מחזור תשיעי בספרד: יוצאים לפגרה עם 0:4 על אוססונה| ג'ודX2, ויני וחוסלו

לקראת אוססונה| אחרי הניצחון הגדול בנאפולי, ריאל רוצה המשכיות וחייבת לנצח מחר בברנבאו (שבת, 17:15) את המנחוס הבאסקי בתקווה לצאת לפגרת הנבחרות מהמקום הראשון. בלי בלמים- מנדי כנראה ישחק, חוסלו עשוי לשוב ל-11 במקום רודריגו. ומה הפעם המיסטר אמר על מודריץ’? הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ניצחון גדול 2:3 על נאפולי במשחק הטוב ביותר שלה לעונת 2023-24. ועכשיו היא צריכה לרכוב על הביטחון ועל המומנטום - להשיג ניצחון נוסף לעיני הקהל הביתי ולצאת לפגרת הנבחרות עם המקום הראשון בליגה הספרדית - וזה לא רע בכלל. היריבה היא אותה קבוצה שהרסה את המסיבה בשנה שעברה, זו שקטעה לריאל את פתיחת העונה המושלמת בליגה עם 1:1 בסנטיאגו ברנבאו. וגם קרלו אנצ’לוטי זוכר זאת היטב: “בשני הביקורים האחרונים של אוססונה במדריד - לא הצלחנו לנצח אותם. הם מגינים היטב וינסו לתקוף כשאנחנו מחוץ לעמדה. תמיד קשה לנו נגדם, עלינו להיות במיטבנו ולשחק כדורגל מהיר מאוד. אנחנו רוצים לסיים את החלק הזה של העונה בטעם טוב”. אם ריאל תנצח היא תשיג 24 נקודות מתוך 27, כשפרט לעונה שעברה (25 נקודות), זה הרקורד הטוב ביותר שלה מאז עונת 1991-92, כך שתבינו שאין להמעיט במה שהקבוצה עושה, גם אם יש בעיות והכדורגל לא מושלם.

אפרופו כדורגל מושלם, כמובן שהמשחק נגד נאפולי היה נהדר וחייבת להיות לו המשכיות (משחק שלפחות לי גרם לאופטימיות מסוימת העונה הזו - חיכינו ‘לאישור’ הזה), מעבר לכך שמדובר במשחק בית וריאל צריכה לתת את הטון. אחד המפתחות? כמו שאמר קרלו בכבודו ובעצמו - מיסטר ג’וד בלינגהאם שזכה למחמאות מקיר לקיר לא רק בספרד (אגדות כמו אלסנדרו דל פיירו, מאמן כמו פאביו קאפלו) - משחק לצד ויניסיוס ג’וניור, כפי שראינו למשל במהלך של ה-1:1. קרלו התייחס לכך: “הוא וג’וד משחקים קרוב זה לזה במגרש ומתחברים מצוין, ג’וד נכנס מקו שני. אם השילוב ביניהם יהיה עוד יותר טוב אנחנו נצליח יותר”. לקרלו היה חשוב להתייחס לוויני שעבר בוקר לא קל כשהעיד על הקריאות הגזעניות: “הוא טוב מאוד, מלא במוטיבציה כמו תמיד. אנחנו מאחוריו בנוגע למה שקרה במאסטייה, חשוב מאוד שהוא דיבר. כאן מנסים להסיט את הנקודה המרכזית - ויניסיוס הוא הקורבן”.

מי שפחות זורם לו בהתקפה זה רודריגו שקיבל את האשראי נגד נאפולי ומרתק לראות האם הוא שוב יביא לספסולו של חוסלו (להזכירכם, המשוואה אצלו פשוטה, לבטח בליגה - משחק בברנבאו וחוסלו מבקיע), בצל הבצורת ההולכת ומתארכת של הברזילאי. לרודריגו זיכרון נהדר נגד אוססונה כשלפני ארבע שנים וקצת יותר כבש את שער הבכורה שלו במדי ריאל - נגד הבאסקים בברנבאו כשרק עלה מהספסל. קרלו התייחס אליו: “חלוצים עוברים רגעים קשים במהלך העונה, רגעים שקשה להם יותר להבקיע, והם צריכים להחזיק מעמד ולא להתמקד רק בזה. למרבה המזל, רודריגו עובד עבור הקבוצה ותורם. כרגע לא היינו צריכים את השערים שלהם כי ניצחנו את כל המשחקים מלבד אחד”.

ומההתקפה לחלק הבעייתי - ההגנה. אט-אט ראינו את ההגנה של ריאל מתפוררת. נאצ’ו מושעה כמובן בשל הכרטיס האדום ההזוי והמטופש שספג, דויד אלאבה לא הצליח להתאמן כל השבוע. ריאל תישען לא מעט על היכולת של אנטוניו רודיגר הפנטסטי, והפרטנר שלו? כידוע לכם, קרלטו לא באמת סופר את שחקני קסטיליה. גם אם קפטן קסטיליה איבן קאריו שמדברים עליו טובות במועדון - נכלל בסגל למשחק - הוא לא יפתח. אז יהיה זה אחד מבין פרלאן מנדי או אורליאן טשואמני. “אלאבה לא הולך לשחק. יש לנו אפשרות לשחק עם מנדי או טשואמני כבלמים ואתם תדעו את זה מחר למרות שכבר החלטתי. יש לי דאגה אחרת מהמשחק וזה לא העניין הזה”, הבהיר קרלו שמחר יפזר את הערפל. טשואמני פורח בקישור האחורי ולכן היינו מהמרים שימשיך שם, בזמן שאדוארדו קמאבינגה מגן שמאלי. אנצ’לוטי התייחס גם לפראן גארסיה שזומן לסגל נבחרת ספרד: “הוא שיחק הרבה משחקים בהתחלה. עכשיו הוא הושפע מהחזרה של מנדי וגם מכך שקמאבינגה טוב, אבל הוא מגן שמאלי מצוין”.

לסיום התייחס קרלו ללוקה מודריץ’ שסופסל בפעם השלישית ברציפות אך הפעם היו לו דקות (312 דקות בלבד העונה, אגב, אחרון בקשרים פרט לדני סבאיוס). בספרד בטוחים שהמשחק נגד אוססונה זו הזדמנות טובה לתת לו קצת יותר וכך נדע האם ‘יש עניין’ או לא, האם קרלו לא באמת מאמין בו כבר. “אני לא חושב שלוקה שוקל לעזוב בינואר. אין לו תוכנית כזו. הוא שחקן חשוב מאוד והוא יודע את זה גם אם הוא שיחק פחות בזמן הזה. אני מדבר עם מודריץ’ כל יום כי אני רואה אותו כל יום. ברור שהוא לא שמח על זה שהוא לא משחק, כי הוא שיחק כל הזמן - כל חייו. אבל הוא עדיין מתרגש לתרום משהו לקבוצה. מה שמודריץ’ מביא לחדר ההלבשה , אף אחד לא יכול לתרום. יש לו כריזמה מרשימה בחדר ההלבשה. עבור חבריו לקבוצה זה מהותי וברור שכשהוא לא משחק זה משפיע על מודריץ’ ועל אלה שאוהבים את מודריץ’, גם על האוהדים, החברים לקבוצה, המאמן. גם אני אוהב אותו מאוד”. טשואמני נוכח, גם טוני קרוס ישחק, (אגב, קרוס ירשום משחק ליגה 282 - כמו אלפרדו די סטפאנו), פדה ואלוורדה וג’וד כמובן בעמדה קדמית. נראה שלוקה לא יפתח. קרלו סיכם ו"ענה" לפידבק והפרגון מצד דייגו סימאונה: “הצעירים שלנו תורמים המון אנרגיה עם ובלי הכדור. כל אחד צריך לשחק עם המאפיינים שיש לו. זכיתי בליגת האלופות עם בלם בן 40 (פאולו מאלדיני) וגם עם לוקה וטוני קרוס. כדי לשחק כדורגל בעצימות גבוהה, ברור שצעירים תורמים הרבה וסובלים הרבה יותר מאשר ותיק עם סוגי מאפיינים אחרים”. בכל מקרה, בכל הרכב, ברור לכם מהן הציפיות.

חוגגים בנאפולי. כעת, צעד אחרון לפני הפגרה

ריאל מדריד – הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי, אדוארדו קמאבינגה| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, פדה ואלוורדה (לוקה מודריץ’)| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור וחוסלו (רודריגו)

מה המצב אוססונה?

אוססונה, מהקבוצות בספרד שמקבלות תמיד את שם התואר “אגוז קשה לפיצוח”, מגיעה למשחק אחרי שקטעה רצף שחור של ארבעה משחקים ללא ניצחון (השיגה נקודות בודדת), עם 0:2 ביתי על אלאבס העולה החדשה (חוסה ארנאיס - בשער פשוט נהדר ואנטה בודימיר הבקיעו) ובכך חזרה לחייך. “אוססונה מנצחת באזורים”, נכתב בסיקור במארקה. “‘האגרוף’ של האדומים יחד עם ההצלות של השוער סרחיו הררה העניקו את הניצחון על אלאבס אחרי ארבעה משחקים שהיו יותר מדי”. היא מדורגת במקום התשיעי בליגה – לא רע בכלל ואף תואם את מידותיה פחות או יותר אם כי הבאסקים שסיימו במקום השביעי בטבלה, יצרו ציפיות. לפני שנה היו להם שלוש נקודות יותר בשלב הזה (13) ולפני שנתיים – 14. הבאסקים הרגישו שבתחילת העונה הם הפסידו יותר מדי בקלות. בכל מקרה, עם כל הכבוד לליגה, מה שצורם לאוססונה זו ההדחה מאירופה כאשר הקבוצה נכנעה בפלייאוף הקונפרנס-ליג לברוז’ אחרי הפסד 2:1 בבית ותיקו 2:2 בחוץ. יתרון כפול במשחק בבלגיה לא הספיק.

החלוץ צ’ימי אבילה סיפר לא מזמן וביטא את התחושות:“זה כואב לנו בגלל כל ההתלהבות שהייתה לאוהדים, לעיר, לשחקנים. אנחנו רוצים לקום מזה ולמצוא את ‘הנקמה’”. אם נדבר במונחי נקמה הרי שאוססונה גם תשמח לגמול לריאל על ההפסד בגמר הקופה דל ריי לפני פחות מחמישה חודשים. אבילה, שחוזר לסגל לאחר שריצה עונש השעייה, היה מלך שערי הקבוצה אשתקד עם תשעה בעוד לבודימיר היו שמונה. העונה לבודימיר יש שלושה שערים, יבול לא רע בכלל. בודימיר ישוב ל-11 אחרי שקיבל מנוחה חלקית והספיק להבקיע על אף ששותף ל-22 דקות בלבד (ראול גארסיה שפתח בחוד - לא הקשר הוותיר שבשנים האחרונות משחק קדימה, אלא שחקן אחר), ואבילה ימתין על הספסל להזדמנות. בשמונה משחקים נגד ריאל הבקיע בודימיר פעם אחת. אבילה, אגב, עושה כותרות לא טובות בספרד לאחרונה. הוא ספג שני אדומים בשישה מחזורים, זה פשוט מטורף. “עבריין חוזר”, נכתב בביקורת בכותרת גדולה במארקה.

אבל עם הכל בינתיים מתחיל בהגנה. השוער הררה שהתחלף נגד אלאבס - יפתח בין הקורות ומדובר במנחוס של ממש - תשאלו את קארים בנזמה שאיננו, שנכשל מולו מהנקודה הלבנה שוב ושוב ושוב. השוער הוותיק שמר שלוש פעמים העונה על שער נקי, כשלעתים שיחק גם אייטור פרננדס. שימו לב לסיפור ההזוי הזה מספרד - הררה הוחלף בדקה ה-80 זעם: “התלוננתי כבר כמה וכמה פעמים שהגרביים האלה מפריעות לי וגורמות לי לכאבים בשוקיים. היה חם מאוד, התייבשתי וזה עשה את שלו”. השוער עשה כל שביכולתו אבל נשכב כמה וכמה פעמים על כר הדשא עד שלא היה יכול יותר. אלה שייעדרו הם שחקן הכנף מוי גומס, שאשתקד היה רביעי בדקות המשחק (2,846), וכן המגן השמאלי יוהאן מוחיקה שסבל מחוזר מזל גדול שכן עלה מהספסל וכעבור מספר דקות היה צריך לנטוש. גם הבלם אונאי גארסיה ייעדר. נציין כי אימאר אורוס, קשר הכנף, נבחר לשחקן החודש של אוססונה כשגבר על איקר מוניוס. מה שכן, על הביטחון של אוססונה תעיד העובדה כי המאמן יאגובה אראסטה לא שוקל, לפחות לפי מה שפורסם, לשחק עם שחקן הגנה נוסף. דיוויד גארסיה הקפטן יקח פיקוד.

עד כה אוססונה התקשתה מאוד עם הגדולות. היא איבדה יתרון מול ברצלונה (2:1) ונכנעה גם לאתלטיקו מדריד (2:0), כל זה במשחקי הבית. שימו לב לזה, בכל העונה שעברה אוססונה השיגה ארבעה ניצחונות חוץ בלבד (מנגד בקושי ספגה - 21 שערים בלבד) והעונה כל ניצחונותיה הושגו בחוץ. מול סלטה ויגו במחזור הפתיחה (0:2), מול ולנסיה במאסטייה (1:2) וכן נגד אלאבס כאמור, שם נציין כי שיחקה נגד עשרה שחקנים בחלקים רבים. המאמן אפילו הודה כי כרגע נוח לקבוצה שלו יותר מחוץ לבית. במשחק בברנבאו אין לה מה להפסיד והיא מפנטזת על ניצחון ראשון מזה 20 שנה. אראסטה הדגיש במסיבת העיתונאים עד כמה דברים השתנו. “כרגיל, מצב הרוח משתנה השבוע. ניצחנו ולמרות שיש מה לשפר, אנחנו הרבה יותר מרוצים”.

“אנחנו יודעים שהברנבאו הוא אחד המגרשים הקשים ביותר וריאל היא מוליכת הטבלה אבל הצלחנו שם לא רע בשנים האחרונות. עלינו לשחק טוב מאוד ולנצל את ההזדמנויות שלנו. אנחנו רוצים לצאת לפגרה בצורה טובה”. הוא נשאל על תוכנית המשחק: “במגרש כזה המטרה היא קודם כל לעמוד נכון ולהאמין, גם בדקות המסובכות. לפני שנתיים שיחקנו יותר הגנתי ואשתקד היינו טובים, ‘גיבורים’, הצלחנו להשוות. אנחנו רוצים שריאל מדריד תרגיש לא בנוח גם אם נבלה הרבה זמן בהגנה, עלינו להיות כוחניים, גם השוער חשוב מאוד. כל זה ברור אבל צריך גם לשחרר, להחזיק את הכדור ולגרום להם לרוץ אחורה כדי שלמשחק יהיו שני כיוונים ולא רק לכיוון אחד”. לסיום הוא נשאל האם יש לו את ‘הקוץ’ הזה לנצח בברנבאו. “כולנו מתרגשים ורוצים, חושבים שזה יכול לקרות השנה. אבל כשהשופט שורק מבינים שזה מסובך, אבל חייבים לנסות. הכל תלוי בגרסה הטובה שלנו”. הקבוצה קיבלה ‘חיזוק’ מאגדת אוססונה, אויר: “אמנם אלה המשחקים הקשים ביותר, עלינו לגעת בשלמות, אבל כמובן שאנחנו יכולים להפתיע”.

מסוכנת העונה דווקא מחוץ לבית ומנחוסית בברנבאו. זו אוססונה

אוססונה – הרכב משוער: סרחיו הררה| רובן פנייה, דויד גארסיה, אלחנדרו קטיינה, חואן קרוס| לוקאס טורו, אימאר אורוס, ג’ון מונקאיולה| חוסה ארנאיס, רובן גארסיה ואנטה בודימיר

היסטוריה ומפגשי עבר:

כפי שסיפרנו לכם, בשנה שעברה אוססונה לקחה נקודה במקדש וזה אירוע לא שכיח בכלל. למעשה, כבר שנתיים ברציפות שאוססונה מתסכלת אותנו ולבאסקים היה עוד רצף אחד בלבד כזה של שני משחקים ברציפות ללא הפסד. לפני ה-0:0 החלש דווקא בעונת הדאבל 2021-22 הגיעו לא פחות מ-11 ניצחונות רצופים. אשתקד, במחזור השביעי, כשהיא עם מאזן מושלם ומחוזקת בקארים בנזמה המתקאמבק – ריאל הוליכה משער של ויניסיוס אבל קיקה גארסיה השווה. קארים החמיץ פנדל והרחקתו של אונאי גארסיה כרבע שעה לסיום לא סייעה לריאל. ברצף הניצחונות הזה של ריאל התוצאה 0:2 חזרה בשליש מהמשחקים. בעונת האליפות 2019-20, למשל, זה היה הערב של הברזילאיים עם שער של ויניסיוס בבעיטה מרחוק וכמובן גול של רודריגו. הברזילאיים כיכבו גם עונה לאחר מכן עם שני שערים מאוחרים – אדר מיליטאו (76) וקאסמירו (80) סגרו עניין. היו ניצחונות יותר מרגשים כמובן כמו 2:3 בדקה האחרונה בעונת הבכורה של כריסטיאנו רונאלדו – וברור לכם מי כבש ברגע האחרון; 0:4 לתפארת בעונת הדסימה עם שתי בעיטות אדירות של כריסטיאנו ממרחק; וגם 2:5 בעונת הדאבל 2016-17 כשלא מעט שחקני הגנה הבקיעו.

OptaJose on X: "1 - Rodrygo Goes is the fastest player to score his first LaLiga goal for Real Madrid (93 seconds) since Ronaldo Nazário in 2002 (62). Impact. https://t.co/EknwWdo0oi" / X
איזו בכורה הייתה לו. רודריגו נגד אוססונה, 2019-20

הניצחון הגדול של ריאל על אוססונה בעת האחרונה היה לפני למעלה מעשור, הפגזה כבדה של 1:7 בעונת 2011-12 ההיסטורית. שלושער לכריסטיאנו, צמד קל לבנזמה, היגואין כבש וגם פפה שעשה 1:2 באותה נקודת זמן. יש לנו ניצחונות מרשימים נוספים לספר לכם עליהם כמו ה-2:6 במפגש הראשון בין הקבוצות בינואר 1936. וגם קצת משנות ה-50-60 שהיו סיוט עבור הקבוצה מחבל הבאסקים. ריאל כבשה שמינייה במחזור הרביעי של 1958-59 – שלושער לדי סטפטאנו וצמדים של חנטו והקטור ריאל, וכעבור שנה “הסתפקה” בשביעייה. אוססונה חזרה הביתה מושפלת גם ב-1963 והפעם “רק” מאניטה. ריאל ניצחה את אוססונה בששת המשחקים הראשונים עד שזו חילצה 2:2 ב-1961-62, השיגה תשעה ניצחונות רצופים לאחר מכן ואוססונה ניצחה רק פעם אחת ב-20 המשחקים האחרונים אז הלמה עם 0:4 מטורף ב-1991. יאן אורבן כבש שלושער. זה היה הניצחון ההיסטורי של אוססונה במקדש ומאז היא השיגה עוד אחד בלבד. זה קרה ב-2003-04 עת התחיל הרצף השחור, הכל הלך הפוך. האקס ואלדו היה בין הנוקמים וכבש בדקה השנייה, רונאלדו נפצע…

אבל בואו נמשיך עם גלאקטיקו אחר, דיוויד בקהאם שעשה 0:1 קטן-גדול במחזור הרביעי בעונת 2004-05 עם המאמן גארסיה ראמון על הקווים בבכורה, בקס סיבב כדור חופשי כמו גדול, שני מחזורים אחרי שעשה זאת נגד אוססונה. מי שלא היה גלאקטיקו אבל יזכור לנצח את אוססונה הוא איבן הלגרה נגדה כבש צמד במחזור השלישי ב-2002-03, אחד בעקב. בעונת 2006-07 השיגה ריאל ניצחון חשוב במחזור ה-29 ברצף הטוב שלה בדרך לאליפות, בזכות שערים של ראול ורוביניו. כל אוהד ריאל יזכור גם את מחזור הסיום של עונת 2012-13 עת נפרדו ז’וזה מוריניו וגונסאלו היגואין כאשר החלוץ שהבקיע והשתווה לחואניטו ענד את סרט הקפטן. נסיים עם המספרים. המאזן של ריאל ב-41 משחקי הבית נגד אוססונה עומד על 32 ניצחונות (78%), שבע תוצאות תיקו (17%) ושני הפסדים (5%) ויחס שערים 110:33 לטובת ריאל. בכל משחקי הליגה – 82 כאלה: 50:13 לריאל בניצחונות. אשתקד בגמר הגביע ריאל ניצחה 1:2 עם צמד של רודריגו, הראשון כבר בדקה השנייה. לוקאס טורו השווה זמנית בשער גדול.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד אוססונה:

ההרכבים המשוערים בתקשורת במדריד. קודם כל כפי ששמתם לב בעוד המארקה יותר נחרצים הרי שב-AS עשו בלאגן אחד שלם על המגרש. יש קונצנזוס על זה שאורליאן טשואמני יפתח כבלם לצד אנטוניו רודיגר וגם על נוכחותם של פדה ואלוורדה וג’וד בלינגהאם במרכז השדה. לפי המארקה פראן גארסיה יחזור להרכב בעוד ב-AS חושבים שזה פרלאן מנדי או אדוארדו קמאבינגה מה שיפתח עמדה בקישור האחורי לטוני קרוס. המארקה עם רודריגו שוב ב-11 לצד ויניסיוס ג’וניור ועל חשבון חוסלו בעוד ב-AS השאירו פתח לחלוץ. מה דעתכם? איזה הרכב הייתם רוצים? באוססונה: אנטה בודימיר שקיבל מנוחה חלקית יחזור ל-11, צ’ימי אבילה בצד ימין, שלישייה קשוחה באמצע

שער המארקה עם הבעיות בהגנה כסיפור המרכזי: “בית חולים לבלמים”, נכתב על רקע תמונה של אנטוניו רודיגר - הגרמני הוא הבלם הטבעי היחיד של ריאל מדריד שכשיר מבין שחקני הקבוצה הראשונה| דויד אלאבה לא התאושש מהפציעה, פרלאן מנדי או אורליאן טשואמני ישחקו כבלמים| קרלו אנצ’לוטי: “לוקה מודריץ’ לא יעזוב בינואר, יש לו תשוקה עצומה”| אוססונה מגיעה לאחר שחילצה שתי תוצאות תיקו רצופות בסנטיאגו ברנבאו.

בפריויו נכתב: “רודיגר נשאר לבד נגד יריבה שהשתפרה מאוד בשנה האחרונה. עם הצרות האלה ריאל, אחרי שטיפסה לפסגה גם בשלב הבתים בליגת האלופות, רוצה ‘לאשר מחדש’ את היותו מוליכת הליגה, לפני פגרת הנבחרות, ולהבטיח שהכישלון בדרבי באמת מאחוריה”. הזכירו כמובן שבשנה שעברה רצף הניצחונות שלנו מפתיחת העונה נקטע נגד אותה אוססונה".

שער ה-AS עם מודריץ’ במוקד: "יפתח בהרכב או שיש כאן באמת ספק לגביו - אולי אלה זמנים קריטיים לגבי המשך דרכו של לוקה אחרי שני משחקי ליגה בלי דקה אחת ושלושה משחקים ברציפות על הספסל| גם כאן הציטוט של קרלו על כך שהקרואטי לא יעזוב בינואר לפי דעתו| אלאבה לא חוזר בזמן, טשואמני או מנדי כבלמים.

בפריויו נכתב: “מודריץ’ - היום או אולי לעולם לא” - פעם רביעית ברציפות בה יפתח על הספסל עלולה לתת את גזר הדין של עתידו של הקרואטי". נכתב שעד לתחילת העונה הזו מודריץ’ שיחק 488 משחקים במדי ריאל, ממוצע של 44 לעונה, 83% מהמשחקים כשחקן הרכב. העונה הוא היה ב-11 רק בשלושה משמונה משחקים. הנתונים מסבירים היטב למה הוא לא חש בנוח. עוד נכתב על הבעיות בהגנה ועל ההתלבטות בין חוסלו לרודריגו מקדימה. הספרדי כובש פי ארבעה מהברזילאי שתקוע על שער אחד. אוססונה תשח מבוקר ותקשה, היא יודעת להתגונן.

כמה מילים לקראת המשחק נגד אוססונה: לא לעצור! אז קודם כל בוקר קשה מאוד לכל עם ישראל, חיבוק ענק וליבי עם המשפחות בדרום, בעוטף, ולכל מי שסובל. הלוואי שזה יסתיים כמה שיותר מהר, הרגשה של מלחמה. בימים כאלה אין ספק שהכדורגל ואפילו ריאל מדריד שלנו היא משנית (ולעתים אני מאבד פרופורציה, מודה, הכדורגל הוא לא חיים ומוות). ועדיין, בכל זאת אני חושב שביום קשה זה בו המדינה בכאוס אחרי מתקפת הטרור וכל תושבי גוש דן גם כן לא יכולים לצאת מהבית - הכדורגל הוא הבריחה שלנו, שעתיים שאפשר בהן כמעט להתנתק או לנסות לפחות, לכן בכל זאת כמה מילים, בצנעה.

הפעם זה באמת יהיה קצר. כל כך הרבה דיבורים מסביב על מיליון אפשרויות להרכב היום, כל מיני סוגיות קטנות-גדולות-לא מעניינות. אני מקווה לראות בכל הרכב את ריאל מדריד מנצחת ומשלימה את המשימה, אתם יודעים מה ‘הפרס’ על ניצחון, אבל זה מעבר לכך. גם הדרך חשובה! הניצחון נגד נאפולי לא היה סתם ניצחון. נגד יריבה כזו ובמשחק חוץ כזה לא היה אכפת לי גם אם היינו ‘גונבים’ או משחקים רע כמו בתחילת העונה. אבל אותו 2:3 מבחינתי הוא אחר, הוא נתן לי תקווה שיש משהו בקבוצה בזו. שריאל מדריד מסוגלת להתמודד, לנצח משחקים גדולים, שכן נראה כאן קבוצה מאומנת, מוכשרת, שאפתנית, כזו שאפשר לבטוח בה לאט לאט. גם אם היא לא אחת מאריות אירופה. לכן, על אף שאני מודע לכך שאוססונה היא חתיכת מנחוס - 0:1 דרד’לה כזה לא יספק אותי. אני רוצה לראות קבוצה שמשחקת כדורגל טוב. ניצחון+יכולת טובה. ‘גוליאדות’ ביום אחר, בהמשך העונה.

אין סיבה למשל לא לפתוח בלחץ גבוה בתקווה לחטוף כדורים באיזור המסוכן, להראות לשחקני ההגנה של אוססונה שיהיה קשה מאוד היום. להם תהיה מוטיבציה, לגבינו? לא יודע, למרות שמדובר במשחק בית. אוססונה לצורך העניין היא דרגה אחת מעל לאס פלמאס שלא באמת התנגדה. שער מהיר זה הדבר הכי מתבקש בכדורגל של היום, הוא משנה את כל המשחק. איזה כיף להיות כשזה קורה, כי בדרך כלל זה הפוך.

הרבה כותרות בתקשורת האם לוקה מודריץ’ יפתח הערב או לא ומה יקרה אם לא. מודה שאני חולה עליו אבל הנושא הזה הרבה פחות מעסיק אותי, זה בהחלט שולי עד כמה שהוא אגדה. יותר מסקרן אותי לראות האם זה חוסלו או רודריגו (תתעורר - תיזכר שזו היריבה נגדה כבשתה את שער הבכורה בקלאסה וגרמת לנו לחשוב מיד ‘יש בך משהו’) והאמת שיש לי משאלת לב קלה שלא תתרחש לעולם - גם חוסלו, גם רודריגו, גם ויניסיוס וגם ג’וד כחלק משלישיית הקישור - להפתיע את אוססונה שלא תהיה מוכנה לזה לעולם. במשחק נגד נאפולי ראינו הרבה מאוד איכויות של ג’וד פרט למיקום, פיניש והצטרפות מצד שני. רודריגו צריך לא לחשוב על הבצורת אלא על איך הוא עוזר לקבוצה עד כמה שניתן. והוא יכול לעשות את זה גם מצד ימין.

קבוצה גדולה צריכה לדעת לאלתר ולעמוד היטב על המגרש, ובואו, היריבה היא קבוצת אמצע טבלה ואולי קצת למעלה מכך. דני קרבחאל בכושר טוב, יש את פדה ואלוורדה שעוזר, אנטוניו רודיגר ייקח פיקוד והוא בתקופה מצוינת. אז כמובן שיש בעיה עם עמדת הבלם השני. אני לא ממש סומך על פרלאן מנדי מבחינת ריכוז, קשה לי להכריע מי הייתי מעדיף - הרי בלם מקסטיליה זו לא באמת אופציה, זה סתם. הייתי משאיר את אורליאן טשואמני בקישור כי הוא בהתקדמות גדולה. אמרו שביקשו מטשואמני לבעוט לשער, אז אני מבקש מפדה ואלוורדה, זכר למשחק האחרון, זו גם דרך לפתוח בונקר. צריך סבלנות ואת אותם הכוחות הנפשיים כמו בליגת האלופות. האללה מדריד ושבוע שקט לכל עם ישראל.

אין לי מצב רוח אפילו לאסקפיזם :sob:

מודריץ’ עושה כמיטב יכולתו לשפר את מצב הרוח.

תודה לג׳וד על נקודת אור

מ 6 בבוקר אני (לא רק אני כמובן) ביום שחור,אזעקות עם הילד והאישה בממד,בלי חשמל,תודה לגוד בלינגהאם שנתן לי כמה רגעי שמחה ביום חסר התקווה הזה,זהו.

השירה של הקהל אליו היא משהו שאני לא זוכר.

הולך ומסתמן כי לא היה כדבר הזה.

לבחור בג’וד זה המובן מאליו אבל לטעמי פדה איש המשחק.

עריכה: כבר לא יודע מי מצטיין. כל דקה מישהו אחר נותן הצגה

למה קמא נח ולא ג’וד ? לפעמים קשה מאוד להבין את הראש של אנצ’לוטי.

הנה, סוף סוף נותן לו לנוח.

מאז הבוקר כל מה שקורה גורם לי להרגיש רע פיזית, לא רק נפשית. העברתי את מרבית היום בשינה למרות שאני אף פעם כמעט ולא ישן במהלך היום, ופתחתי את המשחק כמעט באילוץ. בכל זאת, ג’וד הצליח להוציא ממני איזה חצי חיוך בשער הראשון. איך אפשר שלא. למרות שהוא שוב בהופעה שקטה הוא עדיין מסוגל להביא איזה שער שניים ברגעי גאונות קסומים.

אני תמיד מבקר את השחקן הזה אז מרגיש חובה לציין את זה: פדה עם הופעת מאסטרקלאס איך נראה קשר בוקס טו בוקס במיטבו.

חבל שהמשחק הזה נפל ביום שפשוט אי אפשר להינות ממנו. שמרו על עצמיכם ובתקווה לימים יפים יותר.

הצגה ראשונה לעונה| אז כנראה שמישהו החליט שלא אראה את המשחק ככה ‘בלב שלם’, היה לי זום עם צוות המורים והמנהלת עכשיו אז את החגיגה הגדולה פספסתי, אבל אני חושב שהכדורגל הוא כן בריחה ביום עצוב שכזה על אף שכמה אוהדים ממש קיללו אותי על זה שהדף פרסם עדכון-שניים לאחר המשחק.

נתחיל מהסוף: יוצאים לפגרת הנבחרות מהמקום הראשון ועם מאזן של שמונה ניצחונות בתשעה משחקים בליגה ואם נכלול את הצ’מפיונס אז 10 מ-11, מעדנו רק בדרבי שזה סביר למרות שהיכולת עצמה או ספיגת השערים שהיו דומים - השאירו טעם מר. מבחינתי “טראומת” הדרבי מאחוריי.

היה המשך ישיר לניצחון על נאפולי, גם אם זה לקח זמן, הקבוצה במומנטום מעולה ואולי פגרת הנבחרות עושה לנו רק רע. חשוב להחזיר את כוח ההרתעה לסנטיאגו ברנבאו, זה לא קרה הרבה. לא כבשנו המון זמן רביעייה במשחק שיש בו על מה לשחק, מאז חצי גמר הקופה דל ריי נגד ברצלונה וכן הלאה. רוצה לומר שלזכות הקבוצה שהייתי מסתפק היום גם ב-0:1 הזה בסופו של דבר. אבל זה לא נעצר שם.

וכל זה קרה על אף שלשער המהיר שלנו שזו המתנה הכי טובה בכדורגל - בדקה התשיעית - לא הייתה המשכיות. ריאל שיחקה מאוד מפוזר ומבולגן, אנרגיות היו שם, דיוק ממש לא, לא בפס האחרון בכל אופן, וחבל. חששתי שאוססונה שמציגה הגנה קשוחה כן תיכנס למשחק אבל התמודדנו איתה די טוב על אף המחסור בבלמים. ובכל מקרה הנקודות שרציתי לסכם על המחצית הראשונה התחלפו כהוגן במחצית השנייה שם זה היה נראה הרבה יותר טוב, שוב, ממה שראיתי. נניח בחצי הראשון לוקה מודריץ’ היה מעורב יפה בשער הראשון שזה גול של כדורגל ולא עוד דחיקה\שוער וכן הלאה, באמת שער שאתה מוחא כפיים - אבל עשה יותר פעולות הגנה מוצלחות (מה שכן ראו את הרעב שלו, אני לא מעביר עליו ביקורת אלא אומר עד כמה המחצית הראשונה הייתה די בינונית).

ויניסיוס ג’וניור היה מאוד מפוזר במחצית הראשונה במוד 2020, היה לו מצב פנטסטי להבקיע או אפילו לפרגן לג’וד שהצטרף בריצה, הוא בעט רע, חיפש את הפנדל בכוח ועיצבן אבל למחצית השנייה עלה אחר. את הפאטנט הזה של לנצל קו הגנה גבוה של היריבה מול המהירות שלו - צריך לעשות יותר, כמו שאני מצפה מריאל ללחוץ גבוה ולא בפיקים ובהתלהבות של שחקן אחד כמו פדה ואלוורדה (חילוץ כדור שלו הוביל למצב שדיברתי עליו).

כל מטאטא ירה היום, נסלח לחוסלו ששומר את הצמד שלו ליום אחר וזה בכל זאת סרחיו הררה, שמחתי לראות את קרלו אנצ’לוטי נותן קצת פירורים לברהים דיאס ולוקאס ואסקס וחבל שרק רודריגו לא הצטרף לחגיגה, כרגע הוא בפיגור בהיררכיית שניים וחצי שחקני ההתקפה שלנו אבל אולי באמת הנבחרת תעשה לו טוב. ג’וד כמו תמיד, כל כך חכם וקטלני, עושה ברחבה מה שהוא רוצה. כל אחד ידע שוויני יחמיץ למשל במצב של 0:1 ולכולם היה ברור שג’וד יבקיע גם אם זה בין הרגליים או לפינה הקרובה של השוער או יבעט לרחוק. יאללה עכשיו שישמור על הרגליים בנבחרת.

אגב, ג’וד עם שמונה שערי ליגה בשמונת המחזורים הראשונים שלו| כריסטיאנו רונאלדו ב-2009/10 שסבל מפציעה באמצע - כבש “רק” שבעה; בכל המסגרות כריסטיאנו מנצח עם 11 שערים בעשרת המשחקים הראשונים בלבן - כולל שני צמדים בליגת האלופות. לג’וד יש עשרה.

וחשוב מזה - שבת שקטה עד כמה שניתן לכל עם ישראל, הכדורגל באמת משני. עצוב לראות את הרחובות ריקים ולשמוע את כל הסיפורים ואת האבדות הכבדות בנפש.

שלושה בני משפחה שניתק הקשר איתם בשעה 9 בבוקר מניר עוז.
ניסיתי לצפות בשביל לנקות קצת את הראש אבל פשוט לא הצלחתי. אפילו חצי חיוך זה לא מצליח להעלות לי על הפנים.
דיכאון.

מבין לליבך אחי, שעות ארוכות של חרדה נגמרו בסבא וסבתא הגיבורים שלי שהצליחו לעלות לאוטו וברחו מהעוטף למרכז, וטוב שכך כי איש לא בא להושיע. מתפלל לשלום המשפחה שלך ולכל האנשים שנותרו בעוטף.