מחזור 1 :: פותחים עונה מול וולבס (שני, 22:00)

בקיץ 2023 נפל דבר בכדורגל העולמי. שנים ארוכות התרגלנו למצב שהתקבע בתודעתנו הקולקטיבית כאוהדי כדורגל אירופי. מה שהתרגשנו ממנו כאוהדים צעירים הפך במהרה למסורת שבתור אוהדים בוגרים הפכנו קנאים לשמירתה. קיץ 23 הרעיד את אמות הסיפים ומסמל, אולי, את סיום הרומנטיקה בכדורגל, האהדה הפשוטה, את קץ עידן התמימות. עם כל הקושי שבדבר עלינו להכיר בכך - פיל ג’ונס עזב את מנצ’סטר יונייטד.

ואחרי שכבר יבשו עינינו מלבכות, עלינו להתכונן לעונת 23/24 המרגשת. עונתו השניה של המנג’ר המרגש ביותר שנחת אצלנו מאז פרישתו של הסר. לא הראשון שהראה דרך, אבל הראשון שהראה דרך שאנחנו אוהבים. את הדרך הזו טן האח ניסה להמשיך בקיץ עם שלוש החתמות (בינתיים) 100% שלו, בלי עיכובים ובלי התפשרויות.

מאחר ואת הוילנד אני לא באמת מכיר והוא ילד בן 20 שבא לפרמייר ליג כך שאין מה לבנות עליו הרים וגבעות בשלב זה, ועל מאונט נהנתי לרדת בכל משחק של נבחרת אנגליה בשנים האחרונות, נתעכב לרגע על הרכש השלישי - השוער אנדרה אוננה.
עם כל הכבוד לפיל ג’ונס, השריד האחרון האמיתי לאליפות פרמייר ליג, דויד דה חאה, הועזב באלגנטיות השמורה לחברי כנסת ישראל. דה חאה והפקס נתן למועדון את מיטב שנותיו ולפרקים היה השוער הטוב בעולם. חסרונותיו מוכרים, ובשנים האחרונות נחלשו במעט גם יתרונותיו, והחלפה, או לפחות תחרות ראויה, הייתה מתבקשת.
אך האם אוננה הוא האיש למשימה? טן האח התעקש על שחקנו לשעבר בעיקר משחק הרגל המשובח, שאמור לעזור לנו לבנות התקפות ולהתמודד עם לחץ גבוה, מה שבפירוש לא יכלנו לעשות עם דה חאה. בנוסף, ראינו את אוננה צורח על מגווייר וזה תמיד נחמד. אך בנוגע לעבודת שוערות פרופר, בוודאי בליגה פיזית כמו הפרמייר ליג, קיימים סימני שאלה. בעבר היה לנו שוער עם משחק רגל טוב שייצר בעיקר בידור לאוהדי ליברפול ופחות נחת לאוהדי יונייטד. חסרון מרכזי נוסף של דה חאה, והגרוע ביותר בעיניי, היה כדורי הגובה. האספקט הזה במשחק של אוננה זוכה להתעלמות, ובליגה שחצי מקבוצותיה בונות על כדורי גובה כשיטת משחק, זו עלולה להיות בעיה. כדאי להתאזר בסבלנות כי ייתכן שנשלם את שכר הלימוד של אוננה בחודשים הראשונים.

אוננה הלבן?

אבל למה להיות פסימיים כשיש הרבה סיבות לאופטימיות כגון:

1. אלחנדרו גרנאצ’ו - איך יודעים ששחקן כדורגל צעיר הוא פוטנציאל אמיתי ולא ינוזאי? כשהוא משחק בנבחרת עם מסי בגיל 19? כשהוא מבשל וכובש שערים כמעט בכל משחק, גם כמחליף? לא ולא. כשהוא מגיע אליך במייל בפרסומות של נייקי. גרנאצ’ו סימן וי על כל הנ"ל ועשוי להיות האקס פקטור שלנו העונה, כשסאנצ’ו נראה כמו הצל של הצל של הצל של החושך וראשפורד נאלץ לשחק חלוץ.
  2. קישור - אני אמנם לא חסיד של מאונט אבל נקודת התורפה בקישור שלנו בעונה שעברה הייתה הכשירות של אריקסן. מאונט בא לעבוד ואיתו הקישור יהיה הרבה יותר דינמי. כמו כן, פרד עזב וכנראה יגיע הקצב של המלך סופיאן אמרבאט שבמשחקים גדולים ייצור מרכז שדה די רצחני עם קאסמירו. יהיה מעניין.
  3. ראשפורד, ברונו, מרטינז, וראן, שואו, ביסאקה, אריקסן, מקטומיניי ומעל כולם טן האח. התגעגענו.

שתהיה עונה מוצלחת.

משכו אותנו עד יום שני בלילה , ההתרגשות כבר בשיא.
בא לי שנתחיל השנה לפרק קבוצות , בשנה שעברה היו יותר מדי משחקים שהשאירו אותנו על קוצים .
כדי שזו תהיה עונה מוצלחת , ראשפורד יצטרך להישאר באותה פורמה , אנתוני למצוא את רגל ימין ואת החדות והוילנד יהיה חייב לעבור את ה-10 שערים ( יקרה עם כל ההזדמנויות שיקבל ).

מאונט הוא סימן שאלה ומפתח מבחינתי , יוריד עומס מאריקסן ויתן דינמיות .

וולבס מהצד השני איבדה שחקני מפתח ולא אמורה לגרום לצרות .

וולבס איבדה שחקני מפתח זה אנדרסטייטמנט… וולבס צריכה לשנות את השם שלה לפאפיז…

הרכב טוב בלי שטויות של ברונו באגף , צריכים לתת הצגה ולהפסיק עם ה1-0 האלה .
גראנצ’ו מבקיע היום .

מאונט נראה כמו הפח אשפה מנבחרת אנגליה.
צ’לסי מגחכים בשמחה.

מעניין אם וולבס יכולים לשחק באינטנסיביות הזאת 90 דקות, עד עכשיו הם מאוד מרשימים.

עד עכשיו יונייטד נראית הדלס צ’יקן, אינלי מושג איך הם נראים ככה. מאונט לא מחובר ואני עדין. גרנצ’ו מאוד בוסר, וההגנה פשוט לא קיימת.

מחצית אומללה.
ברונו מראה לשחקנים איך קפטן לא צריך לשחק , כל כך לא מורגש .
גראנצ’ו חלש מאוד , כל פעולה שלו הולכת הפוך.

טן האח צריך לאפס את האדישים האלה , אני רואה את ניוקאסל ואומר מה חטאנו שאנחנו נראים ככה .

בדרך כלל בתחילת עונה לקבוצות לוקח זמן להתחבר והן לא מציגות את היכולת הרגילה שלהן על ההתחלה, כך שהפער בין סיום עונה אחת לתחילת העונה הבאה מורגש. ורק אצלנו שנה אחרי שנה פותחים את העונה חרא בדיוק כמו שסיימנו את הקודמת. גלורי גלורי.

המשכיות זה שם המשחק… זה אחת המעלות של טן האח.

אז הוולבס יכולים להשתפר עוד?

כמו שאתם נראים עכשיו אין סיכוי שתזכו במקום השני העונה.

כבר רצחת אותנו :sweat_smile: ??

יצאנו בשן ועין. אין לי מושג באיזה עולם הקלוזליין הזה של אוננה לא פנדל. גם נתן בירטוז וגם בכדור גובה, לזה לא ציפיתי.

איזה בזבוז של שעתיים מחיי

מה רע לזכות במקום השני בליגה?
לטעמי צריך להנהיג צלחת אליפות למקום השני.

אני לא יודע מי הייתה יותר גרועה. ההגנה שלכם או ההתקפה של וולבס ובשלב זה אני מפחד לשאול.

תמיד כיף לפתוח עונה עם ניצחון, אני שמח שרפאל ואראן היה זה שסידר את העניין אבל מנצ’סטר יונייטד לא הייתה מספיק טובה נגד וולבס, לא ראית דומיננטיות מספקת ביחס למשחק בית. האמצע היה מרגרינה לחלוטין כמו בימים חשוכים, קאסמירו עם ערב די גרוע והשיא היה כששחקן וולבס ששכחתי את שמו דהר ודהר ודהר ודהר ואף אחד לא הפריע לו והוא סיים עם בעיטה מדויקת אבל דרד’לה כזה. גם ברונו וראשפורד היו בינוניים. אני חושב שהקבוצה כן מרגישה בטוחה עם אוננה בשער. אפשר לציין את הכניסה הטובה לעומק של אנתוני וכמעט השער בצ’יפ. וואן ביסאקה חרש את הקו יפה אבל גם בערב גדול אתה לא ממש מקבל ממנו תרומה התקפית אמיתית וזה יותר מוכיח עד כמה החברים שלו היו גרועים. גראנצ’ו מהיר ונמרץ ובצעד ראשון הוא מחסל שחקני הגנה, אבל בלי מספיק תאכלס אתמול.

איזה הופעה , אלוהים ישמור - זה היה הרבה יותר גרוע מההפסד לברייטון בשנה שעברה .
אני לא מצליח להבין מה הם עושים באימונים אצלנו כי כזאת הופעה גרועה של הקישור שכללה מרווחי ענק בינו לבין ההגנה והפקרה של שחקנים שרצים עד אוננה לא יצא לי לראות מקבוצה עדיין.
טן האח חייב לשפר טקטית , הוראות לקאסמירו להישאר נמוך יותר ולמאונט להתאפס על עצמו אחרת שישב בספסל .
ההתקפה שלנו איכשהו נראתה גרוע יותר משנה שעברה ואני חשבתי לתומי שזה לא יכול להידרדר משם.
לגבי הפיצוץ של אוננה , הייתי בטוח שיתנו פנדל ואני לא מבין בכלל איך שוער יכול לטעות בטיימינג בצורה כזו.

ניצחון עצוב מאוד ; לא קונה את הבולשיט של טן האח על וולבס הרשימה בקדם עונה - זו קבוצה שתחטוף בראש מקבוצה רצינית .

מלבד הביקורת המוצדקת על הקישור הפרוץ וההתקפה התקועה, ברמה האינדיבידואלית דווקא שחקנים שעליהם בדרך כלל סומכים בעיניים עצומות אכזבו. ברונו באמת היה נוראי (ועדיין הפעולה הטובה היחידה שלו במשחק יצרה את השער), אבל דווקא מרטינז ממש הפתיע לרעה, מחצית נוראית שלו. אם את מגווייר היו עוברים כמו שקונייה ניער את מרטינז על החצי במחצית הראשונה הוא היה נצלב פה שבועות. חילוף חשוב של טן האח שמראה שוב שהוא לא דופק חשבון. גם גרנאצ’ו היה חלש מאוד וסאנצ’ו היה טוב ממנו כשנכנס.
ביכולת הזאת נחטוף גם מטוטנהאם במחזור הבא שלא לדבר על ארסנל בתחילת ספטמבר.

הצהוב המוקדם והמיותר שלו בתחילת המשחק פגע קשה המשחק ההגנה של יונייטד, לאחר אותו צהוב היו כמה וכמה מקרים שהוא היה יכול למנוע מתפרצות אבל לא תקף חזק את הכדור כי פחד מצהוב שני, כנראה בגלל זה גם הוחלף.