גומלין 1/2 גמר הצ'מפיונס :: קייייבבבבבבבבבבב אנחנו באים!

אתם מכירים את הנוהל, במשחקים גדולים לפריויו עצמו גם יש פריויו. והפריויו הפעם יהיה ארוך מכולם. כבר למעלה מ-13 שנה האתר קיים, ובחצי השני שלו אנחנו רגילים למעמדים האלה - חצי גמר שמיני ברציפות. ואנחנו אף-פעם לא מתעייפים. כותבים עוד ועוד פריוואים ארוכים באותה התשוקה. הרעב לא יודע שובע. לא אצלינו ולא אצל ריאל מדריד. חלום אחד - שני משחקים - שלוש זכיות(רצופות) בצ’מפיונס. רק מלכתוב את זה יש לנו צמרמורת, ואין ספק בספרדית זה נשמע יותר טוב: (Un gran Sueño - Dos Partidos - Tres Champions (consequtivas. אתם יודעים מה היעד - הגמר בקייב, 26 במאי.

בסמיכות תאריכים כמעט מוחלטת, לפני ארבע שנים נערך הגומלין נגד באיירן בחצי גמר הצ’מפיונס בעונת הדסימה. מחר זה יהיה ב-1 במאי, ואז זה קרה ב-29 באפריל. את ההתרברבות של באיירן על ‘הגיהנום של ריאל’ - כבר פירטנו עבורכם בפריויו הקודם, ועדיין, זה משחק בלתי-נשכח. במשחק הכי גדול שראיתי עד אז בתור אוהד - ריאל מדריד פירקה 4:0 את באיירן מינכן לחתיכות. צמד של ראמוס בנגיחות תוך ארבע דקות עם כל הלב ועוד צמד של כריסטיאנו. כבר במחצית המשחק סגרנו אנחנו החבר’ה דיל אפשרי לגמר בליסבון, היינו כחולמים, ומאז ריאל מדריד החלה את תור הזהב הנוסף שלה והשתלטה מחדש על ליגת האלופות.

לפני גמר הדסימה התחלתי במסורת של טורים אישיים לפני כל גמר צ’מפיונס. והחלום שלי הוא לכתוב עוד אחד כזה. מאז הוולה הבלתי-נשכח של זידאן ב-2002 ועד לגמר הדסימה, חווינו הרבה: כדורגל מהאגדות עם רונאלדו והגלאקטיקוס נגד מנצ’סטר יונייטד| שביעייה בלתי-נשכחת לרשת של ויאדוליד| אליפות הרמונטדות המרגשת של קאפלו| עוד אליפות, עם שוסטר, ופאסיו מושלם של בארסה| ראול עבר את די-סטפאנו והפך לגדול הכובשים בהיסטוריה של ריאל מדריד| פרויקט הגלאקטיקוס2| אליפות בלתי-נשכחת עם מוריניו| אבל התחושה היא שלא היינו שם באמת. אין כמו ליגת האלופות, זה הדבר הכי חשוב למועדון הזה. ריאל מדריד היא ליגת האלופות, וליגת האלופות היא ריאל מדריד…

בדרך-כלל לפני המשחקים האלה בחצי הגמר, כשהגומלין אצלינו בברנבאו - מתחילים לדבר על הטירוף ברחובות לקראת הגעתו של האוטובוס, על רוח המדרידיסימו והמיתוס ששמו חואניטו - “90 דק’ בברנבאו הן זמן מאוד-מאוד ארוך”, אמר לא פעם חואניטו הנפלא, שלא זכה להניף את גביע אירופה. ואילו בעונות האחרונות, שימו לב, להוציא את וולפסבורג ב-2016 - לא צריך שום רמונטדה. ריאל מגיעה לגומלין עם מקדמה ניצחת. היא ניצחה העונה בפאריס, בטורינו ובבאיירן, ולא רוצה להסתבך כמו הגומלין נגד הגרמנים בעונה שעברה, ובטח שלא כמו נגד יובה בברנבאו. הבית צריך להיות המבצר. לא בכל יום המועדון פונה לקהל. “נצטרך אתכם כמו שלא הזדקק לכם מעולם, השחקנים ישאירו את הנשמה על המגרש ונזדקק לכם ביציעים”, אמר המאמן זידאן. אנחנו נעודד מהבית, בכל הכוח, המדרידיסימו מאוחד מאיי-פעם. Hasta El Final - Vamos Real. ואחרון: APorLa13#

וקצת כדורגל:: חדשות טובות היום מצדם של נאצ’ו ואיסקו וערכו אימון מלא. הראשון קריטי מאוד לאור הפציעה של קרבחאל והספקות לגבי אשרף, אך ההשערות הן שזידאן ימשיך במדיניות ולא יסכן את נאצ’ו אחרי חודש פציעה, מה שיביא לכך שלוקאס ואסקס ימשיך כמגן. כריסטיאנו בברנבאו מבקיע בכל המשחקים האחרונים. תמרור האזהרה ניצב פעמיים: גם הגומלין נגד יובה וגם המשחק בעונה שעברה. חייבים להמשיך ולכבוש. האם בנזמה יפתח בהרכב הפעם למרות הבצורת האינסופית, ומה עם אסנסיו? נדע בהמשך.
כמה מספרים: המאזן של ריאל נגד גרמניות בברנבאו: 25-5-3, שניים מההפסדים לבאיירן. כמובן היא ניצחה ב-34 מ-41 משחקי הבית האחרונים שלה, והפסידה פעמיים - העונה ליובה(3:1) והמשחק המסויט נגד שאלקה בעונתו השנייה של אנצ’לוטי שכמעט עלה לנו בהדחה(הפסד 4:3).

ואצל באיירן - ההרכב הצעיר ביותר שלה מאז 1971 - שיחק בשבת וניצח 4:1 את פרנקפורט במשחק לפרוטוקול בלבד. דורך, ואגנר, ראפינייה וסולה כבשו לזכותה. הומלס היה שחקן השדה החשוב ביותר שפתח בהרכב והשלים 90 דק’. גם באיירן מחכה לבשורות טובות מהפצועים שלה. בואטנג גמר את העונה ולא ישחק ולגבי אריאן רובן נותר סימן שאלה גדול,אולי באופן מכוון מצד באיירן. מצד שני, חאבי מארטינז בריא וגם דויד אלבה שהיה חסר מאוד בתרומה ההקפית שלו בצד שמאל והיה מקל על ריברי הנפלא - התאמן וישחק אף הוא.

המשך יבוא… [ אבל ברור לכם שאני לא מסוגל להתאפק, וגם אתם לא. יאללה, הבמה שלכם. #APorLa13]

אני היחיד שיש לו תחושה רעה מאד?
לא זוכר דבר כזה הרבה זמן.

לי תמיד יש תחושה רעה.

בינתיים בבאיירן: בואטנג ואריין רובן כצפוי מחוץ לסגל, אבל אלאבה חוזר.

https://twitter.com/FCBayernES/status/990846753405628416

האמת שהייתה לי תחושה נוראית לקראת הגומלין מול יובה. עכשיו אני דיי רגוע ואין לי מושג למה.
אני מניח שאחרי הבום שחטפנו מיובה בברנבאו השחקנים למדו את הלקח, מצד שני זו ריאל ומספיק שער מוקדם אחד כדי לערער הכל.

אם להיות כנה אני פשוט חושב שבאיירן לא מספיק טובה העונה כדי להדיח אותנו. בטח בהרכב כ"כ חסר (החיסרון של נויר סופר משמעותי בעיני).

לי יש תחושה רעה גם לפני משחק בית מול טנריפה, אז זו לא חוכמה.

יש לנו חיסרון אחד קריטי בהרכב אבל באיירן במצב עוד פחות טוב (וידאל, בואטנג ורובן). בגזרה הזו אני רגוע, רק שלא ניכנס להיסטריה מיותרת אחרי פיגור.

בכל מקרה, מתישהו הריצה המטורפת הזו במפעל תיגמר. העובדה שקרבאחל ואיסקו הודחו רק פעם אחת מליגת האלופות במדי ריאל מדריד וקסאמירו ו-וסקאז אף פעם לא, תראה לנו בעתיד הקרוב כמו חלום רחוק. צריך להוקיר כל רגע.

מסיבת העיתונאים של ראמוס וזידאן הסתיימה לפני דקות אחדות. ראמוס אמר:“מי שיש לו ספקות לגבי ריאל מדריד - צריך לבדוק בארכיון”, והוא סיפר על מרסלו 'יש לי אלף אנקדוטות לספר עליו מאז שהגיע, מדריד הצמיחה אותו כשחקן וכאדם", והקפטן גם פנה לקהל. המאמן זידאן לא גילה האם נאצ’ו ואיסקו יפתחו בהרכב למרות שהתאמנו כרגיל. “המפתח הוא לכבוש שער מהיר ולעשות הכל כדי לנצח בלי שאלות”.

כתבת עדכונים לקראת באיירן מינכן - מיטב החדשות מהבוקר - לחצו כאן| בעיקר על המועדון שרוצה להטריף את הקהל לקראת המשחק וכן על הקרב הקשה של לוקאס ואסקס.

הייתי יותר רגוע אם הגומלין היה משחק חוץ. העונה אנחנו פשוט גרועים בברנבאו. חוץ מהניצחון על פ.ס.ז’ נכשלנו כמעט בכל משחקי הבית מול קבוצות טובות. ברצלונה (בליגה), יובה, אתלטיקו, טוטנהאם וגם ולנסיה לא הפסידו פה. בסך הכל פישלנו העונה ב-12 משחקי בית. זה נתון מטורף.

אני מקווה שאיסקו ובנזמה לא יפתחו. אי אפשר להצליח עם הרכב סופר איטי. קרוס, קאסמירו, בנזמה ואיסקו לא ספרינטרים. גם מרסלו ומודריץ’ לא אצנים אבל לא איטיים כמו ארבעת האחרים. צריך שילוב נכון של מהירות ושליטה בכדור. לא צריך להיות חד ממדיים לכאן או לכאן, זאת הייתה אחת החולשות של ברצלונה בעונות קודמות. בגלל זה בסגל הנוכחי אני מעדיף את קובאצ’יץ’ על קרוס ואת אסנסיו או בייל על חשבון בנזמה. צריך למצוא את האיזון הנכון שיאפשר גם להחזיק בכדור וגם לצאת למתפרצות כשאפשר. עם איסקו ובנזמה יש יותר שליטה בכדור אבל קשה מאוד לצאת למתפרצות. קרוס בכלל לא פקטור במתפרצות.

לבנדובסקי לא ייתן עוד משחק נפל. אי אפשר לתת להם את אותן הזדמנויות שהיו להם במשחק הראשון. אם נאצ’ו לא כשיר אנחנו בבעיה. הוא התאמן ביומיים האחרונים אבל זידאן אמר במסיבת עיתונאים שהוא לא כשיר ב-100%. אם לוקאס ישחק מגן ימני אנחנו נדפקים פעמיים, גם הוא לא מגן טבעי וגם נפסיד אותו בהתקפה ובמשחק הלחץ למעלה.

בקיצור יש את כל התנאים להסתבכות נוספת.

עידכון חדשות: איסקו לא יהיה בסגל שיפורסם ב20:00 במקביל לביבי ואירן.
הפציעה היא בכתף והוחלט לא להיכנס לענייני זריקות ומשככי כאבים.

לא רואה איך אסנסיו לא בהרכב. עוד עמדה אחת פנויה לנאצ’ו, קובא, בייל או קארים.

במצב הנוכחי באיירן זקוקה ל-2 גולים על מנת לעלות. אז היא תבקיע לפחות 2 נגד ריאל הזו.
באיירן עצרה את כריסטיאנו במשחק הראשון, כולנו יודעים מה זה אומר לגבי המשחק השני - אין סרט שהם עוצרים אותו שוב. 1 לריאל.
באיירן צריכה עוד אחד ואכן תשיג אותו אבל לא בלי להפקיר את ההגנה. עוד 1 לריאל.
באיירן נשברת, אסנסיו לוקח את הומלס לטנגו round 2.
3-3 ואנחנו בגמר. You’re welcome.

כותרות העיתונים הבוקר:: הערב מארחים את באיירן!

שער המארקה:

'תהפכו את המקום הזה[הברנבאו] להר געש!'| המארקה ‘הפכו צורה’ ושער העיתון הפעם לרוחב, ואיזו תמונה נהדרת. יצירתיות שהייתה גם לפני המשחק הראשון נגד פאריס עם הכיתוב ‘Respect’ וצילום ה-12 על החולצה| ריאל מדריד מחפשת גמר צ’מפיונס שלישי רצוף ומקווה שהברנבאו יתפוצץ ויספק אווירה מחשמלת| איסקו נופה מהסגל בשל בעיות בכתפיים ולוקאס אמור לפתוח כמגן ימני| בבאיירן מנסים להעפיל לחץ - “שהמשחק יוכרע ע"י השופט ולא ע"י שחקנים”.

בפריויו במשחק נכתב ‘עם אסנסיו ולוקאס בהרכב במטרה להגיע לגמר’, ונכתב שזידאן משחק התקפי ובוטח בקבוצה בלי לדפוק חשבון ליריבה המפחידה שממול. בנזמה יפתח בהרכב וריאל תהיה ב-4:3:3. עוד ציינו שבייל לא רלוונטי והוא על הספסל, כתבו ממש על כל שחקן כמה מילים ושמרסלו הוא עוד אחד משחקני המפתח, מיסטר נוק-אאוט בצ’מפיונס אם תרצו. ובצד שלהם - חאמס חוזר לברנבאו ובמארקה הזכירו מהאקסים האהובים מהעבר כמו מוראטה ומוריינטס. וכרגיל, כתבו כמה מילים על כריסטיאנו ושריאל תהיה זקוקה לגולים שלו מול הענקית מגרמניה.

שער ה-AS:

שער קצת יבש של ה-AS על רקע תמונה ממסיבת העיתונאים אמש שהייתה גדושה. המאמן לא מתעסק בספקולציות מצד באיירן ורוצה להתרכז רק בכדורגל. ‘לא חושבים על ספקולציות או על דברים מוזרים’. זידאן מוסיף שהקבוצה לא יכולה לחשוב הגנה ולהרוג את השעון| באיירן מגיעה ללא רובן ובואטנג אבל עם החידוש העיקרי - דוד אלבה| אצלינו, נאצ’ו נכלל בסגל ואיסקו כאמור לא.

בפריויו ב-AS השתמשו במשפט עתיק היומין של חואניטו ז"ל עם משמעות שונה וכתבו על דרך ארוכה לגמר - “גם עבור ריאל מדריד 90 דק’ בברנבאו הערב הן הרבה זמן”. נכתב שבאיירן מגיעה מאיימת אך ללא רובן ובואטנג ושנאצ’ו נמצא בסגל למקרה חירום אבל כנראה שלוקאס ישחק. ריאל מדריד לא ניצחה העונה אף קבוצה משש הראשונות בספרד במשחקי הבית והתקלה נגד יובנטוס מדליקה נורה אדומה. על בנזמה כתבו, כרגיל ‘מספרים אדומים’ ושאם כריסטיאנו יהיה טוב לידו אז חזרתו להרכב היא סבירה.

פול ברייטנר היה מרואיין מבוקש בתקשורת הספרדית, בראיון ל-AS השחקן ששיחק בשתי הקבוצות - שתי קדנציות בבאיירן(1970-1974, 1979-1983) ומעבר לריאל באמצע(1974-77) מפרשן את המשחק - “ריאל מדריד חייה על ההתקפה שלה, יש לה בעיות גדולות בהגנה”. ברייטנר מספר שהונס הגיע למדריד כדי לפגוש אותו כששיחק בקבוצה ורצה ללמוד איך ריאל מדריד מתנהלת. על לבאנדובסקי - “הוא ישחק בצורה שונה מאשר במשחק במינכן, הוא שחקן גדול ורעב שמודע לביקורת הקשה שהייתה עליו”.

הפריויו המלא שלנו למשחק - בהמשך!

image

הפריויו המלא למשחק:: ריאל מדריד נגד באיירן מינכן

בנק’ קצרות:

• הדיסוננס של ריאל מדריד בברנבאו העונה - לא ניצחה אף קבוצה בליגה ממקומות 1-6, לא ניצחה בגביע שם הודחה דווקא בגומלין ביתי, ובסה"כ 12 משחקים בבית הסתיימו ללא ניצחון.

• הלקח מהמשחק נגד יובנטוס, הזכרונות מבאיירן בעונה שעברה והרצון של זידאן לצאת מהמנהרה מלוע של תותח עם יותר נחישות מאי-פעם. עוד מנטרות: ריכוז, מחוייבות. להבקיע בלי להסס ולחשוב.

• כריסטיאנו מחפש את הניצחון המאה שלו בליגת האלופות. עוד מספרים: ריאל עברה 17 פעמים יריבות מגרמניה.

• לגבי ההרכב, כולם יודעים, לוקאס מגן כנראה, אסנסיו בצד ימין יעזור לו ובנזמה בשפיץ.

• בבאיירן קצת התהלמו - מולר אמר שהמשחק בעונה שעברה עדיין יושב להם בראש ועם כועסים על שני שערים מנבדל. היינקס אמר ששחקנים גדולים צריכים להכריע את המשחק ולא השופטים - לחץ פסיכולוגי.

• ביקורת על לבאנדובסקי - מצד ‘הבילד’ וכן שחקני עבר גדולים כמו אוליבר קאן וליזארזו. בברנבאו יש לו שער בפנדל - אשתקד, ו-4 הפסדים סה"כ.

• מקצועית - דוד אלבה חוזר, אגף שמאל במלוא הדרו, אבל אריאן רובן פצוע כמובן.

• חאמס אומר שאין לו טינה או כעס כלפי זידאן, הוא זוכר לטובה את התקופה בריאל, יהיה מרגש עבורו לחזור ושהוא בסה"כ רוצה לעזור לבאיירן להעפיל לגמר.

אתם מכירים אותי כאיש של מילים, ובכל-זאת: מתוך הפייסבוק שלי:

במקום שאכתוב כאן עוד טריליון מילים על המשחק הגדול היום - פרומו ענק-ענק-ענק למשחק הערב, מרגיש כאילו אני עשיתי אותו. ‘הגול של ראול הכי מרגש(נגד ולנסיה, 2000)’| ‘וואו, דמעות, מה זה הדבר הזה?’ - הנה תגובות של שניים מאבות הקהילה שלנו, בלי להזכיר שמות. המוזיקה הדרמטית ברקע, הספרדית הקדושה(מבין כל מילה), הטקסט עצמו - ‘בעולם ראיתי הרבה מלכים - אבל אף אחד לא כמוך(ריאל מדריד)’'אף-אחד, ואני חוזר - אף-אחד לא יוכל לקחת את הגביע ממך’'זו הדרך שלנו, ‘זה הערב שלנו’'אנחנו יודעים איך לסבול, אנחנו יודעים איך לנצח’, הרגעים המצמררים אם זה הדסימה שלא משעמם אף לראות וגם העונה - המספרת של כריסטיאנו, הגומלין נגד יובה…[אופס, יצא לי מליון מילים].

אחד הפרומואים היותר טובים שראיתי, צמרמורת מובטחת לכל מדרידיסטה אמיתי. אל תחמיצו, באמת, 3 דקות של טירוף. ואמוס!
#AporLa13

שעה וחצי לגומלין נגד באיירן - עדכונים אחרונים::

בשעה זו, כמיטב המסורת, המדרידיסטאס בטירוף ומציגים את הפריויו לאווירה המחשמלת שתהיה הערב בברנבאו. האוהדים מקיפים את רחובות מדריד ליד האצטדיון ושרים את מיטב השירים הנהדרים. כולנו מחכים לאוטובוס בעצם. התמונה מעודכנת לדקות אלה, את הוידאו בהמשך אל תחמיצו|

מעבר לכך, עדכונים אחרונים לקראת המשחק:: במארקה כתבו על ‘צעד גדול לפני אחרון בדרך לתהילה’, כלומר 90 הדק’ האחרונות לפני קייב. ציינו שם את הקבוצות האחרונות שהגיעו לשלושה גמרים רצופים בצ’מפיונס - יובה בין 1996 ל-1998 בין היתר, ומעבר לכך לא נרחיב| כריסטיאנו מחפש להמשיך את הרצף בברנבאו שעומד על תשעה משחקים רצופים בהם הוא כובש, בין הקורבנות: פאריס סן-ז’רמן, אתלטיקו מדריד ויובנטוס| במארקה כתבו על 'קרב של שערים’ וציינו שבשש העונות האחרונות ריאל ובאיירן, תמיד אחת מהן - היו הכובשות המובילות במפעל. בעונה שעברה: ריאל כבשה 36 שערים, ההתקפה הטובה ביותר, וכך היה גם בעונת הדסימה 2013/14 אז כבשה 41, ב-2011/12 ריאל ובארסה שהגיעו לחצי הגמר כבשו שתיהן 35 שערים. באיירן כבשה 30 שערים ב-2015/16, 33 ב-2014/15 ו-31 בעונת הטרבל שלה| מעבר לכך, בנזמה כבש רק פעמיים בחצאי הגמר: ב-2012/13 עלה מהספסל בגומלין נגד דורטמונד והבקיע את הראשון ב-2:0 שלא הספיק, וכן נגד באיירן את שער הניצחון בברנבאו לפני ארבע שנים.

ההרכבים יפורסמו עוד 45 דק’ בערך. נתעדכן

https://twitter.com/marca/status/991360343334182912

גם חאבי מרטינז בחוץ.

יאללה שיתחיל כבר

:open_mouth:

מבסוט ממש על ההרכב. סליחה על הניחוס. מקווה שקובא יחזיר על האמון

יא רבאק. הצלחה מסחררת או כישלון מפואר.

אני לא מאוהב ברעיון של לוקאס כמגן,הוא מהיר ויכול לעזור להתקפה מצד אחד,אבל מצד שני ריברי יכול לאכול אותו בלי מלח.
שאר ההרכב מצויין מבחינתי.

קובאצ’יץ הורכב כנראה במחשבה על מתפרצות.
אמנם הפתעה ענקית של זיזו עם הספסול של קאסמירו, אבל לא הימור מטורף. הקישור עדיין מעובה. נקווה שלוקאס יסתדר ובנזמה לא יהרוס. מקסימום נאצ’ו.

יאללה!