1/4 גמר האלופות :: כמו נגד פ.ס.ז' והפעם נגד צ'לסי: 1:3 ושלושער של בנזמה

לקראת צ’לסי | עזבו אתכם מהבלאידוס ומהליגה - רבע גמר ליגת האלופות יוצא לדרך. ריאל מדריד תקווה להזכיר נשכחות וגם קלישאות מהעבר כשתתארח מחר (רביעי, 22:00) בסטמפורד ברידג’ של צ’לסי, שחיסלה אותנו בחצי הגמר אשתקד. אנצ’לוטי, שאיננו בינתיים - מתלבט האם לפתוח עם פדה כקשר רביעי. הכל לקראת המשחק - רק כאן

במשחקים כמו מחר אתה יכול לשכוח הכל. עצבים אחרי הפסד סופר-כואב ומשפיל כמו בקלאסיקו לפני שבועיים וקצת (אין שום הצדקה לכך), או תסכול מצטבר של עונה, בעצם שתיים, אולי שלוש ואולי אפילו מאז המספרת ההיא בגמר ב-2018. למי אכפת לעזאזל ממה שקרה בבלאידוס - הלאה. בכל פעם שאני רואה את התמונה של השחקנים בעיגול האמצע באימון מסכם לקראת משחק גדול בליגת האלופות - מיליון תמונות רצות בראש. אני מדמיין שזינדין זידאן שם, כריסטיאנו רונאלדו, סרחיו ראמוס ומרסלו (טוב, הוא עדיין פה, אתם יודעים). וזה הרגע בו אתה רוצה ששוב ריאל מדריד תלבש את חליפת הקסם ונשתמש בקלישאה הידועה על ‘ריאל מדריד של ליגת האלופות’.

אולי בעת ההגרלה הייתי מעט זחוח מדי, חשבתי שהבלוז אינם ברמה של מנצ’סטר סיטי-ליברפול-באיירן מינכן ועל כן הייתי מרוצה. חשתי שאנחנו טובים יותר. בעצם - יכול להיות שיש להם יתרון עלינו, על הקווים זה בטוח. אבל ריאל מדריד זו ריאל מדריד. ומעבר למיסטיקה - אנחנו חייבים להיות פייט ולא להיות עציבים, ניצבים, צלמים בניגוד לעונה שעברה. הבלוז, והמשבר שמרחף מעליהם אמור כן לחלחל מתישהו - קבוצה מצוינת, אבל כזו שכן, אני חושב - שאפשר לעבור. בתנאי שקרלו אנצ’לוטי יפיק את הלקחים סוף-סוף. אחרת תהיה לנו תחושה דז’ה-וו מחורבנת. ערב עצוב בו ראינו את ראמוס ואת וזידאן נפרדים. הבלם והקפטן לא שיחק במחזורי הליגה שנותרו. כבר בספרד לא נתנו פייט. לא כל הבעיות הן מרכז השדה, אבל הרוב. היעדר המהירות, הפיזיות, הטכניקה, והיעדר וורלד-קלאס בהרכב, חוץ מטיבו קורטואה שממשיך להשתפר כל הזמן. אז מה השתנה בעצם? קצת יותר בנזמה, קצת יותר טיבו ומה עם ויניסיוס? עד מתי נמשיך לצעוק ‘פדה’! ו-‘קמאבינגה’. הרי ברור לכם שאם הייתי מצלם סרטון למשחק הזה - הייתי מקריא אותם בדף ההרכב שלי.

הבוקר נכתב בספרד שבקבוצה מרגישים רדופים קצת מאז הקלאסיקו. כאילו העיתונים והפרשנים ואפילו האוהדים במעין מרה שחורה שהכל לא בסדר (וכן - השחור היה מזעזע בקלאסיקו, תרתי משמע). אבל זה מצחיק. במועדון לא יודעים מה זה ריאל מדריד? הפער בצמרת בעונה כזו הוא לא חזות הכל. האוהדים דורשים קבוצה מהטופ. או לפחות בטווח המיידי - הפקת לקחים. התבוסה בקלאסיקו הייתה מאה צעדים לאחור וביטלה, אולי, את האפקט והביטחון מהרמונטדה נגד פ.ס.ז’. בואו נראה את השחקנים באים בגישה הנכונה. להוכיח לנו שאנחנו טועים. תהיו ריאל מדריד

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ניצחון 1:2 סופר-קשה על סלטה ויגו בבלאידוס ב"משחק הפנדלים". אולי היא עשתה צעד קטנטן נוסף אל עבר האליפות (16 נקודות בשמונת מחזורי הסיום יספיקו) ולא נכנסה לדינמיקה שלילית אחרי התבוסה המחפירה בקלאסיקו. ומצד שני – היה שם פשוט אפס כדורגל ולא מעט דאגה לקראת המשחק הקשה מחר. “ריאל מנצחת כשהיא לא טובה אבל הגיע הזמן שתתחיל לשחק”, נכתב בספרד ובצדק – אז איך שורדים את הסטמפורד ברידג’? המגרש שהיה אכזרי עבורינו אשתקד בחצי הגמר, ועבור לא מעט אוהדים ההדחה נגד הבלוז עדיין כאובה, שני משחקים בהם ריאל לא היוותה יריב. בזמן האחרון רק טיבו קורטואה מתפקד (וכמה שהוא רוצה, וכמה מגיע לו לזכות - אפילו כובש גולאסו באימון והפך גם ‘לדובר’ המועדון בזמן שדיוויד אנצ’לוטי לא הופיע למסיבת העיתונאים. כמה שהוא רוצה לזכות בליגת האלופות, טיבו. כמה שמגיע לו. כמה שחסרים לנו וורלד-קלאסים כמוהו בעוד עמדות במגרש. בשנות ה-2000 ריאל הצליחה כבר לגמול כמה פעמים ליריבות שהדיחו אותה ולנקום בה כבר אחרי שנה – נקווה שנוסיף עוד קבוצה לרשימה אחרי באיירן (2002), ליון (2011) ודורטמונד (2014). גם עם אלופות אירופה למיניהן ריאל מסתדרת ובתקשורת אף כינו זו - “הסיוט הנצחי של האלופות”. תשאלו את באיירן ב-2014.

ואיך זה יכול לקרות? כאן נשתמש בציטוט הידוע: “אי שפיות היא לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות”, אמר אלברט איינשטיין. קרלו אנצ’לוטי, האיש שלקח אחריות אחרי המפלה נגד ברצלונה ואמר: “אני יכול לטעות פעם אחת אבל לא פעמיים” - חייב לרענן את מרכז השדה כדי שהקבוצה שלנו לא תיפול שוב מהרגליים מול הפיזיות שלהם. “בשנה שעברה הם דרסו אותנו בפיזיות שלהם”, אמר קרלו לאחר ההגרלה. הוא לא עיוור. אבל הגיע הזמן שהוא ייקח החלטה אמיצה ולא רק הנדנדות בכנף ימין, בין אם אלה המגנים (שום בחירה לא תגרום לנו להיות רגועים – לא דני קרבחאל ולא לוקאס ואסקס) ולא בקישור. סביר להניח שלוקה מודריץ’ לא יצליח לפרוץ על חצי מגרש כמו בבישול הגאוני שלו נגד פריז סן ז’רמן. כי מישהו מהאנגלים ‘יפיל’ אותו בדרך. צ’לסי גם לא תציג כזו מנטאליות עלובה.

image

בספרד כבר החל מעין “קמפיין” לפדה ואלוורדה ובמארקה וב-AS נכתב שהמאמן מתלבט האם לשנות את המערך ל-4:4:2 (מה שעבדכם הנאמן דרש עוד בשמינית הגמר נגד פ.ס.ז’) - כלומר לוותר על רודריגו (טוב רק מהספסל) ומרקו אסנסיו (אמנם כבש שערים במעמדים חשובים במפעל הזה, אבל הוא מאכזב) החלשים לטובת האורוגוואי שבנבחרת משחק כדורגל הרבה יותר טוב. שימו לב לזה, במארקה נכתב באופן נדיר כי “בחדר ההלבשה מבקשים שפדה יישחק”. מה שבטוח הוא שאנצ’לוטי אכן עומד בפני החלטה הרת גורל – “כזו שעשויה לסמן את העתיד של ריאל בתחרות האהובה עליה”. זידאן כבר בחר בפדה בקישור כקשר רביעי, זה קרה במשחק הנפלא של ריאל נגד פ.ס.ז’ בשלב הבתים ב-2019-20 בו השמטנו יתרון כפול ולא ניצחנו (2:2) ואפילו בשמינית הגמר נגד מנצ’סטר סיטי באותה עונה, אז טוני קרוס סופסל להפתעתו. אנצ’לוטי, אגב, כבר ללא תסמינים של קורונה אך עדיין לא יצא שלילי לבדיקה. הוא יעבור PCR נוסף בתקווה שהפעם יצלח זאת ואולי יצטרף לקבוצה במטוס מיוחד יחד עם הנשיא פלורנטינו פרס בבוקר המשחק. מי בוודאות לא יהיה שם? אדן הזאר שיחמיץ את המשחק נגד האקסית (אשתקד זה היה סיפור, והפעם ממש לא), וכך גם לוקה יוביץ’ ואיסקו. אם אדר מיליטאו יספוג צהוב הוא יחמיץ את הגומלין ועליו להיזהר. מנגד, הבלם הברזילאי ספג את הצהוב השני שלו במשחק נגד פ.ס.ז’ בצרפת ועל אף ‘האיום’ הזה הציג משחק מעולה בגומלין.

בהשוואה לעונה שעברה, “הכוח” של ריאל מדריד הוא בעיקר קארים בנזמה בעונת חייו שסופר כבר 34 שערים ב-35 משחקים. ריאל תהיה זקוקה לחלוץ שמנצל כל הזדמנות כפי שהיה בשלושער העצום שלו נגד פריז סן ז’רמן. רצינו לציין גם את ויניסיוס ג’וניור אך הוא דועך לחלוטין ב-2022, משלל סיבות. הוא בעט רק פעמיים לשער בשני המשחקים האחרונים. המספרים מציגים זאת מצויין: מתוך 17 השערים שהוא כבש העונה, רק חמישה היו ב-2022. אותו דבר קורה בטור הבישולים: מתוך 14 האסיסטים שלו, רק חמישה השנה. הוא גם כמעט ולא נח. ב-2022 הוא נעדר רק שלושה משחקים – אחד בגלל צהובים ושניים נוספים בשל הקורונה. בליגה הוא החמיץ רק 26 דקות מתוך תשעת המשחקים ב-2022, נח ל-14 דקות בשני משחקי הסופרקופה, שמונה בליגת האלופות ו-32 בגביע המלך.

image

אלמנט נוסף אולי שאפשר לציין לחיוב בהשוואה למה שהיה - קורטואה ממשיך לגדול ולהשתפר מידי יום. לתאר אותו כשחקן המפתח זה ממש אנדרסטייטמנט. הוא ספג רק 34 שערים העונה ב-41 משחקים ושמר על שער נקי 17 פעמים - פעמיים נגד אינטר לדוגמא, הדף את הפנדל של ליאו מסי כזכור ואשתקד לא הוציא כדור מהרשת נגד ליברפול. “אני באחד הרגעים הטוים בקריירה שלי. אני לא צריך שמישהו יגיד לי שאני הכי טוב. אני משחק עם ביטחון וחושב שאני אחד הטובים. קבוצה גדולה צריכה הגנה טובה ושוער יציב, זה המפתח בלא לספוג, ואם אתה לא סופג אתה מנצח”, הוא אומר. כמובן שהוא ישמח שוב ללגלג על אלה שלא דירגו אותו בטופ, וגם לתת הצגה נגד האקסית. “התגמול האישי נחמד בסופו של דבר אבל הכי חשוב שהקבוצה תזכה בתארים”, הוא אומר. על עברו בצ’לסי: “יש לי זכרונות טובים מאוד, שתי אליפויות ושני גביעים. נכון שהעזיבה שלי לא הייתה בצורה הכי טובה אבל זה מאחוריי”. הוא טוען שהפעם זה שונה בשל הימצאות הקהל והמפתח הוא הגומלין בברנבאו. “אנחנו רוצים להשיג תוצאה טובה”. על הקבוצה: “תמיד יש ביקורות בריאל מדריד. זכינו רק בסופרקופה. אבל אני מאמין מאוד בקבוצה הזו”. ואם יש סיבה שאנחנו מאמינים שאפשר לגרד עוד משהו מהעונה הזו - זה בזכותו. כמובן שהוא לא האיש המתאים לשאול אותו על המערך. לסיום הוא התבדח: “אנצ’לוטי לא הגיע יש לנו מזל שהעוזר הוא הוא הבן שלו והוא די דומה. אנחנו יודעים מה צריך לעשות”.

לא רק צ’לסי היא קיר שטרם לא שברנו. באנגליה מאוד קשה מה שנקרא. בחמשת משחקי החוץ האחרונים על אדמת אנגליה – ריאל מדריד לא הצליחה לנצח (מאז ה-0:3 הכביר והחגיגי באנפילד בשלב הבתים בעונת 2014-15) ובשני המשחקים אשתקד נגד צ’לסי ממש לא היוותה יריב. גם באופן כללי המאזן של ריאל באנגליה הוא לא מוצלח במיוחד - עם שישה ניצחונות בלבד ב-19 מפגשים לעומת שבעה הפסדים. ריאל נכנעה בשלושה מארבעת משחקיה האחרונים, כולל אותו הפסד 2:0 לבלוז בגומלין חצי הגמר אשתקד. יש לה ניצחון חוץ אחד באנפילד, אחד נגד לידס, שניים על טוטנהאם ושניים סופר-יוקרתיים באולד טראפורד. אז האם יהיה אפשר להשתמש בקלישאה “ריאל של הליגה וריאל של הצ’מפיונס”?

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה (מרקו אסנסיו)| ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה.

מה המצב צ’לסי?

צ’לסי עדיין לא מבינה מה קרה ביום שבת ואיך אחרי שהוליכה 0:1 בביתה על ברטנפורד משער של הבלם אנטוניו רודיגר (שיאן הדקות של הקבוצה העונה וזה שמקושר אלינו חזק) - חטפה בגדול והובסה 4:1 בהפסד סופר-לא אופייני. הקבוצה של תומאס טוכל, אלופת אירופה הגאה להזכירכם, הצליחה להתמודד נהדר עם כל מליון סימני השאלה בשל המיליארד רומן אברמוביץ’. היא דילגה בקלילות על שלב שמינית הגמר (שני ניצחונות נגד ליל) ונעצרה אחרי חמישה ניצחונות ליגה רצופים בהם ספגה רק שער בודד (ניצחה את טוטנהאם בין היתר). טוכל, שקצת הופתע מההפסד (“היינו צריכים לעכל את זה, כמובן שלא אהבנו את מה שקרה, אבל כבר מיום שני התרכזנו רק בריאל מדריד”. אין מה לעשות דרמות מהתבוסה הזו גם אם יש את הנתון היפה - אף אלופת אירופה מכהנת לא ספגה רביעייה בבית מעולה חדשה. אבל ככה זה כשהמקום השלישי בליגה די מובטח ונערכו גם מספר שינויים. “צ’לסי - האלופה הפצועה שעדיין חריפה מאוד. שומרת על פילוסופיית המשחק שלה וזו קבוצה שצריכים מאוד לחשוש ממנה במדריד על אף חוסר היציבות בפן הניהולי”, הגדירו אותה במארקה.

זה ברור לכם שמחר נראה צ’לסי אחרת לגמרי, שונה ב-180 מעלות, אבל מעבר לפן המקצועי. טוכל, שקיווה שקרלו אנצ’לוטי יוכל להגיע ולעמוד על הקווים, פירגן לקארים בנזמה (“אני אוהב את השאלות על שחקני היריבה. אני רוצה לפרגן לקארים. לפני שנתיים אמרתי שהוא השחקן הכי לא מוערך. הוא משחק בריאל מדריד בערך תשע שנים זה מדבר בעד עצמו. גם הדרך שבה הוא עזר לקבוצה לחסל את פ.ס.ז’ - יש לו תפקיד חשוב מאוד כקפטן. הוא מרשים, עם הרבה אישיות”), ניסה לעורר את הקהל. בעת ההגרלה כלל לא היה בטוח אם הבלוז יוכלו ליהנות מתמיכת האוהדים - וזה יקרה. “אנחנו צריכים אווירה טובה. אנחנו צריכים לשחק טוב יותר, אבל אנחנו צריכים גם שהאוהדים יצליחו יותר. אנחנו צריכים את כולם, זה משחק נהדר. בדרך כלל יש לנו אווירה נהדרת וזה דוחף אותנו מאוד, זה נותן לנו אנרגיה. זה מה שאנחנו צריכים במשחקים מהסוג הזה. אנחנו מרגישים כמה קשה מחוץ לבית, כמו במאלמה או טורינו, ונרגיש את זה במדריד. השחקנים הם הראשונים, אבל כולם צריכים להגיע מוכנים”, הבהיר. בכל העונה צ’לסי הפסידה רק פעמיים בבית - פעם אחת לסיטי וכאמור לברנטפורד.

image

המאמן רצה להבהיר עד כמה הוא מתעלם משני המשחקים בעונה שעברה: “למשחק בעונה שעברה אין שום קשר. אנחנו רוצים להיות מרוכזים ואינטנסיביים. יש לריאל מאמן חדש, שחקנים אחרים, אוהדים באצטדיון”, אמר ופירגן: “ריאל זכתה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות וזה היה מרשים. ברור לנו שיש לקבוצה המון ניסיון ואיכות והיא מסוגלת לעשות משחק גדול בלילות מיוחדים. אנחנו לא רוצים ‘להיתקל בבעיות שינה’ ממחשבה על השיאים שלהם אלא מתרכזים בנו”. מה כן דומה לעונה שעברה? לא מעט. לפחות מבחינת הבלוז. זו קבוצה עם הגנה חזקה ומרכז שדה אימתני על אף שהמנוע טורבו אנגולו קאנטה, שפירק אותנו אשתקד - חגג לא מזמן 31. היא יודעת להניע כדור וגם לטוס קדימה למתפרצות. מייסון מאונט ממשיך לבלוט עם שמונה כיבושים ו-12 בישולים בכל המסגרות.

בהשוואה ליום שבת, הרי שמתאיה קובאצ’יץ’ שזכה לשבחים אף הוא (“הוא נראה כמו כוכב צעיר באימונים”), ומשחק הרבה יותר באנגליה מאשר אצלנו - יחזור להרכב - במקומו של רובן לופטוס-צ’יק. כך גם טרבו צ׳אלובה האנגלי הצעיר והבלוז ישובו לשיטת שלושת הבלמים, 3:4:3 מאוד-מאוד גמיש. ז’ורז’יניו עתיד להמשיך על הספסל ובעיקר רומלו לוקאקו, החלוץ הבלגי שמאכזב העונה. הוא עדיין איכשהו הכובש המצטיין עם 12 שערים במדי הבלוז אך זה בטח לא להיט. גם לפני אותו ריאיון ידוע לשמצה שבמילים אחרות המסר היה ‘אני לא רוצה להיות פה’ - הוא לא עמד בציפיות של חלוץ במאה מיליון יורו. קאי האברץ, שכבש את השער היקר מפז בגמר הצ’מפיונס אשתקד - במגמת שיפור עם שישה שערים בתשעת המשחקים האחרונים. ז’ורז’יניו ימשיך על הספסל והצלע השלישי בהתקפה יהיה כריסטיאן פוליסיק ככל הנראה כשגם טימו ורנר הסילון הוא אופציה. בן צ’ילוול סובל מפציעה ארוכת טווח ולא יוכל לעזור. אנדראס כריסטנסן שעתידו לוט בערפל, לא שיחק במשחק הליגה האחרון. ומההתקפה – להגנה. אם יש אחד שמערער על דעת הפרשנים לפיה טיבו קורטואה הוא השוער הטוב בעולם – זהו אדוארד מנדי. שספג רק שני שערים העונה בליגת האלופות בשבעה משחקים (סיפק שתי הצלות גדולות גם במפגש נגד ריאל אשתקד) ו-21 ב-25 משחקי ליגה.

ואם כבר בנתונים עסקינן, הרי שתומאס טוכל מחזיק במאזן מדהים נגד ריאל מדריד. הוא לא הפסיד ולו פעם אחת בששת המשחקים שלו כמאמן נגדה (בדורטמונד, בפ.ס.ז’ ובצ’לסי) - שלושה ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו. לבלוז יתרון ברור בעמדת המאמן, כמובן. במפגשים הקלילים נגד ליל הוא השתווה ליופ היינקס עם 32 ניצחונות ב-50 המשחקים הראשונים שלו בליגת האלופות והאפיל אפילו על זינדין זידאן. זה יהיה המשחק ה-50 של צ’לסי נגד יריבה מספרד והמאזן שלה עומד על 20 ניצחונות מול 12 הפסדים. ב-22 משחקי הבית שלה נגד ספרדיות, האנגלים הפסידו רק פעמיים – לאתלטיקו ב-2014 ולברצלונה ב-2006. יש להם 12 ניצחונות, כולל בעונה שעברה הן על אתלטיקו והן על ריאל, ואולי הזכור מכל הוא בחצי הגמר ב-2012 נגד ברצלונה.

פוליסיק (שישה שערים וארבעה בישולים העונה), שיקווה אכן לפתוח אמר במסיבת העיתונאים: “לא שיחקתי הרבה לאחרונה אבל אני בריא ומוכן למשחק. אני מרוצה מעצמי ולא אוהב לעשות השוואות. אני בריא ועם מוטיבצייה”. הוא אמר כי “העובדה שהדחנו את ריאל בעונה שעברה אמורה לתת לנו ביטחון אבל לא יותר מדי”. אשתקד הוא גם כבש נגד ריאל וגם הוסיף בישול, במשחק השני. צ’לסי יכולה לשאוב אופטימיות מהיכולת שלה נגד הגדולות העונה. אמנם עבר זמן רב מאז אבל היא הביסה 0:4 את יובנטוס בשלב הבתים בהצגת כדורגל מעולה והייתה מצוינת גם בשני המשחקים נגד ליברפול בליגה העונה.

צ’לסי – הרכב משוער: אדוארד מנדי| טרבו צ’אלובה, אנטוניו רודיגר, טיאגו סילבה| ססאר אספיליקווטה, מתאיה קובאצ’יץ’, אנגולו קאנטה, מרקוס אלונסו| מייסון מאונט, קאי האברץ וכריסטיאן פוליסיק (טימו ורנר)

קצת היסטוריה:

כפי שכבר שמעתם, ריאל מדריד מחפשת ניצחון בכורה על צ’לסי. השתיים נפגשו רק חמש פעמים בעבר, בעוד אפילו את מנצ’סטר סיטי וטוטנהאם היא פגשה יותר (שבע פעמים). המשחק הראשון היה ב-1971 בגמר גביע אירופה למחזיקות. פטר אוסגוד כבש לבלוז שהריחו את הגביע ואז זוקו השווה בדקה ה-90 וכפה משחק חוזר כעבור יומיים. אוסגוד כבש שוב, כעבור שש דקות דמפסי הכפיל וסבסטיאן פליטיאס רק צימק (2:1). המפגש הבא היה בסופר קאפ האירופי ב-1998. ריאל, אלופת אירופה, עם חוס הידינק על הקווים, שיחקה בהרכב החזק אך נכנעה לשער של גוסטו פויט בדקה ה-82. את מה שקרה אשתקד אתם זוכרים היטב. צ’לסי הייתה הרבה יותר טובה גם בוולדבבאס והוליכה משער של כריסטיאן פוליסיק, אך קארים בנזמה השווה בבעיטת יעף אדירה אחרי נגיחה של אדר מיליטאו בכדור קרן. בגומלין, עם הזאר בהרכב או יותר נכון הצל שלו, ובעיקר שיטה מוזרה עם ויניסיוס כחצי מגן בצד ימין – ריאל לא היוותה יריב לפיזיות של האנגלים ונכנעה 2:0. ורנר כבש בנגיחה מול שער ריק ומאונט הכפיל בדקה ה-85. המאזן? שלושה הפסדים ושתי תוצאות תיקו.

ריאל נגד קבוצות אנגליות: 44 משחקים בסה"כ – 17 ניצחונות מול 14 הפסדים ועוד 13 משחקים הסתיימו בתיקו, יחס שערים חיובי 52:61. המשחקים הזכורים ביותר הם משחקי הגמר נגד ליברפול – ההפסד 1:0 ב-1981 היה עצוב, וב-2018 הגיע בייל שעלה מהספסל ודפק מספרת מהסרטים, בהמשך השלים צמד בדרך ל-1:3 (גם בנזמה הבקיע כמובן).

אי אפשר לסיים בלי ‘משהו בקטנה’, סתם, פה זה לא מהדורת חדשות הספורט. נכנסים לאווירה של רבע הגמר עם כמה גולים גדולים שלנו במשחקי החוץ במעמד רבע גמר ליגת האלופות:

https://fb.watch/cb1yBOlqez/

כי ‘חייבים לסיים’ בטעם טוב. אפילו כריסטיאן קראמבו הגיע לווידאו המרגש הזה. המספרת של כריסטיאנו רונאלדו נגד יובנטוס מעל כולם, כמובן, וכמה דקות לאחר מכן הגיע גם שער שלישי של מרסלו ב-0:3 בטורינו| אי אפשר לשכוח את פרננדו רדונדו (טאקונאזו) וראול (גולאסו) מפרגים את מנצ’סטר יונייטד באולד טראפורד ב-1999/00 כשהובלנו 0:3 על הטרבליסטית הגאה| וגם גולים מפתיעים כמו קלוד מקאללה בגלאטרסראיי עם ביצוע נהדר (2001) וגם כזה של לא אחר מאשר ג’רמי שהערים על אוליבר קאן שסגר רע את הפינה במינכן ב-2002| ומה עם השלושער האימתני של רונאלדו בליגת האלופות בתיאטרון החלומות ב-2003? צפייה מהנה.

image

אם הייתם צריכים קצת סיבות לאופטימיות - הנה זה: “ריאל מדריד - הסיוט של אלופות אירופה לדורותיהן”, נכתב במארקה. בסה"כ שמונה פעמים בעבר הדיחה ריאל מדריד אלופת אירופה מכהנת. בפעם האחרונה זה קרה בעונת הדסימה אחרי הניצחון 0:4 על באיירן מינכן בגומלין בחצי הגמר. במקרה הזה ובעוד שלושה בעידן הנוכחי של המפעל - זה נגמר בתואר שלנו.

“מדריד מומחית בחיסול המגנה על התואר”, נכתב בנוסף. הראשונה שסבלה מכך בעידן הנוכחי הייתה בורוסיה דורטמונד ב-1997-98. ריאל ניצחה 0:2 בספרד וסיימה בתיקו מאופס בגרמניה. ב-1999-00 ריאל ניצחה 2:3 את יונייטד באולד טראפורד בזכות ראול ורדונדו. הלגרה וגוטי כבשו ב-0:2 על באיירן אלופת אירופה בעונת 01-02, וכאמור הפעם האחרונה – אתם זוכרים; זה לא נגמר שם. בגביע אירופה הישן, למשל, ריאל סגרה חשבון עם אינטר והדיחה אותה ב-1966. בשלוש הזדמנויות בעבר ריאל כן הדיחה את האלופה אך לא הצליחה לזכות בתואר. ב-1963-64 היא ניצחה את מילאן אבל נכנעה לאינטר; ב-1978-88 ריאל עברה את פורטו בשמינית הגמר אך הודחה מול איינדהובן בחצי הגמר; כעבור שנה, ריאל סגרה חשבון עם אייינדהובן אך הפסידה למילאן.

בשלושה מקרים ריאל לא הצליחה לנצח את האלופה המכהנת. זה קרה נגד אייאקס ב-1972-73, שלוש שנים לאחר מכן נגד באיירן וכן נגד מילאן ב-1989-90. נזכיר שבשש זכיות מתוך ה-16 שלנו במפעל (1957-1960, 2017 ו-2018) – ריאל לא יכלה לפגוש את האלופה המכהנת – כי זו הייתה היא בעצמה. “ההיסטוריה של ריאל מדריד כתובה במשחקים רבים כאלה”. הנה סקירה של כל ההדחות מהעבר

גם אם אנצ’לוטי ראה את המשחקים נגד צ’לסי אשתקד ברור שהוא לא יסיק מהם כלום ויעלה עם ההרכב הכי לא מתאים.

לדעתי רביעיית קישור של קמאבינגה, פדה, קרוס ומודריץ’ זה הכי טוב שאנחנו יכולים נגדם, כאשר פדה לוחץ כל המשחק על קאנטה כפי שקלופ עשה נגדם בגמר הגביע.
קסמירו בעונה גרועה והוא מאוד בעייתי עם הכדור ולא יצליח מול הלחץ שצ’לסי תפעיל.

גם קרבחאל פיזית לא לרמה ומעדיף שנאצ’ו יעלה במקומו.

הזדמנות ראשונה לראות האם התבוסה בקלאסיקו פתחה לקרלו את העיניים (הימור שלי - היא לא).

עם שלישיית קישור של קאסמירו, קרוס ומודריץ׳ רק נס יעזור לנו לעבור שלב. מול קבוצות טופ פריימרליג חייב שחקנים עם יכולות אתלטיות סגנון פדה או קאמבינגה אחרת שחקן כמו קאנטה שם אותך בכיס הקטן.

עם טיבו, בנזמה וקישור מהיר אנחנו יכולים לעבור.

אני דווקא מאמין בכך שקרלו ילמד מהטעות.
אני חושב שיש שיקולים נוספים שמשפיעים על החלטה של מאמן. הפעם כל כלי התקשורת לוחצים עליו ועל פרז שהילדים ישחקו, אז גם אם ההחלטה לא תתקבל מתוך אמונה של קרלו או פרז היא עדיין תתקבל באיזושהי צורה בעיני. (אפילו אם חלקית ורק נכניס את פדה על חשבון קרוס)

לא! יחד עם קרוס במקום אסנסיו.
שלישייה בקישור הכולל מודריץ’, קסמירו ופדה יהיה מתכון להמון בעיות

לא כתבתי את הפתרון שלי.
כתבתי שקשה לי להאמין שקרלו לא ישנה דבר. סיכוי טוב שנראה שינוי שפשוט לא יספיק, בדיוק כמו זה שציינתי.

אני איתך בנוגע לפתיחה עם 4 קשרים וכשצ׳לסי יתעייפו נעבור ל433 אנרגטי יותר עם רודריגו.

צ’לסי לא תתעייף, אנחנו נתעייף, 4 בקישור עד הסוף.

וגם אם יתעייפו יש להם עוד 6 סוסים על הספסל

כותרות העיתונים הבוקר – הפוקוס על ההפסד של אתלטיקו מדריד אתמול למנצ’סטר סיטי:

image

שער המארקה: “‘משחק חוזר’ נגד האלופה”, נכתב על רקע תמונה של קארים בנזמה ו-ויניסיוס ג’וניור מחייכים באימון| החלוץ, אותו תומאס טוכל הילל – הוא התקווה הגדולה של הלבנים| קרלו אנצ’לוטי לא טס ללונדון ויעבור בדיקה אחרונה בתקווה שיוכל להצטרף.

בפריויו נכתב: “הולכים לירח ממאדים – החלום של ריאל עובר דרך ניצחון מול צ’לסי – האלופה הנוכחית וזו שהיא בלתי מנוצחת מולה”. אחרי סקירה של מפגשי העבר הכושלים, נכתב כי 11 חודשים מהקרב האחרון והרושם הכללי הוא שריאל טובה יותר וצ’לסי קצת נחלשה. אלא שאחרי הרמונטדה נגד פ.ס.ז’ הגיעה הפגיעה הרצינית מול ברצלונה וגם הביצועים בבלאידוס לא הוסיפו ביטחון. “האם דיוויד יפתח עם פדה ויעבור ל-4:4:2 בשלב כה מכריע של העונה?”, נכתב והזכירו את השיפור של ויניסיוס. בהרכבים המשוערים האורוגוואי אכן מופיע. “עם כלי הנשק הידועים והגווארדיה הישנה, ריאל מנסה להגיע לירח המסוים שלה, אבל צריכה לעשות מעקף – דרך מאדים, שטח שהמועדון הלבן טרם הצליח לחקור (לנצח)”.

בשער ה-AS נכתב למעלה מצד ימין: “חשבון פתוח” – ריאל של בנזמה מול צ’לסי האלופה המכהנת אותה לעולם לא הצליחה לנצח| אזכורים לספק הקיים כמובן לגבי נוכחותו של המאמן אנצ’לוטי על הקווים הערב.

בפריויו באתר נכתב: “חזרה לזירת הפשע” – ריאל, עם קבוצת הגאלה שלה, מחפשת נקמה באלופת אירופה. ואלוורדה, אסנסיו ורודריגו נאבקים על צד ימין" (לפי ההרכב המשוער, הספרדי אינו אופציה). “לריאל אף פעם לא נוח להסתכל לאחור. היא מעולם לא הצליחה לנצח את צ’לסי, עם שלושה דורות שונים של שחקנים. וכעת היא מגיעה ברגעי הקריטי ביותר של העונה וגם הקלאסיקו גרם לספקות גדולים. אבל זה בטח לא זמן טוב גם לצ’לסי שנפגעה באופן בלתי צפוי בשל המלחמה”. עוד נכתב על אגף ימין הלא יציב שעובר טלטלות כל העונה ועל כך שבנזמה ‘שחזר היטב מהפציעה כששיחק נגד סלטה – יהיה הכוח המניע’".

בכתבה אחרת נכתב: “הדו קרב השני - בנזמה נגד מנדי” - החלוץ כבש עשרה שערים(!) בששת המשחקים האחרונים, ובראש ובראשונה השלושער נגד הצרפתים והוא בעונה הגדולה בחייו. ממול נמצא השוער הנפלא ששמר על שער נקי ב-14 מ-19 משחקיו בליגת האלופות. מנגד, הבעיה שלו - החלוץ - היא שהוא לא כבש בשלב רבע גמר ליגת האלופות מאז עונת 2012-13, אז עשה זאת מול גלאטסראיי. עברו כבר 3,290 ימים.

קרלוס מרנון כתב טור דעה יפה: “משחק המזל” – איזה מזל יש לנו האוהדים שאנחנו עדיין חיים בשלום ונוכל ליהנות מכדורגל – זו התקווה שאנחנו רוצים להעביר לשורדים האוקראינים בצל הזוועות במדינה"| פדריך הרמל כותב על ‘האלמנט המבדיל’ שבדרך כלל יש לקבוצות הגדולות בליגת האלופות, זה מה שקורה כשרוב המשחקים שיוויוניים. הוא טוען כי זינדין זידאן אמר לו בחלוף כמה חודשים לאחר ההפסד לצ’לסי – “עם אדן ההזאר ברמה שלו, הדברים היו נראים אחרת. היינו מגיעים לגמר וזוכים בתואר”, התוודה בפניו המנג’ר. “היום הבלגי לא כאן ואנחנו לא יודעים אם הוא יחזור יום אחד, אבל ריאל מדריד צריכה, כדי לנצח את האנגלים – מישהו שייתעלה. ויניסיוס? אסנסיו? רודריגו? (באמת?)”.

הופה, מה זה? האמנם? המצלמות של אל צ’ירינגיטו ‘תפסו’ על חם את דיוויד אנצ’לוטי, העוזר של, משוחח עם טוני קרוס ודן איתו על ההרכב למשחק הערב. “מיסטר, אתה חייב לבוא לכאן”. פטון טוען כי עוזר המאמן מרגיש קרוב ובנוח עם השחקנים שלו.

אז אין סרטון לקראת המשחק היום, אולי לפני הגומלין. גם דור רומנו מתעייף לפעמים (הכל יחסי, כן). המורל של כולנו (או יותר נכון – רובנו) קצת בריצפה, ושלי בכלל תרתי משמע אחרי הקלאסיקו (בחורה בשם מורל שיצאתי איתה פעם – הפתיעה וזרמה למפגש צפייה נגד פ.ס.ז’, אבל אז…), אבל ניצחון הערב יכול להחזיר לי את הצבע לפנים קצת, אולי לאזן את התבוסה המחפירה ההיא שאין לה שום הסבר, לבטל תסכול מצטבר של שנה, שנתיים, אולי אפילו ארבע – מאז המספרת ההיא של בייל והמסיבה שהתפזרה.

בכל פעם שאני רואה את התמונה של השחקנים במעגל בעיגול האמצע באימון המסכם לקראת משחק גדול בליגת האלופות – ישנו חיוך ענק, אינסוף תמונות רצות בראש וגם גולים מהעבר – על אחת כמה וכמה אחרי הקליפ שהוציא האתר הרשמי. אני מדמיין שזינדין זידאן שם, שכריסטיאנו רונאלדו שם, שסרחיו ראמוס שם וגם מרסלו (טוב, הוא פה, אבל אתם יודעים). הלוואי שריאל תלבוש את חליפת הקסם ונהפוך שוב להיות ‘ריאל מדריד של ליגת האלופות’.

בעת ההגרלה הייתי אולי קצת זחוח וחשבתי שצ’לסי היא כן אחת הקבוצות ש’צריך לעבור’, זו לא מנצ’סטר סיטי-ליברפול-באיירן מינכן. אבל יש גבול גם לקלישאות ול-DNA ולכל משפטי המוטיבציה, צריך לשחק כדורגל. אני חושב, בגדול, ש"אפקט פריז" בוטל לחלוטין אחרי המפלה בקלאסיקו, וצ’לסי לא קבוצה עם מנטאליות של לוזרים. גם אם יהיו לה כמה דקות פחות טובות – היא לא תתפרק. צ’לסי קבוצה חזקה מאוד, על הקווים היתרון שלה ברור והמשבר שם לא חילחל לדשא. הם הובסו בבית בשבת אבל היו כמה וכמה משחקים שגם ריאל הייתה יכולה להיות מושפלת ככה חוץ מהקלאסיקו – לולא יכולת אדירה של קורטואה.

כתבתי בפייסבוק של האתר קצת על קאסמירו, בשנה שעברה במצ’אפ נגד אנגולו קאנטה, וברור שהיה שם גם קצת פער קבוצתי – זו הייתה הפעם הראשונה שהוא איכזב אותי. שהוא היה נחות משמעותית משחקן יריב – המהירות, היציאה עם הכדור, העזרה להתקפה, התיקול. הרגשתי שזה לא אותו ספורט. מירו לא בעונה טובה, זו הזדמנות גדולה להתעורר וגם אתגר. הוא בכל הרכב שייבחר יצטרך להיות השחקן עם העבודה השחורה הכי גדולה, זה שדוחף את הציפורן ברגע האחרון, שחקן חשוב במצבים הנייחים וכן הלאה ולתת לאחרים לצאת קדימה.

אם אנצ’לוטי (ברוך שובך) מתכוון לחזור על ההרכב הרגיל ולעשות העתק-הדבק מהעונה שעברה אז אין טעם לנסוע בכלל, זה יהיה לא כוחות. אני מקווה שהקלאסיקו השחור הזיז משהו. הוא בעצמו דיבר על כך שהיינו נחותים פיזית. הוא מאמן ולא ליצן, הוא חייב להסיק מסקנות. חייבים לתת פייט. ‘צעקתי’ כביכול ‘פדה להרכב!!!’ כבר במשחק נגד פ.ס.ז’. הוא יכול להיות אחלה פיתרון. בנבחרת הוא משגר כל משחק איזו פצצה אימתנית מרחוק ובקבוצה משהו חסר. רודריגו ואסנסיו לא הוכיחו שום דבר. אני בכלל הייתי מוותר גם על קרוס ושם את קמאבינגה אבל לצערי אני לא אהיה על הקווים (הגשתי מועמדות).

חייב לומר באופן האישי שההדחה אשתקד הייתה מאוד עצובה עבורי, אמנם בכל שנה אני חוזר על המנטרה שהיום בו ריאל מודחת מליגת האלופות הוא היום הכי עצוב שלי בשנה ברמת האוהד, אבל בשנה שעברה לא נתנו פייט. והיריבה לא הייתה מנצ’סטר סיטי. ובעיקר העובדה שזה היה המשחק האחרון של סרחיו ראמוס במועדון, כשהוא לא כשיר, כשזידאן יורד שפוף אחרי הרכב מטופש ולא הגיוני שלו. לא כל הבעיות הן מרכז השדה, אבל הרוב. היעדר המהירות, הפיזיות, הטכניקה, והיעדר וורלד-קלאס בהרכב.

אז בגדול מה השתנה מהעונה שעברה? קורטואה ממשיך וממשיך לגדול ותופס גם מנהיגות מעבר לכך שקשה מאוד להכניע אותו. בנזמה בעונה קסומה מההתחלה ועד סופה, הוא יגיע למצב-שניים וחייב להבקיע. רציתי לכתוב גם על ויניסיוס אבל הוא ממש דועך ואני לא אופטימי לגביו הערב.

לאחרונה נכתב בספרד שבמועדון מרגישים שהם קצת ‘רדופים’ מאז הקלאסיקו, שהביקורת חוצה גבולות ומתעלמת מהסיכוי הסביר-גבוה לאליפות וכן הלאה. אבל זה מצחיק אותי, הפער מהאחרות בעונה פח של הליגה הספרדית היא לא חזות הכל. אז עם הדרישות לקבוצה מהטופ הקהל יצטרך להמשיך לחכות, אבל בואו נראה את הקבוצה יודעת להגיב אחרי הקלאסיקו השחור. בואו נראה את השחקנים באים בגישה הנכונה ומדברים על המגרש ולהוכיח לנו שאנחנו טועים. תהיו ריאל מדריד.

אז חזרנו לדיון מ 2016 שהחוד לא שווה שלושה שחקנים ולכן קשר נוסף עדיף? מעניין אם זה יהיה רלבנטי גם ב 2026

לשחקנים לא אתלטים אין מה לחפש במשחק היום. אסנסיו וקרוס במיוחד. גם בתוך רביעיית קישור לא הייתי עולה עם קרוס.
אין לי ציפיות שאנצ’לוטי יפיק לקחים. התחושה שלי שאנחנו בדרך לעוד התבזות כמו בפריז ובקלאסיקו.
לפחות אנצ’לוטי החלים (רק בריאות) ויהיה על הקווים. במידה ונושפל הוא לא יוכל להתחמק מאחריות.

סתם משהו שעבר לי בראש. מה יותר גרוע לנו, לעוף מול צ’לסי ברבע, או לעבור לחצי ולחטוף שם בראש מול סיטי?

לעבור לחצי ולעשות קרב אימפוטנציה מול אתלטיקו.

ב2020 זה נגמר ב2-1 לא מביך בכלל.
למה שנקבל בראש?

חוץ מזה שבכדורגל יש הפתעות, עם השטחים שנקבל מהם נוכל לחגוג על כדורים ארוכים לויניסיוס. כמובן שהם פייבוריטים אבל לא יותר משאנחנו פייבוריטים מול אינטר למשל

אם יש משהו שלמדתי העונה (לאו דווקא מהקבוצה שלנו אלא מקבוצות אחרות), זה כמה חשוב מומנטום לקבוצת כדורגל. חשוב לא פחות מכמה הקבוצה המדוברת טובה.
אנחנו גם קבוצה בינונית ועם בורות בהרכב, וגם במומנטום רע, לא רואה איך אנחנו יוצאים ממפגש כזה בשלום.

לא רואה שום דבר דומה בין העונה הזאת לקודמת.
בוא נתחיל בהגנה-קוראטה העונה פשוט העאלה את הרמות שלו.
ההגנה שלו התחזקה יחסית לעונה שעברה-החלפנו את וארן וראמוס במילאטו ואלאבה[אם הם לא ידפקו עוד משחק בהלות כמו בקלאסיקו, קשה להאמין שזה יקרה שוב.]
יש צפי לפתוח עם פדה במקום אסאנסיו בימין, הייתי שמח גם אם קאמבינגה היה פותח במקום קרוס.
ויני ובנזמה העאלו את הרמה שלהם, בדגש על ויני שהשתפר משמעותית.

בנוגע לצ’לסי, לא ראיתי אותה משחק הרבה העונה אבל דבר אחד ששמתי לב הוא שקאנטה של העונה, הוא לא אותו קאנטה של העונה הקודמת. יש ירידה ברמה שלו יחסית לאז.

בנוסף על כך, עונה שעברה זה היה בחצי שהגענו כבר הלשון בחוץ. היום אנחנו נהיה יותר רעננים.

“מי שמפחד להגיע לגמר ליגת האלופות ולפגוש את ברצלונה - צריך לשחק בחטאפה או ראיו וייקאנו” (חסה רודריגס, 2015). זה לוזרי בעיניי להעדיף שניפול קודם כדי שחלילה לא נובס נגדם. ואני לא אגיד שאנחנו יכולים לעבור אותם או משהו כזה ולטעמי הפערים שהיו גדולים כבר ב-2020 בינינו ובינם - החריפו. המאמן, 3/4 הגנה, הקישור הזדקן. גם אם אנחנו רוצים אנחנו לא יכולים לשחק כמו אתלטיקו.
קראתי גם את ההודעה השנייה שלך ואני חוזר - לא אמרתי שנעבור או משהו ואני לא עם חזה נפוח (דווקא היה צ’סט בחדר כושר). זה בהחלט 10-90 לסיטי או משהו כזה. אבל חד משמעית רוצה “לנסות”.

קאנטה שחקן גדול שיכול להתעורר במשחק גדול. אין להם בנזמה אבל כן כמה שחקנים במעין שיפור שהבקיעו 7-10 שערים העונה.

יש גבול לכמה אנחנו יכולים לבוא עם חזה נפוח ולומר אנחנו ריאל מדריד. תקרא לזה לוזרי, אני חושב שזה פשוט מציאותי. מתנצל שאני לא רוצה לעבור עוד ערב כמו הקלאסיקו. כרגע, התכול של סלטה הרגיש כבד עלינו, לא רוצה לדעת איך תרגיש סיטי. צריך להודות באמת, אנחנו קבוצה בעייתית בתקופה בעייתית, אין לנו הרבה מה למכור בתקופה הזאת, עדיף להיפרד בצורה יפה מהמפעל מאשר לחטוף בראש וללכת הביתה עם עוד פאדיחות.

זה קצת נדמה לי כמו איזשהו זמר סבבה שבמקרה גם תפס יום צרוד ואז יתחרה בפרדי מרקורי בתחרות שירה. Dude… תחסוך לעצמך תפדיחות. בכדורגל יכולים לקרות הרבה דברים אבל כמו שזה נראה לאחרונה, הדברים ילכו לאו דווקא לטובתנו.

וחוץ מזה, אני לא מעדיף ללכת הביתה, פשוט תוהה בקול רם מה עדיף לנו. לא ארצה להפסיד הערב.

משום מה יש לי תחושה טובה להערב דווקא. מצד שני זה בדיוק מה שהרגשתי שנה שעברה אז קחו את זה בעירבון מוגבל.

יש הרכב למשחק נגד צ’לסי! מתחילים ב-22:00. המועדון פרסם את ההרכב ממש עכשיו כשעתיים וחצי לשריקה. ואכן התחזיות התבררו כנכונות - פדה ואלוורדה פותח ב-11, כקשר כנף ב-4:3:3 שקרלו אנצ’לוטי כל כך אוהב והוא כמובן יעזור גם כקשר רביעי באמצע. השאר? כרגיל. טיבו קורטואה בשער, הקפטן קארים בנזמה מקדימה יחד עם ויניסיוס ג’וניור ושלישיית הקישור הרגילה. אף אחד לא באמת חשב שלוקאס ואסקס יועדף על פני דני קרבחאל הרכב על אף הכושר שלו. הספסל? אדוארדו קמאבינגה יוכל להוסיף רגליים רעננות ועוד פיזיות; מריאנו דיאס יוכל להוסיף קצת מכות; וברצינות - גם רודריגו, מרקו אסנסיו וגארת’ בייל שם. האללה מדריד!

ההרכב: קורטואה| קרבחאל, אלאבה, מיליטאו, מנדי| קאסמירו, קרוס, מודריץ’, ואלוורדה| ויניסיוס ובנזמה

קצת כותרות בספרד לאחר פרסום ההרכב:

מארקה: הכתב מריו קורטנגה טוען כי מהמועדון אמרו לו שהמערך יהיה 4:3:3. הוא מוסיף כי שחקני ריאל אמרו לאנצ’לוטי שהם ‘נדרסו’ בעונה שעברה על ידי האנגלים ושפדה חייב לשחק.

באתר יש סקר אוהדים גדול עם קרוב ל-6,000 מצביעים: 47% מרוצים מההרכב שפתח “במשחק על החיים”; 17% רצו לראות את קמאבינגה משחק גם כן באמצע; 15% היו רוצים את לוקאס במקום קרבחאל בצד ימין שכן המגן בכושר לא טוב; 11% מרוצים שפדה ישנו אך חושבים שקרוס צריך להיות מסופסל ולא לשנות את השיטה; 10% חושבים שאנצ’לוטי נזכר מאוחר מדי לשנות מערך.

ב-AS נכתב: “ואלוורדה מנצח בקרב” – אנצ’לוטי בוחר בקשר האורוגוואי שלו כצלע השלישית בהתקפה. קרבחאל חוזר להרכב לאחר מנוחה בליגה.

אלברו בניטו מנתח: “המערך הזה היה צפוי גם אם קרלו פחות מאמין בזה, הוא היה חייב לעשות התאמה נדרשת בגלל הפיזיות ופדה נותן אנרגיה וקצב גבוה, זה יהיה בין 4:4:2 ל-4:3:3”| לואיס נייטו כתב: “אפילו במחיר של ‘בגידה בעצמו’ ושבירת המערך הבלתי ניתן לערעור – אנצ’לוטי שם את פדה ואני מוחא לו כפיים. לא רודריגו ולא אסנסיו אמינים וצ’לסי היא כמו טנק כחול. זה יכול להיות הרגע של פדה. לגבי קרבחאל – במקרה שלו האמון של אנצ’לוטי חזר מהכושר שלו”.
רונסרו: “זה ההרכב שכל אוהדי ריאל מדריד רצו. הוא יעלה, יירד, ייתן אנרגיה ואוויר לקרוס ומודריץ’ שיציגו את הכישרון שלהם. לא אכפת לי אם זה 4:4:2 סמוי. אנצ’לוטי הגיע בזמן כדי להעמיד דברים על דיוקם ולהגיד: “הנה אנחנו”. נראה אם זה יהיה לילה טוב עבור אוהדי ריאל”.

במועדון היו צריכים לשים את פדה על תמונת ההרכב מהמשחק, הם תמיד בוחרים כאילו רנדומלית. לא שזה כזה משנה. בכל מקרה, זה אולי המשחק הכי חשוב של פדה במועדון. ואמוס

שמח שפדה במקום אסנסיו וחא אחד הקשרים.

לדעתי נשחק 442 ולא 433, בהתקפות פדה יעזור בצד ימין.

רק חבל שנאצ’ו לא במקום קרבחאל.

הסגל אז לא התאים ל 433 ברמות הכי גבוהות וכך גם היום.