מחזור 1 :: 0-0 שכולו טר שטגן

על הנייר - תיקו בדורטמונד זו אחלה תוצאה. ברצלונה לא ידועה כקבוצת חוץ מדהימה באלופות, ולהוציא מהמגרש הסופר ביתי הזה נקודה, זה לא רע בכלל.
עד כאן על הנייר, כי במציאות, די נמאס לי (ואני מנחש שלא רק לי) שממוצע הבעיטות שלנו לשער, במשחקי חוץ, עומד על 0-2, ושאנחנו נאלצים להינצל על ידי טר שטגן שוב ושוב. זה פשוט לא הגיוני. דורטמונד הרי גם לא ממש ידועה כמלכת הבונקרים, שזה עוד איכשהו היה יכול להיות סביר נגדה.

אני יכול לכתוב לא מעט על צורת המשחק (בהנחה שהייתה כזו), או על החילופים (שלפחות על הנייר היו הגיוניים, נראה לי, או לפחות עם רעיון מאחוריהם), אבל אני מעדיף להתמקד במשהו אחר -
מאז שניימאר עזב, שפכנו 350-400 מיליון על 3 שחקני התקפה. קוטיניו, דמבלה, גריזמן. נכון, גריזמן רק הגיע, וזה המשחק הראשון שלו שכלל שותפים להתקפה מעל גיל 21. נכון - דמבלה פצוע כרגע והוא לא אשם ביכולת ההתקפית אתמול. ונכון - קוטיניו בכלל לא פה כרגע. אבל בשורה התחתונה, אלו כמעט 400 מיליון של קניות פאניקה וחיזוק סתמי. כל כך הרבה אפשרויות אחרות היו ניתנות לקנייה בסכום הזה, ושל שמות לא פחות גדולים. אבל קנינו 3 שחקנים, שעל נחיצותם של 2 מהם, מבחינת העמדה והתפקיד על הדשא, ניתן להתווכח (במקרה הטוב), ועל המקצוענות של השלישי…בואו נגיד שגם פה ניתן להתווכח.
400 מיליון. זה מסמל הרבה יותר ממינוס בבנק.

נ.ב. סוארס מפלצת בקאמפ. באלופות בחוץ? לא יותר מאגדת עם.

אין ספק שגנבנו תיקו. היה חסר לדורטמונד את הגרוש ללירה, שיחקו סה"כ מצוין וההגנה שלהם בפרט הייתה נהדרת.

בפן החיובי, אני סה"כ מרוצה מהקישור שלנו היום. בפן השלילי, כמו שאחרים כתבו, זרקנו כ-400 מיליון יורו ועדיין בלי מסי הקבוצה נראית מסורסת התקפית. סוארז לא רע רוב הזמן אבל הוא איבד לחלוטין את המהירות שלו, גריזמן לא מוצא את עצמו כי הוא חלוץ שני ולא ווינגר או 9, ולפאטי קצת רעדו הרגליים - זה בסדר - הוא בן 16, אני עדיין תומך בלהמשיך לתת לו צ’אנסים. אולי דמבלה יעזור כשהוא יחזור, אבל מי יודע.

ההגנה נראית עדיין רע מאוד. הבעיה היא שמצד אחד, בלי שהמגנים עולים להתקפה המצב רע עוד יותר מבחינה התקפית, אבל ג’ורדי כבר לא מספיק מהיר כדי לעלות ולהספיק לרדת בלי חשבון, פיקה נהיה איטי מאוד ולנגלה איטי גם הוא וככלל, לא מספיק טוב לדעתי. הייתי שמח לראות אותו כבלם שלישי בברצלונה, אבל לא כשחקן הרכב. זה מה יש. אגב, דווקא סמדו היה לטעמי השחקן הכי טוב בחוליה האחורית. גם הגנתית וגם התקפית הוא היה ממש סבבה.

לסיכום, טר שטנגן הציל לנו את התחת.

ואלורדה פותח שתי משחקים רצוף עם קישור קרויפסטי ואני קורא את המשפט הזה. העולם השתגע. :wink:

בלי קשר ליכולת ולבעיות הברורות בקבוצה שלכם, לחזור עם תיקו מדורטמונד זאת תוצאה טובה. לא סבירה ולא מצויינת, טובה.

תוצאות, בטח שבשלב הבתים בצ’מפיונס, הן הרבה פחות מעניינות. בארסה תביא 9/9 בבית וזה יספיק לה.
התוצאה הטובה נבעה מיכולת אדירה של שטגן ומשחק מרושל של רוייס, וזה לא מעודד.

הקישור היה מעולה, כמעט בלתי לחיץ, אבל ההתקפה מאוד אכזבה, בייחוד אחרי שבליגה היא באמת שטפה את היריבות. פאטי פשוט איבד כל כדור שהגיע אליו, סוארס עשה רק מהלך מבריק אחד וגריזמן תמיד הלך אחורה.

אני חושב שהיה משחק טוב מאוד. המחצית הראשונה הייתה שחמט קצת זהיר מידי בין שתי הקבוצות.

באופן כללי, דורטמונד וסאנצ’ו מאוד הרשימו אותי. בכלל, אני לא יודע איך אפשר לעלות עם 4 שחקני התקפה מול ברצלונה ולהגן היטב ככה

אתה בטח יודע ששני הדברים לא יימשכו הרבה זמן. העולם יחזור על כנו. :grinning:

הבעיה במשחק שלנו זה לא כל חוליה בפני עצמה, אלא הרווחים בין החוליות, התיאום בינהם והקבוצתיות בכלל.
וכל זה אשם אדון וולוורדה.
כשיש לך שלישיית קישור מצויינת שמפרקת כל לחץ עליה, ועדיין ההגנה לא יודעת למי למסור וההתקפה לא יודעת לאן לנוע, כל העוקץ מהקישור כבר יצא…

חייבים לעבוד כמכלול על קו הגנה גבוה יותר וקו התקפי דינמי יותר… בלי זה המרווחים בין החוליות יהרגו אותנו ושיברון לב יהיה שוב מנת חלקנו…

קו הגנה גבוה עובד טוב להגנה מהירה. עם כל הכבוד, לקבוצה של פפ היה את פויול, ואת פיקה צעיר בהרבה, בלמים הרבה יותר מהירים מהצמד שלכם השנה.
גם עם קו הגנה נמוך אתם מתלוננים שההגנה שלכם מסננת.
עכשיו יש לכך 2 סיבות אפשריות:

1. ההגנה שלכם פשוט לא איכותית מספיק.
  2. הקישור שלכם רך הגנתית.

בכל אופן לפחות נכון לעכשיו קו הגנה גבוה הוא לא הפתרון הנכון בשבילכם, לא עם מצבת שחקני ההגנה שלכם (ולא נכנס לדיון על מי אשם במצב)