מחזור 1 :: מנצחים 2-0 סולידי את חטאפה הלא קיימת (קרבחאל, בייל)

אני לא רוצה להגזים במסקנות אחרי מעט מאוד זמן, אבל סבאיוס נראה לי תואם איסקו - איטי ומאט את המשחק והרבה פחות ‘קוסם’ ממנו. יחד עם בנזמה ואיסקו קיבלנו חצי התקפה איטית. בנזמה אגב, מן הסתם אם היה כובש אתמול בדחיקה הייתי אומר - V, אבל הוא קיבל כדורים לשטח כמה פעמים בבידוד של אחד על אחד ואיכזב, לא הצליח לעבור.
מבייל אני רוצה לראות יותר. בכל פעם שקיבל את הכדור והחליט לעבור שחקן - הוא עבר, באמת שהצעד הראשון מטורף והוא מרגיש בנוח. אבל מותר לו לבעוט יותר לשער ולסיים גם משחק עם 5-6-7 בעיטות.

בהנחה שלוקאס ואסקס מחליף קבוע ואולי אחד מהשלישייה באמצע שפותח על הספסל, מקווה שיהיה מקום גם לוינסיניוס. חטאפה כבר הייתה עייפה ושלחה שחקנים קדימה והיה יכול לראות ילד צעיר וחוצפן ורענן על המגרש. על ברזילאי אחר - מרסלו - כל מילה מיותרת.

כדי להמשיך לבצע משחק לחץ או לפחות לנסות נראה לי שהפתרון יבוא רק ע"ח איכות, כלומר עוד לוקאס ואסקסים ונאצ’ו בהרכב ושחקני קסטיליה. וזה לא יקרה. ברור שבמחזור העשירי לא נראה את המחויבות ההגנתית של אתמול.

היכולת של מרסלו לעצור כדורים ארוכים בדריכה עליהם היא חסרת תקדים בפיסיקה.

לא צפיתי ב30 דקות הראשונות של המשחק אתמול, אז אדבר על ה60 האחרות.
לא ברורה לי האכזבה המוגזמת מאיסקו. במה שאני ראיתי משחק הלחץ איתו היה מצוין והנענו כדור יפה מאוד במשחק שנראינו בו בהילוך ראשון.
אתמול איסקו שיחק מאוד אחורה למה שהוא רגיל, ושיחק יפה מאוד. הוא הניע כדור טוב ודחף קדימה יפה, ובאופן כללי לא חושב שקרוס בעמדה הזו תורם יותר לצורך העניין. גם אסור לשכוח שהוא שיחק שם לצד סבאיוס שלא באמת קיים, מה שלקח את איסקו הרבה יותר אחורה לעמדה בה הוא יותר צריך להתחיל התקפות במקום להיות מי שדוחף אותן קדימה.
אם בקישור היה משחק מודריץ בעמדה שצריך להתחיל את ההתקפות ואיסקו טיפה יותר למעלה כשסבאיוס בחוץ, אנחנו היינו מקבלים קישור יותר מאוזן והרבה יותר טוב. במקום סבאיוס המתחבא היינו מקבלים את מודריץ, ובמקום שאיסקו יצטרך לרדת לקבל כדור מהמגנים יהיה זה מודריץ שיוכל לעשות את זה בצורה טובה יותר.

בכל מקרה התפקוד של איסקו בקישור מבורך, סוף סוף עמדה בה הוא אשכרה מתאים ובאה למקסם את יכולת הקבוצה ולא את יכולותיו שלו.

איסקו לא באמת משחק בעמדה של קרוס. המערך הוא יותר 4-2-3-1 מאשר 4-3-3. סבאיוס שיחק יותר מאחור ופחות חופשי מאיסקו.

באופן כללי מבחינת כל האספקטים ה"רכים" במשחק כמו לחץ, הנעת כדור וכו’ היינו פיקס אתמול. איסקו אמור לייצר מצבי הבקעה ואת זה הוא לא עושה כלל כבר תקופה ארוכה.

אגב אסנסיו עם מחצית ראשונה רעה אבל מחצית שניה מצויינת.

נתחיל מהסוף - מבחינת יצירת מצבים זה היה לא מספיק טוב.

גם בייל וגם אסנסיו - לא טוב להם משחק עומד. אני לא חושב שבייל אינטיליגנטי מספק לעשות תנועה וכד׳ כפי שעשה כריסטיאנו. מצד שני, הוא עולה עליו בצעד ראשון אולי הטוב בעולם ויכולת בעיטה פנומנלית. צריך להמשיך לתת להם ללחוץ וללמד אותם לרוץ יותר טוב ויותר מהר. סבאיוס, למרות מחצית ראשונה חלשה, צריך להמשיך לקבל דקות כי הוא משתפר ונראה מחובר יותר ויותר. צריכה להיות תחרות בריאה בינו לבין איסקו, ובמשחקים מסויימים הוא גם יכול לשחק את ה- kroos role.

הופעה מדהימה של מרסלו וטובה מאד של קרוס ושל המלך.

גיא, מחצית שנייה חטאפה התקשו לשמור על הרמה וההסתגרות ההגנתית, וזה לטעמי מסביר הרבה מהשיפור של סאביוס ואסנסיו.

מסכים, ולכן אחד הדברים שאני הכי מאמין בהם הוא שקבוצה גדולה צריכה להשקיע מאמץ מיוחד כדי לסיים משחקים כאלה מוקדם, במיוחד בבית. את הטירוף תביא בהתחלה ותפתח את המשחק, לא בסוף כשצריך להזעיק את חואניטו. זה טוב גם ללב.

זאת קלישאה שלמה שרפית אבל בריאל מדריד לא מיישמים אותה מאז 2012.

למה איסקו אמור ליצור מצבי התקפה יותר מקרוס או מודריץ?
לטעמי בעבר איסקו שיחק בעמדה התקפית בה הוא “רקד על שתי חתונות”, נהנה מהשוואה לשחקני קישור מבחינה התקפית ולשחקני התקפה מבחינה הגנתית, ולכן היה מאוד חופשי וקיבל רק שבחים.
היום איסקו סובל מבעיה קצת הפוכה, משחק בקישור אך מבחינה התקפית נשפט בחומרה של שחקני התקפה, ומבחינה הגנתית בחומרה של שחקני קישור.
לא קרוס, ולא מודריץ עומדים בדרישות שאתם מעלים פה מאיסקו. איסקו כקשר 50-50 לטעמי לא צריך להבקיע שערים וליצור המון מצבי התקפה, שידחוף למעלה וישבור קווי הגנה עם הדריבל והמסירות שלו ואהיה מרוצה ממנו מבחינה התקפית (בדיוק כמו הציפיות שלי מקרוס ומודריץ בעמדה הזו). מבחינה הגנתית ארצה שיתרום למשחק ההגנה הקבוצתי (לחץ חטיפות ומה שצריך). בנתיים את שני אלה הוא עושה בצורה יפה.

קישור לטעמי צריך לעבוד יחד, יש לי ציפיות כוללות ממערך קישור ולא רק משחקן ספציפי בגלל שהכדורגל היום משלב בתוכו הרבה יותר חפיפה בין עמדות ושינויי מקומות.
לכן לא משנה לי מי מהקישור ידחוף קדימה ומי ירד לקבל כדור ומי יעשה הגנה, ארצה לראות את ה3 קשרים שלנו עובדים נכון ביחד. מבחינה בה יעבדו נכון מבחינה הגנתית ויפעילו לחץ על היריבה, שיתמודדו טוב נגד לחץ נגדי, ושידחפו כדור ויתמכו בהתקפה.
לטעמי המצב האופטימלי הזה מתקיים יותר טוב כאשר איסקו בהרכב, על אף חסרונותיו.

יכול להיות שהדעה הזו באה מחוסר היכולת שלי לראות את איסקו בהתקפה, אך אני בהחלט נהנה לראות אותו בקישור, רק לדעתי מקומו לצד קשר מנהל משחק וקשר אחורי כדי שהוא יתמקד יותר בחלק של העזרה להתקפה.

מאכזבים - סבאיוס, איסקו, אסנסיו במחצית הראשונה.
סולידים - דני, ראמוס, קרוס, בנזמה.
מצוינים - בייל.
אלוהיים - מרסלו.
גברים - נאצ’ו.

אני חייב לציין שמאוד אהבתי את הנעת הכדור מאחורה. בתחילת המחצית השניה חטאפה באמת ניסו ללחוץ וזה פשוט לא עבד להם. במשחקים שלא נכבוש בהם יחסית מוקדם זה יהיה הרבה יותר לחוץ, אבל חשוב לפתח את הכלי הזה של תסכול היריב.

מסכים עם גיא לחלוטין לגבי בייל - בכושר כזה הוא מפלצת כדורגל. ניכר שהוא גם הרבה יותר חופשי לנסות לבעוט לשער, ובניגוד לרונאלדו הוא גם עושה את זה טוב רוב הזמן. השוער לקח לו כדור אחד לא נורמלי במחצית הראשונה (למרות הנבדל).

1. כי זאת כל התכלית שלו על המגרש, במיוחד בתפקוד הנוכחי כשחקן חופשי בין הקישור לקארים.
  2. גם ממודריץ’ וקרוס אני מצפה ליותר תאכלס כפי שאתה יודע. אבל אם נניח ששלושתם לוקים ביצירת מצבים, איסקו הוא הפחות טוב מבין השלושה בשאר האספקטים.

קרוס סיים את העונה הקודמת עם 10 בישולים, אותו מספר בדיוק כמו… איסקו (וב- 16/17 קרוס בישל 6 פעמים יותר). מבחינת chance created וסטטיקטיקות כאלה המספרים שלהם דומים. לעומת זאת, את התפקוד במגרש אי אפשר להשוות - הם פשוט לא עושים ולא אמורים לעשות אותו דבר.

ראיתי מחצית שניה בלבד. סה"כ משחק נחמד כשבייל אסנסיו ומרסלו בולטים לטובה.
אני לא אוהב את בייל בכלל, אבל חייב להודות שלצאת מהצל עושה לו טוב, הוא גם מקפיד להודות לחברים על מסירה לכיוונו ומתנצל כשהוא לא מוסר, שזה אחלה בעיניי. מקווה שעם עוד קצת ביטחון יבואו גם יותר מהלכי סולו ובעיטות לשער.

אסנסיו היה מעולה וגם בעט כמה בעיטות מסוכנות, קיוויתי לגול שלו כמו שהייתי מקווה לגולים של רונאלדו, אבל אני לא מבין למה כשהכדור הולך קדימה הוא מתעקש לחזור אחורה ולא להיות השחקן הראשון, ראבאק הייתי מצפה שבכמה שנים עם רונאלדו הוא יבין את החשיבות של להיות במרכז העניינים.

מרסלו פשוט פריק, העצירה בדריכה והעקב לבנזמה אלו דברים שבשבילם שווה לפתוח טלוויזיה. מעצבן לחשוב מה היה קורה אם היו מאמנים אותו להיות קשר התקפי מגיל אפס.

ובאופן כללי, הכדורגל הזה נחמד כשיש התלהבות ואנרגיה אבל יש לי תחושה שבמשחקים מול קבוצות יותר קשות או כשנהיה לא במיטבו אנחנו הולכים לדפוק את הראש מהנעת כדור סתמית.
בפתיחת המחצית השניה היה ממש רונדו בין שחקני ההגנה שלנו אבל זה היה נראה כאילו בכוונה לא מנסים למסור מעבר לחצי. בנוסף, מול קבוצות שלוחצות יותר טוב זה יביא לאיבודים בוודאות.

לא נכון, ב433 הוא משחק כ50-50 לכל דבר. התפקוד שלו טיפה יותר התקפי אך זה ממש לא שחקן חופשי בין ההתקפה לקישור כמו שהיה שנה שעברה ולפני שנתיים לצורך העניין.
אתמול הוא ירד לקבל את הכדור מהבלמים כשקרוס היה סגור, כלומר לא רק שהוא לא הקשר ההתקפי שהיה עד היום, אלא אפילו בקישור של 3 הוא לא היה ההתקפי מביניהם.
בגלל האופי שלו הוא תמיד יהיה קצת יותר התקפי מחבריו לקישור המרכזי (קרוס ומודריץ) אך זה מה שאני מצפה וזה למה לדעתי הוא צריך לשחק במקום אחד מהם.
אל תשווה אותו למה שאתה מצפה ממנו, תשווה אותו למה שאתה מקבל משחקן שישחק שם במקומו. כרגע כשאנחנו משחקים עם איסקו בקישור על חשבונו של מודריץ, אנחנו מקבלים קישור יותר מסוכן מהשלישיה שאנו רגילים אליה. תאר לך מה יהיה כשמודריץ יחליף את קרוס.
יכול להיות שמדובר גם בטקטיקה עצמה, צריך לראות איך השלישיה הרגילה תשחק שם תחת לופטגי, אך בנתיים אני מאוד מרוצה מאיסקו הקשר. וכל דבר שלא יקרה, מקומו של איסקו הוא או בקישור או בספסל, בהתקפה אני מעדיף את ואסקז על חשבונו

קרוס מרים קרנות ובועט בעיטות חופשיות, ובנוסף שיחק הרבה יותר דקות מאיסקו.
רוצה לעשות חשבון נכון? תעשה שערי ובישולי שדה ביחס לדקות משחק
למרות שחשבון כזה לא יהיה נכון (הפעם לטובתי) שכן העמדה בה אני רוצה לראות את איסקו התחילה להיות מאוישת על ידו רק העונה.
את התרומה ההתקפית הלא מספיק טובה של איסקו כשחקן התקפה אין צורך להראות לי, זו הסיבה שבגללה אני לא רוצה לראות אותו על חשבון אחד מהשלישיה ההתקפית. אך התרומה ההתקפית שלו ביחס לשחקן קישור היא כן גבוהה. בנוסף תרומה התקפית של שחקן קישור היא לאו דווקא מתבטאת במספרים, הדריבל של איסקו פורץ הגנות ועוזר בזכות כך ליצירת מצבי הבקעה שלרוב הם אינם שלו.

מאכזב להגיד את זה אבל איסקו לטעמי לפחות לא שחקן מספיק טוב. גם את ה’קסם’ שהיה לו עושה רושם שדי איבד.

משחקן בפרופיל שלו אני מצפה לעשות הרבה יותר, גם מבחינת הבקעת שערים ובישולים וגם מבחינת להניע ולקדם את המשחק. העניין שהוא מאבד המון כדורים ותוקע את המשחק רוב הזמן. הוא וסבאיוס אתמול ביחד כמעט גרמו לי לשבור את הטלוויזיה, זה לא יעבוד לדעתי.

גב, ברור שאיסקו צריך לתת מספרים טובים יותר, אין פה שאלה

משהו שאני חלוק איתך לגביו, זה איך אתה בונה ציפיות משחקן.
אני חושב שאם אתה תשים את טוני קרוס יותר אחורה, אז מה שאתה תקבל זה טוני קרוס שהזיזו אותו אחורה. נכון, זה עשוי להשתנות בקצת כי הוא (ואיסקו…) שחקן ממושמע שיודע להקשיב להוראות המאמן, אבל בסופו של דבר זה אותו שחקן עם אותו סט של יכולות. בגלל זה קצת מצחיק כשאומרים ׳קרוס קשר אחורי׳ - הרי הוא לא קאסמירו. זה פשוט אומר שאין קשר אחורי מאחוריו אז הוא האחורי ביותר, ואולי שהוא קצת פחות עולה קדימה. אבל קרוס עצמו זה אותו קרוס.
אותו דבר לגבי איסקו - אתה מקבל ממנו בערך אותו דבר תמיד, גם אם בעמדות מסויימות הוא עושה יותר הגנה וגם אם פחות כמו ביהלום. זה אותו שחקן שמכדרר הרבה ונוטה לצד שמאל של המגרש, גם אם תצייר לו את העיגול באמצע. מה שמשתנה הוא פחות ה׳מערך׳ ויותר אם הוא נמצא בתקופה טובה או לא.

איסקו לא פליימייקר כמו קרוס, רחוק מזה. למודריץ׳ אני בכלל לא מבין מדוע אתה עושה השוואה - זה לא אותה רמה של שחקן כדורגל (כמו שלצורך העניין דיא סבע יכול להתאים בתכונותיו לריאל מדריד אבל לא ברמתו). מה שגיא מנסה להגיד לך שהוא החוליה החלשה גם כאן וגם כאן, וזו בעיה כללית של מספרי עשר בכדורגל המודרני.

והנה-

במקרה של איסקו דיי פשוט להמחיש את הציפיות: יש את היכולת שלו מהחצי השני של עונת האליפות עד אזור אוקטובר (כולל הסופרקאפים הטובים אשתקד), ויש את מה שהוא עושה מאז. זה שמיים וארץ במספרים, במבחן העין, בכל דבר. בשנה האחרונה כל התרומה שלו מסתכמת בעבודה טקטית-הגנתית בראש היהלום במשחקי הצ’מפיונס. זה לא מספיק בשביל שחקן בכיר בריאל מדריד. הוא מקבל עכשיו את צ’אנס חייו מלופטגי ויצטרך להשתפר, אני בטוח שגם הוא חושב כך.

אוראל, אבל בואו נוציא את סבאיוס מהמשוואה, להגיד שהצמד סבאיוס ואיסקו לא עבד ולכן שניהם גרועים זה פשוט אמירה מוגזמת, גם אם תשים את דיא סבע לצד מודריץ הקישור יהיה אפילו חלש יותר, האם זה אומר שסבאיוס עדיף על מודריץ? מה שאני טוען זה שסבאיוס תוקע שם קצת את המשחק, שיזרום הרבה יותר עם מודריץ במקומו.

וויקדס, אתה מפספס את הרעיון במה שאני טוען, אני טוען את אותה טענה שלך בנוגע לשינוי מקום שבו תקבל את אותו שחקן רק באיזורים אחרים במגרש, רק שאני לוקח את זה לכיוון אחר.
מה שהיה חסר לנו בקישור זה יכולת התקפית, זו הצטרפות קדימה, זה דריבל שישבור הגנות. איסקו מביא את התכונות האלה יחד עם חסרונות אחרים.
עכשיו לטעמי בגלל שמודריץ יכול לעשות את רוב העבודה שתתפנה בעקבות ירידתו של קרוס לספסל ובכך בעצם יפצה על חסרונו, אז היתרונות שאיסקו יביא לעומת קרוס יהיו הרבה יותר משמעותיים מהחסרונות שלו לעומת הגרמני.

אני לא רוצה את איסקו להרכב כי הוא טוב מקרוס נקודה, אלא כי בעמדה הזו ובהתחשב בכך שמדובר בלשחק לצידו של מודריץ אני אעדיף את היכולות של איסקו.

כן אני מצפה מאיסקו ליותר, זה לא אומר אבל שהוא נותן פחות מקרוס.

הוא לא מביא את התכונות האלה, לא מספיק. זה לב הטענה.

לא חושב כמוך, ואתה גם לא רוצה שהוא יעשה מה שקרוס עושה. בכל מקרה כמו שטענתי בעבר - את הקישור נתאים להתקפה ולא להפך.

למה אתה מכניס לי מילים לפה? מישהו אמר שהם גרועים?
כתבתי שאיסקו וסבאיוס ביחד תוקעים את המשחק - משמע סגנון המשחק שלהם דומה, משמע אני לא רוצה שהם ישחקו ביחד, ואני לא חושב שזה יעבוד. שוב, מי אמר שהם גרועים?
מאיפה הבאת לי את הסבתא הזה רק אלוהים יודע, ותעשה לי טובה אל תכניס את סבאיוס ואת לוקה באותו המשפט.

אני שוב אחזור ואומר, תנסה לשמור על תרבות דיון גבוהה יותר. לא יודע איך הסקת מסקנה שאמרתי שהם גרועים. אם כבר אמרתי על איסקו שאני חושב שהוא פשוט לא מספיק טוב, יכול להיות שלקבוצה אחרת הוא יהיה אחלה, אבל לא בדרג וברמה שאנחנו שואפים להיות בה.

אוראל, אם העלית את נושא תרבות הדיון, אני רוצה שתסתכל על ההודעה שלי ואז על שלך ותגיד לי מי לא שומר עליה.
אם כל מה שהתכוונת הוא שאיסקו וסבאיוס לא צריכים לשחק יחד אז אני מסכים לגמרי. מה שלי הפריע זה ההסקת מסקנות שלך שטענה שאיסקו לא טוב מספיק. על משחק עם סבאיוס אני לא הולך לשפוט אותו יותר מידי לחומרה, בטח כשהמשחק לא היה רע כמו שצוין פה, ניצחנו 2-0 עם שליטה מוחלטת במגרש ובכדור וחטאפה לא הגיע לשער שלנו.
בכל מקרה מסכים שהם שחקנים שלא צריכים לשחק יחד מבחינה טקטית.

וויקדס, איך קרוס הוא להתאים את הקישור להתקפה יותר מאיסקו? בהנחה ששניהם קשרים (אני מדבר על התפקוד של איסקו כקשר בלבד) אז איסקו תומך יותר בהתקפה ובעצם מכניס לנו אלמנט נוסף להתקפה של הצטרפות מקו שני ודריבל פורץ הגנות על חשבון עוד שחקן שנותן פס למגנים. לדעתי זה להתאים את הקישור להתקפה.

בכל מקרה, 2 המצבים לא גרועים, עם איסקו או עם קרוס אנחנו לא צריכים להרגיש הבדל כזה גדול, לפחות כשכרגע יש לנו שלישיה התקפית ניידת ומהירה סוף סוף

הוא לא מביא את התכונות האלה.