1/4 גמר האלופות :: 2-0 על צ'לסי, הגומלין בעוד שבוע

פתאום כשפדה באמצע אפשר לראות כמה הוא איכותי. גם בימים הטובים שלו באגף ימין כשכבש כל משחק שני עדיין לא ראינו ממנו כזו קונסיסטנטיות בפעולות שלו. מאוד מקווה שזה באמת הסוף של האלתור הלא מוצלח הזה.

מדיי פעם לקרבחאל יש משחק כזה שמזכיר לך איזה שחקן גדול הוא היה. היום זה אחד מהימים האלה. פעיל, תוקף, לא מחלק מתנות, יציב בהגנה. רק שימשיך ככה.

קמא איבד בכזאת קלות את סטרלינג במהלך שבו ספג צהוב. מגן שמאלי אמיתי לעולם לא היה מאבד את השחקן שלו כך.

אלאבה לא קיים בהגנה. ממש רוח רפאים…

קמאבינגה שחקן מדהים!
הוא מגן שמאלי מעולה וכל דקה שהוא לא בקישור היא לא רק בזבוז אלא גם עוול לכדורגל.
תענוג לראות אותו משחק.

בדיוק הדבר שעולה לי לראש כשאני רואה את קאנטה חצי גמור זורק את כל שלישית הקישור שלנו. יש קאנטה משלנו, טכני פי 1000 והוא תקוע כמגן שמאלי.

אנחנו רואים את אותו המשחק?

ברח לאלאבה, מיליטאו כיסה והציל גול.

בשום פנים ואופן אסור לסיים את המשחק ללא שער נוסף.
אנחנו טובים יותר, יש לנו את ויניסיוס ובנזמה ועכשיו גם יתרון משפטי.

בזמן שאני כותב ראיתי את קרוס מנצח מאבק אווירי. עכשיו כבר באמת ראיתי הכל בחיים האלו.

בעצם עכשיו נכנס השחקן הכי איכותי שלהם. מוזר, מה אני מפספס? יצא, אגב, כישרון גדול שבמצטבר יש לו אפס שערים ובישולים נגדנו.

רודריגו מאוד איכזב אותי היום, הגיע להמון הזדמנויות שיכל לבעוט/למסור לשחקן אחר וב90% מהם עם קבלת החלטות לא נכונה

שמישהו יסביר לי למה קמאבינגה יצא עכשיו

כי אנצלוטי מגיע עם החילופים מהבית, למה לעזאזל להוציא את רודריגו? עם מי צלסי תוקפת?

חילופים מדויקים ומתבקשים.
היה אפשר להוציא את מודריץ במקום קמאבינגה אבל הרעיון נכון. חוץ מזה שקמא עם צהוב.

אסנסיו: אס מהספסל שכמעט תמיד מייצר משהו. צ׳לסי צפויה לצופף והבעיטות שלו מרחוק זה נשק. רודריגו החילוף המתבקש.

קמאבינגה: מניח שרק בגלל הצהוב (או פציעה שפספסנו). אחרת באמת חילוף מטומטם.

מודריץ׳ לא אמור לסיים משחק כזה.

לדעתי אנשים כאן קצת כותבים על אוטומט מרשמים מאנצ’לוטי של הליגה, ושוכחים שמדובר כאן באנצ’לוטי של הצ’מפיונס, ובריאל של הצ’מפיונס. כל מה שקורה כאן, קורה בדיוק כפי שהוא צריך להיות.

בנושא אחר:
אנחנו לא הולכים להביא בקיץ את אמבפה.
אנחנו לא הולכים להביא בקיץ את הלאנד.
אני לא יודע את מי אנחנו כן הולכים להביא בקיץ (אם בכלל), אבל לפני שהולכים לחפש את הקיצוני המחליף השלישי של באיירן, שבדיוק מסיים חוזה - בבקשה ממך, דון פרז: תאריך חוזה לאסנסיו.

אלוהים יודע איך צ’לסי סיימו את המשחק עם כל כך מעט צהובים

אנחנו יוצאים מבואסים מכך שזה רק 2-0. הגענו לזמנים טובים.

אסנסיו פשוט שחקן ענק, כל כך מגוון. ראינו אותו כ10 לפני כמה ימים עושה קסמים והיום כווינגר שחקן אחר לגמרי שמביא איכויות אחרות. תאריכו לו כבר חוזה, הוא טוב ותר מכל רכש שנוכל להביא!!!

צ’לסי הנוכחית לא תתן לנו שני שערים בגומלין, אנחנו סביר להניח בשלב הבא.

עונה שעברה זה היה נס, העונה גם ליברפול וגם צ’לסי גרוטאות ולא מצליחות גם בליגה, המאבק האמיתי הראשון יהיה בחצי הגמר מול סיטי, מקווה שההרכב היום לא יעלה אז.

פדה במשחק מצויין והיה בכל מקום, רק לחשוב מה אפשר לבנות פה אם קרלו יתן גם לקמאבינגה לשחק לצידו ואז יהיו לנו 2 כאלה במרכז שלא נותנים ליריבה לנשום.

אסנסיו חייב לחתום לפני מודריץ’ וקרוס.

מיליטאו שוב החליק וכמעט ספגנו בדקה ה 94, רק אומר…

הרגשה מוזרה, משחק נקסט ברבע גמר ליגת האלופות. אני חושב שהתוצאה טובה בהתחשב בכך שצ’לסי הגיעו בכוננות ספיגה ושמרו על מערך מאוד הגנתי גם בפיגור. בניגוד לשנה שעברה, המצבים לא הגיעו ממתפרצות.

לא חושב שנתקשה בגומלין.

בטח אף אחד פה לא יסכים איתי, אבל אני מעדיף את קמא כמגן שמאלי. הוא מוסיף לנו משהו שמרסלו היה מוסיף: עוד פליימייקר שמגיע מעמדת המגן.

גם ככה יותר קל למצוא קשרים מאשר מגנים היום.

RUN

לא צריך שכל משחק יהיה סערת רגשות כמו העונה שעברה וכזה שנזכור לעולמים ונציין את יום השנה לקיומו. אבל אני חושב שהיה ערב בינוני ולא ממש מוצלח. אם לא ה-0:2 של מרקו אסנסיו זו הייתה חרא של תוצאה. לא לחצנו מספיק לכבוש את השלישי אחרי שכל ההגנה שלהם הוחלפה כמעט מסיבות כאלה ואחרות. אני לא רוצה לזלזל בצ’לסי יותר מדי אבל היא קבוצת אמצע טבלה באנגליה, בעיקר שמות נחמדים בהרכב וזהו-זה.

אבל ריאל מדריד לא יודעת לדרוס ולא משחקת בקצב מספיק גבוה. פעם ברבע שעה עושים לחץ יפה ליד השער. זה היה משחק רגיל שלנו העונה פלוס קצת יותר מוטיבצייה כיאה לליגת האלופות וההמנון המצמרר. בגדול הופתענו מהמערך של צ’לסי, כלומר לא אני ואתם אלא קרלו, אני חושב.

היו משחקים עם סינרגיה טובה מאוד במשחק ההתקפה ולא הפעם. אין לי תלונות לוויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה כבש את השער הראשון. אבל רודריגו למשל היה קצת אגואיסט ואיכזב. גם בנזמה לעתים בעט במקום למסור. המספרים של מרקו אסנסיו מדהימים, תשעה מהשערים שלו בליגת האלופות הגיעו כמחליף, הוא כבש שמונה בנוקאאוט וארבעה בשלב הבתים. אהבתי שאחרי השער סרגל שלו הוא המשיך לאיים, הוא לא מחכה, אחת-שתיים ובעיטה. הוא היה צריך להיכנס ונכנס יחסית בזמן במקום רודריגו החלש אבל אני לא פוסל שאם היה פותח בהרכב אז הוא היה מתסכל אותנו.

חלק מהמושמצים כמו דני קרבחאל (לא רק המוערבות בגול אלא לחץ גבוה כמו פעם, ראשון לכדורים, מחפש את הפעולה המסוכנת קדימה ולא סתם למסור) ודויד אלאבה (כן על אף המהלך בתחילת המשחק) שיחקו טוב. פחות אהבתי את היכולת של לוקה מודריץ’, היה מקום להכניס את דני סבאיוס יותר מוקדם.

הפריע לי בתחילת המשחק שצ’לסי הגיעה בקלות מדי להזדמנויות בהתקפות מתפרצות כי היה ברור שכך היא תתקוף. אני חושב ההצלה של טיבו קורטואה מול ראחים סטרלינג הייתה מדהימה גם אם נניח שזו בעיקר ‘החמצה’. כל משחק שאנחנו לא סופגים אני אומר דיינו. אולי ואבוי אם לא נשלים את המשימה.

מצד אחד, תחושה מסוימת של אכזבה. אנחנו קבוצה הרבה יותר טובה ויכולנו לנצל טוב יותר חצי שעה של כרטיס אדום. מצד שני, תחושה של סיפוק. זה גם יכל להיגמר אחרת, וצ’לסי הגיעה בסופו של דבר ללא מעט מצבים מאוד מסוכנים, לא הרבה פחות מאשר אנחנו הגענו. זה לגמרי על הראש של קרלו עם ההרכב והגישה הסופר התקפיים. בואו רק נקווה שנגד סיטי מישהו יכניס לו קצת שכל לראש.

הייתה התקפה מתפרצת שהוא קיבל ופשוט ראית עד כמה הוא חסר כלים במצב כזה ולא יכול לעשות כלום. אם הוא מוכן להיות סופר-סאב, שיישאר. אין מה לחפש איתו כשחקן הרכב.

רודריגו גם ביום חלש מאוד (מחכה לדיון בסוף העונה מה עושים איתו - צד ימין זה לא זה והמעמד של ויני כבר גבוה מדי מכדי לקבל חלוקת דקות באגף) עשה שתי כניסות טובות ומהירות לעומק, בראשונה קוליבאלי היה צריך לפצוע את עצמו כדי לעצור אותו ובשנייה הוא סחט אדום. אסנסיו לא מסוגל בחיים לספק מהלכים כאלו.

נקודה חיובית שעוברת לי בראש - מרגיש שזה היה לפני חמש שנים, אבל כולה לפני שנתיים צ’לסי נראו כמה רמות מעלינו. אנחנו השתפרנו טיפה והם נכנסו לקריסה שמאוד מזכירה את איך שאנחנו היינו מתנהלים פעם (למרות שלא חושב שאי פעם שילמנו 55 מיליון על שחקן ברמה של קוקורייה). וואלה לא בא לי לחזור לימים האלו. עם כל התסכול מההנהלה לפעמים, יש ערך בשמרנות וביציבות של השנים האחרונות.

אני לא חושב שיש ויכוח או אי הסכמה, מדובר על שחקן רוטציה בלבד. אבל תראה, ויניסיוס הוא הסופרסטואר שלנו, רודריגו נניח הוא זה שהכי קל להוציא מההרכב כשמחליטים להתבנקר עם פדה בכנף ואולי סיימנו עם זה. ומרקו אסנסיו השחקן עם המעמד הכי נמוך בהיררכיה וזה גם לא פשוט. תשעה שערים ב-1,300 דקות זה יפה. אני מאוד מתומכי רודריגו וחושב שהוא יכול לתרום הרבה גם בצד ימין שם הוא לא מזהיר, אבל במשחק חלש מאוד כמו היום זה טוב שהוא הוחלף. רודריגו מחפש תמיד את הדריבל (והוא היה קצת אגואיסט היום) ואסנסיו יחסית בועט מיד.

@Aviad, סתם נקודה למחשבה, אולי גם ב-2021 הם לא היו קבוצה הרבה יותר טובה מאיתנו וצמד המשחקים האלה לא בהכרח משקף כשאנחנו שבורים פיזית וזינדין זידאן עשה ניסויים…