מחזור 1: פותחים את עונת 23/24 עם 0:0 מול חטאפה בחוץ (ראפיניה וצ'אבי הורחקו)

מסכים שהוא לא יצר כלום, אבל הוא היווה סכנה. לא באתי פה לסנגר על עבדה אלא להמחיש כמה ההתקפה שלכם מסורסת בלי מהירות. אפילו עבדה, פאקינג עבדה, נראה כמו הדבר הכי מסוכן אצלכם.

דברי הצ’אבי -

לשם ההשוואה, כדי שנדע להבא -

לא יד -

כן יד -

עד עכשיו אני לא מבין איפה השופט ראה שם יד. מזווית מסוימת רואים בבירור שהכדור נגע לו בחזה. וזה תוך כדי ששחקן חטאפה דוחף את גאבי, שאמור להיות פנדל בפני עצמו לפי החוקה. בתמונה שאייל הביא רואים שהוא גם תופס לו בחולצה.
לפני המשחק של בארסה, ראיתי את ויאריאל-בטיס, והיה שם שיפוט כמעט מושלם. כולל נגיעת יד אקראית ברחבה של מגן שלא נשרק אליה פנדל. כולל צהובים איפה שצריך. יש שופטים טובים, הבעיה זה שיש מלחמה בין טבאס לרוביאלס ושיש שופטים עם אג’נדה משלהם. איך סוארז לא הורחק אחרי 20 דקות אני לא מבין.

יאמאל ב 25 דקות על המגרש יצר שני מצבים של גול. לא רק שיש לו דריבל, יש לו גם ראיית משחק מדהימה.
פדרי היה חלש , אבל פרנקי היה ענק… גם מעמדת הבלם אחרי ההרחקה הוא יצר המון סכנה.
אבדה באמת נראה כמו דמבלה לעניים, אבל הוא בן 20, לא 26, ולא עלה לנו 140 מיליון. אני בסדר עם שחקן כזה בסגל, אולי הוא עוד ילמד. אם לא, גג יהיה ויניסיוס :stuck_out_tongue_winking_eye:
באלדה איכזב, לא תרם כלום בהתקפה, גם כשהיינו ב 11 שחקנים.

המשפט האחרון מדבר בעד עצמו.

ראיתי היום את המשחק של טוטנהאם נגד ברנטפורד וחצי מליברפול צ’לסי, זה פשוט מוצר אחר. כל מה שיש בליגה הספרדית קרוב יותר לישראלי מאשר לאנגלי מבחינת מוצר.

אולי אם ייכנסו בעלים אמריקאים עם מנטליות אמריקאית לספרד יש סיכוי שהעסק יתהפך. לא מתכוון בעלים אמריקאים כדוגמת יונייטד אלא כאלו שרוצים ומונעים מהרייטינג ומהכסף ונותנים לקהל בדיוק את המוצר שהוא מצפה ממנו.

לא נשאר הרבה מהליגה הספרדית.

אני דווקא הייתי מרוצה מאנסו היום. במעט דקות שקיבל ותחת הבלאגן במגרש הראה הרבה רצון ונחישות, מעורב בכל התקפה, הרבה כדורים הלכו דרכו, חיפש את המסירה הנכונה לרחבה, הצליח להתגבר על השומרים שלו כמה פעמים. הבעיה היא בכלל במיקום שצ’אבי הציב אותו, כי עם לבאנדוסקי (שהולך לשחק 90 דקות כל משחק יהיה מה) אנסו נאלץ להיות יותר מאחור ובאמצע בלי המרווח ללכת לאגף.

אם כבר הפולני, מבחינתי המשך ישיר של סוף העונה הקודמת - לבאנדובסקי פשוט תופס תקן של שחקן במגרש בלי לתרום מספיק. הייתי מעדיף חילוף שלו באנסו מאשר לזרוק 4 שחקני התקפה למגרש ולקוות לטוב.

אגב 4 שחקני התקפה - זה מהלך של מאמן ישראלי. סנטיאגו כתב פה שהתפרקנו אחרי שפדרי יצא, הבעיה הייתה דווקא היציאה של גונדוהאן. בלעדיו במרכז המגרש כבר לא שלטנו במשחק.

ועוד נקודה לרעת צ’אבי: ה-4-4-2 שלו מחורבן. הוא פשוט מאמן רע.

האמת שלא מנחם אותי בכלל ה-0:0 של ברצלונה אתמול. בשנה שעברה היא פתחה עם תיקו ביתי נגד ראיו וייקאנו ו…ויש לי עוד דוגמאות. בכל מקרה, יש קבוצות שנלחמות עד הרגע האחרון בגאווה, כמו אתלטיק בילבאו למשל (לא אתמול). יש קבוצות שלא מציגות רוח קרב אלא בושידו, וזו חטאפה. כמו ולנסיה ומאיורקה בעונה שעברה. לא היו פאולים אגרסיביים אלא פשוט היאבקות. מה שקרה לראפינייה הזכיר לי את המצוד אחרי ויניסיוס ג’וניור שבסוף היה מאבד עשתונות אחרי פאולים שלא נשרקים - וסופג צהוב. שיפוט מחפיר. ידעת די מהר לאן המשחק הזה הולך.

לדעתי ברצלונה כן הייתה צריכה לפתוח עם שלושה שחקני התקפה גם אם אין אחד שהוא ‘בטוח’, כלומר שאנסו פאטי עם הרגעים שלו, השאר צעירים מדי או לא מספיק טובים, פשוט כי זה היה מקל על רוברט לבנדובסקי. המערך הזה מתאים לליגת האלופות ואולי לקלאסיקוס. ראפינייה לפני ההרחקה עשה תנועה אדירה לעומק וכמעט הבקיע. היו לברצלונה מספיק מצבים כדי לנצח, היא הצליחה לייצר מול בונקר גם אם לא בכדורגל אסתטי. זה בסדר גמור שהם כועסים על השיפוט ומרגישים מתוסכלים וזועמים וחיבלו להם בכדורגל, אני יכול להבין. חבל שזו הליגה שלנו.

אני חושב שנקודת אור אחת היא אוריול רומאו, הוא לא רע בכלל גם בפן ההתקפי, מגיע מצד שני לאיים על השער, ההשתחררות שלו במחצית הראשונה ובעיטה ליד הקורה…
אגב, ברצלונה עם בעיות כלכליות “לא מגיבה” בינתיים או לא יכולה להגיב לעזיבת עוסמאן דמבלה, ריאל מדריד עם מצב כלכלי מעולה והרבה כסף - לא עושה כלום ולא מחתימה חלוץ ואפילו בלם מחליף כנראה. כמה המצב ביניהן שונה אבל זה אותו הדבר. חבל.

עכשיו כשהעצבים נרגעו, אני יכול לנסות לכתוב על מה שקרה אתמול -

1. מכל המשחקים שאפשר וצריך היה לפתוח עם 2 קיצונים ולא עם 4 קשרים, זה אחד המובילים שבהם. חטאפה לא באו לשלוט באמצע, אלא לפרק את האמצע, ולכן לעבות את הקישור היה מהלך די מיותר. באופן מאוד מובהק ברצלונה השתפרה פלאים התקפית, בדקות לפני שראפיניה הורחק, ברגע שהתחילה ללכת לאגפים מהר (ולא אחרי 2774 מסירות בין קונדה, אראוחו וכריסטנסן), ובטח ובטח השתפרה ברגע שעבדה ולאמין נכנסו.
    אבל נראה שצ’אבי או כל כך מאוהב בפתרון הקסם (הזמני) שלו מהעונה הקודמת, או כל כך מפחד מהעזיבה של בוסקטס, או פשוט לא קורא טוב את הסיטואציה - שאין עם מי לדבר.
    אבל היי…גאבי לא פתח אתמול, אז בייבי סטפס.
  2. מסכים שפדרי היה חלש אתמול, מאוד, אבל דווקא כשכבר כן נכנס לקצב ולמשחק, צ’אבי הוציא אותו. עם כל הכבוד ל-All in שצ’אבי הלך אליו בסוף, עם ההוצאות של פדרי וגונדואן לא היה מי שינסה לעשות קולות של ניהול וסידור מהאמצע.
  3. קונדה פתח רע את המשחק אתמול, אבל השתפר ככל שהמשחק התקדם, וגם חילק כמה כדורים ארוכים מעניינים מאוד. זה משהו שאראוחו עדיין לא יודע לעשות, וכריסטנסן גם.
  4. ראפיניה איבד את זה, ולמרות הדיווחים על מכה שהוא חטף רגע לפני המרפק המגעיל שלו, הוא היה צריך לספור עד 10, לנשום, ולא להשאיר את הקבוצה ב-10 שחקנים מול ה-UFC של חטאפה.
  5. מצטרף למחמאות לרומאו ובעיקר לפרנקי. מקווה שיוכלו לעשות דברים דומים גם מול קבוצות שאשכרה מנסות לשחק.
  6. ללאמין יאמאל יש כישרון וקסם בטונות. אבל אי אפשר לזרוק ילד בן 16 למגרש ולקוות לנס (שכמעט קרה). הוא צריך להיבנות נכון, ולא מהר.
    לעבדה יש מהירות משוגעת, אבל קבלת החלטות של דאולופאו, או דאולובאו, במקרה שלו. הוא צעיר והוא עוד ילמד, אבל הוא מסתמן כשחקן שקודם עושה ואז חושב. זה טוב למשחק פתוח של יאללה בלאגן, ואולי עוד ייצא ממנו משהו מעניין מהספסל.
  7. חטאפה צריכה לשחק בליגה אחרת, או אפילו בספורט אחר. אין עולם בו דמיאן סוארס מגיע לדקה 82 בלי אף כרטיס, ואז מקבל רק צהוב. פשוט אין. עוד לפני ההרחקה של ראפיניה, הוא היה צריך לקבל אדום 2-3 פעמים בשקט, על דברים לא פחות חמורים. אין עולם בו דויד סוריה מסיים משחק בלי צהוב על בזבוז זמן. אין. זה לא רק דמיאן וסוריה, כמעט כל שחקן ושחקן בחטאפה התעסק על המשחק בלפרק, לכסח, לבזבז זמן, ולתת “קטנות שאף אחד לא רואה”. שימו לב שבכל פעם ששחקן חטאפה רץ אתמול לשמור על שחקן ברסאי שקיבל כדור, והשחקן מברצלונה שיחרר את הכדור לפני שהשומר הגיע אליו, החטפאי סיים את “המהלך” בלהגיע, לדחוף/לתת קטנה, ולחזור אחורה לעמדה. Every god damn time.

וכשהמאמן שלך אומר את זה, גם ברור למה -

1. ועם כל הכבוד לחטאפה, השיפוט אתמול היה מזעזע. כרטיסים שלא חולקו, בזבוזי זמן שנענו באף ענישה, מאמן אחד שהורחק בזמן שהשני לא, עיוורון באירוע היד של שחקן חטאפה (או במשיכת החולצה של לבנדובסקי) ברחבה וניתוח לייזר שהצליח יותר מידי ב"יד" של גאבי. ניתן למנוע היגררות למשחק כזה מאוד בקלות ומאוד מהר, אבל לא רק שזה לא קרה, המצב רק החמיר. תצוגת שיפוט כזו לא ראיתי כבר הרבה הרבה זמן. הפנדל שנשדד מברצלונה היה רק הקינוח.
  2. צ’אבי צריך להרגיע את העצבים, להוריד את מפלס העקשנות, ולחשוב על המשחק הבא. קאדיס בבית (מונז’ואיק, אבל עדיין) זה פחות קל ממה שאפשר לחשוב, וגם שם יהיה אפשר להיגרר בקלות למשחק דומה למה שקרה אתמול. צריך לפתוח את המשחק, לשחק מהר, ולנסות להבקיע מוקדם כדי לגרות את הצהובים לצאת קדימה. בשביל זה 2 שחקני התקפה צריכים לעזור ללבנדובסקי, ופדרי יצטרך טו סטפ אפ איז גיים.

להגיד שלא היה פנדל וגם לא יד לדעתי זה בסדר?
מסכים לחלוטין עם התלונות על השיפוט. ביזיון גדול מה שהלך שם. ספציפית פה אני עם סשה, השופט לא רצה לשרוק לפנדל והשתמש ביד כתירוץ. לדעתי לא היה פנדל בלי קשר, אבל 90 אחוז מהשופטים היו נותנים על זה.

היה פנדל ואתה יודע טוב מה החברים שלך בפורום היו עושים אם זה היה הפוך וברצלונה היתה “נהנת” מזה.

הבעיה פה לא של ברצלונה לבדה אלא של כל הליגה הספרדית. אני מסכים לחלוטין עם צאבי, המוצר הנוכחי של טבאס היא בושה אחת גדולה. יש פה בפורום כמה אנשים שמתעקשים כל הזמן לשחק אותה בת יענה בקשר למצב של הליגה הספרדית. כך גם בספרד ובגלל זה הפרימיר ליג היום זה שנות אור מהליגה הספרדית. אבל בטח הם יבואו ויגידו לי שעדיין הספרדית היא מעל הליגה הטרינדאית ואפשר להיות רגועים.

היי רפא בניטס מאמן בספרד. איזה התקדמות!

בכל מקרה , אני עכשיו יותר רגוע . אני אולי יעצבן פה כמה אנשים, אבל אין שינוי בברצלונה. והתחזית שלי שבסוף השנה כולנו פה נבין שהתפקיד יותר מידי גדול על המימדים של צאבי בתור מאמן…

אם אתה אומר שלא הייתה נגיעת יד (שראויה לשריקה), אז למה לא פנדל?

עכשיו כשהרוחות קצת נרגעו שווה להתעכב על טקטיקה ועל מה שליאור שם אליו עוד במחצית הראשונה.

זו בדיוק הסיבה שבאלדה פותח עונה שנייה עם אפס תרומה התקפית ולא מצליח להראות שום התקדמות בפן הזה. שפדרי לא מורגש, שראפינייה לא מקבל שום תמיכה באגף שלו ואז מתפלאים למה ההתקפות משם נכשלות. ואפשר להמשיך עוד ועוד.

המערך הזה לא מאוזן בשום צורה, לא מותאם ליריבות ומסתמך על יכולת אישית או הברקה של אחד הטאלנטים שלנו בשביל לפרוץ את ההגנה. ממשחק מסודר וברסאי במערך הזה אנחנו פשוט לא מצליחים להבקיע וזה ממשיך בדיוק את כל מה שראינו בסוף העונה שעברה.

עכשיו תגידו אוקיי משחק ראשון, תן לו זמן וכו’. אבל היתה הכנה לעונה הזאת, היו אימונים ומשחקי ידידות, ציפיתי שצ’אבי עשה עבודה בתחום הזה ונתן הוראות קצת אחרות לשחקנים ולפחות שנראה ניצנים של זה. אבל מישהו מרגיש שכל מהלך המשחק היום זה לא שידור חוזר של העונה שעברה?

כדורגל מחליא של בורדאלס אבל אנחנו לא מהיום בביזנס הזה. שופט שנותן לגיטימציה לכניסות ברוטאליות בלי כדור ולפינאלה גם הולך נגד הvar זאת הנחייה מלמעלה.

בפעם האחרונה שגונדואן ולבנדובסקי חטפו כל כך הרבה מרפקים בערב אחד זה היה אחרי הרביעייה לרשת של דייגו לופס אי שם לפני עשור.

אני בכלל חושב שהקו הכל כך נמוך וצפוף שחטאפה שיחקה איתו משך את שחקני הקישור קדימה. הם גררו אתכם למשחק הזה וברור לי שזו לא הייתה התוכנית של צ’אבי.

הדבר היחיד שנותן לי איזו תחושה של אופטימיות, זה הרצון והאולי הצלחה להביא את קאנסלו. לא שאין לזה חסרונות, אבל באופן מאוד ברור אחת הבעיות הגדולות של ראפיניה זה שהוא צריך להתמודד לבד על הקו. לא יודע מה צ’אבי יעשה עם הפורטוגלי (בטח ישים אותו בחוד ההתקפה או משהו), אבל אם כן יצוות אותו לראפיניה בצד הימני, זה אמור לשפר את המצב.

אגב, זה נכון גם לבאלדה בצד השני. גם אתמול - כל עוד באלדה שיחק שם לבד, לא ראינו אותו. אחרי שעבדה נכנס כן ראו את באלדה יותר מנסה להועיל (זה שהוא ועבדה לא מתואמים ושלפחות אחד מהם טמבלול, זה משהו אחר).
לגביי באלדה בגדול אני מאוד מסכים - המון המון המון פוטנציאל, אבל עושה רושם שאף אחד לא עובד איתו על דברים מאוד בסיסיים, כמו דאבל פסים, עקיפות, דיוק במסירה ומיקום. למשל - המיקום שלו כשהכדור אצל היריבה פשוט לא טוב, מבוסס נטו על האמונה שהוא יספיק לספרנט חזרה להגנה בזמן. העניין הוא שזה צעק לשמים כבר לפני שנה.

אולי זו הבעיה הכי גדולה - יש מישהו, בישראל הרחוקה והצנועה, שלא ידע שחטאפה של בורדלאס לפחות תנסה לגרור את ברצלונה למשחק הזה? ואם לא - איפה הניסיון לעקוף/לפתור את הבעיה מצד צוות האימון?

Blaugrana ברוך הבא.

אבל איל לא חסרים לנו שחקנים בצדדים… חסרים לנו שחקנים בקו שבין הקישור האחורי לחלוצים. חסרים לנו האינייסטה והצ’אבי במרכז המגרש.

ברוך הבא!

לא תמצא אותי מתווכח עם זה. אני טוען שבנוסף - קשה לעבוד עם לבנדובסקי אחד באמצע שאמור להתגבר על 2-3 בלמים בכל רגע, ועם שחקן כנף אחד, בכל צד (מקסימום), שאמור להסתדר לבדו.

זה שאין אף אחד, לפחות כרגע, שמנהל את המשחק - מסכים. אני פשוט טוען שגם בלי זה אפשר להשתפר ביחס למצב הנוכחי.

סבבה אבל זה לא שאין. יש. צ’אבי משום מה מתפקד אותם כנגד חוקי ההיגיון. יש לך את פדרי את פרנקי ואת גונדואן שיכולים לעשות שם יופי של עבודה.