1/8 גמר הגביע :: קאמבק נאה עם 2-3 על ויאריאל

לקראת ויאריאל| ריאל מדריד רוצה לעצור את כדור השלג ולא לאבד עוד תואר כשתתארח מחר (חמישי, 22:00) בשמינית גמר הקופה אצל ויאריאל. אנצ’לוטי משוכנע: “העונה ארוכה, זו הזדמנות טובה לצאת מהמשבר”. מודריץ’ נח; נאצ’ו יפתח. ויניסיוס טוביאס בסגל

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק בלחץ עצום וכשהיא חוטפת מכל עבר. תואר אחד כבר הלך אחרי משחק רע מאוד בקלאסיקו נגד ברצלונה (3:1) והיא נכנסת לשבועות הקריטיים של העונה עם הגב אל הקיר – כשהכדורגל רע מאוד (היכולת בלתי נסלחת) ומצב הרוח שפוף, כשחדר הטיפולים על שם אדן הזאר (הפעם דווקא הוא לא) ממשיך להתמלא השכם וערב והביקורות חוגגות. ריאל חייבת לשנס מותניים ולשנות אווירה אלא שהקופה דל ריי הוא לא ממש מקום בו היא עושה חייל (ובטח שלא נגד ויאריאל). מאז הזכייה האחרונה בגביע, עם אותו קרלו אנצ’לוטי על הקווים, רק פעם אחת ריאל הגיעה לחצי הגמר. עוד משחק ועוד משחק אחרי המונדיאל ואין שום שיפור. פשוט אין קבוצה. האם דווקא הגביע יהווה נקודת מפנה עבור ריאל? אנצ’לוטי בטוח שכן, הגן על השחקנים בחירוף נפש אבל קצת קשה לקנות את זה. “העונה עוד ארוכה ואנחנו נתחרה על כל התארים. המשחק נגד ויאריאל הוא הזדמנות טובה לצאת מרגש קשה, בדרך כלל יש רגעים כאלה במהלך העונה”, אמר המיסטר. אבל ישנו גם מנחוס אמיתי - ריאל לא ניצחה את הצוללת בשלושת המשחקים האחרונים, ובחוץ? מאז 2017 כידוע לכם.

הפצוע הטרי הוא דני קרבחאל שיחמיץ את המשחק מחר. נכתב כי הוא לא בשיאו מבחינת הכשירות כבר מספר שבועות והלוואי וזה היה יכול לשמש כתירוץ ליכולתו הדלה. גם לוקאס ואסקס כמובן פצוע ונראה שפיתרון החירום הוא נאצ’ו פרננדס עליו תמיד אפשר לסמוך. הספרדי שחוגג היום את יום הולדתו ה-33, צפוי לפתוח בהרכב בפעם השביעית בלבד העונה. יש לציין כי בתקשורת כבר החל ‘קמפיין’ לטובתו והייתה התרעמות רבה על כך שאנצ’לוטי מפנה לו עורף בזמן שחבריו להגנה מפשלים כל הזמן. “שחקן הנשמה נראה חיוני מאוד לשבוע מפתח של ריאל”, נכתב ב-AS. “נאצ’ו שחקן אמין מאוד, הוא יכול לתרום לנו המון. הוא שיחק נפלא נגד ולנסיה”, החמיא המאמן. במארקה נכתב שהאיטלקי דרש מהשחקנים יותר ריכוז ואנרגיה בהגנה כדי לפתור את הבעיות. “ספגנו שישה שערים וזה לא יכול להימשך”, אמר. ויניסיוס טוביאס נכלל לראשונה בסגל הקבוצה הבוגרת אחרי שהשתלב גם באימון, אך נראה שגג – יקבל דקות ראשונות בקבוצה.

מיותר לציין כי גם דויד אלאבה ואורליאן טשואמני בחוץ. מי שהפסיד במשימת החסינות האישית (לא באמת) הוא לוקה מודריץ’. ההערכות דיברו על ספסול ומנוחה לקשר הקרואטי שנראה מותש לאחר שהעומס מהמונדיאל עשה את שלו, וקרלו החליט שלא לקחת אותו בסגל. הוא יקבל מנוחה חלקית בתקופה הקרובה במטרה שיהיה מוכן למשחק נגד ליברפול בעוד חודש. “הוא לא במיטבו אבל יעזור לנו המון בהמשך”. אדוארדו קמאבינגה שהיה היותר טוב מבין הקשרים שלנו ימשיך בהרכב, והמיסטר הודה שהיה לא הוגן כלפיו (“יש לי הרבה מאוד אמון בו”, אמר המאמן והסביר את הנטייה להחליפו") והשאלה היא רודריגו או פדה ואלוורדה. שאלה עוד יותר חשובה היא מדוע סרחיו אריבאס, השחקן המצטיין של קסטיליה – לא נכלל בסגל (תשעה שערים וחמישה בישולים באמתחתו) על אף המצב הנוכחי. מריו מרין הצעיר כן נכלל ברשימה דווקא. “קשה לומר מה קורה. ריאל דואגת לקאנטרה. יש שחקנים צעירים שמתקדמים נהדר. לכל תקופה יש את הרגעים שלה. אני חושב שהשחקנים של שנתון 2004 טובים מאוד ובקרוב יהיו שימושיים לקבוצה הראשונה”, אמר כנשאל על כך.

במשחק הליגה ראינו את אנצ’לוטי בוחר בגישה שמרנית וזהירה יותר עם ארבעה קשרים, ובגמר הסופרקופה זה כמובן לא עזר לו. רודריגו הוא היחיד שכבש לזכות ריאל פרט לקארים בנזמה מאז החזרה מהמונדיאל, את אותו שער נפלא בגביע המלך. בספרד נכתב על הבדידות המדאיגה ממנה סובל מבנזמה שגם הוא, נהיה הוגנים – רחוק משיאו על אף שהוא כובש שערים. במועדון הבהירו לכל השחקנים, כולל החלוץ (ופרט לטיבו קורטואה) שקיימת אכזבה גדולה מיכולתם. ויניסיוס ג’וניור (אף שער ובישול נגד ויאריאל) גם כן בודד והתמונה בה הוא מוקף בארבעה שחקני ברצלונה – הפכה לוויראלית. ריאל לא תוקפת עם מספיק שחקנים אך משום מה על כך לא שאלו את קרלו. “יש לנו את הרצון והמוטיבציה לשנות את המצב בקרוב מאוד. עלינו להיות רגועים ובטוחים. זה נורמלי שלא נהיה בפסגה (כלומר הקבוצה אינה בשיאה) ושחודש ינואר יהיה מסובך. זה לוח הזמנים שלנו ועלינו לעמוד ביעד. אנחנו הולכים לשחק מול קבוצה חזקה ועם דינמיקה טובה אך כמובן שלעולם לא נוותר”, אמר בנוסף. כבר מזמן הבחנו בנקודות דמיון בין המשבר של הקבוצה עכשיו לבין מה שקרה ב-2015 (הדחה מגביע המלך, תוצאות לא טובות בליגה), אך קרלו שגם אז עמד על הקווים כמובן – לא מתרשם: “זה לא יותר מצירוף מקרים. גם בשנה שעברה הייתה לנו מעין נקודת שפל בינואר”. הקבוצה הזו מסוגלת להגיב עכשיו? אנצ’לוטי חתם את דבריו ב-“חושבים משום מה שריאל מדריד מתה”. זה כמובן מוגזם. אבל זה הזמן להתחיל לשכנע אותנו אחרת.

הזמן שלו יגיע? ויניסיוס טוביאס

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| נאצ’ו פרננדס, אנטוניו רודיגר, אדר מיליטאו, פרלאן מנדי| אדוארדו קמאבינגה, טוני קרוס, דני סבאיוס (רודריגו)| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ויאריאל?

ויאריאל מגיעה למשחק כשהמומנטום החיובי שלה נקטע, ולאחר שלושה ניצחונות ליגה רצופים כולל אחד קל מאוד נגדנו – היא סיימה בתיקו 1:1 בבלאידוס נגד סלטה ויגו ואפילו המאמן קיקה סטיין הישיר מבט למצלמה והודה שגם התיקו לא הגיע לקבוצה שלו. שער יתרון של ג’רארד מורנו מבישול של סמואל צ’וקווזה, עוד אחד - לא הספיק. “ויאריאל שהתקדמה יפה לאחרונה – התפוררה נגד סלטה שהייתה ראויה להרבה יותר בקרב הזה”, נכתב במארקה שם החמיאו שוב ליכולת של מורנו וביכו את אי הכללתו בסגל נבחרת ספרד במונדיאל שהיה. התיקו גם מנע מהצוללת לבסס את מעמדה במקום המוליך לליגת האלופות, היא כרגע בשוויון נקודות עם אתלטיקו מדריד הרביעית – 28 נק’ לכל אחת. במשחק האחרון ניסה המאמן לגוון עם שיטה קצת שונה, הרכב של שני חלוצים כאשר חוסה לואיס מוראל תופקד בכנף שמאל כחצי חלוץ במקומו של ירמי פינו שלא מזהיר. מיותר לציין כי הצוללת כמובן להוטה מאוד לקראת המשחק.

זה מדהים לחשוב על זה אך ויאריאל מעולם לא הגיעה אפילו לגמר הגביע, כל כך שונה מקבוצות בדרג שלה כמו סביליה, ריאל סוסיאדד, אתלטיק בילבאו ועוד. הישג השיא שלה הוא העפלה לחצי הגמר ב-2014-15 אז הודחה על ידי ברצלונה במפגש כפול. בשנים האחרונות היא מפשלת בגדול ואף מושפלת. אשתקד הודחה על ידי ספורטינג גיחון אחרי הפסד 2:1. ב-2020-21 הודחה נגד לבאנטה, זה עוד מתקבל על הדעת ושנה קודם לכן סיימה את דרכה מול מיראנדס הקטנה. פאו טורס למשל מבסוט מרצף שבעת המשחקים ללא הפסד והוא אופטימי מאוד: “אנחנו מתכוננים על סמך מה שהיה בסופרקופה. בבית אנחנו מרגישים מאוד-מאוד חזקים, האוהדים יתנו לנו רוח גבית נהדרת”. הוא מזהיר כי “זה אף פעם לא זמן טוב לפגוש את ריאל, והיא תהיה עם מוטיבציה גדולה ולצאת מהמצב הרע שלה, הפסד אחד אצל ריאל תמיד נראה רציני – אבל לנו יש אפילו יותר התלהבות מהם. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לנצח אותם”. ויאריאל לא שיחקה משחק בית בגביע מאז 2018-19 למעשה, וכעת האצטדיון יהיה מפוצץ, המשחק אפילו נכלל איכשהו במנוי העונתי. הקבוצה ממשיכה אגב במחוות לשחקני עבר וחשפה הנצחה של האגדות סאנטי קאסורלה ומרקוס סנה.

ומה קורה בפן המקצועי? חואן פויט נפצע בכתפו במשחק האחרון והצוללת סובלת קצת מבעיות בכנפיים כשגם מחליפו קיקו פמניה הוחלף בשל פציעה שש דקות לאחר מכן – אכן מזל רע ענקי. ב-AS אפילו נכתב שפויט הוא הקמע, בשלוש הפעמים שהוא שיחק, והסתדר עם ויניסיוס – הקבוצה לא הפסידה לריאל. במועדון לא שוללים את נוכחותו וימתינו ‘לאבולוציה’ עד מחר. מנגד, הקפטן ראול אלביול שזכה למנוחה ונותר מחוץ לסגל – יחזור להרכב ונראה שאיסה מנדי שהיה אמור לפנות את מקומו – יהיה המגן הימני. דבר נוסף שהעסיק את הקבוצה הוא מצבו של ארנאוט דנג’ומה ההולנדי שהבריק אשתקד אך העונה זה לא זה. שחקן ההתקפה קיבל אישור מהנהלת הצוללת לטוס לאנגליה כדי לחפש לעצמו יעד חדש. הוא כמובן לא ייכלל בסגל למשחק. גם ג’ובאני לו סלסו עדיין פצוע וכך גם אלפונסו פדרזה המגן השמאלי. מורנו, אגב, עם שני שערים ושני בישולים בשלושת המשחקים האחרונים. למורנו שישה שערים נגד ריאל ב-13 משחקים.

במועדון מכירים בוודאי את המאזן הביתי הטוב נגד ריאל, אבל תהיו בטוחים שסטיין, כפי שאמר מפורשות במסיבת העיתונאים – בטח לא ‘מרוצה’ מהזמן הרע של ריאל: “כל המשחקים חייבים להיות אינטנסיביים וכך הם באמת, אנחנו יודעים מה קורה. בגביע כמובן אין דרך חזרה ואתה לא יכול לטעות, משחק אחד לא טוב ואתה בחוץ. משחק נגד ריאל תמיד מסובך, הספקות לגביהם הם פיקטיביים ולא אמיתיים. שחקנים ברמה שלהם לא צריכים להיות בשיא היכולת כדי לעבור ולנצח משחקים, וחיה פצועה היא הרבה יותר מסוכנת. אני תמיד מעדיף לפגוש קבוצה שניצחה במשחק הקודם”. המאמן הבהיר כי לא יהיו רוטציות (והאמת שלא הייתה שום סיבה גם בסגל מלא) בין היתר בשל הפצועים, והחמיא לקהל: “האוהדים כבר הראו לנו למה הם מסוגלים במשחק הליגה, זה יתרון חשוב שהם דוחפים אותנו בלי קשר למה שקורה על כר הדשא”. על מעמדו במועדון, שהשתפר ביחס לפתיחה, אמר: “כל חיי אני מנצח ומפסיד, הבנתי שהכל משתנה מהיום למחר. חשוב שהשחקנים יאמינו בי”.

מורנו לוהט

ויאריאל – הרכב משוער: פפה ריינה| אייסה מנדי, ראול אלביול, פאו טורס, יוהאן מוחיקה| אטיין קאפו, דני פארחו, מנו טריגרוס| ירמי פינו, סמואל צ’וקווזה וג’רארד מורנו

קצת היסטוריה| זה אולי קצת מוזר אבל זו תהיה בסה"כ הפעם השנייה בה ריאל מדריד ו-ויאריאל נפגשות בגביע המלך. זה קרה פעם אחת ביחידה עד עכשיו – בשמינית הגמר של עונת 1998-99, עונת הבכורה של הצוללת הצהובה בליגה הבכירה. ריאל ניצחה 0:2 פעמיים ופרננדו מוריינטס היה הגיבור ובגדול. עד לדקה ה-70 לוח התוצאות בסנטיאגו ברנבאו לא זז ואז החלוץ כבש שער ראשון והשלים צמד בדקה ה-90. ריאל לא זלזלה ועלתה גם בגומלין בהרכב די חזק מינוס רואל. מוריינטס כבש ושב, בדקה ה-15, והשלים צמד נוסף בדקה ה-36. באותה עונה המשיכה ריאל עד לחצי הגמר (דילגה לאחר מכן על ראסינג סנטאנדר) ואז הושפלה על ידי ולנסיה במאסטייה בהפסד צורם במיוחד.

מאז הזכייה בגביע המלך ב-2014-15, כמעט עשור חלף מאז, ריאל מדריד הגיעה פעם אחת לחצי הגמר והודחה נגד ברצלונה ב-2018-19 (תיקו 1:1 בקאמפ נואו במשחק טוב ואז מפלה ביתית 3:0 בגומלין)| ארבע פעמים, כולל בעונה שעברה מול אתלטיק בילבאו, היא סיימה את דרכה ברבע הגמר (המתסכלת מכולן הייתה נגד סלטה ויגו כנראה ב-2016-17)| הייתה הדחה אחת בשמינית הגמר נגד אתלטיקו מדריד| וגם פעם אחת בסיבוב הרביעי – נגד קאדיס בגלל שיתופו ‘הלא חוקי’ של דניס צ’רישב| ופעם אחת בסיבוב השלישי בעונה הקשה עם זינדין זידאן ב-2018-19 (הדחה נגד אלקויאנו)

כותרות העיתונים הבוקר לקראת משחק הגביע נגד ויאריאל:

image

שער המארקה על רקע טיבו קורטואה לוגם מים: “איזה משקה” - ויאריאל זורעת פחד בריאל מדריד שהחלה את 2023 בצורה רעה מאוד| הסגל קצר: מודריץ’ מקבל מנוחה בעוד קרבחאל, אלאבה, טשואמני ולוקאס פצועים| אנצ’לוטי לקח את ויניסיוס טוביאס המגן הימני של קסטיליה| מאמן ויאריאל סטיין: “כל חיה פצועה היא הרבה יותר מסוכנת”.

בפריויו למשחק נכתב: “ירידה כואבת אם כי צפויה”, מדברים בעיקר על ההנחה מצד המועדון ובריאל בטוחים שמשטר האימונים של אנטוניו פינטוס יישאר פרי בעוד כחודש לערך. "הירידה התלולה עוררה חרדה בקרב האוהדים וזה רגע עדין, אך מדובר בעונה הכי לא טיפוסית בתולדות הכדורגל. מזכירים שריאל ניצחה בעשרה מ-11 משחקי הליגה הראשונים, זכתה בסופר קאפ וכן עשתה 3 מ-3 בשלב הבתים בליגת האלופות. “במילים אחרות, הקבוצה תחזור למיטבה בדיוק בזמן - נגד ליברפול”. בינתיים הקבוצה מתמודדת עם אבידות וכושר גופני נמוך. נכתב כי אין הרבה מרחב תמרון כי הזאר, מריאנו, אודריוסולה ו-ואייחו חלשים. אבל ויניסיוס טוביאס כן אמור לפתוח. עוד בהרכב? נאצ’ו במקום רודיגר, פדה באמצע ורודריגו בהתקפה.

“מהמפלט בקייב ועד להופעת בכורה אפשרית”, נכתב במארקה על ויניסיוס טוביאס. הוא חי קצת חושש בהמתנה לחדשות על האפשרות שרוסיה תפלוש לאוקראינה וניצל את זה לעזוב כמו ברזילאים רבים אחרים. הוא שיחק כמה משחקי ידידות במחנה חורף באיטליה. בלילה של ה-23 בפברואר ויניסיוס עוד היה שחקן שחטאר כשהרוסים פגעו בקייב. היה עליו למצוא מקלוט. לאחר כמה ימים הוא חזר לארצו. שמו עלה על הראדר של ריאל מדריד ובאחד באפריל הגיע ההסכם הרשמי. “בחודשים הללו הוא שכנע את כולם בבית הלבן. הוא מרכיב חיוני עבור ראול בקסטיליה וקרלו אנצ’לוטי כבר נתן לו להרגיש את הקבוצה הראשונה באימונים”, נכתב. אולי הוא יתחיל להניח את היסודות להחלפתו של קאנטרנו אחר - דני קרבחאל

שער ה-AS: עם המגן הברזילאי הצעיר בשער: “שינוי הגווארדיה (חילופי משמרות או התחלתם)” - ריאל מחפשת ריענון נגד ויאריאל כשיש לה הרבה נעדרים בסגל| המגן של קסטיליה אמור לערוך הופעת בכורה| קרבחאל ומודריץ’ מצטרפים לרשימת הנעדרים| ציטוט תקיף של אנצ’לוטי: “כולם חושבים שאנחנו מתים - אבל לא!”| גם בהרכב כאן נמצא ויניסיוס טוביאס בעוד לגבי העמדה הנוספת בהתקפה - ייתכן שרודריגו יסופסל, פדה יהיה בימין כמו בקלאסיקו וסבאיוס במרכז השדה.

בנושא אחר: הדעיכה של ריאל מדריד על שולחן הניתוחים| סוף סוף מישהו מדבר על כך שהקבוצה דועכת בצורה מוגזמת. “צל הספק: ירידה צפויה בכושר או יציאה מכלל שליטה?”, נכתב במארקה על רקע גרף עם מעללי שחקנינו בקטאר (הטעות המצחיקה לגבי אדן הזאר - במקור). נגד לייפציג ריאל סבלה מהכי הרבה פצועים ונעדרים - חמישה בסה"כ. נגד ברצלונה בסופרקופה היא חסרה שלושה שחקנים ונגד ויאריאל ארבעה. במשחק הפתיחה נגד איינטרכט פרנקפורט כל הסגל היה בריא במחזה די נדיר.

השחקנים נתנו את המיטב מעצמם במהלך החודש הקצר כמובן. לריאל יש חמישה פצועים החודש כשהשיא היה בינואר 2019 עם שבע. מודריץ’ שיחק 665 דקות ובעקבות גילו כמובן שתהיה ירידה. טשואמני אחריו עם 623. אבל ואלוורדה שיחק רק 270 דקות למשל בטורניר, ויניסיוס לא הרבה יותר ממנו עם 301. אסנסיו עם 231 כשלא היה שחקן הרכב, קרבחאל עם 135 דקות. אולם, ויני נשחק עד דק כשבמצטבר יש לו 2,145 דקות, פדה שני עם 2,021. בעונה שעברה, עם שש פציעות, ריאל הצליחה להשיג חמישה ניצחונות, תיקו והפסד.

“הקבוצה איבדה את הביטחון הדרוש לתחרות ברמה הגבוהה בעקבות תנועות מגושמות שמפריעות לשטף המשחק שלה. אין לה את החוסן והיתרון הפיזי של תחילת העונה”. מאז נובמבר, ריאל ‘מלכת’ הפציעות עם 12. ברצלונה עם שחקן פצוע אחד למשל. בכל העונה לריאל 29 פציעות לעומת 16 של ברצלונה. השחקן שהחמיץ הכי הרבה משחקים בשל פציעה העונה הוא קארים בנזמה עם תשעה. אחריו אודריוסולה וסבאיוס עם שבעה, שלישי קורטואה וכן מריאנו עם שישה. טשואמני ולוקאס עם חמישה וזה לא ייעצר כאן. כל הגרפים המסקרנים - לחצו כאן.

מתפלל שנפסיד היום,ובצורה קשה,במועדון חושבים שהכל טוב והמשבר הזה זה רק עניין של מוטיבציה וכושר? אז היום מקווה שהשחקנים יעלו בראבק ויפסידו,הגביע גם ככה לא מעניין,הפסד היום אולי יפתח כמה עיניים.

המארקה משער זה יהיה ההרכב, אני מסכים איתם בנוגע להכל חוץ מהצד הימני של ההגנה.
אני לא חושב שנפתח עם טוביאס בימין, אלא כנראה עם רודיגר.

ללא קשר, אנחנו חייבים שזה יהיה הרכב הפותח שלנו למשחקים הקרובים עד החזרה מפציעות של אלאבה וצ’ומאני.
חוץ מעמדת המגן הימני ששם בינתיים נהיה חייבים לחלטר.

יש הרבה שחקנים בכושר גרוע אבל קרוס כקשר אחורי זה השחקן הכי גרוע בקבוצה, אולי מהגרועים בליגה.
אנצ’לוטי הפסיד ופוטר בגלל השימוש בו ככזה ב2015 וזה יקרה גם השנה. לראות אותו מול בארסה היה עצוב.

אם זה ההרכב אני מבסוט. זה ההרכב שאני הייתי מרכיב.
כלומר בהגנה בהחלט הייתי מרכיב את רודיגר במקומו של נאצ׳ו, אך לא על זה יקום ויפול דבר לדעתי, ובהחלט נחמד לראות את נאצ׳ו מקבל דקות שמגיעות לו.

הכי חשוב בעיני הוא שפדה משחק בקישור ורודריגו בהתקפה, מקווה שבזאת סיימנו עם החלטורה המיותרת הזו. הוא מצליח שם כי הוא שחקן טוב, אך הוא פשוט קשר הרבה יותר טוב משהוא קיצוני.
משמח אותי גם לראות שטוביאס מקבל דקות כמגן ימני, מאוד מעניין אותי לראות איך הוא יהיה שם, גרוע מקרבאחל אני בספק שיהיה.

לא דואג מידי מקרוס כקשר אחורי. זה רחוק ממושלם כמובן, אך מעדיף את הרוגע והאחריות שלו מאחורה כשקאמבינגה לוחץ מאשר את הלחץ של קאמבינגה מאחורה כאשר מקדימה קרוס לוחץ. ככה קאמבינגה ופדה יוכלו לפרוץ יותר עם פחות דאגות להגנה.
גם אם כבר יתפסו אותנו עם המכנסיים למטה, אני אהמר שקאמבינגה יגיע לעזור לקרוס לפני שקרוס היה מגיע לעזור לקאמבינגה. גם סיכוי טוב יותר שלקרוס יהיה צהוב לתת במצב כזה (קאמבינגה לא מצליח לשרוד מחצית ללא צהוב).

המשחק היום משחק קלאסי לעוף מהגביע, בדיוק כמו בעונה שעברה. אבל הקבוצה בכושר כל כך חלש, שום דבר שלא דומה לריאל מדריד או לשלושת החודשים הראשונים למעט הפרצופים והסמל על החזה, ובנוסף אני גם רגיל לכל מיני פיאסקוס בגביע - שאני דווקא לא מתוח ולא לחוץ היום. אם זה היה עוד משחק ליגה והפער מהפסגה היה עלול לגדול זה היה יותר מטריד אותי. ברור שהתקשורת תעשה שישו ושמחו ובצדק אם נודח אבל אולי דווקא יש לנו הפעם מה להרוויח. אולי אם נפתח את המשחק עם עשר דקות טובות, קצת להעיף כדורים למעלה ולא למסור ליריב, כל אחד קצת יותר אחראי - אז יהיה בסדר. מדהים גם שהשחקנים שלנו כאילו לא מכירים זה את זה. מוסרים לפרלאן מנדי למשל כשקרובים אליו ואפשר ללחוץ אותו וברור שהטכניקה שלו לוקה. או כדור עומק למהירות שאין למרקו אסנסיו.

כרגע הקבוצה הזו היא טיבו קורטואה ועוד עשרה, אולי קצת נאצ’ו ואדר מיליטאו. אני לא אצטרף לעיתונאים שמחמיאים לקארים בנזמה שכובש בפנדלים או בגארבץ, הרף שלי הוא לא העונה שעברה אבל בהחלט שלוש העונות שקדמו לכך. אם נגיע למצב של גול אני בהחלט מצפה שהוא יבקיע ושייקבל את ההחלטה האחרונה ולא עוד דריבל מיותר. התמונה מהקלאסיקו כשוויניסיוס נגד כל העולם עדיין מפריעה לי!

אני רוצה לראות מהירות ורגליים רעננות לשם שינוי, על חשבון ‘קוסמים’ וכדורגל פוטנציאלי. כלומר גם אם לוקה מודריץ’ היה בסגל אז הייתי רוצה שייפתח על הספסל למשל ואם סרחיו אריבאס היה כאן אז מבחינתי שהיה משחק במקום טוני קרוס. מצד שני רודריגו שעולה מהספסל הוא שחקן אחר. קרלו אנצ’לוטי צריך להראות שהוא מאמין בקבוצה שלו ולשחק עם פדה ואלוורדה באמצע. ואם כבר רעננות, אולי שלא נקבל עוד מאותו דבר, ויניסיוס טוביאס הוא משהו שאנחנו לא מכירים, זה עדיף על נאצ’ו שיעשה סדר באמצע וזהו, וגם על אלברו אודריוסולה.

הקישור של ויאריאל חזק ותמיד מנצח אותנו במצ’אפים, כשמנגד עם אדוארדו קמאבינגה ופדה זה יכול להיות שוויוני ואתלטי. כולי תקווה שהצרפתי יתעלם מרעשי הרקע, יסתום את האוזניים ויעצום עיניים. הוא היה מהפחות חלשים בקלאסיקו, רק שלא ייקבל צהוב חסר אחריות ושיעשה מה שהוא יודע. הוא מסוגל לתקל בסדר, הוא עשה תנועה רבה ולא מסרו לו. היחס כלפיו באותו משחק היה ממש לא הוגן.

תתחילו להוכיח לנו שיש עוד סיבות להאמין ו-2022/23 לא הולכת לפח. ו"ליברפול" זו בטח לא תשובה מספיק טובה, אסור לוותר גם על הליגה. חמישי שמח, שיהיה לנו בהצלחה. האללה מדריד!

מת להבין למה מיליטאו נתן לכדור לצאת.

שידור מישהו?

אם יש יתרון אחד בעובדה שאנחנו עפים כל שנה מוקדם בגביע זה החוויה הזוועתית הזאת של למצוא שידורים באינטרנט

https://strikeout.ws/villarreal-vs-real-madrid-stream-1

הקישור נראה מאוד מבולגן, כאילו לא מבינים מה הם צריכים לעשות, אין צורה ואין תבנית ושום דבר לא מובן.

הייתי מזיז את רודריגו שמאלה וויניסיוס ימינה.

זה מדהים, השופטים הספרדים עוד יתנו לקמאבינגה כרטיס צהוב על זה שהוא נושם.

השחקן הכי טוב שלנו היום בהתקפה זה מנדי.

בהצלחה לנו.

אחרי שמכרו לנו השבוע בספרד את נאצ׳ו כמושיע, מי הכוכב הבא שיופשר מהפריזר ויסחוב אותנו? אודריוזולה? האזר? לוקאס ואסקס?

יצאתי מהשידור. דברו איתי כשיהיה רצון קטנטן לשחק כמו שצריך.

גרועים ומבולבלים כמו השידור של יורם ארבל אבל הוא בא בימים ומה התירוץ שלכם? איך היה מתאים לנו לספוג את השער הרך הזה אחרי שלוש דקות בימים כאלה קריטיים ולפתוח ככה משחק כשהביטחון בריצפה וגם לרדת ככה למחצית, פשוט לא מסוגלים. שחקנים לא עוצרים כדור פשוט לרגל. ועוד היינו קצת בסדר בהתקפה ביחס לחולשה במשחקים הקודמים, הבעיטה הנוחה של פרלאן מנדי ועוד שני מצבים לגול שפדה ואלוורדה בעט לכוכבים אלוהים יודע איך ורודריגו להיפך עם אפס עוצמה. קארים בנזמה הכי טוב בוויאריאל וזה לא הגיוני שהוא כלכך גרוע. כאילו הוא עושה בכוונה. לא מסר אף פעם בזמן, תמיד עוד כדרור או עקב. גם ויניסיוס נטול שמחת חיים וכבר לא מנסה. אין לנו אמצע כרגיל ואין ספסל. מאז המונדיאל אין קבוצה והטורניר לא השפיע ככה על אף קבוצה גדולה. וביום ראשון סאן ממס. “ריאל מדריד תחזור”.

סבל טהור לראות את ריאל. לא יודע אפילו מאיפה להתחיל. אני מת שנחטוף תבוסה כדי לזעזע את המועדון שנמצא בתרדמת חורף.

2015 all over again
המציאות מתפוצצת לקרלו בפרצוף,ככה זה נראה שנגמר לך המזל,הפסד חשוב לעתיד של הקבוצה הזו,מצידי שנחטוף חמישייה,פעם ראשונה שאני שמח שמאושר נגדנו שער בואר.

אנחנו נראים רע מאוד אבל כל ניסיון לחזור למשחק דרך טיפה אינטנסיביות מצד ריאל נתקל בשריקות הזויות כששבוע אחרי שבוע ויניסיוס מקבל תיקולים על גבול הפליליים.
מאוד מתסכל.
בנזמה פרש מכדורגל.
לכל שונאי אנצ’לוטי, כנראה שהוא יפרוש מאימון בסוף העונה, לא רואה את פדה כובש יותר העונה…

עונה שעברה היינו קבוצה לא מאומנת עם בנזמה בעונת כדור זהב והרבה הרבה מזל, בתחילת העונה היינו קבוצה לא מאומנת עם פדה בשיאו וליגה חלשה, כרגע אנחנו סתם קבוצה לא מאומנת.