שמינית גמר גביע המלך: 0:4 קל בלה רומארדה (ואראן, לוקאס, ויניסיוס וקארים)

לקראת סראגוסה

ריאל מדריד תתארח מחר (22:00, ישיר בספורט4) בלה רומארדה של סראגוסה במסגרת שמינית גמר גביע המלך. לא משנה באיזה הרכב יבחר זיזו (ללא בייל שנותר מחוץ לסגל) - חובה לשכוח ממפגשי העבר הלא נעימים ובקיצור: “לשנות את ההיסטוריה שלנו בגביע”. בהצלחה

image

אצטדיון הלה רומארדה תמיד ייזכר בדברי הימים של ריאל מדריד. הופעת הפרידה של ראול באוקטובר 1994 - וגם משחק הפרידה ושער הפרידה ב-2010 (אפריל). וכמובן האליפות מספר 30, עונת הרמונטדות 2006/07 - עברה באותו מגרש משוגע שני מחזורים לסיום העונה. מחר, ריאל מדריד אפורה ומרגשת הרבה פחות, ככל הנראה, תקווה להתגבר על המכשול הלא פשוט בדמות הקבוצה מהסגונדה במטרה להגיע לרבע גמר הגביע. הפעם אין צורך בלינקים, המשחק ישודר בערוץ ספורט4.

ריאל מדריד מגיעה במצב רוח טוב לגביע המלך לאחר שהשתלטה על פסגת הטבלה בספרד לראשונה מאז המחזור השמיני. זה התואר היחיד שחסר למאמן זינדין זידאן, שהכריז במסיבת העיתונאים עד כמה המפעל הזה חשוב וגם נדרש, לצערו, למאזן העגום של הקבוצה - שלוש זכיות בגביע ב-30 השנים האחרונות: “זו לא בעייה של מוטיבצייה במפעל הזה, המוטיבצייה היא גבוהה מאוד, הגביע מרגש. ההיסטוריה חשובה לנו ואנחנו רוצים לזכות בכל התארים. יש לנו 13 זכיות בליגת האלופות וזה יפה אבל לגבי גביע המלך הנתון הזה לא מספיק טוב ונרצה לשנות את זה”.

הפורמט החדש מדבר על משחק בודד מה שמגדיל עוד יותר את הסיכוי להפתעה, בניגוד לשנים עברו אז נערך משחק גומלין. זידאן לא מתלונן, כמובן, אומר שהוא רגיל לכך מימיו כשחקן בצרפת ודורש ריכוז ומחויבות: “סראגוסה היא קבוצה ברמה של הליגה הבכירה והיא הוכיחה את זה”. עוד קלישאות על חשיבות המשחק אתם מכירים. זידאן כבר רשם הפסדים מפתיעים בגביע כמו זה נגד סלטה ויגו בברנבאו וכמובן ההדחה מול לגאנס. באותה עונה (2018) לא ניצחנו אף משחק בית בגביע.

ובחזרה לכדורגל - גארת’ בייל התאמן כרגיל אך נותר מחוץ לסגל. זידאן, שמלמל משהו כשנשאל על הזאר, קיים את מסיבת העיתונאים עוד לפני פרסום הסגל והמשיך לא לגלות דבר. “תראו מחר מי משחק, כאשר אחליט על הסגל למשחק. יש דברים מסוימים שקורים לחלק, אני לא כאן כדי לדבר על זה. כולם רוצים להיות בריאים במאה אחוז”. אז בייל בחוץ וגם מריאנו דיאס שפצוע, ואולי ברהים שכבש צמד במשחק נגד סלמנקה יוכל לזכות לעוד דקות די נדירות העונה. אם מרסלו שהפך למגן מחליף, יפתח בהרכב - הוא ירשום דווקא בערב הזה את משחקו ה-500 בקבוצה.

בכל פעם זידאן מפתיע מחדש, אין לדעת מה הוא מתכנן. אולי ואלוורדה יפתח גם הוא משום ששותף לדקות ספורות בניצחון על ויאדוליד. אדר מיליטאו ואיסקו מחוץ לסגל בזמן שויניסיוס ג’וניור חוזר וסבירות גבוהה שיפתח בהרכב. נשאלת השאלה לגבי החוד - האם זה זמנו של לוקה יוביץ’ או הרצון לראות את קארים בנזמה מוריד חלודה אחרי חודש וחצי?

לא ישחק מחר. קאסמירו

סראגוסה מדורגת במקום הרביעי בליגה השנייה (ארבעה ניצחונות בחמשת משחקי הליגה האחרונים וכולם על ה-0) וכבר הוכיחה את כוחה בסיבוב הקודם כשגברה 1:3 על מאיורקה. החלוץ הקולומביאני לואיס סוארס כבש העונה כבר 14 שערים והוא השחקן הבולט בשורותיה לצד שינג’י קגוואה ששיחק בעבר במנצ’סטר יונייטד ובורוסיה דורטמונד ונראה קצת מעבר לשיאו מן הסתם (שני שערים ב-20 הופעות). אלברטו זאפטר, הקשר המרכזי הפצוע, שחזר לקבוצה בקיץ 2016 הוא השריד היחיד מהקבוצה ההיא שהייתה על גבול הצמרת. הקשר חאבי רוס ייעדר בשל פציעה אותה ספג באחד האימונים האחרונים, ממש חוסר מזל, והמאמן הגדיר את ההיעדרות כמה קשה.

המאמן ויקטור פרננדס שזו הקדנצייה השלישית שלו בקבוצה, אמר לקראת המשחק: “בכדורגל כבר קרו הרבה דברים וסראגוסה ניצחה משחקים כאלה, נגיע כדי לנצח כי זה מה שאנחנו יודעים. אני מעריץ את זידאן, אני זוכר אותו בתחילת דרכו בקסטיליה. הוא נולד כדי להיות מאמן ריאל מדריד. אנחנו נצטרך לעשות משחק יוצא דופן, שהם יהיו מתחת לרמתם וגם קצת מזל, כן. אנחנו הולכים ליהנות מהמשחק, מגרש מלא מחזיר אותי לימים היסטורייםושום דבר לא ישפיע עלינו יותר מדי. העדיפות הברורה שלנו היא להעפיל לליגה הבכירה ונראה מה יקרה אם נתקדם בגביע אך אלו צרות טובות אם וכאשר".

לא מעט שחקני עבר של סראגוסה התראיינו לתקשורת ושיחזרו נשכחות מהניצחונות הגדולים על ריאל בגביע. דייגו מיליטו אמר שמדובר במשחקו הגדול בקריירה, סאביו סיפר שהגלאקטיקוס של ריאל מדריד כבר תכננו לחגוג בגמר אבל הקבוצה שלו שיבשה להם את התוכניות. גם לואיס סוארס זוכה לבאז תקשורתי. שנשאל על הדימיון לחלוץ ברצלונה אמר “ברעב לשערים”. הוא הגיע לספרד כבר ב-2016 אך התפוצץ רק העונה. עזב את קולומביה בגיל 18 כדי להתקדם אך הפריצה לקחה לו זמן. הוא גם לא יהסס לשחק בנבחרת ספרד אם יירצו אותו. היות והמשחק הבא של סראגוסה הוא נגד קאדיז, קיים סיכוי קטן לפיו החלוץ שלא שותף בגביע - יפתח על הספסל. בתקשורת נכתב שאפילו שחקני סראגוסה לא יודעים.

לואיס סוארס הקולומביאני

קצת היסטוריה: על צמד המשחקים המשוגעים בחצי הגמר ב-2006 כבר סיפרנו לכם . גם את גמר הגביע המצער מ-2004 אתם מכירים. בקהאם ורוברטו קרלוס כבשו שערים נפלאים בכדור חופשי אך ריאל הייתה חלשה מול העולה החדשה בה שיחק דויד ויאה, ולוסיאנו גאלטי ניצח את המשחק בהארכה כשגוטי הורחק (3:2). קודם לכן, ב-1999/00 לאחר תיקו מאופס בסראגוסה, הבלאנקוס עשו את העבודה עם 0:2 בברנבאו תוצרת שערים של גוטי (אחרי דקה) ופדג’ה מיאטוביץ’ בדרך לרבע הגמר. אסור לשכוח לצד האכזבות שהגביע האחרון של ריאל עד בואו של מוריניו הגיע מול סראגוסה לאחר ניצחון 0:2 ב-1992/93, ותודה לאמיליו בוטראגיניו ומיקל לאסה.

לא פחות מ-20 משחקים נערכו בין הקבוצות בגביע והמאזן: 6:11 לריאל מדריד בניצחונות ועוד שלושה משחקים הסתיימו בתיקו. הקינטה דל בויטרה נפלה מול סראגוסה בגביע בעונת 1985/86 כשהפסידה 2:0 והצליחה להגיב רק עם ניצחון 2:3 וגם הוא משערים מאוחרים של מנואל סאנצ’יס והוגו סאנצ’ס. הניצחון הגבוה ביותר במפגשים האלה שייך לסראגוסה כמובן כאשר ריאל עצמה הסתפקה בשתי רביעיות. בגביע החנרליסימו היו גם כן מפגשים מרתקים. ניצחון כפול לריאל בחצי הגמר ב-1962 וכעבור שנה סראגוסה ניצחה 0:4 כשריאל הסתפקה בשלישייה בגומלין. בכל מקרה, יש מקום לשיפור.

זידאן ב-2004. הפסד טראגי בגמר

וכעת נסיים עם שיעור היסטוריה קצר: בעשור האחרון עלה קרנו של גביע המלך, וריאל מדריד זכתה פעמיים בתואר על חשבון ברצלונה. אין אוהד שלא שוכח את הגמרים במאסטייה - פעם כריסטיאנו ופעם בייל. ייזכר לדיראון עולם ההפסד בגמר ביום הולדתו המאה של המועדון, בברנבאו נגד דפור (2001/02) ואותה סראגוסה גם ניצחה אותנו בגמר בהארכה כשרק העפילה לליגה הבכירה ב-2003/04. משם הקבוצה של קיירוש קרסה לאט אבל בטוח. ובכל-זאת, אני לעולם לא אשכח את חצי הגמר נגד סראגוסה ב-2006.

בלה רומארדה ריאל הושפלה 6:1, אין איך לברוח מזה. מאיפה זה בא? עם הרכב ראשון עוד. דייגו מיליטו כבש רביעייה, קסיאס היה עם הראש באדמה, אני בספק אם ראיתי את התקציר מאז. הגביע אז היה יכול להיות נחמת עניים בעונה שנגמרה. שישה ימים בלבד היו עד לגומלין. התקשורת הייתה בטירוף ולראשונה שמעתי על “רוח החואניטו”, הרמונטדות האדירות. הקהל שם את הביזיון בצד ומגרש היה כמעט מלא, ראול המתקאמבק תועד ביציע ורונאלדו הועיל בטובו להיות כשיר. הקבוצה האמינה.

סיסינו כבש גולאסו מחוץ לרחבה אחרי 32 שניות. רוביניו הבקיע שער נוסף בדקה החמישית ובדקה העשירית זה כבר היה 0:3 אחרי שרונאלדו גלש להרמה של בקהאם. גוטי נעדר אבל זידאן היה גם היה. הקפטן רוברטו קרלוס כבש את הרביעי בבעיטה אדירה. שער אחד בלבד היה חסר לרמונטדה הגדולה מזה שנים ארוכות. סזאר סאנצ’ס האקס נתן הצגה בין הקורות, הזמן הלך ואזל. אלה היו ימים הלינקים ב-2006, לא כל המשחקים שודרו. זה נגמר רק ב-0:4 - הנה כל השערים - ניצחון עצוב. המאמן הזמני לופז קארו סיפר: “ראיתי שחקנים שפוכים ומיואשים בחדר ההלבשה. הגיע לנו לעשות את זה, אבל אני גאה”. ריאל מדריד בחיים לא מסתפקת במחמאות. הגביע הלך, אבל כבוד המדרידיסימו חזר.

אני חושב שזידאן עדיין בטראומה מההדחה ב17/18, הוא הולך על הגביע בכל הכוח. כנראה שהספסול של פדה היה באמת חלוקת כוחות במחשבה על העומס מהגביע. מיליטאו נענש על השכונה בשבוע שעבר.

עושה רושם שנפתח עם קישור והגנה חזקים, ובהינתן ששחקני ההתקפה לא תורמים דבר וחצי דבר- מקווה לפחות לראות קצת מברהים ויוביץ’.

image

כתבתי כאן על מפגשי עבר קשים נגד סראגוסה, אבל זוכרים את המשחק האחרון שלנו בלה-רומארדה? פתיחת הליגה נדחתה והמשחק הראשון ב-2011/12, שהיה אמור להיות משחק בית נגד אתלטיק בילבאו - השתנה. ריאל מדריד, בעונתו השנייה של ז’וזה מוריניו, פתחה בפול גז אחרי צמד משחקי ענק נגד ברצלונה בסופרוקפה שלא הספיקו לתואר.

כריסטיאנו רונאלדו, כמה סמלי, כבש את השער הראשון בדקה ה-24 לאחר בישול של אוזיל, ומרסלו הכפיל כעבור ארבע דקות בתוך הרחבה - תוצאת המחצית. לאחר מכן הגיעה ההתפוצצות. אלונסו כבש את השלישי בבעיטה שטוחה מחוץ לרחבה, רונאלדו השלים שלושער ובין-לבין גם קאקא המחליף, דקות ספורות אחרי שעלה מהספסל - הבקיע שער אופייני. 0:6 ענק לריאל מדריד, ניצחון חוץ ענק, השני הכי גבוה של ריאל במגרש הזה יחד עם הקינטה דל בויטרה (1:7). במארקה התקשו לבחור שם תואר אחד לאחר המשחק. משחק שאותת על הכוונות של ריאל בדרך לאליפות הליגה הגדולה בכל הזמנים. אליפות של 100 נקודות ו-121 שערי זכות.

חאמס חוזר מהמתים

https://twitter.com/realmadrid/status/1222591274961768448?s=21

בסראגוסה שימו לקשר הקדמי אלברטו סורו, מושאל שלנו, שייתן הערב את משחק חייו.

כמובן שזה לא משחק של 0:4 אבל בעונה בה כל גול הוא כמו לידה - זה נחמד. הגול של בנזמה אלה חדשות מעולות וחוסר המוערבות של לוקה יוביץ’ הרבה פחות אם כי אני לא צופה שיישחק יותר מדי. מבין קצת את השמרנות של זידאן בגלל הפדיחות הקבועות בגביע וסראגוסה אכן קבוצה ברמת הליגה הבכירה ועוד מדובר במשחק בודד (מה שמצחיק שדווקא הם ספסלו את לואיס סוארס הקולומביאני), ועדיין כשיש לנו את הדרבי בשבת בברנבאו וברור שהם יעשו לנו את המוות - אולי היה אפשר בלי ואלוורדה שוב, בכלל בלי ראמוס ואפילו לתת מנוחה לשף קרוס (הפעם זה לא בישול ממצב נייח, מגיע לו).
אין לכם ספק שבמשחק חשוב ויניסיוס בחיים לא ייתן גול כזה קלאסה, ממש היה ראול לרגע (לא באמת, סליחה אלוהים).
השחקן הזה של סראגוסה, עם השם ראול גוטי - יש לו כל מה שאנחנו צריכים, הוא צריך להיות החיזוק שלנו לינואר. נו די, זה מרגש.

ואפרופו מרגש, אני אחד שעדיין צורם לו בעין לראות את מרסלו שחקן ספסל. אמנם מדובר בסה"כ במשחק גביע שולי נגד יריבה מהליגה השנייה, אבל לריאל מדריד יש היסטוריה מיוחדת בלה רומארדה. וזה בדיוק המקום בו מרסלו ציין את משחקו ה-500 במדי ריאל מדריד. אגדה!

שלום שלום ברהים דיאז. מה נסגר?!?

גול מוקדם + המשך של רצינות קבוצתית בהגנה. כמו שצריך.

סבאיוס מאותת מצוקה ושיבח את הבנת המשחק הקבוצתי של קרוס. קרוס הודה לו למרות השעה המאוחרת:

https://twitter.com/ToniKroos/status/1222655814026043392

אני לא בטוח שבראהים דיאז כזה טוב, את החסרונות של חאמס כולנו מכירים, די בטוח שאף אחד מהם הוא לא הפתרון לבעיות של הקבוצה.

אבל הגול השלישי והרביעי זה דוגמה לכמה כיף זה כשיש לך שחקנים עם קצת יצירתיות על המגרש, כאלה שהאינסטינקט הראשון שלהם זה מסירה קדימה. לא יזיק לנו עוד קצת, לפחות במשחקים מול הקטנות. לשטוף את העיניים קצת.

אווירה מטורפת, אגב.

סראגוסה קבוצה מעולה! האוהדים שלהם צריכים להיות אופטימיים אחרי המשחק היום. הם היו קצת רכים בהגנה לפעמים ובהתקפה הם לא היו חדים אבל הם הקבוצה הכי יצירתית שפגשנו עד כה בעונה הנוכחית. קרוב לוודאי שזה היה נראה פחות טוב מבחינתם אם קסמירו היה משחק ועדיין, הם שיחקו מול הרכב מאוד מכובד ולמרות שהתוצאה לא מחמיאה להם - הם שיחקו יפה ויש להם המון סיבות לאופטימיות.

שני שחקנים היו היום ברמה נמוכה. יוביץ’ שלא נראה קשור לענף ואישית אני מתחיל לעכל שאולי לא יצא ממנו מה שחשבתי וציפיתי שיצא ממנו, ופדה, שהיה לו משחק מאוד לא אופייני. חאמס שיחק יפה אבל ברור שהוא טס חזרה לספסל במקרה הטוב וליציע במקרה הסביר יותר. ברהים דיאז לעומתו יכול להיות שקנה את עולמו. כל נגיעה שלו בכדור היתה מדהימה. יצירתיות, כישרון. ראיית משחק וזריזות מחשבתית. מאוד מקווה שנראה אותו יותר.

יאללה לדרבי.

סה"כ משחק לא רע עם תוצאה טובה מול קבוצה חביבה מאוד ששווה יותר מ 4-0. כל ההבדל בין תוצאה כזו מול ויאדוליד לדעתי זה ב2 ס"מ של קסאמירו (במקרה הזה וינסיוס) בשער הראשון.

• וינסיוס מאוד פעיל ולמרות ששוגה לא מעט הוא לפחות מנסה ויוצר, כנראה שהמשחקים הטובים שנראה ממנו יהיו מול קבוצות ברמה הזו, אבל עדיין מגיעות לו דקות כי הבלאגן שהוא יוצר שווה לא מעט שערים, אחלה סיומת אגב.
  • אני מאמין שסראגוסה היו מגיעים להרבה פחות מציבים אם קסאמירו היה הקשר האחורי שלנו ולא ואלורדה, האורגוואי עם אחד ממשחקיו הפחות טובים העונה, אני לא חושב שעמדת הקישור האחורי הולמת אותו ואני שוב חוזר על זה שבמידה וקסאמירו יפצע לתקופה ארוכה אנחנו נהיה בבעיה קשה מאוד.
    קרוס לעומתו בעוד תצוגת מופת בעיקר במחצית הראשונה, וורלד קלאס אמיתי.
  • ההתדרדרות של מרסלו ממש צורמת לעין, הוא אומנם חוזר מפציעה והכל, אבל מבחינתי הוא כבר לא מציג את הרמה הנדרשת משחק הרכב בריאל מדריד. ללא ספק אני מעדיף אגף יחסית מסורס התקפית אבל עם הגנת בטון עם מנדי במשחקים גדולים, מאשר צד שמאל שהוא גם מסורס וגם חור הגנתי.
  • התצוגה של יוביץ’ הייתה ממש לא נעימה, זידאן מעניק לו המון דקות לאחרונה בשביל להחזיר לו את הביטחון אבל זה פשוט לא הולך. מצד שני אני מצפה מהסרבי להרבה יותר רעל בעינייל, תכונה שכנראה לא קיימת אצלו… אבל זה יוכל להכניס אותו לעניינים.
    הסטטיסטיקה אתמול עצובה ממש:
  • ההגנה ממשיכה להיראות נהדר, וראן היה פשוט מעולה וזכה גם להבקיע את השער שפתח את הצ’אקרות.
  • חאמס מסוג השחקנים ש80 דקות לא תבין מה הם עושים על המגרש אבל יתנו 2 פסים שיהיו שווים גול, במשחקים מול קבוצות קטנות שווה לתת לו דקות מפעם לפעם, במיוחד שכרגע איסקו שחקן טוב. בנוסף אליו חייב לציין את ברהים שבתכלס ניצל כל דקה בה שיחק העונה בשביל לעשות דברים טובים, אני גם חושב שהוא היה צריך לצאת להשאלה העונה, אבל שמצד אגף ימין שלנו בכי רע שווה לנסות אותו יותר.
  • יש לנו אחלה שוער שני.

יש לי הרגשה שנפגשים עם סוסיאדד ואודגרד בשלב הבא.
ממש בא לי על הגביע השנה.

זה פשוט מאוד, כי הוא לא קשר אחורי. בתור 50-50 היכולת ההגנתית שלו סבירה בשילוב עם המוסר עבודה הרצחני שלו אבל בתור קשר אחורי בודד הוא לא יכול לתת ספרינטים, ליטרלי, מרחבה לרחבה. כמו העניין של קרוס כקשר אחורי, כנראה שיטפלו בעניין עוד איזה שנתיים.

מרסלו היה גם פשוט מחריד, אלף איבודי כדור ואחרי כמה משחקים סבירים בתחילת העונה והפציעה הוא חזר להיות מרסלו של עונה שעברה. אין לי בעיה שישחק בגביע אבל הוא לא קשור כבר לרמות האלה.
מנדי שווה יותר ממה שהוא מראה מבחינה טכנית והתקפית גם אם אין לו שום יכולת הגבהה וצריך לתת לו כמה שיותר בטחון כדי למקסם את היכולת שלו(ייאמר לזכותו של זידאן שנראה שזה מה שהוא עושה).

יוביץ׳ היה חביב עליי מאוד בפרנקפורט ואני מסרב להאמין שהוא כזה גרוע כי הוא לא נראה קשור לרמה גם של הליגה השנייה, אבל הוא בכלל לא מנסה וקשה לראות אותו. כנראה שהוא מתקשה להשתלב חברתית וכן צריך לומר שמודריץ שהגיע מרקע יחסית דומה, היה גם מזוויע בחצי העונה הראשונה שלו במדריד, ובכל זאת קשה להיות אופטימי איתו.

מוכן לעשות את העבודה ולחפש בארכיון הפורום הישן הודעות על סרחיו ראמוס ב-2017/18 ואפילו בעונת הדאבל או שנה קודם לכך. כן זה נראה רע מאוד מצד מרסלו (במארקה אפילו קבעו שזידאן נזף בו במחצית הראשונה) ואולי בפעם הראשונה באמת הגיע מגן שמנצח אותו אבל מתנצל שאני לא חלק מאלה שקובעים נחרצות. נחכה עוד חודש-חודשיים. והכל שאלה של מערך. אדן הזאר יחזור במקרה הטוב חצי קלאץ’ אחרי היעדרות כל כך ארוכה, יש את קארים בנזמה מלמעלה אבל מישהו צריך לעזור להתקפה בהרכב הנגרי שלנו. עם כל הכבוד לארבעת קשרי האמצע שאף אחד לא מאמין שהם יכולים לתרום במשחק גדול. קרוס יבשל גול במשחק חשוב? במתכונת ה"התבנקרות" הרגילה שלנו בצ’מפיונס אני הולך עם מרסלו עדיין. מה לעשות, זה הצ’מפיונס, מוד אחר. ברור שאני מקווה שישתפר קצת. ואולי אני קצת רומנטיקן.

מרסלו חזר מפציעה רק לאחרונה. כמו דור הייתי מחכה מעט עם המסקנות. היה ברור שהמשחק שלו אתנול לא היה טוב ולתקופה הקרובה לבט מנדי עדיף עליו.

הבעיה היא, גם אם לא מנדי, אז מי כן. שפכנו כל כך הרבה כסף כדי למצוא לו מחליף, מקונטראו ועד מנדי ועוד כמה ביניהם, ולא הצלחנו למצוא את האחד. היחיד שנראה טוב הוא דווקא מישהו שאנחנו מכרנו בקיץ - תיאו הרננדז. כמובן שרוברטסון לא בא בחשבון. כל השאר, מנדי עדיף עליהם בזכות יכולותיו ההגנתיות.

מנדי, רגילון ואשרף במידת הצורך (הוא טוב בשמאל בדיוק כמו בימין) אמור להספיק לנו בעידן שאחרי מרסלו לדעתי, גם רגילון נמצא במגמת שיפור ולדעתי מדובר באחלה שחקן.
ברור שאף אחד מהם לא נותן את הערך המוסף של מרסלו (לפחות בשיאו), אבל מדובר בשחקנים לגיטימיים מאוד.

אפשר להצליח גם עם ארבלואה כמגן, אבל עם רגילון ומנדי זאת תהיה לנצח נקודת תורפה בקבוצה. הם לא רחוקים רק ממרסלו - הם רחוקים מכל מגן בטופ העולמי. אלכס סנדרו, אלבה ורוברטסון, לצורך העניין. אגב בין שניהם אני מעדיף את רגילון.

מעבר לכך מרסלו בסדר גמור כשהוא משחק השנה, הבעיה היא שב-40% מהמשחקים העונה הוא היה פצוע. מבחינה פיזית כבר אי אפשר לבנות עליו ל50 משחקים בעונה (אף פעם לא היה אפשר למען האמת), אבל בצ’מפיונס בודאי שהוא חייב לשחק. לפחות בברנבאו.

שוברי שוויון הם לא, שחקנים לגיטימיים לריאל מדריד, לדעתי כן.
גם מנדי וגם רגילון וכמובן שאשרף צעירים ושלושתם במגמת שיפור, למרות ההגבהות הנוראיות של מנדי אני לא בטוח אם הוא גרוע התקפית כמו שעושים ממנו, הוא צריך עוד ביטחון.

בוא נגיד שאם מרסלו עוזב הקיץ, מגן שמאלי זו לא העמדה הראשונה אליה הייתי מביא חיזוק.

השאלה אם שחקן שאינו שובר שוויון לגיטימי להרכב ריאל מדריד. השאיפה של ריאל מדריד היא שב11 שלה ישחקו שחקנים שוברי שוויון.

גם רגילון וגם מנדי לגיטימיים לריאל מדריד, אבל הם לא האידיאל להרכב.

מסכים, לפחות לא כרגע, אבל הייתי מחכה עם האמירה הזו לסוף השנה לפחות. אני שוב אומר שלדעתי למנדי יש תקרה גבוהה יותר ממה שהוא מציג כרגע ואני מצפה שהוא יעשה קפיצת מדרגה נוספת (אולי אני טועה).

חייב להודות שאני לא מבין מאיפה האופטימיות הזאת. טיפול בכדור ברמה של מהמדו דיארה זה לא משהו שמנערים בגיל 25. מסוג הדברים שמנסים להחביא ע"י הסבה לבלם, אבל לא יודע אם יש לו את האיכויות הנדרשות.

אני אולי בדעת מיעוט כאן, אך לטעמי מגן לא צריך להיות מרסלו מבחינה התקפית.
מגן צריך תזמון טוב בהצטרפות קדימה ויכולות טכניות סבירות, בהנחה שהוא טוב הגנתית כל השאר זה בונוס.
ממגן בריאל אצפה גם שיהיה מהיר וחזק ויכולות טכניות יותר מסבירות, אבל מה שמרסלו עשה לא הייתי מצפה ממגנים, שקודם יעשו הגנה.

אז לא, לא ארצה איזה ארבלואה, וגם מנדי עדיין לא שם מבחינת הטכניקה שלו והתזמון בהצטרפות. עם הביטחון תכונות אלה ישתפרו מעט אבל השאר תלוי בו.

מבחינת סט יכולות מבחינתי המגן המושלם זה קרבאחל. בהחלט טוב בהתקפה (כשהוא בכושר) והגנתית הוא גם טוב מאוד. זה האיזון הנכון מבחינתי.

מגן שיודע לעשות הגנה לא רק חוסך לקבוצה שלו כמה שערים, אלא גם חוטף כדורים ומוציא מתפרצות ונותן לקבוצה שלו עוד מצבים. לא סתם קישור התקפי יותר לאו דווקא יעזור לקבוצה לשחק התקפה טוב יותר.

גם צריך איזשהו איזון. בשביל שיהיה מרסלו צריך לסרס קשר שיכפה על העליה שלו למעלה. האם אתם מוכנים להקריב את הניידות של וולוורדה כדי שיהיה מגן שלא עושה הגנה?

בנוסף המגנים שנתתם לדוגמה הם רחוקים ממרסלו, כל הרוברטסון למיניהם הם מגנים טובים, אך הם לא שחקני התקפה כמו מרסלו (ויש להם יתרונות הגנתיים עליו) הם יותר מהסוג של קרבאחל.

ומגן שלא יודע לעשות הגנה זה מהסיבות להסבו לקיצוני