גומלין 1/8 הצ'מפיונס :: מודחים לאחר הפסד 2-1 כפול מול הסיטי, ערב איימים לוראן

דה בריינה מגרד את הרצפה עם כל אחד מהנציגים שלנו ל"קישור הטוב בעולם". לאפורט בניגוד לוראן מסוגל לתקל מדי פעם. מחרז, סטרלינג, אגווארו ודויד סילבה טובים בהרבה מאפשרויות שיש לנו בעמדות שלהם. ועל זה סיטי מוסיפים גם את ברנרדו, גונדגאן, פודן,קנסלו ועכשיו גם את פראן ואת אקה. מה לנו יש על הספסל, אתה שואל? שני ילדים, שני שחקני עבר ועוד כמה בינוניים. אה וכמובן שתי אגדות של המועדון שמקבלים ביחד 30 מיליון אירו בשנה ומבקשים שלא שלא יזמנו אותם למשחקים :call_me_hand:

מדברים על הגזמות… גם אם נגיד שזה נכון זה כמעט ולא קרה. אפילו הגול הגיע מכלום.

“אוי ואראן, אם ראמוס היה ובלה בלה בלה…” כאילו שלא קיבלנו על הראש שלו שער בברנבאו במשחק הראשון וגם השאיר אותנו בעשרה שחקנים כהרגלו. נמאס כבר מהליקוקים האלה… היינו מפסידים גם איתו כי סיטי קבוצה יותר טוב, נקודה.

מביך לראות את הקישור העייף הזה. על קרוס הלמלם ולוקה קשישא אין לי כל כך מה להגיד. אבל קאסמירו נחשף היום במלוא מגרעותיו. שחקן מצויין בלי הכדור, שחקן זוועה עם הכדור. כל קבוצה עם משחק לחץ בסיסי תגנוב לו את הכדור.

מקווה שההדחה הזאת תעשה משהו לזידאן כי הקבוצה הזאת לא בליגה של הגדולות.

אתה שוב מגזים בטירוף, אבל כבר מאוחר ואין לי כל כך כוח להגיב.
אני רק אכתוב שדה בריינה ענק, אבל הקישטר הטטב בעולם לקח 3 צ’מפיונס.
ווראן גם עם הטעויות היום שווה 2 לאפורט וישאר לך גם עודף להביא את הבלם השני שסיטי העלתה היום.

זו יותר ססמה מאשר טיעון. גם נאבס לקח שלושה צ’מפייונס ברצף, לא היית לוקח את קסיאס בשיאו עליו? דה בריינה מביא בעונה אחת סטטיסטיקה כמו שקרוס הביא כל הקריירה ולא נופל ממנו בקצת בניהול המשחק, להפך. טווח המסירות שלו לא מוגבל ל20 מטרים.

אני לא מעוניין להכנס יותר מדי לנושא הזה אבל לעולם לא תפסתי מוראן בלם יוצא מהכלל, בלי כריסטיאנו (שאם אתה רוצה להודות למישהו על 3 הזכיות הוא הכתובת העיקרית) אני בספק שלא היו מביאים לו כבר איזה קוליבאלי על הראש.
הוא בלם טוב עם ליקויים קשים ומנטליות מעפנה. לאפורט לא רחוק ממנו אם בכלל.

בכל מקרה גם אם נמכור את ויניסיוס נוכל להביא את קאי האברץ עם עודף לאיזה פראן טורס חביב. זה גם לא טיעון משהו. להזכירך, אנדי קארול עלה לקבוצה שלך הון תועפות

או שואראן בלם טוב שכשל שוב במאני טיים וזה קורה. קשה לו המעבר למעמד הבלם הבכיר. בחלק מההשפלות ללא ראמוס גם הקישור היה זוועה, בדגש על פ.ס.ז’ העונה ואייאקס. מה שכן ואראן מודל 2013 שנזרק למים העמוקים נגד ברצלונה והיה מדהים - לא עמד בהבטחה במובן מסוים.
לגבי ראמוס אין כאן שום ליקוק, הוא העונה מעולה, גם אם חלוץ כבש על הפדחת שלו זה לא כמו לבשל פעמיים ליריבה. זה פשוט נחמד להיות חלק מהעדר שסופר לו טעויות נגד חטאפה ובטיס. במעמדים האלה כמה ערבים חשוכים באמת היו לו? אנפילד ב-2009 ולבנדובסקי? או מול הנרי בעונת הבכורה?

הקישור שלנו לא היה טוב מספיק אף פעם ועובדה ששיחקנו יהלום בלית’ ברירה. וזה לא היה ככה רק נגד באיירן מינכן או ברצלונה.

קשים החיים בלי כריסטיאנו אגב שהיה עושה 2 מ-2 בדרך כלל בגולים ממצבים. בנזמה עם שער נפלא ועוד 2 בעיטות טובות אבל לא מעולות, אחת אפילו מאכזבת למרכז השער.
בזכיות בצ’מפיונס וגם הדסימה, רונאלדו היה הכי דומיננטי ו-2-3 הם ראמוס ומרסלו לדעתי. רביעי בייל ואז החברים מהקישור ההיסטורי.

במקביל, וראן כבר הספיק לקחת אחריות ולהגיד שההפסד עליו ושהוא מתנצל

לסגל הנוכחי אין מה לחפש באירופה. אנחנו כבר לא קבוצה ברמה הגבוהה של אירופה. מכיוון שלא מתוכנן שום רכש הקיץ ואפילו המושאלים שלנו שהבריקו העונה לא חוזרים לסגל, אז אין למה לצפות בזירה האירופית גם בעונה הבאה.

עד שלא יהיו חילופי דורות בקישור ורכש של סקורר איכותי אחד לפחות, יהיה קשה לזכות בליגת האלופות. אני חושש שאמבפה לא ירצה להגיע לפה אם נמשיך להיות לא רלוונטים באירופה…

גם כריסטיאנו הגיע כשלא הייתם רלוונטים באירופה. אני חושב שאמבפה ישמח לקחת על עצמו את התואר של האיש שישנה את זה. על אחת כמה וכמה כשהקבוצה הנוכחית שלו לא בדיוק מלכת אירופה בעצמה… (אני לא רואה מקום אחר שהוא יכול ללכת אליו). בסופו של יום למדריד יש משיכה ייחודית לא משנה באיזה מצב זמני היא נמצאת.

אמבפה כבר העדיף פעם אחת קבוצה אחרת על פנינו. שום דבר לא בטוח. בסוף זה יהיה אותו סיפור כמו עם לבנדובסקי שכל הזמן היו דיבורים עליו ואף פעם לא הגיע…

אני עומד מאחורי מה שכתבתי לפני המשחק, הסיכויים אינם היו לטובתנו, אך בהחלט זה היה אפשרי.
הקישור מוכיח את מה שכבר ידענו, שהשילוב קרוס את מודריץ׳ מיצה את עצמו. פדה אולי לא חזר כמו שצריך אך המהירות שלו ביחד עם הפריצות היו בהחלט יכולים לעזור.
בכללי זידאן לא מובן לי לפעמים, נגד אלאבס יפתח עם ארבעה קשרים, אך נגד סיטי עם 3. מעבר לכך, ראינו איך המשחק מתנהל ושהזאר לא רק שלא במשחק אלא גם לא מנסה להכנס, למה לא להכניס את פדה בשביל לסדר את ההגנה ולהוציא מתפרצות או את ויניסיוס כדי ליצור קצת כאוס בהגנה של סיטי?

אולי זה קצת מוקדם להגיד ולא מספיק מבוסס, אבל אולי מיליטאו עדיף לנו לפני וראן בהיררכיה. הוא יותר אגרסיבי מהצרפתי, יותר טוב עם הכדור (גם הוא לא איזה מכדרר גדול אך זה בהחלט שיפור) והוא בהחלט טוב הגנתית. מגיע לו לראות הרבה יותר דקות קודם כל, ומי יודע אולי שנה הבאה נקבל היררכיה שונה בהגנה

הסיכויים מלכתחילה היו נמוכים לאור ההפסד במשחק הראשון, אבל ההדחה עדיין מאכזבת. אני דווקא יותר מודאג מהחלק ההתקפי ופחות מהחלק ההגנתי. כן נכון, בלי ראמוס אין לנו מנהיג אבל ריאל מדריד מעולם לא הייתה קבוצת הגנה מדהימה ואני לא חושב שהיא צריכה להתחיל להיות. המפתח מבחינתי הוא עדיין ההתקפה ושם יש לנו כל כך הרבה בעיות. אני לא מבין איך אפשר לראות את קרוס ומודריץ’ משחקים ועדיין לחשוב שהם תורמים משהו למשחק ההתקפה. לעזאזל, אפילו אם מסתכלים רק על המספרים שלהם אפשר להבין את זה. אין לנו אופציות הרבה יותר טובות, אבל כל הדיבורים האלה לפני המשחק על “שלישיית הקישור החזקה ביותר” פשוט גורמים לי להתפוצץ. על הזאר אני בכלל לא יודע מה להגיד - כרגע הוא גורם לבייל וחאמס להיראות כמו נכסים. זידאן היה יכול להתנהל טוב יותר במשחק הזה.

יש מאמן בשביל הרבה דברים, לצעוק ולנפנף בידיים לשחקנים כמו קרוס ומודריץ בזמן משחק על מהלכים שהקבוצה עושה על אוטומט כבר שנים זה לא אחד מהם. בזמן משחק מאמן כדורגל הוא כמעט חסר משמעות.

בסוף יש שתי דרכים להתמודד עם קבוצות טובות של פפ: הדרך של מוריניו והדרך של קלופ. אין לנו את הכלים לאף אחת מהדרכים. בגלל שזה נוקאאוט אפשר לגנוב כמו שכבר עשינו כמה פעמים בשנים האחרונות, אבל פער האיכות מול סיטי כבר גדול מידיי אפילו בשביל זה (וסיטי לא הצטיינה במיוחד בשני המשחקים, ניצחו אותנו בהליכה)

אגב עם כל האשמה של וראן המאכזב הגדול הוא עדיין הזאר, נראה שהוא בדרך לתפוס את המקום של קאקא כרכש המאכזב בתולדות המועדון.

ריאל מדריד עשתה אתמול שלוש עבירות בלבד, ככה לפי ה-AS, זה פשוט בלתי נסלח. השחקנים תמיד היו שני צעדים מאחור ולא רק בהשוואה לדה בריינה. פאול זה לא אומר סטופקס לפנים ואדום.
אני חושב שזידאן צדק עם רודריגו כי עובדה שהוא בישל והיה לא רע בכלל, דווקא ניסה את הדריבל הפעם בניגוד לרוב העונה, וגם הזאר היה צריך לשחק ולאכזב אותנו, אבל שאר ניהול המשחק מאכזב. מודריץ’ וקרוס היו קטסטרופה (על קאסמירו אי אפשר לוותר גם ביום עלוב שלו) ולא היה קורה כלום אם פדה היה עולה בדקה ה-60, ו-ויני אפילו לא שותף. זה לא משנה שאין על הספסל שחקן שאנחנו סומכים עליו במאה אחוז שיעשה שינו, לפעמים כמה שינויים קטנים יוצרים אפקט גדול.

אגב לגבי התמונה האגדית של פפ וזידאן, אז ככה: “בירכתי אותו על האליפות בה זכה ושאלתי למשפחתו. אמרתי לו שאני מקווה שנוכל לאכול יחד ארוחת ערב מתישהו”, סיפר פפ.

שלושה מהשערים שסיטי כבשו נגדנו במפגש הכפול היו פשוט מתנה. וראן פעמיים והפנדל המיותר של קרבחאל במשחק הקודם. סיטי קבוצה יותר טובה מאיתנו והיא הוכיחה את זה. איכשהו הם עדיין עברו אותנו בעיקר בעזרתנו…

איזה כיף לראות קשרים פורצים קדימה בקלילות עם הכדור או חותכים הגנה עם מסירות עומק. איפה דה ברוינה ואיפה קרוס ומודריץ’.

מילא להיות מודחים השנה. מה שמתסכל זה שגם בעונה הבאה אנחנו הולכים לראות את אותו קישור מוגבל ולסבול מכדורגל איטי ומשעמם. כיף לזכות בתארים, אבל כבר שכחתי מתי בפעם האחרונה נהניתי לראות אותנו משחקים כדורגל ממש טוב.

אתה כותב קשרים ברבים, כשבעצם זה קשר אחד וזה דה-בריינה שהוא הכי טוב בעולם היום, שאר הקשרים שלהם פחות טובים מהקשרים שלנו.

לא מבין את הטענות כלפי מודריץ’ וקרוס… אתמול יחד עם בנזמה וקורטואה היו השחקנים היחידים שלנו שקיבלו ציון סביר.
אם אחד מקרוס ומודריץ’ לא היה משחק ופדה היה עולה במקומו סיטי היו אונסים אותנו ללא רחמים.
הצמד לא יכול לרדת לשליש הראשון כדי להיות בייבי סיטר ל5 המוגבלים מאחור וגם להיות בשליש השני כדי לקבל את הכדור ולהתחיל התקפה!
הם עשו את המקסימום, לא היה להם עם מי לשחק בלחץ שהופעל, כל מסירה לוראן או למיליטאו והם מיד החזירו כדור לשוער גם מהחצי ומהתקפה מסודרת שלנו ירדנו ללחץ גבוה שמופעל על ההגנה.
מסירה לצדדים והמגנים לרוב איבדו כדורים וקיבלנו מתפרצות.
רודריגו עדיין צעיר ובורח מהכדור ורק בנזמה מניה בטוחה להנעת כדור, אבל גם פפ ידע זאת והצרפתי נסגר טוב.
ואחרון חביב, לא מבין למה הזאר עלה לשחק, עוד יותר לא מבין למה לא ירד מהמגרש אחרי 20 דקות, אני כבר לא מדבר על לעשות מה שמצפים ממנו, אני מדבר על זה שהוא לא הצליח לעשות את המינימום הנדרש והוא לעזור בהנעת כדור, רק הפריע ואיסקו במקומו היה עוזר יותר.

אם רוצים עוד אליפות השלד הזה מספיק עם כמה שיפוצים בסגל, אם רוצים גם אליפות וגם צ’מפיונס כפי שראינו היום( וגם מול אייאקס למי שהספיק לשכוח) חייבים שיפוץ מסיבי בשלד

ולידיעת הכותבים, השלישייה הזאת הייתה הכי טובה בעולם לפני יותר מ 3 שנים, אף אחד לא טוען שהיא הטובה בעולם היום.

הם לא היו כאלה טובים, באמת. כשקבוצה של פפ טובה, אתה רואה איזו מסירה אלכסונית לקיצוני מחוץ לרחבה ואז איזה סאנה מוסר רוחב וז׳סוס מבקיע מתוך החמש במהלך שברור לך שהוא גם מתוכנן וגם ברמה מאד גבוהה של כדורגל. זה לא היה המצב אתמול. דה בריינה כצפוי היה מעל המשחק, מלבד זה רוב המרחק היה יותר הטעויות של וראן ופחות השאר.

קרוס ומודריץ׳ כרגיל לא היו הבעיה. לא מבין איך אפשר לטעון את זה, בטח כשיש לך בהתקפה שחקן וחצי מתוך שלושה. וכמו לגבי שחקן התקפה - אותו טיעון לגבי שחקן קישור - אף אחד עדיין לא נתן להם לפתוח לפני דה בריינה. כרגע מדובר על איסקו או ויניסיוס. הטיעון האוטומטי הזה על סף המגוחך.

אגב, מי שהיה חלש אתמול היה בכלל קאסמירו

הקבוצה הנוכחית של פפ לא ממש טובה ולא ברמה של שאר הקבוצות שלו, וראינו זאת גם בליגה. ליברפול אומנם הייתה ענקית אבל זכתה באליפות די בקלות.
הבעיה שמאז שראמוס התעופף כמו עלה ברוח מנגיעה קטנה של ז’סוס אנחנו במצב הכי גרוע שהקבוצה הנוכחית שלנו יכולה להיות בו, וזה הרודף שחייב ליזום.

ופדה, ועולם שלם של שחקנים שריאל מדריד מתעלמת ממנו כבר עשור. הקישור לגמרי ברמה של ההתקפה שלנו, לא מילימטר יותר טוב. אתמול גם ההגנה יישרה קו.

היתרון היחיד שיש לשניים האלה כשהם משחקים הוא אחזקת כדור והתמודדות עם לחץ. אתמול, במיוחד כשלישיה ובלי איסקו, לא היה להם סיכוי. השלישיה הזאת אפילו בשיאה לא התמודדה טוב עם לחץ של קבוצות כמו ג׳ירונה. דיי בטוח שבגלל זה קרוס לא פתח במשחק הראשון, כלומר ניסיון לברוח לגמרי מקרב שליטה אבוד באמצע. בדיעבד סביר שזידאן היה חושב גם אתמול על כיוון אחר למרות הכלים המוגבלים על הספסל.

לגבי סיטי, שיחקו לגמרי בחצי הילוך בשני המשחקים וטיאטאו אותנו בקלות. בלחץ בעצימות בינונית איבדנו את העשתונות וקורטואה התחיל לשגר כדורים לשום מקום. אם היו צריכים להבקיע חמישיה אתמול היו משיגים את זה.

פדה הוא עובדה קיימת והכי קרוב מבין הילדודס להיות משהו טוב ולתקופה ארוכה.

מודריץ׳ היה טוב אתמול, קצת קשה לטעון שזו הזיה לשים אותו בהרכב (גם אתה כתבת אחרי אחד ממשקי הליגה שבינתיים שמירת האמונים של זידאן משתלמת לו). חלוק איתך על ״הקישור לגמרי ברמה של ההתקפה שלנו״ כמו תמיד.

אין בזאת כדי להוריד מהרצון לקשר איכותי. זה לא קורה כמו שזה לא קורה בהתקפה, שם זה פי 10 יותר דחוף.

היום של ההדחה מליגת האלופות הוא הקשה ביותר עבורי כאוהד, שנה אחר שנה, גם בימים של המנחוס הגדול. גם אם הכתובת הייתה על הקיר. השתלטתי על הכאב וכתבתי על המפלה נגד סיטי ואפילו יש תמונה מיוחדת - לא מעט על השניים שלא היו שם, וגם על הדאגה מהעתיד הבינוני שלנו בחסות הקורונה. ובעיקר: תודה רבה ריאל מדריד, שהשארת אותי שפוי בימי הקורונה, איכשהו. אתם מכירים את ההמשך - “בלי כדורגל הייתי אדם עצוב וריק”.