רבע גמר גביע המלך: מודחים מהגיע אחרי הפסד 1:0 בסן מאמס

הדבר הבאמת חשוב זה לבנות סגל בצורה חכמה ולהחתים שחקנים מתאימים וטובים.

כל האמונה שהיינו רק צריכים איזה מאמן שידבר עם השחקנים בשפת הקרויף לעומת הצורר מביכה בעיניי.

ואל תדאג, עוד שלושה חודשים נהיה באותו מקום ולא נגיד “רק שבועיים בתפקיד”. ואם לא יהיה שינוי משמעותי בסגל בקיץ, אז גם בעונה הבאה זה ייראה אותו דבר אם לא רע ייתר כי כל שנה מסי, בוסקטס, אלבה ופיקה מזדקנים.

כל מה שאני טוען הוא שאותו “ואלוורדה אאוט” שהזכרת היה הכי מוצדק בעולם. ברגע שתעשה שימוש בהשטאג הזה למטרה צינית אחרי כל איבוד נקודות, משתמע שהמסר הוא בעצם שהפיטורים של ואלוורדה לא מוצדקים ושטעינו בדיעבד. לרגע לא אמרתי שהחלפת המאמן היא הפתרון לכל הבעיות, כי לא חסר כאלה, אבל היא הייתה הכרחית וקריטית ביותר.

ההחלפה של ואלוורדה הייתה מוצדקת אבל הייתה פחות קריטית מאשר בניית סגל נכונה ונבונה (היו כאלה שטענו שיש לנו את הסגל הטוב בעולם בפער- כל כך האמינו שרק ואלוורדה הוא הסיבה לכל הרע בעולם).

בנוסף, פיטורי ואלוורדה היו מוצדקים בעיקר מהבחינה המנטלית. דרוש מנהיג כריזמטי על הקווים. להחליף צנון בצנון אחר לא נותן יותר מדי. עם כל הכבוד לזה שקיקה קורא ספרים של יוהאן לפני השינה, דמות דומיננטית על הקווים הוא לא.

חלק אוהדי בארסה לפני שנתיים: “לא נותנים לוואלורדה מספיק קרדיט. הוא איבד את ניימאר וקיבל רק את סמדו, פאוליניו, דמבלה קוטיניו וירי מינה בלמעלה משליש מיליארד אירו. בזכותו מסי נהיה כל כך טוב. אז מה אם התבזינו בליגת האלופות מול רומא. צריך לתת לו קרדיט על זה שהוא הרים את ברצלונה מהאשפתות”

חלק מאוהדי בארסה היום: “אז מה אם סוארז ודמבלה סיימו את העונה, פאטי כולה בן 17 וגריזמן הוא פקק באמצע המשחק של בארסה. אז מה אם מסי סוחב פציעה כי אם הוא יחליט לקחת מנוחה בארסה תעלה עם ההתקפה של נוער א’, כי אפילו בבארסה ב’ יש פצועים. קיקה סטיין מאמן מעפן, שלא מסוגל לזכות בגביע המלך, שהוא בכלל גביע השוקו בשנים שריאל זוכה בו, גם אחרי משחק שבו הקבוצה שלו משחקת יותר טוב מהיריבה באחד מאיצטדיוני החוץ הקשים בספרד, למרות שברור שאם היה גומלין כמו בכל שנה, בארסה הייתה מפרקת בקאמפ נואו. יוחזר וואלורדה לאלתר. שם לפחות היינו מתבזים בכל פעם שהיינו מודחים, ולא נשארים רק עם המחמאות.”

כל המניפסט הזה שלך עובד בדיוק אותו דבר גם הפוך.
חוץ מזה, על אילו אוהדים אתה מדבר? אלה בבארסה מאניה? כי פה אני לא רואה קשר בין מה שרשמת לתגובות של חבריך בפורום.

אישית אני לא רואה סתירה בין מה שאסף רשם (אני רק מביא התנגדות לכינוי צנון, מי שעוקב אחרי קיקה באימונים של בארסה ומבין איך הוא מנסה לשפר את האוירה שם, מבין שהוא לא “צנון”) לבין מה שעידן רשם. אין שום סתירה בינהם.

ובכל הכנות, זה גם מה שכולנו או כמעט כולנו רשמנו פה, שואלורדה אימן. שהוא היה בעיה, אבל רק חלק מהבעיה.

למעשה שליש מהבעיה. עכשיו נשאר לפתור את החלק של ההנהלה ואחרי זה הסגל.

ההאשטאג ואלורדה אאוט היה מהמוצדקים ביותר. אני לא מתחרט, מתגעגע, או בעל איזה סוג של יסורי מצפון כלפי הצנון האמיתי שאימן פה. גם אם נודח בשמינית ולא נזכה באליפות. החדשות שלשמוע שפיטרו את ואלורדה היו החדשות הכי טובות שקיבלתי השנה. (התהליך היה נבזי ומרושע)

ברוך שפטרנו מעונשו של זה, עכשיו הגיע התור של ברתומאו והחברים שלו בהנהלה.

אני לא חושב שהפורום פה הוא מדגם מייצג של הלך הרוח הכללי של האוהד הממוצע.

בכל אופן, אני לא יודע אם זה זיכרון קצר, צביעות או סתם תהליך שבו השנתיים האחרונות גמרו לאוהדים את הסבלנות לחלוטין (אני עוד בתהליכי הסתגלות ללראות 90 דקות רצוף, ממש מתקשה בזה) אבל היחס שקיקה מקבל לא הוגן. הוא נכנס לסיטואציה זוועתית, שרק הולכת ומתדרדרת והוא אפילו לא יכול לקוות שמסי יציל אותו, כי מסי בעצמו לא כשיר.

הכיוון עצמו כן חיובי, וזה נראה הרבה יותר טוב. עובדה שאני מסוגל לראות פחות או יותר משחקים. זה מן הסתם לא מספיק טוב, כי כמו שאמרו משה ואסף יש עוד כל כך הרבה גורמים שהרסו לנו את הקבוצה, אבל קיקה הוא לא אחד מאלה שאמורים לקבל את החצים. לא כרגע. לא במצב הנוכחי.