רבע גמר הקופה דל ריי: חלום הטרבל נגוז עם הפסד 1:0 בסאן ממס במשחק חלש מאוד

לקראת אתלטיק בילבאו| זה אמנם רק רבע הגמר אך זה מרגיש הרבה יותר מזה. ריאל מדריד יוצאת מחר (חמישי, 22:30) לסאן ממס בתקווה לנצח את האריות בפעם הרביעית העונה ולהעפיל לחצי גמר הקופה דל ריי, על אף היעדרותו של בנזמה. נראה כי ויניסיוס יפתח, נאצ’ו ישחק מגן שמאלי. הכל לקראת המשחק - כאן

image

השבוע האחרון בלי ריאל מדריד הרגיש כמעט כמו נצח אבל כנראה שהיינו זקוקים לו לקראת הטירוף והלחץ שבאים. חודש פברואר האימתני נפתח, חודש שחורץ גורלות - לפחות בגביע המלך - כבר מחר מתחילים(!), ובליגת האלופות כשאנחנו בלב ובראש כבר סופרים לאחור ל-15/2. ריאל פותחת חודש אינטנסיבי מאוד במשחק סופר-קשה בסאן ממס נגד יריבה שבשנים האחרונות מצליחה יותר ממנה בקופה דל ריי. הסגל לא בשיאו, הצרפתים, אתם יודעים - אבל היה יכול להיות הרבה יותר גרוע. למען האמת, אני חושב שאם נוציא לרגע מהמשוואה את חצי הגמר ב-2018/19, הרי קלאסיקו, בכל זאת - הרי שכבר שנים ארוכות לא היה כזה באז בריאל מדריד סביב משחק בגביע המלך, אולי מאז הזכייה האחרונה עם קרלו אנצ’לוטי ב-2013/14. זינדין זידאן היה מאמן נפלא והגביע הוא הקוץ היחיד שלו. אנצ’לוטי רחוק 90 דקות (אולי קצת יותר) מחצי הגמר והכי חשוב שתם העיסוק המגוחך בברזיל ובכמה ישחקו הנציגים שלנו

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ימי התאוששות מלווים ב-‘פרה-טמפורדה’ בוולדבבאס בחודש פברואר בפיקודו של אנטוניו פינטוס, לקראת מרתון המשחקים שבדרך. כזכור, ריאל יצאה לפגרה עם 2:2 מאכזב נגד אלצ’ה כשהיא פספסה הזדמנות לברוח לליגה. ממשחק הגביע מחר - אין דרך חזרה. קרלו אנצ’לוטי, האחרון שזכה בקופה דל ריי במועדון, מחזיק במאזן נהדר של הפסד בודד ב-15 משחקים במפעל. הוא יודע היטב מה הקבוצה צריכה מחר: “זה משחק חשוב מאוד עבורנו ואנחנו נרגשים. יהיה משחק קשה מאוד עם אווירה יוצאת דופן ונצטרך להפיק את המיטב, רק כך ננצח בסאן ממס”. המאמן משוכנע שלא יהיו הפתעות - “הקבוצות מכירות זו את זו, ננסה להכניס מימד של איכות ואינטנסיביות”. רק כך ריאל תוכל לגבור בפעם הרביעית על היריבה החזקה הזו - משימה לא פשוטה בכלל. על אחת כמה וכמה ללא קארים בנזמה שנותר מחוץ לסגל.

במסיבת העיתונאים, שנערכה לפני האימון המסכם, אנצ’לוטי עדיין לא ידע מה קורה עם החלוץ, או שבחר לעשות הצגה. בכל מקרה, קארים שנפצע נגד אלצ’ה - לא הצליח להתאמן עם הקבוצה מאז ואף אחד לא ייקח סיכון כששמינית גמר הצ’מפיונס מעבר לפינה. כבר אתמול כתב המדרידיסטה תומאס רונסרו שהוא מבקש מבנזמה לוותר על ההתמודדות מחשש שיחמיר את הפציעה. 24 שערים כבש החלוץ העונה ובילבאו היא היריבה נגדה הבקיעה הכי הרבה. “אין טעם שייתלבש אם הוא לא מרגיש טוב, זה משחק תובעני מאוד ומצד שני זה גם לא גמר ליגת האלופות”, איבחן אנצ’לוטי שהבהיר שבקבוצה לא חושבים על המשחק נגד פ.ס.ז’ עדיין. הבמה תהיה של לוקה יוביץ’ המאכזב שהציג שני משחקים טובים העונה - נגד ריאל סוסיאדד באינטר, בשניהם ניצחה ריאל בהעדרו של קארים, אך היה חלש נגד אלצ’ה פעמיים. אנצ’לוטי דיבר על כך שהקבוצה צריכה להכניס יותר שחקנים לרחבה וניסה להוריד לחץ מהחלוץ שלו. בכל מקרה, זה מבחן גדול לא רק עבור הסרבי אלא עבור כל שחקני החלק הקדמי.

אם סימן השאלה לגבי בנזמה התפוגג תוך מספר שעות, הרי שאנצ’לוטי אמר הרבה אך לא אמר דבר בעצם במסיבת העיתונאים שלו: אנדריי לונין יקבל הזדמנות במשחק גביע בעל פרופיל גבוה, או שעדיף לבחור בטיבו קורטואה שגם הדף את הפנדל בסופרקופה? (“עדיין לא החלטתי, לונין יכול לשחק גם מחר וגם במשחקי הליגה”); מה קורה עם הברזילאים שעקבנו באדיקות אחרי מעלליהם בנבחרת, כשוויניסיוס הסתפק באימון ריצה? (“רודריגו ו-ויניסיוס יכולים לשחק, הם לא בני 60 כמוני”), שכן ויני, שיהיה חשוב מאוד על אחת כמה וכמה ללא בנזמה - שיחק 61 דקות במדי הסלסאו; ומי ישחק כמגן שמאלי בהעדרותו של פרלאן מנדי הפצוע וכשמרסלו מורחק ומיגל גוטיירס הנשכח מתאושש מקורונה? (“אני כבר החלטתי י, אבל אני לא אגיד לך”, אמר וציין שזה יכול להיות נאצ’ו - כך העיתונאים מעריכים, ואולי דווקא דויד אלאבה. מה שבטוח זה מעין תרגול לקראת פ.ס.ז’.

נוכחותו של רודריגו נראית הגיונית ב-11 כאשר מרקו אסנסיו רק חזר מפציעה. ויניסיוס מושעה מהמשחק נגד גרנאדה אז נראה שהוא ישחק, וקיים סיכוי קלוש שיתחיל על הספסל. המתקאמבק הטרי הוא דני קרבחאל ואנצ’לוטי מקווה שהוא יעזור להחזיר קצת יציבות הגנתית, מבלי לגרוע מלוקאס, הכובש השלישי הבכיר שלנו בגביע המלך בסגל הנוכחי. “הוא בסדר, הוא זמין, זה נכון שהוא התאמן מעט. לוקאס עשה עבודה טובה מאוד. אנחנו חסרים את מנדי אבל אני חושב שאנחנו הולכים לתקן את ההיבט ההגנתי למשחק מחר”, אמר המאמן, ספק הבטחה ספק משאלה. המאמן התייחס, איך לא, ללוח השנה המוזר (“אני מדבר בשם הקבוצה שלי”) ונשאל לסיום גם על בייל והזאר, כשעל פי ההערכות הוולשי יקבל דקות ראשונות מאז אוגוסט. “האם הם יפתחו בהרכב? הם זמינים וזה יכול לקרות, נראה”, אמר אנצ’לוטי. מה שבטוח, ריאל זקוקה לכוכב אחר שייקח על עצמו אם זה לא יהיה היום הטוב ביותר של ויניסיוס. מקום לאופטימיות? עד עתה היא צלחה את כל המבחנים הגדולים שלה. וגם מרכז השדה שלנו, כשקאסמירו קיבל פטור מהמשחק המיותר של ברזיל וכמובן לוקה מודריץ’, שחקן חודש ינואר של האוהדים.

Entrenamiento del Real Madrid - 02-02-2022

יוביץ’. הפציעה של בנזמה פותחת לו את הדלת

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, דויד אלאבה, אדר מיליטאו, נאצ’ו פרננדס| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור (אדן הזאר) ולוקה יוביץ’.

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו, יריבה שמוכרת היטב לכל אוהד ריאל, ככה זה עם מפגש רביעי צפוי בתוך חודשיים, מגיעה למשחק בכושר טוב ובמצב רוח נפלא. “האריות”, על אף הרכב חסר, גברו 0:1 על ראיו וייקאנו והנחילו לה הפסד ביתי ראשון. אמנם בילבאו עדיין תשיעית בלבד במסגרת הליגה, אך השער הנפלא של הקשר הצעיר ניקולאס סראנו בן ה-18, איפשר לה “להיכנס במלוא הכוח למאבק על אירופה. בילבאו ממשיכה לשחק בקצב מסחרר ולהתבסס על הגנה איתנה כפי שמאפיינת אותה כל העונה (17 ספיגות בלבד, ההגנה החזקה בספרד למעט סביליה)”, נכתב במארקה. המרחק מאירופה עומד על שלוש נקודות ונראה יעד ריאלי גם אם שינויים בחלון ההעברות בחורף לא היו רלוונטים עבורה. בכל מקרה, בינתיים, גולת הכותרת היא הגביעים. בילבאו עברה בשמינית הגמר את ברצלונה בסאן ממס אחרי 2:3 סוחף במשחק מצוין שהוכרע לבסוף רק בהארכה בזכות פנדל של איקר מוניאין שהשלים צמד. בילבאו של מרסליניו הגיעה לשני גמרי גביע והפסידה והעונה היא מקווה שיהיה סוף אחר.

הניצחון הגדול על ברצלונה הראה לקבוצה למה היא מסוגלת ופתח את התיאבון, וכמובן שבקבוצה, גם אם לא יגידו את המילה ‘נקמה’ - מגיעה בטירוף למשחק מחר, רוצה לרכוב על הגל של הקהל הנפלא ולסגור חשבון עם ריאל. בקבוצה הזו אין את המילה ‘פחד’, בטח לא במשחק בית. “אנחנו צריכים להציג משחק של ציון 10, לנצל את התמיכה של היציעים וגם קצת מזל שהיה חסר לנו בפעמים אחרות, למשל נגד ריאל העונה. עשינו שם כמעט הכל מאה אחוז חוץ מהשערים”, אומר לקווה ומבטא את התחושות של חבריו לקראת המשחק. המגן אומר שבקבוצה רצו להמשיך לשחק ולשמור על המומנטום והפגרה באה בתזמון לא טוב. מרסליניו מצידו נותן את הקרדיט לשחקנים ואומר שהוא לא רואה את עצמו מומחה למשחקי גביע (בל נשכח שיש לו זכייה עם ולנסיה ב-2018/19). הקבוצה בונה לא רק על הרקרורד של המאמן או על הקהל אלא גם על מוניאין, איך לא.

הקשר, שהמשחק נגד ברצלונה היה אחד מהטובים ביותר שלו בשנים האחרונות, אובחן כשלילי לקורונה ויפתח מחר בהרכב (נעדר מניצחון הליגה האחרון) - בשורות גדולות. “הוא במצב מושלם כדי לשחק, היה לו מספיק זמן כדי להחלים”, פירגן מאמנו. גם הבלם ייראי אלברס כשיר בשעה טובה והוא אומר: “האווירה מוסיפה לנו המון. אנחנו רוצים ללחוץ למעלה כמו שאנחנו אוהבים ויודעים”. אונאי ונסדור עדיין פצוע כאשר אויחאן סאנסט בספק. מרסליניו הבהיר כי הסגל למשחק יתפרסם רק מחר כשיש את האימון הקל בבוקר. “השאר - לוחמים”, הבהיר. במשחק הגביע נגד בארסה מרסליניו הפתיע כשספסל את אינייאקי וויליאמס, שיאן השערים והדקות ובמקומו פתח האח ניקו, כאשר גם ראול גארסיה עלה ב-11, וכעת השחקן הבכיר בקבוצה יחזור ל-11 (עדיין שיאן השערים עם חמישה העונה). גם סראנו הצעיר יסופסל. מרסליניו, אגב, יוכל להאריך את חוזהו מתי שרק ירצה, כפי שפורסם במארקה, כשבמועדון מאוד מרוצים מעבדותו. “אני מקווה לנצח ולהתגבר על הערב הבלתי נשכח שהיה נגד ברצלונה, זה מרגש לחשוב על עוד ערב כזה. רצינו הגרלה נוחה יותר אחרי ברצלונה אך קיבלנו את ריאל מדריד שהיא הקבוצה בכושר הכי טוב בליגה”, אמר מרסליניו.

עוד ניתח המאמן את המשחק: “אנחנו צריכים שאפתנות, התלהבות, רמה תחרותית ורצון ואת כל זה יש לנו. אבל עלינו ליצור הזדמנויות ולהבקיע. יהיה שוב משחק צמוד והפרטים הקטנים יכריעו. עלינו לעשות משחק מושלם, מדויק, ההשקעה הפיזית תהיה אדירה”, אמר. תשע פעמים העונה בילבאו לא הצליחה לכבוש. ואם כבר לכבוש, מרסליניו, שעוד לא ידע שבנזמה לא ישחק, אמר את האמת: “מבחינתי הוא השחקן הכי טוב בליגה, יש לו עונה אדירה. למען הכדורגל הייתי רוצה לנצח את ריאל יחד איתו, אבל ברור שעדיף שהוא לא ישחק וזה ישפר את הסיכויים שלנו”. המאמן חתם את דבריו: “אנחנו מסוגלים לנצח את ריאל למרות שהיא נכנעה העונה רק שלוש פעמים. האוהדים והסאן ממס מקרבים אותנו לזה”.

Los jugadores del Athletic atienden a su entrenador en el...

אתלטיק בילבאו – הרכב משוער: אונאי סימון| איניגו לקווה| איניגו מרטינס, ייראי אלברס, מיקל בלאנסיאגה| איקר מוניאין, דני גארסיה, מיקל וסגה (אוייר זראגה), אלכס ברנגר| ראול גארסיה ואינייאקי וויליאמס

היסטוריה ומפגשי עבר:

לא פחות מ-55 משחקים נערכו בין ריאל מדריד ואתלטיק בילבאו בקופה דל ריי בגלגוליו השונים (החל מ-1903, אז בחודש אפריל ניצחו הבאסקים 2:3), אם כי הדור שלנו זוכר מעט מאוד, כי כמעט ולא היו, וזה מוזר. המפגש האחרון בגביע היה בשלב שמינית הגמר בעונת 2005/06. במשחק הראשון בסאן ממס ניצחה ריאל 0:1 משער של בקהאם בגליץ’ בתוך הרחבה. בגומלין זו כבר הייתה חגיגה גדולה עם צמד של רוביניו (הראשון שלו במועדון) ושערים של סרחיו ראמוס שדחק לרשת ורוברטו סולדאדו בנגיחה, אחרי בישול של ראול בראבו, זו לא הטעות . בעונת 2001/02 הקבוצות נפגשו בשלב חצי הגמר. שער מהיר של זידאן בסאן ממס כבר אחרי ארבע דקות לא עזר לריאל שהפסידה 2:1, ובברנבאו הגיבה עם 0:3 כשראול וגוטי בין הכובשים.

המפגש הכי גדול בין הקבוצות היה איי שם ב-1957/58 במעמד גמר הקופה הגנרליסימו, בפעם השנייה, והבאסקים (שוב) ניצחו, הפעם 0:2. “הנקמה”, אם תרצו, הגיעה ועוד איך - במשחק מטורף כעבור שנתיים. אחרי תבוסה 3:0 בסאן ממס במשחק הראשון, ריאל הגיבה עם 1:8(!) מטורף בברנבאו עם שלושער של חנטו וצמד של די סטפאנו בגומלין חצי הגמר. מי שסבלה מהאריות הייתה הקינטה דל בויטרה. ב-1983/84 במעמד חצי הגמר, כל קבוצה ניצחה 0:1 בביתה אך ריאל נכנעה 4:3 בפנדלים בסאן ממס. כעבור שנה, הפעם בשמינית הגמר, ריאל ניצחה 0:1 בברנבאו אך הפסידה 2:0 בגומלין עם אמיליו בוטראגיניו על המגרש משריקת הפתיחה וחואניטו וקרלוס סנטיאנה כמחליפים.

בסה"כ המפגשים בין ריאל ובילבאו בגביע המאזן צמוד-צמוד, אין יותר צמוד מזה עושה רושם: 24 ניצחונות לריאל (44%), 23 ניצחונות לבילבאו (42%) ושמונה תוצאות תיקו (14%), יחס שערים 82:89 לטובת ריאל. אם נביט על מפגשי הגביע בסאן ממס בלבד, בילבאו מובילה 8:18 בניצחונות. ב-1970 למשל, נספר לכם, ריאל הפסידה דווקא בבית אך הגיבה עם 0:2 בחוץ והעפילה לגמר. כשמדובר על נוקאאוט בגביע הגנרליסימו והלאה, כלומר משנות ה-40, ריאל עברה את היריבה הבאסקית שבע פעמים ומנגד הודחה שש פעמים. בגמר הגביע על שם אלפונסו השלישי בילבאו ניצחה הן ב-1930 במסגרת הארכה והן ב-1933.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד בילבאו בגביע:

image

שער המארקה: “הקרב הרביעי” נכתב על רקע מודריץ’ מצד אחד ואינייאקי מהצד השני| בילבאו וריאל חוזרות להיפגש פנים מול פנים והפעם בגביע| בכל שלושת המשחקים הקודמים, שניים בליגה ואחד בגמר הסופרקופה - ידה של ריאל הייתה על העליונה| אבל מרסליניו לא נכנע ובטוח שהקבוצה שלו יכולה לעשות משחק משוגע| אזכורים לכך שבנזמה הפצוע ייעדר אך ויניסיוס מגיע בזמן.

בפריויו למשחק נכתב: "בילבאו נגד ריאל, הפרק הרביעי. הפעם, בניגוד לסופר קופה יש לבילבאו את הסאן ממס ואין משחק גומלין. כמעט 40 אלף אוהדים יגיעו לסאן ממס (קיבולת של 75% בגלל הקורונה) והם מקווים לאפקט זהה כמו ה-20 בינואר נגד ברצלונה. עוד נכתב כי “שלושת ההפסדים הקודמים לא אומרים דבר רע עבורה. ככל שאתה מפסיד יותר – אתה מתקרב לניצחון, זו האמונה שם”. לגבינו נכתב שהיעדרותו של בנזמה והעייפות המסתמנת של ויניסיוס ידרשו את הטוב ביותר משני שחקנים שמצפים מהם ליותר – הזאר ויוביץ’ שיש להם סיכוי טוב לפתוח, על אף שהרמה שלהם אינה נדרשת.

במארקה מספרים קצת על ההיסטוריה ושימו לב לזה – מאז ריאל הודחה על ידי האריות בגומלין בסאן ממס בדו קרב הפנדלים ב-1984 – היא לא הגיעה להכרעה מהנקודה הלבנה בקופה דל ריי, 38 שנה. האם זה יקרה היום למשל?. כן, היו, למשל, ארבעה גמרי גביע שלנו שנקלעו להארכה בין היתר בשנות ה-2000 (ההפסד 3:2 לסראגוסה ב-2004, הניצחון 0:1 על ברצלונה עם כריסטיאנו וההפסד לאתלטיקו מדריד 2:1 ב-2013). בגביע המלך לריאל היו חמישה דו-קרבים מהנקודה הלבנה והיא ניצחה בארבעה. כמובן שדו קרב הפנדלים הזכור לנו היה בגמר ליגת האלופות בסן סירו נגד אתלטיקו מדריד ב-2016. מנגד, הפסדנו בחצי הגמר ב-2012 לבאיירן. יש לנו גם ניצחון מול יובנטוס ב-1986. הנה הגרף המלא. עוד נכתב על עשרה דו-קרבים מרתקים בסאן ממס. ב-2006, בפעם האחרונה, ריאל ניצחה 0:1 משער של בקהאם במשחק בו דייגו לופס ערך הופעת בכורה במדי ריאל. ב-2001/02, זידאן כבש שער מהיר והעלה את ריאל ליתרון בחצי הגמר, אלא שבילבאו הפכה ל-2:1. בכל מקרה, ריאל ניצחה 0:3 בגומלין.

שער ה-AS: “אדרנלין בקתדרלה” נכתב על רקע מודריץ’ ו-ויני מצד אחד ואינייאקי ומוניאין מהצד השני מעטרים את הסאן ממס| בנזמה, המפלצת של בילבאו – ייעדר| מוניאין מנגד חוזר אחרי שהתאושש מהקורונה לחלוטין| הברזילאים ישנם.

בפריויו נכתב: "בנזמה חסר – בילבאו נושמת. ההפסד של החלוץ הצרפתי, שהפך את בילבאו לטרף העיקרי שלו, מאזן מאוד את המשחק הערב. נכתב כי קאסמירו ו-ויניסיוס חוזרים בערך ‘מהצד השני של העולם’. נכתב על המשחקים שנערכו העונה – בילבאו הייתה טובה יותר בברנבאו, ריאל הייתה עדיפה במעט בסאן ממס והסופר קופה לא היה כוחות. ההרכבים המשוערים? אלאבה, כך מהמרים ב-AS, ישחק בצד שמאל ונאצ’ו באמצע, ואסנסיו יועדף בימין על פני הזאר. בבאיירן מינכן אלאבה שיחק 244 פעמים כמגן שמאלי, אצלנו שלוש פעמים העונה. על בילבאו נכתב עוד כי אין אצטדיון עם כוח השפעה גדול יותר מאשר הסאן ממס.

פרדריך הרמל כותב: “עכשיו חייבים להימנע מפציעות”, אך מציין כי שחקנים ותיקים ומנוסים שחוו ‘אלף קרבות’ אמרו כי הדרך הבטוחה ביותר להיפצע – היא לחשוב על להימנע מפציעה. "אני משוכנע שאף שחקן שיפתח בהרכב היום לא חושב על פ.ס.ז’. אבל, אנצ’לוטי חייב להתמודד עם כל הסגל שלו ולדאוג לכוחות. צריך להיות מציאותי, ריאל העונה אנדרדוג באירופה לעומת האחרות. אין לה סגל מספיק איכותי. ה-11 בהחלט כן, אבל הסגל לא טוב. למעט אולי רודריגו-אסנסיו ולוקאס-קרבחאל – כל פציעה היא קריטית. אנצ’לוטי ינסה למצוא כמו תמיד את האיזון.

חסוס גאייגו כותב: “בילבאו – קשה יותר מפריז” – הוא טוען שמשחק הגביע, הסאן ממס והחוזק של בילבאו מציגים משוואה קשה מאוד. הפעם, בניגוד למשחק נגד הצרפתים – אין דרך חזרה, אין מקום לתקן טעויות. בילבאו בדינמיקה טובה והיא תחרותית. הוא חושב שריאל מגיעה עם ספקות כמו אובדן המגן השמאלי ה בכיר, והאיש הנבחר יצטרך להתמודד עם המהירות של הוויליאמסים. הברזילאים הגיעו בזמן אך לא ידוע עד כמה חוסר המנוחה ישפיע על הרעננות שלהם, זה משחק עם דרישה פיזית מקסימלית – כי מדובר בבילבאו. וכמובן – אין ספק שהעדרו של בנזמה מותיר את הקבוצה מיותמת בהתקפה. לבילבאו, אגב, ממש אין מה להפסיד, בניגוד לפ.ס.ז’ בעוד שבועיים.

מוותר על ‘היציאה האגדית בחמישי’ בשביל המשחק הערב. וברצינות: כמו שכתבתי בפריויו, אני חושב שזמן רב, למעט הקלאסיקוס ב-2018/19 - לא היה כזה באז ולא הייתה כזו דריכות לקראת משחק גביע, זה מרגיש כמו גמר הקופה דל ריי לכל דבר. ברור שבילבאו, שהייתה לא רעה בכלל בצמד משחקי הליגה - תדחוק אותנו עד לקצה בניגוד לניצחון הקליל בגמר הסופרקופה ואולי בימים כאלה אתה שואל ‘למה אין משחק גומלין?’ בו יהיה אפשר לתקן. אוסיף ואומר שאני אוהב את התהליך שקורה אצל בילבאו, מרסליניו מאמן טוב לדעתי ומתאים שם כמו כפפה ביד, אני לא יודע מאיפה נמני החליט למשל בכל שידור להגיד לנו שהוא על סף פיטורים. בילבאו קבוצה שאני מלא ריספקט כלפיה מאז שאני ילד, בגלל הסיפור המיוחד שלה, הסאן ממס וכן הלאה. זה מהמשחקים בלוח השנה שתמיד אני חושב שיהיה קשה מאוד בלי קשר למקום בטבלה. היא לא עוד מאלגה או סלטה ויגו…
אני מאוד רוצה את הגביע, אבל אנצ’לוטי לא יכול ‘להמר’ בבריאות של השחקנים. ויניסיוס צעיר “והוא לא בן 60” כמוהו, אבל כל מאמן עם היגיון בריא ישאיר אותו על הספסל (זה בסדר גמור אם יעלה כחילוף ראשון בדקה ה-60 או במחצית אם המצב יהיה ממש רע), למרות שבנזמה בחוץ (ח"ח על ההחלטה לא לזמן אותו). אני באמת סקרן לראות אם יקרה נס ושחקן אחר יביא לנו ניצחון - אחד מבין ההזאר (הייתי פותח איתו בשמאל, צ’אנס אחרון? קח את הכדור ותבעט לשער כבר!), רודריגו הפרווה או אסנסיו שעשה חצי עונה טובה אבל אני לא מתלהב ממנו. יוביץ’ חייב לעשות יותר תנועה ולפחות לשחק אותה שאכפת לו.
המשחק הזה הוא חזרה גנרלית גם לקראת פ.ס.ז’ במובן מסוים, לפחות לגבי שאלת המגן השמאלי. אני הולך עם אלאבה שהוא מגן שמאלי טופ, וורלד-קלאס וכמעט שכחנו. מיליטאו צריך לנסות להתמודד עם אינייאקי כי יש לו את המהירות. צר לי, לונין, אני הולך עם קורטואה. אולי בזכותו ובזכות מרכז השדה גם ננצח הערב. האללה מדריד!

ויניסיוס שחקן ציר זה נכון, אבל גם הגוף שלו מתעייף באיזה שלב, לשחק שני משחקים במוקדמות המונדיאל בצד השני של העולם ואז לטוס בחזרה זה גם ככה קשה, אז מה עושה אנצלוטי? נותן לו לפתוח בהרכב.
הפציעה שלו לא תאחר לבוא.

ויניסיוס פותח למרות ששיחק לפני 42 שעות עם ברזיל. איזה הימור מסוכן ומיותר אנצ’לוטי לוקח פה. עדיף להיות מודחים מהגביע מאשר לאבד את ויני עם פציעה בדיוק לפני המשחקים מול פ.ס.ז’. אם ויני ייפצע זה יהיה פיאסקו כ"כ גדול וכל התקשורת תדרוש את הפיטורים של קרלו. הוא משחק באש. לא ברור לי למה לו לקחת סיכון כזה.

קאסמירו ורודריגו בהרכב. אסנסיו חלוץ מדומה. יוביץ’ בספסל. קורטואה בהרכב.

היה אפשר לעלות עם קמאבינגה ויוביץ’ ולשמור על ויני וקאסמירו. לא אכפת לי שנודח היום, רק שאף שחקן לא ייפצע והמשחק לא ייגרר להארכה.

מה חטאנו שגם בליגה וגם בגביע אנחנו נאלצים לשמוע את אבי נמני? ממתי הוא נהיה מונופול של שידורי כדורגל אירופי? לפעמים גם אם סתם בא לי לראות משחק פרמיירליג הוא שם,איזה עלוקה לא ייאמן.
מזל שיש צמפיונס…אה נזכרתי בשגיא וגוטמן,לא משנה…

למשחק הזה יש פוטנציאל להגדיר את העונה שלנו. יש לי הרגשה שאלאבה יפציץ ויהיה בלתי ניתן לעצירה באגף שמאל עד כדי כך שאנצלוטי יפתח איתו גם מול פריז ובשאר המשחקים החשובים העונה.

לאלאבה יש הכל כדי להיות תואם מרסלו של הימים הגדולים - עוד מוביל כדור מצוין שיודע לחתוך לאמצע, לרוץ על הקו, ללחוץ, להשתחרר מלחץ, להוציא את הקבוצה מהגנה להתקפה, לבשל, להתחיל מהלכים, לסיים מהלכים, להבקיע, ולהפוך את האמצע שלנו להרבה הרבה יותר התקפי כשהיריבה נאלצת לשלוח יותר ויותר שחקנים לצד שמאל כדי למנוע ממנו את הכדור וללחוץ. שלא לדבר על מהלכים סטייל מסי-ג’ורדי אלבה עם ויניסיוס על הקו.

יש לי הרגשה שהוא ייתן משחק ענק.

כשמודריץ׳ חלש נחשפת האמת על טוני קרוס שחייב לו את הקריירה שלו.

לא מבין את ההתעקשות של אנצלוטי לשחק בלי חלוץ או בלי קשר מהיר ואתלטי,משחק נוראי.

יש לנו מאמן מקובע, שום אליפות ושום משחק טוב לא ישנו את זה, אני עדיין חושב שאנצלוטי הוא זה שיחריב את הכל.
70 דקות של שממה מוחלטת והוא עוד מכניס את איסקו במקום ויניסיוס, מאמן פשוט הזוי.
צריך חלוץ ואת קאמאבינגה או ואלורדה מיד.

יכולת עלובה.
איזו השפלה להזאר בחיי, לא מגיע לו.

אז אנצ’לוטי לא עשה רוטציות לאורך כל משחקי הגביע ועדיין הודחנו. סתם טחן את השחקנים ולא יצא מזה כלום.

אני רק מקווה שהעייפות המצטברת לא תעלה לנו ביוקר בליגה ומול פ.ס.ז’.

למשחק עצמו… הוא לא רואה שהטקטיקה של חלוץ מזויף לא עובדת? למה להתקבע על משהו שלא מצליח. נכון שיוביץ’ לא מציאה אבל לא ממש הצלחנו לייצר מצבים. אפילו בשש דקות של תוספת הזמן הוא לא זרק למגרש את כל הכלים ההתקפיים.

נו טוב, הדחה זה לא הדבר הכי גרוע שיכל לקרות לנו. נזכה למנוחה לפני פ.ס.ז’ וגם אף אחד לא נפצע. מהבחינה הזאת אפשר להסתכל על חצי הכוס המלאה. אני רק חושש שאנצ’לוטי יצליח לבעוט בדלי גם בליגה. אם יש מאמן אחד שמסוגל לפספס אליפות בטוחה זה קרלו.

אנחנו פשוט נחותים פיזית מול כל קבוצה שהיא.
אי אפשר לראות את קרוס מודריץ וקאסמירו יחד. שלושתם איטיים להחריד, 2 חלשים פיזית, ו1 לא יודע למסור.
שיתנו לקאמבינגה לשחק, לפחות יכניס מהירות.
אפילו איסקו היה נקודת אור במשחק שלנו לעומתם היום.

למה לעזאזל אין חלוץ? מילא אם היה מדובר בלהצליח להרכיב שחקני על להרכב, אבל לא, כולה אסנסיו/רודריגו.

בילבאו רצו יותר, בילבאו שיחקו טוב יותר והגיע להם לנצח.
שיפוט מזעזע דרך אגב, נתן להם לכסח כל המשחק והיה מאוד חד צדדי.

איזו אווירה ודחיפה הקהל שלהם נותן, לא יודע אם באמת הקהל כל כך מטורף או שפשוט אני לא רגיל לשמוע קהל כבר, אבל ממש הוסיף לאווירה.

רק שחקני ההגנה וקורטואה יזכו לאיזשהו קרדיט במשחק. עשו עבודה טובה. עצרו אינסוף התקפות מאחר שהקישור לא היה קיים.

קאסמירו חייב לראות ספסל, הוא מחרב לנו משחק אחרי משחק, ואפילו הגנתית הוא כבר לא מה שהיה. קאמבינגה חייב לשחק במקומו. משחק או שניים יאפסו אותו על הספסל.

הבעיה עם קאסמירו שהוא לא מודע למגבלות והחסרונות שלו.

image

הגביע טבע בסאן ממס| אני רק מזכיר: רק בנס לא הודחנו איי שם בסיבוב הקודם נגד אלצ’ה. הנחתי שאנחנו יכולים לעוף היום, הנחמה היחידה שלי שלא הייתי צריך לסבול עוד חצי שעה מהחרא הזה. אבל לא תיארתי לעצמי עד כמה נהיה גרועים. במחצית השנייה קצב המשחק קצת עלה אבל אפס כדורגל. אני מקווה שמותר ולגיטימי להוציא את המטפחות הלבנות ולבקר את אנצ’לוטי שקיבל קבוצה טובה מהיתר בספרד ולא פעם נפלנו בניהול המשחק שלו. ההחלטה הטובה היחידה היא דויד אלאבה כמגן שמאלי אבל היה נראה לי שהוא שכח איך משחקים בעמדה הזו.

לא יצרנו שום דבר עד לבעיטה המסוכנת של קאסמירו ואולי איסקו בתוספת הזמן. אנצ’לוטי חיכה וחיכה משום מה, כשכבר ביצע חילוף זה היה קטסטרופה (איסקו? באמת? כי זה עבד בפוקס בסיבוב הקודם?), לא יודע ממה הוא היה מרוצה בדיוק ואז אכלנו אותה - ספגנו בדקה שממנה כבר אי אפשר לחזור. אפילו את המינימום של לזרוק מייד את בייל (אפשר להרים לו כדורים לרחבה) והזאר (חבל), אפילו רק לתוספת הזמן - הוא לא עשה. אם יוביץ’, והוא אכן גרוע, לא פתח היום - אין טעם להחזיק בו.

כמעט כולם במשחק גרוע מאוד, את ויניסיוס אי אפשר להאשים, סתם ‘שרפנו’ אותו, הוא מותש, הוא אתלט נפלא אבל בן אדם. כל מאמן נורמלי היה מעלה אותו מהספסל בדקה ה-60, בקטע הזה לא היה קורה כלום אם קרלו היה לומד מזידאן. רודריגו, לו אין תירוצים - לא לוקח שום הזדמנות. גם אסנסיו לא היה מספיק טוב כשכבש חזר לעמדה שלו. לדעתי לוקאס היה הצדיק היחיד בסדום ואולי קורטואה, זה לא נחשב. עוד שנה בלי קופה דל ריי, התרגלנו כבר (למרות שהדרך הייתה כמעט סלולה - סוסיאדד הושפלה הערב, אתלטיקו כבר איננה מזמן, גם ברצלונה), אבל עם עוד תצוגת נפל בליגה, אחת או שתיים - גם הדרך לסיבלס לאליפות מספר 35 עלולה להיות מפותלת. הרסו לי את חמישי שהיה גרוע גם ככה אבל אני סולח. האללה מדריד.

(אני חושב שאי אפשר לבוא לקאסמירו בטענות, הוא ניקה כמה כדורים טובים באיזור הרחבה. העונה שלו לא טובה אבל היום חד משמעית - לא. קרוס לא נתן מסירה אחת נורמלית קדימה).

פתאום אני יכול להבין את אופ"א

אני מקווה שנתחיל לראות התאמות של אנצ׳לוטי במשחקים הקרובים.
בעיית החלוץ תפטר על ידי בנזמה שיחזור.
גם ויניסיוס יחזור להיות מסוגל לשחק 90 דקות.
אבל יש דברים שכבר עכשיו בעייתיים וחייבים לתקן.
הראשון הוא הקישור.
אנחנו חייבים אינטנסיביות גבוהה יותר, כן גם על חשבון כישרון. פדה או קאמבינגה חייבים להכנס להרכב במקום קאסמירו או קרוס (אישית תומך כרגע במקום שניהם אבל זה לא יקרה).

כתבתי זאת בעבר על קאמבינגה, ובכללי ככה אני רואה את המשחק, אבל כדי להיות שחקן ריאל לא מספיק להיות טוב אלא צריך להיות משהו באמת מיוחד. לדעתי יש 2 דרכים להיות משהו מיוחד בעמדה מסוימת:

1. להיות באמת הכי טוב ב״לחם והחמאה״ של העמדה.
  2. לתת ערך מוסף גבוה.

קאמבינגה כנראה שלא מתקל כמו קאסמירו, אבל הוא יכול כקשר אחורי להכניס לנו המון ערך מוסף שלקאסמירו פשוט אין.
הוא מהיר הרבה יותר, יודע לשחרר לחץ עם דריבל, טכני יותר, נייד יותר.
אני עדיין תומך בדעה שלי לגבי צורת המשחק כמו שכתבתי על קובאציץ בזמנו (אם כי טעיתי לגבי קובאצ׳יץ׳). אפשר ששחקן אחר ישחק כקשר האחורי כאשר תוקפים ושחקן אחר כאשר מגינים.
לדעתי אפשר שנגן כאשר קאמבינגה ישחק אחורי יותר וינקה את המגרש, ונתקוף כאשר מודריץ׳ או קרוס משחקים מאחורה וקאמבינגה יפרוץ מידי פעם קדימה. זה לא שבעמדה ההתקפית מודריץ וקרוס פורצים מספיק (או בכלל אם נדבר על קרוס), בגג הם משחררים בעיטה מרחוק ואת זה גם מהעמדה של הקשר האחורי אפשר לעשות.

אנחנו חייבים ורסיטיליות לקישור, איכשהו נתקענו בעשור הקודם.
גם קרוס ומודריץ של גילאי ה32 וה36 הם לא אותם קרוס ומודריץ של לפני 6 שנים. למה לצפות מהם להתחרות פיזית בשחקנים מהירים וחזקים מהם?

צריך להודות בטעות ולשנות הרכב. ההרכב הזה נתן לנו יציבות, ובמשחקים רבים הוא בהחלט הפתרון, והוא גם יההיה הרכב מצוין כשנרצה להוריד קצת. אבל יותר מידי פעמים הקישור הזה לא מצליח להשתלט על המשחק ואנחנו מקבלים קישור איטי ועייף שפשוט רודף אחרי היריבה ללא הצלחה.

בייל בתור 9 הזאר באגף שמאל והיינו מנצחים אתמול אין לי ספק. ויני היה גמור אסנסיו איטי להחריד ורודריגו פשוט לא טוב.

הזאר ביום הכי חלש שלו עדיין יודע להוביל כדור ולייצר מצבים( מאגף שמאל) וגם בייל ביום הכי חלש שלו עדיין מחזיק ביכולת בעיטה מהטובות שיש. לצערנו גם האחוזים הבודדים שנותרו מהשחקנים שהם היו יותר טובים מכל שחקן התקפה אחר בסגל למעט ויני/קרים.

קל מאוד ללחוץ אותנו כשאין בנזמה למעלה שיעשה תנועה יקבל כדור וינהל משחק, לא יודע אם בגלל זה מודריץ’ נראה חלש וחסר אונים אתמול.
אנצ’לוטי לא יכול לשחק בלי בנזמה באותה שיטה כאילו בנזמה כאן, כבר במחצית(יותר נכון מתחילת המשחק) היה חייב לעבור להרכב הרבה יותר אתלטי כדי להתמודד מולם.
איסקו נראה טוב מאוד כשנכנס. וזאת לא הפעם הראשונה בתקופה האחרונה.

אלאבה הפתיע לרעה אתמול בתפקיד המגן השמאלי, מצפים ממנו להרבה יותר.

אנצ’לוטי לקח את קונספט האין רוטציה שלו לשיאים חדשים אתמול, מה השלב הבא ? שחקנים שקרעו את הצולבת עולים לשחק ?