1/8 גמר האלופות :: משלימים את העבודה עם ניצחון כפול על ליברפול (1-0)

לקראת ליברפול| ריאל מדריד צריכה לשים בצד את התקופה הרעה שלה לעמוד במשימה הברורה שלה בסנטיאגו ברנבאו: להעפיל לרבע הגמר עם יתרון 2:5 מול האנגלים מהמשחק הראשון (מחר, רביעי, 22:00). בנזמה ורודיגר חוזרים להרכב, פדה בכנף. וגם: הבעיות של קלופ וציון דרך היסטורי. הכל לקראת המשחק - כאן

image

ההקדמה הדרמטית שלי: אל תדברו איתי על הקלאסיקו בכלל. קודם כל ליברפול. המפעל שלנו, והתואר שמעניין באמת (גם כתוצאה מהכישלון העצום בליגה). אני רוצה לעוד ערב אחד תזכורת מי זו אלופת אירופה הגאה. מאז אותו 2:5 לא קרה שום דבר טוב בקבוצה. אני זוכר היטב את יובנטוס ב-17/18. אחרי השלישייה הגדולה בטורינו מבחינתי כלל לא היה ספק - אני רוצה לנצח גם בגומלין, אחרת זה לא שווה. זה המינימום הנדרש.

קראתי יותר מפעם אחת כל ציטוט מדויק במסיבת העיתונאים אבל לשחק טוב על כר הדשא זה כבר עניין אחר. פשן - תשוקה. אסור להעביר זמן, אסור להרוג את השעון ולחכות שייגמר. אסור לתת ליריבה אפילו מילימטר של אמונה, דקה של חסד, קרן אחת מיותרת. שום מתנה כלשהי. ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו חושבת התקפה - כמובן בחוכמה, אבל התקפה. גם אם אין לנו את זינדין זידאן ורונאלדו-פנומנו היום. יש כל כך הרבה מקרי עבר ללמוד מהם. אני גם מצפה מהסנטיאגו ברנבאו שיירעד. שנה שלמה מחכים למשחקים כאלה. אסור שהקבוצה תגיע מנומנמת וגם לא הקהל. אפילו לא התיירים שלא בכל עונה מזדמן להם להגיע.

ההגנה שלנו קצת יותר בטוחה כעת, הרבה אדר מיליטאו ונאצ’ו וגם קצת אנטוניו רודיגר. ודווקא ההתקפה מאכזבת. ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה כל אחד חש רגש מיוחד לליברפול. זה צריך להיות יום בו אף אחד לא הולך עם הראש בקיר. משחק בו הקבוצה משחקת כ-קבוצה - כמה זה פשוט. שחקנים גדולים שמתעלים על עצמם. אני לא חושב שמישהו מצפה מבנזמה להיות השחקן של 21/22, אבל כן השחקן של 20/21. בלא מעט מקרים השנה הרגשתי שהוא הורס יותר מאשר תורם.

זה יהיה שוב משחק שחמט. לליברפול אין ברירה והיא תלחץ גבוה ותשחק התקפי ובין-כה האמצע שלה קצת פרוץ והמגינים חושבים כל הזמן קדימה, כנראה שיהיו לנו שטחים. ריאל צריכה לשחק באחריות ובלי איבודי כדור מיותרים מאחורה כמו של אדוארדו קמאבינגה. כשהקבוצה תגיע לערב כזה ותשחק ב-4:3:3 עם עוד שחקן התקפה, מה שקרה באנפילד אבל אנחנו לא רואים נגד בטיס למשל - אני אבין שלקחנו צעד קדימה מלבד הטייטל המרגש ושזה בא לידי ביטוי על כר הדשא. אפשר שיהיה ערב אלופות שמח גם בלי דפיקות לב. לא כל ניצחון צריך להיות הכי מרגש. אין צורך לחפור בור ואז לברוח, יש גשם בחוץ.

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה לרגע האמת שלה, גומלין שמינית גמר ליגת האלופות נגד ליברפול, משחק על עונה שלמה – אחרי 1:3 רדום מאוד על אספניול. אמנם ניצחון שהיה חשוב להחזרת הביטחון בצל המשבר הענק ועוד רמונטדה, אבל זה לא דומה בשום צורה לדבר האמיתי למרות ששוב נפגשים בסנטיאגו ברנבאו. מיותר לציין שאף אחד לא באמת צריך ‘לרדת לקרקע’ לאור איך שהקבוצה נראית ולכולם ברור שעל אף ה-2:5 המדהים באנפילד – כלום לא גמור. לריאל יש מספיק תקדימי עבר לעיין בהם כדי להימנע מאותן טעויות העבר שלא ספיגת שער מהיר ושטותי ואחר כך פאניקה. ולא צריך ללכת רחוק ליובנטוס עוד בתקופת כריסטיאנו רונאלדו (ריאל ספגה אחרי שתי דקות, ובחצי הגמר נגד באיירן בבית ספגה אחרי שלוש דקות) או לשפל נגד אייאקס – אלא הגומלין נגד צ’לסי אשתקד כשהאנגלים הובילו כבר 0:3. כמו שאמר קרלו אנצ’לוטי במדויק: “לא צריך לעשות שום חישובים אלא לעלות באינטנסיביות כדי לנצח”. לבוא לשחק כדורגל ולא לנסות להרוג את השעון – תודה. ככה אלופת אירופה צריכה לעלות לכר הדשא.

“אנחנו צריכים להתחייל למשחק כאילו זה המשחק הראשון. עשינו באנפילד דברים טובים בהתקפה”, אמר קרלו, “אני חושב שזה יהיה משחק פתוח כי ליברפול תתקוף עם כל מה שיש לה כדי לנות את הדינמיקה”. האיטלקי הודה שהיה לחוץ מאוד באותו ערב נגד צ’לסי (“אולי זה לא נראה כך על הקווים אבל סבלתי מאוד”) והוסיף: “הזכרונות האלה יעזרו לנו להתכונן למשחק מחר, על אף שברמה הפסיכולוגית המשחק הזה מסובך יותר עבורנו”. ריאל שיחקה עד היום 21 פעמים בבית נגד אנגליות והשיגה עשרה ניצחונות בלבד, שבעה משחקים הסתיימו בתיקו והיא נכנעה ארבע פעמים, כמו לבלוז. המפתח כמובן הוא להבקיע, ולריאל יש את כל הכלים הנחוצים – כולל קארים בנזמה שמתקאמבק (אדן הזאר שהתראיין השבוע – מדבר מחוץ למגרש, לא על הדשא).

בלי חישובים. קרלו אנצ’לוטי

למעשה הפצוע היחיד הוא דויד אלאבה, כשפרלאן מנדי חוזר לסגל אחרי היעדרות ארוכה בת חודשיים-פלוס מינוס אבל הוא לא יפתח. אתם מכירים את השטאנץ הקבוע במשחקים האלה על אף שבאנגליה קרלו הפתיע. פדה ואלוורדה יוסט לכנף ימין (חצי מגן או מגן שני מושלם?) ויוסיף הרבה לב, נשמה, מהירות וריאות. לא מעט עומס על שני שחקנים מקדימה, בעוד רודריגו (לא מבריק לאחרונה) תמיד משלם את המחיר. נאצ’ו יקווה לתסכל שוב את מוחמד סלאח. אנטוניו רודיגר יחזור להרכב לאחר שנח.במרכז השדה זה זמן הוותיקים בהם בלתי ניתן לגעת. ריאל כן צריכה את השקט של טוני קרוס למשל (“הוא שיחק טוב. לאחרונה הוא הוחלף אבל זה לא אומר שהוא לא שיחק טוב אלא שאנחנו צריכים רגליים טריות”, הבהיר קרלו) וגם לוקה מודריץ’ הוא משהו שקשה לוותר עליו. בספרד מניחים שקיימת התלבטות לגבי הקשר השלישי. אדוארדו קמאבינגה דוחף קדימה וגם יורד לתאקלים אך לא תמיד אחראי מספיק ומאבד כדורים. אורליאן טשואמני יכול להוסיף כוח אווירי אך קשה להגיד שהוא משחק עם ביטחון או שהוא בתקופה טובה. מודריץ’ אגב ירשום את משחקו ה-472 ויעבור את אמנסיו בעוד קרוס ישתווה לאגדה חואניטו עם 401 משחקים בלבן. אבל אנחנו רוצים לדבר על שיאים אמיתיים.

העונה ריאל מדריד תלויה בוויניסיוס. ובמשחק כזה נראה שיהיו לו שטחים כשהאנגלים יתקפו בחמת זעם. הברזילאי כבש לא פחות מ-11 פעמים את שער היתרון של ריאל השנה, ועשה גול מכלום גם באנפילד וגם נגד אספניול. “אני מרוצה מההתקדמות שלו, אבל אני לא מתייחס לנושא השופטים. הגישה שלו הייתה למופת והוא מרוכז במגרש, זה הכי טוב שהוא יודע לעשות”, אמר קרלו בעניין. ויניסיוס רחוק שלושה שערים מהכמות שסיפק בכל העונה שעברה, הוא עבר את בנזמה והוא הסקורר הבולט שלנו. הוא כבש נגד ליברפול חמישה שערים בארבעה משחקים. רק נגד לבאנטה הבקיע יותר. גם אנטוניו רודיגר מקווה שהברזילאי יקום על צד ימין: “עליו להתמקד במשחק, כי כשהוא עושה זאת הוא הטוב ביותר. הוא צעיר ועובר תהליך של למידה”, אמר הגרמני והוסיף שלדעתו נעשה לו עוול. בנזמה ירשום את הופעתו ה-129 בליגת האלופות בריאל – כמו סרחיו ראמוס השליש בטבלה. הצרפתי הוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים נגד ליברפול בליגת האלופות – שישה, בשבעה משחקים. כשהקפטן משחק טוב זה כמובן עוזר לאחרים. “הוא במאה אחוז יכולת, ביצע אימונים טובים ובעל מוטיבציה רבה. עבור בנזמה עצמו, עבורי, עבור השחקנים ועבור המועדון זה מפעל חשוב מאוד”, פירגן קרלו. אם ריאל תקבל את בנזמה הנרפה של השבוע האחרון זה יהיה קשה מאוד. חשוב להזכיר שהצמד שלו באנפילד היו השערים הרביעי והחמישי ואלו שעריו היחידים במפעל העונה.

גם אם ריאל תרצה לפתוח בלחץ, מולה עומדת קבוצה מצוינת וברור שדברים עשויים להשתבש. רודיגר, השחקן שהגיע עם אנצ’לוטי למסיבת העיתונאים, נמצא בשיפור ויהיה אחד משחקני המפתח. “אנחנו חייבים לפתוח טוב הרבה יותר מאשר במשחק באנפילד, עלינו למצוא את האיזון הנכון בין ההתקפה להגנה וחשוב לשחק טוב ברבע השעה הראשונה. עלינו לשמח את האוהדים שלנו ולצבור גם ביטחון”, אמר הבלם. ריאל פישלה בחמישה משחקי בית העונה, בין היתר נגד אתלטיקו מדריד בליגה ובקלאסיקו בגביע. “יש להם התקפה חזקה מאוד, הם כבשו שביעייה נגד מנצ’סטר יונייטד, עלינו להיות מודעים לכך”, אמר. על הביקורת: “כשהקבוצה שלך סופגת הרבה זה טבעי שלא מרוצים, אנחנו צריכים לשפר את זה”. רודיגר כבר אמר שחווה את הברנבאו בשנה שעברה כיריב. “היה לי קשה לשחק כאן, הקאמבק של ריאל זה דבר שמעולם לא חוויתי. כעת אני שמח להיות חלק מריאל, אני יודע שהברנבאו זה משהו אחר. האוהדים והשחקנים מרשימים במשחקים הגדולים, זה משהו אחר. בהתחשב בהיסטוריה של המועדון זה לא קל לשחק כאן כי יש הרבה לחץ, אבל אתה צומח ולומד מזה”. ריאל, יחד איתו, ועם הקייזר אדר מיליטאו שנמצא אולי בכושר הטוב ביותר מאז הצטרף – ריאל רוצה לכתוב עוד פרק בהיסטוריה העשירה שלה במפעל, במשחקה ה-300. ולא לעלות בקושי.

אימון ריאל מדריד - 14-03-2023
בנזמה ורודיגר חוזרים להרכב. כל אחד והתפקיד שלו

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו פרננדס| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ליברפול?

ליברפול הרגישה בקרקעית אחרי התבוסה שספגה באנפילד וכמה ימים אחר כך הייתה שוב על פסגת הכדורגל. זה קרה אחרי שפירקה לחתיכות 0:7 את מנצ’סטר יונייטד במשחק הזוי, מטורף והיסטורי, אותו ניצחון, הגדול בהיסטוריה על היריבה המרה – היה פיצוי גדול לאוהדים על עונה איומה. אלא שהקבוצה של יורגן קלופ לא עלתה על דרך המלך אלא המשיכה לבעוט בדלי במה שאופייני לעונה שלה. שום מומנטום לא התפתח שכן אותה התקפה שעשתה מה שהיא רוצה – הייתה חסרת אונים עם הפסד 1:0 בבורנמות’ החלשה (שמדורגת מתחת לקו האדום). ליברפול שוב נפלה למקום השישי והיא רחוקה ארבע נקודות מטוטנהאם. מוחמד סלאח לא הצליח לעזור כשבעט פנדל איום ונורא. אולם, כעת האנגלים בתחושה שאין להם מה להפסיד וזה עשוי לשחק לטובתם. מה שהקבוצה הזו, אולי לפני מהפכה שתעבור בקיץ, כה צריכה – הוא מהפך גדול במשחק חוץ. עוד לילה קסום באירופה, כמו במחצית נגד מילאן בגמר 2004-05 או המהפך הבלתי נשכח נגד ברצלונה ב-2009. תהיו בטוחים שקלופ מאמין.

ואולם, המשימה, שנראית קשה מאוד בכל מקרה – תהפוך למאתגרת שבעתיים. ליברפול לא הצליחה ‘לשחזר’ את טיאגו אלקנטרה במרכז השדה, ויש לה שם אינסוף צרות. הקפטן ג’ורדן הנדרסון אינו כשיר וכך גם סטפן בייצ’טיץ לגביו קלופ עידכן במסיבת העיתונאים שהוא לא מרגיש שום תחושה באיזור כף הרגל. זה משאיר את ליברפול כנראה, בהנחה לא נראה את קלופ משתולל עם ארבעה שחקני התקפה (לואיס דיאס הדריבליסט המחונן אגב עדיין פצוע) – עם ג’יימס מילנר הקשיש והארווי אליוט שזכה רק לחמש דקות במשחק הקודם אבל שיחק בכל שבעת המשחקים במפעל. בערב כזה, ליברפול תצטרך יותר מתמיד את פאביניו שיהיה אמון על עצירת ההתקפות המתפרצות. הקשר הודה: “המשחקים נגד ריאל לא גורמים לנו לישון כמו שצריך. זו קבוצה שמריחה דם”. הוא דיבר על עברו בקסטיליה, שיבח את ויניסיוס ג’וניור ואמר: “עלינו להיות קרי רוח ולא להגיע למשחק הזה בייאוש. אנחנו צריכים שערים, והרבה, אבל עוד יותר חשוב לנו לא לספוג. זה לא אבוד. עלינו קודם כל לחשוב איך לנצח את המשחק”.

תהיו בטוחים שהוא מאמין. קלופ מחויך

האנגלים רשמו 23 משחקי חוץ באדמת ספרד עם מאזן לא רע של תשעה ניצחונות מול שמונה הפסדים, אבל העונה הם מתקשים מאוד במשחקי החוץ. “ליברפול סובלת מוורטיגו מחוץ לאנפילד”, נכתב במארקה. הרדס ניצחו בשלושה משחקים בלבד בפריימרליג מתוך 13, ומדורגים 11 בטבלה. באירופה הם ספגו תבוסה נגד נאפולי בפתיחת שלב הבתים, משחק בו קלופ לא היה יכול לזהות שזו הקבוצה שרק כמה חודשים קודם לכן הגיעה לגמר ליגת האלופות. לשיפור מצב הרוח, בחשבון הטוויטר של המועדון העלו את שער הניצחון של יוסי בניון מהמשחק בברנבאו ב-2009. בכל מקרה, קלופ הבהיר שלא אכפת לו גם אם הוא היחיד שחושב שזה אפשרי, ושמצב הרוח שלו השתפר במקצת בהשוואה להיותו נסער לאחר אותה חמישייה.

הביצועים של סלאח ישפיעו מאוד על התחושות של המאמן שלו. המצרי שפירק את יונייטד עם צמד ובתזמון מושלם הפך לשיאן הכובשים של המועדון בפריימרליג, אמנם הבקיע במשחק באנפילד אחרי טעות של טיבו קורטואה אך נתקשה מול נאצ’ו. “סלאח פוגש את הסיוט שלו”, נכתב בתקשורת הספרדית. יש לו שני הפסדים בגמר נגד ריאל, הוא כבש שני שערים אבל לא במשחקים החגיגיים ביותר, ורשם שישה הפסדים ותיקו בימיו כשחקן ליברפול ורומא. ואם כבר רומא, אז, ב-2016, בגומלין בברנבאו הוא שיחק מעולה בברנבאו אבל לא הצליח לכבוש. סלאח מוליך את טבלת הכיבושים במפעל העונה עם שמונה, והוא גם סיפק את הבישול לדרווין נונייס, אבל זה לא מספיק. קשה לומר שהוא בעונה טובה על אף שכבש 22 פעמים והוא סוחב מרירות נגד ריאל – גם בגלל אותה הפציעה בגמר 2018. קודי גקאפן ונונייס ישלימו את החלק הקדמי.

אם ישנן חדשות טובות ביחס למשחק הראשון, הרי שאיברהימה קונאטה כן ישחק. נציין כי טרנט אלכסנדר ארנולד ייעדר מרבע הגמר כביכול אם יספוג כרטיס צהוב. כמובן שלצד החיסרון ההגנתי היחסי שלו, בהתקפה הוא מסוכן מאוד כמו חברו מהאגף השני, שגם הציל שער ברגע האחרון מרודריגו. בליברפול מבטיחים להמשיך ללחוץ גבוה כפי שאמר פאביניו, על אף הסיכון הכרוך בכל, מנטרת זה הכדורגל שהביא אותנו עד לפה ואנחנו לא נעצור. קלופ אמר: “גם אם אני היחיד שחושב שאפשר לחזור, זה בסדר. ננסה, בוודאות. אנחנו מכבדים את המפעל והמועדון הענק שלנו. אין לנו מה להפסיד אך הייתי מעדיף להיות במצב של אנצ’לוטי. אנחנו שמחיים על ההזדמנות שיש לנו, גם אם היא כמעט אפסית, אך זה הכדורגל. אנחנו לא באים להראות לריאל מדריד ‘תיזהרי’, אלא להיות חיוביים, לנסות לנצח ועלינו להציג משחק ממש-ממש-ממש טוב”. אליסון ספג העונה כבר 44 שערים ב-35 משחקים ושמר על שער נקי 13 פעמים בלבד. הוא אולי מרגיש קצת חייב לקבוצה אחרי השער השטותי באנפילד.

“עלינו לטפל בחסרונות שלנו, לתקן את התקפות הנגד שלהם, וזה קשה. אי אפשר לעצור את ויניסיוס כל הזמן וגם לא את בנזמה. ננסה לשחק כמו במחצית הראשונה באנגליה”, הבטיח קלופ שטען שריאל קבוצה ששום דבר שלילי לא מפתיע עליה. “זה לא משנה אילו 11 שלהם משחקים, הם טובים בהכל. אנחנו יודעים כמה הם טובים”, אמר והחמיא למודריץ’ ולבנזמה. הוא הוסיף כי המשחקים נגד ריאל הותירו בו מעין צלקת, “אבל למדנו מהם דברים שיכולים לחזק אותנו”. במשמרת של קלופ רק פעם אחת הודחה ליברפול בשלב שמינית הגמר. הם כמובן מאמינים בניסים ולא רוצים שזה יקרה. “ניסים יכולים להתרחש, כמו שאנחנו יודעים ומקרוב מאוד!”, כתב האקס רפא בניטס בטור “לטיימס” מהצד האנגלי, והוא מדבר על 2005 כמובן. “אני חושב שליברפול בהחלט יכולה לכבוש שלושה שערים בברנבאו וטוב לה שחוק שערי החוץ איננו. עליה לשמור על אינטנסיביות גבוהה, כל הזדמנות היא קריטית. אם ליברפול תבקיע פעמיים, כל האצטדיון יהיה מודאג”.

ליברפול – הרכב משוער: אליסון| טרנט-אלכסנדר ארנולד, וירג’יל ואן דייק, איברהימה קונאטה, אנדי רוברטסון| ג’יימס מילנר, פאביניו, הארווי אליוט| מוחמד סלאח, דרווין נונייס וקודי גקאפו

ציון דרך: ריאל מדריד תרשום את משחקה ה-300 בליגת האלופות!| ריאל מדריד תציין מחר נגד ליברפול בגומלין שמינית הגמר את משחקה ה-300 בליגת האלופות - יותר מכל קבוצה אחרת. כמובן שמדובר במתכונת החדשה של הצ’מפיונס, שינוי הפורמט מאז 1992/93. באיירן מינכן שנייה עם 280 משחקים וברצלונה עם 277 - מאחוריה. ריאל היחידה שזכתה במפעל ‘החדש’ לא רק פעמיים אלא גם שלוש פעמים ברציפות. היא שיאנית הזכיות עם שמונה גביעים לעומת ארבעה של ברצלונה ושלושה של באיירן מינכן ושל מילאן. ריאל השתתפה במפעל 27 פעמים ו-26 מהן ברציפות – מהזכיה ב-1997-98 ועד היום. היא זכתה שמונה פעמים כאמור, שבע פעמים הודחה בחצי הגמר, שלוש פעמים בשלב רבע הגמר ושמונה פעמים בשמינית הגמר. איקר קסיאס הוא שיאן ההופעות שלה עם 150 משחקים ואחריו ראול (132) וסרחיו ראמוס (129), ומלך השערים הוא כריסטיאנו רונאלדו עם 105 שערים. אחריו בנזמה עם 76 וראול עם 66. ומי שסקרן ורוצה לדעת עוד - הנה הגרף של ריאל עונה אחר עונה. שיא המשחקים בעונה היה בימי שלב הבתים השני - 17 משחקים הן ב-2000 והן ב-2002. ריאל לא הצליחה לרשום עונה ללא הפסד. שיא הניצחונות בעונה עומד על 12. ריאל ניצחה 180 משחקים.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת הגומלין נגד ליברפול:

image

שער המארקה בחר בהצגה של ארלינג הולאנד אתמול (החמישייה) כסיפור הראשי| בצד ימין למעלה: “תנו ללילות הגדולים בליגת האלופות להמשיך” - על רקע תמונה של ויניסיוס ג’וניור נכתב: “ריאל מדריד לא רוצה שום פחדים אלא להשלים את המשימה ולעבור לרגע הגמר בצורה חלקה”.

בפריויו במארקה נכתב: “הברנבאו לא רוצה הפתעות ולא הפחדות”. הזכייה בליגת האלופות אשתקד נכנסה להיסטוריה של אוהדי ריאל, הדרך הייתה מדהימה, וכל משחק נוקאאוט היה גבול אדיר של הדימיון, חוויה מטלטלת. , עם זאת, היום אין צורך, אף אוהד לא רוצה שוב רכבת הרים של רגשות. ריאל נדחקה אשתקד עד הקצה נגד צ’לסי שהוליכה 0:3. ריאל יודעת שבמפעל הזה, מי כמוה יודעת - הכל אפשרי. ריאל צריכה את הגרסה הטובה ביותר של הכוכבים שלה. ויניסיוס הנהדר ובנזמה שלא הצליח להגיע למהירות השיוט, כבד מאוד. ההרכב המשוער? במארקה הלכו על קמאבינגה באמצע במקום טשואמני ומניחים שקלופ ישתולל עם שחקן רביעי בחלק הקדמי, לאור ההיעדרויות בקישור - דיוגו ז’וטה.

בנושא אחר, לוויניסיוס 14 שערים בליגת האלופות ומתוכם חמישה נגד ליברפול כלומר 35.71%. פעמיים הוא הבקיע צמדים, וכמובן שער הניצחון בגמר ליגת האלופות. אחריה מדורגת שחטאר דונייצק מולה כבש ארבעה שערים, פעמיים הבקיע נגד סלטיק ויש לו שערים גם נגד ברוז’ (שער הבכורה במפעל), מנצ’סטר סיטי ולייפציג. ויניסיוס העונה כבר עם שישה במפעל שזה שיאו האישי. אתמול ארלינג הולאנד השתולל וברח בראש טבלת המבקיעים, אבל שלישי מדורג קיליאן אמבפה עם שבעה ושני מדורג מוחמד סלאח עם שמונה. הברזילאי רוצה לעשות צעד קדימה בקרב על מלכות השערים וחשוב מזה - לקחת את ריאל מדריד לשלב הבא. “באנפילד הוא כבר נתן שיעור מנהיגות ראשון”, נכתב עליו, וכעת הוא בסנטיאגו ברנבאו - ואין כמו בבי

שער ה-AS נותן את הכבוד הראוי על רקע שני מלכי השערים - ויניסיוס בצד אחד ומוחמד סלאח בצד השני - התראה אדומה, כוננות. קרלו אנצ’לוטי דורש את הריכוז המקסימלי והרצינות הכי גדולה שיש לקראת הגומלין: “אנחנו לא מתעסקים בשום חישובים - צריכים לשחק טוב”| סלאח פוגש את הסיוט שלו - מעולם לא ניצח את ריאל| ויני מנגד נגד היריבה המועדפת עליו באירופה - כבש חמישה שערים.

בפריויו נכתב: “להימנע ממה שמעולם לא נראה” - ריאל, עם בנזמה שחוזר להרכב, תגן על ה-2:5 באנפילד. אף קבוצה מעולם לא איבדה יתרון של שלושה שערים ממשחק החוץ, אבל ליברפול מסוכנת מאוד, וישנם תקדימי עבר. ריאל יודעת שכרגע עומדת בפניה נורת אזהרה, וליברפול, על אף מצבה, כבר כבשה שביעייה נגד ריינג’רס, הביסה 0:3 את אייאקס- וכמובן השתוללה מול מנצ’סטר יונייטד. המשחק צפוי להיות קרב פתוח, קלופ ימשיך עם העקרונות שלו. האם ויניסיוס שוב יהיה הסיוט של ליברפול? ההרכב המשוער? טשואמני באמצע ולא קמאבינגה, שכן הוא אחראי יותר, וג’יימס מילנר ב-11 של האנגלים.

כמה טורי דיעה ב-AS, וזה אומר הרבה שבספרד יש תמימות דעים לגבי ריאל מדריד והנטייה שלה לחפש הרפתקאות מיותרות, כלומר הגומלין בסנטיאגו ברנבאו כמובן לא סגור. לא מעט פרשנים חוששים שריאל לא למדה את הלקח והיא עלולה ליפול בפח. פרדריק הרמל כתב: “אני מוכן לפחד” - אני באמת ובתמים מאמין שריאל תעפיל לרבע הגמר אבל יחד עם זאת, אני לא מעז להמר על לילה רגוע ללא לחץ וללא פחד. זה לא יקרה". אלפרדו רלאניו כתב: “יתרון של שלושה שערים מאנפילד, אבל…” - הפחד האחרון כל כך עדכני, מה שהיה נגד צ’לסי, ואני מקווה שהקבוצה זוכרת זאת היטב". תומאס רונסרו כותב: “אני זוכר את אודנסה” ומדבר על 1994-95 כשריאל נכנעה בביתה אחרי ניצחון חוץ. “כשריאל מדריד משחקת נפלא ומנצחת בחוץ במשחק הראשון, הרחק מגבולותיה -קורה משהו מוזר שקשה להסביר אבל צריך שייפסק”. אלברו בניטו מפציר בריאל מדריד: “אל תשכחו לשחק את המשחק” - התוצאה חזקה מאוד, מספיק חזקה כדי לדבר על יתרון ברור ושהכרטיס כמעט בכיס. אבל איך מתמודדים עם יתרון כזה? לא צריך להתפתות לשחק בצורה מסוימת כי ההיבט הרגשי חזק. אבל ריאל עדיין בסכנה כי ליברפול מצוינת. ריאל חייבת לשחק כדי לנצח ולא להניע את הכדור בצורה סתמית. ריאל צריכה להיות מאיימת, זקופה וחדה. יהיו מרחבים גדולים במגרש אותם צריכים לנצל כל אחד משחקני השלישייה מקדימה - ויניסיוס, פדה או קארים. חשוב שבדקות הראשונות לא יהיה אף מצב ליד קורטואה. אנחנו מדברים על קבוצה עם שחקנים מנוסים שיודעים לנהל את הרגש, יודעים לתפקד תחת לחץ ולצאת ממצבים לא סבירים כשנדמה כשאין דרך חזרה. אבל זה לא פשוט"

אל תדברו איתי על הקלאסיקו בכלל. קודם כל ליברפול, זה המפעל שלנו, והתואר שמעניין באמת (כמובן כתוצאה מהכישלון העצום בליגה). אני רוצה עוד ערב אחד למזכרת, תזכורת מי זו אלופת אירופה הגאה. כן, אותה קבוצה אובדת עצות שלא עשתה כלום בערך מאותו ה-2:5. זה פשוט אבסורד שבמקום להגיע למשחק בית בתחושה פנטסטית ובחיוך, “היום נשלים את המשימה”, לתקוף ולחפש עוד ניצחון – לא מעט אוהדים פסימיים. לא לגבי ההעפלה, אבל כל הפרשנים הבכירים בטוחים שריאל תסתבך. לא אתפלא אם נספוג את השער הראשון כבר אחרי רבע שעה וניכנס ללחץ.

אני זוכר היטב את יובנטוס ב-17-18, הרגשתי שירדו לי 20 שנה מהחיים. מי חשב על זה בכלל? אחרי השלישייה הגדולה בטורינו, מבחינתי כלל לא היה ספק – אני רוצה לנצח גם בגומלין, אנחנו ריאל מדריד. אחרת זה לא שווה. חשבתי איך כריסטיאנו יגדיל עוד את מספר השערים שלו, איך ניתן עוד אמירה, שחקנים אחרים ייכנסו לכושר טוב וכן הלאה. לנצח בבית זה מובן מאליו, זה המינימום הנדרש. ובסוף הרגשתי שאני צריך קצת הפסקה מכדורגל.

קראתי יותר מפעם אחת כל ציטוט מדויק במסיבת העיתונאים – אבל לשחק טוב על כר הדשא ולדבר על המגרש זה כבר עניין אחר. פשן – תשוקה. ערב של ליגת האלופות זה יום חג. אסור להעביר את הזמן, אסור להרוג את השעון ולחכות שזה ייגמר. אנחנו לא קבוצה שהגיעה לכאן בטעות, כזו חסרת ניסיון או בלי יכולות. אסור לתת ליריבה אפילו מילימטר של אמונה, דקה של חסד, קרן אחת מיותרת (בכמה משחקים העונה ראינו את היריבה מאיימת על השער שלנו מהר? – כמעט בכל משחק). יש כל כך הרבה משחקי עבר ללמוד מהם.

ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו חושבת התקפה, תמיד. גם אם בחוכמה. וגם אם אין לנו את זינדין זידאן (השחקן) או רונאלדו-פנומנו (לפני הכרס). אני מצפה מהברנבאו שיירעד. שנה שלמה מחכים למשחקים האלה. אסור שהקבוצה תגיע מנומנמת ואם כן אז שהקהל יעיר אותה, העבודה לא נגמרת ברחובות כשמחכים לאוטובוס. פחות סלפי לאינסטגרם וסטורי מרגש. אפילו לא מצד התיירים שלא בכל עונה מזדמן להם להגיע והכיס מאשר זאת. תגידו לי אם אני מגזים. אבל אני לא.

אותו דבר בדיוק היה נכתב גם בהרכב מלא של ליברפול וגם אם היו חסרים אצלנו כמה שחקנים דומיננטיים, כמו שקורה לא מעט פעמים העונה מצד קארים בנזמה.

ההגנה שלנו קצת יותר בטוחה כעת, הרבה אדר מיליטאו ונאצ’ו וגם קצת אנטוניו רודיגר. ודווקא ההתקפה מאכזבת. ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה כל אחד חש רגש מיוחד לליברפול. זה צריך להיות יום בו אף אחד לא הולך עם הראש בקיר. משחק בו הקבוצה משחקת כ-קבוצה - כמה זה פשוט. שחקנים גדולים שמתעלים על עצמם. אני לא חושב שמישהו מצפה מבנזמה להיות השחקן של 21/22, אבל כן השחקן של 20/21. בלא מעט מקרים השנה הרגשתי שהוא הורס יותר מאשר תורם. שהוא לא מסוגל להשיג את המגן בכדור רוחב או בהגבהה לרחבה. ויניסיוס זוכר את הפטנט? לא חייבים לכדרר, ואם שני שחקנים מולך – אפשר להעביר את הכדור לחלק הפנוי במגרש.

זה יהיה שוב משחק שחמט. לליברפול אין ברירה והיא תלחץ גבוה ותשחק התקפי ובין-כה האמצע שלה קצת פרוץ והמגינים חושבים כל הזמן קדימה, אז כנראה שיהיו לנו שטחים. בזה אנחנו אמורים להיות טובים. לדחוף את הכדור לוויניסיוס, בהנחה שפעמיים הוא יתסכל אותנו ויספק את החיוך החביב שלו אחרי קבלת החלטות רעה, אבל בפעם השלישית משהו טוב יקרה.

יש יריבה גדולה ממול שאני חש כלפיה הרבה כבוד וריספקט וגם למאמן שלה. היא מסוגלת להבקיע בלי העזרה שלנו. ראינו שנונייס לעתים בורח שמאלה למשל. סלאח גם בעונה בינונית מסוכן והוא ‘חם’ עלינו. המגינים שלהם מרימים נהדר. צריך לשחק באחריות ובלי איבודי כדור מיותרים מאחורה כמו של אדוארדו קמאבינגה, שאני כן מעדיף אותו על אורליאן טשואמני כרגע כי האחרון פשוט ר-ד-ו-ם. לא ממש מבסוט מהשילוב של קרוס-מודריץ’ ויסלחו לי שתי האגדות האלה.

ביום שהקבוצה תגיע לערב כזה ותשחק ב-4:3:3 עם עוד שחקן התקפה, מה שקרה באנפילד אבל אנחנו לא רואים נגד בטיס למשל - אני אבין שעשינו צעד קדימה מלבד הטייטל המרגש ושזה בא לידי ביטוי על כר הדשא. אפשר שיהיה ערב אלופות שמח גם בלי דפיקות לב. לא כל ניצחון צריך להיות הכי מרגש. אין צורך לחפור בור ואז לברוח, יש גשם בחוץ. האללה מדריד!

תזכרו מה שאני אומר,ריאל חוטפת שלישייה על האפס ובדקה 80 רודריגו מבקיע מעוד בישול גאוני של מודריץ’.

אם למישהו יש ספק שריאל תחרבן את המשחק בפתיחה אוהד את הקבוצה הלא נכונה.

ליברפול תשאיר הרבה שטחים מאחורה שחייבים לנצל, לא ברור למה רודריגו יורד לספסל.
אין לקרוס יותר מדי מה לתרום כשאנחנו צריכים לשחק על יציאה מהירה קדימה.
חבל, ההרכב של קרלו קצת משחק לידיים של ליברפול ויאפשר להם לתקוף בלי יותר מדי דאגות חוץ מלסגור את ויני.

ההפתעה היחידה שזה קמאבינגה ולא צ’ומאני.

בנוגע למשחק עצמו, אני לא חושב שנקבל פה מצב כמו שקרה לנו מול יובה או מול צ’לסי.
לעומת הספרדיות האנגליות לא יודעות להסתגר מאחור ותמיד אוהבות להשאיר שטחים פתוחים. מצפה לניצחון של 1-3 עם שער/צמד של ויני[אוהב לכבוש נגד ליברפול].

חלום שלי זה ניצחון 0-4 חלק, להגיע עם ביטחון התקפי לאל-קאלסיקו בראשון.

אם אנחנו לא דורסים קישור שמורכב מפאביניו ומילנר הקבוצה יכולה לצאת לחופשת הקיץ מעכשיו… חייבים להבקיע 3-4 גולים לפחות.

לפתוח עם רודריגו היה עדיף יהיו אוקיינוסים של שטחים לנצל . מאוד מקווה שקרוס את מודריץ לא יבואו להרוג את המשחק בהנעת כדור וידחפו קדימה.

כל כך צפוי שנספוג שער מוקדם שיוריד לנו כמה שנים מהחיים,אני באמת מאמין שנעלה בסוף אבל אין סיכוי שזה יהיה ערב רגוע,מכיר טוב מידי את המועדון הזה,אבל נקווה להפתעה.

יהיה לחץ של המון שחקני התקפה על ההגנה מהשניה הראשונה.
אנחנו לא ידועים כקבוצה שלא סופגת ולכן כנראה שנהייה בפיגור.
הדרך היחידה שלנו לא להפסיד זה לנצל את השטחים שנקבל. יום רגיל (של העונה) של בנזמה ואנחנו לא עוברים את החצי.

מי זו הקבוצה הזו ואיפה משודר המשחק של ריאל מדריד?

בערוץ 50 (ONE), והמשחקים גם בימים אחרים.

בימי שלישי ורביעי ואחרי פאנל קירחים מייגע של 45 דקות - זאת קבוצה אחרת.

לא מספיק שמילנר הקשיש עולה בהרכב במשחק חוץ חשוב בליגת האלופות, אין לליברפול עוד קשר בכיר להשלים שלישיית קישור…איך הגענו למצב הזה ?
אנצ’לוטי יעשה טובה לליברפול אם ימשיך לשחק 4 בקישור ולא יעלה את רודריגו. אחרי חצי שעה ליברפול התחילה להבין איך לשחק עם ההרכב המוזר הזה, קלופ ביקש מארנולד להיכנס למרכז ולנהל קצת את המשחק בנחיתות המספרית הבולטת.

משחק חסר אנרגיה. לא יודע חסר משהו שיהיה מעניין.
ליברפול לא מספיק ‘רעבה’ כדי להצדיק העלאת הילוך מצידנו.

ניצול הזדמנויות מחפיר.
עוד נתחרט על כל ההחמצות האלה

בנזמה בעונה שהיא ההפך הגמור מעונה שעברה.

בנזמה מזכיר את הגרסה שלו מ2015, רק שאז הוא היה יותר טוב ביחס להיום…
עם זאת מזכיר שהוא רק חזר מפציעה.

קמאבינגה שחקן מדהים, כל שנייה שישחק מגן שמאלי במקום קשר זה עוול, הקשר הכי טוב בסגל, במקום להביא את בלינגהאם יש להתרכז בעמדות שבאמת צריכות חיזוק.

כמות השערים והבישולים של וניסיוס מבלי להתכוון זה דבר מדהים, לא ראיתי כזה מעולם.

קלופ חייב קישור חדש לעונה הבאה.

איך אף אחד לא דיבר עדיין על ההופעה המושלמת של קמאבינגה? איזה ילד תותח,הבעיטה למשקוף,המסירה לבנזמה,הדחיפה קדימה,התיקולים,השתחררויות מלחץ,שחקן שלם כל כך.
אה ושמישהו יסביר לי את התופעה ששמה נאצ׳ו,הבן אדם מכונה.

ניהול משחק הזוי של קלופ.

רודיגר במשחק אדיר. נאצ׳ו עם מחצית שנייה נהדרת.
קמאבינגה במשחק מצוין כולל מסירת א-לה צ׳אבי אלונסו.

חבל שבקלאסיקו אנחנו אף פעם לא משחקים בצורה כזו עם דחיפות כזו.

כן אבל אז הוא היה אדיש. היום נראה כי הגיל עושה את שלו כי לנוע הרבה ולרדת לקבל את הכדור הוא כן עושה.