1/8 גמר האלופות :: 0-1 בחוץ על לייפציג

לקראת לייפציג

אחרי הצגת ענק בליגה, ריאל מדריד חוזרת למפעל שלה - לליגת האלופות לה חיכינו חודשים. היא תנסה להסתדר ללא ג’וד בלינגהאם ואנטוניו רודיגר כשמנגד נאצ’ו חוזר - כשתפגוש את הקבוצה המהירה והתוססת של מרקו רוזה שכבר גברה עליה בעונה שעברה. כל הפרטים והדיונים לקראת המשחק - רק כאן.

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד תמיד מתרגשת כשליגת האלופות חוזרת, ועכשיו על אחת כמה וכמה היא מגיעה למשחק “בחיוך ענק” כפי שאמרו בתקשורת בספרד. ככה זה אחרי קונצרט של כדורגל ו-0:4 ענק על ג’ירונה בסנטיאגו ברנבאו – מעין צעד בדרך לאליפות. בתזמון הטוב ביותר אולי, במשחק העונה בספרד ולקראת חודשי ההכרעה – ריאל הציגה את המשחק הטוב ביותר שלה ב-2023-24. וכעת היא רוצה להמשיך בקצב – במפעל שלה. חשוב לצנן קצת את ההתלהבות ו"לרדת לקרקע", על אף שקרלו אנצ’לוטי וטוני קרוס כבר אמרו זאת במסיבת העיתונאים – זה יהיה קשה. חשוב להזכיר שלפני שמונה שנים ריאל הגיעה לגרמניה במומנטום עם ניצחון גדול בקלאסיקו בקאמפ נואו על ברצלונה (1:2) ואז רשמה תצוגת נפל בוולפסבורג (2:0) – מקרה שצריך ללמוד ממנו. ואפשר ללכת פחות אחורה ולהיזכר במשחק בעונה שעברה, גם אם גרמניה מאירה לנו קצת יותר פנים. “הקבוצה מגיעה בכושר טוב, אנחנו ברצף טוב, מלאי מוטיבציה, ליגת האלופות חוזרת וזה המפעל שאנחנו מאוד אוהבים”, אמר קרלו.

המאמן ניתח את היריבה: “אנחנו פוגשים קבוצה חזקה ואיכותית שמשחקת כדורגל אינטנסיבי מאוד, עלינו להציג משחק שלם הגנתית והתקפית אבל יש לנו את האיכות לעשות זאת”. המאמן לא חשש לומר שהוא מודאג מהיכולת של הגרמנים בהתקפות המתפרצות וסיפר שלייפציג כבשה 26 שערים כאלה העונה. “הם חזקים מאוד במתפרצות, גם דני אולמו מצוין. נצטרך להיערך לכך”. גם קרוס שכמעט חצי ממסיבת העיתונאים התעסקה בעתידו – וכמה מפתיע – קשה לחלץ ממנו סקופ כפי שקשה להוציא לו כדור מהרגל – התייחס ליריבה: “הדבר הטוב מתחיל והוא תמיד הכי קשה. הפסדנו כאן בשנה שעברה, אנחנו יודעים כמה הם חזקים”. קרוס אמר שהוא לא יודע אם ריאל פייבוריטית, “אבל הראינו שאנחנו מסוגלים להילחם על התואר, בהחלט. מה שכן, יום רע אחד מוציא אותך מהתחרות”.

כמובן שריאל מגיעה למשחק בסגל חסר אך היא הוכיחה כבר העונה שהיא מתמודדת. אין טוב בלי רע, ואחרי ההצגה נגד ג’ירונה הצטרף ג’וד בלינגהאם מלך השערים לרשימת הפצועים. הסגל רחוק מלהיות שלם שכן גם אנטוניו רודיגר פצוע. אולם, הקפטן נאצ’ו חוזר מפציעה ומעניין לראות האם קרלו יספסל את הספרדי שבכושר רע. "דני קרבחאל נתן לי חומר למחשבה. הוא היה כל כך טוב במרכז ההגנה, לך תחזיר אותו עכשיו (לעמדת המגן) – אמר קרלו חצי בצחוק-חצי ברצינות. מי שבוודאות ישחק באמצע שוב הוא אורליאן טשואמני. “קייזר בהפתעה”, נכתב עליו ב-AS. ריאל לא ספגה אף שער, טפו-טפו-טפו, ב-315 הדקות שלו כבלם העונה. והוא מנצח בדו-קרבים באוויר אפילו יותר מאנטוניו רודיגר. ההנחה היא שכן נראה את קרבחאל חוזר לצד ימין ולוקאס ואסקס על הספסל. השוער? כרגיל – קרלו לא רוצה לספר, אך נראה שאנדריי לונין צובר נקודות זכות. הוא כבר שיחק במדי ריאל בקלאסיקו אבל מעולם לא במעמד שמינית גמר ליגת האלופות. האם ריאל שמציגה נתונים היסטוריים בליגה ומעולם לא ספגה רק 15 שערים ב-24 מחזורים – מסוגלת לשמור על שער נקי בליגת האלופות? אין ספק שאם זה יקרה – ריאל תתקרב לכרטיס לרבע הגמר. 18 פעמים היא הדיחה יריבות מגרמניה ושמונה פעמים הודחה. בכל שמונת המפגשים הכפולים האחרונים – ידה הייתה על העליונה.

אף אחד לא יתלונן על הסגל החסר. “אני לא יודע אם זו העונה הכי טובה שלי על הקווים אבל כן, מעולם לא היו לי רק שני הפסדים בשלב הזה. הקבוצה סולידית, רצינית, כולם תורמים בלי להתלונן. התמודדנו עם כל הקשיים שלנו בזכות האופי והאיכות של השחקנים”, הבהיר קרלו. “אנחנו אף פעם לא חושבים על מי שאיננו – אנחנו מתרכזים במי שנמצא”, אמר וסיפר על הדרך שלו ‘להסביר’ לשחקן ולשכנע אותו לשחק בעמדה אחרת ולא ‘להכריח’. מרכז השדה כמובן ימשיך כפי שהוא והשאלה הפתוחה היא מי במקומו של ג’וד – האם זה ברהים דיאס או חוסלו. קרלו רמז שגם למשחק הגובה של החלוץ יש השפעה, אם כי בתקשורת מעריכים שזה יהיה ברהים שמוסיף מהירות ודריבל ויכול, אם יבקיע – לקבוע שיא חדש בקריירה. ואם כבר שיאים וציוני דרך – רודריגו ירשום את משחקו ה-200 במדי ריאל מדריד, סיבה-למסיבה לו ולליגת האלופות יש “רומן” מיוחד והוא כבש בשבת והוריד לחץ. יש לו כבר חמישה שערים בנוקאאוט – אשתקד למשל צמד נגד צ’לסי. עם שער נוסף – יש לו 18 – הוא ישתווה לפרננדו מוריינטס במקום הרביעי במספר השערים בליגת האלופות.

לאחר הפארטידזו בשבת כל הכותרות הלכו ובצדק אל עבר ויניסיוס ג’וניור והשאלה היא מה הוא מתכנן הפעם אחרי משחק של ציון 10. בליגת האלופות בדרך כלל פחות ‘מציקים’ לו. קרלו, שהגדיר אותו כשחקן הטוב בעולם אחרי המופע בשבת - החמיא: “אם הוא מסוגל לשחק כמו שהוא עשה נגד ג’ירונה - הוא שחקן שעושה את ההבדל. בבישולים ובהמשכיות. בהיותו שחקן איכותי שמשתמש בהרבה אינטנסיביות בספרינט וכדרור, מה שבולט בו זו ההמשכיות שבה הוא מסוגל לעשות דברים באופן עקבי לאורך 90 הדקות. יש הרבה שמורידים רמה במחצית השנייה. זה מה שהכי בולט אצל ויני”. ואין ספק שהמהירות שלו תהיה קריטית במשחק המעבר. נזכיר כי אחרי המשחק הנהדר נגד ברצלונה בסופרקופה – באה נפילה עם תצוגת אימים בדרבי. זה המבחן של ויני.

ואם כבר מבחן, מי שמעמיד את הסבלנות שלנו במבחן הוא קרוס. “העתיד שלי, אני באמת לא יודע, אני עדיין חושב על זה. חשבתי שבגיל 32 אפרוש אבל אני נהנה”, אמר הגרמני שזכה לשבחים אדירים. אחרי שדייק בכל המסירות בשליש היריבה נגד ג’ירונה – הציפיות שוב בשמיים. הוא ינווט בקצב שלו ובמצב רוחו. “הסוד שלי? יש לי מוטיבציהף זה הדבר הכי חשוב. אני עדיין רוצה לזכות בכל התארים, זה מה שמפתיע אותי. אני נח הרבה ועל כן יכול לשחק כל שלושה ימים”. הוא נשאל האם זו העונה הטובה בקריירה שלו ואמר: “לא קל להגיד כי היו לי הרבה עונות טובות, אני שמח שאני עדיין מסוגל לתרום ברמה הזו”. קרוס דיבר שוב על השוני בינו לבין לוקה מודריץ’, וסיפר גם כי לתחושתו השתפר בתפקיד ההגנתי. קרלו סיכם: “קרוס אוהב כדורגל, זה לא הכסף או התארים”. ואנחנו אוהבים לראות אותו משחק…

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, נאצ’ו, אורליאן טשואמני, פרלאן מנדי| טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה, פדה ואלוורדה, ברהים דיאס| ויניסיוס ג’יניור ורודריגו

מה המצב לייפציג?

לייפציג מגיעה למשחק עם מוטיבציית שיא, מהמשחקים הגדולים בהיסטוריה שלה, שכן על אף היותה קבוצת צמרת בכירה בשנים האחרונות – מעמד שמינית הגמר הוא עדיין לא עניין שבגרה ותמיד מרגש. בליגה העסק דופק ככה-ככה. לייפציג סיימה בתיקו 2:2 מאכזב נגד אאוגסבורג בחוץ אחרי שהשמיטה יתרון פעמיים. קודם לכן היא גברה 0:2 על אוניון ברלין וקטעה רצף של שלושה הפסדים רצופים (נגד איינטרכט פרנקפורט, באייר לברקוזן וחמישייה משטוטגארט), נקודות שעלולות להיות יקרות במאבק על ליגת האלופות. כרגע לייפציג חמישית ורחוקה שלוש נקודות מבורוסיה דורטמונד שאוחזת בכרטיס האחרון – מהמקום הרביעי. האצטדיון יהיה מלא מחר ככל הנראה ונראה את לייפציג ממשיכה בשלה – קבוצה מסוכנת מאוד בהתקפות המתפרצות המהירות.

אולי נקודת השיא שלה העונה הייתה הזכייה בסופר קאפ הגרמני אחרי 0:3 גדול על באיירן מינכן, וביתה הוא פחות או יותר מבצרה. במשחקי הבית העונה הצליחה להשיג 2:2 נגד באיירן מינכן שזה תמיד מכובד, הפסידה לבאייר לברקוזן בדקה האחרונה. כובשת שניים וחצי שערים בממוצע למשחק. בצ’מפיונס היא ניצחה את ארבעת המשחקים שלה בשלב הבתים שהם נגד קבוצות סבירות ולא מנצ’סטר סיטי. בעונה שעברה כן הצליחה לסיים בתיקו מול סיטי במשחק הבית וגם ניצחה 2:3 את ריאל כאמור – משחק שתרצה לזכור (כל שלושת כובשי השערים כבר לא במועדון). אלא שאת גומלין שמינית הגמר היא תעדיף לשכוח.

החלוץ לואיס אופנדה הוא הסיבה העיקרית לאופטימיות עם עונה אדירה של 19 שערים בכל המסגרות (ועוד חמישה בישולים), 15 בליגה וארבעה בצ’מפיונס. אין ספק שיש חיים אחרי כריסטופר אנקונקו שעוד בעונה שעברה סגר בצ’לסי. לא מעט בזכותו ללייפציג ההתקפה הרביעית הטובה בבונדסליגה. הוא כבש בכל ארבעת המחזורים האחרונים בליגה. הבלגי רואה את דידייה דרוגבה כמודל ומסוכן מאוד. “תמיד רציתי להיות כמוהו אבל חשבתי לעצמי למה לא לעבוד קשה ואף להיות טוב ממנו”, אמר בביטחון. גם בעיטת הפנדל הדי מוזרה ביום שבת לא הפחיתה ממצב הרוח שלו. “הפנדל לא היה טוב, הבטתי בו שוב, אבל הוא צעיר, הוא ילמד מזה”, אמר מאמנו מרקו רוזה. גם ללייפציג אגב יש בעיה בפנדלים, היא כבשה רק מחציתם – שלושה מתוך שישה. מה לגבי שאר החלק הקדמי? טימו ורנר למשל כבר איננו ועבר בהשאלה לטוטנהאם אחרי חצי עונה מאכזב. דני אולמו מסוכן מאוד בבעיטות מרחוק, צ’אבי סימונס עם שבעה כיבושים וגם תשעה בישולים שווה אזכור.

המאמן רוזה שירשום את משחקו ה-75 כמאמן הקבוצה, הפתיע כשאמר על ג’וד בלינגהאם: “אני לא מאמין שהוא בחוץ עד שאראה את המגרש”, קצת משעשע, בכל מקרה הוא מפרגן לריאל, לא מייחס חשיבות לשני הדרבים בהם הפסידה אבל רוצה טירוף מהקבוצה שלו. “אם הוא שם (ישחק) או לא - אני חושב שהוא הגיע לקבוצה הנכונה והביצועים שלו מעולים ואף הפתיעו אותנו. אני מכיר אותו, הוא ילד נהדר עם מנטאליות נהדרת”. למאמן היה חשוב לציין שאם בלינגהאם איננו יש אחרים - “ברהים שחקן מסוכן ואולי נראה את חוסלו ב-4:3:3. הוא חשוב אבל זו ריאל”. על ויניסיוס אמר: “הוא משחק נהדר, רוצה את הכדור, מקשה בדו-קרב, אבל אסור להתמקד רק בו. ריאל היא אחת החזקות באירופה כרגע”. המפתחות: “אנחנו רוצים להתמודד מולם, ליצור הזדמנויות. אנחנו לא מפחדים מכלום. עלינו להגן טוב מאוד ולהיות קומפקטיים, לשלוט במגרש בכל חולייה”. על אולמו: “הוא תמיד חדור מוטיבציה, הוא מוכן לעזור לנו נגד ריאל ואני בטוח שהוא רוצה להרשים נגד קבוצה מהמדינה שלו. הכי חשוב שהוא בריא”. הפגנת כוח הראה אולמו בסופר קאפ נגד באיירן עם שלושער. מסוכן מאוד.

בקבוצה מודאגים ממצבו של אמאדו היידרה, הקשר ההגנתי החשוב שמחלץ כדורים ונעדר מהמשחק נגד אאוגסבורג. מאז גביע אפריקה הוא סובל מאי נוחות בברכו. “דודו הגדיל את עומס העבודה שלו וקצב האימונים, הוא מאוד רוצה להיות ואנחנו מקווים שישחק, נחכה לאימון המסכם ונדע”, אמר המאמן בעניין. בינתיים הקישור האחורי מורכב מצ’אבר שלאגר, השחקן עם מספר הדקות השני הכי גבוה בקבוצה, וכן קווין קאמפל שמנסה להיכנס לעמדה לאחרונה. ההערכה היא שלייפציג תשחק שוב במערך התקפי. המגן השמאלי דוד ראום בישל בשבת ויש לו כבר תשעה בישולים בכל המסגרות. המגן הימני בנג’מין הנרקיס חייב להיזהר מצהוב וכמוהו הבלם מוחמד סימקאן שקיבל מנוחה בשבת ושולב כמחליף - אחרת יייעדרו מהגומלין

השוער פטר גולאשי בן ה-33, עתיר ניסיון, חזר לאחרונה לעניינים אחרי שפתח את העונה פצוע וראה את יאניס בלאשוויץ’ מועדף על חשבונו. השוער שיחק בשני משחקי הליגה האחרונים ויודע שיש לו משימה לא פשוטה. “אני מאוד שמח להיות מסוגל לשחק שוב, לעזור לקבוצה, בטח בליגת האלופות. זה משחק מיוחד עבור כל השחקנים. לא התחלנו טוב את 2024, לא אני ולא הקבוצה, אבל אנחנו חייבים לעבור את התקופה הזו. אני הולך לתת הכל על המגרש כדי להגיע לתוצאה טובה”. הוא לא מתרגש מכך שג’וד לא משחק: “יש לריאל איכות נהדרת, אני יכול לנקוב בשמות של כולם אבל אין צורך”. הוא נזכר ב-2:3 אשתקד: “הקבוצה הייתה מלאת אנרגיה, עם אינטנסיביות. זה מה שעלינו לעשות. יש שחקנים שבלטו אשתקד והם כבר לא כאן אבל יש מחליפים טובים”. הוא שיבח את לונין: “אני יודע ממה שראיתי בשבועות האחרונים שהוא שוער עם איכות רבה, עומד בלחץ, טוב באחד על אחד”.

לייפציג - הרכב משוער: פטר גולאשי| בנג’מין הנריקס, וויל אורבאן, לוקאס קלוסטראמן(מוחמד סימיקאן), דוד ראום| ניקולאס סוולד, קסאבר שלאגר, צ’אבי סימונס, דני אולמו| בנג’מין ססקו ולואיס אופנדה

היסטוריה ומפגשי עבר::

רק פעם אחת בהיסטוריה נפגשו ריאל מדריד ולייפציג וזה יקרה לראשונה העונה במשחק נוקאאוט. השתיים הוגרלו יחד בשלב הבתים בעונה שעברה 2022-23. במשחק בסנטיאגו ברנבאו זה הלך קשה מאוד עד ששער מאוחר של פדה ואלוורדה (דקה 80), ברגל שמאל – גאל אותנו מייסורינו. בהמשך רגע לפני סיום, כבר בתוספת הזמן, המחליף מרקו אסנסיו עשה את ה-0:2, תוצאת משחק, בבעיטת סרגל אחרי מסירה חכמה של טוני קרוס מכדור חופשי. “בגומלין” בגרמניה זה הלך לא טוב במסגרת המחזור החמישי. המארחת התנפלה וריאל שיחקה רע. כבר בדקה ה-13 ריאל חטפה בנגיחה מיוסקו גברדיול וכעבור חמש דקות כריסטופר אנקונקו הכפיל. ויניסיוס צימק בדקה ה-44 לפני המחצית, אבל טימו ורנר העלה את הגרמנים ליתרון מבטיח, ובצדק, בדקה ה-81. רודריגו צימק בפנדל עמוק-עמוק בתוספת הזמן אך זהו, 3:2.

לאורך השנים ריאל מדריד נתקלה בבעיות רבות במשחקי החוץ שלה בגרמניה. זה היה משחק מפחיד, הפסד כמעט ידוע מראש. בורוסיה מנשנגלדבאך למשל, מאזן האימים נגד באיירן מינכן באצטדיון האולימפי עד 2004 אך לא כך הדבר. ריאל עם פיגור רציני במאזן ההיסטורי השלילי אבל היא קצת משתפרת בעיקר מעונת הדסימה. עד אז למשל היה לה ניצחון בודד בגרמניה – 2:3 על באייר לברקוזן בשלב הבתים בעונת 2000-01. מאז עונת הדסימה השיגה ריאל שבעה ניצחונות ב-12 מפגשים על אדמת גרמניה. ריאל רשמה שמונה ניצחונות, שמונה תוצאות תיקו ו-20 הפסדים ב-36 משחקים על אדמת גרמניה. העונה היא ניצחה 2:3 את אוניון ברלין עם צמד של חוסלו ושער ניצחון דרמטי של דני סבאיוס. המשחק ששינה הכל היה ה-1:6 על שאלקה בשמינית גמר ליגת האלופות בעונת הדסימה עם צמדים של ה-BBC. באותה עונה ריאל אמנם נכנעה 2:0 לבורוסיה דורטמונד בגומלין רבע הגמר וכמעט הודחה, אבל המשחק הזכור ביותר הגיע באותה העונה – 0:4 פשוט מטורף על באיירן מינכן בגומלין חצי הגמר עם צמד מהיר של סרחיו ראמוס בנגיחות תוך ארבע דקות (16 ו-20) וצמד של כריסטיאנו רונאלדו – אחד במתפרצת מדהימה במחצית הראשונה בשילוב אנחל די אמריה-קארים בנזמה-גארת’ בייל, והשני בכדור חופשי ערמומי מתחת לחומה של מנואל נוייר. ריאל ניצחה את שאלקה 0:2 בחוץ בשמינית הגמר ב-2014-15 עם בעיטה מדהימה של מרסלו לחיבור ברגל ימין, הוסיפה ניצחונות על באיירן מינכן ב-2016-17 וב-2017-18 – פעמיים 1:2, בעונת הדאבל הצגה של כריסטיאנו רונאלדו וכעבור שנה בזכייה השלישית עם מרקו אסנסיו, וכן 1:3 על בורוסיה דורטמונד בשלב הבתים באותה העונה – ניצחון ראשון של ריאל בזיגנאל אידונה פארק.

חג אלופות שמח! הפתיח הרגיל, כמה חיכינו למשחקים האלה עם כל הכבוד לדרבים נגד אתלטיקו מדריד, למשחק נגד ג’ירונה – זו אופרה אחרת. התגעגעתי להמנון, התגעגעתי להתרגש כשהשחקנים עולים על כר הדשא, להסתגל על הפאץ’ של ה-14 בחולצה. זה המפעל של ריאל מדריד, מה לעשות, אנחנו בפורמה מצוינת ונראים מספר 2 באירופה אחרי מנצ’סטר סיטי.

כבר כתבתי את זה, אני זוכר איך ב-2015-16 ריאל הגיעה לוולפסבורג אחרי ניצחון ענק בקלאסיקו בקאמפ נואו, רמונטדה שהושלמה בעשרה שחקנים – ואז היינו חיוורים ויהירים והפסדנו 2:0. הייתי בחתונה ממש אחר כך של אוהד ריאל מדריד שהיה חבר טוב שלי, אשתו אמרה לי: “מה עשיתם? הוא היה מבואס?”. אמנם המאזן של ריאל על אדמת גרמניה השתפר לחלוטין אבל עדיין יש זיכרונות קשים מבאיירן מינכן, מבורוסיה דורטמונד ב-2012-13, תמיד כשקראתי על משחקי העבר לא האמנתי איך ריאל הייתה מפסידה כאן עוד במנהרה.

יש לנו את “התקדים” האחרון של העונה שעברה. לייפציג עברה רענון בסגל, או.קיי, אין את כריסטופר אנקונקו אבל יש את לואיס אופנדה הפנטסטי ואחרים. לייפציג תבוא להתנפל, אין לה מה להפסיד, היא תשחק התקפי, זה קצב אופייני של הבונדסליגה, ההגנה תעמוד למבחן קשה יותר מאשר המשחקים בסנטיאגו ברנבאו לדעתי. אני מודה שאני לא שלם עם הנוכחות של נאצ’ו היום ואני אחד מאוהדיו הגדולים ביותר והלוואי ויסתום לי את הפה.

ריאל תצטרך קישור חזק מאוד – אדוארדו קמאבינגה ופדה ואלוורדה שמנצחים בכל דו-קרב אפשרי, מחפים נכון, ואת הצרפתי משחרר כדור בזמן ולוקח פחות סיכונים. אם יהיו דקות לא טובות בפתיחה צריך לשרוד אותן ובכלל עדיף להימנע, איזה כיף היה להתחיל משחקים כמו שצריך גם בדרבי וגם נגד ג’ירונה? הייתי כותב את הדברים האלה גם אם לא היינו מצליחים לכבוש שער מוקדם.

זה משחק נוקאאוט ראשון של אנדריי לונין, זה לא כמו הקלאסיקו בסנטיאגו ברנבאו אשתקד, זה לבל קצת אחר. יש לו העונה רגעים נפלאים, אין ספק שהוא עדיף על קפה, אבל עדיין קיים חשש מהצד שלי, אני לעתים “האוהד הפסימי”. בעיקר בכדורי הגובה ובמשחק הרגל.

המחליף של ג’וד בלינגהאם (הסטט’ בלעדיו יפה מאוד - היום זה המבחן הקשה באמת) צריך להיות ברהים דיאס היום, לעומת המשחק הקרוב בליגה נגד ראיו וייקאנו אז הייתי הולך עם חוסלו. קראתי במארקה שהציבו את אורליאן טשואמני בהרכב – לא מתאים. ברהים שחקן מהיר מאוד ובלתי צפוי, משחק קבוצתי, מוסיף לנו עוד אפשרות, בהנחה שיהיו שטחים לדחוף כדורים. מעניין אם הגרמנים ישחקו עם קו הגנה גבוה ויזמינו אותנו.

אחרי המופע הקודם של ויניסיוס ג’וניור (בסופרקופה) הגיעה נפילה גדולה בדרבי נגד אתלטיקו מדריד וכעת זה צריך להיות אחרת. משחקו ה-50 בליגת האלופות אגב, סיבה למסיבה. אני לא רוצה למדוד אותו בהאם הוא התווכח עם הקהל היריב או השחקנים מה גם שבצ’מפיונס אין את הלכלוך הזה, אלא בקבלת ההחלטות היום. לא מצפה למשחק נוסף של ציון 10 שנדבר עליו כמשחקו הטוב ביותר בריאל מדריד, אבל שכן יציג רמה גבוהה, ייאלץ את היריבה לשמור אותו עם שני שחקנים ויידע לשחרר כדור בזמן. כדורגל זה שמחה, זה כיף. ההגנה של לייפציג לא משהו. רודריגו צריך לעלות משוחרר, הוא הבקיע, זה המשחק ה-200 שלו, לא מודדים אותו רק במספרים אלא בתרומה, לפחות כך אומר קרלו אנצ’לוטי.

האווירה בקבוצה טובה מאוד סביב המשחק ואנצ’לוטי וטוני קרוס הצחיקו מאוד עם מה שקרה במסיבת העיתונאים, משעשע. אז לשמור על זה, לצאת מהמשחק הזה בלי פציעות כי העונה אנחנו ממש חר"פ, אבל לשכוח מההצגה נגד ג’ירונה ולא להיות יהירים. האללה מדריד!

אני לא חושב שריאל היא הקבוצה השניה ברמתה מאלו שנותרו בתחרות. הדרך האובייקטיבית לבדוק את זה היא יחסי הזכיה לפי סוכנויות הימורים, ושם ריאל שלישית/רביעית (יחד עם ארסנל), כשמקדימות אותן הסיטי ובאיירן.

לא שזה כזה מפריע לי איפה מדרגים את ריאל מדריד ועדיין - סוכנות ההימורים מציגה מדד אובייקטיבי יותר, למה? מה ראית מבאיירן מינכן השנה? עזוב פוטנציאל. הובסו נגד באייר לברקוזן במשחק העונה ולא ניצחו אותה גם בסיבוב הקודם, הובסה נגד לייפציג בסופר קאפ בתחילת העונה. ברור שיש לה שחקנים מעולים+הארי קיין אבל הבונדסליגה גם לא מזהירה. ארסנל בכושר טוב יותר, אני מסכים, גם לה היה את הדיכאון שלה וחודש אחד שאיים לחרב לה את העונה. בדרך כלל גם פריז סן ז’רמן זו שכל עונה מסיימת שנייה בשלב הבתים - מדורגת מעלינו בדירוגים האלה.

מאחר ומדובר בכסף, וכמה אתה מוכן לשלם למי שהימר על אירוע מסוים, היחסים מלמדים על חשיבה אובייקטיבית ככל הניתן של הסיכויים לזכיה- הרי לא תרצה לשלם יותר על הימור בטוח יותר אלא להיפך, ולכן נדרש דירוג הכי אובייקטיבי שניתן כדי למקסם רווחים בראיית סוכנות ההימורים.
אם למשל נשארו שתי קבוצות (משחק הגמר), וקבוצה אחת טובה בהרבה (נניח שההערכה היא שיש לה 80% לנצח), ברור שלא יתנו יחס של 2 או קרוב ל 2 לשתיהן, שמשמעו שתקבל 2 שקלים על כל שקל שתשים במקרה והימרת נכון, אלא יותר באיזור של 1.2 ומטה לקבוצה העדיפה (ובערך 4 לנחותה).
ברור שיש עיוותים ותקלות פה ושם בקביעת היחסים אבל ככלל זה הכי קרוב לאובייקטיביות מלאה, כי מעסיקים שם הרבה אנשי מקצוע שינתחו כל דבר שהוא בר ניתוח.

לבוא ולהגיד שהדירוג הנכון הוא של חברות ההימורים זה לעשות צחוק, מבאיירן מינכן אני לא מצפה לכלום, הם קבוצה בינונית מינוס ולא יותר מזה; בכל שנה ב 10 השנים האחרונות דירגו אותה כמועמדת ראשית ולרוב היא נכשלת ותמיד מודחת מול הקבוצה החזקה הראשונה שהיא פוגשת.
ארסנל קבוצה נחמדה אבל לבוא ולהגיד שארסנל מועמדת בזכייה לפנינו? על מה בדיוק? יש לה סגל צעיר ונחמד אבל אין לה ניסיון, גם המאמן שלה ללא ניסיון במעמדים גדולים והיא בשבילי תמיד תישאר לוזרית נצחית.
הקבוצה היחידה שאני יכול לקבל שהיא מדורגת מעלינו היא סיטי וגם בזה לא בטוח, הם כבר לא הקבוצה המפחידה שהייתה שנה שעברה ואנחנו השתפרנו פלאים מאז אותה תבוסה.

הרבה מאוד תלוי במומנטום הנוכחי של הקבוצות. אם מיליטאו יחזור בצורה טובה, ורודריגו וויניסיוס יהיו ביכולת טובה ביישרות האחרונה של העונה, אז יהיו לנו סיכויים טובים לזכות באלופות. אם לא יהיה ניתן לסמוך על מיליטאו, רודריגו לא יפגע וויני יתעסק בקקה, כנראה שאין לנו סיכוי בכלל. בגישה הריאלסטית יותר זה אפשרי אבל כנראה שהסיכויים לא ממש איתנו.

אני לא הייתי ממהר לחגוג את זה שסיטי כבר לא אותו דבר. עכשיו הלאנד ודה בריינה חוזרים לעניינים, זה יהיה אחרת.

מבחן ענק הערב להגנה. ללייפציג אין הגנה וקישור מפחידים, אבל הם מחזיקים בהתקפה לא רעה בכלל. את החלוץ שלהם, לואיס אופנדה, רציתי שיביאו הקיץ לריאל, כך שאני מאוד מעריך אותו. דני אולמו יכול לפגוע תמיד, וצ’אבי סימונס בעונת פריצה אדירה. אני לא סומך על נאצ’ו אבל מקווה לטוב.

אם ברהים רוצה לשבור את תקרת הזכוכית, עכשיו תהיה לו עוד סדרה של משחקים שהוא יוכל להמשיך ולהעמיד את כולם על טעותם. יש לי הרגשה חיובית לגביו. אני גם מקווה שהשער של רודריגו בשבת שינה לו את המוד, ושויני ימשיך.

הציפייה שלי היום, ניצחון 2+ כדי לסגור את הסיפור הערב, קמא מקבל צהוב ומקבל מנוחה בשלב הבא. לייפציג במומנטום רע ואנחנו צריכים לנצל את זה. האלה מדריד.

ניצחון 3-1, לא יהיה קל כמו נגד ג’ירונה אבל גם לא קשה במיוחד.
הרבה תלוי בפדה וקמא ואני מאמין בהם.

מקווה שוניסיוס ימשיך את המשחק מול ג’ירונה ולא ינסה יותר מדי לקחת בכוח הכל עליו, הצד הימני חייב להיות פעיל גם, מאמין שברהים ישחק בימין ורודריגו ישחק את ג’וד בניגוד למערך שפורסם.

הרושם שלי הוא שלרודריגו אין את האויר לזה. הוא מוחלף לא אחת בדקה 70 כשהוא גמור. אני לא יודע אם יש לו את האנרגיות לעלות ולרדת בלי הפסקה.

התקפית הכוונה, כלומר שישחק במרכז ולא בצד ימין, ברהים ישחק בצד ימין.
לא מצפה מרודריגו או ברהים לרדת למטה ולעזור בניהול משחק או שירדו לגליצ’ים בהגנה כפי שג’וד עושה.

אני מצפה מברהים לעשות את זה. לא יודע אם גליצ’ים, אבל כן משחק לחץ.

לדעתי אתה מצפה ממנו ליותר מדי, אסתפק אם ידע לשחרר את הכדור בזמן.

זה לא דירוג של חברות ההימורים אלא היצע וביקוש

בסופו של דבר אי אפשר להשאיר 3 שחקנים חופשיים מהגנה. או שנשחק 433 עם רודריגו במרכז, או שנשחק רגיל רק עם ברהים במקום ג’וד. ג’וד עושה הגנה ולכן גם אחד מבין רודריגו או ברהים יעשו הגנה. אנחנו משחקים מול קבוצה מאוד התקפית.

אי אפשר להשאיר אפילו שחקן אחד חופשי מהגנה, כולם חייבים להגן, רק שהפעם לא יהיה ג’וד ויותר יפול על הכתפיים של פדה וקמא.

אין לנו טיפת שמץ איך להתמודד מול משחק לחץ. כל האספקט הזה של המשחק פשוט לא קיים אצלינו. הדביקו לנו מראה לפרצוף הגרמנים האלה.

השופט איתנו היום בצורה מוגזמת. אנחנו הולכים לחטוף על זה…

מחצית לא טובה, נראה שרק מנסים להעביר את הזמן עד לברנבאו.
בלינגהאם בהחלט חסר, יהיה לא קל בלעדיו בשבועות הקרובים.
נאצ’ו ממש נחלש, מבאס… אחד האהובים עליי אבל זה כבר לא ממש זה.
שופט רחמן עד כה, 2 צהובים קלים לקמאבינגה וקרבחבאל, גם אם השער לא היה נפסל לא הייתי נופל.

אם לא הייתי בטוח שבברנבאו הם ישתינו במכנסיים, הייתי מתחיל להיות מודאג בשבילכם כי לייפציג משחקים כדורגל טוב.