חצי גמר הצ'מפיונס :: 1-2 גדול על באיירן במינכן

כבר כמה עונות משחקי החוץ בליגת האלופות הם משחקי הבית של ריאל. היא מרגישה יותר נוח באצטדיוני האליאנץ השונים, במינכן ובטורינו. האתגר האמיתי שלה יהיה בברנבאו.

לרונאלדו היו חסרים עוד שחקנ/ים בהתקפה, בנזמה לא תורם לו שום דבר מיוחד ששחקן התקפה אחר לא היה תורם. פשוט שיחקנו הגנתי מאוד, בעיניי בצדק אבל זה המצב.

לא מבין גם את הדברים לזכות קיילור, הוא לא לקח שום כדור חריג ובנוהל השער באשמתו. שוער בקבוצה גדולה הוא תפקיד אכזרי משהו אבל אלה החיים וקיילור לא יכול להתלונן: הוא יכול להיות היום (ולאורך כל הקריירה) מחליף באיזה ויאריאל באותה מידה שהוא בדרך לגמר אלופות שלישי בריאל מדריד. הוא מתפלל בצדק על הקו לפני כל משחק.

ובנימה חיובית: המלך מרסלו, שחקן העונה וראן, ראמוס כשהוא רואה את דגל הכוכבים, לוקאס שנותן השראה לכל בינוניי העולם כמונו, אסנסיו הילד הענק, וכמובן זידאן שבחודשיים האחרונים התעלה מעל חסרונו היחיד והגיע לשלמות. אני מתכוון כמובן לויתור על היוניקלו מתחת לג’אקט.

como no te voy a querer :purple_heart:
תתחילו לחמם את הבורשט שם בקייב

פעם היו אומרים על אברם גרנט שיש לו “תחת”. בסלנג כדורגל ספרדי תחתים זה יותר התחום של FC Messi, אבל זיזו, מרסלו, רונאלדו ושות’ ביחד זה ה-Culo Colectivo הכי גדול שראיתי.

אם לא היה לי תאריך בממיר הטלויזיה הייתי יכול לחשוב שהשנה עדיין 2017. ממש הזכיר את המחק הקודם שם עם היכולת של באיירן לחתוך את הגנה שלנו במסירות מהאמצע ומהאגפים.
ההרכב לדעתי היה חכם, אבל לא היה פשוט למנוע מבאיירן להתקרב לרחבה, המגרש שלהם מפחיד.
נקווה שלשבור את המסורת לפיה אנחנו מחרבים בברנבאו הישגים מצויינים במשחקי החוץ.

עוד נקודה שמעניין לדבר עליה היא הגיוון הטקטי חסר התקדים שיש לקבוצה הזאת, שעכשיו עם שחיטת הפרות הקדושות בסגל השתכלל לכדי שלמות: 4-4-2 קלאסי, 4-3-3 קלאסי עם שני ווינגרים, 4-4-3 רונאלדואי עם שני חלוצים, יהלום… והכל מבוצע ברמה גבוהה ויכול להשתנות תוך דקות. הקבוצה יודעת לצופף ולהתבנקר לא רע כשהיא רוצה, להניע כדור בקישור כשהיא רוצה, לתפור קבוצות במתפרצות כשהיא רוצה, להרים כדורים מהצדדים כשהיא רוצה ועד לא מזמן אפילו הצטיינה במצבים נייחים, כשהיא רצתה. רק נשאר לה לרצות כל השנה ולהתעניין גם בליגה…

בטח לא 2-3 מצבים בטוחים לגול.

ואחרי הכל, לא היינו שווים ניצחון אתמול. זה לא רק הפוזשן, למעשה בכלל לא, אלא העובדה שבאיירן פשוט הגיע ליותר הזדמנויות. אבל שוב, בפעם האלף, התעלינו ברגע האמת וכבשנו יותר ממה שהיינו באמת שווים. שאפו לזידאן שזיהה שאיסקו פשוט לא אפקטיבי והוציא אותו מוקדם.
מחמאות גם למודריץ׳ ששוב מגיע כשצריך אותו. איזה גבר, פשוט לא יאמן.

דבר איתי בפרטי אפשר לנסות.
עלות? במילה אחת, יקר. אנשים מכל העולם רוצים לראות את מרסלו והביקוש גדול.

איסקו הוחלף בגלל פציעה
והאמת היא שהוא נראה טוב במחצית הראשונה, במעט שהכדור היה ברגלינו. החילוף אבל היה טוב כשלעצמו, לדעתי אפילו טוב יותר אם היה בא על חשבון קרוס ואיסקו היה יורד אחורה.

ואגב, במבט לגומלין- שנה שעברה, במשחק הראשון במינכן הגענו לאינספור הזדמנויות ורק נוייר מנע 5-1. הגומלין בברנבאו היה אולי המשחק הגדול הראשון שאיסקו נכנס להרכב וראינו את היהלום, ולדעתי זה דווקא פגע בנו מול באיירן, שהיו מסוכנים יותר ב90 דקות.
מקווה לראות מערך עם שחקני אגף.

:rofl:
נס שהוא לא הורחק או נפצע, ריאל עוד היתה משחקת מול ברנבאו לא מלא…

היהלום בעייתי מול קבוצה שתוקפת טוב מהצדדים, אבל צריך לזכור שבעונה שעברה באגפים של באיירן שיחקו לאהם, רובן, ריברי ואלאבה. מזה נשאר רק ריברי והתחליפים לא רק פחות טובים אלא פשוט לא קשורים לאגף. ראפיניה ימני ומשחק בשמאל, קימיך שחקן טוב בכל תפקיד אבל לא מגן קלאסי ולרובן אין תחליף טבעי (דוגלאס ביובה וקומאן פצוע). בלי וידאל, בואטנג וצ’אבי אלונסו זו קבוצה שונה לחלוטין משנה שעברה ולא לחיוב. הם תמיד מסוכנים ובמשחק בודד ברמות האלה הכל יכול לקרות כמובן, אבל אם בעונה שעברה הסיפור היה מאוזן על הנייר, עכשיו אנחנו צריכים לעבור בכיף וב11 על 11.

לי המשחק אתמול הזכיר יותר את חצי הגמר עם מוריניו, מן תחושה שהקבוצה נותנת כבוד ולא לוחצת עד הסוף על הדוושה במתפרצות.

אגב, קרבחאל עם 4 מ4 באליאנז :100:

בואו נבדיל בין הרכב של קאסמירו קרוס מודריץ׳ ואיסקו לבין יהלום. אתמול זה היה יהלום על הנייר, אבל זה היה שונה מאד ממה שהיה נגד יובה: האמצע לא היה בשליטתנו, וקומבינציית המסירות המפורסמת בין ארבעת הקשרים שלנו פשוט לא עבדה.
לשם השוואה, גם מכבי נתניה משחקת יהלום. אצלה הוא בכלל מבוסס על זה שסבע עושה ריצות בהתקפות מעבר מהירות ומקבל כדורי עומק מערן לוי. לשני הדברים קוראים יהלום, אבל השיטה שונה לחלוטין.

זידאן זיהה את זה והבין שהשיטה פשוט לא עובדת, ובנוסף לזה שהיה ברור שואסקס לא יכול להמשיך כחלוץ, עשה מה שהיה צריך לעשות. איסקו יעיל במשחק של החזקת כדור, ככה שאני מסכים עם החילוף של זידאן - הוא זה שצריך היה לצאת.

לגבי קאסמירו, יותר ויותר רואים כמה הוא מתקשה במשחק של הנעת כדור מול קבוצות רציניות. מה שבתכלס קורה זה שהוא נע קדימה כדי להוות איום על השער, ומפנה את השטח למודריץ׳ ולקרוס כדי שיזיזו את הכדור. זו עוד סיבה למה קשה לוותר עליהם, מאד בעייתי לשים שם את איסקו.

ולגבי מרסלו - אז זה:
https://twitter.com/NutmegRadio/status/989234392232026112

נ.ב
אני היחיד שקובצ׳יץ׳ הזכיר לו אתמול בכוח הפריצה את רוני רוזנטל?

@KB9

45:15
https://openload.co/f/PrXsg591Tfs/BAY_V_RMA_2H_EN.mkv

אתמול גם בפריסה על המגרש זה לא היה יהלום, איסקו נצמד שמאלה ולוקאס ימינה ושניהם היו בקו של לוקה וקרוס רוב הזמן. מן 4-1-4-1.

קובא הוא איברהים דורו :slight_smile:

לוקאס במחצית הראשונה:

image

איסקו:

image

יש גם את זה:

בהחלט דומה. מה שמדהים בקובא זה שבניגוד לדריבליסטים אחרים בסגנון הזה (=דריסה עם כדור), הוא לא גדול פיזית.

ולבשורות הרעות: דני יחמיץ את הגומלין, 2-3 שבועות בחוץ. נאצ’ו לא יכל למצוא טיימינג גרוע מזה לפציעה ראשונה בקריירה.

אני התלבטתי על התגובה הזו הרבה זמן אבל האמת אני חושב שבהרבה משחקים אפשר לוותר על קאסמירו.
בהרכב 442 עם אסנסיו ולוקאס באגפים אעדיף בקישור את קרוס ומודריץ או אפילו את קובא שידעו ךהניע כדור טוב יותר ולהתמודד עם הלחץ ולנהל יותר נכון את המשחק מאשר את קאסמירו על אף יכולותיו ההגנתיות.
בהרכב 433 עם לוקאס ואסנסיו בהתקפה אני חושב גם שאפשר להסתדר בלעדיו ואפילו טוב יותר כי זהו ההרכב הכי הגנתי שלנו מבחינת מספר השחקנים שעושים הגנה.
שמתי לב לזה לראשונה כשראינו את ה442 עולה מול פריז, תחילה נלחצתי שהוא בחר להוציא את קאסמירו ולא את קרוס לדוגמה בנוסף להוצאה של איסקו אבל אפילו נגד הקישור הטוב של פריז וההתקפה שלהם הקישור הזה עבד טוב בגלל שריאל עשתה הגנה קבוצתית, ועם אסנסיו ולוקאס הרעננים שסגרו את האגפים קיבלנו קבוצה מצוינת הגנתית.

הרי מה קרה לרוב ב433 ששיחקנו בעבר, קרוס עזר לסגור בשמאל ולוקה בימין כאשר הbbc לא עושים דבר וקאסמירו נשאר במרכז לסגור את החורים שהם יצרו בחיפויים שלהם על המגנים, היום עם לוקאס ואסנסיו יש לנו שחקנים שעושים זאת ואז אנחנו מקבלים 2 שחקנים שמתרכזים רק במרכז המגרש ומקבלים עזרה מאותם לוקאס ואסנסיו.
ב433 עם לוקאס ואסנסיו בכלל אנחנו עם 3 קשרים שמתרכזים רק במרכז.

לכן לדעתי עם כל ההערכה לקאסמירו אפשר להגן טוב גם בלעדיו ובהרבה משחקים זה יכול להועיל ולא צריך לפחד להוציא אותו ולהכניס את קובא לדוגמה שגם יועיל לנו קדימה.

קאסמירו מאוד חשוב לנו כאשר אנחנו משחקים בלי קרוס ומודריץ אלא עם קשר התקפי יותר במקום אחד מהם (איסקו או אסנסיו) או כאשר נרצה לשמור על תוצאה, ואםילו ב433 הישן שלנו עם קיצוניים שלא עושים הגנה כל כך, אך עם לוקאס ואסנסיו קיבלנו פריבילגיה לשחק עם קשרים התקפיים יותר.

אני חושב שקובא יכול לעשות את העבודה הזו ב433 בצורה הכי טובה, שהוא מספיק טוב הגנתית ולהשץמש בדריבל שלו וביכולות הפריצה והמסירה בהתקפה כאשר במילא קרוס ומודריץ נשארים מאחור לנהל את המשחק.

לדעתי עדיף לוותר על קרוס מאשר על קאסמירו. לקאסמירו לפחות יש נוכחות הגנתית, קרוס אנמי מידי בשביל קישור של שני שחקנים בלי גרזן לידו. אתמול בגול של באיירן מרסלו היה למעלה, ומי שהיה ליד קימיץ’ היה קרוס שהעדיף להפסיק ללוות אותו ונתן לו מסלול ריצה חופשי.

אני חושב שאנחנו צריכים לשחק 4-3-3 עם שניים מבין אסנסיו, לוקאס ובייל באגפים. רונאלדו בחוד זה בעייתי אם הוא מבודד לגמרי. הוא לא צריך את בנזמה לידו אבל הוא עדיין צריך שני שחקני התקפה יחד איתו ולא איסקו לא בדיוק נחשב כשחקן התקפה.

בעיה נוספת היא שלישיית הקישור שלנו שמאוד איטית ומתקשה לעצור מתפרצות מצד אחד ומצד שני גם לא תומכת מספיק בהתקפה. קאסמירו היחיד בשלישייה הזאת שמסוגל לתת יותר מגול אחד לעונה. קרוס טוב להשתחרר מלחץ אבל מסוגל לבשל רק ממצב נייח. מודריץ’ בנסיגה השנה. הייתי רוצה לראות את סבאיוס או קובאצ’יץ’ על חשבון קרוס או מודריץ’ מדי פעם. על קאסמירו לא הייתי מוותר מול קבוצות איכותיות. ההגנה שלנו לא מספיק טובה כדי להסתדר בלעדיו ברמות האלה.

חבל שזידאן מחק לגמרי את בייל. אתמול עם כל השטח הפנוי שבאיירן השאירה מאחור בייל היה יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי מאיסקו ובנזמה. אם לא הפציעה של איסקו, אסנסיו לא נכנס במחצית ובאיירן כנראה היו מנצחים. זידאן טעה עם המערך ותיקן רק בגלל פציעה. חבל שהוא עדיין לא הפנים שה4-4-2 עם איסקו ושלישיית הקישור הקבועה הופך אותנו לקבוצה הכי איטית בליגת האלופות. מהירות היא פקטור אדיר בכדורגל המודרני, תשאלו את סלאח.

ואחרי כל הביקורת, מגיעה מילה טובה לזידאן שמצליח להביא את הקבוצה מוכנה, מפוקסת ורגועה למשחקי חוץ במגרשים הכי קשים. עכשיו צריך לשכפל את אותו state of mind גם למשחקי הבית.

איסקו כנראה יחמיץ את הגומלין, מה שככל הנראה סולל את דרכם של לוקאס ואסנסיו להרכב (לשמחתי) השאלה היחידה היא קאסמירו-בנזמה לדעתי. הגעתי למסקנה שאני מעדיף שקארים יפתח ויוחלף מאשר שיכנס דקה 60 וייתקע לנו עד הסוף.

ודבר אחר,

לא יאומן איזה זיבלון.

למה היית חייב לנאחס עם המשפט האחרון? האופטימיות הזו לא הולמת אותך.

הבעיה הכי גדולה שלי עם קיילור זו הפאניקה וחוסר הביטחון שהוא משדר. מילא אני והלחץ דם שלי, אבל אם הבלמים מטיסים כל כדור עם ספק קטן וחצי קבוצה פותחת סביבו רצועת ביטחון משל היה נשיא המדינה כדי שהוא יקלוט כדור, זו כבר פגיעה ישירה בקבוצה. כמו כל קבוצה גדולה שצריכה לתקןף ב-90% מהמשחקים שלה, אנחנו לא נקום וניפול על עמדת השוער, אבל מתוך ההבנה שאף פעם לא תהיה לנו הגנה גדולה כולי תקווה שלפחות מהתחנה האחרונה נדע קצת נחת.

אני מבקש, שלא לומר מתחנן, מהקבוצה להחזיק בכדור בדקות הראשונות בברנבאו. מראמוס שינצח בעץ או פלי ויבחר בכדור, מקרוס שירדים עם מסירות לרוחב וממרסלו שימזער הרפתקאות. תנו לנו לעבור לפחות את החצי שעה הראשונה בשקט.

חכימי כ’'כ גרוע?
ואסקז יכול לעזור לו באגף בנתיים.
בכל אופן אני לא חושב שיש משהו שהיה יכול לעצור את ריברי אמש שהיה ביכולת על אם יש איזשהו לבט.

אמרתם פה הרבה ואני שמח שהדיון התעורר לאט-לאט, כנראה אני מהבודדים שכותבים בהתלהבות לפני(לא נגמר הכוח, אה?) ואנשים מחכים לסיום כדי לנתח. בכל-זאת, כמה נקודות:

אני לא חושב שקיילור לקח כדור ששוער גדול לא לוקח, בעיקר הבעיטה לריברי מתוך הרחבה. מעבר לכך, בצד השני של המגרש - היה הרכב מעט הגנתי, לא הצלחנו להחזיק מספיק בכדור והיה חסר שחקן התקפה - לאו דווקא בנזמה, אפילו בייל עם המהירות במתפרצות, ונגד יובה למשל, גם הרכב ללא קארים - כריסטיאנו לא כבש עד הפנדל אבל היה מסוכן בשתי המחציות.

פתיחת משחק מפגרת כמו בגומלין נגד יובה זה קטסטרופה, אני לא אהבתי את האמירה של זידאן שאין לקח ללמוד, הוא אמר את זה לפני המשחק ובראיון אחרי באיירן הוא כבר התנהל אחרת.

לא רק איסקו ייעדר אלא קרבחאל בוודאות, מזל שנאצ’ו חוזר והקבוצה צריכה להיערך מחדש. קאסמירו לא היה טוב אך לא הייתי מוותר עליו במשחק כזה, וגם לא על קרוס ומודריץ’. במשחקים האלה אני כן רואה את התרומה של קרוס נגד קבוצה לוחצת.

דבר נוסף שלא מדברים עליו לדעתי - ריברי היה גדול, כאילו חזר לגיל 25, ללא ספק, הופתעתי, ועם רובן בצד השני המשחק ההתקפי של באיירן היה יכול להיות מפחיד הרבה יותר, הם לא תקפו מהצד הזה חוץ מהרמות לכיוון והגול של קימיך. מצד שני, למטבע יש שני צדדים והיינקס שעלה התקפי בכל הכוח אמנם לא ‘עשה פפ’ כמו ב-2014 אבל כן היה יכול לשלם ביוקר על מערך די רך באמצע הרי חאמס לא נהיה גרזן ברגע[בכלל, משחק טוב שלו אבל לא מצוין, כצפוי הוא לא הראה דברים שונים ממה שהראה אצלינו], ולמרות יום בינוני של הקישור - אולי היינו יוצאים קדימה ועוקצים. מבחינתי אסנסיו בהרכב בגומלין בוודאות וגם לוקאס כנראה כי נאצ’ו הגבר ישחק.

אני חושב שאם לא הפציעה של רובן זה היה אפילו יותר קל. מתחילת המשחק היה נראה שזידאן אמר להם ללחוץ גבוה, הוא לא רצה שהכדור יגיע בכלל להתקפה וזה התבטא הכי טוב במיקום של מודריץ’ שהיו רגעים בהם הוא לחץ על הבלמים וגם דני ומרסלו שהיו מעבר לקו החצי ולחצו חזק מאוד. אהבתי מאוד את פתיחת המשחק אפילו על אף הגול שקיבלנו (רק אני בטוח שקימיך ניסה למסור?).

לדעתי איסקו היה טוב ועד שהבנתי שמדובר בפציעה לא הסכמתי עם החילוף. קאסמירו קצת בנסיגה לאחרונה.

לגבי רונאלדו כחלוץ - זה נכשל פעם אחר פעם שאין לידו אף שחקן עם נוכחות ברחבה. הוא פשוט לא יכול לשחק ככה כבר, כשכל תשומת הלב של הבלמים עליו. הצורך בבנזמה הוא גניבת דעת כי כל חלוץ יתן את האפקט הזה, פשוט אחד אחר גם אשכרה יכבוש גולים משלו, או לפחות ינסה, ולא יתכופף כשמרימים לו כדור.

מעניין מתי אסנסיו יפסיק להיות כזה ווינר.