מחזור 1 :: 0-0 שכולו טר שטגן

נחשו מי חוזר?

דורטמונד ופאקו , כל מילה מיותרת. דבר אחד ברור, אם אלבה ופיקה וסמדו לא יתפסו את הראש שלהם ויחזרו מהפגרה. זה יגמר רע מאוד.

בהצלחה!

התחברתי למה שרץ ברשת:

שניה של רצינות בבקשה - מחר השינוי מתחיל.

קיבלתם חופש מהעבודה?
קיבלתם שבוע שמתחלק ליומיים-חופש-יומיים?
יופי, זה לא לחינם - תנצלו את זה.

מחר כולנו מפסיקים להכנע למציאות שנכפתה עלינו, מחר החיים מתחילים לחייך אלינו בחזרה, מחר תקוות חדשות לגבי העתיד יתערבבו בניחוחות מרגשים של העבר, וכולנו ניקח חלק, כי מחר מתחילים תקופה חדשה ומוצלחת.
.
.
.
.
.
.
.
.
. ליגת האלופות עונת 19/20, מחר זה מתחיל.

נטו!!! עכשיו אני רגוע.

אני מאוד מקווה לראות את וואלוורדה החדש ולא את הצנון הישן.
רוצה לראות קישור של בוסי, פרנקי וארתור.
סמדו בהגנה.
פאטי עם גריזי ולואיסיטו בהתקפה.

חשוב מאוד שסוארז ישבור את הנאחס במשחקי החוץ באלופות, ובכלל שיחזור להבקיע במפעל הזה. עם קישור שדוחף קדימה יש לו סיכוי לקבל כדורים במקומות מסוכנים גם אם הוא עושה פחות תנועה.

בשנתיים האחרונות, מאז שצאבי איננו ואינייסטה שיחק פחות ועזב גם הוא, הקישור שלנו רק מוסר הצידה, אחורה או למסי. ההתקפה נאלצה לעשות המון תנועה מיותרת בשביל לחפות על הקישור האימפוטנתי שלנו. אם נמשיך לראות את השיפור בקישור, ההתקפה תוכל להתרכז בלעשות בלאגן בשליש האחרון של המגרש. זה אומר שלקבוצות שיבואו להתמודד מולנו יהיה הרבה יותר קשה.

יאללה איזה אטרף!!
אני כבר ממש מחכה למשחק.

מה הייתי רוצה שיקרה: 4-3-3 עם פאטי וקישור דא"ב.

מה שיקרה בפועל: 4-4-2 עם לפחות אחד מהצמד של ראקיטיץ’/וידאל.

זו תלונה אוטומטית שמתאימה לתקופת קוטיניו. היום, אפשר לומר שקישור של בוסקטס-דה יונג-ארתור הוא הגנתי מידי, ובטח שמספיק למשחק חוץ כזה. בקאמפ נואו אין סיבה לשחק עם בוסקטס ודה יונג יחד.

ובפינת ההגנה על ואלוורדה (לא תודה, לא רוצה אותו אצלי) עד כה העונה ההחלטות שלו היו הגיוניות וטובות. עם כל החוסרים בהתקפה, בחר לעלות עם פרז ופטי (במקום לדחוף עוד קשר או את סרג’י בהתפקה כמו תחזיות האימים שלכם. גם לא מנע את מכירת רפיניה כשלא היה לו אף אחד אחר חוץ מילד בן 16)
ניצח 5-2 את בטיס, חזר על ההרכב בוויאריאל ונכשל. שילב את ארתור וראה כי טוב ובמשחק האחרון שיבץ את ההרכב האידאלי. עד כה הוא לא מזיק.

הולך להיות הערב משחק ענק ובעיקר לא צפוי. לדורטמונט יש הרכב מאוד התקפי. זה יכול ללכת בקלות לכיוון ה4-2 על טוטנהם בוומבלי (אם מסי ישותף), או לשלוש חתיכות במתפרצות מהירות על ההגנה הרעועה.

האמת היא שהיום זה יום המבחן של הצנון בדיוק בהקשר הזה.
בעונה הקודמת היו שמועות על הסכם סודי עם ראקי והתחייבות שהוא משחק את כל המשחקים.
העונה ראקי פתח על הספסל בכל המשחקים ונכנס כמחליף רק בשניים מהם (אם אני זוכר את החילופים נכון). כלומר, יש שינוי מהותי בהרכב הפותח ובצורת המשחק מאז פתיחת העונה.
היום נדע אם תהיה לזה המשכיות או לא. לדעתי תהיה המשכיות.

הרבה מאוד אנשים קוראים ״וואלוורדה תתפטר״.
זה לא אומר שהצנון הבין או הפנים, אבל אני בטוח שהוא מודע לזה ושהוא יודע היטב למה הקריאות האלו נשמעות כל כך הרבה.

יש אנשים שהיו לוקחים אחריות בצורה של התפטרות. אחרים היו מאמינים שהם יכולים לשנות ונותנים לעצמם עוד צ׳אנס, ואחרים - אוכלי חינם כמו שווארדה וקינג דוגלאס - היו ממצים את החוזה שלהם עד תום.

איפה ממוקם הצנון בהקשר הזה? לדעתי הוא מיקם את עצמו בקבוצה של אנשים שלא מרימים ידיים ונותנים לעצמם את הצ׳אנס החוזר.
אני עצמי גם נמצא בקבוצה הזו, אבל אני לא מנהל קבוצת כדורגל בשווי מיליונים. אני גם לא אחראי לשיא שלילי של רמונטדות בליגת האלופות.

אז לא, כל עוד הצנון על הקווים אני לא אופטימי ולא מתלהב, אבל אני כן שם לב לשינוי, וסקרן מה יהיה ואם יהיה…

יוני,
עם בוסקטס ודהיונג לא משחקים במערך 4-2-3-1 כאשר הנ"ל משחקים כצמד קשרים אחוריים.
בפועל ממה שאני ראיתי בוסקטס משחק בתפקיד בוסקי (ודוחף טיפה קדימה 80/20 כזה), ארתור בתפקיד צ’אבי שמניע ומפרק לחץ (60/40 שכזה) ודהיונג בתפקיד אינייסטה שמביא את הגל השני ומצטרף לא פעם להתקפה (40/60 כזה…).

הרכב כזה מאוד מאוזן לדעתי ומה שצריך בעיקר זה המשך תיאום בינהם. אין כאן שחקן חלש מדיי הגנתית כמו הבעיה עם קוטיניו, ואין פה שחקן שיותר מדיי אפור או הגנתי כמו עם ראקי ווידאל… יש לנו 3 קשרים עם המון כדורגל ברגליים והמון מוסר עבודה בריא ויצירתי…

פשוט תנו להם לשחק יחד כמה שרק ירצו.

נ.ב. בחוד בחוד תנו לגריזמן סוארז ופאטי לשחק… ושמסי יכנס במקום סוארז בחצי שעה האחרונה…

על זה דיברתי- דה יונג הוא לא אינייסטה, וגם ארתור לא. שניהם על הספקטרום שבין צ’אבי לבוסקטס.

במשחק וחצי האחרון זה עבד מעולה, כי כל הקבוצה שטפה את המגרש. כשפחות ילך, דה יונג פחות יביא את האקסטרה מהקישור כמו הדריבל המטורף של אינייסטה. במחצית הראשונה במשחק של ה2-2, כשהעסק היה תקוע, הוא היה אבוד שם למעלה בצד.

שלישיית קישור כזו היא מספיקה ומעולה עם השלישייה הקדמית (הבריאה) שלכם.

בלי קשר לשלישית הקישור, בהנחה שסמדו פיקה ואלבה לא יתעוררו, גם אם צאבי ואיניסטה בשיאם. לא היו עוזרים לנו.

אם ולנסיה המפורקת הגיעה לארבע- חמישה מצבי הבקעה מולנו (כולל השערים) אני מפחד לחשוב מה דורטמונד באחד מהמגרשים הכי ביתים והכי קשים באירופה תעולל לנו. זה יכול להגמר בתוצאה של אנפילד או רומא. וזה לא הגזמה.

ההרכב של ארנסטו ואלוורדה -

משחק שני רצוף של אחלה הרכב, לפחות על הנייר.

אני לא מסכים איתך, דהניונג יכול לשחק את תפקיד הקשר ההתקפי במערך 433 מצויין.

צריך להבין משו, התפקיד הזה שונה ממערך בו קשר התקפי משחק מתחת לחלוצים.
במערך 4231 או יהלום למשל, הקשר ההתקפי צריך להפעיל את ההתקפה, הכל זורם דרכו.

במערך שעל הנייר יש שני קשרי 50/50, התפקיד שלהם לייצור סנכרון בינהם כדי להביא את כלל הקבוצה כמה שיותר גבוה בשטח יריב, ומשם הכל כבר קל יותר בדרך לשער.

האוריינטציות השונות בין קשר אחורי 80/20 לבין הקשר היותר התקפי בשלשיית הקישור 40/60 הם קטנים יחסית, היות וכל השלשייה צריכה לעשות הכל (הגנה קישור התקפה).
כך שלהתסכל על זה שיש לנו שלשיית קשרים הגנתית מדיי זה לא נכון לדעתי, יש להם איזון אדיאלי לדעתי לייצור שלשיית קישור למערך 433 קלאסי.

אמרתי לך @mos56 :slight_smile:

לא יודע מה מרגש יותר , ליגת האלופות או שבעוד שעה הסיוט של הבחירות יסתיים סוף סוף…

אכן אין תלונות.

מסכן וואלורדה, נראה לי נגמרו לו כל האופציות לדברים מוזרים, הוא כבר לא יודע מה לעשות. החליט לנסות ללכת עם ההיגיון.

הרכב בדיוק כמו שרציתי. לא רק הקישור, גם פאטי בהרכב לפני פרז או סרג’י רוברטו.
בינתיים אנחנו מקבלים גם מתנה מסלאביה פראג.

טר שטגן מציל את ברצלונה טיק 101010101101010 . הצלת פנדל מדהימה. ויותר מדהים הקור רוח שהוא ישר קם ואסף את הכדור, למעשה הצלה כפולה.

גנבנו נקודה.

סוארז מוכיח כל משחק חוץ למה זה לא מיקרי הרקורד העלוב שלו. זה לא רק חוסר השערים, הוא פשוט לא מסוגל לדייק במסירות או לא להרוס התקפות.

דורטמונד כל כך קבוצה בלי מזל, עד שטר שטגן נכנע המשקוף עוצר אותה.

זה לא בושה תיקו בגרמניה, ההפך, דורטמונד זה קבוצה נהדרת. אבל יש דרך ויש את איך שאנחנו נראים, אנחנו נראינו כמו קבוצה קטנה שהשיגה נקודה בדרך להשארות בליגה . בעיטה אחת למסגרת. מזל יותר משכל.

שיקום הבנאדם שינסה לשכנע אותי שטר שטגן הוא לא השוער הטוב בעולם. אובי מקום 2.

יש לי הרבה סיבות למה עולים לי העצבים כל פעם שאני רק רואה את המאמן הזה.
אבל הביסה העיקרית היא שאנחנו קצת כמו ארסנל תחת וונגר בשנים האחרונות, שחקנים פשוט מרגישים בנוח.

השחקן היחיד שהרגיש לי כאילו הוא נלחם ומנסה לשנות את הדינמיקה של המשחק זה דה יונג.

משחק מאד משעמם,
אם משהו יפגע בנו השנה זה שוב ההגנה. חורים מטורפים באמצע ופיקה ולנגלה כל כך איטיים.
מאוד הייתי רוצה לראות את טודיבו מתחיל לקבל דקות, לא יכול להיות שהוא פחות טוב מהם.
לגבי המגינים כמו שנאמר לפני אחד מהם חייב לחפות למטה שהשני עולה כמו בתקופה של אבידל.
פאטי היה הטוב מבין שלישיית ההתקפה והוא היה מאד בינוני. וזה רק מראה כמה חלשים סוארז וגריזמן היו.
מסי חד יותר מכניס שער בהתקפה האחרונה.

מסכים עם משה, גנבנו נקודה.
במחצית הראשונה אולי היה יתרון קל לדורטמונד, אבל במחצית השניה הם פשוט חתכו אותנו לגזרים. עם קצת פחות מזל וקצת פחות טר שטגן היינו יוצאים עם תבוסה.
וולוורדה עלה עם הרכב נהדר, אבל לא ברור לי למה לא היה אף מגן על הספסל. מסי, שוער, בלם, חלוץ, ו 3 קשרים. למה 3 קשרים ואף מגן?