גומלין 1/2 גמר האלופות :: מפסידים 2-0 לצ'לסי ומודחים

כנראה שהשחקנים חושבים שפוליסיץ’ משחק בריאל, הם אף פעם לא שומרים עליו ברחבה, מקבל כדור מסתובב מתכנן ועוד פעם חושב ושוב מתכנן ומסתכלים עליו.

במקום להשאיר את ההגנה שהביאה אותנו עד לכאן זידאן היה חייב להתחכם…

מסתבר שעם חוכמה וניסיון לא הולכים למכולת.
אני לא יכול לראות את ריאל משחק כשהיא חייבת גול כאילו היא שומרת על יתרון.
קודם כל עוצרים כדור וחושבים אחורה. תדו קדימה! תבעטו! משהו!
עפנו בצדק. מקווה שפלורנטינו עושה חושבים.

שוב פעם בועת הקישור הטוב בעולם מתפוצצת. שולטים מדהים בכדור. אבל תנו לי קצת ממה שקאנטה נותן. תנו לי קצת מהדברים הנוספים שקשרים נותנים.

אין לי תלונות לזידאן על המשחק. זו ריאל שלו.
יש לי תלונות על שריאל שלו משחקת כל כל לאט, אבל זה כבר עניין אחר.
יאללה להתרכז בליגה

בסך הכל צ’לסי בגמר בצדק, היו עדיפים באופן חד משמעי בשני המשחקים ולא עשו שום טעות. לא מבין איך קבוצה יכולה ללחוץ כל כך גבוה וכל כך חזק 90 דקות - זה לא אנושי.

מהזווית שלנו, מצבנו גם ככה בעייתי בלי מגנים נורמליים ועם עציץ וחצי בהתקפה מתוך שלושה - ואז זידאן חילטר עם המערך המוזר, במהלך שכנראה נתפר עבור שילוב של ראמוס. חבל שהוא היה כשיר למשחק הזה.

בקשר לשיפוט, באופן כללי, כמו תמיד - תוספת זמן זה בדיחה. גם בהיבט החישוב, (רק השער השני שהובקע בדקה 84 והמשחק חודש אחרי החילופים של טוכל בדקה 88) ובמימוש. שיבטלו את זה לגמרי או שיעשו את זה רציני. לכל הפחות שיתנו לשחק את התוספת בזמן נטו.

ראמוס טעה בשני השערים. לא מפתיע בהתחשב שהוא חלוד מאוד וגם לפני הפציעה לא הייתה לו עונה טובה. אני מקווה שלא יאריכו לו חוזה. אם הוא יישאר רק נראה אותו הולך ודועך, ועולה לנו במשחקים. הגיל עושה את שלו. עדיף להיפרד יפה ובזמן.

ויניסיוס תמיד מקבל את רוב הביקורת אבל הוא לפחות מנסה ומצליח מידי פעם. שחקנים אחרים אפילו את המעט הזה לא נותנים. הזאר ואסנסיו לא נתנו כלום.

זידאן אולי טעה בהרכב, זה יכול לקרות. לא ברור למה הוא המשיך להתעקש על הטעויות ולא ניסה לתקן. יצאנו למחצית השנייה אפילו יותר גרוע מאיך שנראינו במחצית הראשונה. לקח לו המון זמן להגיב ובסוף גם עשה חילופים לא טובים. למה להחליף את קאסמירו ולא את קרוס שאפילו כדור חופשי או קרן לא הצליח להגביה היום? למה להוציא את ויני הפעלתן ולהשאיר את הזאר הרדום?

התוצאת האמיתית של שני המשחקים הייתה צריכה להיות 7-2 לצ’לסי לפחות. זה לא יאומן כמה מצבים טובים הם החמיצו. אנחנו קבוצה מוגבלת בפן הפיזי ואנחנו חסרי יצירתיות. בלי מהירות ובלי תחכום בהתקפה יש גבול למה שאפשר לעשות.

אני מאוד מקווה שנראה שינוי אמיתי בקיץ. המהפכה שכל הזמן מדברים עליה אף פעם לא מגיעה, ואני חושש שהיא לא תגיע תחת זידאן. גם היום הוא נשאר נאמן לפרות קדושות כמו ראמוס והזאר בלי סיבה. הוא לא מהפכן.

הקבוצה הטובה יותר, שרצתה יותר ושהגיעה מוכנה יותר ניצחה ועלתה.
הוצאנו מים מהסלע עם הסגל המבוגר השבע והעייף שלנו.
אני אישית חושב שזה שהזאר שיחק זה בושה, וכך גם הוא נראה כל המשחק- בושה.
לתת לשחקן שלא שיחק כל העונה לפתוח בחצי גמר ליגת האלופות זה יותר מהלך פוליטי מספורטיבי אבל זו ריאל מדריד וזה מה שיש.
מבחינתי גמר עם 2 קבוצות מאותה הליגה הוא חסר משמעות ולכן ליגת האלופות נגמרה עבורי. נתראה בעונה הבאה.

בגדול אין לנו צמד מגינים רציני ואין לנו צמד קיצונים, הפציעה של ואסקז השפיעה עלינו מאוד.
אלאבה מגיע, ואם ישאירו את ואסקז זה יכול לפתור את הבעיות בצד ההגנתי, התקפית חייבים שני תותחים.

שיחקנו נגד קבוצה שלא יודעת להבקיע במשחק מסודר, מסוכנת במתפרצות או מחטיפות כדורים, קבוצה לא מתוחכמת, ועדיין נראינו קבוצה של ילדים היום מולה.

המחסור בשחקני התקפה רציניים גורם ללחץ גדול על שאר חלקי הקבוצה, הזאר ווניסיוס היום היו נטל על הקבוצה, מהצד השני הבארץ ומאונט חתכו את ההגנה שלנו פעם אחר פעם, אי אפשר לשחק ככה כדורגל ברמות האלה.

אגב, לראות אילו שחקנים טוכל וגווארדיולה העלו לדשא בדקות 80+ רק כדי להחליף חולצות בסיום המשחק…
ואנחנו תלויים בלעדית בבנזמה ובאדי דלק של שלישיית קישור שמתקרבת יחד לגיל 100…

יש פה פער משמעותי בעומק הכיס ועומק הספסל שגם אמבפה לא יפתור. כרגע זה נראה שהאנגליות פה כדי להישאר.

זו נקודה חשובה מאוד שבאופן הזוי בכלל לא עלתה על ידי צמד החמד של ערוץ הספורט. צ’לסי ניצחה היום על היכולת שלה ללחוץ לאורך כל המשחק. אני לא חושב שראיתי דבר כזה כבר הרבה מאוד זמן, אם בכלל. נדמה היה שריאל חיכתה וחיכתה וחיכתה שהם יתעייפו ויורידו קצב אבל זה פשוט לא קרה.

זידאן קיבל נוקאאוט בצמד המשחקים הזה, אין בכלל ספק. מפתיע אותי שזה מגיע דווקא מטוכל, לא מאמן שיש לו המון הצלחות עד כה.

הגענו לחצי גנר בזכות הגרלות קלות. והנה משחק קשה ראשון נגד קבוצה שאינה מקום שביעי בליגה אנגלית או קבוצת שמינית גמר והפסדנו.
קצת שם בפרופורציה את כל הקרדיט שזידאן קיבל על ניצחונות מול הגדולות

לא שם בפורפורציה שום דבר, לזידאן יש מאזן מדהים במשחקים גדולים וכישלון אחד לא ישנה זאת. מה גם שאתה לא הוגן בעליל כי אם היינו מודחים מול ליברפול היית אומר אותו דבר. אבל עלינו אז הם לא קבוצה טובה במאזן שלך.

ניצח את אינטר אלופת איטליה, ניצח את ליברפול אלופת אנגליה היוצאת, ניצחון כפול על ברצלונה וניצחון ותיקו בדרבי, אי אפשר לבטל את מה שזידאן עשה בגלל הפסד אחד.

טוכל מאמן מבריק.
דווקא בקבוצה עם שחקנים כמו ניימאר ואמבפה היכולות שלו פחות יבואו לידי ביטוי. כדי לממש את היכולות שלו הוא צריך שחקנים ממושמעים טקטית. קבוצה שתיבנה בצורה מסודרת ולא תסתמך סתם על יכולת אישית.
בהמון מובנים הוא בדיוק ההפך מזידאן.

יש עוד נושא שלא מדברים עליו והוא פערי הרמות בין האנגליות לכל שאר הקבוצות.
הן גם מתוחזקות על ידי בעלים שמשקיעים כספים, גם מכניסות סכומים אדירים מזכויות השידור וגם מספקים ליגה אטרקטיבית.

צ׳לסי פשוט קבוצה עמוקה, כנ"ל סיטי וכנ"ל ליברפול שגם עם חצי סגל הגיעה לרבע והייתה טובה. משחקני הספסל של הקבוצות האלו אפשר להכניס להרכב שלנו.
חומר השחקנים צעיר ורענן, מאמנים טובים, כסף שלא נגמר. יש כרגע עידן חדש וצריך להסתגל אליו.

הבעיה הכי גדולה שלנו זה שחייבים גול, זידאן עושה חילוף התקפי ומכניס חלוץ במקום קשר אחורי ואני צועק: “רגע ! אם קסמירו בחוץ מי יבקיע עכשיו ?”

לפעמים אני חושב לעצמי שחבל שרונאלדו מתבזה ביובנטוס במקום לדחוק גולים מחצי מטר אצלנו.

הוגו סאנצ’ז, ראול, רונאלדו, ואן-נסטלרוי, כ.רונאלדו ועכשיו וניסיוס…מייקל אואן חתם פעם בריאל ועזב אחרי שלא מצא מקום בהרכב.

אטליה ליגה די חלשה. כל הכבוד שניצח את אינטר אבל להזכירכם אינטר אפילו לא סיימה שניה בבית שכלל את מנשגלדבאך.

אני לא טענתי שזידאן צריך ללכת חלילה.
אבל כמו שאני מפרגן לו בהצלחות אני אבקר בכשלונות.
אחרי ליברפול פרגנתי ועכשיו אחרי צ׳לסי מבקר.

ריאל קבוצה לא מספיק טובה ולזידאן יש בזה חלק. אני פשוט לא קונה את הטענות שלא היה לנו סיכוי מלכתחילה. תראו מה טוכל עשה בצ׳לסי הבינונית.

לפי הרוב פה לריאל הקישור הטוב בעולם.
השוער אולי הטוב בעולם (לטעמי המצטיין העונה)
הגנה נהדרת. בנזמה מדהים.
אבל עדיין כאילו אנחנו לא ברמה של טופ 4 באנגליה.

אין לי מה להגיד על זה. בהחלט ליברפול העונה משחקת כמו אלופת אנגליה. פשוט אברטון העונה כמה רמות מעל ליברפול של שנה שעברה…
ליברפול הייתה אלופת אנגליה לפני שנה. אבל ברגע המשחק היא הייתה מקום 7.
גם ריאל לפי 4 שנים אלופת אירופה. איזו ריאל צ׳לסי ניצחה? את אלופת אירופה או הגרסה הדהויה שלה.

אפשר לבקר את זידאן. חלאס כבר עם החסינות שהוא זוכה לה. הלוואי שיישאר ושילמד מהטעויות שלו.
הוא בנה קבוצה איטית ומשעממת. נכון שלשחקנים יש אחריות על כך, אבל יש שם מעבר.

השחקנים שטוכל הכניס כדי שיקבלו פרמיה בסוף היו יכולים לפתוח בהרכב ריאל ולעזור לה לעבור לגמר.

זידאן קביל קבוצה גמורה ולא קיבל כסף לרכש, הוא לקח קבוצה של נגרים וחוטבי עצים לחצי גמר הצ’מפיונס ואולי יקח אליפות, השג מדהים.

היה הקישור הטוב בעולם, כרגע קישור טוב מאוד, אבל בהחלט לא הטוב בעולם.

בגלל שהיו המון פצועים, במשחקיםפ נגד ריאל ליברפול הופיעה עם סגל יחסית סביר שלבטח היה שווה יותר ממקום 7 בפרמיירליג.

ומה הקשר לביקורת על זידאן ? גם אני מבקר את זידאן, רק לדייק בעובדות, זידאן עשה מספיק טעויות בצמד המשחקים מול צ’לסי שאפשר בקלות לבוא ולבקר אותו מבלי הצורך לשכתב את ההיסטוריה ולהוריד מערך ההשגים שלו.

אז אין פצועים עכשיו וזו ליברפול של שנה שעברה? היא עוד לא התקדמה מהמקום השביעי…
אתה פאקינג אוהד ליברפול. אתה יכול להשוות את הדבר שעלה מול ריאל לקבוצה של שנה שעברה? בחייאת.

גם לופטגי לא. הוא אפילו לא קיבל צ׳אנס.
בעוד זידאן קיבל 300 מיליון לרכש, לופטגי אפילו את זה לא קיבל.
מישהו מכם פרגן לחופטגי על שנכשל במצב קשה? (קשה הרבה יותר משל זידאן לטעמי אגב)

איפה שכתבתי את ההישגים שלו?
ההישגים שהשיג יפים מאוד.
גם הניצחון על ברסה ואתלטיקו.
אבל בואו, ריאל השיגה 10/12 מול הגדולות בספרד ועדיין מתחת אתלטיקו בטבלה. זה אומר שריאל פישלה מול הקטנות. והאמת זה לא משהו להתגאות בו. כל הכבוד שניצחנו את אתלטיקו, אך מה זה עוזר אם את חטאפה אנחנו לא מנצחים?

אבל גם בואו נשים דברים בפרופורציות. הוא ניצח ברסה שהאוהדים שלה באים פסימיים למשחק מול פאקינג וולנסיה של השנה!
הוא ניצח את ליברפול של 2021 לא של 2020.
כמו שאני לא חושב שלנצח את ריאל של 2018-2019 זה מרשים, גם לא את ליברפול של השנה.

אל תכניסו לי מילים לפה, כולה ביקרתי את זידאן אחרי הפסד. הוא לא העלה את מלאגה לחצי גמר והפסיד בכבוד. הוא הגיע לשם עם פאקינג ריאל מדריד ולא הפסיד בקטנה אלא חטף חתיכת נוקאאןט מבחינת היכולת. צ׳לסי היו יותר קרובים לחמישיה משריאל לראשון.

איזה 300 מיליון? יוביץ’ והברזילאים הם של פרז, זידאן רכש רק את מנדי והזאר, לא קיבל כסף שלאר השחקנים שרצה, בקיץ שעבר לא קיבל אפילו יורו אחד.
פרז קונה ילדים מברזיל ואתה רוצה להפיל את זה על זידאן ?

מקודם רצית לגמד את ההשגים מול הגדולות ועכשיו אתה מדבר על הקטנות.

כי חזרו הפציעות ופאביניו היה חייב לרדת שוב להגנה, הסגל ששיחק מול ריאל אם היה כשיר כל העונה היה מסיים בקלות מקום שני בפרמיירליג.

בארסה של מסי, בארסה שזכתה בגביע ויכולה לזכות גם בדאבל העונה.

לא. אני רוצה להיות מסוגל לבקר את אחד הנכשלים, גם אם היי עוד ומשמעותיים יותר.
פרז נכשל, פה אין ספק.

עם הצלחה רק מול הגדולות או רק מול הקטנות לא משיגים כלום. צריך להצליח מול שתיהן.
הנה יכול להיות שבעונה שריאל מנצחת גדולות היא תסיים בלי תואר בעוד ברסה הגרועה שנגדינו תסיים עם דאבל.
אני מדבר על היכולת וההישגים בכללי. גם אם נזכה באליפות בסוף, זו תהיה אליפות די עלובה. אליפות שנזכה בה בגלל רמה נמוכה של היריבות.

image

המסע (עדיין לא) תם| אני הבן אדם הכי עצוב בעולם בערך, מבואס כמו בימי שמינית הגמר הדוחים אלא שאז הייתי בן 17. עבר כבר עשור (הנחמה שלי היא שהספר שלי על הקבוצה שמתייחס ל-13 זכיות בליגת האלופות – עדיין עדכני). וברצינות: הייתי מאוד פסימי גם לפני המשחק כי אין לנו התקפה, ואני עדיין מבואס כי אני מסתכל על צ’לסי – קבוצה חרוצה, ממושמעת, מאורגנת, נלחמת (מוכר לכם?), אין לה כוכבים גדולים חוץ מקאנטה ואולי מאונטה. ורנר יבקיע מצב אחד ויחמיץ חמישה, יש לה כל כך הרבה ליקויים. לא היינו אנדרדוג, זו לא מנצ’סטר סיטי או פ.ס.ז’.

מה שכן, לא הופענו לצמד המשחקים ועפנו בצדק מוחלט וזה אולי הכי מאכזב, זה לא רק ההתקפה - שלושה מצבים ב-180 דקות. כלום לא עבד הקבוצה הזו לא מסוגלת כבר להגביר את קצב המשחק שלה. עוד מסירה לאחור, עוד פעם קורטואה. אף מהלך מהיר, מפתיע, נועז, משהו בלתי צפוי. הפסדנו בכל מאבק – ספרינט, כדורי גובה (ראמוס?). נראה כאילו השחקנים שכחו ש-0:0 יעיף אותנו. צ’לסי עשתה הכל נכון, הגיעה למצבים מאוד-מאוד בקלות.

כמעט תמיד כדי לזכות בליגת האלופות אתה צריך קבוצה מיוחדת. נדיר שזה לא ככה. הקבוצה שלנו הפכה מסתמית ומעצבנת בינואר ל"מרגשת" מאז, בעיקר לנוכח הפציעות ושחקנים כמו נאצ’ו ומיליטאו, אבל אנחנו רחוקים שנות אור מהפרק הקודם. ועכשיו אין מגן ימני נורמלי, האמצע שהחזיק אותנו עם הראש מעל המים – כשל מאוד ודעך מאז הגומלין באנפילד. זה לא מספיק שקרוס ומודריץ’ היו בסדר ואיבדו פחות כדורים – בשני המקרים שלהם לבעוט מחוץ לרחבה זה היה דרדרלה לאמצע. אין לזה מקום אפילו לתקציר וגם אם רוצים בכוח.

אין לנו התקפה, טייק 100 – חוץ מבנזמה לדעתי שהיה מדהים ועשה את המיטב, יצר יש מאין בשתי הזדמנויות. הוא שחרר בשנייה אחת בעיטה אדירה ומנדי הדף ובמצב השני לטעמי היה בלתי אפשרי לנגוח לקרקע. הוא שיחק לבד. למה לבד? כי הזאר לא תרם כלום ו-ויניסיוס (האמת? סביר) סורס.

אני מניח שפדה לא היה כשיר ליותר מדי (כשהוא עלה לכר הדשא לפחות ראינו רגליים זריזות, מהירות, טירוף), חזר אחרי קורונה ‘ממושכת’ וזידאן צדק כשפתח עם הזאר – אם לא עכשיו אז מתי? אבל הוא אכזב בגדול. עזבו את התמונה שלו מחייך אחרי המשחק – אידיוט, קצת טאקט – אלא כדורגל נטו. הפעם הוא בריא, הבטיחו לנו, לא? נגד אוססונה עוד היה בסדר. אבל לא דריבל – לא לקח על עצמו, לא מסירה מעניינת, לא בעיטה, לא נייד. השחקנים גם רגילים שהוא לא נמצא. חבל, כנראה זה כבד עליו להיות מנהיג. לא מבין איך שחקן ששנתיים פצוע ומקבל קרדיט בחצי הגמר פשוט לא בא בטירוף, חבל, גם אם זה לא ממש האופי שלו

בגדול: זו קבוצה שיכולה לשחק בעוד שנתיים-שלוש במשחקי אגדות הברנבאו עם הוותיקים כמו מיצ’ל סאלגדו והארבלואות למיניהם.

מקווה שלא נראה קריסה עכשיו, קשה לשים הפסד כזה מאחור. הלוואי ונסיים את העונה בטעם טוב=עם אליפות, מגיע לזידאן שהתמודד במצב בלתי אפשרי רוב העונה. אם הייתם אומרים לי בינואר שנגיע עד כאן (זה לא הכי מנחם, אפילו ממש לא) - לא הייתי מאמין. היום הוא אולי קצת התחכם ואיחר בתגובה (מיליטאו היה צריך לחזור להיות בלם כבר אחרי רבע שעה), חבל. אני חושב על קבוצות אחרות שלנו שספגו כל כך הרבה מכות - ריאל של קאפלו ב-2007 אחרי ההדחה שוברת הלב נגד באיירן וגם ה-3:3 נגד מסי בקלאסיקו כשהוא השווה ברגע האחרון. ידענו לקום מזה ולנצח ולחגוג אליפות מרגשת.

אבל תודה לקבוצה שהחזירה את העונה הזו לחיים בחודשים האחרונים ושמרה על התשוקה והלהבה שלי בחיים האלה. תודה לאלוהי הכדורגל. האללה מדריד! תודה אלוהים, תודה.

“אחר כך בא החושך, הקסם נעלם רק עומק מבטייך וצער העולם”
“את מוכרת לי מפעם אולי מגלגול אחר… חלום שהשאיר בי טעם של זיכרון בוער” [הגרסה של איתי לוי, ממליץ]