1/4 גביע המלך :: עולים לחצי הגמר עם 7-3 בסיכום על ג'ירונה

הסגל למשחק יתפרסם בהמשך היום, אבל הוא צפוי להיות הסגל החזק למעט קרבחאל שינוח. קרוס, יורנטה ונדמה לי שגם מריאנו כבר כשירים. נראה עוד כמה שעות. בינתיים קצת צחוקים:

  • יש שמועות שאיסקו וסרחיו ראמוס בנתק. סרחיו העלה את התמונה הבאה, איסקו הגיב: “ידעת שאנחנו לא מדברים? דברים שמגלים כאן…”

ראמוס ענה “אני אענה לך מתוך נימוס, אבל אל תדבר איתי יותר”.

לאיסקו אגב יש היסטוריה ארוכה של עצבים על התקשורת…

  • ברנד שוסטר, הראשון שנתן למרסלו את הבמה עוד כשהיה לגמרי מרשמלו, אמר לגביו שבכל קבוצה יש 3-4 שחקנים שיש להם בעיות עם המשקל ובתקופה שלו מרסלו היה אחד מהם. הוא אמר שמרסלו משמין בקלות וצריך להשגיח עליו, במיוחד כשהוא פצוע. גם לווסלי שניידר הייתה בעיה כזאת לדבריו. בהחלט קשה במדריד… הכל מאוד טעים :frowning:
2 לייקים

אסנסיו ובייל עדיין לא בריאים ולהערכתי מריאנו הנשכח גם לא בסגל כך שזה משאיר אותנו שוב עם התקפה של לוקאס-בנזמה-ויניסיוס ואפס כוח מהספסל כשאיסקו במצב רוח כזה. לא אתפלא אם שוב נהיה אובדי עצות כמו נגד לגאנס, אז איכשהו קיבלנו פנדל סמוך למחצית אחרי 45 דקות איומות. הלוואי ונצליח לשחזר את התוצאה. מרסלו אגב בהרכב המשוער של ה-AS.
שימו לב לראמוס שכמובן סובל מביקורת אבל הוא כבר לא ילד ושיחק בכל משחקי הליגה ולא החמיץ דקה - לא פצוע, לא חולה, לא מורחק, לא נח, וגם בגביע משחק הרבה יותר מדיי.
כבר ארבע שנים לא עברנו את השלב הזה(סלטה ויגו ב-2017 ואשתקד לגאנס) וזה התואר הרלוונטי העונה.

התכוונתי שטוני חוזר! :walking_man::running_man::walking_man:

בכלל שכחתי שבייל ואסנסיו בקבוצה

לדעתי ראמוס נראה ממש טוב בתקופה האחרונה, שקט, רגוע אחראי וכל מה שוראן ומרסלו לא בעצם.
בכל אופן, מאוד אשמח אם איכשהו נצא מהעונה הזו לגביע המלך, קצת התגעגעתי. מצד שני תואר זו עילה להנהלה שלנו לא להתחזק ולהמשיך להשלות את עצמם ואת עצמנו שהקבוצה חזקה

ראמוס השתפר ומעניין אם בהתאם לתקדימי העבר הטוב עוד לפניו ביחס ללו"ז. מצד שני העומס הזה מסוכן מאוד וזה עניין של זמן עד שייפצע. ואראן חלש מאוד והוא מרגיז.
בעונה כזו אסור לזלזל בגביע המלך ורקורד ההפסדים שלנו בגמר הוא עלוב. אפילו מול העולה החדשה סראגוסה איי שם בעונת הקיירוש. מצד שני כאוהד שחווה שתי זכיות בלבד בגביע ושניהם בגמרים אדירים נגד בארסה - לנצח יריבה אחרת בגמר, אפילו לא אתלטיקו לדוגמא(וברור שבארסה עוד תהפוך) - פחות מרגש.

גם במארקה חגגו את שובו של טוני “מלך הפסים”, כאילו שהיעדרותו היא הסיבה ל-26% החזקת כדור מול בטיס.

ראמוס נהנה מכך שהקבוצה משחקת יותר סגור ונמצאת בתקופה הזאת בשנה של “נקודות בכל מחיר וכדורגל אחר כך”. בבטיס זה היה קיצוני אבל גם בשאר המשחקים - עם קאסמירו שחזר, בלי קרוס, עם רגילון במקום מרסלו ולוקאס שמתרוצץ הבלמים הרבה פחות מופקרים. יש משחקים שראמוס ממש צריך להתאמץ כדי למצוא פרצוף יריב כדי לדפוק בו את המרפק.

6 לייקים

אחלה כדורגל במחצית הזאת, מהטובות שלנו העונה. ומכיוון שכדורגל טוב וריכוז בהגנה הם mutually exclusive בברנבאו חזרנו לספוג. גול קל מידיי ומוקדם מידיי.

אני אוהב את ויניסיוס. הוא מפוזר, הוא לא יעיל, אבל כשזה יתחבר לו והוא יתבגר וישארו התכונות הכן טובות שלו, אוי איזה שחקן הוא יהיה. הוא אקטיבי, ולא מחכה שיפלו לו מצבים מהשמים. הוא מהיר וזריז. הוא רואה פרצות בהגנה ומריח מצבים מקילומטרים. אפילו במחצית כל כך לא מסודרת שלו הוא היה שווה פנדל ואיזה מצב וחצי.

בנזמה אמנם החמיץ את המצב וחצי הללו אבל גם הוא עם משחק נהדר. גם השחרור של הכדור לאודריוסולה לצד וגם הוא משחק כחלוץ אמיתי ומאיים על השער.

הגול שקיבלנו היה אחלה כאפה בשביל שהקבוצה תיזכר איך משחקים כדורגל.
מחצית טובה, המון לחץ של ההתקפה והקישור, הפריצות של אורדיוסולה תענוג, הבלאגן של וינסיוס באגף גם כן.

טוב לראות שויניסיוס חזר ליכולת טובה אחרי המשחק הגרוע נגד סביליה,היום הוא יצר מצבים,סחט פנדל,כמעט כל כדור רוחב שלו היה עם כתובת ולקינוח סיים עם בישול באמת נפלא-כדור רוחב,חזק,החלטי ומדוייק שאפילו בנזמה לא יכול לפספס.
גם אודריוזולה נראה מעולה כמו שחשבתי שיהיה ברגע שהשתלב בקבוצה,המהירות שלו זה נשק מטורף וכמעט בלתי אפשרי לעצור אותו כשהוא רץ לעומק,וגם הוא בישל היום בכדור רוחב מעולה.
בסך הכל הקבוצה נראית טוב בשני המשחקים האחרונים,אולי סולארי סוף סוף מצא את הנוסחא שתגרום לסגל השחקנים הזה להיות יותר תחרותי ממה שהיה עד עכשיו? יכול להיות,הקישור נראה טוב,לוחץ גבוה ודוחף את כל הקבוצה קדימה אחרי שני משחקים שבהם כמעט ולא עברנו את החצי.
גם ההגנה נראית טוב יותר,כמובן הרבה בזכות השיפור בקישור ובמיוחד ביכולת של מודריץ׳ וקאסמירו שנראה שחזרו לעצמם.
אמנם ספגנו פעמיים אבל ג׳ירונה כמעט ולא סיכנה את השער.
נקווה להמשכיות,אם סביליה תסיים את העבודה מול ברסה אז יש סיכוי ממשי לזכות לפחות בגביע השנה,ואולי לגרד איזה חצי גמר אלופות בשביל הכבוד.

ויניסיוס נהדר, בנזמה במשחק טוב, גם אודריאורסולה, לוקאס וראמוס, אבל השחקן שאני הכי מבסוט מההתקדמות שלו אצלינו לאחרונה הוא סבאיוס שסוף סוף מזכיר קצת את הבגרות והדומיננטיות שראיתי ממנו בבטיס. מעדיף אותו על פני קרוס כל יום.

נהנתי מאוד מהמשחק אתמול, הכדור זז מהר והשחקנים אפילו ניסו לבעוט לשער. הם עוד יגלו בסוף שבאופן מוזר זה לפעמים מוביל לשערים.

התגעגעתי לתחושה הזו שאתה יודע שננצח, לא משנה מה. זה מה שהרגשתי אחרי הכדוריד של יורנטה ברחבה (wtf? הוא גם למד מראמוס לעשות כאילו זה פגע לו בפנים).

5 לייקים

מסכים עם נירו, כבר אחרי ה1-0 היה הרגשה שננצח את המשחק הזה ויהי מה, גם אחרי הפנדל ההזוי של יורנטה (מה לעזאזל זה היה) הייתה הרגשה שלא נוותר על המשחק הזה.
ראמוס בנגיחה תמיד מרגש אותי, כנראה פלאשבקים לדסימה, ובאופן כללי נראה נינוח ויציב בניגוד לנאצ’ו שמאז הפציעה עוד לא חזר לעצמו במאה אחוז.
מודריץ’ חזר לעצמו אחרי פתיחה העונה החלשה ונראה כי טוב בשבילו שכל פסטיבל הבלון דאור נגמר.
קרוס פשוט לא חסר לי, לא יודע אם זה כי סבאיוס עושה עבודה ממש טובה או שקרוס לא עושה יותר מדי, בלי קשר משחק טוב של סבאיוס שעשה התקדמות השנה.
לא יודע אם יהיה שחקן טופ או לא אבל מה שבטוח וינסיוס כבר היום שחקן טוב ומועיל יותר מואסקז (ויש לי הערכה כלפיו).
הפריצות של אורדיוסולה פשוט תענוג, עוד צריך לעבוד קצת על הפן ההגנתי אבל אני מאוד אוהב אותו ואת ההשקעה שלו.

לייק 1
  1. אין לנו פריבילגיה לוותר כרגע על לוקאס
  2. ויני ג׳י לא ממש עושה הגנה
  3. זה עובד לא רע ביחד

@Niro מסכים, לא סותר. גם הוא וגם לוקאס הרוויחו את המקום שלהם. השאלה מה קורה אם יש מקום רק לאחד מהם

לא סותר, מבחינתי כל עוד בייל לא כשיר ובכושר טוב המקום של ואסקז בהרכב, מעריך את העבודה שלו

image

המקדמה הזו אמורה להספיק לחצי גמר ראשון מזה חמש שנים, ובגדול אפשר לומר שזה היה אחד מהמשחקים הטובים שלנו העונה והברנבאו קיבל את ריאל מדריד כמו שהוא אוהב - התקפית, נמרצת, מעניינת, מזיזה את הכדור מהר, רעבה, ואהבתי את המסירות לשטח לאודריוסולה(לערב אחד היה נראה יותר טוב מקרבחאל) מצד אחד ו-ויניסיוס מצד שני(יש לו כבר 8 בישולים העונה ואמנם חמישה מהם בגביע אבל ביחס לילד שהתחיל לשחק לפני דקה וחצי - זה נהדר), בלי הנעת כדור סרק באמצע, ומצד שני - סופגת כרגיל(מרסלו) ושלומיאלית(רק בקבוצה שלנו יש פנדלים הזויים כאלה כמו שביצע יורנטה).
ומצד שני זה חייב להיאמר, מתי הקבוצה הזו תכבוש הרבה שערים גם בליגה, היא מסוגלת לעשות את זה בכלל, ובהרכב הזה? הפעם היחידה בה ריאל של סולארי כבשה מעל שני שערים בליגה הייתה בבלאידוס נגד סלטה, ומאז - נאדה. עוד כמה נצחונות כאלה בברנבאו, לא נצחונות מייאשים על חודו של שער וקצת קילריות בהתקפה ואולי יחזור החיוך.

“ריאל מדריד רוצה את הגביע השנה”, זה היה חלק מהכותרת במארקה שהתייחסה גם לטניס. נראה אם ברצלונה אכן תודח ואז הסיכויים שלנו לזכות יעלו. מה שכן, ההרכב הזה אתמול מינוס ראמוס ומרסלו היה אמור להיות ההרכב שלנו לגביע(לבנזמה אין תחליף), ובפועל זה גם ההרכב החזק ביותר שלנו כרגע עם כל הכבוד לבייל ואסנסיו, זה ההרכב שאולי יעלה נגד אייקס. לא יודע אם לצחוק או לבכות.

לייק 1

אני חושב שויניסיוס חייב להיות חילוף ראשון בהתקפה, לכל הפחות, גם בכשירות מלאה של הסגל נוכח מה שהוא סיפק והראה במשחקים האחרונים.

אני חושב שהוא צריך לפתוח, אם זה במקום בייל ואם זה במקום בנזמה. הם כבר בתקרה שלהם ואתה יודע מה אתה תקבל, הוא בינתיים מוכיח שהוא נותן משהו שאין לו תחליף אמיתי בסגל וזה אשכרה יצירת מצבים.

לייק 1

image

אגב, אף אחד לא הזכיר את זה וגם אני שכחתי: מג’ירונה ועד ג’ירונה: חמישה חודשים בלי רמונטדות הגיעו לקיצם. ריאל לא הצליחה ב-11 המקרים האחרונים שנקלעה לפיגור - לנצח את המשחק, לא בליגה ולא בצ’מפיונס. הפעם האחרונה עד אתמול - במחזור השני בליגה, כשריאל ספגה מבורחה גארסיה במשחק החוץ בג’ירונה במחזור השני איי-שם ב-26 באוגוסט וענתה עם פנדלים של ראמוס ובנזמה ובהמשך עם שער של בייל ועוד אחד של הצרפתי. אתמול זה קרה. בין המפתחות: השיפור בכושר הגופני. ריאל פיגרה בסאן-ממס במחזור הרביעי בליגה ואיסקו שעלה מהספסל נגח את השיוויון. מאז? נאדה. תשעה, כולל פעמיים מול צסק"א, ותיקו 2:2 נגד ויאריאל כשהקבוצה סופגת את השיוויון בתוספת הזמן. ה-DNA שלנו הוא רמונטדות…האם זה חזר?

לוקאס ואסקס בינתיים מנסה להרגיז את ברצלונה וכשנשאל על דברי פיקה והגביע("אם נצליח לעבור את סביליה בגומלין - טוב, ואם לא - נחזור בשנה הבאה), כשאומר - “בשנה שעברה הוא אמר דברים הפוכים לגמריי, אבל זה לא חדש”.

ברהים דיאז לא בסגל למשחק היום, ואם לא היום אז מתי?
תמוהה לי העובדה ששילמנו סכום גבוה על שחקן שהיה די ברור שלא יוכל לתרום לנו בטווח המיידי במקום לחכות ולהביא אותו בחינם בקיץ.

לייק 1

אם ריאל מדריד לא תעשה שטוית היא צפויה להשלים את המשימה הערב בג’ירונה(22:30, צ’רלטון), ולהעפיל לחצי גמר ראשון מזה חמש שנים, כשהיא מגיעה עם יתרון 4:2 מהניצחון על ג’ירונה בברנבאו. ‘מבחן האמונה של ג’ירונה והופעת הבכורה של בייל בגביע המלך’, כתבו ב-AS בפריויו למשחק, ובמארקה כתבו ‘רגע עליון - ריאל מדריד מטפסת שלבים בגביע’.

לראשונה מזה זמן רב יוכל סולארי ליהנות מעושר התקפי. מעבר לשלישייה הקבועה לוקאס ואסקס-בנזמה-ויניסיוס, גם גארת’ בייל ומרקו אסנסיו, האחרון לראשונה ב-2019 - יכללו בסגל. גם מריאנו בריא אבל הוא ‘נופה’ כביכול בשל החלטות מקצועיות. בייל אמור לפתוח בהרכב ע"ח ויניסיוס שייקבל מנוחה, בעוד בנזמה ולוקאס ישמרו על מקומם, ואסנסיו ישתלב בהמשך. גם השוער קיילור בריא והוא יעמוד בין הקורות. רוב הרוטציות יהיו בהגנה ובקישור - מודריץ’ מחוץ לסגל ומרקוס יורנטה וסבאיוס אמורים לשחק, ובהגנה הקפטן ראמוס יקבל מנוחה. ואראן שייעדר מול אלאבס בגלל ההרחקה נגד אספניול - ישחק, ונראה שגם אודריוסולה שיזכה לשני משחקים נוספים.
במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, סולארי בעיקר ‘ענה’ לגוארדיולה שלא מזמן התראיין והשמיט במכוון את שמה של ריאל מדריד מהקבוצות הטובות ביותר בעשור האחרון. סולארי ענה לו שריאל מדריד היא הקבוצה הטובה ביותר במאה ה-20 וגם בהיסטוריה של הכדורגל. עוד הוסיף קלישאות כמו שכל משחק לגופו(לגבי מרסלו ואיסקו), שריאל צריכה להיות מרוכזת ושהוא שמח שהסגל מתמלא. ריאל מדריד עד עתה מציגה את ההתקפה הטובה בגביע המלך עם 17 שערים בחמישה משחקים.

בצד השני, ג’ירונה חדורת אמונה, עם מגרש מלא ככל-הנראה, תקווה להפוך את הקשה לבלתי-אפשרי. במחזור האחרון היא פגשה את ברצלונה בליגה ונראתה לא רע בכלל על אף שהפסידה 2:0. סטואני הוא החידוש העיקרי בהרכב שלה בהשוואה למשחק בברנבאו משבוע שעבר. במחזור הקרוב ג’ירונה, שהשיגה רק 4 נק’ מ-24 האחרונות, תשחק נגד אייבר אך תהיו בטוחים שעם כל הכבוד למשחק התחתית שעובר בראש, ג’ירונה חולמת בגביע. בשנה שעברה הודחה כבר בשלב 1/32 האחרונות מול לבאנטה. אדאן ומוחיקה ייעדרו - פצועים לטווח ארוך, דומביה ובורחה גארסיה נפצעו במשחק בברנבאו בעוד רוברטס ופלאנס עומדים לחזור. “אנחנו רוצים לעשות משחק גדול כי חצי גמר הגביע הוא פרס נהדר, ניתן את כל מה שיש לנו”, אמר המאמן אאוסביו. ג’ירונה מתוסכלת מהפציעות, מהתוצאות ומהיעדר הרכש, אבל היא חולמת על שער מהיר כמו במשחק בברנבאו…

image

ההיסטוריה מספרת שב-116 שנות גביע המלך, לא פחות מ-66 פעמים קבוצה ניצחה 4:2 במשחק הראשון. 17 פעמים, כמעט 25% - הצליחה המפסידה לבצע רמונטדה. רוב ההדחות של ריאל מדריד בשנות ה-2000 הגיעו אחרי תוצאות לא טובות במשחק הראשון.