1/8 גמר האלופות :: 3-1 גדול על פאריז בברנבאו

זה כל כך פשוט שזה כואב.
בנזמה איסקו אאוט - בייל אסנסיו אין.
רונאלדו חלוץ מרכזי כ-9.
איסקו כידרר עצמו למוות, והגול של ראביו הגיע גם אחרי עוד איבוד כדור של הקוסם שמתמחה בלאבד כדורים.
לגבי בנזמה? אני לא בא אליו בטענות, הוא פשוט לא מספיק טוב, חסר ביטחון, ומי ששם אותו בהרכב עושה עמו עוול.
תן לבייל לשרוף את אגף ימין, לאסנסיו לשרוף את אגף שמאל והרי לך התקפה מפלצתית עם כריסטיאנו כחלוץ חוד.
למה זה כל כך מסובך לעשות את זה?

קבלת לייק, אבל לא על החלק המודגש :slight_smile: אני באמת לא חושב שרונאלדו נתן משחק נפל. נראה שהוא ניסה לעבוד קשה במחצית השנייה, כולל בהגנה. השער השני שלו (שער ב- Roo-Knee) נבע בין היתר מלחץ שהפעיל על ההגנה של פאריס סן ג’רמן אחרי שלא הצליח להגיע לכדור בניסיון הראשון.

לגבי השאר, אני מסכים. זידאן ניהל את המשחק בצורה נהדרת במחצית השנייה, וכדאי להזכיר זאת. התחושה הייתה שריאל מבינה שעל המשחק הזה העונה יכולה לקום או ליפול, וריאל ידעה לעשות את העבודה בסוף. בחצי השעה האחרונה, ריאל שיחקה כמו קבוצה שרוצה באמת להגן על התואר… לא הרגשתי שהקבוצה “שבעה”.

שער בגומלין יסיים כנראה את הסיפור.

אני חייב להגיד שפחדתי עם החילוף של קסמירו אבל מצד שני הבנתי שזידאן הולך עם כל הקופה ובסוף הוא יצא מנצח, מה שאסנסיו ומרסלו עשו שם באגף גובל בהתעללות.
זידאן היום ים ניהול משחק מושלם ומגיע לו את כל הקרדיט על כך, אבל הקרדיט לבנזמה כבר מייאש, הוא לא היה רע היום, אבל הוא פשוט לא עוזר בכלום, המקום שלו בארסנל לא במדריד.
וראן וראמוס היו נהדרים היום, ראמוס הציל שני שערים בטוחים ווראן היה מאוד רגוע.

שער מפנדל ועוד שער מכדור שפגע בו כאשר מצד שני 2 החמצות מזעזעות. האגדה ממשיכה.

יאמר לזכותו, שלא כמו בד"כ, שאתמול הוא עבד מאוד קשה ואפילו סידר לעצמו את אחד המצבים הנ"ל ע"י לחץ וחטיפת כדור.
לא משחק נפל, אמנם, אבל שום דבר יוצא דופן. יאללה, חוזה עד שימצאו דרך לעצור את ההזדקנות.

בקשר לשאר הכל כבר נאמר. בגדול:
רעים במיוחד - איסקו, קאסמירו.
מצוינים - מודריץ, ואראן, מרסלו ואסנסיו כששיחק.

רונאלדו נוראי, אבל אתמול לצורך העניין כשחבר שאל אותי אם הייתי מעדיף את בייל על פניו בהרכב, התשובה הכנה שלי הייתה “לא”. לא מכיוון שבייל לא טוב יותר (הוא כן), אלא מכיוון שבלי רונאלדו אין לנו אף שחקן שמתמחה בהגעה לכמויות מצבים, או במילים אחרות, סקורר. היכולת של רונאלדו גם כשהוא איבד את כל שאר הדברים הטובים שהיו לו, להגיע עדיין בכל משחק ל3-4 מצבים מעולים היא משהו לא מהעולם הזה. ואתמול שיחקנו נגד אחת הקבוצות הטובות בעולם, לא נגד עוד קבוצת תחתית בליגה.

רונאלדו תמיד היה שחקן של כמות על פני איכות, וכן, גם אני צרחתי עליו אתמול כשהוא בוחר להפיץ במקום לתת פס לפינה. אבל זה לא “מזל”, וזה משהו שחובה להדגיש. יש לו את זה, יש לו חוש ריח מטורף. הוא יודע לאן לרוץ יותר מכל מכל אחד אחר, וזה ‘יכולת’ בדיוק כמו כדרור, בעיטה או מסירה. אולי אפילו חשובה יותר.

ריאל מדריד צריכה להשתחרר מרונאלדו בשביל תהליך ההבראה שלה, אבל אם נעשה את זה בלי להביא סקורר מוכח אחר אנחנו ניכשל. רונאלדו צריך להיות באנקר בהרכב כל עוד לא הבאנו הארי קיין משלנו.

בלי ספק, ובמיוחד כשמסתכלים על החלוץ השני שלנו.

@Smer2017, ביחס לרונאלדו הרגיל של השנתיים האחרונות אני מסכים שהוא היה בסדר, גם נתן עבודה וגם לא ניסה לחרב התקפות עם השתתפות במשחק השוטף. אבל עם כל הכבוד לעבודה הקשה וברך הזהב - זה משחק נפל ביחס לאיך שכוכב בריאל מדריד אמור להראות. אני חושב שמכבד אותו יותר שלא נמדוד אותו במדד אינזאגי אלא במדד רונאלדו.

@Niro, אני חושב שאיסקו היה טוב מאוד במחצית הראשונה ורע מאוד בשניה. במחצית הראשונה הוא היה בכל מקום במגרש, הפך אותנו לבלתי לחיצים וגם איבד פחות כדורים. מישהו כתב פה שהגול שלהם נבע מאיבוד כדור שלו וזה ממש ההיפך - הגול הגיע אחרי שאיסקו עצר מתפרצת שלהם וגם קיבל על כך צהוב (עבירה על לו סלסו מיד אחרי קרן שלנו). הוא שיחק מאוד בחכמה והיה מאוד מחוייב. במחצית השניה הוא התעייף ונראה כמו רועי קהת.

אגב אני חייב לומר שבכל פעם שאני רואה את וראטי הוא מרשים אותי פחות. ההייפ סביבו מוגזם ברמות קשות לדעתי.

מי אתה ומה עשית לגיא?
אתה טוען שהיה לאיסקו משחק טוב כי הוא היה מחויב ואני זה שמצפה ממנו לפעולות התקפיות משמעותיות? זה אמור להיות הפוך :wink:

מסכים איתך לגמרי לגבי וראטי, אגב. גם אני הייתי מחסידיו, אבל זה עוד כשהוא היה יחסית צעיר עם פוטנציאל. מאז הוא דרך במקום ולא התקדם. אם כבר להיפך.

ואני אענה לך בתשובה שלך: אף אחד בהרכב הזה לא מדבר בשפה של איסקו חוץ ממרסלו, ואתמול בהעדר דני איסקו תקף בעיקר מימין עם נאצ’ו ומודריץ’. איסקו גאון כדורגל אבל הוא לא ניימאר (או מרסלו…), הוא צריך חברים.

גם במשחקי הצ’מפיונס בעונה שעברה הוא לא עשה את ההבדל בהתקפה. התרומה שלו במשחקים האלה היא טקטית.

לא יודע, הרגשתי גם במחצית הראשונה שהיו לו כמה הזדמנויות ללכת באחד על אחד או לשחרר את הכדור טיפה יותר מהר כדי לייצר מצב טוב. היו לו גם כמה איבודים דיי רשלניים בעמדות מסכונות. יכול להיות שאני מגזים איתו קצת. בכל מקרה, לגבי התרומה הטקטית שלו אני מסכים איתך. הוא עבד אתמול והיה שותף מלא בעבודת ההגנה הקבוצתית.

אכן. הבעיה העיקרית שלו היא שהוא מאוד איטי (לפי שגיא כהן אתמול קבוצה משאירה בקרן שחקנים מהירים בהגנה ואיסקו הוא אחד מהם :roll_eyes:). הוא יכול לעבור כמעט כל שחקן באחד על אחד, אבל מהר מאוד יסגרו עליו. זו בדיוק הסיבה שהוא צריך להיות הכי תכליתי שיש - לשרוף שחקן במהלך הראשון ולהחליט מיד מה הוא עושה -שיחרור כדור מהיר או בעיטה לשער, הוא לא יכול להמשיך לדרבל.

*לא רק מרסלו מדבר באותה השפה שלו, גם מודריץ.

אפשר לסכם שאיסקו שחקן בעייתי למדיי ויש סיבה לכך שבגיל 26 נראה שהוא בדרך לקריירת גוטי. כל עוד הוא מקבל את זה, והמאמן יודע להשתמש בו היטב ולוותר עליו כשהוא לא בזון, הוא חתיכת נכס. זה לגבי בניית הקבוצה הבאה ובאידיליה, באפרוריות הקיימת כרגע הוא חייב להיות על המגרש לדעתי.

אני קצת עובר מסלידה לרחמים על בנזמה, אשכרה כולם לא מחזיקים ממנו, שחקן שלא הכתובת לשום דבר, מקסימום הכדור יגיע אליו בטעות. חבר שלא יודע כדורגל אמר:“אולי הוא תופס את זידאן בביצים על איזה משהו”.

היה הזוי לראות שאגף ימין שלנו בנוי אך ורק על נאצ’ו, כנראה התרגלנו יותר מדי על הורסטיליות של קרבחאל שחשבנו שגם נאצ’ו יעשה את העבודה. הבלמים שלנו בכמה מהלכים נראו מביכים לדעתי, ובמזל לא ספגנו עוד שער.

אני לא יודע איך לאכול את התפקיד של איסקו, הוא בסדר בגדול, לא ענק ולא גרוע, אבל הוא נהיה בינוני כזה כמו כל הקבוצה, אין תכלס, תוקע התקפות, לא עושה “מעבר למה שמבקשים”, שזה האמת לא כל כך הרבה.

קאאמירו ומודריץ’ הם היחידים שמשחקים ברמה גבוהה, הקרואטי פשוט נהדר ברוב המשחקים, עושה כל כך הרבה ומחפה על הקשרים האחרים. קאסמירו גם כן טנק, מתאבד על הכל ועוזר במשחק הלחץ בכל מקום.

מצחיק שאת הדברים האלה אני רושם אחרי ניצחון ענק שלנו. כישרון יש בסגל הזה, עובדה ההרכב הראשון לא השתנה משנה שעברה, ועם החולשה של פאריס בשלבים המתקדמים של המשחק, ביחד עם לא מעט מזל ומרקו אסנסיו, הצלחנו להשאיר תוצאה טובה במקדש.
השחקנים הבינו שיש כאן משחק על הכבוד שלהם, גם אם אף אחד לא יסקול אותם באבנים אחרי כל האכזבות שראינו השנה והצפייה שכל כישלון אפשרי, גם כשמשחקים בשכונה לא רוצים שמישהו ישחיל לך בין הרגליים. ריאל לא התבזתה, אבל משחק גדול שלנו לא היה.

לדעתי למרות הדמיון בכסף בין סיטי ופאריס, הסיטי קבוצה הרבה יותר מפחידה, בייחוד כשפפ עומד על הקווים. היה נראה אתמול שיש המון כוכבים, בלי מנהיג על הקווים בפסז’.

איסקו חזר להיות שחקן שמכדרר עצמו לדעת, איטי מאוד בקבלת החלטות ותוקע את השטף ההתקפי, אותו שחקן שקיבל נזיפה חמורה ממודריץ’ בזמנו. ואת זה אני אומר לנוכח הציפיות הגבוהות שלי ממנו, כי אני בכל זאת תופס ממנו שחקן גדול שעדיין לא ממצה חצי מהפוטנציאל שלו והלוואי ונשכיל לשמור אותו אצלנו. לדעתי מה שהוא צריך זה שאגה נוספת או אפילו סטירה מלוקה, פעם שעברה זה עבד מצוין.

איך אף אחד לא הזכיר את המסירה הגאונית של מרסלו, שכריסטיאנו בזבז ברשלנות? לא מגן שמאלי, קוסם.

זה לא סתם קוסם, ולא סתם מגן שהוא קיצוני, זה מגן שהוא קיצוני וורלד קלאס. ופליימייקר. ושחקן פשוט מרגש. בטופ 5 של שחקני העולם מבחינתי. העונה הפחות טובה שלו היא רק ביחס לרף הציפיות חסר התקדים שהוא העמיד (או ביחס למישהו שאמור לעשות הגנה… הגנה אצל מגינים תמיד הייתה אוברייטד :slight_smile: ).

אני זוכר את הדמעות של מרסלו בדסימה יחד עם איקר, הם לא יכלו להתאפק, דקה 118 ושניהם מתחבקים שם. אין ספק שחקן מרגש, התמונה עם זידאן היא תמונת המשחק שלי, ובכל משחק גדול בנוק-אאוט יש לו תרומה אדירה. יכל להיחשב כגדול ביותר בהיסטוריה שלנו אבל, רוברטו קרלוס, אתם יודעים. לכל אחד יתרונות משמעותיים אחרים.
חייב לומר בנוגע למרסלו, הוא שיחק כמובן בשמאל שזה האגף ‘העצלן’ שלנו, עם כריסטיאנו רוב העונה, עם טוני קרוס שבצ’מפיונס אמנם מחוייב יותר אבל זה עדיין לא מודריץ’ או איסקו. וגם אתמול אולי היה קשה לו פעמיים-שלוש מול אמבפה אבל זה כלל לא היה דומה למשחקי הליגה המביכים כמו נגד סלטה ויגו, לבאנטה ועוד ועוד ועוד. מרסלו לא סמרטוט ריצפה בהגנה, יש לו יכולת והוא לפעמים נראה גרוע מדי. חושב שזה גם עניין של גישה. לרוץ אחרי השחקן בצ’מפיונס לעומת החזרה האיטית בהליכה בהגנה במסגרת הליגה. לא לרדת ישר לגליץ’ וכן-הלאה.

זה לא הזמן לרדת על כריסטיאנו, צמד לא אסתטי אבל עדיין צמד, גם היו לו מהלכים סבירים. את המושג ‘משחק שלא מספיק טוב לשחקן על בריאל מדריד’ - אפשר לומר על כל השחקנים העונה כמעט בכל משחק.

לגבי זידאן, מחמאות עצומות על החילופים אתמול, אני מאוד אוהב אותו, מבחינתי שיישאר לנצח, אמרתי שיש לו אחריות על מה שקרה העונה אבל גם לשחקנים עצמם. ועדיין, אני חושב שלא צריך לקבל את זה כעובדה וגזירה משמיים שבנזמה בהרכב, ובקלאסיקו הוא הרג אותנו עם מערך עלוב. זה משחק שהיינו חייבים לנצח בו מבחינת הגישה ואנחנו היינו הגנתיים. והכי אירוני שקובא שהיה אמור להיות הברקה - פינה את השטח כמו אידיוט בשער הראשון ואז התפרקנו.

לגבי איסקו, קשה לי לקמט את התרומה שלו. הוא לוחץ נהדר, הוא לא בא לידי ביטוי בצ’מפיונס בשליש האחרון של המגרש אבל בלעדיו לא יהיה למרסלו מודריץ’ עם מי לחבר שתי מסירות.

אגב, קראתי פה מחמאות לניימאר ככה בין השורות, אני חושב שהיה לו משחק לא טוב והייתי מתעצבן אם זה היה הפוך. כדור גדול לאמבפה, דריבלים, נכון. אבל הבעיטות לשער היו מגוחכות, התעסק בקקה והעדיף את היפה על-חשבון התאכלס.

היה אתמול רגע שראמוס התכוון להרים כדור קוסט טו קוסט (כמו שקרוס לפעמים עושה), ואז בשנייה האחרונה הבין שהוא הולך לאבד כדור וויתר. חבל שאם זה לא פריז הוא לא מצליח להיות מפוקס.

ישנה ירידה חדה בכושר של מודריץ׳. הוא איבד המון מהכוח המתפרץ שאפיין אותו. הדבר מתבטא ביכולת שלו לרדוף אחרי שחקני התקפה, מה שפעם היה אולי הדבר הכי מרגש בכל המשחק.

קאסמירו, שהיה אתמול בלם שלישי - ראינו כמה הוא לא משמעותי במשחק ההתקפה השוטף שלנו. אני בטוח שהעבודה שהוא שיחק מאד מאחורה תרמה לנו, אחרת כנראה שהיו הרבה יותר חורים בהגנה.

מסכים שאיסקו היה בסדר, עשה את מה שהוא צריך. היה שם לא קל, קבאני ירד לעשות המון עבודת הגנה, ובכל זאת רוב הזמן הקישור שלנו שלט ולא איבד כדורים (וזו לא הקבוצה לאבד נגדה כדורים).

מסכים שמודריץ’ פחות רלוונטי הגנתית ואין לי נתונים להשוואה אבל אני מניח שמנצח בפחות מאבקים, אבל ברמה ההתקפית הוא נראה לי עדיין מהיר בדיוק באותה הדרך, לוקח כדור גם במצבים קשים ומספיקה לו הטעיית גוף אחת או ספרינט כדי לבטל לעתים שניים או שלושה שחקנים.
אם דיברת על מהלך מאוד נקודתי של ראמוס - אהבתי את הצלת השער שלו בדקה ה-76, ממש התאבד על הכדור, טוב לראות שהוא לפעמים גם עושה הגנה אם כי אין מרגש יותר מהגולים שלו בנגיחות. אבל מה שרציתי להגיד - היה מצב ממש טוב למודריץ’ לבעוט, מהמרכז-ימינה כזה והוא ברגע האחרון השתהה ומסר כדור לא טוב וחבל. יש לו בעיטה טובה והוא יכול לנסות לפחות פעם אחת במשחק.

במחשבה לקראת הגומלין אנחנו צריכים לחשוב איך ההתקפות המתפרצות שלנו יהיו טובות יותר כבר מההתחלה. קרבחאל העונה לא פקטור התקפית אבל הוא יוסיף מהירות אבל הוא ומרסלו וקצת מודריץ’ זה לא יספיק. מיותר כבר לבקש ולהתפלל שבנזמה לא ישחק, אבל אני הייתי רוצה לראות את בייל, ואולי אסנסיו כבר מההתחלה במשחק כזה? גם לוקאס זו אפשרות.

אני חושב שאמארי פשוט זלזל ברמות קשות בריאל. אי אפשר להסביר את זה. אם זאת ברסה, תיאגו סילבה עולה גם עם קביים למשחק הזה. אני לא מבין איך הוא אעז לעלות עם בלם בן 22, כאילו מדובר בוראן, במגן בינוני שהגיע מסוסיאדד, ועוד עם קשר אמצע שהגיע מרוסריו סנטרל. אני לא מבין מאיפה האומץ, או אם מדובר בפציעות מאיפה הטמטום בבניית סרגל מאמצים כזה או סגל כזה קצר מהקישור ומטה.

באוהד ברסה, אני מכיר טיפה את ריאל. אני מההתחלה אמרתי שריאל פייבוריטית ברורה, וכשראיתי את ההרכב של פריז גם ידעתי שריאל כמוני מריחה את הדם. בדקות הפתיחה כבר ידעתי שזה יהיה משחק של ריאל-מעטים המשחקים שיש הרגשה כזאת בברבנאו וריאל לא טורפת. זה שמור רק למשחקים נגד ברסה, שם אם השער הראשון לא מגיע מהם המשחק משתנה. ברסה יודעת “להרוג” את ריאל בברנבאו, פריז פשוט לא ידעה לסיים את המשחק. זה התחיל מהשחקנים שעלו לכר הדשא, האובר ביטחון של שחקני האמצע והבלמים בייחוד וראטי עם איבודי כדור פשוט שערוריתיים, ועד לשלישיה ההתקפית שניימאר היה אגואיסט ברמות קשות. היה נראה כאילו הוא מנסה לחנך את השופט במקום להבין שהשופט לא יגן עליו, פשוט לשחרר את הכדור מהר. גם כשהצליח לעשות דריבל טוב ולייצר לעצמו מצב, הוא היה אגואיסט ברמות קשות כשאמבפה היה לבדו פעמיים. לבסוף, גם כשמסר, זה היה או מאוחר מדי או לשחקן הלא נכון. פשוט משחק זוועתי של הברזילאי.

במשחקים כאלה השלישיה ההתקפית בראשות ניימאר לא מתפקדת, אתה צריך שחקנים שידעו לעמוד איתן, בעיקר שחקנים עם ניסיון. אתה צריך את תיאגו סילבה. אתה צריך את מוטה, צריך איזה די מאריה שירוץ, צריך מונייר שיפתח, צריך עומק. לא היה להם את זה. הם יצטרכו שנה הבאה להתחיל לחשוב איך בונים קבוצה, לא רק שלישיה קידמית עם 40 מחליפים ברמה עולמית ל2 עמדות. במקומם, הייתי מריח את הדם במנצ’סטר ומביא את פול פוגבה.

אני יודע שאתם אוהדי ריאל וכו’, אבל צריך להגיד את האמת-לצד הלילות של ניימאר, גם שחקני ריאל לא בחלו באמצעים וסוף סוף למדו מסוארז משהו. קרוס סחט פנדל מומצא, וגם מודריץ’ סחט צהוב לראביו בצלילה מכוערת. הבנתי גם שאנשים טוענים שהייתה עבירה על הבלם לפני הגול השני-ראיתי, לא ראיתי עבירה. הגול חוקי לגמרי ולגמרי טעות של הבלם.

כן היה פנדל על קרוס. לו סלסו תפס אותו אחרי שקרוס עבר אותו.
האם הפנדל היה שטות של לו סלסו? בהחלט.
אך זה עדיין פנדל

לא חושב שמישהו היה רע במיוחד אתמול. קסאמירו לא היה אדיר כהרגלו במשחקי נוק-אאוט והיו לו כמה פעולות רשלניות אבל הוא היה סביר, כנ"ל איסקו. עשה מה שציפיתי ממנו: נתן עבודה טקטית, החזיק את הכדור טיפה יותר מדי והאט את הקצב. ההחמצות של רונאלדו מתקבלות על הדעת. במסירה של מרסלו קשה להוציא יותר כשהבלם מספיק להדביק את הפער וללחוץ אותך ואראולה יצא בזמן וסגר לו את השער די טוב. יכול להיות שלפני 5 שנים הוא היה מגיע לכדור מוקדם יותר וזה היה נגמר בשער אבל זה כבר עניין של מגבלה פיזית ואין מה לעשות עם זה. את הבעיטה בשמאל אחרי החטיפה ברחבה אני בקושי מגדיר החמצה. להבקיע מזווית כזאת עם הרגל החלשה תוך כדי תנועה זה על גבול הבילתי אפשרי. גם שחקנים עם רגל שמאל מצוינת כמו בייל\חאמס עושים ממצב כזה גול 1 ל-5.

כן, היה הרבה מזל. אבל זה מצרך בסיסי בשביל להתקדם במפעל הזה. התפקיד של הקבוצה זה להביא את שאר הדברים שעובדים לנו: הכנה טובה, גישה נכונה, שני בלמים חפים מטעויות ורונאלדו אחד עם תחת של אברם (בחיי, אני מסוגל לסבול אותו עוד עונה רק בשביל לראות איך משחקים כאלה מוציאים את השונאים מדעתם). החילוף של קסאמירו היה חתיכת הימור שעבד. ואסקז תמיד היה נכס טקטי ואסנסיו מתחיל ללכת בעקבותיו. ומרסלו… צריך לחקור את המוח שלו. מאיפה הוא שולף את הדברים האלה ומה לעזאזל עובר לו בראש.

אני גם חושב שליינמאר היה משחק לא טוב. יחד עם זאת, לוקח אותו בשתי ידיים גם במשחקים פחות טובים שלו. אין ספק שחסר לנו שחקן כמוהו. שחקן שלוקח כדור ומסוגל לעשות דריבל או שניים ולהגיע למצב מסוכן- בעיטה או יתרון מספרי של שחקני ההתקפה על ההגנה. מי מסוגל אצלנו לעשות דבר כזה? כנראה מרסלו, ואולי אסנסיו בפוטנציה.

כל שחקני הקישור שלנו טובים, אבל כל עוד אין לנו איזה ניימאר במקום אחד מהם או בהתקפה נמשיך להיות תקועים יחסית.