משחק השלמה :: 1-0 קטן על בילבאו שהרבתה להחמיץ

לקראת בילבאו| כשהטירוף מהדרמה נגד סביליה עדיין כאן ורגע לפני משחקים סופר-קשים - ריאל רוצה להמשיך בקצב בברנבאו מחר (רביעי, 22:00) נגד האריות שמציגים את ההגנה הטובה בספרד ונטייה ברורה לתיקו. פדה ירענן את מרכז השדה? וגם: היום שאחרי פארסת כדור הזהב והרקורד של בנזמה. הכל לקראת המשחק - כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ניצחון דרמטי וסופר-חשוב 1:2 על סביליה בסנטיאגו ברנבאו, שלוש נקודות שהותירה אותה בפסגה ונתנו פוש אדיר במאבק האליפות - ותודה לוויניסיוס (גם אתם קפצתם כמו החבר’ה בברנבאו). כעת, רגע לפני שהיא פוגשת את ריאל סוסיאדד ואתלטיקו מדריד, יריבותיה לצמרת, היא מחפשת ניצחון חמישי ברציפות בליגה ושביעי בכל המסגרות – ואין מקום לטעויות. קרלו אנצ’לוטי, שיכול לחייך לנוכח הסגל הכמעט מלא שלו (רק בייל וסבאיוס בחוץ), ממשיך בשלו, כלומר הדינמיקה> רוטציות. שינויים אינם בראש מעייניו. ראשית הוא עשה סדר בכל הקשור לבלון ד’אור – ערב הגאלה שהפך למגוחך ודילק מעל ריאל מדריד. "לשחק במועדון גדול עוזר לך, כן (אמר כשנשאל לגבי אמבפה) והוסיף – “אבל זה פס אישי. לא ראיתי את בנזמה או קורטואה בוכים על כך שלא זכו בפרס. הם קיבלו את זה בלי בעיה. אני לא יכול להצביע למישהו שלא נמצא בריאל”, אמר בחיוך כשנשאל על מסי. “אם הייתי צריך להצביע – הייתי בוחר ראשון בבנזמה, שני בוויניסיוס, שלישי בקורטואה” (והרשימה ממשיכה – קאסמירו-קרוס-קמאבינגה). בקיצור, בחזרה לכדורגל.

לסגל חוזר רודריגו שנגרע ברגע האחרון מהרשימה נגד סביליה וייתכן שהברזילאי יחליף את מרקו אסנסיו שסיכן את השער אמנם אך בטח לא הצטיין, אם כי נאמר שהברזילאי עדיין מתאושש ולא במאה אחוז. לגבי אדן הזאר – מצד אחד יש חדש: הוא בריא למען השם (התאושש מהבעיות בקיבה והדיווחים על בעיות שרירים קלות – אולי לא נכונים) ונכלל בסגל. מצד שני, הוא לא רלוונטי. “הבעיה של הזאר היא רפואית, הוא צריך לשפר את מצבו. הוא חייב לקבל דקות כמובן. כרגע עליו לסבול ולעבוד קשה, אך יש לנו הרבה משחקים והוא יקבל דקות”, אמר המאמן.

“אני רגוע מאוד, הקבוצה רגילה לבלאי ולעייפות מהמשחקים אך היא מתאוששת. לשחקנים יש ניסיון ומוטיבצייה גבוהה, אין שום בעיה”, אמר אנצ’לוטי. במשחק הקודם ראינו את שלישיית הקישור שלנו מתקשה להתמודד עם סביליה עד לכניסתם של פדה וקמאבינגה. לו הייתי צריך להמר, אולי האורוגוואי כן יחליף את מודריץ’. האורוגוואי, שהקבוצה זקוקה לקצב שלו – לא פתח מאז ההפסד לאספניול בתחילת אוקטובר. נאצ’ו לא ישחק אבל זכה לתשבוחות מאנצ’לוטי: “מיליטאו ואלאבה משלימים זה את זה. אדר עם פיזיות מדהימה ואלאבה שקט מאוד, אבל אני רוצה לדבר על נאצ’ו – הוא נמצא באותה הרמה כמוהם למרות שהוא לא משחק הרבה עכשיו. לנאצ’ו יש פיזיות ואיכויות טכניות. עלינו להשתפר בהגנה”. לאור השבריריות של קרבחאל, שבינתיים בריא – טפו-טפו-טפו, מוטב שקרלו יחשוב בכל זאת על שחקן אחר בכנף ימין.

כמובן שאי אפשר בלי להתייחס לכוכב הרגע, ויניסיוס. “הוא מכיר היטב ויודע שמקומו בהרכב. הוא לא מחשיב את עצמו ככוכב, הוא מאוד צנוע. הוא יודע שיש לצדו שחקנים עם אישיות ואופי”. זה כן יהיה מבחן לוויני שכן ריאל תזדקק גם לדריבל שלו. לא פעם העונה, אחרי משחק מעולה הגיעה נפילה. בנזמה מגיע למשחק מאוכזב ברמה האישית אחרי שלא “עלה לפודיום” במירוץ על כדור הזהב אך הוא ישמח להתנחם בשער, למשל, נגד האריות. אם יכבוש יגיע ל-15 כיבושים נגד הבאסקים – יותר מאשר נגד כל קבוצה אחרת. בשני משחקי הבית האחרונים נגד היריבה הזו הוא כבש חמישה שערים. את המשחק הזה ריאל תצטרך להכריע בזכות ההתקפה – נגד ההגנה החזקה בליגה. “אנצ’לוטי מוציא את הארטילריה”, נכתב, כשלריאל יש כבר 46 שערים העונה (2.42 בממוצע למשחק) – יותר ממחצית מכל העונה שעברה (88). לריאל יש את המספרים הטובים ביותר מאז עונת הדאבל עם זידאן. בשלוש השנים האחרונות ריאל כבשה חמישה שערים או יותר רק בארבעה מ-160 משחקים (ואחד מהם בגביע המלך). העונה זה קרה לה כבר שלוש פעמים. מחר, כאמור, יספיק גם 0:1 קטן.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’ (פדה ואלוורדה)| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו, ובשמה השני – “מלכת התיקו” (שמונה פעמים העונה) ממשיכה בשלה ואם לא תשיג את הגרוש ללירה זה יסתיים כמו בעונה שעברה – במקום (לא מספיק טוב) באמצע, אז הייתה עשירית כשרק ללבאנטה היו יותר תוצאות תיקו ממנה. “האריות” שכמה לא מפתיע, סיימו בתיקו במחזור האחרון – 2:2 נגד גרנאדה כששער יתרון של ראול גארסיה לא הספיק - מדורגת רק במקום השמיני, אם כי אם תנצח במשחק החסר תקבל דחיפה משמעותית בפן המוראלי ותתקרב גם לליגה האירופית. מדובר בהגנה הטובה בליגה, שספגה רק עשרה שערים. “בילבאו וגרנאדה שיחקו כדורגל מהנה אבל ההגנות חילקו מתנות בחסות הבלק פריידי” – נכתב. איניאקי וויליאמס, הסילון וזה ששכח מתי בפעם האחרונה נעדר ממשחק ליגה, מוליך את טבלת הכיבושים כרגע עם מספר צנוע של שלושה כיבושים וכמוהו ראול גארסיה כאמור – אויב וותיק שלנו.

מדובר, כמובן, בקבוצה שקשה מאוד להכניעה. על אחת כמה וכמה מאז הגעתו של מרסליניו שבימים ספורים זכה בסופר קופה הספרדי והגיע לגמר גביע המלך. בחוץ אמנם בילבאו ניצחה רק פעם אחת אך גם לא הפסידה. הם חילצו תיקו מאופס במטרופוליטנו נגד אתלטיקו, 1:1 במאסטייה ונגד ריאל סוסיאדד בדרבי וכן סיימו בתיקו גם בקאמפ נואו נגד ברצלונה. בקיצור, התוצאות הבינוניות של בילבאו במשחקי הליגה שאינם עם פרופיל גבוה – לא מעידות דבר על מה שמצפה לריאל. כל משחק נגד בילבאו, מבלי להביט אפילו על המיקום בטבלה – מרגיש כמו קרב אמיתי, פיסת היסטוריה, מאבק שצפוי נגד קבוצה קצת אנגלית בסגנון המשחק שלה. ויש גם פיקנטריה, כמו עם אחיו של איניאקי – ניקו הצעיר בן ה-19 שהעונה מקבל יותר הזדמנויות ועשוי לפתוח. הוא מגוון ויכול לשחק בכל עמדה וכמובן מהיר – עניין שעובר בגנים. בילבאו ממשיכה בקו של שילוב צעירים, כמובן תוצרת הקאנטרה – יחי הבאסקים.

לקראת המשחק הקרוב, בו בילבאו תנסה “לעמוד באתגר בן ה-16 שנה” – הפעם האחרונה בה ניצחה בברנבאו – היא תחסר את אחד משחקניה החשובים ביותר – הבלם איניגו מרטינס שהורחק בתיקו האחרון. מעבר לתרומתו בחלק האחורי הרי שהבלם גם כבש פעמיים העונה. מי שייפתח לצד ייראי אלברס הוא הבלם נונייס שהאמת שבפעמיים הקודמות ששיחק נגד ריאל בברנבאו – בילבאו חזרה עם שתי תוצאות תיקו מכובדות. למעשה אלה שני הבלמים הכשירים היחידים בסגל (גם דני ויויאן פצוע) וכל בחירה אחרת תהיה מאולתרת. עבור ראול גארסיה יהיה מדובר במשחקו ה-40 נגד ריאל, יותר מנגד כל קבוצה אחרת. בעונה שעברה הוא כבש צמד בסופר קופה במשחק בלתי נשכח מבחינתו. לפחות לפי מה שנאמר בפני כלי התקשורת, לא צפויים שינויים רבים בהרכב, על אף שהקבוצה לא ניצחה כבר חמישה מחזורים. מקומו של איקר מוניאין מובטח גם הוא כמובן. הילד כבר לא ילד והוא בן 28.

כבר בעמדת הראיונות לאחר שריקת הסיום נגד גרנאדה, מרסליניו דרש משחקניו שלא להיות עצובים לאחר התיקו אלא גאים בעצמם. לקראת המשחק הקרוב הוא לא מתחבא ומודה שהיה מעדיף שהמשחק היה מתקיים במועד המקורי. “קיבלנו את ההחלטה לדחות אבל היה טוב יותר עבורנו לשחק בתאריך המקורי, כי ריאל בדינמיקה פנטסטית והיא שונה. אבל עלינו להמשיך ביציבות כי אנחנו תחרותיים. הפסדנו רק שני משחקים, אולי דווקא מתי שלא חשבנו שנפסיד ועוד בבית”. הוא מדבר בכנות על כך שלקבוצתו היו יומיים מנוחה נוספים (חמישה) – “וזה יתרון עבורנו”. הוא טוען שהיה מעניק לבנזמה את כדור הזהב (“הוא מרהיב, מסוגל גם לכבוש וגם לייצר”) או ללבנדובסקי ומודה שוויניסיוס מטריד את מנוחתו – “הדרך הטובה ביותר לעצור אותו היא שהוא יקבל כמה שפחות כדורים, הוא ברמה המקסימלית של ביטחון וביצוע”. הוא מבטיח שבילבאו לא תשתנה ותמשיך להפעיל לחץ גבוה ותשחק במהירות. במרכז השדה, נראה שדני גארסיה שוב ישחק. אונאי ונסדור בן ה-21 משחק מעולה אך המאמן רוצה קצת ניסיון במשחק כזה והוא מתחרה עם אוייר זאראגה. “אני לא מודאג מהתוצאות האחרונות. אם היינו משחקים כמו נגד קאדיס אז כן”.

Los jugadores del Athletic celebran su primer gol en el partido del...

מלכת התיקו וההגנה הטובה בספרד. שחקני בילבאו

אתלטיק בילבאו – הרכב משוער: אונאי סימון| לקווה, יראי אלברס, נונייז, מיקל בלאנזיאגה| ניקו וויליאמס (אוסקר דה מרקוס), דני גארסיה, אונאי ונסדור(אוייר זאראגה), איקר מוניאין| איניאקי וויליאמס וראול גארסיה

היסטוריה ומפגשי עבר:

מפגש הליגה אשתקד בין ריאל מדריד ואתלטיק בילבאו, בדיוק בסיום הסיבוב הראשון (מחזור 19) היה ה-90 ביניהן כשריאל היא המארחת – נתון בלתי נתפס המראה על היריבות ארוכת השנים. באותו ערב ניצחה ריאל מדריד 1:3 עם צמד של בנזמה ושער נהדר של קרוס. הצרפתי ‘התפוצץ’ על בילבאו גם ב-2018-19 עם שלושער נהדר מבחינתו (0:3) אלא שהבעיה היא שהיה מדובר במשחק חסר חשיבות עבור ריאל. “האריות” חילצו תיקו בשניים מארבעת המפגשים האחרונים שלהם במקדש – תיקו 0:0 מרגיז מבחינתנו בעונת האליפות ו-1:1 ב-2017-18 (הצגה של קפה – זוכרים אותו? – בין הקורות) אך כמובן שהם מתקשים מאוד מסורתית, לראייה הניצחון האחרון שלהם היה ב-2004-05 (ימי אסייר דל הורנו העליזים). המאזן במשחקי הבית של ריאל עומד על 60 ניצחונות לריאל (67%), 17 תוצאות תיקו (19%) ו-13 ניצחונות לבילבאו (14%) עם יחס שערים 100:226 לטובת ריאל.

Real Madrid vs. Athletic Bilbao score: Karim Benzema shines for Los Blancos in La Liga win - CBSSports.com

הנתונים מרשימים עוד יותר כשנספר לכם שאחרי ה-1:5 לריאל במשחק הבכורה ביניהן במדריד ב-1929 – בילבאו הגיבה עם שני ניצחונות רצופים כולל אחד כוכב במיוחד ובסה"כ כמעט שליש מהניצחונות שלה – ארבעה – הגיעו עד 1940-41. הכי הרבה שערים במשחק אחד היו תשעה, כשדווקא בילבאו ניצחה 3:6 ב-1947. ריאל “נקמה” עם 0:6 משלה שהיה הניצחון הרביעי ברציפות באותו הזמו (1957-58) ופיתח דומיננטיות ביתית מול האריות. בשנות ה-60 היה עשור מוצלח נגד בילבאו עם שבעה ניצחונות רצופים. הניצחון הכי גדול על בילבאו היה במחזור השני של עונת 1980-81, ניצחון 1:7 היסטורי. ואם כבר היסטוריה, הניצחון האחרון של בילבאו במקדש היה בעונת 2004-05. ריאל, עם הראש בשמינית גמר הצ’מפיונס נגד יובנטוס – עלתה ללא ראול, רונאלדו וזידאן ושילמה על כך. אסייר דל הורנו, בשנים שעשה לנו את המוות, הבקיע ראשון ואנדוני איראולה הכפיל וקבע 0:2. אנחנו נעדיף להסתכל למשל על משחק שקרה שנתיים קודם לכן, מחזור הסיום החגיגי בעונת 2002-03: ניצחון של ריאל על בילבאו=אליפות. וכך היה – האליפות הראשונה של רונאלדו-פנומנו בקריירה כשכבש צמד. רוברטו קרלוס, שבישל את הראשון – הבקיע בכדור חופשי סמוך להפסקה.

אותו רונאלדו לא הותיר לבילבאו סיכוי גם ב-0:3 בעונת הקיירוש עם צמד ובישול. לאחר אותה התקלה עם לושמבורגו, ריאל יצאה לרצף הארוך והמרשים שלה שכלל 12 ניצחונות בית רצופים על היריבה. בהופעת הבכורה של ג’ונתן וודגייט בריאל – הוא כבש שער עצמי והורחק (2005-06), אך ראול הבקיע פעמיים. בעונת השוסטר היה 0:3 של “כמעט אליפות” אך החגיגות נידחו. בעונת הדאבל עם זידאן זה נגמר בניצחון 1:2 דחוק מאוד בזכות הסופר-סאב אלברו מוראטה שכבש בדקה ה-83. בכל מקרה, בתחילת העשור הקודם בילבאו ירדה לרוב מובסת: 1:5 עם פלגריני מחזור לפני הסיום ב-2009-10; 1:5 עם מוריניו ב-2010-11, 1:4 בעונת האליפות, 1:5 ב-2012-13 עם פארטידזו של בנזמה במשחק די חסר חשיבות, ומאניטה נקייה בעונה השנייה של אנצ’לוטי עם שלושער של כריסטיאנו ופעמיים קארים. היו שם ארבע חמישיות ורביעייה בתוך שש שנים. בסה"כ משחקי הליגה, 180 משחקים – 51:93 לריאל בניצחונות.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד בילבאו:

שער המארקה: “ויניסיוס נגד העומס” (בתרגום חופשי)| ריאל תפגוש את בילבאו כש-70 שעות אחר כך מחכה לה אינטר| היא נאחזקת ברגע הנפלא של הברזילאי כשהיא צריכה להתמודד עם משחק קשה מאוד וביקוש מירבי| מרסליניו מפרגן: “ויניסיוס נמצא ברגע של חסד (הכל הולך לו)”. למה מדובר ב-70 שעות? כל משחק מתחיל ב-22:00 ונגמר בחצות כלומר פחות משלושה ימים באמת של הפרש.

בפריויו למשחק נכתב: “עכשיו מגיע השלב הקשה ביותר עבור ריאל – גמר כל 70 שעות”. אתלטיק בילבאו, ריאל סוסיאדד ואינטר מגיעות כשאין זמן להתאושש בין המשחקים. עד כה מבין תשעת המשחקים הראשונים בתקופה הקצרה – ריאל ניצחה בשלושת הראשונים – גרנאדה, שריף וסביליה. הלו"ז של אנצ’לוטי כרגע יהיה אימון התאוששו לאחר משחק, אימון מסכם ומשחק, הכל כדי למזער סיכונים ולמנוע פציעות. לבילבאו היו יומיים נוספים של מנוחה. ההרכב המשוער? אסנסיו שוב בימין ולמעשה אותם ה-11 שפתחו נגד סביליה. אין שינויים באמצע ובקו ההגנה.

במארקה הציגו לנו את המפתחות לכושר הטוב של הקבוצה שמוליכה בגאון בליגה וגם נמצאת במקום הראשון בשלב הבתים בצ’מפיונס - ששת עמודי היסוד אם תרצו: החזרה של קרוס שנראה נהדר (למעט נגד סביליה); שחזור רביעיית ההגנה האידיאלית: קרבחאל-מיליטאו-אלאבה-מנדי. עדיין סופגים אבל קצת פחות; הכושר המצוין של קורטואה כפי שראיתם במשחק האחרון - והצלות מכריעות; הצמד-חמד ויניסיוס ובנזמה להם כבר 20 שערי ליגה ו-27 בכל המסגרות; רק בריאות - אחרי תחילת עונה מדאיגה, בנובמבר הייתה רק פציעה אחת - זו של בייל הגולפאי; טובים מחוץ לבית - ריאל רשמה תשעה ניצחונות, תיקו והפסד בודד ב-11 משחקיה העונה בחוץ. רק נגד אספניול מעדנו. ריאל ניצחה בסאן סירו, במאסטייה ובקאמפ נואו.

שער ה-AS על רקע של השוער אונאי סימון מתעופף: “חומה מול המוליכה” – ריאל מדריד, הקבוצה שכבשה הכי הרבה שערים – נגד בילבאו שספגה הכי מעט (עשרה שערים בלבד). עוד נספר לכם שבילבאו סיימה העונה בתיקו נגד כל הגדולות| ציטוט של מרסליניו: “הייתי בוחר בבנזמה לכדור הזהב”.

בפריויו נכתב: "המפציץ מברזיל מול בילבאו וסימון – בנזמה ו-ויניסיוס עם 20 שערים העונה, מתמודדים מול הקבוצה שהכי קשה להבקיע נגדה. על היריבה נכתב כי מרסליניו מאמן שמשפיע מייד והזכירו את הניצחון שלו על ריאל בסופרקופה אשתקד. מנגד, בבילבאו השיג רק 46.97% מהנקודות – הרקורד הגרוע בקריירה שלו למעט בסביליה. בהרכבים המשוערים נטען כי כן יהיו שינויים – נאצ’ו במקום אלאבה, מה שכמעט קרה כבר במשחק הקודם, פדה במקום לוקה ובצד ימין לא בטוח שהבעלות תהיה של אסנסיו אלא יש סיכוי שיהיה זה ואסקס. עוד נכתב כי מדובר בדו קרב קלאסי של הכדורגל הספרדי.

משחק קשה מאוד הערב, צריכים סבלנות ושיניים. אין לי בעיה שננצח בדיוק עם אותו הדיסק נגד סביליה - הברקה של שחקן גדול. בילבאו זו קבוצה שאף פעם לא נוח לפגוש, לא הייתי צריך להביט על הטבלה שתראה לנו שזו ההגנה הטובה בספרד. גם אם המספרים יתיישרו כנראה - זה מוקש עצום. היא כבר הסתדרה נהדר עם יתר הקבוצות הגדולות ואוהבת לסיים בתיקו.
עדיין אי אפשר לבטוח בקבוצה שלנו שתנצח משחקים בקלות, וגם לא בברנבאו. בחוץ המאזן שלנו למשל הוא 9-1-1 העונה, הסתדרנו לא רע עם המוקשים שהיו. ובבית? פחות טוב. אפילו משקולות על הרגליים. עדיין חסרה לי תרומה של המגנים. אני חושב שזה הזמן לרענן עם פדה ואלוורדה ולהחזיר אותו לעניינים, במקומו של מודריץ’. זה מוגזם להגיד ש"קבוצות למדו אותנו", אבל פדה יכול לשנות את קצב המשחק. אם הוא יפרוץ על קו ימין לדוגמא - אסנסיו יוכל להיכנס לאמצע, או שאם מדובר ברודריגו הרי שיהיה קו מעניין. קרבחאל שברירי והפציעה הבאה שלו היא עניין של זמן, לצערי, אבל אינייאקי סופר מהיר וזריז וזה לא הזמן ללוקאס ואסקס עדיין. פה ושם יש הנעת כדור בבילבאו אבל בגדול היא מסגנון המשחק האנגלי של המהירות ויש גם פיזיות וכמובן ראול גארסיה, עוכר ידוע שלנו.
הזאר יצא מהמשוואה סופית כבר לפני חודש, בייל מבחינתי לא היה חלק ממנה העונה גם אם פתח במשחקים הראשונים, כך שתמיד זה רודריגו או אסנסיו. המהירות של הברזילאי והתקווה שייקח על עצמו יותר - מפתה אותי קצת יותר. אסנסיו גם כשעושה פעולות טובות - זה לא מספיק, זה עדיין מהוסס לדעתי, הנטייה הטבעית שלו היא הסיבוב לאחור. מקווה שנראה את בנזמה בא אש אחרי שלא עלה “לפודיום” בבלון ד’אור ובכלל את הקבוצה פותחת משחק טוב בבית, בקצב גבוה, כפי שצריך להיות. האללה מדריד!

מבחינתי שם המשחק הערב:רוטציות ולחץ גבוה.

ההרכב שלי:

קורטואה.
מנדי,נאצו,מיליטאו,לוקאס.
קמאבינגה,קאסמירו,קרוס,פדה.
ויני,בנזמה.

לבילבאו ההגנה הטובה בליגה,אנחנו צריכים ללחוץ אותם ולגרום להם לטעות קרוב לשער שלהם כמה שאפשר.

משחק אמנם קשה, אבל שונה בתכלית מהמשחק מול סביליה. סביליה גם תוקפת, בילבאו פחות. כמובן שמולנו הם יעלו עם אקסטרה מוטיבציה אבל כך כל קבוצה.

אנחנו בעמדת נחיתות בכל משחק ליגה שבו אנחנו משחקים. ליריבה תמיד יהיה נוח תיקו והם יכולים להעביר את הזמן ככל שירצו. סביליה אפילו, שהיתה לה האפשרות לעלות לראשות הטבלה, העבירה דקות ארוכות את הזמן עם מסירות סתמיות שכל מטרתן להעביר את הזמן. לנו יש בעיה של עצבים רופפים, למרות שמרגיש לי שהקבוצה התקדמה מאוד באספקט הזה מתחילת העונה, וכמובן שלחזרה של קרוס יש חלק בזה. אנחנו עלולים להיתקל במריחות זמן היום למן הדקה הראשונה, ושער מהיר הוא המטרה שלנו לאזן את הלחץ. המטרה שלי למשחק הזה: שער במחצית הראשונה, בלי לספוג.

מבחינת ההרכב, לי אישית אין בעיה עם אסנסיו ולא אכפת לי שימשיך באגף הימני. אני חושב שכאן בפורום עושים לו עוול והוא לא ראוי לאותן הביקורות שהיו רלוונטיות ללפני מספר חודשים. עם זאת, גם רודריגו כשמשחק - משחק לא רע. הייתי רוצה לראות את אחד מבין ויני או בנזמה בחוץ וזמין לעלות מהספסל במידת הצורך.

אף אחד לא שונא את אסנסיו. הוא פשוט לא טוב מספיק.
הוא כמו רודריגו ללא פוטנציאל.

בסוף שופטים שחקנים בצורה שונה אם מדובר בשחקן צעיר או לא. אסנסיו כבר לא צעיר ולא מספיק טוב לריאל. אין לו גם מספיק מוסר עבודה כדי להיות מעין לוקאס ואסקז. הוא פשוט לא נותן לנו שום ערך מוסף אמיתי.

אני לא מסכים. אם ניקח את המשחקים האחרונים, הוא היה טוב מול ראיו, טוב מול גרנאדה, ומול סביליה הוא היה פרווה אבל זו היתה סביליה ואף אחד לא הבריק כי זו קבוצה שגיהנום לשחק מולה. אפילו ויני שקיבל מחמאות מפה ועד זנזיבר לא הצליח לעשות שום פעולה טובה מלבד הגול.

בעיניי הוא הצליח לאזן את ההתקפה שלנו. יש לנו עכשיו אפשרות לתקוף גם מימין וגם משמאל. אני רוצה להיות מאוד זהיר בדבריי אבל מרגיש לי איזשהו רנסאס במשחק שלו. הוא יותר חד ומשחק יותר קרוב לכדור והפעולות שלו נראות עם יותר תכלית.

מצרף את התקציר של אסנסיו מול ראיו. שים לב שהוא כן מצליח לבשל מצבים. הוא לא רע עם הכדור ובלי הכדור הוא עושה תנועה.

את התקציר שלו מול גרנאדה לא מצאתי, אבל זה משחק שבו הוא כבש אחרי דריבל, ועוד כדור שהורחק לו מהקו. הוא סידר שם עוד איזה שני מצבים.

מרקו אסנסיו בהחלט היה ראוי לביקורות אבל לאחרונה הוא מגלה שיפור ניכר מאוד ביכולת, והייתי מגלה עוד מעט סבלנות לראות לאיפה זה מתפתח. יש לו עוד קריירה לפניו ואם הוא מצליח לחזור לכושר טוב, אז הרווחנו שחקן ענק לשנים הקרובות.

שמע סרטון ביצועים כזה יש גם על איסקו בכל משחק.
בסוף היום הוא לא תורם לקבוצה.
הוא לא מועיל באמת בהתקפה, מניע כדור אחלה ומנסה פה ושם אבל לא מספיק דומיננטי. לא במקרה אני חשבתי כבר משנה שעברה שמקומו האמיתי הוא בקישור. הוא לא מספיק מהיר וחד כדי להיות שחקן התקפה באמת טוב.
הוא גם פרווה מידי מכדי להיות סופרסאב. הוא לא מכניס מהירות, לא מכניס הגנה ולא מכניס כלום.

הוא באמת שבסדר, אבל הוא לא מספיק לריאל לטעמי.
אין מה להעיף אותו, אבל כל יחס שהוא מקבל הוא מוצדק. הוא פשוט למלם.

הלוואי שישתפר כמובן, אבל לא הייתי נותן לו את הדקות של רודריגו למשל, לטעמי מקומו של רודריגו מעליו בהיררכיה.

מילה לגבי זה. ויני עשה מה שעשה עם שמירה כפולה והדוקה. הסיבה שכל כך קל להצמיד עליו כזו שמירה היא כי יודעים שאפשר.
אם במקום אסנסיו היה משחק שחקן מסוכן יותר, שחקן עם 1 על 1 ברמה גבוהה יותר למשל, אז ויני לא היה מקבל כזו שמירה.
דווקא כשיש שחקן כמו ויני הקיצוני באגף השני אמור להנות מכך מאוד.

כמו שרונאלדו לא היה מקבל כשבייל שיחק בצד השני ?

אסנסיו עד עכשיו העונה הוא בסדר גמור, בתחילת העונה כתבתי שיבקיע 12 כרגע עם 4, נראה שיעמוד ביעד.

אשמח לראות.

תראה, זה היה נכון ללפני תקופה מסויימת, אבל זה השתנה. הוא אולי לא מהיר כבעבר, אבל גם לא ממש איטי. בשער מול גרנאדה הוא קיבל כדור עומק והשתמש במהירות כדי ליצור מצב של 1 על אחד עם השוער. כך גם מול ראיו בהחמצה מול השוער כפי שניתן לראות בתקציר. במשחק מול ברצלונה היה לו דריבל של איזה 30 מטרים שהוביל לשער של ואסקז.

דבר ראשון זה לא בהכרח נכון. לא כאשר מתגוננים עם 10 שחקנים מאחרי הכדור. מי שנהנה מזה הוא המגן (למשל מנדי מול סביליה) שמקבל יותר חופש לעלות כי הקשר התוקף (אוקאמפוס, שויני גם עבר בשער) יורד יותר לאחור. המערך באגף השני נשאר פחות או יותר זהה עם מגן וקשר שיורד אחורנית.
דבר שני, הוא בהחלט איזן את חלוקת ההתקפות במשחקים בהם שיחק והעניש את היריבות כשלא שמרו עליו מספיק טוב, גם אם זה בסופו של דבר לא תמיד נכנס.

רק שינוי אחד בהרכב, לוקאס במקום קרבחאל.
אם ברצף משחקים כזה משוגע קמאבינגה לא מקבל מקום בהרכב אז מתי כן?
אגב, שמישהו יעדכן את אנצ’לוטי שמודריץ’ בן 36.

הוא מהיר מהרבה מאוד שחקנים יותר מהירים ממנו בהובלת כדור קרובה לרגל, כלומר לא לבעוט את הכדור ולרוץ אחריו אלא להוביל את הכדור במהירות. חשוב מאוד לשחקן התקפה.
אם היה מהיר מאוד גם בלי הכדור היה מדובר בשחקן מדהים.

יש לי רק הסבר אחד הגיוני לזה, והוא שהקבוצה בכושר גופני טוב מכפי שאנחנו חושבים והם לא זקוקים למנוחה כמו שנדמה לנו. אופציות על הספסל יש, והאופציות הן אופציות איכותיות שניתן לסמוך עליהן בשקט.

לא עולה לי שום סיבה אחרת. הרי אנצ’לוטי יודע ששחקנים הסובלים מעומס נתונים לפציעות. אנצ’לוטי יודע שבנזמה לא קיבל מנוחה כבר 4 שנים והוא גם יודע שמודריץ’ בן שלושים ומי יודע כמה. אם הוא לא נותן להם מנוחה כנראה שהם לא במצב רע כמו שאנחנו חושבים.

מקווה שהחשיבה האופטימית הזאת לא תתפוצץ לי בפנים עם סרייה של פציעות.

האם בנזמה יתפס במחצית אומר לויני על מנדי ״אל תמסור לו, הוא משחק נגדנו״?

תודה להגנה השכונה שלנו שהזכירה לבילבאו שיש חיים מאחורי קו החצי והשאירה שטחים לשער.

אסנסיו בועט בימין מחוץ לרחבה- היינו כחולמים.
ביום שמודריץ’ יבקיע בבעיטה מתוך הרחבה המשיח יגיע. והדרדלה הזאת עוד נחשבת לו בישול.

מי מתנדב לשלוח זרי פרחים לאינייאקי וויליאמס ולבלנסיאגה?

האמת שאני מבין את אנצ’לוטי ששומר את מודריץ’ בהרכב, ולא נותן לו לנוח. איך אפשר להוריד אותו מהדשא כשהוא נראה ככה? אני מרגיש שיש לי זכות שאני רואה את השחקן הזה בלייב.

דבר אחד שמאוד מפריע לי - אנחנו פשוט לא מהווים פקטור בנגיחות. אין כמעט כדור גובה אחד ברחבת היריב שאנחנו מצליחים לקחת (וגם ברחבה שלנו המצב לא מזהיר…). איפה הימים היפים של ראמוס ווראן? אנחנו פשוט מאבדים ככה כלים מאוד חשובים בהתקפה בכלל ובפיצוח בונקרים בפרט - הגבהות לרחבה וכדורים חופשיים.

אגב, בהמשך למה שדאנקן כתב פה: זה די מדהים הקטע הזה בהתקפות מצד שמאל - ויניסיוס, בנזמה, ולפעמים גם מודריץ וקרוס מתמסרים ביניהם מצד שמאל, ומסרבים להגביה (בהמשך למה שאמרתי קודם), ואז מעבירים את הכדור בסופו של דבר למנדי, שדווקא הוא מכולם זה שמגביה, ומוריד את ההתקפה לטמיון. חבל.

היכולת של קאסמירו מתחילת העונה מדאיגה מאוד. במבחן העין הוא לא מנצח כמעט אף מאבק במרכז המגרש, או שמצליחים לחלוף על פניו או שהוא מבצע עבירה.

צריך גם לבדוק את אחוזי ההצלחה שלנו במצבים נייחים של היריבה. נראה שתמיד שחקן יריב יהיה זה שיגיע לכדור.

לא זוכר משחק הגנה כזה גרוע בלי לספוג (נכון לדקה 86 טפו טפו), מיליטאו עם הצלת העונה

אנחנו פשוט משחקים כמו מפגרים, טיפה הנעת כדור להוריד את המומנטום שלהם, זה כל מה שצריך כרגע.

אני מתחיל להבין למה אנצ׳לוטי לא מבצע רוטציות בקישור. אין טיפת יכולת הנעת כדור בלי קרוס ומודריץ׳.