מחזור 1 :: מנצחים 2-0 סולידי את חטאפה הלא קיימת (קרבחאל, בייל)

זה כאילו חיכית לשני המשחקים הכי גרועים של איסקו בריאל כדי לשבח אותו. אני מת עליו אבל כמות הכדורים שהוא מסוגל לאבד היא כמעט חסרת תקדים, למזלו יש את בנזמה שכבר הציג את היכולת הזו במלוא הדרה ומכל כיוון.
מה שכן, אחרי קובאצ’יץ’, איסקו מסתמן כמחליף שלו בסולם האהבות שלך, זה כבר חידוש מרענן.

הבעיה הכי גדולה שלי עם איסקו היא שאני יודע שכדורגל ברמה הכי גבוהה יש לו,הוא הוכיח את זה בדיוק בפרקי זמן שגיא ציין. הבעיה שלו היא אפילו לא ביטחון. נטו תודעתית. בטבע שלו הוא שחקן שמתמקד בעיקר במהלכים מבריקים. כמו דה לה פנייה, כמו גוטי, כמו רוביניו לתקופות.
הוא מבין כדורגל כל כך מסובך, כל כך שונה ממה שמאמנים אוהבים שרק כשהוא מסרס את עצמו הוא באמת גדול. אבל לך תסביר לו שסירוס בעצם טוב לו…

כי הדעה שלי על איסקו לא מבוססת על שני המשחקים האחרונים.
אני רוצה אותו כי אני יודע שהוא יכול לתת הרבה יותר, ובקישור הוא יכול לתת אקסטרה ששחקנים אחרים שם לא יכולים לתת.
איסקו שחקן פחות מדויק מקרוס, אך זה כי הוא מנסה יותר, וכי במשחק האחרון הוא בכלל שיחק בעמדה בה הוא לא אמור לשחק (אפילו לא היה ההתקפי מבין ה3 קשרים) כשהוא ישחק כשלצידו מודריץ ינהל משחק ולא סבאיוס זה יעבוד טוב יותר.
אגב אני לא אומר שאיסקו צריך להיות שם באנקר, אבל שבהחלט לא ברורה לי ההסתייגות מהתפקוד שלו.

אגב, בנוגע לדמיון להערכה שלי לקובאציץ, זה כי אני מחפש שחקן שיתן אקסטרה בקישור. שחקן שיוסיף משהו שלא קיים. סט היכולות של קרוס ומודריץ הוא מאוד דומה ולשניהם אין יכולות גבוהות בלדחוף קדימה (או שיש אבל הם לא עושים, אותו דבר מבחינתי). קובא היה עם דריבל כזה ועם מהירות שלא קיימת אצל אף שחקן אצלינו, תכונה שמאוד נהניתי ממנה כאשר הייתה אצלינו בקישור.

בכל מקרה, לא מדובר פה על ה2 משחקים האחרונים, אין ספק שאיסקו מסוגל ליותר, אך גם בהם ראיתי ממנו ניצוצות לדברים שאותם אני רוצה בהרכב, דברים שלא ראיתי כבר המון זמן בקישור שלנו.

נראה לך שאני אבוא אחרי משחק אחד ואקבע שאיסקו לא מספיק טוב? יש לי חבר שאני יושב איתו קבוע לראות משחקים ואני אומר לו את זה כבר מעל לשנה.
התכוונתי שאיסקו לא שחקן מספיק טוב לריאל מדריד, או לשאיפות של ריאל מדריד - איך שיהיה לך נוח.
המשחק לא היה רע אבל איסקו יחד עם בנזמה היה בין הגרועים על המגרש.
איסקו ביחד עם סבאיוס, שהם אותו סוג שחקן לטעמי, זה כאב בעיניים. איסקו לא באמת תורם משהו להתקפה ולא ממש תורם להגנה, הוא לא תורם לבניית משחק ולא יודע מה הוא עושה טוב בתקופה האחרונה. הוא בעיקר חושך ברוב הפעמים ועושה רושם שמה שראינו ממנו בעבר היה השיא שלו ומשם אין לו לאן להתקדם.

הפריע לך שזו דעתי על איסקו אז החלטת לדחוף לי מילים לפה? אני אמשיך לכתוב לך שאתה צריך לשמור על רמה מסויימת עד שתפנים את זה. אחד מהדברים הראשונים שאתה צריך לעשות בדיון זה לא לסלף דברים של אחרים.

מסכים לגמרי! איפה טענתי שלא? לא רוצה אותם יחד.
אגב זו בדיוק הטענה שלי נגד קרוס ומודריץ, שחקנים מצוינים אבל כמו שאני לא רוצה שני חלוצי 9 בהרכב אני גם לא רוצה שני 50-50 מנהלי משחק שמשחקים בדיוק באותה צורה.

פה אני לא מסכים איתך.
אגב אני מראשוני התוקפים של איסקו, ואני ממש חושב שמדובר באחד האוברייטדים הגדולים בכדורגל, ואני טוען את זה כבר שנים. פשוט כי מאז ומעולם שפטו את המספרים שלו כשחקן קישור כשהוא שיחק בעצם בהתקפה.
אבל, גם בתור שחקן שלא בטופ העולמי, הוא בהחלט שחקן טוב. הלוואי שימכרו אותו למרבה במחיר, אך כרגע אני מעדיף אותו בהרכב על חשבונו של קרוס בגלל עניין ההתאמה.

אני מקבל מהתגובות שלך טון ממש כועס ועצבני ולא ברור לי למה. איפה סילפתי? איפה תקפתי?
ממש לא מפריע לי הדעות שלך על איסקו, באתי להגיד שלהפך, בגלל שאני מסכים עם מה שכתבת למעלה אני חושב משהו אחר. בסופו של דבר כדורגל זה משחק של גישות שונות ואין נכון ולא נכון, לגיטימי שאחשוב אחרת ממך, לא מבין למה אתה לוקח את זה כל כך קשה, גם עוד כשפעם ראשונה אני לטובת איסקו מאז שהגעתי לפורום.

מילא היית אומר ההפך…

וזו בדיוק הנקודה שלי לגבי איסקו - שחקן לא מספיק טוב לריאל מדריד - אתה החלטת שכתבתי שהוא גרוע. זה נקרא לסלף אחינו. מבחינתי מחר שימכרו אותו וינחיתו לי פה את אריקסן ואני לא רוצה יותר שום דבר.

אתה בעצם מסכים עם רוב מה שאני אומר - אבל בהודעה אחת אתה כותב שאתה רוצה אותו כי הוא יכול לתת יותר ובהודעה האחרונה כתבת שהיית מוכר אותו למרבה במחיר. תחליט.

אני לא כועס, אני פשוט אדם יותר אגרסיבי/אימפולסיבי/וואטאבר יו לייק. אני פשוט רוצה לבוא לפורום ולקרוא תוכן איכותי, לא ביקשתי הרבה. אולי אם תתאמץ טיפה יותר להבין את ההודעות של אחרים זה יכול לחסוך הרבה דיו וירטואלי והחיים יהיו הרבה יותר נוחים כאן. לא ביקשתי הרבה ושוב, כמו שאמרתי לך בעבר, אני לא בא ממקום של לתקוף - זו ביקורת בונה לכל דבר וגם אני אכלתי הרבה חרא ועדיין אוכל חרא ממנהלים/משתמשים, אבל כולנו כאן בשביל אותה המטרה, אז בחייאת.

לגבי ההודעה אגרסיבית זה ממש לא מפריע לי שלא תבין לא נכון, ההפך אני נהנה לדבר כשדברים נאמרים כמו שצריך ובלי כל מיני מסביב כדי שזה ישמע פוליטיקלי קורקט.
אני כותב מה שאני כותב כי יש רצוי ויש מצוי, הרצוי זה אריקסן, המצוי זה איסקו. גם הרצוי זה אמבפה והמצוי זה בנזמה, זה לא אומר שאני מרכיב את בנזמה בהרכב בלב שלם.
לכן את איסקו אני משווה לקרוס, כי זו ההשוואה הרלוונטית לעונה הזו.
האם למישהו יש ספק לצורך העניין אם ואסקז שחקן מספיק טוב? אבל עדיין עונה שעברה נהניתי מה442 הקלאסי כשהוא בהרכב והעדפתי אותו ואת המערך ההוא על חשבון שחקנים טובים ממנו. העדפתי את ואסקז בהרכב על חשבון קרוס לצורך העניין. מאותה סיבה אני מעדיף את איסקו, כי למערך שאני רוצה לראות אני חושב שהוא מתאים יותר.

אנסה לסכם כדי להיות ברור. לא אוהב את איסקו. אך בהתאם לנסיבות אני רוצה לראות אותו בקישור כי אני לא אוהב את השילוב של קרוס ומודריץ יחד. קרוס ומודריץ הם אותו שחקן (כשמודריץ טוב יותר) ולכן אעדיף ליד אחד מהם את איסקו, שאמנם פחות טוב באופן יחסי מהם אך יתן לקישור שלנו תכונות אותן קרוס לא נותן. זו דעתי, מקווה שהייתי ברור יותר.

אני חושב שזה קצת תלוי בגישה השונה שלי למשחק, לא אוהב הרבה אחזקה בכדור. לטעמי אחוזים גבוהים של שליטה מעידים על חוסר מחץ כשלא יודעים איך להעביר את הכדור למעלה. מוכן לקבל שחקן שיאבד 10 כדורים ואז יצור גול, כמו שאעדיף חלוץ פחות חד שמבקיע הרבה (אוהב את היגוואין, ווידוי) מאשר חלוץ שמתקשה להגיע למצבים אך מבקיע באחוזים גבוהים יותר.

image

עם בייל בצד ימין ובנזמה נוטה שמאלה, כשאסנסיו לעתים יורד אחורה - ריאל מדריד משחקת בלי ‘9’ אמיתי ובקושי תוקפת מהמרכז. 54% מההתקפות היו בצד שמאל ולרוב ע"י מרסלו, 28.48% מההתקפות נוהלו בצד ימין, בעיקר ע"י קרבחאל ובייל, ורק 17.48% מההתקפות היו מהמרכז - וריאל מדריד היא הקבוצה שתקפה הכי מעט בליגה מהאמצע. מצד שני בהשוואה לעונה שעברה עם כריסטיאנו בהרכב, ריאל תקפה רק קצת יותר מהמרכז - 21.08%. בלינק למעלה כל המספרים ובתמונה כל הנגיעות בכדור ו-‘מפת החום’ של הטריו ההתקפי אסנסיו-בנזמה-בייל.