1/8 גמר האלופות :: משלימים את העבודה עם ניצחון כפול על ליברפול (1-0)

זה כבר מובן מאליו.

כל המשחק עובר לי בראש הראיון של קלופ אחרי הגמר שנה שעברה, הוא היה כל כך מאוכזב ורק אמר ששנה הבאה הם יהיו בגמר ואמר לאוהדים להזמין כרטיסים.
מעט עצוב לי עליו.

חוץ מזה, למה אנחנו לא נראים ככה כל הזמן?!

קמאבינגה מסתמן כגניבת העשור.

נאצ’ו חייב לקבל מקום בהרכב כל עוד הוא כשיר (עדיף כמגן שמאלי).

חוץ מהרשלנות מול השער, תענוג של כדרוגל.

לא שהיו הרבה סיכויים מלכתחילה, אבל ההרכב של קלופ גמר לו את המשחק לפני שהתחיל. בפעם האלף, מוכח שלעלות עם שחקני התקפה נוספים על חשבון הקישור לא באמת עוזר למשהו. ריאל אנסה את ליברפול במרכז המגרש בלי לנסות בכלל, וגם הדקות הטובות של ליברפול הגיעו כי החלטנו לנוח תוך כדי משחק לקראת הקלאסיקו.

אגב, בנזמה זה כבר לא זה ואם בנו עליו עד סוף שנה הבאה (ואז אמבפה או הולאנד), צריך לשנות תוכניות.

אה, ושוב, ושוב, ושוב, ושוב: ההגנה שלנו זה סיפור אחר כשדוד אלאבה לא על המגרש. איזה שחקן אוברייטד, בחיי. אין לי גם ספק שגם אם מנדי משחק במקום נאצ’ו זה עדיין ייראה טוב. הבעיה הייתה אלאבה, לא מנדי.

• אני מבסוט שלא הבאנו הצגה היום (לפחות מבחינת כמות השערים). רציתי לכתוב את זה לפני המשחק, אבל אני אף-פעם לא אצא נגד הקבוצה שלי מראש. עדיף ככה, שהשחקנים יישארו קצת עם רגליים על הקרקע, ושישמרו את השערים למתי שבאמת נצטרך אותם. מה אנחנו, מנצ’סטר סיטי, שגומרת את כל המכסה שלה על לייפציג בשמינית הגמר, רק כדי להפסיד לנו בדקה 93 בשלב אחרי זה?
  • חייב להודות - קצת כואב לי הלב על ליברפול. אם היא לא מצליחה לכבוש מול ריאל מדריד, שחוזרת לברנבאו אחרי יתרון מבטיח מהמשחק הראשון, אז המצב שם באמת קשה. וקצת יותר ברצינות - עזבו שניה משחקים פתוח או לא משחקים פתוח, ההגנה שלהם יותר חדירה מכל דבר אחר שפגשנו הליגה הספרדית, בלי יוצא מן הכלל. אם ההגנה שלהם גורמת לנאצ’ו להיראות כמו רוברטו קרלוס, כמו גם ההתקפה שלהם (על הקישור אין מה לדבר בכלל) - אז המצב בקנטים (בלי להוריד בכלום מנאצ’ו המלך). אין לי מושג איך זאת קבוצה שיכולה לכבוש 7 שערים במשחק נגד בני ריינה, קל וחומר נגד קבוצה מאומנת כמו יונייטד.
  • בנזמה שחקן עבר. וכשאני אומר את זה, אני מתכוון שהוא נראה כמו בנזמה מהעבר, מלפני 5 שנים. ויניסיוס ימשיך לרפד לו את הסטטיסטיקות, אבל אנחנו חייבים-חייבים חלוץ פותח. אתמול.
  • כל דקה שאנחנו זוכים לראות את מודריץ’ משחק כדורגל היום, זאת דקה שאלוהים מקזז לנו מהזמן שלנו בסוף החיים, כדי שיהיה הוגן. וזאת לגמרי עסקה משתלמת. המזל שלנו, שנראה שאלוהים סידר לנו עסקה חדשה דומה - עם קמאבינגה.
  • ולסיום - אני חושב שסלאח יותר מתחרט על הבקשה שלו לקבל את ריאל בהגרלה כדי שיוכל לנקום, מאשר סנטיאגו מתחרט על הבקשה שלו שלא נעבור שלב שנה שעברה. 30 שנה מעכשיו, לסלאח עוד יהיו סיוטים של מלאכים בלבן שבאים לקחת אותו, והוא מתחנן שיקחו אותו לגהינום במקום.

הופעה אדירה של קמאבינגה.
מעבר למשקוף והמסירה המעולה בשער הוא הראה בעיקר משחק בוגר, שקט, תיקל, עשה עבירות חכמות והיה נוכח, בניגוד למשחק המפוזר והכניסה כסופר סאב כדי לעשות בלאגן על המגרש הפעם הוא הרגיש חלק אינטגרלי מקישור עם לוקה וטוני שועלי הקרבות.

גם היום כשעלינו ראינו את נקודת התורפה הגדולה ביותר של ריאל מדריד- שיחקנו מול קבוצה שחייבת להבקיע וחשבה רק התקפה ועלתה עם קשר וחצי באמצע, שיחקנו מצויין והגענו ל4-5 מצבים של גול ו… זה הספיק בקושי לשער אחד סמוך לסיום, פלא שכשסוגרים אותנו אין לנו ממש מה להציע?

בסך הכל משחק בוגר, אחראי וסוף סוף בלי התקפי לב מיותרים.

אז רק אני חושב שמודריץ’ היה בינוני ומטה היום ? השחקן החלש בריאל ? נכון שעשה מהלך אחד גדול אבל חוץ מזה לא הרבה, הוא קרוס ופדה שיחקו מול מילנר אחד.
מודריץ’ וגם קרוס מעקבים יותר מדי את המשחק בניגוד לקמאבינגה(ופדה) שתמיד מנסה לשחק מהר ולעומק ולכן גם מאבד יותר כדורים, אבל ככה צריך לשחק כדורגל.

מודריץ היה השחקן המדויק ביותר היום מבין שחקני השדה עם 96% במסירות,זה זהב נגד קבוצה לוחצת כמו ליברפול.

96% דיוק במסירות זה כל כך 2010

כמה מתוכם היו מסירות עומק? מפתח? בישולים?

אני עם טיטי, אחוז מסירות מדויקות מעניין את הסבתא.

זורם עם השלט של הקהל בסנטיאגו ברנבאו הערב, והם דווקא באו לעבוד: “בצד הנכון של ההיסטוריה”. העובדה שניצחנו, אפילו 0:1 דרדלה, העלתה לי חיוך קטן. בפייסבוק כתבתי “הכדורגל לא משהו” וספגתי ביקורות על הדעה הזו, כנראה שהרף אכן ירד מאוד. פה ושם שמענו את ה-Reyes De Europa והיה כיף. הפוגה מהיכולת העלובה של הליגה.

אני חושב שהקבוצה ממשיכה עם אותן רעות חולות - חלשה מאוד התקפית, מעט מאוד שחקנים ברחבה של היריבה, אי לקיחת סיכונים. או.קיי, יתרון של 2:5 הוא מספיק נוח, וכמובן שבהגנה הייתה אחריות וזה נפלא (אנטוניו רודיגר השתפר מאוד אחרי שחלם בהקיץ בהתחלה), אני לא אומר להשתולל ולהפקיר. ועדיין, היה זורם לנו כאילו להעביר את הזמן, כל הזמן. הגענו למצבים פה ושם אבל זה לא העניין. הרי ליברפול באה חסרה מאוד, בלי אמצע, ויש היגידו שגם באנפילד לא היה לה אמצע, זה לא שג’ורדן הנדרסון הוא פדה ואלוורדה בימים אלה. ולא היינו אינטנסיביים מספיק, לא הראינו ‘מי בעלת הבית’. היו לנו שטחים לצאת קדימה. המשחק שלנו עדיין לא מגוון מספיק. אם הכדור לא מגיע לוויניסיוס אתה לא באמת מאמין שיקרה משהו טוב. לא התנפלנו. והם היו כל כך אומללים ממול, העונה שלהם כל כך גרועה. זה נראה אפילו יותר גרוע מעונות שמינית הגמר שלנו שפתאום מנצחים 6-7-8 משחקי ליגה ועאלק מתקרבים לברצלונה.

קארים בנזמה נראה כמו בעונת ה-12 שערים שלו. מתיש ומעצבן. הוא עזר לנו בכמה דריבלים טובים וסחט ממני מחיאות כפיים עם הפס לפדה (איזה פראייר! תבעט טיל! מה אתה מוסר לשוער!), אבל מה זה שווה אם הוא כל כך מרושל מול השער. והוא כל הזמן יוצא החוצה מהרחבה. במצבים הטובים אליהם הגיע, כשלא היה בנבדל - הוא התבלבל ברגליים בתחילת המשחק, החמיץ ממצב לא רע לאחר מכן. ויניסיוס לא כפה את עצמו, נהנה מהחיים, לא התעסק בקקה, היה לא רע. ציון 7, וזה בסדר.

אני מחפש יותר פעולות של קמאבינגה במשחק שלנו, בין אם זו הבעיטה המדהימה למשקוף אחרי הסטה של אליסון וכמובן כדור העומק הנפלא במהלך של השער. מחמאות גם לנאצ’ו על משחק טוב על אף שכמה פעמים סלאח הצליח להשאיר אותו, אבל זה נאצ’ו. תכירו, הוא תותח גם כמגן שמאלי וגם יודע לעזור התקפית פה ושם.

בגדול, מה שפחות הרווחנו לעתיד אבל כנראה זה היה קורה בין-כה - אינסוף כותרות מעכשיו עד כמה מודריץ’ וקרוס עדיין יכולים וצריכים לשחק יחד. טוני לתחושתי עשה שתיים-שלוש פעולות מעלות בהגנה, ברגע האחרון התערב, ובאמת גם ברח שם ללחץ של ליברפול גם מודריץ’ בסדר. אבל ליברפול הייתה עם קשר אחד מההרכב הרגיל שלה. ומול 75% מהיריבות בליגה זה מיותר. אז ביום ראשון אפשר להשמיע את ההמנון של הצ’מפיונס לפני המשחק או לא? הרי את ההמנון של ליברפול שמנו היום במקדש במחווה ג’נטלמנית נהדרת. ככה מתנהג מועדון גדול, כל הכבוד. האללה מדריד.

מודריץ׳ היה עם משחק בינוני, הקטע שמשחק בינוני של מודריץ׳ עדיין מלא בהמון רגעי קסם, חוכמת וניהול משחק מעולים

אין עוד מילים על קמאבינגה, משחק נהדר שלו. אגב אליסון עם הדיפה ענקית בבעיטה מולו, הזכיר לי קצת את של קסיאס מול מסצ׳ראנו ב2009 רק שהפעם אנחנו אלה שיוצאים שמחים

רודיגר עם משחק טוב ממש, אבל עדיין יש לי בראש את הטעות הנוראית שלו כשקרבאחל החזיר לו כדור במחצית הראשונה - לא יודע מה עבר לו בראש

היה נחמד אם היינו רואים את אלבארו לכמה דקות אחרי ה1-0, גם לתת הזדמנות גם לרודריגו להנות באגף מול טרנט

כרגע אני פותח עם נאצו עד לסוף העונה כמגן שמאלי, לפחות במשחקים הגדולים
מנדי לא בכיוון של הרמה, ואלאבה זה כבר לא זה

@titi_camara @dan1990 בכל משחק ליגה אחר הייתי מסכים איתכם,אבל כשליברפול לוחצת עם 4 שחקני התקפה דיוק במסירות זה דבר קריטי.
מבחינתי השאלה היא לא כמה מסירות עומק היו לו אלא בכמה מסירות הוא הצליח לדייק כשהיו מסביבו 4 שחקני ליברפול והוא היה 20 מטר מהשער שלנו.

אני רק שאלה, אתה בדקה 60…65…68…70… הקבוצה שלך משחקת כדורגל ממש סבבה וליברפול לא ממש במשחק - ובנוסף אתה ביתרון של 3 שערים, למה לחכות עם החילופים, במיוחד שיש לך גם קלאסיקו על הראש בראשון? עייפתי.

בקשר לבנזמה, יש לי איזה מעין אובססיה לגביו שהלוואי מישהו פה יכול לפתור לי אותה אחת ולתמיד: איך אחד השחקנים הכי מוכשרים וחכמים במשחק כזה טמבל פעם אחר פעם כשזה מגיע ללהיות בנבדל? זה פשוט הזוי.

חוץ מזה באמת שאפו לקבוצה, לדעתי שיחקנו כדורגל מאוד יעיל ומספק. אין תלונות (חוץ מלקרלו, כמובן).

נ.ב, נאצ’ו, אני אוהב אותך יחתיכת מלך :heart:

אי אפשר לשחק כדורגל כשבהתקפה יש לך רק קיצוני שמאלי ועוד חלוץ נסוג. ההחמצות אתמול זו הוכחה נוספת לכך שכל משחק הוא הטלת מטבע. עצרנו את ליברפול מצויין, הגענו למלא הזדמנויות, אבל אין שחקן… אם סלאח בצד שלנו זה 3 במחצית.

זה עבר לי בראש גם, אבל אז נזכרתי שזה אנצ’לוטי. הוא עושה את זה בכל משחק גדול, מחכה עם החילופים עד ה80+ לא משנה מה התוצאה.

בנוגע למשחק אתמול-
ידוע שאנחנו משחקים עם 2 שחקני התקפה, חייבים עוד אחד. אבל אם יש לנו את בנזמה של עונה שעברה או לפחות ב70% מהיכולת של עונה שעברה המשחק נגמר לפחות ב0-3+ לנו, ללא קשר להצלות האדירות שסיפק אליסון במשחק.
ויני היה מכפיל את כמות הבישולים שלו לפחות פי 1.5, אם לא פי 2.

מה שחשוב לזכור לגבי קמאבינגה זה שנפילות ומשחקים פחות טובים עוד יהיו לו. הוא עדיין צעיר מאוד ותהליך ההתפתחות שלו יורכב מעליות ומורדות.

אנצ’לוטי צריך לתת בן אמון ולהמשיך לרוץ גם במשחקים פחות טובים. יש לנו שחקן על בידיים. צריך לעזור לו כדי שיעזור לנו.

היכולת של קמאבינגה מאוד מעודדת. אני חושב ש @titi_camara הזכיר את זה כבר כמה פעמים- יהיה מעניין לראות קישור של קמאבינגה- טשואמני- פדה רץ ביחד כמה מחזורים. זה פוטנציאל לקישור שלא מפסיק לרוץ וללחוץ. זה סגנון שונה מאוד מקסאמירו- קרוס- מודריץ’ אבל הוא עדיין יכול להיות קטלני.

מרגיש לי שרודריגו יצא קצת מהקצב. אנחנו צריכים להשתמש במה שנשאר מהליגה כדי להחזיר אותו לכושר. יכול להיות אפילו לתת לו לשחק בשמאל ולויני קצת לנוח (לא בקלאסיקו אבל כן באחד מהמשחקים שאחרי).
נאצ’ו היה מעולה אתמול. יכול להיות שכרגע הוא המגן הכי טוב שלנו גם בשמאל וגם בימין? נכס אדיר.
ודבר אחרון- טוב לראות שרודיגר סוף סוף הגיע לעונה הזאת.

העובדה שהקבוצה שיחקה טוב רק מחזקת את הסיבה לא לבצע חילוף. הסיבה היחידה לחילוף הייתה מנוחה לפני המשחק הבא.

אישית אני גם קיוויתי שיבוצע חילוף מוקדם יותר, אך בהחלט ניתן להבין את ההחלטה הזו של קרלו.
חילוף של שמירת כוחות מעיד בצורה חד משמעית על אמונה שהמשחק גמור ויוביל לנפילת מתח של הקבוצה.
ליברפול בדקה ה60 עליה דיברת הייתה רחוקה 3 שערים משיוויון. לשם השוואה במשחק הראשון ריאל כבשה 3 שערים ב20 דקות. אותה ליברפול בדיוק גם כבשה רק שבוע קודם לכן שביעיה ב45 דקות מול יונייטד, אז אי אפשר לזלזל בהתקפה שלהם.
אם נלך לעונה שעברה, ראינו את פפ מוציא את דה בריינה ביתרון מבטיח של 2 שערים עם 15 דקות שנותרו על השעון (אם אני זוכר נכון) וכולנו זוכרים איך זה נגמר וכמה צחקו עליו על החילוף הזה.

כדורגל הוא משחק של מומנטום. מספיק חילוף כזה שירדים אותנו לצד שער של ליברפול וההתלהבות שתגיע בעקבותיו, והיינו מקבלים מצב בו השער השני מאוד קרוב, וגם השלישי (כמו שקרה במשחק הראשון).

לכל זה נוסיף את החילוף המאוחר של קלופ, שכנראה לו קרלו חיכה לפני החילוף שלו. הוא רצה להיות מסוגל להגיב לשינויים של קלופ.

טקטית קרלו צדק לגמרי. במיוחד בהתחשב בזה שהמפעל החשוב עבורינו הוא האלופות ולא הליגה שכבר די גמורה אפילו אם ננצח בקלאסיקו.

חבל שחיכה כל כך הרבה, אבל אני בהחלט מבין את הרצון שלו להמתין עם החילוף. המצב ההפוך לא היה מתקבל פה כלל, ובצדק.