצת אותך מהאמצע, וזה היה הכי קל-תראו את מפה החום של שחקני ברסה, כולם שם. מסי הכי למעלה, סוארז טיפה מחתיו, רוברטו טיפה מצדדיו, ופקק באמצע. רק סמדו ואלבה בצד, ומאחורה. מאוד אחורה. למסי לעזאזל הקשרים או הבלמים ימסרו? ברסה, כמו בהרבה עונות לפני מול המון יריבות, עושה עבודה קלה למאמן שמולה. תשים את מסי באמצע ותקבל קבוצה שקל מאוד לשתק אותה, גם מקום שלישי באיטליה יכולה לעשות את זה ועם יום חלש של הבלמים שלנו, היא גם תכבוש 3.

אין מה לעשות, אין הוקוס פוקוס בכדורגל, ואתה לא יכול לעבוד על כולם. אין לברסה משחק אגפים, ומסי לא כל יכול. יש דבר כזה טביעת יד של מאמן וגם עם סגל יותר טוב-כל קבוצה צריכה מאמן שידע מה לעשות ולצמצם או להגדיל פערים. אתמול היה מאמן אחד שידע מה הוא עושה, ומאמן שני שלא. אתה לא יכול לשחק במערך ללא קיצוניים ועם שני שחקני התקפה ברמות הגבוהות ביותר. זה יכול לעבוד מול קבוצות שמההתחלה מפחדות ממך ואין להם את הכלים, לא מול קבוצות שלא מפחדות ויש להם שחקנים ברמה עולמית. זה שוק, זה מביך, זה שערוריה.

ועכשיו באמת בואו נדבר דקה על המאמן שלנו. אתם רציתם מאמן טקטיקן, התמוגגתם מזה שעדיין לא הפסדנו בליגה, אבל המון התעלמו מהיכולת האמיתית של הקבוצה. אי אפשר לעבוד על העיניים, וגם מספרים לא ישנו את זה. ברסה לא נראת טוב. המשחק שלה משעמם, שקוף, בלי ברק ובלי יופי. המאמן הזה ניסה לעשות פה 4-4-2 שזה כבר חטא גדול בברסה ויואהן קרויף היה דואג להוציא אותו מחוץ לחוק על זה בלבד, אבל אם כבר עשית את זה-למה אין שחקני כנף אמיתיים כמו בולנסיה? למה לעאזל אתה שוחק שחקנים ומוותר על שחקנים אחרים כמו אלקסר, דניס, פאקו, דאולופאו, דמבלה, ורמאלן, מינה, וידאל, למה הם לא מקבלים יותר דקות ואתה שוחק את הסגל שלך עד הלשון בחוץ? מה זה הפחדנות הזאת? השחקנים שלנו עייפים ופצועים. בוסקס מסי ופיקה, השחקנים הכי חשובים שלנו, לא צריכים להגיע פצועים למשחק כזה. איניסטה לא אמור להגיע למשחק הזה כשהוא מעל 2000 דקות משחק. איניסטה בשלב הזה שיחק יותר דקות מכל העונה שעברה! הוא נותן דקות משחק לשחקנים שאין להם עתיד בברסה כמו פאוליניו וגומס וגומר את השחקנים הכי חשובים שלו.
הוא לא היה ברור על השיטה, וככה זה גם נראה על המגרש. הוא מאלתר ואז נשאר מקובע. הוא יותר גרוע מטאטה מרטינו, הוא פשוט נותן למסי לקחת אליפות לבד ושוחק אותו עד היסוד. הרי אני לא רואה פה טביעת יד של מאמן לטובה, אני יכול לזקוף לו את התוצאות, אבל לא את הדרך והאחריות על מצבם של השחקנים בשלב הזה היא נטו אחריות שלו. איך שברסה נראתה אתמול זה נטו אחריות שלו. והוא גם אמר את זה לפיקה כשהאחרון ניגש אליו ואמר לו לשנות שיטה, מערך, משהו. הוא אמר לו “אני אחראי”, אז בבקשה, אתם רוצים להאשים מישהו? מעולה, זה כולם, אבל בראש ובראשונה בפער ניכר זה המאמן. מאמן שניצח 4-1 בבית לא אמור לקבל 3-0, פשוט מאוד, גם עם 5 שחקנים מחליפים.
בסופו של יום גם בהתחלה לא הבנתי את המינוי שלו. הוא לא מאמן שדוגל ב4-3-3 ברסאי של הנעת כדור אלא של 4-2-3-1, וגם במערך הזה הוא לא משתמש בברסה. הוא מעדיף להישאר עם מה שהצליח לו מבחינת תוצאות בהתחלה כשרעה שדאולופאו לא מספיק טוב והוא החליט שאין לו את הכלים ל4-3-3 ושמסי מעדיף להישאר באמצע, אז למה לא? הוא לא רוצה לשנות כלום. הוא מאמן בינוני שלא באמת הצליח ולא עשה מה שנקרא “אקזיט” כמו צ’ולו באת’ או מוריניו בפורטו או קלופ בדורטמונד, הוא לא עשה שום דבר משמעותי בכדורגל העולמי. הוא בחירה נוחה להנהלה ולשחקנים כי הוא חסר עמוד שידרה ומאמן בינוני. אני לא רוצה אותו עונה הבאה גם אם יקח אליפות וגביע, וזה לא כי עפנו מול רומא-אלא כי עונה שלמה נראנו לא משכנעים ואין איתו באמת עתיד ברסאי.

דבר שני, יש גם אחריות על השחקנים. אני יודע שיש פה אוהדים שחושבים שכל שחקן שמשחק עונה או שתיים בברצלונה ומשחק טוב ישר הופכים אותו לסמל. נו, מה לעשות, ככה זה שיש אוהדי הצלחות שמנהלים את הבארסה מאניה וגורמים לכם לחשוב שכל אומטיטי הוא יותר משכיר חרב, אבל לא ככה הדבר. קל לדבר על פיקה כי הוא באמת היה לא היה בשיאו אתמול וגרם לפנדל, אבל בואו נדבר על השותף שלו להגנה. מה קורה לאומטיטי? מתחילת העונה הוא עושה המון פאשלות, לא נותן מאה אחוז בכלל. הגול הראשון שלו, איפה הסגירה? מה זאת האדישות הזאת לכדור גובה שכמה שניות באוויר? הפנדל אולי פיקה גרם, אבל איפה החיפוי של אומטיטי? הוא פשוט מסתכל על המאבק ומלווה אותו כשהוא יכול להפעיל לחץ, לקחת את הכדור. בשתי הגולים אומטיטי פשוט מלווה את המהלך, לא יוזם, ובעיקר נראה כאילו הוא עושה טובה שהוא על המגרש. וזה בסדר, הוא שכיר חרב ולא צריך לשכוח את זה. קצת בעיות עם החוזה שלו והוא לא אותו שחקן שצריך להוכיח משהו וטורף את המגרש. הוא פחות מחוייב, פחות נלחם, פחות “רעב”. צריך לקחת דברים כאלה בחשבון. אני יכול להגיד דבר אחד, אבל ברור לי שעם שחקן כמו בארטרה, זה לא היה קורה. בארטרה גם אם היה משחק בחינם היה נותן את הנשמה שלו על המגרש, והגול הראשון לא היה קורה והפנדל לא היה קורה-בראשון הוא היה מחפה על אלבה ובשני הוא היה לוקח לדז’קו את הכדור כשהוא במאבק עם פיקה. ולא, לא כי הוא בלם יותר טוב מאומטיטי, אלא כי הוא היה רוצה יותר מאומטיטי אתמול. כי הייתה לו מחוייבות של שחקן בית, משהו שאיבדנו בברצלונה וכבר מזמן אין נשמה. אנחנו פשוט גרסא רעה מאוד מאוד של ריאל שמחזיקה בשחקן הטוב בעולם. זהו.

ומילה טובה לרומא-הגיע לה לעלות. היא עשתה מה שצ’לסי לא-היא האמינה. היה לה גם מזל והיא לא פגעה בקורות, היא הכניסה. השופט היה מעולה ונתן לה מה שהגיע לה. בכלל השופט היה מעולה ונתן למשחק לזרום. הם לא שיחקו יותר מדי מלוכלך, הם נלחמו וכמו שפלורנצי אמר-לא היה להם ממה לפחד, כי ברסה לא ניסתה כלום, לא היה לה איך. מאמן אחד ידע מה הוא עושה, והשני לא. פשוט מאוד.

איניסטה אמר במחצית לסרג’י רוברטו שאם נמשיך לשחק ככה, אנחנו נודח. למה הוא לא אמר את זה למאמן? למה הוא לא אמר למסי ללכת לאגף, שיהיה לאן לשחק? למה דמבלה לא פתח? איפה האומץ לעזאזל?

זאת לא ברסה, ואנחנו הפסדנו כי הגיע לנו להפסיד וכי אנחנו בלוף, כמו שאני אומר המון זמן. הפסדנו כי אין לנו נשמה, היא הלכה ביחד עם שחקנים כמו בארטרה, מונטויה, תיאגו, דאולופאו, ראפיניה. היא הלכה כי מסי באמצע כדרך קבע זה משהו שנכשל באופן קבוע ועונת 14-15 לא שינתה לאף אחד את החשיבה. היא הפסידה כי ברצלונה הולכת לבינוניות, עסקנות נוסח ברזיל ולשים פלסטרים במקום להוציא את הגידול.

נ.ב
רחמים על סמדו. מקווה שהמאמן הבא שיגיע יראה את הפוטנציאל ויהפוך אותו לאבידאל 2. הוא לא אשם במה שהיה אתמול. החשיבה לשים את סמדו על הבלם שלהם מזכירה לי את הטמטום לשים את אלבס על פפה בקלאסיקו.

רציתי לסכם עם מפות חום אך עוד לא מצאתי זמן ובעיקר מוזה אחרי אתמול.

כמות הדיו שנשפכה על זה כנראה לא תספיק למאמנים בברצלונה לקלוט, וזה עצוב בהתחשב בזה שאנחנו כאוהדים הגענו לזה כבר אז. מסי באמצע זה גזר דין מוות לקבוצה. מאז 2010/11 שפפ הבריק עם מסי באמצע לקח לקבוצות שנה פלוס להתכונן לזה. זה נגנר מזמן, גם אם מסי ברוב גאוניותו מצליח עדיין לתת תפוקה כל היכולת של הקבוצה יורדת. וכשאין ניימאר בצד אחד, אין סוארז באמצע (בכושר שלו הנוכחי ההבאה של גרייזמן חובה. הוא אולי עדיין גולר אבל בטח שלא חלוץ מודרני שעושה יותר מלהבקיע), אין קשר התקפי כשלאינייסטה אין דלק במנוע כבר (עם כל הכבוד העצום לשחקן הגדול הזה), ועם ראקיטיץ’ שלא מורגש התקפית כי יש לו עבודות הגנתיות לעשות כאילו בוסקטס וצמד הבלמים לא מספיק, כשזה המצב אנחנו קבוצה גרועה וכמו ששביט אומר - לפני השחקנים עוד המאמן אשם בהכל פה. הזנחת דמבלה (ציטוט מוואלורדה: הוא לאט לאט לומד לעזור בהגנה), על עיוות תפקידו של ראקיטיץ’, על הייבוש של שחקני ספסל שיכלו לשמור על תוצאה ועל עוד. ייצב את ההגנה - בהחלט. אבל איך? ע"י סירוס ראקיטיץ’? זה שווה בכלל?

היה נחמד. שנה של דאבל זה יפה מאוד להתחלה. אולי כדאי למצוא מישהו אחר. טוכל והדומים לו ישדרגו אותנו ברמות - משהו שאין לנו מאז שטיטו נפטר. חבורת אנשים שלא יודעת טקטיקה מהי, טאטה, לוצ’ו, וואלוורדה מקווה שזה הספיק להנהלה להבין מי מאמן ומי, ובכן, סתם גולם לא ראוי.

אבל על מי אני עובד? שנה הבאה יקנו את גרייזמן ויזכירו את קוטיניו שישחק באלופות ואת דמבלה שישתפשף, ואז נהיה תלויים בהברקות של השחקנים הנ"ל כמו שהיינו ב2014, אבל ניסים לא קורים בתדירות כזו גבוהה שוב.

די כבר עם בלבולי רונאלדו/מסי. תחרות יש בפורמולה וזה לא מעניין את אף אחד פה מי יותר גדול או למי יש יותר גדול. חלאס עם זה וזו אזהרה אחרונה.

אני חושב שאתה נוגע בנקודה חשובה מאוד. בארסה מחוץ לקאמפ נו חלשה בשנים האחרונות (בליגת האלופות):

1. ב-3 השנים האחרונות: 12 משחקי נוק אאווט. המאזן: 6 ניצחונות, שתי תוצאות תיקו ו-4 הפסדים.
  2. המאזן בבית: 5 ניצחונות ותיקו
  3. המאזן בחוץ: ניצחון אחד (ארסנל), תיקו אחד (צ’לסי) ו-4 הפסדים (אתלטיקו, סן ג’רמן, יובה, רומא)
  4. בכל ארבעת הפסדיה מחוץ לבית, בארסה כשלה לכבוש שער. מאזן השערים ב-4 המשחקים האלה: 12-0!
  5. בכל ששת משחקי החוץ, מאזן השערים: 13-2!

זה קרה עם שני מאמנים שונים (אחד מהם כבר זכה בתואר בעונתו הראשונה בקבוצה), וזה קרה עם ובלי ניימאר בקבוצה.

התחושה היא שאם הדברים לא הולכים טוב לבארסה במשחקי החוץ, אז הם הולכים רע מאוד! בפרט, לא רק שההגנה כושלת באופן משמעותי, אלא שגם הכוכבים שלה בהתקפה (מסי, סוארז וניימאר כאשר היה שם) לא מצליחים להתעלות ולהביא לפחות שער חוץ, שלא לדבר על תיקו או ניצחון.

שביט אם מסי כל כך עדיף בימין למה כבר כמה עונות לא מרכיבים אותו שם? למה גם וואלוורדה וגם לוצ׳ו לא עושים את זה? כולם חסרי מושג, רק בפורום רואים דברים?

לא שאני מוריד פה מההבנה של אף אחד, אבל לפעמים נראה שכולנו מכירים את כל השיקולים בבניית הסגל הקבוצתי. האם הגיוני לשנות מערך ושיטה במהלך העונה? האם הגיוני לשחק 4-3-3 כשהקישור שלך לא מצליח להתמודד עם זה, בטח שגם עם 4 קשרים הכל תלוי בבוסקטס?

הסגל כרגע במצב רע, ובנוסף לשיקולי הרוטציה הבעייתיים אותם אני כן מפנה באופן ישיר לוואלוורדה, ההתערבות של ההנהלה ברכישת שחקנים, וחוסר הסבלנות כלפי שחקני הלה מאסיה היא חלק גדול מהבעיה, והסגל כרגע לא מאוזן ולא טוב מספיק (בעיקר לא בקישור) בשביל לשחק 4-3-3.

קרוייף מתהפך בקברו לא מעכשיו, אלא מהרבה לפני. הקבוצה רקובה מהיסוד, ובאמת לפעמים נראה שוואלוורדה ייצר יציבות לתקופה ארוכה על פניי כל מכשול ובלאגן שנוצר במועדון. אם כולם בטוחים שמאמן אחר היה מחזיר במצב הנוכחי את האקדמיה לגדלותה, שכל מי שהיה ביינוני כמה עונות פתאום יהיה טוב, והקבוצה תרוץ בכל המפעלים בקלות כמו בתקופת פפ אז יאללה שיביאו. בטוח אני מפספס משהו. כנראה שהכל אמור להיות פשוט יותר ממה שאני מציג.

לוצ’ו עשה זאת עונה ראשונה וזה הצליח. בלי לבדוק עכשיו, אתה יודע איפה אפשר למצוא מפות חום של שחקנים, לך לעונה הראשונה של לוצ’ו ואני מאמין שתראה שמסי שם נוטה הרבה יותר ימינה מאשר בעונות שאחרי.

למה שה ככה ומאמנים לא נשארים עם מה שעובד? יכולות להיות כמה אפשרויות. אחת מהן זאת החשיבה השגויה שצריך למקסם את מסי כמה שיותר, זאת חשיבה שגויה כי “מקסום” מסי לא בהכרח אומר מקסום ברסה. כלומר, מסי לוקח המון מהשחקנים סביבו. לא סתם סוארז שם הרבה פחות גולים והקשרים שלנו לא רלוונטים ותקועים.
אתה יכול לחשוב שמסי יורד אחורה בגלל הקישור הבעייתי ואני אטען שלא זה קשור ומסי הוא שהופך אותם לאימפותנטים, וזה יהיה דיון של תרנגולת וביצה. לדעתי אין בעיה עם הקישור שלנו, ואם יש אז להסיט את מסי לשם זה לא הפיתרון האידיאלי, זה פלסטר שבסוף יתלש. זאת יכולה להיות עוד סיבה, שמאמנים שנתקלים בבעיה בקישור או מחליטים שהוא לא מספק מה שצריך, מסי הוא הפלסטר. אבל פעם רומא, פעם באיירן, פעם ריאל, פעם צ’לסי, פעם את’, הפלסטר נתלש…
עד כה, כשמסי שיחק באמצע כעמדת המוצא ברסה לא צלחה באלופות. גם בארגנטינה, היא נראתה טוב, אשכרה טוב, רק שהוא היה באגף. אז נכון שעכשיו אין ריקלמה, אבל יש עוד שחקנים שצריכים “מרחב מחייה”. הדבר היחיד שהיה דומה זה כשהוא שיחק חלוץ מדומה ויש הבדל עצום.

איך אגב אתה יכול להסביר את השחקנים שנעלמים בצלמו של צסי באמצע? סוארז היום, פדרו בעבר, סנצ’ס שלא מימש חמישים אחוז?

עוד סיבה שזה ככה כי אולי מסי עצמו באמת בתמים מעדיף לשחק שם. אולי גם מבחינה פיזית זה המקום שהכי מתאים לו ומאמנים לא רוצים להסתבך עם זה.

בכנות, אני באמת חושב שזה מסתכם פה. אני באמת חושב שמסי דוחף למשבצת הזו ורוצה את השטח, וכל השאר מסתכמים כתומכי מסי. בנוסף לעובדה שהוא כבר לא הילד ששורף את האגף כבעבר, והפעילות שלו מנוטרת.

עכשיו נוצר פה דיון בעייתי של איך אפשר למקסם את הקבוצה ומסי באותה נשימה. מסי כביכול ממציא את עצמו מחדש בעמדה הנוכחית, כשמנגד אין מקום לאחרים. מה עדיף? מה עמק השווה פה במידה ומסי פיזית לא יכול לתרום כשחקן אגף.

פה הנקודה. ממתי מסי הפסיק להיות שחקן כדורגל? למה הוא לא יכול לשחק באגף? ממילא הוא לא עושה הגנה בשביל שלא יבצע שינוי מהירות וזה יוביל לקריעות שריר, אז מה זה כ"כ שונה? אין אף מגן בעולם שמסוגל לעצור את מסי באחד על אחד, והוא יכול גם להיכנס לאמצע. אם תהיה עליו שמירה כפולה זה מעולה-זה יתן יותר חופש לכל השחקנים סביבו, בייחוד לקשרים. ראקיטיץ’ מתגעגע לימים שהוא היה מקפיץ עם העקב מעל פפה בסביליה כקשר התקפי.

בכלל, מסי סה"כ בן 31. כשחקן שלא עושה הגנה ולא סבל מפציעות רציניות במהלך הקריירה, אין סיבה שלא יוכל להמשיך לתפקד כקיצוני. רובן וריברי עושים זאת יפה מאוד.

אגב, אני לא חושב שמסי מבקש את זה. לדעתי הוא פשוט זורם עם זה, וזה מתאים לאופי שלו. הוא סוג של פריק קונטרול.

דווקא דוגמא טובה לזה זה רונאלדו שהשינוי תפקוד עשה לו רק טוב. ריברי ורובן לא עומדים לטעמי באותו מספר דקות (אפשר לבדוק את זה, זו הערכה שלי), והם לא עומדים באיטנסיביות כזאת מטורפת במסגרת הליגה הגרמנית.

האם נכון בשלב זה להחזיר אותו לאגף? אולי שינוי העמדה הוא זה שנותן לו יציבות פיזית?

מבחינת טקטיקה ברור שאני מסכים לייצר חלוקה שווה יותר על המגרש, השאלה אם זה מתאפשר לאחר החישוב הכולל של “בעד ונגד” שינוי העמדה.

אני חושב שההשוואה לרונלדו לא נכונה כי בעיניי רונלדו שחקן יותר מוגבל ממסי. בנוסף, לרונלדו כיום לפחות יש קבוצה שיותר עוזרת לו-מגנים בדמותם של מרסלו וקרבאחל שמספקים לו אינספור כדורים, וכמובן תיאום מושלם של 7-8 שנים עם בנזמה. רונלדו הוא יוצא מן הכלל, לא כל שחקן שעובר שינוי בתפקיד מקבל את כל זה. לרונלדו יש את כל העזרה להמשיך להיות בטופ, והוא מנצל את זה. כמובן, מדובר במפלצת, זה לא סותר.

אני מעדיף לנסות את זה. לדעתי הוא עדיין יכול להיות אפקטיבי באגף ולייצר משם גולים ובישולים ולשפר פלאים את האמצע החנוק שלנו ולתת במה גם לסוארז ולשחקן שיהיה בשמאל. אפשר גם לשחק במערך אחר כשהוא בימין, משהו כמו ה4-2-3-1 שהמאמן שלנו כ"כ אוהב, שדווקא קוטיניו במרכז.