מחזור 1 :: רמונטדה עם 1-2 בחוץ על אלמריה

לקראת אלמריה| המסע אל עבר אליפות ספרד מספר 36 (הנצליח לשמור על הכתר לראשונה מאז 2007?) יתחיל מחר (ראשון, 23:00) כאשר האלופה ריאל מדריד תתארח אצל העולה החדשה אלמריה במוקש לא קטן. רודריגו הפצוע ייעדר, שאר הסגל בריא. פדה צפוי לחזור למרכז השדה וצפו לעוד שינויים. הכל לקראת המשחק - בכתבה הבאה

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למחזור פתיחת הליגה במצב רוח מרומם אחרי זכייה בתואר ראשון העונה בניצחון לא רע בכלל – 0:2 על איינטרכט פרנקפורט בסופר קאפ האירופי, כשהיה לה גם זמן לנוח. גם “פסטיבל הבלון ד’אור” הייתה שם, ברור לכם עד כמה זה חשוב למועדון הזה, לא פחות משישה נציגים (חמישה+אנטוניו רודיגר). אבל זהו-זה, “ריאל מדריד הופכת את הדף” כפי שנכתב במארקה. שום חגיגות לא היו, גג תמונות עם הגביע. האלופה, שרוצה לשמור על התואר לראשונה מאז 2007 ובפעם השנייה בלבד מאז שנות ה-90, יודעת עד כמה חשוב לפתוח את הליגה ברגל ימין, בכל הרכב שהוא (יהיו רוטציות). זה יהיה אסון להיות לפתע, למשל, בפיגור 2- מברצלונה כבר עכשיו לצורך העניין. “כל הדיבורים מסביב משמשים (ברצלונה) משמשים כדלק נוסף”, נכתב בנוסף. קרלו אנצ’לוטי בינתיים עם 3 מ-3 במחזורי הפתיחה כמאמן ריאל. אנחנו נספר לכם שהמאזן הכולל שלנו במחזורי הפתיחה מאז שנות ה-2000 הוא…15-5-2. מה שכן, רק פעם אחת הצליחה ריאל לזכות באליפות אחרי מעידה במחזור הראשון – בעונת 2006-07. עונה יוצאת דופן, תרתי משמע. כמו פרק ב’ של קרלו במדריד, עד עתה. ובריאיון הוא אמר שזו תהיה ההרפתקה האחרונה שלו. “אני במועדון הגדול בעולם, נהנה פה וזה מה שמניע אותי. טבעי שזה יהיה הפרק האחרון”. שיהיה פרק מוצלח.

נגד יריבה שתשחק בצורה הגנתית מאוד בניגוד לגרמנים, ההנחה ההגיונית היא שנראה שחקן קו אמיתי. זה היה אמר להיות רודריגו אלא שהברזילאי סבל מפגיעה באימון ובחוץ למשחק מחר, פתיחת עונה ברגל שמאל. היעדרותו תיתן את הבמה ככל הנראה למרקו אסנסיו שלא שותף ולו לדקה אחת בסופר קאפ, כנ"ל אדן הזאר. פרט לכך הסגל די מלא, טפו-טפו-טפו. הודות לאלילת המזל ולאנטוניו פינטוס הכל יכול. אנצ’לוטי התייחס להזאר שוב: “הוא הולך לשחק הרבה יותר מהעונה שעברה”, אמר, והבהיר כי הוא נלקח בחשבון גם בכנף, ואפילו בצד ימין (“שיחק שם טוב נגד אתלטיק בילבאו” – אשתקד). על אסנסיו, שפתח את העונה שעברה היטב כזכור ומחפש את שערו ה-50 במועדון, אמר קרלו כי הוא סומך עליו (“הוא איתנו אלא אם כן משהו יקרה, ונהיה מוכנים”), וגם על דני סבאיוס.

דיברנו על שינויים, ועל אף שזה לא הוזכר בתקשורת – לא ממש קשה לנחש. פדה ואלוורדה צפוי לחזור לאמצע למרות שהוא טוב בכל מקום, ונראה כי לוקה מודריץ’ ינוח. אם ישחק הוא ירשום ציון דרך יפה עם הופעתו ה-438 במועדון – בדיוק כמו כריסטיאנו רונאלדו הגדול. גם דני קרבחאל לא ישחק. זו הייתה ההשערה הרווחת דהפכה לעובדה שכן הוא נפגע גם כן באימון וחבל. אל תופתעו אם תראו הופעת בכורה של אנטוניו רודיגר בליגה הספרדית, בלי קשר שקרלו אמר עליו שהוא בלם. “אני לא יודע אם פדה הוא שחקן הרכב. הוא חזר לעצמו ובגדול בחצי השני של העונה וההסתגלות שלו לאגף עוזרת לנו המון”.

נכון שהקבוצה הפגינה יציבות גדולה אשתקד אך אחד המפתחות היה פתיחת עונה נהדרת. חמישה ניצחנות בששת מחזורי הליגה הראשונים ושבעה בעשרת הראשונים. גם הפעם, ריאל תמתין עד ההגעה לסנטיאגו ברנבאו – רק במחזור הרביעי. קרלו הביע חשש ממה שיקרה לאחר המונדיאל. “עד לטורניר לא יהיו לנו שום בעיות, אבל אחר כך…השאלה הגדולה שיש לנו היא אחרי המונדיאל, איך השחקנים יחזרו. אחרי המונדיאל הם בדרך כלל יוצאים לחופשה והשנה הם יחזרו להיכנס לרגע החשוב של העונה. צריך להעריך עייפות, לחשוב על מתן מנוחה… אלו דברים שאנו מפקפקים בהם היום”, אמר. אפשר לומר תודה שוב שפינטוס לצידנו. אבל אין מה לחשוב רחוק כרגע, צריך להתחיל עם שלוש נקודות באלמריה. במחזורי הפתיחה שנערכו בחוץ, אגב, ריאל ניצחה רק בחמישה מעשרת האחרונים (שנות ה-2000). אבל ריאל של קרלו משפצת את הסטטיסטיקה. במבט על הליגה בלבד, קרלו יגיע ל-115 משחקים – אחד יותר מז’וזה מוריניו.

אחד מתוך שש, ועכשיו דף חדש.

Entrenamiento del Real Madrid - 13-08-2022

סגל מלא למעט רודריגו

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, אנטוניו רודיגר| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב אלמריה?

אלמריה חיכתה כמעט עשור לרגע הזה, מאז ירידתה לליגה השנייה ב-2015 – לחזור לטירוף של הכדורגל עם ריאל מדריד, ברצלונה ועוד. סוף סוף (התקרבה שנתיים ברציפות קודם לכן כשסיימה במקום הרביעי) - היא הצליחה במשימה כשסיימה כאלופת הסגונדה בהתבססות על הגנה חזקה (35 ספיגות בלבד). למעט משבר גדול בינואר עם נקודה בלבד מתוך 15, עברה עליה עונה שקטה מאוד. היא צלחה את המפגשי השירים מול ויאדוליד סגניתה עם 1:3 בבית ו-2:2 בחוץ וכמעט לאורך כל העונה בילתה במקומות הראשונים. “עבדנו קשה מאוד כדי להיות כאן. הקבוצה בבניה אבל אנחנו מאוד מרוצים ונדע להתחרות כבר עכשיו”, אמר המאמן רובי (עונה שלישית, הצטרף סמוך לסיום 2020-21), על אף שקדם העונה של הקבוצה היה לא אידיאלי.

זה הרבה מעבר לציטוט הדי מוזר של הבעלים הטורקי שאמר: “אם ננצח את ריאל מדריד זה יהיה נס, לדעתי הם הולכים ‘לקרוע’ אותנו”. איך המאמן הגיב: "אנחנו אוהבים אותו כי הוא הבעלים שלנו. הוא אמר את זה בחוש הומור כדי להוריד מאיתנו לחץ. עלינו להוכיח על המגרש שזו הייתה בדיחה. בתקשורת עסקו לא מעט בכך שהמשחק הבא של הקבוצה הוא נגד אלצ’ה. “כן, היא קבוצה טובה אבל יותר קרובה לליגה שלנו, אבל אני תמיד מסתכל לטווח הקצר. המשחק הזה הוא היסטורי, זו הזדמנות נהדרת לשחקנים ששיחקו בליגה השנייה – לפגוש יריבה אדירה כזו”. ובמשחק הזה ישחק עומר סאדיק שלא שותף בשני משחקי ההכנה האחרונים של הקבוצה.

סאדיק הרשית 19 שערים אשתקד (18 בליגה ואחד נוסף בגביע) ללא ספק השחקן המסוכן בקבוצה וזה שהחזירה למקומה הטבעי. גם. עתידו היה ועדיין לא ברור כך שבמועדון חששו לשתף אותו ושייפצע חלילה וכך אולי תטורפד עסקת מכירתו (לפי ההערכות תגיע הצעה בגובה 30 מיליון יורו – ובאלמריה כמובן לא יוכלו לסרב לה). “הוא התאמן ומרוכז והוא יפתח בהרכב אלא אם כן יקרה משהו בלתי צפוי. הוא זמין במאה אחוז”, הבהיר. הניגרי כבש אפילו יותר שערים בעונת הבכורה שלו – 22. השחקן השני המסוכן ביותר הוא הבלגי לארגי רמאזני וגם הוא ישחק. “אני מנסה לגרום לשחקנים להבין שזה לא חשוב שמדברים רק על היריבות. הקורבנות הם בבית הקברות. אם נחשוב שאנחנו קורבנות – המצב יהיה רע. עלינו להציג משחק מושלם”, אמר.

במהלך הימים האחרונים אלמריה צירפה שחקנים חדשים והמשיכה לעבות את הסגל שלה. מדובר בין היתר בשוער פרננדו פאצ’קו ונראה שהוא יהיה השוער הבכיר על חשבונו של פרננדו מרטינס שיכול להיות מאוכזב שכן מעולם לא שיחק בליגה הבכירה. בכל מקרה למשחק הקרוב נראה שהשוער שבלט אשתקד – עדיין רלוונטי. עוד רכש הוא החלוץ לאו בפטיסטאו שבקבוצה קטנה ועם הרבה דקות משחק יכול לגרד כמה וכמה שערים. הקבוצה תמשיך להסתמך על הבלם סרג’ן באביץ’ שהוא שיאן הדקות מבין שחקני השדה ומדובר באותה רביעיית הגנה וכמעט אותה הקבוצה לחלוטין. הקבוצה בסגל מלא למעט הבלם איבן מרטוס וחואנחו נייטו (מגן ימני) שעדיין פצועים אם כי הם לא שחקני הרכב. ההנחה היא שטלמריה תשמור על ה-4:3:3 מהעונה שעברה אך אל תופתעו אם נראה שחקן הגנה נוסף. “האוהדים חייבים להאמין בנו מההתחלה ועד הסוף, הוכחנו להם שאנחנו משאירים את הלב על המגרש. הם הדבק של הקבוצה”, קרא הקשר רוברטונה. אין ספק שאלמריה מצפה ליום היסטורי, האצטדיון יהיה מפוצץ ב-15 אלף אוהדים כאשר כל הכרטיסים נחטפו וכרטיס במכירה חוזרת הגיע כמעט לאלף יורו, לא כל יום ריאל מדריד מגיעה להתארח. והאמונה בהחלט קיימת. הקפטן, הקשר ססאר דה לה הוז: “הם בטח לא בלתי מנוצחים”. הוא הציב מטרות: “להישאר עם רגליים על הקרקע ולהשיג כמה שיותר מהר 40 נקודות”.

image
עומאר סאדיק. האיש ו-30 מיליון היורו (?) ישחק מחר.

La afición del Almería celebra el ascenso en Butarque
אלמריה נערכת ליום היסטורי

אלמריה – הרכב משוער: פרננדו מרטנס| אלחנדרו פוזו, רודריגו אלי, סרדאן באביץ’, סרחיו אקיימה| ססאר דה לה הוז, רוברטונה, סאמו קוסטה| ראמאזני, עומר סאדיק, פרנסיסקו פורטיו

היסטוריה ומפגשי עבר:

רק 16 פעמים בעבר, כולן במסגרת הליגה (אף משחק בקופה דל ריי!) – נפגשו ריאל מדריד ואלמריה. עד לשנות ה-80 זה בכלל לא קרה. המפגש הראשון נערך במגרשה של האורחת כשבמחזור הרביעי של 1979-80, הקבוצות נפרדו בתיקו 1:1. “בגומלין” בסנטיאגו ברנבאו במחזור ה-21 ריאל מדריד ניצחה 1:4. ריאל ניצחה בעוד שלושה משחקים ברציפות, כולל משחק חוץ במחזור הפתיחה של 1980-81 עד שנכנעה 2:0 לאלמריה בעונת השוסטר (2007-08) ולאקס אלברו נגרדו שכבש את אחד השערים במשחק שיא של דייגו אלבס. המאזן בכל 16 משחקי הליגה עומד על 12 ניצחונות לריאל מדריד (75%), שלוש תוצאות תיקו (19%) וניצחון בודד לאלמריה (6%), אותו הניצחון. יחס השערים הוא 13:49 לטובת ריאל.

המשחק הכי זכור בין הקבוצות היה במחזור הסיום של עונת 2010-11, עונת הבכורה של ז’וזה מוריניו. לריאל היה עצוב להיפרד מהעונה בלי כתר האליפות אך היא רצתה לפצות את הקהל ולכבוש כמה שיותר שערים. במחזור הסיום היא התעללה באורחת שירדה ליגה גם – עם 1:8. זה היה ערב השיא של עמנואל אדבאיור בלבן כשכבש שלושער, כריסטיאנו הסתפק בשניים. גם לבנזמה היה צמד וחוסלו, הוא ולא אחר – הבקיע בדקה ה87. ניצחון ברוטאלי אחר, והפעם בחוץ, הגיע בעונת הדסימה עם 0:5 לתפארת במחזור ה-14. כריסטיאנו כבש כבר בדקה השלישית והיו חמישה כובשים שונים – בנזמה, בייל, איסקו ומוראטה. במשחק החוץ האחרון ריאל ניצחה 1:4 במחזור ה-15 של עונת 2014-15 כשהגולים יצאו כמו קטשופ. המשחק האחרון בכלל בין הקבוצות היה במחזור ה-34, שלישייה קלילה לריאל בברנבאו. מאזן החוץ של ריאל נגד אלמריה עומד על ארבעה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו והפסד בודד. אין מקום לטעויות.

ריאל מדריד ומחזורי הפתיחה: “לפתוח ברגל ימין”| לסקרנים ביניכם, לכבוד פתיחת הליגה – חיפשנו ובדקנו מהם הניצחונות הגדולים ביותר של ריאל מדריד במחזור הפתיחה. ההצגה הגדולה האחרונה הייתה, כמה סמלי, באליפות השיאים, אז ריאל מדריד של ז’וזה מוריניו פירקה 0:6 את סראגוסה בחוץ עם שלושער של כריסטיאנו רונאלדו (בפועל מחזור הפתיחה היה אמור להיות אחר)| בעונת 1959-60 ריאל פתחה אף משכנע יותר וקרעה את בטיס עם 1:7 כשחנטו ופושקאש עם צמדים| עוד ניצחון ענק היה 0:6 על קונדל (שלושער של די סטפאנו) בעונת 1956-57| בעונת 1928-29 כשהליגה הספרדית יצאה לדרך, ריאל מדריד ניצחה 0:5 על קבוצת ‘אירופה’ עם רביעייה של לזקאנו| עוד ניצחונות גדולים של ריאל היו 2:6 במחזור הפתיחה של עונת 1950-51 כשהיריבה היא אספניול, 1:5 בעונת 1995-96 מול ראיו וייקאנו עם צמד של היירו ו-0:4 במחזור הפתיחה של 1987-88 – ניצחון חוץ נהדר על קאדיס.

כל מחזורי הפתיחה של ריאל מדריד בשנות ה-2000.

00-01: ניצחון 1:2 ביתי על ולנסיה| ראול, לואיס פיגו

01-02: הפסד 1:0 לוולנסיה במאסטייה

02-03: ניצחון ביתי 0:2 על אספניול| כבשו: איבן הלגרה, סטיב מקמנמן

03-04: ניצחון ביתי 1:2 על בטיס| כבשו: דיוויד בקהאם, רונלדו

04-05: ניצחון 0:1 במאיורקה| כבשו: רונאלדו

05-06: ניצחון 1:2 בקאדיס| כבשו: רונאלדו, ראול

06-07: תיקו ביתי מאופס נגד ויאריאל

07-08: ניצחון 1:2 ביתי על אתלטיקו| כבשו: ראול, ווסלי סניידר

08-09: הפסד 2:1 בריאזור לדפור | כבשו: רוד ואן ניסטלרוי

09-10: ניצחון 2:3 ביתי על דפור| כבשו: ראול, כריסטיאנו רונאלדו, לאס דיארה

10-11: תיקו 0:0 במאיורקה

11-12: ניצחון 0:6 ענק בסראגוסה| כריסטיאנו רונאלדו-3, קאקה, מרסלו, צ’אבי אלונסו

12-13: תיקו ביתי 1:1 נגד ולנסיה | כבשו: גונסאלו היגואין

13-14: ניצחון ביתי 1:2 על בטיס| כבשו: קארים בנזמה, איסקו

14-15: ניצחון ביתי 0:2 על קורדובה| קארים בנזמה, כריסטיאנו רונאלדו

15-16: תיקו 0:0 בגיחון

16-17: ניצחון 0:3 בסוסיאדד| כבשו: גארת’ בייל-2, מרקו אסנסיו

17-18: ניצחון 0:3 בריאזור| כבשו: גארת’ בייל, קאסמירו, טוני קרוס

18-19: ניצחון ביתי 0:2 על חטאפה| כבשו: דני קרבחאל

19-20: ניצחון 1:3 בבלאידוס על סלטה| כבשו: קארים בנזמה, טוני קרוס, לוקאס ואסקס

20-21: תיקו 0:0 בסוסיאדד

21-22: ניצחון חוץ 1:4 על אלאבס| כבשו: קארים בנזמה-2, נאצ’ו, ויניסיוס

המאזן: 15 ניצחונות, 5 תוצאות תיקו ו-2 הפסדים| בחוץ: 5 ניצחונות, 3 תיקו ו-2 הפסדים

רק פעם אחת כשריאל לא פתחה את העונה עם ניצחון היא זכתה באליפות, והעונה יוצאת הדופן הייתה 2006-07 (0:0 עם ויאריאל). אכן עונה יוצאת דופן בכל מובן.

דור רומנו עם עשר בקשות קצרות לקראת עונת 2022-23:

*לשמור על תואר הראשון – בואו נדבר תאכלס. משימה שכשלנו בה שוב ושוב ושוב. בהחלט ציפיתי להצליח במשימה הזו למשל ב-2012-13, ב-2017-18, וגם בתקופת הגלאקטיקוס. הסגל של ברצלונה התחזק במידה ניכרת אבל ריאל טובה בכל עמדה פרט להתקפה.

*גם סגנון המשחק חשוב, ובליגה הספרדית אין סיבה שהוא לא יהיה חזות הכל. בשנה שעברה ריאל מדריד כבשה 80 שערי ליגה. ויניסיוס ובנזמה הפציצו, קצת אסנסיו אבל זהו-זה. מהזאר לא קיבלנו כלום. קאסמירו הבקיע מספר שערים נמוך ביחס לבדרך כלל. רודריגו הפציע רק באפריל. תחילת העונה וסוף העונה היו מרגשים, באמצע? וואקום! צריך לשחק עם הרבה שחקני התקפה. בסנטאיגו ברנבאו זו צריכה להיות שאלה של ‘כמה’ לפחות בחלק מהמשחקים. בשנה שעברה ריאל התקשתה נגד הבונקרים – קאדיס, אוססונה וכן הלאה.

*לנצח בקלאסיקו בסנטיאגו ברנבאו ולמחוק את החרפה מהעונה שעברה – הכתם היחיד על 21-22 הנפלאה, גם אם אותה תבוסה אולי נתנה לנו את הסטירה המצלצלת הנחותה. המאזן של ברצלונה במקדש בשנים האחרונות מפריע לי (גם אם זה מצטלב עם זכיות בליגת האלופות). חבל שאנחנו לא יכולים לשחק התקפי מולם.

*לנצח את אתלטיקו מדריד בדרבי במטרופוליטאנו. זה לא קרה יותר מדי זמן, מאז עונת 2018-19, דווקא אז. בדרך כלל נגמר בתיקו ואין טעם לנסוע אפילו.

*לשבור את הנאחס ההזוי נגד בטיס בסנטיאגו ברנבאו – חמש שנים בלי שער זכות, אבוי, שיא שלילי של ריאל מדריד, כשאותה בטיס גם קטעה לנו את רצף ההבקעות מאפריל 2016 ועד ספטמבר 2017… אני רגיש לנתונים הסטטיסטיים האלה.

*לראות כמה שיותר רוטציות ולא לעצור את ההתקדמות של הצעירים. בזכותם אפשר לבצע לחץ גבוה למשל. פדה ואלוורדה ואדוארדו קמאבינגה צריכים לשחק וכך גם אורליאן טשואמני.

*כולנו רוצים לראות את קארים בנזמה שוב פיצ’יצ’י בלי קשר לכך שקשה להאמין שיהיה מסוגל לשחזר את היכולת מאשתקד. אבל קרלו צריך לשמור עליו ולהחליף אותו אם יש משחקים מוכרעים. בשנה שעברה למשל לא הייתה סיבה שקארים לא ינוח ויוחלף מיד במשחקים עם תוצאה גבוהה כמו 2:5 על סלטה ויגו או 1:6 על מאיורקה. זו עונת מונדיאל עמוסה מאיי פעם.

*והפעם באמת ולא כעניין של גימיק: לתת לשחקני הקאנטרה להיות בסגל בעת הצורך. שחקן בית תמיד מדליק את הברנבאו. אריבאס מקסטיליה מספק יכולת טובה למשל וכן הלאה.

*צמד הבלגים: תמיד אני מחפש שהקבוצה שלי תבקיע כמה שיותר שערים, ורוצה לראות אותה כובשת יותר מברצלונה. הפעם אכפת לי גם מההגנה. מגיע לטיבו קורטואה לזכות בתואר הזאמורה אחרי שזה התפספס בעונה שעברה. והזאר? שנוכל לראות אותו קצת מכדרר, נהנה ומציג משחקים טובים. אפילו 50% מצ’לסי.

*וזו לא עונה מרגשת בליגה בלי איזו רמונטדה לפנתאון כמו נגד סביליה, משחק שמרגיש לך ליגת האלופות וחסר רק ההמנון. בשנה שעברה הייתה עוד אחת כזו, אם כי ממש בהתחלה ובווליום נמוך יותר – במאסטייה נגד ולנסיה.

ריאל מדריד פותחת את עונת 2022-23 בליגה הערב נגד אלמריה במשחק חוץ. בדיוק באותו התאריך לפני שנה, ה-14 באוגוסט 2021 – ריאל של קרלו אנצ’לוטי יצאה לדרך במשחק באלאבס, וזה מעניין. עם אדן הזאר וגארת’ בייל הקשישים בהרכב. הפייסבוק הזכיר לי, שמתי תמונה של ריאל על הטלוויזיה וכתבתי: “הלב חזר לפעום” וזה מבלי לדעת איזו עונה מטורפת מצפה לנו. בהתקפה הראשונה של הקבוצה בלבן, החיוך הזה בעיניים…

ועכשיו למשחק הזה. ריאל מדריד חייבת לפתוח את הליגה ברגל ימין ולנצל את איבוד הנקודות של ברצלונה. זה ריאל קלאסי להגיע בשאננות ולמעוד. אני רוצה לראות קבוצה רצינית ורעבה מאוד לנצל את המצב ואת ‘המתנה’ (בשנים הגדולות שלה – אין ספק שברצלונה לא הייתה מפספסת אחרי מעידה שלנו), קבוצה שמתנפלת לא רק בלחץ גבוה שכנראה יהיה אפשרי לאור ההרכב המסתמן (פדה, טשואמני) אלא בכל הגישה שלה. מול קבוצה שעלתה ליגה וקצת ‘תחפש את עצמה’ על אף הדחיפה של הקהל. נגד איינטרכט פרנקפורט הייתה יוקרה, ראינו את גביע אירופה מוצג שם בגאווה, זה היה משחק על התואר. הערב זה סיפור אחר, אצטדיון משמים, עייפות וכן הלאה.

אתם יודעים איך זה, שער מהיר יכול לרסק יריבה כזו, עליה לשחרר קצת את קווי ההגנה ולצאת לתקוף ואז קל יותר לכבוש את השער השני ואת השלישי. אשתקד במחצית אגב היה 0:0. נפגוש יריבה שתשחק די סגור ולכן צריך לתקוף עם הרבה שחקנים. אין מה להעביר את הזמן.

בצד שמאל יהיה מעניין לראות את השילוב בין אלאבה לוויניסיוס ועד כמה האוסטרי שמשגר כדורי רוחב טובים לרחבה וטוב בהנעת הכדור – יוכל להפחית עומס מהברזילאי שמתמודד תמיד מול אגף שלם. לא ראינו מספיק את שיתוף הפעולה הזה אשתקד. לגבי כנף ימין כן הייתי הולך עם מרקו אסנסיו ואת אדן הזאר אולי שומר לדקה ה-60 בתקווה שלא יצטרך להיות המושיע שלנו אלא רק לקבל את הפרמייה. אסנסיו פתח טוב את חצי העונה שעברה והוא פשוט צריך לבעוט לשער. לדעתי לוקאס שחקן מהיר שאוהב להצטרף אבל בעונה שעברה התרומה ההתקפית שלו לא הייתה מספיק טובה. ואם כבר לבעוט – אז המשפט הידוע לגבי פדה ואלוורדה. אלוהים נתן לך מתנה, לא תשתמש בה? ומינה בונינו מחכה בבית לחגוג את השער יחד עם הבן המתוק.

הדגשתי לא פעם עד כמה בעונה הזו אני רוצה לראות כדורגל התקפי ומהנה גם עם הכלים הקיימים. בטח כשמשכימים קום בחמש בבוקר או שדוחקים אותנו לפינה עם 23:00 בלילה – הלו, אנשים עובדים. בעונת הקורונה היה צריך לשתות קפה.

מילה אחרונה לגבי ההרכב – מתלבט לגבי השחקן השני באמצע שהייתי רוצה שינוח – מודריץ’ לדעתי קצת יותר מסוכן מקרוס אבל הקרואטי צריך לנוע וגם טוני פתח את הקיץ הזה טוב. רודריגו הוא המפסיד הגדול כי אין לי ספק שקרלו שמר לו את העמדה בצד ימין. שיהיה לנו בהצלחה, האללה מדריד!

זה רק אני או שריאל תמיד משחקת בשעה הכי מחורבנת שאפשר?

עד השער הראשון השלמתי עם זה שאנחנו חווים שוב פעם את אחד מהמשחקים האלה שבהם כלום לא ייכנס, למרות שהקבוצה מתפקדת וכותשת את היריבה.
אלו בדיוק המשחקים שבסופו של דבר מביאים אליפויות. שמנצחים בהם למרות הכל.

לא הבנתי את הספסול של אלאבה ומיליטאו. אולי אנצ’לוטי מרגיש שלא היתה מספיק הכנה לעונה והוא ממשיך את ההכנה אל תוך הליגה?

לגבי המחדל בהגנה, אני חושב שמדובר בחוסר תיאום. בכל מקרה רודיגר לא הרשים, אבל עדיין מאוד מוקדם לקרוא לו נפילה.

ויני כוכב על. ביום שבנזמה קם על רגל שמאל הוא עשה הכל בהתקפה שלנו. התנועה שלו השתפרה לאין ערוך. הוא גם לא רב עם השופט למרות שהיה לו פה ושם על מה. רק היה חסר לו כדור ברשת כדי שיכירו במשחק הענק שהוא נתן.

מילה טובה לאלמריה. יש להם צמד נהדר בהתקפה, אבל שאר הקבוצה לא מביישת את הצמד. הם שיחקו מהר, אינטנסיבי, והעבירו את הכדור להתקפה בדיוק ובמהירות. באמת אחלה קבוצה ומסקרן לראות מה היא תעשה בהמשך.

אחלה משחק של ריאל.
רודיגר ונאצ׳ו חסרים תיאום ביחד, זה הגיוני בהתחשב בזה שמדובר במשחק הראשון שלהם ביחד. כמה דקות לפני הגול של אלמריה, נאצ׳ו שבא קו נבדל באופן דומה.
לא הייתי מתרגש מזה. אחלה פתיחה לעונה.

טוב, מסתבר שהאתר קורס לא רק כשאנחנו לוקחים צ’מפיונס, אלא גם סתם במשחק פתיחה שלנו מול אלמריה. אבל עכשיו אפשר סוף-סוף להגיב על המשחק כמו שצריך.

אין דרך יותר טובה לפתוח את העונה מאשר רמונטדה, הרבה יותר מאשר גוליאדה כזאת או אחרת. זה יבנה את הקבוצה ואת האופי שלה בצורה משמעותית קדימה להמשך.

לא חושב שהתייחסו לזה פה, אבל קמאבינגה שיפר משמעותית את משחק ההגנה שלו. כבר לא קיצוץ של שחקני יריבה רק לשם קיצוץ, אלא הרבה יותר סבלנות וליווי של היריב, ותיקול ברגע הנכון. גם המיקום ההגנתי שלו השתפר משמעותית, רק שימשיך ככה.

ומהטוב - לרע ולמכוער. פדה הוא החוליה החלשה לא רק של שלישיית ההתקפה שלנו, אלא של כל המשתתפים במשחק ההתקפה מהקישור ומעלה. בונים ובונים את ההתקפה בסבלנות, בדריבלים, בחילופי מסירות מהירות, ואז הכדור מגיע לצד ימין - וזה מסתיים לכל היותר בבעיטה סבירה של פדה.
אם מוסיפים לזה גם את חוליית ההגנה, מנדי הכי חלש, ובפער. הבן-אדם לא מחובר לענף, כל מסירה לכיוונו זה חצי איבוד כדור. כתבו כאן שלוויני יש דריבל מאוד לא נקי, והוא מצליח לעבור שחקנים בזכות מהירות החשיבה שלו. אצל מנדי, בפעמים הבודדות שה"דריבל" שלו מצליח, זה בזכות הגמלוניות שלו. יש בדיחה בלימודי הנדסה, שאם בתרגיל תעשה מספר זוגי של טעויות הן יקזזו אחת את השניה ובסוף תגיע לפתרון הנכון. אז משהו כזה עם הדריבל של מנדי - הוא עושה כ"כ הרבה דברים עקומים אז הוא מבלבל את היריב, ולפעמים הוא גם נשאר בטעות עם הכדור.

מילה טובה נוספת על ויני - זה שהוא מצליח לעשות את מה שהוא עושה, מול הגנה שלמה ובלי שום עזרה בצד שלו (ובעצם אפילו אנטי עזרה) - זה לא פחות ממדהים.

סטטיסטיקה של מצב וחצי נורמליים מתוך 20 קרנות זה פשוט לא מספיק, בעיקר עם כל האתלטיות שיש לנו. קרוס חייב לאפס את הרגל ומהר. ואם כבר קרוס - לא זכור לי אי פעם משחק של 65% הצלחה במסירות שלו. אנחנו צוחקים על האחוזי מסירות הגבוהים בהגזמה שלו, אבל זה כבר קיצוני לכיוון השני. וזה לא בגלל שהוא כ"כ הסתכן פתאום במסירות, פשוט משחק לא מדוייק שלו.

החילוף של אלאבה במקום מנדי היה כמו אצבע בעין. כאילו אנצ’לוטי אמר: “אני יודע שזה המיקום האידיאלי מקצועית של אלאבה - עבורו ועבור הקבוצה כולה - אבל רציתי להראות שאנחנו יכולים לנצח גם בלי זה. טוב נו…”. ואגב, התגובה של הבן שלו, דווידה, אמרה בדיוק את זה - “יש!!! סוף-סוף האבא העקשן שלי הקשיב לי (ולכל העולם)!!!”
FaJw8kJWQAI8Vkw

אגב קבוצות שמתבנקרות, אתמול היה בונקר לתפארת של אלמריה, בצורה הרבה יותר מובהקת מהבונקר של ראיו מול ברצלונה - כיאה לקבוצה שכובשת מולנו בדקות הראשונות של המשחק. מה שכן - לא היו שום בזבוזי זמן. כיף פי 1000 לראות משחק כזה, גם אם קשה כ"כ לשחרר בעיטה לשער בלי לפגוע בקו הראשון של ההגנה.

ולסיום - היה מי שטען שנזכה השנה יחסית בקלות באליפות אפורה ומשמימה. עכשיו אני לא יודע בדיוק איך ייגמר, אבל עם כל הילדודס המוכשרים והאתלטיים שלנו - משמים ואפור זה לא יהיה.

לדעתי טעות גסה שלו עם שבירת קו הנבדל, לא הצלחתי להבין למה הוא המשיך ללכת עם החלוץ אחורה במקום פשוט להשאיר אותו בעמדת נבדל.
על זה דיברו כשאמרו שהוא מתאים למערך 3 בלמים בלבד?

רודיגר היה עם הגב למרכז המגרש, הוא לא ראה מה קורה מאחרי הגב שלו. אני לא מנקה אותו מאשמה אבל נאצ’ו היה חייב לחפות עליו. פשוט חוסר תיאום.

לי זה היה נראה שנצא’ו שומר על קו הנבדל יחד עם ואסקז ורודיגר ממשיך להיצמד לחלוץ במקום פשוט לשמור על הקו יחד עם שאר החברים.
אבל כמו שאמרת, מקרה קלאסי של חוסר תיאום.

ריאל מדריד קלאסי: אופי של אלופה והכדורגל פחות | אז היה שווה להישאר ערים עד מאוחר. כל הזמן הרצנו בראש שאנחנו אלופי הרמונטדות מהעונה שעברה (חמש כאלה: סלטה ויגו בבית, ולנסיה, סביליהX2, ריאל סוסיאדד) וצריך לעשות גם אחת כזו הערב (אמש). למרות שלמען האמת כל כך מתאים לנו לספוג גול עלוב כזה על ההתחלה (רודיגר יודע שבלם תמיד צריך להמשיך לשחק ולא לחכות לשריקה) ולבעוט בדלי אחרי מעידה של ברצלונה. זה גם קלאסי ששוער שאמור לשמש בכלל כשוער שני - תופס נגדנו כזה יום.

הגענו להרבה מאוד מצבים וגם אם היה נגמר בתיקו הייתי אומר שזה מצד אחד שיט הפנד שיכול לקרות. אבל זה עלול לקרות הרבה יותר פעמים העונה מאשר בעונה שעברה. הנה, בנזמה ביום שהוא די איטי ומהוסס בבעיטה האחרונה ואפילו מרושל - וזה היה קרוב מאוד לאיבוד נקודות.
על ויניסיוס אין הרבה מה להרחיב, הוא משחק נגד הגנה שלמה ועושה הכל, היום הסיומת הייתה 2-3 סנטימטר לפה ולשם, אבל תענוג לראות אותו. המהלך ב-1:1 למשל, איך הוא מפרפר שני בלמים על מטר בקלאסה, ממשיך לחייך למרות שהכדור לא נכנס. חבל שאין לו עזרה, חבל, חבל, חבל.

כעסתי מאוד על ההרכב של אנצ’לוטי, זה הרכב ששווה כרטיס צהוב למאמח. זה הרי לא היה מפתיע בכלל שאלמריה עיבתה את מרכז ההגנה שלה, גם בלי שאפשרות כזו תעלה למשל במארקה או ב-AS שם אני משוטט. לא צריך להיות גאון כדורגל, קרלו אנצ’לוטי או דיוויד אנצ’לוטי כדי להתכונן לזה. אני לא אומר שאדן הזאר שחקן גדול וגם לא מרקו אסנסיו שבטח רוצה לקבור את הראש באדמה כרגע חלילה ברמה הספורטיבית, אבל הקבוצה הזו חייבת עוד שחקני התקפה בפורמה (הזאר צריך לעשות יותר מאשר רק לשחק בנגיעה. הוא כידרר? הוא בעט לשער? לא). פדה יכול לעשות את השתיים-שלוש פריצות שלו בימין גם אם עמדת המוצא היא באמצע וכבר כמעט שכחנו כמה הוא טוב באמצע - עמדתו הטבעית אגב, וגם הבומבות האלה לשער (שימשיך! אין לנו מספיק בועטים מרחוק). זה היה הרכב נגרי ועייף ותקפנו עם מעט מאוד שחקנים. רק קמאבינגה הצטרף כל הזמן. לפרלאן מנדי האפור אין למי להגביהה וצד ימין לא תרם כלום. והנה אלאבה רק עולה מהספסל ודופק גולאסו! בעיטה חופשית מושלמת, שנים שלא היה לנו בועט כזה.
קראתי בטוקבקים במארקה שכביכול אולי אחת המחשבות נוספות סביב ההרכב הזה, מעבר ל-“לרצות את כולם” - הייתה האפשרות התיאורטית להפעיל לחץ גבוה עם טשואמני, עם ויניסיוס, עם קמאבינגה, עם פדה. זה בקושי קרה.

ומילה אחרונה, כן, לכל הממורמרים ומתוסכלים ואלה שנהנים להסתלבט עליו. לוקאס ואסקס הוא זה שכבש את שער השוויון. שער של נחישות, שער של מגן ימני, שער שקרבחאל שהיה אמור לשחק כנראה לא היה מבקיע. כמו הגול בקאמפ נואו אשתקד. “הכלבים נובחים והשיירה עוברת”. היה עדיף את הגול בוולה, סיומת נקייה, קצת חוסר מזל, אבל תאמינו לי שזה לא מזיז לו. אחלה לוקאס. האללה מדריד!

לאחר שראיתי את ההרכב דעתי השתנתה, התבססתי על ההרכב שעלה לסופרקאפ כשקבעתי אליפות משעממת(אבל לא קלה).

טוב, אנצ’לוטי עשה כמעט הכל נכון, השתמש בכל 6 שחקני הקישור שלו ! ואפילו נתן להזאר דקות חשובות.

למרות השער שיחקנו טוב מאוד מחצית ראשונה, הצלחנו שוב ושוב להגיע למצבים מצויינים ולמצבים שמסירה טובה מעמידה שחקן מול שוער, ההרכב הצעיר האתלטי והזריז הזה יהיה יותר מדי עבור רוב קבוצות הליגה.

וניסיוס במשחק מצויין אבל עדיין כשמגיע למצב במקום פס שהכדור ינשק את הקורה ויכנס פנימה זה עכשיו פס שקרוב מדי לרגלי השוער(שזאת התקדמות מטיל לגוף של השוער שהיה התקדמות מלבעוט על עצמו את הכדור), זה קשור גם למהירות השיא שהוא מגיע למצב, הוא חייב ללמוד לשלוט במהירות ובדיוק הפס, יהפוך אותו להרבה יותר מפחיד, לא שכרגע הוא לא מפחיד.

בנזמה וקרוס נראו חלודים.

צ’ומה וקאמה לדעתי היו טובים מאוד, וחייבים להפסיק להוריד את קמאבינגה במחצית אחרי כל צהוב שהוא מקבל, חייבים לתת לו להוכיח שהוא יכול לסחוב צהוב עד סוף המשחק, מה גם שהצהוב במשחק הזה היה הכרחי ובמקום.

מנדי זה מנדי, ופדה הוא עדיין מגן, כל הדברים הטובים שהוא עושה עם הצטרפות לרחבה בגל השני ולבעוט או לקחת את הכדור מהשוער ולדהור עד לרחבה של היריבה הוא יכול לעשות מעמדת המגן ובכך גם נמנע מהדברים הפחות טובים שהוא עושה כמו שהוא לא יודע מה לעשות כשהכדור מגיע אליו בשטף המשחק או באיזורים צפופים. מה שבטוח הוא לא קיצוני ! קיצוני סביר פלוס כמו רודריגו היה מוציא הרבה יותר מ 4 המצבים המצויינים שפדה הגיע אליהם.

ואסקז משחקן שאני הכי שונא לאחד האהובים עליי בשנים האחרונות, לא סתם זידאן אמר עליו שהוא בנזונה של שחקן.

קורטואה זה קורטואה, רודיגר פתח חלש והשתפר, אבל רואים שהוא מפלצת במיוחד באוויר ונאצ’ו תמיד עושה את מה שמצפים ממנו.

שמחתי לראות את הזאר מקבל דקות, היה מעורב חלקית ב 2 השערים, אבל מה שמעודד אותי זה שהוא הצליח פעמיים לעשות את “סיבוב ההזאר” המפורסם שלו על המגן ולעבור אותו, גם אם רק ב 70% ממהירות של “סיבוב ההזאר” המקורי, חייב להמשיך לקבל עוד דקות, מול בונקרים של הליגה הספרדית הוא יכול מאוד לעזור.

בקיצור, אם הזקן האיטלקי ממשיך ככה אז משעמם זה לא יהיה ! נהניתי מאוד מהמשחק מההתחלה עד הסוף.

אין לי מושג למה הזאר לא משחק יותר, עם כל הבעיות שלו, הבעיות שלנו בהתקפה גדולות יותר ובעיניי ייתכן שהוא אפילו צריך להיות באנקר.

לגבי וואלוורדה, להעלות אותו בימין הייתה הברקה לא רעה למשחקים קשים. להעלות אותו מול אלמריה ופרנקפורט זו כבר בדיחה לא מצחיקה. גם ככה יש לנו בעיה בהתקפה, לא צריך לעלות עם הרכב סופר הגנתי מול עולה חדשה, תודה.

נאצ’ו לאורך כל המשחק טייל במגרש וכופכף על ידי החלוץ האימתני של אלמריה, כשרודיגר נשאר אחרון. לא הבנתי למה שהספרדי שלנו יפתח מול החלוץ (כנראה) הכי פיזי וגבוה בליגה, מיליטאו לא איזה עציץ אבל הוא אתלטי בהרבה מנאצ’ו.

בסך הכל היה משחק בסדר, הקישור לא תרם בכלום לפני ואחרי 500 החילופים, וואלורדה נראה סבבה בהתקפה אבל חוץ מויני לא היה לנו מה למכור. אלמריה שיחקה מצוין ורק לפרקים בבונקר ואני לא חושב שהשוער שלהם תפס יום גדול- רוב הבעיטות הלכו בדיוק אליו.

האזר ומנדי חסרי תועלת. אין טעם להכניס את האזר כשויני ובנזמה על המגרש, הוא עציץ דאבל פאסים ברחבה ואפילו כשויני יצא הוא לא עשה כלום.

פדה חייב להתחיל לכוון את הבעיטות שלו לצדדים. איכשהו כל הבעיטות שלו הן פצצות למרכז השער. לפעמים הוא מגוון עם בעיטה גבוהה מידי. מרגיש לי קצת כמוני במגרש שאני לפעמים פשוט בועט חזק לאמצע וסומך על החוסר דיוק של עצמי שהכדור ילך הצידה, רק שהוא מספיק מדויק וזה נשאר לאמצע.

כמו שדוד אמר, לא מבין את ההצבה של פדה בימין במשחק שכזה. זה משחק ל3 שחקני התקפה אמיתיים.

אני לא מסכים עם הטענות לכך שפדה היה רע, לטעמי שיחק לא רע בכלל ויותר טוב מהמצופה, אבל הכדרור שלו לא מספיק נקי ועיקר התרומה שלו היא כשהוא לוקח כדור מההגנה להתקפה ובמשחק ההגנה שלנו (תיקל לא מעט).
במשחקים קשים אין לי שום בעיה שיפתח בימין ויתן לנו עוד משחק לחץ ויעזור לקישור כשזה מתקשה, לא מול אלמריה.

ויניסיוס היה השחקן הכי חשוב שלנו במערך. כל דבר טוב התחיל דרכו ואנחנו ממש תלויים בו. חייבים שחקן התקפה נורמלי בצד השני שימשיך קצת את ההגנה וישחרר אותו.

ראו שבנזמה מאוד התקשה מול 3 בלמים, זה גרם לו לברוח מהרחבה פעם אחר פעם ומצאנו את עצמינו מעבירים כדורי עומק כשאין שחקנים ברחבה. הקשרים חייבים להצטרף הרבה יותר להתקפה במשחקים כאלה.

משחק טוב של קאמבינגה וטשואמני. שניהם צריכים להשתפשף אך העתיד כבר כאן. מה שכן, המשחק הזה גרם לי להבין לחלוטין שהשחקן שישלים אותם לא יכול להיות פדה. חייבים איזשהו מנהל משחק, שחקן תואם קרוס/מודריץ. השלישיה לא חייבת בהכרח להיות קאמבינגה וטשואמני עם מנהל משחק כי גם פדה יכול בכיף למלא את התפקיד שלהם, אבל חייבים איזשהו מודריץ כדי להשלים את ה2 מהם שישחקו.
לטעמי צריך ללכת בכל הכוח עונה הבאה על בלינגהם (או ברנרדו סילבה אם מתאפשר, מה שלא נראה כך).

אין לי המון טענות לרודיגר. חוסר תיאום במהלך השער שספגנו, אך מעבר לכך עשה את עבודתו כמו שצריך ולמרות אול אין בהתקפה רק זמן לא קצר בו שיחקנו ללא קשר אחורי אמיתי, אלמריה הגיעו אולי לעוד מצב מסוכן אחד.

הזאר דווקא שיחק מצוין, לפחות כששיחק באמצע (עד החילוף של ויני)
הוא ניסה לכדרר, שיחק בנגיעה שזה מה שצריך מול ההגנות האלה והיה מעורב ב2 השערים
בשער השני למשל הוא ייצר את השטח וזה יצר מצב מסוכן שנותן יתרון בהתקפה, ואם זה לא היה מודריץ׳ שם אז זה באמת היה ככה - ובסוף מודריץ׳ כן ניצל את זה וסחט עבירה

ראיתי רק את המחצית השניה -
ויני היה מעולה, וגם מודריץ׳ שפשוט היה בעל הבית של הקישור על מלא, בנזמה היה לא חד בכלל וזה נורא חשוב לנצח גם בימים כאלה שלא הולך לו, אבל אנחנו פשוט חייבים אותו

במחצית השניה רודיגר דווקא שיחק אחלה למרות שלא היה לו הרבה לעשות, אבל הוא לקח הרבה מסירות חשובות כשיצא קדימה קצת מהקו הגנה ורואים שזה בא מתוך נסיון

היה לי חבל שסבאיוס נכנס ולא אסנסיו, גם לפני השערים שלנו וגם אחרי אמנם אני לא מרוצה ממנו כשחקן להרכב ובהתקפה אבל כן יש לו מה לתרום

בכל ה 7! גם סבאיוס נכנס בסוף.
העונה עושה רושם שיש שינוי בגישה שלנו,לחץ הרבה יותר גבוה,כדורגל הרבה יותר אקטיבי ולא מחפשים רק להגיב במתפרצות כמו בעונות קודמות.
היה משחק מהנה מאוד למרות שהיה לא פשוט בכלל,אלמריה קבוצה איכותית ביחס לליגה שפשוט התעייפה לגמרי מדקה 65,הרבה בזכותנו,לא נתנו להם לנשום הרבה,שיחקנו קרוב מאוד לשער שלהם,הרבה מצבים,במיוחד דרך ויניסיוס הנהדר.
מאמין ומקווה שהחדות תשתפר ומ 29 בעיטות נכבוש יותר מ 2 שערים בעוד חודשיים,אבל זה עדיין לא מספיק,חייב עוד חלוץ מחליף סקורר כשבנזמה ביום כזה שכל כדור שלו פוגע בבלם כזה או אחר.

*הזאר ומודריץ הוסיפו המון עם היכולת שלהם לשחק על שטחים קטנים,ניהול משחק טוב של אנצלוטי.
*אלאבה זה חתיכת עקיצה שאני לא יודע איך באיירן אכלו,איזה גבר של בן אדם,מעבר לזה שהוא שחקן אדיר וכל כך מגוון הבן אדם מנהיג מלידה.

פדה כבר לא נספר כקשר, הוא הקיצוני הימני הבכיר שלנו :smile: