נבעטים מהצ'מפיונס אחרי 0-3 משפיל באולימפיקו

טוב אחרי שקיבלנו שיעור מאלף, מה ברצלונה שווה בלי מסי ובוסקטס, מחר שתי השחקנים הכי חשובים שלנו חוזרים להרכב. ובדיוק בזמן אם יורשה לי…רומא מגיעה למקדש, ללא לחץ ותבוא לשחק על תוצאה ולהעביר את ההכרעה לביתה.

**מה המצב ברצלונה?**

אחרי השיויון הדרמטי מול האנדלוסים, המוראל השתפר וברצלונה מגיעה למשחק כמעט עם סגל מלא (חוץ מלוקה דין הפצוע)
כמה מילים על צמד הבלמים פיקה ואומטיטי, ביום שבת , היה כנראה המשחק הכי נוראי של הצמד הזה ביחד (להגנתו של פיקה, הוא הציל לנו את התחת, בהצלה מן הקו באותו משחק). אני מאוד מקווה שזה חד פעמי ולא יחזור שוב…

במקרה שצריך שחקן חיזוק מהספסל, כולי תקווה שדניס הוא זה שיקבל את התמורה על ההופעה הטובה שלו בתור מחליף מול סביליה.

השעיות:
אין, סרגי רוברטו הוא השחקן היחיד שנמצא בסכנת הרחקה מהגומלין.

**מה המצב רומא:**

הקיסר טוטי בא לבקר…

רומא בשנה די טובה, בליגה האיטלקית היא נמצאת במקום השלישי, ובליגת האלופות את שלב הבתים היא סיימה במקום הראשון (בבית חזק עם צלסי ואתלטי) . היא תגיע בסגל כמעט מלא, כולל הביריון ניינגולאן (אותו אחד שפירק את ראפיניה)

ראוי לשים לב, לשוער של רומא אליסון. שוער נבחרת ברזיל ומועמד להחליף את נבאס במדריד.

רומא השתנתה רבות השנה, אולם השינוי הכי חשוב והכי משמעותי אצלה, התרחש דווקא מחוץ למגרש, בתפקיד של המנהל המקצועי, אליו נכנס מונצ’י, אקס סביליה. אצל סביליה מונצ’י היה אחרי עיקרי ל 11 תארים ואינספור רכישות של שחקנים בזול ומכירת ברווח עצום לסביליה: ראמוס, קייטה, אלבס ראקטיץ ואלייש וידאל, אלו רק דוגמאות קצרות לניהול הספורטיבי המופתי שלו. כמה רציתי שיגיע לברצלונה …

כבר בשנת הבכורה שלו, רומא עומדת ביעדים שלה. הן בליגה והן בליגת האלופות…

**נוסטלגיה**

את המפגש ב 2015 לואיס סוארז לא ישכח מכיון שזהו השער חוץ האחרון שלו במדי ברצלונה בליגת האלופות ובצד השלילי, טר שטגן לא ישכח את השם פלורנצי , שתקע לו שער מחצי מגרש:

בגומלין, רומא עשתה את טעות חייה ועלתה בלבן, ואתם כבר יודעים מה קורה לקבוצות שמעיזות ללבוש לבן בקאמפ נואו. וכמה סימלי שזה היה כמה ימים אחרי ה 4-0 בברנבאו. המשחק נגמר 6:1 (ההפרש הכי גבוה בין קבוצה ספרדית לאיטלקית אי פעם)

שנה שעברה גביע גאמפר, 3-0 לברצלונה:

בונוס:

ויסקה בארסה!!!

גול עצמי עושה קמאבק…

והוא מכה שוב!

מסי רונאלדו? גול עצמי לכדור הזהב.

דניס סוארז בחמש דקות משחק עשה יותר מגומש ופאוליניו ביחד. אבל הוא היה החילוף השלישי…

‘עונת התוצאות’, היה קורא לזה צ’יקו…

המשחק אתמול הוכיח עד כמה ואלוורדה ייבש שלא בצדק את דניס סוארס ואת סמדו.
המגן הפורטוגזי היה אתמול על תקן דמבלה, דריבלים פשוט מבריקים.

את סרג’י רוברטו כקשר פרופר עוד מוקדם לשפוט, אבל בעיני זהו צעד מתבקש.

אותי ממש מרשים האופי של דניס. מאוד קל במצב שלו להתייאש ורק לחכות שהעונה תסתיים. אבל הוא נלחם ובעיקר לא מתבכיין (ראה ערך אנדרה “הסוכן שלי סידר לי ראיון אז אני צריך לכתוב שאני מדוכא” גומש) אולי הוא לא ברמה של ברצלונה, אבל לנוכח הקיום של פאוליניו וגומש, זה מחדל הייבוש שלו.

שתי מאמנים אימנו אותו בברצלונה ושתי המאמנים לא נותנים לו דקות משחק, מה שמריח לי ממניעים זרים של ההנהלה (לחסוך כסף על אחוז של משחקים). שהוא משחק, רואים שיש לו כישרון.

מה לעשות אי אפשר להשפיע שהמאמן גורם לך להרגיש כמו מצורע. בנקודה מסוימת ואלורדה מחק אותו לגמרי מהרוטציה. כמו שכתבתי, אולי דניס לא ברמה המספקת, אבל בעיני הוא שחקן הרבה יותר טוב מצמד החמד פאוליניו וגומש.

בהקשר של אלקאסר אתה פשוט טועה. חוץ מכמה דקות פה ושם, הוא בכלל לא רואה דקות משחק. ואני לא מדבר רק על החודשיים האחרונים שסוארז חוזר לכושר שלו, גם שסוארז היה בבצורת הוא לרוב לא שיחק. אתה רוצה דוגמה קלאסית?

המשחק מול לאס פלמאס, סוארז צהוב אחד מהשעיה לפני אתלטיקו שבמרחק של יומיים וחצי, פאקו לא משחק דקה אחת. גם אתמול ראו שסוארז עייף. ועדיין סיים 90 דקות.

הנקודה שאני מתוסכל ממנה, שיש לי תחושה שיש שחקנים שלא משנה כמה הם חלשים הם עדיין יקבלו אינספור הזדמנויות. אבל יש שחקנים שתכלס נלחמים על מקומם אבל הם מקבלים כל הזמן את הכתף הקרה מהמאמן.

תודה רבה :slight_smile:
הציק לי מאוד כל הדיבור הזה על שערים עצמיים, כאילו שלא היינו מספיק טובים ואז היריבה באה, עושה שטויות בהגנה והופס מתפלק שער. למעשה עד להילוכים החוזרים קשה להבין שזה לא היה שחקן ברצלונה שלחץ וגם הבקיע.

בקיצור, אמרת עבורי את הדברים בצורה שאני לא יכולתי לבטא, ועל זה תודה :+1:t4:

בכנות, אני לא חושב שוורדה ייתן לשיא הזה לחמוק לו מבין הידיים. בעיניים שלי זה יותר חשוב לשחקנים והמאמן אפילו מטרבל נוסף. 4 קבוצות בלבד הגיעו להישג הזה, רק אחת בספרד. בשני המשחקים הקרובים אין לי כמעט ספק שהרוטציות, אם יהיו, יהיו מינוריות ובגבולות ההכרח.

אתה ציני נכון? אתה לא באמת חושב שצריך לסכן את העונה שלנו בשביל שורה מינורית בהיסטוריה?

אני לא ציני.
אני באמת חושב שיהיה ניסיון לשבור את השיא ובאמת מאמין שנראה רוטציות מינוריות בשני המשחקים הקרובים.

עם זאת, אני מאמין בוורדה והוא לא ישבור את השחקנים שלו בשביל השיא. הוא יעשה את הדברים בחוכמה המיושבת שלו, ביציבות הכבדה הזו שהוא הנחיל בקבוצה. הוא לא יסכן לדעתי שום דבר במכוון בשביל שיא, אבל הוא בהחלט ינסה לשבור אותו.

אני יקצר, מחר בוסקטס מסי פיקה לא צריכים להיות בסגל, אינייסטה וסוארז צריכים לשבת על הספסל.

כל שחקן מהרשימה שרשמתי למעלה, שישחק מחר או היה בסגל וזה מחדל. (דרך אגב אני באמת מאמין שזה מה שיקרה מחר)

אז כנראה שלאחד משנינו מצפה הפתעה :stuck_out_tongue_winking_eye:

ואני לוקח בחשבון שההפתעה יכולה להיות שלי. הרי אני לא נביא או משהו; רק חושב קצת אחרת ממך לגבי המטרות של הקבוצה מחר…

מטרת הקבוצה? תקן אותי עם אני טועה, אבל המטרה היא לזכות במקס תארים תוך כדי הצגת כדורגל יפה. ובשביל זה צריך שחקנים בריאים. זה לא שאני חושבטקסט מודגש, שצריך לתת מנוחה למסי לדוגמא סתם בשביל הכיף. כל מי שעיניו בראשו מבין שהוא לא כשיר, ומסתכן בהחמרה של הפציעה. אותו דבר לגבי האחרים.

שהשנה החלה, אתה בכלל ידעת מי מחזיק בשיא המשחקים ללא הפסד? זה עניין מישהו? באופן אישי אותי זה לא מעניין גם עכשיו.

דרך אגב, לגאנס סיימה את העונה שלה, והיא תבוא מחר בהרכב חסר. אם את הקבוצה הזאת אנחנו לא יכולים לנצח בלי מסי ועוד בבית. אז צריך לסגור את הבסטה…

יש לנצח את לגאנס בלי מסי (אני בהחלט חושב שזה אפשרי), ויש להעיף את כל מובילי הכדור ומניעי המשחק שלך החוצה ואז לחשוב שאתה עדיין הקבוצה במקום הראשון. אתה לא. בארסה בלי פיקה, מסי, אינייסטה, ובוסקטס לא מדגדגת מקום חמישי לדעתי.

פיקה בכל משחק נוגע בשריר רגל האחורית, אותו דבר גם מסי. בוסקטס עלה לשחק עם זריקות. אבל רק בשביל לשבור את השיא , אתה מוכן להקריב את כל העונה שלך?

לגבי ציות השחקנים, נגד לגאנס, ורמאלן יכול להיות תחליף לפיקה. ראקיטיץ או סרגי רוברטו בתור קשר אחורי (שלואיס אנריקה שם אותו בתור קשר אחורי) דניס סוארז וקוטיניו בקישור. דמבלה ופאקו בחוד. והופה יש לך קבוצה מאוד תחרותית נגד לגאנס.

דרך אגב, אני אישית היתי פותח גם עם מינה במקום אומטיטי. מבחינתי לשמור על הכשירות של הכוכבים במאני טיים זה יעד פי 10000000000000000000 יותר חשוב מתואר השוקו הזה. (יש לי הרגשה שהמאמן מסכים איתי בנושא הזה)

לא מתיימר לדעת מהן המטרות של אברהם גראנט הבאסקי…
בכל מקרה, הוא הפתיע אותנו לא מעט פעמים בהרכבים ללא רוטציות שחשבנו שצריכות להיות.

מה השיא המדובר?