1/8 הגמר :: שבדיה ואנגליה ברבע גמר!

רונאלדו לא מנהיג. לא ייחשב לאחד הגדולים עד שיוביל את הנבחרת שלו לזכייה בתואר הגדול מכולם. נעלם יותר מדי מהמשחק, הוא פשוט לא ווינר.

רק מניח את זה כאן :man_shrugging:

פייר - מצויין שפורטוגל הולכת הביתה. נבחרת אנמית שתלויה יותר מדיי על רונאלדו, הם לא מעניינים לצפייה. אורוגוואי נבחרת מרגשת, ואם לא כדורגל טוב לפחות שיהיה ריגוש במונדיאל.

לגמרי לא. גם עכשיו הם לא ברבעייה שהייתי רוצה לראות בחצי הגמר, אבל נראו יותר חיוביים היום.

אובייקטיבית, אני לא מעוניין בנוקאאוט בנבחרת שיודעת לעקוץ ולנעול את השער.
וזה לא בא להוריד מערכה כנבחרת: היא סופר חזקה ומי שתדיח אותה תקיז דם.

אגב, סוארס לא מפסיק להחליא אותי. הייתה לו התחזות בדקות הסיום שזכתה להתעלמות, ומגילגול של ייסורי תופת הוא נעמד כמו פנתר. בכלל השופט התעלם מכל ההצגות שלו הערב, גם כשקיבל מכה אמיתית בגב…
זאב זאב.

עידן אני חושב שההבדל בין כל תומכי רונאלדו לתוכמי מסי זה שמי שאוהב את רונאלדו לא הפך אותו לגדול ביותר בשום צורה.
אני אוהד ריאל ואפשר למקם אותי בצד של ה"אוהדי רונאלדו".
אני בכלל לא חושב שרונאלדו שחקן כזה טוב היום, הוא כבר לא בין 2 הטובין מאז 2014 והיום לא הייתי ממקם אותו בין 10 הטובים.
אבל פה ההבדל בין גדולה לרמה.
רונאלדו שחקן גדול ואתה רואה את זה בהשפעה שלו מסביב.
דעתי היא שמסי הגדול בהיסטוריה. וזה לא מוריד מרונאלדו, אלא ההפך! תראו מה רונאלדו השיג נגד השחקן הטוב בהיסטוריה.

חייב לציין שאנשים שוכחים שבסופו של דבר מדובר על טורניר שנערך פעם ב4 שנים, ורק נבחרת אחת זוכה בו. כאילו אין עוד נבחרות טובות בעולם הזה חוץ מארגנטינה (שהיא בכלל לא טובה) שמדברים על הטורניר הזה כמשהו שאמור להכתיר מישהו בתואר כלשהו.

הטורניר הזה לא אומר, ולא יכול להגיד כלום, כי הוא פשוט תלוש מהמציאות ומנותק מהכדורגל שאנחנו רואים עונה אחרי עונה במשך שנים רצופות.

אם בדיון על “האם מי שזוכה בצ’מפיונס היא הכי טובה באירופה” היה על מה לדבר, כי הוא נערך שנה אחרי שנה באופן עקבי, אז על המונדיאל בכלל אין מה להוציא ולו מילה.

ואני כבר לא מדבר על זה שאורך הטורניר (כולל משחקי ההכנה אליו) קצר יותר ממחנה האימונים הממוצע של קבוצות כדורגל בטרום עונה.

לא יודע איך התגובה שלך קיבלה מקום לגיטימי פה, אבל רונאלדו היה ‘‘שם’’ כמה שיותר במשחק הזה. אני שוב קורא את ההודעה שלך והיא ללא ספק צינית, אבל איך אתה משווה בין מישהו שהולך כל המשחק, לבין מישהו שלוקח את קבאני החוצה, מדרבן את הקבוצה שלו ומנסה להשפיע על המשחק?

בעיניי רונאלדו סופר מנהיג, במיוחד כשזה נוגע לפורטוגל וחבל שהוא הולך היום הביתה. הייתה לי הרגשה טובה לגבי הנבחרת הזאת, ראיתי אותה בגמר.

אני משווה בין שחקן שסיים עם שני בישולים נגד צרפת למרות ששמרו עליו צפוף באופן אישי 2-3 מהקשרים האחוריים הטובים בעולם בכל פעם שקיבל את הכדור (אף לא פעם אחת בעמדה מסוכנת, אגב), לשחקן שלא עשה פעולה חיובית אחת במשחק. איך אני מעז.

אף אחד לא אמר שרונאלדו כשרוני יותר.
אמרו שרונאלדו מנהיג ודיברו על הגישה.
למי הכי טוב בעולם אין למסי תחרות, ואם כן חפשו אותה בברזיל אולי

זה היה המשחק היחיד בו הייתי נגד נבחרת צרפת לפי מיטב זכרוני וזה היה אך ורק למען השחקן הגדול ביותר בהיסטוריה של המשחק והמורשת שלו.

לארגנטינה לא הגיע בשום פנים ואופן לזכות במונדיאל: זו לא רק הפארסה עם ישראל, הבלגנים עם התקציבים והתקשורת המזעזעת. זו כפיות הטובה המזעזעת כלפי האוצר שלהם, הגאון שהיה זוכה להערכה הרבה יותר גדולה בכל נבחרת גדולה או קטנה אחרת.

אני זוכר את הימים שבהם דיברו על כמה טבז (שחגג עם שלט RIP פרגי) הוא “מהעם”, או כמה ריקלמה הוא הגאון האמיתי, או בטיסטוטה או דיבאלה שלא הבקיע שנים עשר משחקים במדי הנבחרת או השד יודע מי. יש אובססיה לחפש את לאו מסי ולהפעיל עליו לחץ חולני, הלחץ הזה פגע בארגנטינה גם בטורניר הנוכחי ואם הם לא היו עפים אתמול הם היו עפים בהמשך.

מסי הוא מלך השערים בכל הזמנים של הנבחרת ואתמול (כמו כמעט בכל משחק) הוא היה השחקן הטוב ביותר בשורות הנבחרת. מה שווה השער (הבאמת מדהים) של די מאריה כשלאחר מכן הוא “צובר ביטחון” וזורק את הכדור ליציע כמו מפגר? חמש דקות לפני השער שלו הוא קיבל כדור טוב מבאנגה ופשוט העיף ליציע ולא בפעם הראשונה, מהלך כל כך טיפוסי. זו תוצאה של אותו “משחק לחץ” שלא עוזר לאף אחד כשהוא נקודתי, פשוט מנפנפים אותו עם חילופי מסירות.

מסצ’ראנו “המנהיג” היה צריך משאף בריצה של מבאפה וכמנהגו בקודש סידר ליריבה מצב של גול עם התיקול ה"אלגנטי" שלו על גריזמן (משקוף בבעיטה חופשית). אין מקום לקשר שכזה באמצע המגרש בכדורגל המודרני, הוא לא יודע למסור קדימה וגם “המלחמה” שלו לא שווה כלום.

אמבאפה נתן משחק אדיר, אבל ארגנטינה שיחקה לידיים של צרפת ואם דמבאלה היה עולה גם הוא היה חוגג על השטחים שחולקו שם כיד המלך.

צרפת שיחקה כמו שארגנטינה היתה צריכה לשחק, כשמאטווידי “שחקן האגף”, קאנטה ועוד מליארד שחקנים פשוט שומרים שמסי לא יעשה כלום. מה הרעיון להגיע עם קו הגנה גבוה כשיש לך קבוצה כל כך לא מאומנת?

כשמדברים על כך שמסי, בגיל 31, עם שמירה הדוקה של חצי נבחרת עליו ועם שני בישולים הוא “חלש” אז אני יודע בודאות שמדובר בשחקן הכדורגל הטוב בהיסטוריה.

אוריה, מסכים כמעט לכל מילה שכתבת, אבל לא עם מה שכתבת על מסצה.

.Gio_Van_Bronckhorst

חבל על הזמן וההשקעה שלך, שאנשים באים עם אגנדה מוכנה מהבית, שום עובדות לא ישנו את דעתם.

אני חושב שמבחינה אוביקטיבית, מי שלא אוהד את ארגנטינה ופורטוגל צריכים להיות מרוצים. שמינית הגמר כבר “סיננה” שתי קבוצות שלא ראויות להיות אלופות

אני רק מקווה שהספרדים יעיפו את הרוסים, הקולמביאנים יעיפו את האנגלים. ומקסיקו תעיף את ברזיל.

עכשיו אפשר לחזור להנות מהמונדיאל הכי טוב שיצא לי לראות בתקופה שאני צופה בכדורגל.

ספרד - רוסיה

image

נבחרת ספרד מגיעה לשלב שמינית הגמר לא מספיק רגועה. היכולת הלא טובה בשלב הבתים וסחיטת התיקו ממרוקו, קרב מסוים בין השחקנים לבין הכתבים עליו דיווחנו במהלך השבוע, העובדה שהיירו כן עושה שינויים ממשחק למשחק ועדיין לא מוצא את התבנית של הנבחרת שספגה כבר חמישה שערים, וגם סטט’ לפיה ספרד לא מצליחה לנצח את המארחת בטורנירים גדולים. את כל זה ספרד תצטרך לשים הערב בצד כדי להעפיל לרבע הגמר. דויד סילבה, שלפי חלק מהדיווחים עלול לאבד את מקומו בהרכב אחרי שלב בתים מאוד לא מרשים, אמר - “הביקורת נגדינו מוגזמת לא אחת, אבל אני כבר 12 שנה בנבחרת והתרגלתי לכך”, סיפר השחקן. ‘סילבה? ההרכב - רק מחר תדעו’, אמר פרננדו היירו ששוחח לא מעט עם שחקניו באימון והציטוט של מסיבת העיתונאים היה - “תראו 11 שחקנים שישאירו את החיים שלהם על הדשא לטובת ספרד והמדינה”. כן, גם עם השוער דויד דה-חאה. הדיווחים לגבי ההרכב סותרים, לצד האפשרות של יאגו אספס יחד עם קוסטה כשסילבה על הספסל, קרי שני חלוצים לראשונה מזה זמן רב - תיתכן אפשרות שרודריגו יפתח ב-11, כך לפי AS. המשחק היחיד שלו בנבחרת בו השלים 90 דק’ - נגד אותה הרוסיה במשחק הידידות שהסתיים ב-3:3 מה שבטוח: קוקה ישחק ע"ח טיאגו כדי לעזור הגנתית. במארקה בכלל כתבו על טיאגו יחד עם קוקה ומערך עוד יותר נסוג. בוסקטס חייב להיזהר מצהוב שיימנע ממנו לשחק ברבע הגמר.
נראה ששחקן המפתח בספרד הוא איסקו, שמוביל את כל הקטגוריות הרצויות מצד השחקנים במונדיאל חוץ מעמודת הכיבוש. הכי הרבה דריבלים, מסירות מפתח ונגיעות בכדור, והוא גם היה זה שכבש את שער השיוויון אחרי מהלך נפלא של אינייסטה - וכאלה רוצים לראות עוד בספרד.
באתרים בספרד הציגו עוד בעייה של הנבחרת - מעט זקנה, ואולי כתוצאה מכך גם איטית. שימו לב: הגילאים הממוצעים של ספרד בשלב הבתים מבחינת ההרכב היו מהגבוהים בתולדות המונדיאל - נגד פורטוגל: 29 שנים, תשעה חודשים ו- 10 ימים; נגד איראן: 29 שנים, שמונה חודשים ו-13 ימים לפני איראן; נגד מרוקו: 29 שנים, שמונה חודשים ותשעה ימים.
בשער המארקה בחרו בדרך יצירתית לדרבן עם הכותרת ‘אנחנו מאמינים בכם’ על רקע אדום עם השמות הפרטיים בצהוב(הרי בכדורגל תמיד משתמשים בשמות המשפחה). בפריויו באתר עצמו כתבו ‘אנחנו רוצים להיות שוב המלכים’. ספרד, רק נזכיר, לא הפסידה בכל 23 משחקיה האחרונים, מאז הודחה נגד איטליה בשמינית גמר היורו.
הקפטן ראמוס שחייב להשתפר, ירשום את משחקו ה-17 במדי נבחרת ספרד במונדיאל - וישווה את השיא של איקר קסיאס. וכמובן שהוא רוצה להמשיך הלאה…

נבחרת רוסיה מגיעה למשחק כשאין לה מה להפסיד. המאמן והשחקנים שמעו, קראו והכילו את הביקורת על ‘המארחת הגרועה ביותר’ אבל שמה בצד את הדירוג הנמוך, את משחקי ההכנה האיומים וענתה על כר הדשא, כשהיא נעזרת בבית הנוח אליו הוגרלה וזה כלל לא מעניין אותה. עם 5:0 בסיפתח על ערב הסעודית ועוד 3:1 על מצרים - הבטיחה את העפלתה לשמינית הגמר. במחזור האחרון אורוגוואי היתה מעט גדולה עליה אבל בנבחרת יודעים שמדובר כעת במשחק חדש.
מי שעומד במרכז העניינים הוא הקשר הרוסי דניס צ’רישב שמשחק שנים רבות בליגה הספרדית. אביו של השחקן התראיין ודיבר על משחק מיוחד מאוד עבור הקשר של ויאריאל שכלל לא היה בתוכניות כשחקן הרכב אך ניצל את הפציעה של דזגוב במשחק הפתיחה וכבש צמד והוסיף שער גם במשחק השני - “אני בטוח שיש לו הר געש שעתיד להתפרץ מבפנים החוצה”, סיפר האב. “אם אכבוש את השער שידיח את ספרד מהמונדיאל - אהיה שמח וגאה עבור העם הרוסי אבל החיים שלי יישארו כפי שהם”, אמר הקשר בדריכות שיא לקראת המשחק כשהוא מודע לכך שספרד פייבוריטית ואומר שהיא אחת הנבחרות הטובות בעולם, אם לא הטובה ביותר. המגן הימני סמולינקוב הורחק נגד אורוגוואי ולכן ייעדר מהמשחק אולם פרנדס נראה כאופצייה הראשונה של המאמן בין-כה. ברוסיה לא מתביישים להצהיר שהם יוותרו על הכדור ויחכו לטוס למתפרצת, תוך דחיפה גדולה של הקהל שלהם ברגע היסטורי עבורם. ‘קדימה, ללא מורא וללא היסוס’, זה המוטו שלהם. הקשרים גולובין וגניזסקי צריכים להיזהר מצהוב. החלוץ דזויבה עומד על רקורד של שער בכל שני משחקים בנבחרת, שימו לב, ויש לו כבר צמד במונדיאל.

לפחות מבחינת מפגשי העבר, ספרד יכולה להיות רגועה. אמנם במשחק הידידות האחרון זה נגמר ב-3:3 מטורף ונטול הגנות, אבל ספרד כבר יודעת את העבודה נגד רוסיה ועוד במשחקים רשמיים. במשחק הפתיחה של שלב הבתים ביורו 2004 - ספרד ניצחה 1:0 את רוסיה משער של המחליף חואן קרלוס ואלרון; ביורו 2008 הן נפגשו פעמיים - ניצחון 4:1 במשחק הפתיחה בשלב הבתים עם שלושער גדול של דויד ויאה ועוד אחד של ססק פברגאס, ו-3:0 גם בחצי הגמר על הנבחרת של חוס הידינק שהדיחה את הולנד הלוהטת ברבע הגמר, וכל זה ללא דויד ויאה הפצוע, כשצ’אבי, דני גויזה ודויד סילבה כובשים.

יש כיף בלהיות אוהד נייטראלי אבל במשחק היום זה אחרת, היום אני אוהד במאה אחוז(נניח אתמול שהתמיכה שלי בפורטוגל הייתה 85-90%). הזכרונות נגד רוסיה טובים מאוד ואני מקווה שיהיה עוד משחק טוב נגדם לסמן עליו V, לפחות במבחן התוצאה. יש כבר קערת סלט מכל הדיווחים על ההרכבים. לא מצפה למערך של שני חלוצים פתאום ואפילו מוכן לתת לדויד סילבה עוד מחצית אבל אפשר לעשות חילוף גם לפני דקה 70 - אדון היירו. מעבר לכך דורש את קוקה ע"ח טיאגו, אבל לא להתבנקר, ואני מצפה משחקנים להעלות את הרמה שלהם. איסקו בינתיים היחיד שהופיע באופן עקבי והנבחרת תלויה בו. עוד הצטרפות לרחבה כמו במשחק הקודם, עוד איומים על השער - יש לו בעיטה לא רעה בכלל מהבלטה הקבועה שלו בצד שמאל. גם המגנים הם כוח עצום שספרד לא משתמשת בו. פורטוגל הצליחה להתפרץ רק נגד ספרד מה שמראה על יכולת לא טובה של הנבחרת כקבוצה וגם על ליקויים של שחקני ההגנה אחד על אחד, בעיקר ראמוס. צריכים להשתפר. Que Viva Espana

לקראת הסיום גריזמאן הורה ללוקאס לא לעלות להתקפה.
ילל’ה לדרבי של אטלטיקו!
אני לא רוצה לעצבן את אוהדי ארגנטינה שמרוכזים פה, אבל נמאס לי מההאלהה של מסי. אני מעריך יותר את נהיטאן נאנדס. לא כײכ טכני, לא מהיר, אבל לא מוותר. כשהוא נופל, הוא מכדרר עם הראש.

רונאלדו חלוץ גדול, סקורר וסוג של ווינר. אבל הוא ליווה את קבאני רק כדי לזרז אותו. זה תמיד אצלו ככה.

התנועה הראשונית שלו הייתה באמת כדי לזרז אותו לצאת, אבל ראו שתוך שנייה הוא הבין שזו לא היתחזות (מה לעשות, רגיל לסוארס), וליווה אותו לאט ובכבוד. זה כן היה יפה.

או כי הוא הבין שהמצלמות עליו ועדיף לעשות רעש בטוויטר.
אבל כן, זה היה נחמד

גם אם כדי לזרז, זה (וגם איך שהוא צעק שיביאו לו את הכדור והוציא את זריקת החוץ מהר) מראים על האנרגיות ואיך שהוא מנסה לדחוף את הקבוצה, לעומת הנמסיס.

Grasping at straws, מה שנקרא.

וואו איזו שטות. אני אקרא אח’‘כ את ה’‘מאמר’’ שפרסמת, אבל הייתי חייב לעצור פה. אין שום קשר בין שיטת אימון קרי לא לרוץ כל המשחק כי אחרת אתה נפצע, לבין הנבחרת שלך כרגע לא עולה לשלב הבא (ניגריה) או הנבחרת שלך בפיגור ונשארו לך 10 ד’'ק לשחק אחרת שוב פעם לא תעלה שלב (צרפת) ואתה לא מתאבד על המגרש.

אתה באמת חושב, בשיא הכנות, ששחקן אומר לעצמו “יואו…יש עוד 10 דקות אבל אני לא יכול לרוץ כי אני אפצע!” ? אם כן, ניצחת אחי, ואם זה ככה אז הוא לא צריך לשחק כדורגל בחיים שלו יותר. אבל זה לא ככה.

לא מכיר אף שחקן שלא ירוץ 10 דקות לסיום (עזוב עכשיו שזה כל המשחק, אבל מדבר ספיצפית על 10 דקות גורליות) כי “יש לו שיטת אימון שפפ האגדי גווארדיולה פיתח עם גדולי הפיזיקאיים בעולם”.

הזכירו פה כמה פעמים שלמסי יש סנגורים שמתאבדים עליו על כל פיפס ביקורת שחס וחלילה חס וחלילה תפגע באלוהים. זו אחת הפעמים הראשונות שזה מכה בי, עד כדי כך.

אשריך.

אינייסטה על הספסל. הלואי שספרד תודח. בחיי כמה שאני שונא את היירו.