משחק השלמה :: 1-0 קטן על בילבאו שהרבתה להחמיץ

אני חושב שהחולשה של קאסמירו משפיעה על כולם, כמעט כל כדור עובר אותו, הזיה.

קאסמירו באחת מתצוגות הנפל הכי גרועות שראיתי ממנו בשנים האחרונות.

עוד ניצחון כזה ואבדנו| יש משחק שלנו שלא נצטרך איזו הצלה הירואית ברגע האחרון, והפעם אדר מיליטאו לדוגמא, כשגם לוקאס שהיה נפלא הערב - הוסיף מהירות - התאבד על הכדור? או אולי פאול מטופש של קאסמירו או כל גאון אחר כשהשחקן היריב עם הגב אל השער והרחק בפינה? התוצאות סבבה: ניצחון ליגה חמישי ברציפות, פער נחמד בצמרת, ‘שרדנו’ - והכדורגל? רע מאוד. כל כך הרבה פאניקה בהגנה והיריבה הגיעה להמון-המון מצבים. שמח עבור טיבו שהצליח לשמור על שער נקי, קצת נחת. עוד לוקאס, אגב, חייל נאמן ושחקן שלדעתי לפחות נקטל בצורה מוגזמת השנה על פתיחת העונה החלשה שלו.

רבע שעה של כדורגל הייתה לנו, “שער באוויר”, חשבנו, וחוץ מזה שום דבר, חבל. גם החילוף של רודריגו שאמור להוסיף מהירות כשבילבאו תתקוף יותר כביכול - לא עזר. דמיינו כאן פוסט זועם על אנצ’לוטי והקיבעון שלו על שלישיית מרכז השדה בפעם האלף, חבל. נניח, שוב, נניח שאני מקבל את הציוות של השלישייה - אז למה פדה רק בדקה ה-70 ולא ה-45 לדוגמא? הליגה השנה כל כך חלשה, אבל אני מקווה שלא נשלם מחיר ונראה קבוצה מתפרקת בפברואר-מרץ. אנצ’לוטי יכול לשאול את קרלוס קיירוש מה קרה ב-2004 לדוגמא. וכמובן שככה בצ’מפיונס, לא שאנחנו ברמה של האנגליות - לא נוכל לתת פייט בכלל לכל אחת שתצא מבין ליברפול\סיטי\צ’לסי.
אגב, בנזמה בעוד משחק של דחיקה וזהו-זה, הפסיד כל מאבק פיזי, מתעקש לשחק רק דרך המרכז, חוץ מהמהלך המשולב עם ויניסיוס - נאדה. הברזילאי סוחב אותנו בינתיים יחד עם טיבו, אם לא השואו שלו והטעיות הגוף הנהדרות - הקהל היה דורש את כספו בחזרה נראה לי.

אגב, @anelka, לא חייבים בהכרח להוציא גם את קרוס וגם את מודריץ’. לא תמיד. זה כן יכול להוות שיקול. אבל שניהם ביחד כל הזמן? די, מספיק.

לדעתי ההבדל המשמעותי בין פאניקה כמו שראינו היום למשחק שקט ובטוח (יחסית) זה היכולת של קאסמירו, לצערי בחלק גדול מהעונה זה נראה כאילו הוא משחק נגדנו. חייב לראות קצת ספסל, להריץ את קמאבינגה/בלאנקו משחק-שניים יעשה לו טוב. הבעיה שלו זה לא סתם כושר גרוע אלא קבלת החלטות מחורבנת, למשל הפאול הזה על איניאקי בדקה 93. רק קאסמירו של העונה היה עושה פאול מפגר כזה, חייבים לאפס אותו.

ייאמר לזכותו של אנצ’לוטי שפתח עם לוקאס במקום קרבחאל, שנתן משחק טוב.

כמו שדור כתב הליגה הספרדית חלשה אז אולי לא נענש על החוסר רוטציה במרץ אפריל, אבל זה לא נראה טוב…

כרגע אנחנו בדרך הבטוחה לאליפות אבל בעיקר בזכות הרבה הרבה מאוד מזל וקורטואה אחד גדול שלפחות כרגע לטעמי השוער הטוב בעולם. המזל מתבטא לא רק בזה שמיליטאו בלי להתכוון בכלל מציל עם הלחי, אלא גם למשל בזה שבנזמה וויניסיוס ממשיכים להבקיע משחק אחרי משחק למרות שכבר חודש הם משחקים לא טוב בכלל. שלא נדבר על קאסמירו שנראה כמו תומאס גראבסן.

יש לא מעט שחקנים שזקוקים למנוחה וחידוש כוחות, הבעיה שאין את מי להכניס במקומם. השחקן היחיד שלנו על הספסל שבאמת שווה משהו זה ואלוורדה. כל השאר אלו פוטנציאלים לעתיד שכרגע לא עושים רושם מי יודע מה. הסמל המושלם שלהם זה קמאבינגה שאלהים יעזור לי אם אני אבין יום אחד למה כל-כך מתלהבים ממנו. בינתיים, חצי שנה עברה והוא מרגיש לי כמו סתם בבון חזק שלא לגמרי ברור לו מה זה כדורגל.

בשנים האחרונות הליגה הספרדית לימדה אותנו (אוהדי בארסה, ריאל ואתלטיקו) שאם סגרת עניינים בדצמבר תדאג לא להירדם. כל עונה מחדש האליפות “נסגרת” באמצע העונה ובכל זאת מוכרעת רק במחזור האחרון.

הליגה עדיין אינטנסיבית, אף משחק לא הולך קל כמו שראינו היום וביום ראשון, ואף יכולת גבוהה לא נשמרת לאורך זמן.

בעונה שעברה אתלטיקו נגמרה באמצע העונה ובסיבוב השני צברה רק 36 נקודות (אחרי 50 בסיבוב הראשון), אבל אני חושב שזה נטו בגלל בניית סגל רעה, משהו שגם העונה הקבוצה הזאת סובלת ממנו.

ועדיין, אין אליפות קלה בליגה הזאת, כמו בעונות ההן שבארסה וריאל רשמו 20/40 משחקים בלי הפסד ובכל זאת קרסו בחודשי העומס הידועים לשמצה.

מעניין אם גם לשחקן לבן היית קורא בבון :thinking:
בכל מקרה, אני חושב שאחרי הקפיצה המטאורית שויניסיוס עשה השנה כנגד כל הציפיות שלנו, מוטב לכולנו להיות קצת יותר צנועים לגבי ההערכות שלנו לשחקנים צעירים.

אני קורא בבון לשחקן שנראה די טמבל שלא מבין את המשחק. לא לכל דבר צריך לשייך כוונות אישיות.

ברור, אני לא חורץ עליו את הדין. הוא ילד בן 19 ועוד נראה מה יקרה. לא אמרתי שהוא לא יהיה טוב, אמרתי שאני לא מבין למה מתלהבים ממנו כרגע.

מתי פעם אחרונה היה לנו שוער שהביא במו ידיו ורגליו נקודות? קורטואה לא השוער המתוקשר בעולם ואולי אין סביבו את כל ההייפ שיש סביב שוערים אחרים בלבל שלו, אך הוא ללא ספק נמצא למעלה בטופ.

השער שלנו הגיע באחת הפעמים הבודדות בהן ויני הצליח להשתחרר מהשמירה ולשחק מהר בנגיעה עם שאר השחקנים וזה בדיוק מה שחסר לי מהסגל הנוכחי - משחק צירופים מהיר יותר. אנחנו מאוד איטיים וצפויים ותלויים יותר מידי ביכולת הכיבוש של בנזמה או בפעולות אישיות של ויני.

משחקים כאלו צריך לדעת לנצח ובסופו של יום צלחנו משימה קשה מאוד. מצד שני היה לנו המון מזל, ומזל עתידו להסתיים בשלב כלשהו.

אני חושב שהכוונה היא לשחקן עם יכולות פיזיות נהדרות אבל לא מספיק כדורגל ברגליים.
אפשר לנסות לחשוב על זה כגזענות אבל לא חושב שזה הכיוון שהוא התכוון.
אסנסיו למשל לא בבון לא כי הוא לבן, פשוט כי הוא איטי חלש וטכני.

לגמרי צריך להיות סבלניים איתו, אף אחד לא ציפה (ואם כן אז זה טיפשי) שכבר העונה הוא יהפוך לשחקן הרכב.
מצבו טוב בהרבה מויניסיוס בן ה19 לצורך העניין.

לא יודע מה המשמעות של כולם מתלהבים מקמאבינגה. ראית הרבה הודעות כאלה כאן? אני פחות.
בכל אופן, טבעי שאוהדים יתלהבו משחקן צעיר עם המון פוטנציאל. זה מגרה את הדמיון. זה העולם שבו אנו חיים.

מה שאני פחות מבין זה מדוע להתעקש לתפוס את עמדת “המבוגר האחראי” ששוחה נגד הזרם ומוריד את כולנו לקרקע.
לטעון שקמאבינגה עדיין בוסרי? לגיטימי ואף מוצדק. לטעון שאפשר לצפות ממנו כבר עכשיו ליותר? גם לגיטימי.
להפליג למחוזות של הקשר שלו לכדורגל זה לא רק לא נכון אלא גם לא אמין.
במיוחד שממשחק למשחק הוא לומד את התפקיד טוב יותר והשיתוף פעולה עם יתר השחקנים מתחדד. רק אתמול ראינו פעולה נפלאה של תיקול ומיד אח"כ שמירה על הכדור בצורה נהדרת. כמובן שעדיין יש לו לאן להשתפר.
מה יהיה איתו? קשה להעריך. כך או כך הקשר בין התיאורים שלך אותו לבין המציאות קלוש מאוד.

קמאבינגה שחקן נהדר. יכול למסור מעולה, לדרבל ולהגן. לא תמיד הוא עושה את זה, כי קבלת ההחלטות שלו לא תמיד טובה שזה נורמלי לילד בן 19, אבל בסך הכל יש לו פוטנציאל עצום. בעיניי הוא נראה כמו גניבה, ושחקן שאנחנו נהנה ממנו יותר מעשור.

אפשר למחוק את עמוד הויקיפדיה של המושג “סטטיסטיקה משקרת” ופשוט לשים וידאו של המשחק הזה.
תצוגה עם כל כך הרבה התקפי לב ו-0 שערי חובה לא זכורה לי כבר הרבה מאוד זמן.

הפער בפסגה מעודד מאוד, אבל החוסר ברוטציות ובאופציות נורמליות על הספסל יהיה בעוכרינו בסופו של דבר.

כל כך חבל שהצלחנו להפסיד לשריף בזמנו, כי אחרת היינו מגיעים למשjק מול אינטר עם מקום ראשון בכיס ואולי עם רוטציות סוףסוף.

@dkaro, בנזמה אכן ‘במוד דחיקה’ כבר הרבה זמן, הוא לא נח אף פעם כך שקשה לי להאשים אותו. אבל ויניסיוס - כל נגיעה שלו בכדור היא קסם, מעט מאוד איבודי כדור, כבר אין דריבלים חסרי תכלית. אתמול הוא היה הסיבה של הקהל להגיע, נתן שואו אמיתי. אפילו יכולת ההגבהה שלו קצת השתפרה. הוא מקבל שמירה כפולה ומשולשת ובצד שלו משחק - מנדי, אתה יודע, כך שאני לא מבין את הביקורת.
קמאבינגה צריך לשחק יותר כשהוא לא הקשר האחורי. עניין הכרטיסים הצהובים המטופשים הוא משהו שאפשר למתן. איך מ-400 דקות אפשר לגבש עליו דעה לכאן או לכאן?

לדעתי יהיו עוד יותר משחקים כאלה צמודים ומעפנים, גוליאדות כמו סלטה ויגו ומאיורקה לא נקבל הרבה, מכל מיני סיבות.

בכל מקרה, אם זה יעזור לדיון - קיבצתי בדף הפייסבוק שלנו את מצב הסגל:

טיבו קורטואה שיחק את כל 1,800 הדקות שלנו העונה. הנה המצב של שחקני השדה:

1. אדר מיליטאו – 1,707 דקות ב-19 משחקים| נח נגד גרנאדה אחרי 30 משחקים רצופים בקבוצה כולל בעונה שעברה.
  2. דויד אלאבה – 1,677 דקות ב-19 משחקים| שיחק נגד סביליה על אף שהיה בספק. גם אתמול על אף שלא התאמן לפניכן|
  3. קארים בנזמה – 1,670 דקות ב-19 משחקים| נח העונה רק נגד גרנאדה. לא הוחלף באף משחק השנה לפני הדקה ה-79, גם לא בניצחונות הגבוהים נגד שחטאר (0:5), גראנדה (1:4), סלטה (2:5) או מאיורקה (1:6)
  4. ויניסיוס ג’וניור – 1,616 דקות ב-20 משחקים!| פתח בהרכב מאז המחזור השלישי נגד בטיס, בליגת האלופות לא נח לדקה אחת|
  5. קאסמירו – 1,596 דקות ב-19 משחקים| מנוחה מוחלטת נגד מאיורקה, עלה כמחליף נגד אספניול. נח שש דקות בלבד בתשעת המשחקים האחרונים
  6. לוקה מודריץ’ – 1,126 דקות ב-15 משחקים| נח בחמישה משחקי ליגה הענה, חלק בשל פציעות. בצ’מפיונס פתח על הספסל נגד שריף.
  7. טוני קרוס – 953 דקות ב-12 משחקים| נעדר משמונת המשחקים הראשונים בשל פציעה. מאז הקלאסיקו נגד ברצלונה שיחק 700 דקות מתוך 720 אפשריות.
  8. פדה ואלוורדה – 945 דקות ב-14 משחקים – עלה כמחליף ל-17 ו-20 דקות בלבד מאז שחזר מפציעה.
  9. נאצ’ו פרננדס – 926 דקות ב-15 משחקים
  10. לוקאס ואסקס – 885 דקות בעשרה משחקים| פתח אתמול כרענון
  11. דני קרבחאל – 815 דקות ב-13 משחקים| פתח את העונה באיחור.
  12. פרלאן מנדי – 762 דקות בעשרה משחקים| פתח את העונה באיחור.
    13+14. מרקו אסנסיו (693 דקות ב-16 משחקים) ורודריגו (636 דקות ב-17 משחקים) – אין הכרעה מוחלטת לגביהם
  13. אדוארדו קמאבינגה – 486 דקות ב-14 משחקים| מאז נובמבר השלים 90 דקות נגד ראיו, ומיעט לשחק, בצ’מפיונס כלל לא שותף.
  14. אדן הזאר – 415 דקות ב-11 משחקים| לא פתח בהרכב מאז שריף ורשם רק 51 דקות מאז. משני משחקים נעדר בשל פציעה.
  15. מיגל גוטיירס – 327 דקות בארבעה משחקים
  16. גארת’ בייל – 193 דקות בשלושה משחקים| פתח בהרכב בשלושת משחקי הליגה הראשונים ומאז לא שיחק – תודה.
  17. איסקו – 177 דקות בשבעה משחקים|
  18. מרסלו – 150 דקות בחמישה משחקים|
  19. לוקה יוביץ’ – 106 דקות בשמונה משחקים| שותף רק ב-11 דקות מאז חודש נובמבר, יותר גרוע ממה שהיה בעבר.
  20. מריאנו דיאס – 90 דקות במשחק בודד| שיחק רק נגד אלצ’ה ופרט לכך – נאדה
  21. אנטוניו בלאנקו – 36 דקות בשני משחקים| חצי שעה נגד מאיורקה ושש דקות נגד שריף – למה הוא לא משחק כשקאסמירו נראה כך?
  22. חסוס ואייחו וסרחיו סאנטוס – עשר דקות העונה.

מדויק.
קמאבינגה אחד הקשרים המוכשרים בעולם,זה שהוא לא מקבל הרבה הזדמנויות זה לא אומר שהוא גרוע,זה אומר שיש לנו מאמן מקובע.
בשני המשחקים האחרונים הוא עלה כמחליף ועשה רק פעולות חיוביות,לחץ גבוה,לא מאבד כדורים,משתחרר מלחץ ודוחף קדימה.

על ויניסיוס בכלל אין מה לדבר,הבן אדם הפך למפלצת,הדבר שהכי בלט לי אצלו אתמול זה שהוא פשוט שוחה במשחק השוטף,אם פעם היו צריכים לסמן לו לאן לרוץ היום הוא נראה כאילו הוא נולד לשחק בריאל מדריד.
איזו התבגרות מדהימה.

אנחנו לא קבוצה מושלמת ויש הרבה בעיות חלקן מאוד ברורות לעין,אבל זה לא אומר שכל שחקן שלנו הוא בלוף ושאנחנו קבוצה גרועה,גם לקבוצות טובות יש בעיות,תשאלו את באיירן שכל משחק סופגת וספגה למישייה מגלדבאך(אנחנו לא באיירן כמובן).

האמת שזה באמת מצחיק לגבי קמאבינגה, כי אני אישית מאוד התלהבתי ממנו בתחילת העונה, כשהוא אזכרה קיבל דקות וכשכל הקבוצה הייתה נראית פח (כולל ויניסיוס), ומבחינתי הוא היה נקודת האור בקבוצה. ואז הגעתי לפורום, וראיתי שהרוחות פה אחרות לגמרי. אז קצת מצחיק לטעון ש"כולם פה כ"כ מתלהבים ממנו".

אישית, אני חושב שהשחקן הזה שהבאנו ב-30 מיליון בדקה האחרונה של חלון ההעברות, כמין “פיצוי” על זה שלא הבאנו את אמבפה, הוא גניבה של ממש. הוא מוכשר ברמות, טכני, ועושה פעולות נכונות הרבה מהזמן. תפקיד הקשר האחורי/קשר 50-50 הוא אחד התפקידים היותר מורכבים אינטליגנטית בכדורגל המודרני, וביחס לילד בן 19 הוא עושה את זה נפלא. יש שלל דוגמאות למורכבות התפקיד, וסתם לצורך העניין - מודריץ שנבחר כפלופ העונה בשנה הראשונה שלו אצלנו, וקאסמירו שהיה כלום ושום דבר בקדנציה הראשונה, וחזר כבאנקר (עם קרדיט גדול בניטז/סולארי/זידאן). הוא עוד צריך כמובן ללמוד את רזי התפקיד - מיקום נכון, פחות החלטות פזיזות ועוד, אבל בשביל זה הוא צריך לשחק. לדעתי יש לו מספיק דקות אצלנו לעשות את זה - בין הרוטציות ובין איך שקאסמירו נראה - אבל אם לא, חייבים לשחרר אותו להשאלה כזאת או אחרת, כי הוא פשוט לא יצליח להתפתח כמו שצריך עם פירורים של 20 דקות כל משחק שני. אבל בשורה התחתונה, יש לנו אס ביד.

לא נראה לי יש לנו את הפריוולגיה לשלוח אותו להשאלה. הוא הבחירה הראשונה או השנייה לחילוף בקישור.

כל הזמן יש לי החשש שויניסיוס יחזור אחורה ביכולת. הרי לא יכול להיות שיפור כזה גדול ביכולת… זה בטח זמני אני אומר לעצמי. שימשיך כך, כמוהו הסיבה שרואים כדורגל.

קורטואה ענק. תרתי משמע. כנראה החברה עושה לו טוב :israel:

נ.ב
מישהו שמע על אהובי איסקו?

סופ"ש פגז לכולם.