1/4 גביע המלך :: עולים לחצי הגמר עם 7-3 בסיכום על ג'ירונה

הולכים על הגביע בכל הכוח: זה מתבטא בהרכב שסולארי מעלה לגומלין בג’ירונה בעוד קצת יותר מחצי שעה: חוליית ההגנה כמעט בשלמותה, כמעט העתק-הדבק למשחק הליגה האחרון - כי מרסלו חוזר, וגם הטריו ההתקפי הרגיל: לוקאס ואסקס-בנזמה-ויניסיוס כשעל הספסל ממתינים בייל שכבר כבש נגד אספניול, והמתקאמבק אסנסיו. קיילור בין הקורות והרוטציות בעיקר בקישור: קרוס הוא השריד בעוד מודריץ’ לא בסגל וקאסמירו נח. על הספסל, בנוהל: איסקו.

אני חושב שסולארי מגזים וזה נובע מחוסר ניסיון, הוא שוחק יותר מדי את ראמוס, הרי ואראן מושעה מהמשחק נגד אלאבס וראמוס בטח ישחק והוא רחוק צהוב אחד מהדרבי - החלטה מטופשת. ויניסיוס לא רגיל לשחק בקצב הזה, הוא לא נח אף-פעם, ואפילו את בנזמה או לוקאס ואסקס הייתי מושיב על הספסל כדי שינוחו, מנסה את בייל כחלוץ או משהו כזה. צריך לזכור שחצי הגמר הראשון כבר בשבוע הבא אם הבנתי נכון(ברצלונה, כצפוי, תהיה שם), ואוטוטו יש את הדרבי ואת אייקס.

מי אמר מסי ולא קיבל?!

לא היתה מחצית מושלמת כמובן אבל איזה תענוג לראות את ריאל מדריד כרגע. ויניסיוס ובנזמה ביחד זה שידוך משמיים.

וראן וקיילור במשחק מצויין עד עכשיו. נקווה שגם וראן סיים את החופשה שלו מאחרי המונדיאל כמו לוקה…

לא האמנתי שיגיע היום שאני אראה משחק של ריאל ורק אחכה שהכדור יגיע לבנזמה. המשחק היום ממחיש למה למרסלו אין מקום היום בהרכב הראשון של ריאל מדריד. סולארי לגמרי מוציא מים מהסלע מתוך החומר גלם שיש לו בסגל ורץ עם ה11 הלגיטימיים ביותר בלי קשר לשמות גדולים, מאמן נהדר לטעמי.

קארים בנזמHOT, חבל שהוא לא החליף פסיכולוג מזמן.

לא כ"כ יודע על מה אתה מדבר, אני חושב שהוא היה טוב התקפית וטוב מאוד הגנתית מה שדי הפתיע אותי, אבל כנראה שהספסול עשה את שלו. התרגיל הזה עובד על כולם.
אפשר לשים לב שגם קארבחל ווראן העלו את הרמה שלהם, זה מצטרף ללוקה וראמוס. נחמד.

נ.ב
יורנטה המלך!!!1

אני חושב שסולארי עושה טעות איומה עם ההרכבים בגביע. זה נדמה שבכל רגע נתון הוא משחק עם ה-11 הכי טובים, כמעט בלי מחשבה על רוטציות. לא ממש ברור לי למה ראמוס, קרבאחל, ויניסיוס ובנזמה פתחו במשחק הזה.

אני תמיד אוהב לנצח, חיכינו לניצוץ בעונה הנוכחית והוא הגיע בשלב מאוד מאוחר. הקבוצה משחקת קצת כדורגל, בהחלט יש תחושה שהגולים יגיעו בהתקפה הבאה, הספסל נראה יותר טוב - אסנסיו לפתע שם, לדוגמא, וגם השחקנים מבסוטים. בשנים עברו האמנו שנוכל לזכות בצ’מפיונס או באליפות והשנה - המטרה היא לסיים את העונה כקבוצה תחרותית. צר לי על כמה נקודות שהלכו לפח, אחרת היינו יכולים להיות קרובים יותר לברצלונה או לאיים על הסגנות.
ועדיין, צריך לזכור: המצב היה כל-כך רע בחלק מהזמן כך שהרף של כולנו מריאל מדריד די ירד. אנחנו נראים טוב אבל לא יותר טוב מקבוצות גדולות אחרות ממוצעות - רחוק מזה. ‘ריאל מדריד הזו יכולה לשחק מול בארסה בחצי גמר הגביע’(מארקה) - התשובה היא ממש לא. קארים בנזמה פורח, אבל למרות שיש לי פחות טענות אליו מיתר לחבריו, מעבר לשאלה ‘איפה הוא היה כל העונה?’ - זה מספיק טוב בהשוואה לשחקנים גדולים ביתר הקבוצות(לא משווה אותו למסי, כמובן) - התשובה היא לא. אני שמח שהמספרים שלו מתחילים לצבור צבע ושותף לכך שהוא השחקן הכי חשוב שלנו ובהחלט מחכה שהכדור יגיע אליו, הוא מנסה, הוא מרגיש את השער והוא מאיים הרבה.

אני לא ממש יודע איך לאכול את סולארי, גאון כדורגל הוא לא, התואר ‘מאמן זמני’ גם עושה לו עוול, הכי חשוב: נצטרך להמתין קצת כדי לשפוט, ממש קצת, כי אוטוטו אתלטיקו מדריד מחכה בדרבי - יאללה, תנצחו אותם כבר, יאללה קארים - תכבוש במשחק גדול, ואחר-כך אייקס.

כל המהלכים של ג’ירונה (כולל הגול) הגיעו מהאגף שלו. חלש הגנית בצורה מחרידה ועולה להתקפה בחוסר אחריות משווע. התפקיד של מגן הוא קודם כל להיות מחוייב להגנה. בכל פעם שג’ירונה תקפה היינו חשופים כשצד שמאל מופקר ווראן מנסה לסגור שמאלה. משחק ההגנה שלנו הוא מהרעים בליגה והוא אחד האחראים לכך. עם כל האהבה אליו הוא יכול להצטרף לרונאלדו ביובנטוס מבחינתי.

אחרי שויני ובנזמה יצאו נגמר הכיף.

-עוד משחק מצוין של הצמד, במיוחד של בנזמה שהבקיע שוב 2 שערים נהדרים, אהבתי מאוד את הבישול של ויני, משך 2 שחקנים באגף ובמקום לחתוך כרגיל נתן פס יפה לבנזמה שהיה לבד.
-טוני קרוס היה במוד אדיש ואיבד ים כדורים, גם את המשחק של מרסלו לא אהבתי במיוחד.
-וראן היה מצוין.
-שמח מאוד בשביל יורנטה, תמיד נותן הכל, השער היה כל מה שהקשרים שלנו לא עושים כבר 5 שנים.

בכל עונה אחרת הייתי מסכים איתך במאה אחוז. אבל בעונה הזאת, השחקנים,המועדון והקהל זקוקים לביטחון שכדורגל טוב ונצחונות מעניקים. עם הסגל הקיים, אף משחק הוא לא משחק קל ואף ניצחון לא מובן מאליו, ולכן דווקא כשאנחנו בשיפוע חיובי, וכשהרכב מסוים התחיל לרוץ, לא הייתי משנה כלום. גם אם זה יעלה בעומס מסוים על השחקנים.

היחיד שאני לא מצליח להבין למה הוא שיחק זה ראמוס, הוא גם ככה לא נהיה צעיר יותר והוא כמעט ולא נח,זה היה באמת הזוי, כנראה סולארי פחד לקבל פיאסקו במשחק.
קרבאחל מושעה מהמשחק מול אלאבס וזו הסיבה כנראה שסולארי נתן לו לשחק(עדיין לא מובן לי מה רע במנוחה?).
אין לנו חלוצים ולשחק עם פאלסו לא כל כך עובד לנו, אין לנו מחליף לבנזמה שגם ככה משחק נהדר אז עוד משחק לביטחון שלו לא יזיק.

אני די מסמפט את סולארי ומתרשם ממה שראיתי ממנו, לפחות ברמת האישיות. אני לוקח בחשבון שיש מספיק גורמים ״מלאכותיים״ שמשפיעים על הרושם הזה, הציפיות שלי מהקבוצה ירדו משמעותית, מן הסתם שגם השחקנים עצמם קצת לקחו את עצמם בידיים, ואני מרגיש שהסדרת חינוך לאיסקו היא בחלקה גם קצת לשדר לשאר הסגל ״יש בעל בית״ - ויש מצב שאני קונה את הקשיחות האולי מזוייפת הזו כמו פתי.

אבל כן באיזשהו מקום זה מרשים אותי הנכונות שלו קצת לזעזע את המערכת. הוא לא נאיבי, והוא לא משדר חוסר אונות מוחלט כמו לופטאגי, שזה הדבר שהכי הטריף אותי בלופטאגי. גם ההצהרות שלו בתקשורת מראות שהוא מבין טוב מאוד את המועדון, את האתוס שלו ואת הטירוף שבו (הכי אהבתי את ההצהרה שלו שבריאל כל יום הוא משבר), ואני לא מתפלא שלפי השמועות פרז מת עליו.

בוא נגיד ככה, הוא לא זידאן ואין לו את התחת של זידאן והסיכוי הסביר הוא שבקיץ יגיע מישהו אחר. מקווה שבסיבוב על כמה קבוצות אחרות הוא יפתח איזה זהות כדורגל ברורה יותר. ומי יודע, אולי כששוב ניתקע בלי מאמן בעוד כמה שנים הוא יצליח להוציא אפילו יותר.

אגב הסגל החזק אתמול, אני חושב שהוא מבין שהגביע זה הסיכוי הכי טוב שלו לשמור על העבודה (למרות שלא בטוח שגם זכייה בו תספיק).

קלאסיקו בחצי הגמר! הכדור הראשון שנשלף בהגרלה היה של בטיס, השני של ולנסיה - והמבין יבין. שימו לב, קלאסיקו ברביעי הבא והלו"ז של ריאל מדריד הוא כזה: ברצלונה, קאמפ-נואו(ד’), הדרבי בליגה במטרופוליטאנו(שבת) ואז אייקס באמסטרדם(רביעי).

אמנם אני זוכר משפט של חסה ב-2014/15 כשנשאל על האפשרות של קלאסיקו בגמר הצ’מפיונס מול בארסה החזקה - “מי שמפחד להגיע לגמר לשחק נגד ברצלונה - הוא צריך לשחק בראיו וייקאנו ולא בריאל מדריד”, ומה שאגיד עכשיו קצת נוגד את המדרידיסימו, אבל למרות שאנחנו אוהבים כדורגל בידיוק בגלל שבועות מטורפים כאלה - אני חושב קצת יותר מאוהד מתלהב, זה שבוע מטורף. הפיתרון כנראה זה לזרוק את הדרבי בליגה(למרות שהאמת לא ברור כבר מה ההרכב החזק והחלש שלנו), אנחנו נהיה בצ’מפיונס ונסיים במקום השלישי.

אני החלטתי: לוקח חופש של שבוע מהעבודה, מתרווח על הכורסא כמדושן עונג. שסולארי ישבור את הראש איך לחלק את הכוחות.

מה פשענו שמגיע לנו ללכת לישון בבאסה 3 פעמים בחודש?

ברור שבארסה כרגע כמה רמות מעלינו, קבוצתית ואינדיבידואלית (מפוצצת כישרונות). בכל זאת, מאמין שהביקור הקודם שלנו בקאמפ הוא היוצא מן הכלל ביחס לביקורים שלנו שם בשנים האחרונות. עכשיו, נראה שהצבע חזר לפנים של הקישור שלנו ושל ואראן וכל הפצועים הבריאו, כאילו התכנסו במיוחד לכבוד המעמד.

אני שמח ומתרגש מהמשחקים האלו (עצוב שנופל על מבחנים :frowning: ). מקווה לפחות שנעשה להם את המוות.

אני חושב שהעיתוי של המשחק הוא הכי טוב שיכול להיות עבור ריאל מדריד. צריך לתרגם את היכולת הטובה מהשבועות האחרונים ולייבא אותה לרגעי מאני טיים מהסוג הזה, כי מי יודע איזה קללת מומנטום/פציעות יכולה ליפול על ריאל מדריד ברגע נתון בהמשך. יחד עם זאת, ברצלונה הזו היא מהטובות שאני זוכר. אני חושב שיש לנו הזדמנות גם לנקום על הפיאסקו בליגה וגם להוציא אותם מאיזון במאבק האליפות מול אתלטיקו, אבל נצטרך להציג משחק הגנה לא נרפה כמו שהצגנו עד כה.