מחזור 1 בספרד: פותחים את 21/22 עם 1:4 באלאבס (בנזמהX2, נאצ'ו, ויניסיוס)

וניסיוס נראה שמתפתח להיות השחקן הגרוע הטוב בעולם.

לא יודע מה אנצ’לוטי אמר לו אבל אם ימשיך ככה הוא יהפוך לשחקן מצויין.

כפי שאמרתי מזמן שעם אנצ’לוטי נשחק כדורגל יותר טוב וננצח יותר בקלות, ולמזלו גם מסי כבר לא כאן אז הסיכוי שיזרוק עוד אליפות לפח הפך לקטן.

מיליטאו עם כמה נורות אזהרה, אבל רק משחק ראשון אז נוותר לו.

כשהולך להרכב אז הולך למחליפים. שחקן משלים זו הפוזיציה הראויה לו כרגע. אם לא נשים עליו מטען שלא יוכל לעמוד בו - אולי יצליח. לצפות ממנו להוביל, כרגע, אין לכך סיבה

איזה פשע זה לא להביא עוד בלם ולסרס את אלאבה במרכז ההגנה, שמיים וארץ ממנדי ומרסלו.

לדוד אלאבה יש רגל שמאל מאוד מדויקת. ההרמות שלו היו מסוכנות מאוד. מקווה שזה יקרה יותר ויותר במהלך העונה. זה כמובן קשור גם לעמדה שבה ישחק אבל בהחלט מעורר תקווה.

מעניין איפה סאנטי יאגו, רוב הסיכויים מאוכזב שניצחנו רק 4-1

כמה התגעגעתי להנות סוף סוף מכדורגל. המחצית הראשונה נפתחה כמו ריאל של זידאן, אבל במחצית השניה זו הייתה ריאל הישנה של אנצ׳לוטי. מבחינתי כוכבי הערב:
נאצ׳ו - המצטיין, הסלע והמנהיג הספרדי החדש בהגנה. כמה לב יש לשחקן הזה, אי אפשר שלא להתמוגג ממך.
אלבה - הופעה סולידית בתור מגן שמאלי. שחקן מנוסה שיודע ללחוץ ומכיר את העבודה.
קארים - סוחב את העגלה כבר עונה שלישית מאז עזיבת הפנומן הפורטוגלי. פשוט מדהים מה שהוא עושה.
ואמוס ריאל!

איך התגעגעתי לכדורגל התקפי.

נראה שאנצ’לוטי מנסה לשלב את כל ה’גלקטיקוס’ ביחד ל’חלק’ את אור הזרקורים, להוריד מעמסה וציפיות מהכתפיים מאינדיוידואלים ועל הדרך להמריץ את הספסל.
למד מסוף הקדנציה האחרונה שלו דבר או שניים שטחינת סגל עד דק כל העונה לא ממש מועילה.

ההגנה בעייתית משהו. לא משהו שלא חווינו בימי הגוליאדות העליזים.
נקווה שדני יחזור במיטבו (אני סקפטי) ואלאבה את מיליטאו יספקו את הסחורה.

הסבה של מנדי לעמדת הבלם תסגור את הפינה לטעמי. יש לו כל מה שצריך בלם טופ.

הבעיה היא שאנחנו תקועים עם 3 מגנים שמאליים מלבדו. אין לי בעיה שיתחלף עם מנדי בעמדה, או שפשוט ימכרו את הצרפתי.

• אלאבה, קאסמירו, פדה, מודריץ’, הזארד ובנזמה - כולם נראו היום כמו קראקים. המצב טוב אך שברירי כשמסתכלים על הגילאים פה, וכמובן אדן הזאר שכרגע אי אפשר לסמוך עליו בכלל.

• זה רק המשחק הראשון, והיו על המגרש אתלטים “מהבית” כמו אלאבה, מיליטאו ופדה וואלוורדה, אבל אפשר היה לראות שיפור בכושר הגופני ומשחק הלחץ.

• הסגל חייב דילול.

כן ולא. הוא נמוך וטיפש לבלם+ הוא לא שיחק שם בחיים. אם זורקים את העונה הזו לפח אז סבבה, אחרת הוא ומיליטאו זה שייקי במיוחד.

מרסלו פנסיונר וחבל שלא עזב, מיגל מוכשר וחבל שלא הושאל למקום שהוא יקבל בו דקות על בסיס קבוע. מנדי ואלאבה זה בסדר בהתחשב בזה שאלאבה יכול לכסות גם עמדות אחרות אבל כרגע זה מנדי ומרסלו, כשאלאבה בלם.
ואז אתה נזכר שזה המאמן ששיחק עם קרוס כקשר אחורי ואין סיכוי שמרסלו יראה יציע ומנדי ספסל.

לא יודע מי המשוגע שישים על מנדי 50+ מיליון.

חוץ מהמובנים מאליהם שמנסים להוציא אותם?
חכה, זה משחק ראשון עם מינימום פציעות. במהלך העונה שחקנים יעדרו ואז זה לא יראה כזה הרבה. להזכירך שנה שעברה (קורונה, הזויה, מה שלא נרצה) שיחקו אצלנו לא מעט ילדים מהקבוצה השניה. זה לא המצב האידיאלי.

image

“האושר הפשוט”| כדורגל לא רע בכלל במחצית השנייה, גוליאדה בערך (שתי רביעיות בלבד כל העונה שעברה) - אין תלונות. וזה עוד כשלא ראינו כדורגל מהזאר ובייל לדעתי, הם מסוגלים לקצת יותר - הם סיפקו בעיקר מוטיבצייה. אני חושב שהקבוצה הזו צריכה לעוד קצת ביטחון וקצב משחק, הספסל היה נראה טוב על הנייר. אני לא רוצה ולא נכון להפריז בשבחים הרי ברור שכאשר מגיע השער הראשון אז היריבה תפקיר את העורף והכל קל יותר. אני עדיין חושש העונה מהרבה 0:0ים קשים ואין לי משהו ששמתי עליו את האצבע למה זה הצליח הפעם ומה עשינו טוב יותר כביכול. אבל מבחינתי הוותיקים עדיפים כרגע וכמו שהתחלנו את המירוץ לאליפות - בנזמה התחיל את המירוץ לפיצ’יצ’י. הייתי רוצה לראות את פדה עושה 2-3 פריצות כאלה בכל משחק. כמו ילד בשכונה שהחליט “עכשיו האמיתי”.

שתי נקודות נוספות:
אני בהחלט חושב שאחרי 90 דקות נסגר כבר הדיון. דויד אלאבה מגן שמאלי וורלד קלאס לכל דבר כפי שידענו. משחק עם הרבה מוטיבצייה ותשוקה ולוחץ גבוה. מהיר, שקט, לא רע בהגנה למרות שלא ממש עמדנו טוב טקטית. אין ולא יהיה כמו מרסלו אבל אנחנו צריכים את אלאבה בצד שמאל והוא יתרום כמעט כמוהו בימים היפים. מנדי עם שפשוף ואימון כן יכול להתאים לבלם.

ואם כבר הגנה, אני בטח לא אכנס במיליטאו על השגיאה שלו ואני אוהב שהוא לוקח ללב את הטעויות האלה. אבל בלי קשר בכלל ראיתם מי הצ’יף והבוס של ההגנה - קוראים לו נאצ’ו. פארטידזו. כמה כדורים הוא חסם עם הגוף? לחץ גבוה וניצח בכל המאבקים נדמה לי חוץ מאחד. השחקן הכי מרגש בסגל כבר אמרתי ואיזה כיף לראות אותו כובש, זה בונוס ענק עבורו, למדרידיסטה הענק הזה. לא מוותר עליו, הוא באנקר אצלי. אומרים שתמונה שווה אלף מילים. אז הנה התמצות של כמה נאצ’ו גדול. הלב והנשמה, התשוקה והמוטיבצייה, האמונה שהוא מסוגל לכבוש. הבוס שלנו בהגנה שגם התכבד בשער מרגש, עד טיפת הזיעה האחרונה. תמיד יאמין וירוץ יותר מזה שמולו.

אף אחד, כי הוא לא שווה 50. שישימו 25-30 והכל בסדר.

גב, בהינתן אמבפה, יש לנו 8 שחקנים על שלוש עמדות - בלי לספור כמובן את מריאנו, לוקאס ואסקס ואריבאס. הייתי מעיף את אסנסיו ויוביץ’ ומשאיר שישה שחקני התקפה בכירים, בנוסף ללוקאס ואריבס. שרודריגו יעשה הסבה לעמדת החלוץ.

מחצית ראשונה - חבל שהפגרה לא נמשכה.
מחצית שנייה - כמה טוב שבאתם!

לא יכולנו לבקש פתיחה יותר טובה לליגה. עם 3 משחקי חוץ רצופים אפשר בקלות להיכנס לבור ולרדוף אחרי כולם כבר מהמחזור הראשון. טוב שלא נפלנו פה. שנה שעברה נשרקו מלא פנדלים נגדנו והיום בקלות היינו יכולים להיות כבר עם 2 פנדלים לחובתנו. מיליטאו איבד ריכוז ולוקאס עוד לא למד לשמור את הידיים מאחורי הגב ברחבה.

אהבתי את הבכורה של אלאבה. טוב בהגנה, טוב בהנעת כדור, בישול. הוא נראה מחובר לשחקנים, התאקלם מהר.

אם ככה הקבוצה נראית במחזור ראשון עם כל החלודה אז יש למה לצפות העונה.

הזאר עם בישול גדול, ויני נראה מצוין בדקות שלו.

ואלוורדה עם פריצה שהעלימה את כל ההגנה של אלאבס. כיף שיש קשר שיכול לפרוץ עם הכדור. קרוס נתן עונה גדולה שנה שעברה, אבל אני לא אוהב את סגנון המשחק האיטי והמבוקר שלו. שלישיית קישור עם ואלוורדה הרבה יותר מגוונת ומהירה.

אנצ’לוטי בא מהפרמייר ליג אז הוא לא מורגל שיש 5 חילופים. החליף את הזאר ובייל תוך שתי דקות וביזבז שתי פעימות, במקום לעשות חילוף כפול. בסוף נאלץ לעשות חילוף משולש בדקה ה-88. יש לנו הרבה שחקנים מעל גיל 30. קרלו יהיה חייב לחלק כוחות בצורה חכמה.

בריאל מדריד לא מוכרים שחקנים שלא מוקצים בהפסד, יותר מזה- יחכו 5 שנים ויתנו למנדי להפוך לכזה כדי לשחרר אותו בגרושים לפני שימכרו אותו גם ב40 מיליון.

תודה לאל שאתה לא מאמן את ריאל מדריד.
לא מבין איך איסקו נחשב בעיני מישהו עם עיניים בראש לשחקן שיכול לתרום משהו,ועוד במקום ואלוורדה שהוא כל מה שאיסקו היה מת להיות.

אין שום סיבה למכור את מנדי לא ב-20, לא ב-40 וגם לא ב-50 מליון. כרגע עם כל המליון מגנים שמאליים שלנו הוא אחד מהטופ 2 ואין סיבה שלא יישאר להתחרות על ההרכב. אלאבה היה מעולה אתמול, אבל מנדי טוב ממנו בהגנה ובהחלט יש מה להשתמש בו.

מנגד, למה מיגל לא יצא להשאלה זה לא ממש ברור לי. הוא עושה רושם של שחקן עם המון פוטנציאל ולא נראה שיש לו מקום ליותר מדי דקות העונה.

לגבי המשחק עצמו, מחצית ראשונה בניחוח עונה שעברה, מחצית שנייה טובה מאוד אבל זו רק אלאבס. ואפילו מול אלאבס ההגנה נראתה נורא. אני עדיין בטענה שהיא רחוקה מלהיות מספיק טובה ובלם להרכב חשוב כמעט כמו להביא את אמבפה. אני לא סומך עדיין לא על נאצ’ו ולא על מיליטו ולטעמי הראשון מעולם לא היה שחקן ברמה של הרכב בריאל, והשני עוד לא הוכיח כלום.

איסקו עוד ישחק הרבה ויתרום הרבה, אתמול מחצית ראשונה וואלורדה היה הכי חלש על המגרש, עשה פריצה מדהימה אחת מחצית שנייה.
כתבתי עם ההחתמה של אנצ’לוטי שזה טוב ונחזור לשחק כדורגל יפה ולהביס קטנות, לא האמתם וזילזלתם והנה משחק ראשון רביעייה קלילה.
קל מאוד להתפרץ לדלת פתוחה, לראות את הנולד זה כבר משהו אחר.
איסקו עוד ישחק הרבה העונה.

אני כנראה פותח פה לשטן, אבל היה מרענן לראות את הגישה של הזאר אמש. הוא לא עשה יותר מדי (חוץ משתי מסירות עם העקב) וייתכן שכבר לא נראה ממנו את הולכות הכדור ששברו הגנות באנגליה, ובכל זאת מרגיש שלראשונה מזה שנתיים הוא שיחק בלי פחד להיפצע. לא ברח מהכדור, לא נמנע להיכנס למאבקים, ניסה לקחת על עצמו יותר וחשב על איך לעזור לקבוצה יותר מאשר איך לשמור על הקרסול שלו.

נכון שמוקדם להסיק מכך לגבי ההמשך והביטחון העצמי שלו עדיין רחוק מאוד ממה שהיה בעבר, אבל יש פה שביב קטן של אופטימיות מבחינתי. מקווה מאוד שנראה המשכיות גם אם אני לא בונה על כך ב-100%.

לפני שאתה קושר לעצמך (ולגב שהקדים אותך) כתרים, כדאי לחכות קצת יותר ממחזור אחד מול נמושה. בסוף, אנצ’לוטי הוא לא קוסם, והסגל ומגבלותיו משחקים תפקיד משמעותי. הוא אומנם פחות ציניקן מזיזו בשנים האחרונות, אבל בוא לא נגזים. אנחנו רחוקים פציעה-שתיים מלהיות חסרי אונים לחלוטין בהתקפה, והחוליה הקדמית שלנו מתקשה לעמוד בקו הבריאות כידוע (חוץ מקארים, ואצלו הגיל עשוי להשפיע באיזשהו שלב ולשנות את זה). מה שכן, אלאבה בהתקפה במקום מנדי זה שדרוג פסיכי לחלוטין.