גומלין 1/8 הצ'מפיונס :: מודחים לאחר הפסד 2-1 כפול מול הסיטי, ערב איימים לוראן

אנחנו לא מניעים כדור מרגל לרגל במשך דקות רצופות באיזור הרחבה. אף פעם. פתאום כאן במשך עשר דקות אנחנו מתחפשים לבארסה מודל 2010? וזה לא היה רק וראן, גם שאר שחקני ההגנה וקורטואה העבירו כדור מרגל לרגל בלי לנסות לצאת קדימה.

לקרוס בלי קשר לשער מגיע שתי סטירות ושמישהו יהרוס לו את התסרוקת. עד שפעם אחת משחקים בסגנון שהוא אשכרה טוב בו, אף אחד לא רואה אותו. שלא לדבר על ההגנה שלו שהיא בכלל פאדיחה.

בדקות אחרי הגול המטומטם היו ניחוחות של אנפילד 2009 באוויר. תודה לאל ששרדנו את זה, ועוד ירדנו למחצית עם תוצאה הרבה מעל למצופה. לגמרי אפשר לגנוב את זה.

אנחנו לא לבד על המגרש. סיטי התכוננה בדיוק למצב הזה ואילצה את הנעת הכדור הזאת עם עמידה ולחץ שתוכננו היטב. זה לא שזידאן הורה לשחקנים להניע שם כדור דווקא היום

שורה תחתונה אנחנו בהרכב עם שישייה אחורית דיי חלשה עם הכדור. עוד סממן לקבוצה לא טובה מספיק (שאיכשהו עדיין רחוקה הברקה וחצי של התחת מלעשות את זה שוב)

בכדורסל יש מונח של ל"החביא שחקן בהגנה", בכדורגל אי אפשר להחביא 2 שחקנים בהנעת הכדור, זה מאוד קשה, במיוחד נגד פפ, לקרבחאל יש משחק רגל לא משהו(בלשון המעטה) מנדי הוא בכלל פחות טכני מוראן שבעצמו זוועה בהנעת כדור.

כתבתי זאת מההתחלה שההתקפות הכי מסוכנות שלהם יהיו מאיבודי כדור שלנו.

איפה היה קרוס ? היה בצד שמאל איפה שזידאן הורה לו להיות כדי שמנדי לא יקבל את הכדור בשטחים מסוכנים, עם מגן שמאלי שיודע להניע כדור ושאפשר למסור לו תחת לחץ(ולא חייב להיות מרסלו שהוא הכי טוב בעולם בקטע הזה) השער כנראה היה נמנע, עם מגן שמאלי נורמלי קרוס היה מתמקם בין הבלמים כפי שהוא יודע לעשות הכי טוב בעולם ומקבל את הכדור באחד מ-4 המסירות המיותרות שהיו לפני השער והיה מוציא התקפה.

סיטי עם לחץ גבוה והחזקת כדור מנסה לחפות על הגנה מאוד מאוד חלשה וחדירה, אם נצליח להוציא כמה התקפות מסודרות ו/או מהירות אז נבקיע גם את השני.

בנזמה ממשיך להיות הכי טוב שאפשר, גם בונה את המהלך וגם נכנס לרחבה כדי להבקיע את השער הכל כך חשוב.

זה משהו שאני באמת לא מבין, פאקינג ריאל מדריד עם 6 שחקני הגנה שמבחינה טכנית לא מתאימים להפועל רעננה ! (אני קצת מגזים עם קסמירו). משהו שאני לא חושב שקיים אפילו בקבוצה בלבל של הליגה הארופאית.

בסך הכל זה נכון אבל אחרי השער גילינו שיש למגרש עוד איזה 80 מטרים נוספים. בעשר הדקות הראשונות היה נדמה שלא שמענו עליהם. סיטי לא הקשו עלינו אז?

זה היה נראה שהקבוצה מנסה למשוך את הסיטי קדימה כדי לשחק על המהירות של הזאר ורודריגו. לחכות לרגע המושלם כדי לצאת. סיטי לא נפלה לזה.

אנחנו סבירים, הסיטי לעומת זאת יכלו לגמור כבר את ההתמודדות הזאת. הם הגיעו למספר חצאי הזדמנויות שלא ניצלו.

וראן עם פאדיחה רצינית אבל זה לא מאוד מפתיע, מדובר בבלם שכמה שהוא טוב בלי הכדור ככה הוא גרוע איתו, מה גם שכבר ידענו שמנהיג הוא לא.

המזל בינתיים משחק לטובתנו, הפסדנו 1-2 בבית, קיבלנו גול על תחילת הגומלין בגלל טעות בהגנה, ואיכשהו אנחנו רחוקים גול אחד מההארכה שלגמרי תשנה את סיכויי ההתמודדות לטובתנו.

כולם פחדו ממיליטאו שמשחק נהדר ובנתיים וראן חיסל אותנו לחלוטין.

אוי רפאל…

טוב אפשר להתחיל עם הקלישאות?

אז אני מקווה שהמשחק הזה יהיה קריאת השקמה לפלורנטינו

כשמשחקים כל העונה מול קבוצות קיקיוניות מהליגה, ופתאום נתקלים במשחק לחץ רציני

וראן

סיטי קבוצה טובה בהרבה בקישור ובהתקפה. לנו יש בנזמה אחד ועל כל השאר אני אומר תודה לאל על פס מדוייק. ועדיין, במשחק נתון היינו בתמונה ויכלנו לעלות. ואראן רצח אותנו, פעמיים. אין לו מחילה על הפעם השנייה. ועם כל ההתקפות המסודרות היפות של סיטי, רק את שני אלה הם הצליחו להכניס.

בנוגע למשחק, כל הכבוד לפפ שהעלים לגמרי את קאסמירו, אחד היתרונות היחידים שעוד יש לנו בקבוצה. בנזמה לבד לגמרי, מלבדו יש המון שחקנים בינוניים פלוס שאם אפשר היה לרכז את הכישרון שלהם בשחקן שניים, היינו במצב טוב. וזאת למרות משחק טוב של רודריגו ואסנסיו, שהאחרון הראה נוכחות יפה- חבל שיצא לקבוצה האוויר פיסית ומנטלית קצת אחרי שנכנס.

לילה חמוץ, הייתי הולך לישון טוב עם הדחה רגילה. אבל ואראן שדד אותנו. מחתים מחר את ראמוס עד גיל 40.

לא חושב שהיינו עוברים, לא משנה באיזה מערך או שיבוץ שחקנים היינו בוחרים. ובכל זאת זידאן לא ממש עזר לנו מהספסל היום. הזאר לא היה במשחק, מודריץ’ גם נעלם לגמרי. תן לואלוורדה וויניסיוס לשחק במקומם מהדקה ה-60 אם לא לפני זה. למה להיות נעול על משהו שלא מתפקד.

בסופו של דבר אין לנו את האתלטיות להתמודד ברמות האלה יותר. חוץ מחטיפה אחת של קרוס לא חושב שהצלחנו לגנוב כדור אחד במצב מסוכן. משחק הלחץ שלנו חלש. וראן טעה בגדול, אבל סיטי דאגה לטעויות האלה עם משחק לחץ אפקטיבי. אנחנו לא ממש הקשינו עליהם עם משחק הלחץ שלנו.

רודריגו עם מהלך גדול בשער שלנו. נקווה שהוא ימשיך להתפתח ונרוויח שחקן להרבה שנים. כרגע הוא לא מעורב מספיק ועדיין רך קצת, דברים שאמורים להשתפר בהמשך. חבל שויניסיוס לא זוכה לאותו אמון שרודריגו מקבל. ויני יודע להתעלות דווקא במשחקים קשים. בישל מול אייאקס בשמינית שנה שעברה, בישל מול סיטי במשחק הראשון, כבש מול ברצלונה. אין לו פחד. חבל שזידאן לא ממש סופר אותו. מה שבטוח היום הוא לא היה משחק יותר גרוע מהזאר.

נו, ובשביל מה יש מאמן? הוא לא יכל לצעוק להם אחרי שתי דקות לרדת לאחורה?
מצחיק שאצלנו בהרכב יש שני שחקנים שהם רק “מנהלי משחק”, אצל סיטי היו לפרקים חמישה כאלה ואיכשהו כל אחד מהם מביא משהו נוסף בניגוד לזקן ולבלרינה.
ואחרי זה אנשים אומרים לי שקרוס הקשר הטוב בעולם. חה. הייתי לוקח את דה בריינה גם אם היה רשום בחוזה שמותר לו לשחק עשרה משחקים בשנה על פני הטרקטור

זה מוזר, מצד אחד מדהים שזידאן הצליח להוציא אליפות מהגרוטאה הזאת, ומצד שני, אחרי מה שהיה היום אני די בטוח שעם ראמוס היינו עוברים.

זה היה מביך לראות את הנעת הכדור שלנו בהרבה דקות במחצית השנייה, ואחרי שיוביץ’ נכנס והצליח להוריד כמה כדורי גובה לקשרים אי אפשר לתהות אם לא היה יותר חכם להעלות אותו מוקדם ולהגיב בכדורגל בסגנון אנגלי מול הכדורגל בסיגנון ספרדי שהאנגלים שיחקו.

זידאן הצליח בליגה לחפות על הבעיות הטכניות של מנדי וקרבחאל עם חילופי מקום ביניהם לבין הקשרים(במיוחד מודריץ’ וקרוס) אבל זה בדיוק הבעיות שפפ אוהב לפתור בזמן הפנוי שלו תוך כדי שהוא משחק שחמט מול עצמו.

עם הצמד של כריסטיאנו היינו עולים, 2:3 ואנחנו ברבע הגמר. וברצינות: היום בו ריאל מדריד מסיימת את דרכה בליגת האלופות הוא הכי קשה עבורי ברמה הספורטיבית, גדלתי על המפעל הזה, עפתי על המפעל הזה, אנחנו מזוהים עם המפעל הזה. בעונה שעברה זה היה סיוט, לא היינו קבוצת כדורגל, ואני לא זוכר מה זה לקבל בעיטה בשמינית הגמר, כבר שכחתי את הימים האלה. היינו פחות טובים (משמעותית) בצמד המשחקים ועפנו בצדק.

אפשר לתת את דה בריינה כמשל איך סיטי משחקת מהר, יצירתי וישיר ואנחנו מתמסרים בלי סוף, נטולי רעיונות וכמובן שיש דאגה על הסגל הנוכחי שרחוק שנות אור מאריות אירופה, יש היגידו שהבלאי התגלה כבר בעונה האחרונה של כריסטיאנו אבל הגולים שלו הסתירו את זה.

לא מוצא ממש טעם לנתח נקודתית חילוף כזה או אחר, ושני גולים ברורים של ואראן שכשל כישלון חרוץ זה יותר מדי, ועדיין, אני חושב שעוד לפניכן היינו צריכים להגיב. קרוס ומודריץ’ איטיים, שקופים, לא אגרסיביים (לא מתאימים כבר?) וקאסמירו ביום כל כך איום ונורא - לא חטף כדור, לא סגר מקו שני, איבד כדורים לא פעם. גם אם אין לך איזה תותח על הספסל, למה לא להכניס את פדה? למה לא ויניסיוס? או אולי יוביץ’ יותר מוקדם? כנ"ל לגבי מרסלו שיש לו את הקסם שלו.

הדברים השתבשו להזאר מהרגע הראשון בקבוצה, רק ההצגה החגיגית שלו לתקשורת עברה חלק, ועדיין הופתעתי בכל זאת מהפחד שלו להיכנס לתאקלים, מחוסר הנסיונות לייצר דריבל, הוא נראה מפוחד מהצל של עצמו וזה מדאיג מאוד לקראת העונה הבאה. ומנגד, מחמאות גדולות לבנזמה על שער ענק מבחינתי ומשחק טוב, הוא באמת היה כמעט לבדו. העונה לקח פיקוד ומנהיגות וגם בעונה שעברה בניגוד לשחקן הגולף שלנו, גארת’ בייל.

ומילה אחרונה, על האיש שלא היה שם:

image

קודם כל, פלורנטינו, לעבודה - זמן לחוזה חדש, שנתיים או שלוש אם צריך, ויפה שעה אחת קודם, מה גם שראמוס העונה היה מצוין, אלה לא דיבורים על ‘מנהיגות’ או ‘הישגים’ אלא תאכלס מה שקרה על כר הדשא. יש הבדל בין להוביל את ההגנה של ריאל מדריד לבין להיות סוג של טרמפיסט. ראמוס על כל טעות כאן נגד בטיס או ויאריאל סופג שק של ביקורות משום מה, זה אולי סקסי כאוהד ריאל מדריד להעביר עליו ביקורת. אז הוא עושה פנדל שטותי ולפעמים עולה קדימה מדי. היעדרות היא דרך להביע נוכחות. אולי אני מטשטש משהו בזיכרון אבל ראמוס בחיים לא הציג ערב איום כזה כמו ואראן שעצוב לי עליו אבל הוא בלם גדול וייצא מזה. האללה מדריד, מחר יום חדש.

גם אני כופר בגדוּלה של הסיטי הזו. ראמוס ויום נורמלי של הזארד ובאמת שהיינו עוברים

אפילו בלי ראמוס. בלי הטעות השניה של ווראן, שהייתה מוגזמת ולא נבעה ממשחק לחץ יעיל, היינו עוברים.

אם ואם. אם ראמוס היה משחק היום המשחק הקודם היה נגמר ב3-1. בכל מקרה גם אם באיזשהי דרך נס היינו עוברים, ההתמודדות הזו הייתה רמיסה חד צדדית. המשחק היום היה צריך להגמר לפחות ב3, בחייאת, כל פעם שדה בריינה לקח את הכדור מהחצי והתחיל לרוץ הוא סיים ברחבה וכל פעם שהמשולש האחורי העביר יותר מחמש מסירות ברצף זה נגמר בהתקפה על גבול השער. היה כאן פוטנציאל להשפלה היסטורית, גם בחמישיה של בארסה בשנה שעברה לא הייתה עליונות שקרובה בכלל למה שקרה היום

ואראן ואראן, אומנם הוא אשם ישיר בהפסד, אבל אני זוכר לא מעט טעויות בחלק האחורי.
כל חוליית ההגנה עשתה כמה טעויות עקב הלחץ הזה, במזל זה לא נגמר גם ביותר.
קורטואה, גם מיליטאו פעם אחת, אפילו קאסי עם טעות או שנתיים.

מצד שני, זכור לי כמה דקות בודדות שלנו של לחץ על הסיטי, לא זכור לי מתנות כאלה ואחרות שקיבלנו.
אולי זה מנטלי, אני חושב שזה בעיקר מעיד על הכנה נכונה למשחק.

בקיצור, דה בריינה מדהים, נראה פשוט כמו קרוס ומודריץ בשחקן אחד, מזמן הייתי שמח לראות אותו אצלינו, אולי הברנג’ה בלגית החדשה תלחש לו משהו באוזן :wink:

אתה ממש מגזים, חוץ מדה בריינה אין שחקן של סיטי שממש הייתי רוצה שנביא.
כל פעם שהצלחנו להגיע לשליש האחרון עם הכדור ויותר משני שחקנים הייתה הרגשה שאנחנו מבקיעים.