מחזור רביעי בצ'מפיונס: מחלצים 1:1 בשיניים בוורשה נגד שחטאר - ותודה לרודיגר שהקריב את עצמו

לקראת שחטאר| חמישה ימים לפני הקלאסיקו הגדול, ריאל מדריד רוצה לנצח מחר (שלישי, 20:00) בוורשה את האוקראינים ולהבטיח את המקום בשמינית הגמר בהרכב רוטציוני. מי שכן יפתח הוא בנזמה שמחפש לקטוע את הבצורת. מודריץ’, קרבחאל, פדה ואלאבה ינוחו. הכל לקראת המשחק - כאן

image

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ה-0:1 החשוב על חטאפה בליגה, במטרה ברורה: קודם כל לשמור על בריאות שחקני המפתח בחזרה הגנרלית לקראת הקלאסיקו ביום ראשון, וגם להשיג את הניצחון הרביעי בשלב הבתים ולהבטיח את המקום בשמינית הגמר. אם במשחק המקביל לייפציג לא תנצח את סלטיק הרי שקרלו אנצ’לוטי ישיג כבר עכשיו את ראשות הבית מה שיאפשר לו להתעלם מצמד המשחקים שיישארו. “אנחנו רוצים לנצח כי נוכל להפחית עומסים לזמן מה ולהתמקד בליגה, אבל תמיד נשחק בצורה רצינית בליגת האלופות כי אנחנו ריאל מדריד”, אמר קרלו. מאז עונת 14-15 ריאל לא ניצחה בארבעת המחזורים הראשונים. זה לא ממש חשוב ולא יותר מפרט פיקנטרי, ועדיין – שלוש נקודות של ריאל משמעותן גם שקרלו יהפוך למאמן עם הכי הרבה ניצחונות בליגת האלופות – 103 – יעקוף את אלכס פרגוסון האגדי. ריאל חייבת להציג קילריות בחלק הקדמי ולא לבזבז אנרגיות. בימים האחרונים בספרד עלו לא מעט השערות לגבי השחקנים שיקבלו מנוחה.

אחד שלא יקבל מנוחה הוא הקפטן קארים בנזמה שחזר לסגל. הוא ייפתח בהרכב ויחפש “להמריא בעונה הנוכחית”, כפי שנכתב בכלי התקשורת. בנזמה שיחק רק חצי שעה העונה בצ’מפיונס ולא הבקיע במפעל. הוא לא מצא את הרשת מאז ה-28 באוגוסט עם הצמד המאוחר שלו נגד אספניול (1:3) וריאל חייבת את הסקורר שלה בטוח בעצמו ובלי בצורת לקראת המשחק הענק ביום ראשון. בספרד בטוחים כי אנצ’לוטי, יחד עם מאמן הכושר אנטוניו פינטוס, הקציבו לבנזמה 70 דקות גג ולא תיעשה אותה הטעות כמו עם חזרתו מהפציעה. בשלב מסוים עלה דיווח על אפשרות שוויניסיוס ג’וניור, שיאן הדקות שלנו העונה עם 1,046, יירד לספסל – אך לא היינו מהמרים על זה. קרלו נשאל על כך האמת:

“ויני הוא אחד השחקנים שאני צריך להעריך ולהחליט לגביו כי הוא שיחק הכל, הנסיעה של היום(הכוונה לטיסה)… חייבים לבדוק אותו. קארים בסדר וברור שמחר יפתח, עם קרוס ומנדי, שהם טריים והם הולכים לשחק”. אדן הזאר לא שיחק כבר חמישה משחקים – ולו דקה אחת, וייתכן וישלים את החלק הקדמי עם הברזילאיים. קרלו, שדווקא אמר שלא ממש מטריד אותו שההרכב של ריאל מפורסם שעתיים לפני (“הרי תמיד העברתי את ההרכב שעתיים לפני”), לא רצה לגלות: “זה יכול להיות היום להזארד, יכול להיות שזה לא. אני לא מאוד ברור (סגור) לגבי ההרכב, מי שלא שיחק - הולך לשחק, אני הולך להעריך את השאר עם הצוות שלי והרופאים”. על אלה שלא משחקים אמר: “השאלה נכונה, זה מצב מאוד מסובך כי השחקנים כועסים וכל אחד בדרכו . אבל התגובה של כל אחד בקבוצה הזו היא מאוד חיובית - מרוכזים ומרוכזים בעבודה. אף אחד לא הוריד ידיים עד כה בסופו של דבר ולא ויתר, הם מאוד מכבדים את ההחלטות שאני מקבל, זה הדבר הכי חשוב”.

אז את מי אפשר למצוא ‘בקבוצת הנחים?’ – לוקה מודריץ’ שלא שיחק גם במשחק הקודם נגד האוקראינים, פדה ואלוורדה, דני קרבחאל (יוחלף בלוקאס ואסקס שגם הגיע לחדר מסיבת העיתונאים עם קרלו אנצ’לוטי ואמר שהוא כבר החלים לחלוטין מהפציעה ורוצה לשחק ולעזור לקבוצה להעפיל לרבע הגמר, וגם שלא אכפת לו מכל הפרשנויות - “בכל שנה יותר ויותר קשה לזכות במפעל הזה”) וככל הנראה גם דויד אלאבה. הפעם יהיה תורו של נאצ’ו לשחק, בצל הדיווחים על כך שהוא שוקל האם להמשיך לעוד עונה או לעזוב. טיבו קורטואה עדיין פצוע ואנדריי לונין יקווה לשמור על שער נקי לראשונה בליגת האלופות, בהזדמנות השנייה שלו, אחרי שעשה זאת כבר בליגה. קרלו אמר שהמטרה היא שקורטואה יחזור להתאמן בחמישי ולגבי לונין: מה שאפשר זה רק לתמוך באנדריי לונין לנוכח המצב של אוקראינה. מקצועית: “כן, אני מדבר איתו הרבה. הוא משחק טוב, הוא צעיר ויש לו הרבה איכות. המשחקים האלה עוזרים לו לצבור ניסיון, וזה הדבר היחיד שחסר לו, כי האיכות שלו היא של שוער גדול”. בסופו של דבר, ריאל תרצה לנצח, גם אם תעשה את המינימום כמו ביום שבת.

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| לוקאס ואסקס, נאצ’ו פרננדס, אנטוניו רודיגר, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור ואדן הזאר

שחטאר דונייצק מגיעה למשחק, כמובן, במציאות בלתי אפשרית. ברמת הכדורגל היה לה הרבה זמן לנוח שכן הליגה מתקשה להתקיים כסדרה. משחק החוץ שלה נגד לביב שהיה אמור להיערך ביום שבת - נדחה ובינתיים היא ראתה את דנייפרו עוקפת אותה בפסגת הטבלה לאחר ששמרה על המאזן המושלם שלה (13 נק’ לשחטאר ו-15 לדנייפרו). בקבוצה יודעים עד כמה המשחק הקרוב הוא מעבר למשחק כדורגל - ממש מקור לגאווה לכל אוקראינה, מעבר לכך ששחטאר מדורגת במקום השני בבית עם 4 נקודות ואחרי המשחק הזה יהיה לה משחק נגד סלטיק (נקודה) בחוץ ונגד לייפציג (שלוש נק’) “בבית”, כך שחלום שמינית הגמר בהחלט חיי וקיים.

השוער אנטולי טרובין שהציג יכולת מצוינת בספרד על אף שספג פעמיים (טרם שמר על שער נקי במפעל העונה אך ב-2020/21 למשל עשה זאת שלוש פעמים, פעמיים נגד אינטר ופעם אחת נגד ריאל מדריד), אמר: “אנחנו חייבים לעזור לאוקראינים לא לחשוב רק על המציאות הקשה ומלחמה. עלינו להיות כמו הצבא שהם ולתת להם אור ורגשות חיוביים”. הוא כמובן פנה לכל העולם בבקשה ‘לסיים את המלחמה האכזרית הזו’ והתעצב מההפצצה של הרוסים על קייב ביום שני. “אנחנו מאוחדים, לעתים יש מצבים שאין הרבה מה להגיד. המשחק ישוחק, זה לא כמו הליגה וכשהשופט ישרוק נהיה מרוכזים ונעשה את כל מה שאפשר עם הרבה אמונה”.

המאמן איגור יוביצ’ביץ’ שמע את דבריו של טוני קרוס על כך שהמשחק היה יכול להסתיים ב-1:7 לטובת ריאל, והזכיר: " מיכאילו מודריק כמעט השווה ל-2:2". “כמובן שאני עם המסר האופטימי שלי. השער שלנו הגיע אחרי עשר נגיעות בכדור. אנחנו לא משחקים בבית אבל הפעם זה בטח לא יהיה הסנטיאגו ברנבאו. היה לנו יותר לב מניסיון, בחצי השעה הראשונה הלחץ השפיע”. המאמן אמר שריאל חזקה בכל הרכב אבל הוסיף ‘בואו נראה’ אם קרלו יעשה רוטציות. הוא סיפר כי הוא צריך לאזן בין תפקידו כמאמן לבין מעין ‘פסיכולוג’ לנוכח המצב. “לכולם במועדון וגם לי יש משפחה שנמצאת באיזור הסכסוך, עלינו להיות רגישים, אלה שיחות יומיות. אנשים באוקראינה רוצים להרגיש אנושיים ולשכוח מהצרות”, אמר, אך הוסיף: “אין לנו בית, אנחנו מבית מלון לבית מלון ולעתים יש אזעקות”.

ברמת ההרכב, לא נראה שמתוכננים שינויים בהשוואה ל-11 של האוקראינים מהמשחק במדריד. מודריק ימשיך להיות השחקן המסוכן ביותר והוא גם כמעט הבקיע אחרי ריצה פנטסטית בהתקפה מתפרצת. עליו להישמר מספיגת כרטיס צהוב שתמנע ממנו לשחק במשחק הבא של האוקריאינים - נגד סלטיק. לאסינה טראורה יהיה הקלף מהספסל וכך גם דנילו סיקאן. בחוד יפתח שוב אולכסנדר זובקוב שיש לו שני שערים העונה, אחד מהם באותה חצי מספרת נפלאה במשחק בברנבאו. הקבוצה מגיעה עם סגל מלא לחלוטין למשחק הזה.

שחטאר דונייצק – הרכב משוער: אנטונלי טרובין, לוקאס טיילור, ואלרי בונדר, מיקולה מאטביינקו, בוגדן מיקחילצ’נקו| טראס סטפננקו, אולכסנדר זובקוב, גרגורי סודקוב, ארטם בונדרנקו, מיכאילו מודריק| אולכסנדר זובקוב.

קצת פיקנטריה: ריאל מדריד שיחקה רק פעם אחת בתולדותיה בוורשה. זה קרה בעונת הדאבל עם זינדין זידאן ב-2016-17 ואחרי 1:5 בסנטיאגו ברנבאו - דברים הסתבכו. גארת’ בייל כבש שער עצום בדקה הראשונה בבעיטה אדירה לחיבורים, בלי תנופה, מאיזה 25-30 מטר אבל המערך הסופר-התקפי של זידאן שכלל את מוראטה וה-BBC יחד - עלה לריאל ביוקר. אמנם בנזמה עשה 0:2, אך המארחת הצליחה להדהים כשהשוותה בדקה ה-58 עם ראדוביץ’ ומולין אפילו עשה 2:3 בדקה ה-83. למזלה של ריאל, כעבור שתי דקות - מתאו קובאצ’יץ’ בשער בכורה - השווה ל-3:3. ריאל סיימה רק במקום השני בשלב הבתים אך זה לא מנע ממנה כמובן לזכות במפעל.

שימו לב - יש שידור בערוץ פתוח!
תודה לאל שמשחק חוץ בישראל נחשב לא אטרקטיבי מספיק כדי להידחק לנגלה של 19:45.

בשנה שעברה דווקא במשחקי החוץ נגד שריף ונגד שחטאר היה לנו הרבה יותר קל והשגנו ניצחונות בתוצאות מרשימות. בכל מקרה כדורגל גדול וגולים זה הדבר האחרון שאני מחפש הערב, בהחלט יספיק לי שער אחד. זה די ברור: ניצחון במינימום מאמץ, בריאות לכל הכוכבים, כרטיס לשמינית הגמר. וחוכמה מצד אנצ’לוטי, הן בהרכב והן בניהול המשחק.

ויניסיוס חייב לנוח, זה באמת מוגזם. גם אם נסתבך עד המחצית חלילה, שלא ישחק. מסקרן לראות מי יפתח במקומו, לא אתפלא אם זה יהיה מרקו אסנסיו. הבעיה של אסנסיו, וגם של אדן הזאר שאכן לראות את מריאנו עולה לפניו זו התעללות - שהם לא באים ‘לאכול את הדשא’. הם לא שחקנים כמו פדה ואלוורדה למשל שאתה יכול להתנחם שאם הערב שלהם לא מוצלח - הם השאירו הכל על המגרש. מי מהם שזה לא ישחק, בין אם זה מרקו שיכול להכריע את המשחק בבעיטה מרחוק ובין אם זה הזאר - הם צריכים להבין שזו הזדמנות סופר-חשובה מבחינתם לחזור לעניינים ולהיות יותר מקישוט בסגל. שייקחו על עצמם כמה שיותר, שיעיזו, שלא יבואו להעביר את הזמן. מותר לכדרר, מותר לבעוט, לא חייבים למסור לבנזמה.

אני חושב שבנזמה במירוץ אחרי שער כמו שלא היה לו מעולם בתקופתו במועדון, כי בעונה המביכה שלו היה את רונאלדו שהסתיר את זה. כעת הוא באמת צריך גול, לדעתי זה חשוב יותר אפילו ממשחק מעולה כמו שהיה לו נגד שחטאר, כדי שיגיע בטוח ושקט לקלאסיקו. ככה זה אצל חלוצים וכמו שאמר ואן ניסטלרוי - ואז הגולים כמו קשטופ.

המשחק הקודם נגד שחטאר נתן תחושה לא טובה לגבי ההתקפה, החמצות בצרורות, היום רק אם ניצול המצבים יהיה טוב נוכל להיות שקטים שלא נבזבז יותר מדי אנרגיות.

מי שלמשל כן ישחק כאילו הוא בחצי גמר צ’מפיונס והיריבה היא מנצ’סטר סיטי - זהו נאצ’ו. סומך עליו באלף אחוז, מגיע לו לשחק. איתו ועם רודיגר יהיה בסדר, גם אם מודריק מאוד מסוכן. הייתי מספסל גם את מודריץ’ וקריאת ההשכמה של קרלו לשחקנים ‘להודות’ בפניו שהם עייפים - זה לא מספיק. אתה המאמן וקבל החלטה. קרוס גם ככה פחות רץ, אז מבחינתי שהוא יפתח, עם טשואמני וקמאבינגה. לוקאס אולי יהיה חיזוק טוב להתקפה במשחק כזה. צריך לנצח, האללה מדריד!

אני מבין שממש התגעגעתם אליו, ובצדק. אבל די, הוא בטוטנהאם.

מבאס אותי שקמא לא מקבל הזדמנויות בצורה עקבית. זה משחק קלאסי לפתוח איתו.

אם הכוונה היא לעשות חזרה גנרלית עם בנזמה ורודריגו באמצע כשפדה בימין וקרוס וטשואמני מחזיקים קישור לבד, לקראת ברצלונה, אז אני עוד יותר חושש. מצד אחד זה יכול להיות הברקה ומצד שני זה יכול לעלות לנו ביוקר, למרות מכת הפציעות שם.

יש הרכב. לפחות יש רוטציות והזאר פותח. אבל אני לא מבין את אנצ׳לוטי. למדת מביבי? לעשות פעם אחת ולהגיד ״עשיתי״ . איך הזאר אמור להכנס לכושר ככה :man_shrugging:t2:

שיחזור לכושר בלגאנס. כבר כמה שנים שאנחנו תקועים עם הסיפור הזה. ריאל מדריד היא לא חוות שיקום. דופק לנו את כל המשחק הבחור.

הזאר לא ברמה

ללגאנס?

מסכים.

עריכה:
מכירים את הקטע הזה שהמאמן עורך רוטציות מול יריבה חלשה יחסית, ונותן הזדמנות לילד המוכשר אבל לא בשל מספיק, ואז נקלעים לפיגור לא מתוכנן, אז המאמן נאלץ לחזור לתוכנית המשחק הרגילה ומחזיר למגרש את השחקנים הוותיקים והמנוסים על חשבון הילדים הקצת מבולבלים?

אז החילוף של הזאר בוויני.

אבי ביטר קופץ יותר גבוה ממנדי

כשקרוס מודריץ׳ וויני על המגרש, עם הנטייה המובנית הזו שמאלה, החסרונות שלו מתבלטים. הוא לא מסוגל לשחק איתם על שטח קטן. אם תיתן לו מסירה לשטח הוא יכול לייצר קרוס נחמד. על שטח קטן - עדיף תרד להגנה

זה פשוט לא להאמין כמה קשה לשחקנים האלו לשים את הכדור ברשת. אני לא יודע מה קורה לנו, אבל ביכולת כזו אנחנו נקבל בראש בקלאסיקו

ריאל חסרה שחקנים שיפעילו את השלישייה הקידמית כראוי, הכל בנאלי, לרוחב, צפוי ולאט מידי, השלישיה הקדמית מגיעה לקחת כדור מהחצי ומשחקת נטו על צד שמאל הכל צפוי והקבוצה פשוט לא מסוכנת.

ואם כבר רוטוציות אפשר היה לתת להזאר לסיים 90 דקות כדי שיכנס לכושר לא ברור מה הקטע של רוטציות שבדקה 55 חוזרים להרכב המקורי אבל אנצ׳לוטי היה חייב ״לצאת ידי חובה״ ולהגיד עשיתי רוטציות.
היה מקום לקאמבינגה היום לדעתי במקום וולוורדה שנהפך להיות הסטיבן ג׳רארד של ריאל בגלל פתיחת עונה טובה.

לדעתי ריאל צריכה לדאוג מאוד לקראת המשך העונה,בעיקר בגלל פציעות שמן הסתם יבואו אין מחליפים ראוים לבנזמה ומודריץ׳
שניהם כבר לא ילדים ובלעדיהם לקבוצה אין פיניש לא צריך להיות אנצ׳לוטי כדי להבין זאת
אז למה מחכים בריאל???

מעניין לי את התחת ‘הניצחונות הרצופים’ שהיו או סטטיסטיקות ‘המשחקים ללא הפסד’ וכל מיני השוואות לשנות ה-60, ומדבר איתכם אחד שאוהב סטטיסטיקות. שהקבוצה הזו תתחיל לשחק כדורגל כבר, אנחנו באוקטובר, הגיע הזמן. בתחילת העונה דיברנו על לחץ גבוה ועל שיפור מהרמה של 21/22. כמה שחקנים אינדיבידואלית לקחו צעד קדימה כמו פדה ואלוורדה או רודריגו למרות היום - אבל זה ממש רע. המחצית הראשונה עוד סבירה, היה מה לשים בתקציר, כמה פעולות לא רעות ואיומים על השער, לא ממש מסוכנים, אבל היה משהו, החצי השני? שום דבר. ה-0:2 שלהם היה יותר באוויר. אתה מחכה משבוע לשבוע שהכדורגל ישתפר וזה לא קורה והיום חיכינו שהקבוצה תעביר הילוך וזה לא קרה. אפילו במשימה הצנועה של לשמור על מודריץ’ ו-ויניסיוס רעננים לקלאסיקו לא הצלחנו, וחבל. הייתי מוותר עליהם לחלוטין ומשחק עם שחקנים אחרים. אסנסיו יותר מוגזם, מריאנו בשפיץ, באמת. ויני צריך לנוח, גם מנטאלית.

לא אפיל את כל האחריות על הזאר וכולם היו גרועים, אבל הוא אפילו לא בעט לשער, לא נשאר לו כלום חוץ מהמשחק בנגיעה. הוא לא מראה רצון מיוחד לקחת על עצמו, להוכיח, לסתום פיות, אפילו להגיע בכושר נורמלי למונדיאל. בנזמה ממש מדאיג, הולך לאגף שמאל כל הזמן ומפריע, מנסה דרך הבטן, היה מצב גם שהיה עדיף שיוריד אחורה לחבר והוא העדיף לבעוט מעל השער מזווית סופר-קשה.

פרלאן מנדי שמר רע מאוד, יש הרבה גולים על השם שלו העונה. שיסתכל על נאצ’ו וילמד איך שומרים שחקן. מתחילת העונה רצינו שהוא יסופסל ובגלל ההתקפה הלקויה, אבל אם אתה סופג גולים על הראש שלו…בסה"כ היה צריך לעמוד.

אולי טוב שהסטירה הגיעה לפני הקלאסיקו בברנבאו כי ככה זה לא יכול להימשך, אבל אני די פסימי לקראת המשחק הזה. הבלופים מתגלים בסוף, אי אפשר לתת כל הזמן את המינימום. מבחינתי זה יותר מהנפילה הקבועה שלנו בשלב הבתים. שריף אשתקד, שחטאר גם ב-2020/21, כמעט הפסד לברוז’ בבית ב-2020, שנה קודם לכן צסק"אX2 וכן הלאה. התחלתי לכתוב את הסיכום שלי בדקה 80 בערך וזה הכי לא ‘ריאל מדרידי’, אבל גם אם ויניסיוס היה נוגח את ה-1:1 ולא לציפורים זה לא משנה. חבל שיהיו עוד שני משחקים מיותרים בשלב הבתים. אגב, כאפיים לשחטאר בכל זאת. הם חיים תחת מציאות בלתי אפשרית והציגו מחצית שנייה טובה.

השוער צריך להיות מואשם על תקיפה על הכניסה הזאת. והכי מצחיק שאם זה לא גול, בחיים לא נשרק על זה פנדל.

מבאס להגיע בכושר כזה מסריח לקלאסיקו, אחרי פתיחת עונה באמת טובה. עם כל הצחוקים פה על הזאר, אפשר לחשוב שמישהו (פרט לרודיגר) נתן משחק סביר. בנזמה, רודריגו, פדה, ויניסיוס - חושך. מבאס.

ניסוח מעולה!
אני רוצה לחדד אותך לדעתי הסגל הקיים לא מספיק טוב.
אפשר לעלות את סרחיו אריאבס ולהחזיר את ברהים דיאז לחזק את הסגל הדל והחסר צבע הזה.
כמובן במידה ומדיניות האנטי רכש נמשכת.

רודריגו היה תקוע באגף שוב פעם וכמו תמיד כשזה קורה והוא רחוק מהרחבה מדובר בשחקן פחות. הזאר גם נחשב למינוס שחקן ובנזמה ביכולת הנוכחית זה 70 אחוז שחקן. התשנו את השחקנים המשמעותיים שלנו לפני הקלאסיקו במשחק לא משמעותי. איזה כיף.
נקווה שרודיגר בסדר.

בסוף כמובן שמודריץ׳ וקרוס מתפקדים כדי למזער נזקים.

הדברים לא נכנסים לויני. הביטחון למטה וזה כבר מעבר להחטאות. הוא הרבה פחות משמעותי. ויני וקארים מגיעים רע למשחק החשוב הזה.

תסתכלו על חצי הכוס המלאה, סוף סוף מצאנו את המחליף של בנזמה.

אחד המשחקים הכי מתסכלים וקשים לצפייה של השנים האחרונות.

במקום כדורגל מהיר ומודרני קרלו ממשיך להתעקש על חרא טהור.

אלאבה עם איזה 76 חפיפות לוניסיוס ברבע שעה כשהוא לא מקבל אפילו כדור אחד מהברזילאי, רואים על האוסטרי שהתסכול מתחיל להצטבר.

נאצ’ו מבחינתי לפני מנדי גם כמגן שמאלי.