1/8 הגמר :: שבדיה ואנגליה ברבע גמר!

מדוע? זה כזה הזוי שאסנסניו מקבל את ההזדמנות על פניו?

ספרד הייתה חלשה מאוד בשלב הבתים עם אינייסטה בהרכב. אסנסיו אולי שחקן ההתקפה הכי טוב שם, לא מבין מה הבעיה.

רוסיה כנראה בבונקר עם שלושה בלמים, ובלי צ’רישב:
https://twitter.com/arturpetrosyan/status/1013402639680376832

בספרד כבר מדברים על כך שהיירו נכנע לתקשורת המדרידאית, אפילו לא מחכים להדחה.
לא שמעתי יותר מידיי קולות נגד אינייסטה אבל כנראה שהיו.

אני לא סנגור של שחקן, ומזמן כבר לא מעניין אותי אם שחקן הכי גדול, יותר גדול מ X או פחות ווינר מ Y.

אבל יש משהו מוזר אצלך, החלטת שאידאול של שחקן זה לרוץ בראבק כי זה מה שאומר בעיניך שהוא לא אדיש ושחשוב לו הניצחון. איני יודע אם מסי אוהב יותר מרונאלדו את המשחק ואין לי איך לדעת את זה, אבל עדויות משחקנים ששיחקו עם מסי כמו גם היציבות המטורפת שלו לאורך תקופה ארוכה אומרת שהוא אוהב את המשחק ולא אוהב להפסיד.

הנסיון שלך להפוך את מסי למטומטם המשחק בשביל הכסף ולא אכפת לו מהפסדים - פתטי. אז הוא לא מחצין רגשות כמו שאתה אוהב, אז מה?!

מסי אף פעם לא אשם.

אז מי כן אשם? מאראדונה, היגוואין, סמפאולי, שחקנים חלשים סביבו (מסתבר שדה מאריה, אגוורו, אוטאמנדי,היגוואין מסצ’ראנו ודיבאלה חלשים), השופט, הלחץ עליו וכו’. הוא אף פעם לא אשם גם אם החמיץ 4/5 מתוך 7 הפנדלים האחרונים שבעט עבור ארגנטינה.

ההגנה הבלתי מתפשרת הזו על מסי היא דבר שאין לו תקדים. אני באמת לא זוכר דבר שאפילו מתקרב לזה. אני לא יודע אם לקרוא למסי “אתרוג”, אבל לפעמים זה מרגיש כך.

זה הכה בי לפני עשר שנים, וזה רק גרם לי לא לאהוב את מסי יותר ויותר.

אגב, בנוגע לדיון הזה על האם מסי מנהיג-- בדיוק לפני עשור, רשמתי (בפורום הקודם) שהוא לא מנהיג וגם לא יהיה. קיבלתי אז ביקורות וטענות שאני סתם אנטי מסי. אז כן, אני אנטי מסי מוצהר, אבל אני שמח שיש היום יותר אנשים הרואים זאת. אני גם שמח לראות שפרצופו של מסי התגלה-- קובע הרכבים, משאיר שחקן על כמו דיבאלה וחלוץ גדול כמו אגוורו על הספסל ומה לא. “מסי ילד נחמד” הוא עוד דבר שאף לא קניתי, ועכשיו רואים זאת יותר. בין 2009-2011, בארסה דרסה כל דבר בדרך, והיה קל מאוד להראות נחמד.

אפילו את זה לא תתנו לו? גם לא להנות מהספק?

פורטוגל נבחרת מוגבלת עם שחקן גדול אחד בלבד. לדעתי יכלו לנצח את אורגוואי (שלא שיחקו טוב במיוחד), אבל פורטוגל של הטורניר הזה איטית מדי. לקראת סיום המשחק אתמול, בפיגור של 2-1, פורטוגל קיבלה קרן. ומה עשה קווארסמה? במקום להרים לרחבה ולקוות שרונאלדו\פפה\מישהו אחר יכבשו, הוא החליט לכדרר והמצב התפספס. היו להם הרבה מקרים כאלה בהם כדררו, כדררו וכדררו בלי תועלת. רונאלדו עצמו גם עשה זאת מספר פעמים, וזה היה מיותר.

הניסיונות של רונאלדו אתמול היו ניסנונות עם סיכוי נמוך להצלחה-- בעיטות מרחוק כאשר מולו מספר שחקנים. אורגוואי דחפה אותו החוצה וסגרה אותו ברחבה (כאשר הכדור איכשהו הגיע לשם) בצורה נהדרת. הקישור של פורטוגל והאגפים לא סיפקו 2-3 כדורים טובים שרונאלדו יכל להפוך לשער. גררו היה גרוע לאורך כל הטורניר, במיוחד מאז המשחק נגד מרוקו, והוא רחוק שנות אור ממרסלו.

הסיכויים של פורטוגל לזכות בטורניר הזה או לפחות להגיע לחצי הגמר\גמר ירדו משמעותית כאשר איראן וספרד השוו במשחק האחרון של שלב הבתים. אבל רונאלדו גם אשם בכך-- החמיץ פנדל שיכל להעלות את פורטוגל ליתרון 0-2. החמצת הפנדל הזו הייתה משמעותית בסופו של דבר. מצד שני, איני יודע אם פורטוגל הייתה עוברת את רוסיה וקרואטיה אחת אחרי השניה. הם יכולים, אך הם לא מספיק עקביים.

הדור הזה של פורטוגל, מוגבל וברובו זקן, השיג יותר מאשר דור הזהב שלהם מלפני 15 שנים. הזכיה ביורו כנגד כל הסיכויים תזכר לעד. חלק מהשחקנים בדור הזה יפרשו, והם יכולים לעשות זאת בראש מורם. רונאלדו ישחק ביורו הקרוב (בגיל 35) ותהיה לו עוד הזדמנות על במה גדולה, אך סביר להניח שלא יזכה בעוד טורניר נבחרות גדול, וזה בסדר!

מדהים, שחקן לצורך העניין, נקרא לו M , מודח בשמינית , לא מבקיע בשלבי הנוקאוט אבל בישל פעמיים. מחטיא פנדל גורלי אבל שבסופו של דבר לא השפיע לרעה על הקבוצה שלו. לעומתו הנמסיס הגדול שלו שנקרא לו R בשלב הבתים אחרי התחלה טובה’ מגיע למשחק גורלי מחטיא פנדל’ משחק חלש וכמעט גורם להדחה של הקבוצה שלו . וכתוצאה מהחמצה של הפנדל שלו הקבוצה שלו שנקרא לה pur מחמיצה את המסלול הקל יותר ופוגשת את קבוצה החזקה שנקרא לה aur שמדיחה אותה אחרי עוד משחק חלש שלו. (חלש הרבה יותר מהמשחק של הנמסיס שלו aka M)

אבל האוהדים של השחקן R עסוקים בלנסות להפוך את השחקן M ל “fraud” (רמאי באנגלית)

אני גאה שאני שייך ל team messi מסי הפך אותי לאדם מאושר יותר. אני אוהב כדורגל בין היתר בזכותו.

כל איש זכותו לדעה משלו. אבל אני מעריץ של מסי בכל רמח מאיברי. אני לא יתבייש דקה אחת שאני מגן עליו וכואב לי שעצוב לו. תודה לך מסי. יש בך עדיין עוד קסם. בעיני אתה השחקן הטוב ביותר בכל הזמנים.

קרא בבקשה את ההודעה השניה של היום. אמרתי שגם רונאלדו אשם במצב אליו נקלעה פורטוגל.

לגבי החלק המודגש-- הפנדל שמסי החמיץ לא גרם להדחה של הקבוצה שלו בסופו של דבר. זה נכון. מה שגם נכון הוא שהפנדל שרונאלדו החמיץ לא גרם להדחה של הקבוצה שלו בסופו של דבר. שניהם החמיצו ושניהם פגעו במסלולים של הקבוצות שלהם, ובשני המקרים יכלו למצוא את עצמם מחוץ למונדיאל אחרי שלב הבתים.

לגבי משחקי היום- אני מקווה שספרד תדרוס את רוסיה (מרגיש מוזר עבורי לעודד את ספרד) ורוצה את קרואטיה בשלב הבא.

חלאס עם הסיווג של אוהד מסי או רונאלדו. למה אי אפשר להעדיף את רונאלדו בלי להודות שמסי טוב יותר?
למה אי אפשר להעדיף אץ מסי בלי להכיר בכמה שרונאלדו ענק ווינר ומנהיג?
למה הכל זה או או

מישהו פה טוען שהוא לא ווינר ענק ומנהיג? לא אני לפחות. זה הצד שלכם, שמנסה לסדר לנו מציאות אלטרנטיבית.

דרך אגב סמיר, הטענה שלך שמסי אחראי לסיפסול של אגוארו מגוחכת. אגוארו זה החבר הכי טוב של מסי. למעשה מסי חוטף הרבה על זה שאגוארו בנבחרת כי טוענים שמסי מזמן אותו.

משה, מי קבע את ההרכבים בשני המשחקים האחרונים?

במשחק מול ניגריה, המאמן סמפאולי ביקש רשות מהשחקן מסי על מנת להכניס את אגוורו. קרא כתבות על כך וספר לי אם טעיתי.

עריכה: הנה כמה מקורות (אולי הדיווחים לא נכונים, ואת זה אני לא יודע):

ששאלו את מסי לפני המונדיאל, אם הוא קובע הרכבים. הוא אמר שאם הוא היה קובע הרכבים אגוארו היה משחק כל הזמן כי קון הוא החבר הכי טוב שלו. זה שאגוארו לא פתח, זה אומר שלפחות בזה הוא לא קובע.

גם פפ ולוצו שאלו את מסי וצאבי. באמצע משחקים. אני לא מתעניין ברכילויות ובשמועות.

שאלת לגבי אגוארו. זה התשובה שלי. אגוארו הוא החבר הכי טוב של מסי גם מחוץ לכדורגל (יחד עם ססק, מוצא לו חברים המסי הזה…). אם זה היה תלוי במסי הוא היה בהרכב כל הזמן.

דרך אגב, אני מבין שעכשיו אתרי ספורט ישראלי זה דבר לגטימי בפורום פה. אוקי אין לי בעיה עם זה. אני מניח שאני יחפש אני ימצא הרבה שקרים שרשומים שם על רונאלדו. תודה. סמיר.

חיפשתי בעברית במהלך הצפיה במשחק של ספרד, וזה מה שמצאתי מבלי להתאמץ מדי. בנוסף, הראיתי מקור לא ישראלי, אך אתה בחרת להתעלם ממנו. שים לה שגם ביקשתי ממך לבדוק מקורות בעצמך, האם עשית זאת? מה מצאת?

ואתה גם התעלמת מהשאלה מי קבע הרכבים בשני המשחקים האחרונים וגם מהמילה ״דיבאלה״ בהודעה אליה הגבת.

אני לא יודע, לא יודע איך להשיב לך על זה. הטענה שקון אגוארו בספסל בגלל מסי היא מגוחכת. אפילו השונאים של מסי בארגנטינה לא טוענים את זה.

אמרתי לך, שאני לא מתעסק בשמועות ורכילות. העתקתי בחלק של ארגטינה טור שמבקר מאוד את מסי (מדה באזר). אתה מוזמן לקרוא אותו שם. אפשר לבקר את מסי בלי להתעסק ברכילות.

זה בדיוק המשפט שמוכיח מה שטענתי.
אין פה צד שלנו ושלכם.
אני בדעה שמסי הטוב בהיסטוריה. בגלל זה הוא גם נשפט בקריטריונים אחרים משל כל כדורגלן בהיסטוריה.
וכן הכי טוב בהיסטוריה לא אומר שכל תכונה שלו הכי טובה בהיסטוריה. לטעמי רונאלדו יותר מנהיג.
האם משהו בטענות שלי לא לגיטימי?

משה, הנה מצאנו עוד אשם: רכילות.

אני חושב שרונאלדו הטוב בהיסטוריה, אבל מה שרשמת לגיטימי מאוד.

העניין הוא שיש הגנה על מסי כל הזמן ויש ניסיון לגמד כל דבר אצל רונאלדו כל הזמן, ועל זה דיברנו לפני כמה ימים.

סמיר, אתה טענת שמסי “אשם” שקון בספסל. זה פשוט לא נכון. מצטער. מה אני יעשה, גם שטוענים שרונאלדו לא רוצה את גומש וסמדו בפורטוגל בגלל שהם בברצלונה. אני מתיחס לזה כרכילות ושמועות. (רק דוגמה)

גם שטוענים, שרונאלדו בריאל לא רוצה את בייל ורוצה שיחיתימו את אמבפה במקום ניימאר. אני מתיחס לזה כרכילות ושמועות.

אז למה שאני יתיחס ברצינות לשמועות ורכילות על מסי?

אם רונאלדו רוצה את זה אז אשמח שהוא יקבל את ההחלטות.

סמיר אני מסכים עם המון דברים על רונאלדו, במיוחד בנוגע לגימוד שלו כל הזמן.
אבל מסי שחקן טוב ממנו לטעמי. נטו ממראית עין והישגים אישיים

משה, אולי זו רכילות ואולי לא. יש לך מקור שאומר שזו רכילות? בנוסף, אתה עוקב אחי ארגנטינה יותר ממני— האם מסי קבע את ההרכבים מול ניגריה וצרפת? אני באמת שואל.

Gev, כל דבר שרשמת מקובל עלי גם אם איני מסכים שמסי טוב יותר. אני גם לא חושב שהישגיו האישים של מסי טובים יותר. אתה לא מהגן על מסי בכל צורה ובכל מצב, וזה טוב לראות.

טוב טוב, מיצינו לגמרי.

רק אוסיף משהו, אתם לא רואים חזות הכל ומה שעיתון אחד רושם מקבילו מפריך, ועוד ועוד.

אפשר להתווכח על סגנון, אפשר להתווכח על מיליון נושאים, ברגע שזה מגיע ל ‘מסי דיקטטור!’ והשני משיב ‘לא נכון’ אז הדיון נגמר אחרי שהוא עבר את פסגתו. הרבה אחרי.

וכדי שלא יהיה אוף טופיק, ספרד נוראית. סילבה מיותר כמו גם קוקה, היירו פשוט טיפש שלא נותן לאינייסטה לשחק. למעט איסקו אין שחקן שישבור לו את הצפיפות הזו טוב יותר מאינייסטה.

ובנימה אישית, אינשללה שיעופו.

מי שקובע את ההרכבים זה סאמפולי. כל עוד סאמפולי מאמן הוא אחראי. לטוב ולרע.

אין לי מושג וגם לך אין מושג. אתה שומע רכיליות ובגלל האנטי שלך למסי החלטת שזה נכון. אתה רוצה שאני יביא לך פה כמה שמועות יש על רונאלדו? תאמין לי דברים יותר גרועים.

אבל בנוגע לקון, אפילו שמועות אין על זה. אתה ממשיך סתם להתעקש. אתה יכול להודות שטעית בנוגע לקון אגוארו.