מחזור 10: מפסידים 1:0 לאתלטיקו בחוץ, שפותחת עלינו פער 9

אני לא אוהב את קומאן ואת העבודה שלו. יש לי המון טענות לסגנון ולהכנה שלו, מצד שני העונה נראה שאפילו אתלטיקו הבונקריסטית בעלת כלים התקפיים טובים משלנו.

הטקטיקה על המגרש: חלשה

בניית הסגל: ללא מחשבה

וכפי שכתב לפניי בנג’י היעדר המנהיגות כמו גם המורל זועק לשמיים.

לא יודע איך יוצאים מזה או הופכים את זה לקבוצה, אבל להחליף מאמן או שחקן אחד בשני לא ישנה את זה. את הביניים הזה צריך להרוס ולבנות אותו מחדש מהיסודות.

הלאה לינואר!

כדי לבנות מהיסודות צריך מהנדס טוב, אז קודם כל הייתי נפטר מקומאן ממנה מאמן מתאים ומתחיל לבנות.
להישאר מול הקישור הפיזי של אתלטיקו עם רוברטו ופאקינג קוטיניו בקישור האמצעי גובל בטמטום, מה עוד שלמעלה משחקים מסי, דמבלה וגריזמן שפעם אחרונה שעשו לחץ אפקטיבי היה בנערים.

הסגל בעייתי מאוד, אבל קומאן עוד יותר חלש מהסגל.
אגב, הסגל לא חלש כפי שמציגים פה, מסי בחוץ, חלוץ 9 סביר, ווינאלדום ובלם מהיר ויש אחלה הרכב, לא לכבוש את העולם אבל בהחלט להיראות כמו קבוצה שיודעת מה שהיא עושה ונאבקת על האליפות

שטגן
דסט בלם מהיר לנגלה אלאבה
דה יונג ווינאלדום
3 מ פאטי/פדרי/גריזמן/טמבאלה
חלוץ 9 סביר

אתה יודע שאין לנו כסף, נכון?
אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו את דפאי ב 5 מיליון אפילו, כי אנחנו מעל תקרת השכר המותרת. הרבה יותר כנראה.
יש חילופי ההנהלה, בחירות בינואר, ועד אז לא יהיו שום רכישות.

מדבר על הקיץ, העונה הזאת זה מה יש אין מה לעשות. הכי חשוב לא להביא את דפאי כרגע.

בקיץ גם לא יהיה כסף לרכש בגלל ירידה דרסטית בהכנסות.
מסי יילך בחינם.
אם להיות מציאותיים, אנחנו מקווים שנוכל לשחרר כמה שחקנים לא רצויים זוללי משכורת, כדי ששחקן כמו אריק גרסיה יוכל לחתום בחינם. זאת הרמה שלנו בתחום הפיננסי. אתה מדבר על חלוץ סביר , בטח מישהו כמה רמות מעל ברייטוויט ופאקו, וזה לא מציאותי.

ההנהלה צריכה לשבור את הראש כדי לגרום לזה לקרות, מסי משחרר 100 מיליון יורו מהתקציב, אפשר בכייף גם למכור את קוטיניו לכל המרבה במחיר.
הכוונה שהסגל שלכם הוא לא זוועתי כפי שאתם נראים, כמה שיפוצים ואפשר להוציא הרבה יותר, אחרי שחוזרים להיראות כמו קבוצה אפשר לעשות שיפוץ יותר גדול.

אני די בספק אם מסי לא יעזוב בינואר. כל הצדדים צריכים את זה יותר מדי.

רגע, הוא יכול לעזוב בינואר? היתי בטוח שהוא יכול להתחיל לנהל משא ומתן בינואר…

ההחלטה להחזיק אותו בכח , נראית יותר מטומטמת ממה שחשבתי בהתחלה…

בהנחה שאמרת שמסי לא צריך להישאר, אני ספרתי אולי 7-8 שחקנים שבאמת אפשר לבנות עליהם. צריך לעשות מהפכה בהרכב, בלי כסף, עם שחקנים שקשה להיפטר מהם בגלל המשכורת. ככה נראה ניהול מזעזע, ניהול שמצליח להכניס אותנו למלא סימני שאלה בנוגע ל"איך אפשר לצאת מזה?"

המצב באמת רע, וכרגע קשה לראות פתרונות אמיתיים. כנראה שאין מנוס מלקחת את ההלוואה הפסיכית, לחתוך חוזים, ולקוות לבינגו מהלה מאסיה והסקאוטינג.

אלבה בחינם, אפומקאנו ב-45 מיליון, ווינאלדום ב-25 מיליון, יש אפשרויות טובות במחירים סבירים, רק צריך מאמן עם שיטה, דרך וכריזמה שמושך שחקנים טובים.
המצב לא טוב אבל יש סגל טוב, שטגן, לנגלה, דסט, דה-יונג, פדרי, פאטי, גריזמן ודמבלה, זה בסיס טוב. גם אלבה יכול למשוך עוד קצת.
הבעייה העיקרית שאני רואה זה שאין שחקנים פיזיים ואתלטים בקישור ובהגנה, לכן יש מסדרון לעבר השער של שטגן, חייבים קשר כמו ווינאלדום ובלם מהיר וחזק.

אולי תמכרו את הקאמפ נואו למחוז ותקבלו אותו בהשאלה לכל החיים.

לברצלונה יש בסיס שאפשר לעשות איתו דברים טובים (בשונה מריאל מדריד אגב לה יש המון “פוטנציאל” שלא יגיע לשום מקום), פשוט צריך לעשות את החריש העמוק ולהתחיל לבנות קבוצה. הצעד הראשון זה עזיבה של מרוויחי השכר הגבוהים ובראשם מסי.

אתה יורה מהמותן בלי לחשוב.
אלאבה לא מסכים להאריך חוזה בבאיירן כי הוא רוצה משכורת יותר גבוהה. אנחנו צריכים לחתוך במשכורות, לא להוסיף עוד, גם אם זה שחקן מצוין.
45 מיליון לבלם אין לנו, לא משנה אם זה מחיר סביר או לא סביר. אין.
ווינאלדום לא רצה לבוא כשקומאן התחנן. שנה הבאה כנראה לא יהיה קומאן, ואנחנו לא יכולים להציע משכורת גבוהה. למה ששחקן מבוקש כמו וינאלדום יבוא דווקא אלינו? או כל שחקן אחר טוב?
דמבלה יימכר בקיץ בסכום נמוך כי הוא יהיה בשנה אחרונה לחוזה והוא לא רוצה להאריך. וגם לו יש משכורת גבוהה, כך שהמועדון לא ייצא מגדרו כדי להשאירו.
היתר שהזכרת יישארו כנראה, וזה אכן בסיס טוב. אבל לא לעוד שנה, אלא אולי בעוד 2-3 שנים. צריך חיזוק של 3-4 שחקנים מצוינים כדי להציג קבוצה תחרותית, ואין לנו כסף לאחד אפילו.
כמו שאימאריטו כתב, נצטרך לחיות עם מה שיש מינוס מסי (לדעתי גם מינוס דמבלה וקוטיניו) , ולבנות על שחקני משתלה ומאמן שיוכל לעשות עם זה משהו. הסיכוי שזה יצליח מאוד נמוך. אולי בעוד 2-3 שנים כשהקהל יחזור ואיתו ההכנסות.

אין ספק שמסי לא ממש רוצה להיות ‘כאן’ אבל גם לו מותר שתהיה לו פתיחת עונה איומה, משהו שמזכיר בקצת את רונאלדו מודל 2017/18 שבליגה איפס את הכוונת רק בסיבוב השני ולא מעט בגלל זה. הפסד לאתלטיקו מדריד זו לא טרגדיה, הרקורד שלה בארסה נגדה בין 2010 ו-2020 הוא די הזוי, אבל איך שלא נסתכל על זה, קצב צבירת הנקודות מאכזב.
מקווה שלא יחשבו שאני חכם בדיעבד (ואנימו - ג’רי, לא מאחל לאף שחקן להיפצע, בטח לא לתקופה כזו) - בארסה התנהלה ברשלנות בקיץ, עמדת הבלם צעקה “ח-י-ז-ו-ק”, עם כל הכבוד לאפשרות לשים את היד על פרוספקט לעתיד כמו סרג’יניו דסט ולנצח את באיירן מינכן בקרב עליו. פיקה לא טוב ולנגלה בחיים לא יהיה טוב, הוא בלם נוראי שלא מתאים לברצלונה. ההגנה לא מתואמת, איטית, מסורבלת, זה לא משהו שנאמר על סמך השמינייה ההיא אשתקד אלא לאורך עונה שלמה ואפילו שנתיים.

קצת קשה לי לכתוב פוסט בלי לדבר על סוארס שלדעתי היה חייב להישאר לעוד עונה אחת. אני לא יודע אם גריזמן יהיה טוב מתישהו, הוא לא יקבל יותר מהעונה הנוכחית.

היה צריך להביא גם את דאסט וגם בלם. אבל ברצלונה לא יכולה לקנות מסטיק במצב הנוכחי שלה…

עדיין לא מבין מה רוצים מלנגלה , הוא הבלם הכי טוב שלנו. וזה אומר את הכל…

מה שאכזרי בפציעה של פיקה שלפי חלק מדיוחים זה פציעה שיכולה להמשיך עד אמצע עונה הבאה. לא כך הקרירה שלו צריכה להסתיים. זה עצוב בלי שום טיפה של ציניות.

משה, בכנות, הוא לא בלם לרמה שאנחנו צריכים. איך שלא תהפוך את זה, הוא עושה טעויות מביכות והוא לא מהיר. אין לו יכולת להציל אותנו ממתפרצות, וכמות האדומים / צהובים שהוא סופג בגלל חוסר בחוכמה היא שערורייתית לבלם ברמה שמייצגת את בארסה.

על זה אין מחלוקת. הוא הבלם הכי טוב שלנו.
כשלא צריך מהירות גבוהה, הוא גם באמת בלם לא רע. אבל זנ לא אומר שהוא טוב אבסולוטית. הוא טוב רק יחסית.

אין לי משהו נגדו, אם הוא היה בלם שלישי אפילו הייתי שמח מאוד לראות אותו משחק מדי פעם כשהבלמים הבכירים לא יכולים לשחק. אני מתכוון, שזה היה משמח אותי כי הוא מאוד חביב בעיניי והייתי נהנה לראות אותו מקבל דקות. יש לי פינה חמה בלב אליו. ממש כמו שהיתה לי חמימות כלפי רוברטו לפני שהוא תפס מקום של באנקר בהרכב.

שניהם, רוברטו ולנגלה, שחקנים שאני אוהב. אבל אני לא רוצה לראות אותם באנקרים בהכב. לא כי יש לי משהו נגדם, אלא כי אני רוצה לראות בעמדות שלהם שחקנים ברמה גבוהה יותר.

אתה מגזים, אבל בגדול אתה לא סותר את מה שכתבתי.

תביא לי בלם אחד בברצלונה שיותר טוב ממנו . לא השנה , בשנים האחרונות

תראה…
בתקופה שפיקה ואומטיטי שיחקו יחד לפני הפציעה של הצרפתי היו פה שני בלמים טובים ממנו.

כמה זה ״אחרונות״?
לולא הפציעה החצופה של אומטיטי, לנגלה לא היה נכנס להרכב.
לפיקה דרוש יורש כבר שלוש שנים, ולנגלה לא אמור היה להיות האיש הזה. הוא ממילא לא בלם לצד ימין, וגם ככה לא מתקרב לקרסוליים של פיקה.

פיקה כבד ואיטי כי הוא מבוגר. אבל ״מה שפיקה נסע ברוורס לנגלה עוד לא נסע קדימה…״ וכנראה גם לא ייסע…

ושוב, אנחנו מסכימים על מצב הסגל הנוכחי ושבמצב הזה לנגלה הוא הטוב ביותר שיש לנו להציע :sob:. גם ידוע שאנחנו צועקים פה לקירות (כי רק הם שומעים אותנו) בלם בלם כבר כמה שנים טובות וזה לא קורה. פשוט, אני אומר שכבר צריך שני בלמים, ואחד לא ממש יספיק לנו.

אבל זו סתם אוננות של מי שרוצה לראות את בארסה כקבוצה החזקה ביותר באירופה. במצב הנוכחי, כש-4 הראשונות בסכנה מוחשית, אני אסתפק גם בבלם אחד, וגם אם קוראים לו אריק גארסייה (שכל הקרדיט שלו זה שהוא שחקן בית עם פוטנציאל עצום, אבל בתאכל׳ס הוא עדיין הבטחה ולא קראק).

אני אישית חושב שלנגלה טוב לא רק כבלם שלישי, אלא אפילו כבלם שני, ליד בלם מוביל מהיר וחכם. אבל אין לנו כאלה.
שימו אותו ליד פיקה בשיא הקריירה והם יכולים להיות צמד נהדר.
מה שכן, כמות הכרטיסים שלו מעצבנת, וכבר הגיע הזמן שילמד לא להחזיק בחולצות בתקופת ה VAR.

לנגלה איטי, לא מתקל מיוחד, ממוקם רע מאוד כשמגנים גבוה ולא חזק מדי. הדבר היחיד שיש לו זה משחק ראש טוב ומשחק רגל חביב. לא קרוב להיות ברמה של בלם פותח במועדון עם שאיפות אמיתיות.

לגבי פיקה, כמובן שהוא וראמוס לא זכו לאותו “יחס” בנבחרת, פיקה תמיד הרגיש מעין שעיר לעזאזל, אבל ההחלטה שלו לפרוש כדי להתרכז בברצלונה הייתה נכונה והייתי רוצה שגם סרחיו ראמוס יינהג כך. לא הייתי ממהר לחרוץ גורלות, הוא לא ייפרד ככה מהכדורגל, זה לא יכול לקרות פעמיים לקבוצה אחרי מה שהיה עם פויול שבאמת היה מקרה טראגי. לנגלה? ה-8:2 נגד באיירן שוב, לא מדד, אבל הוא תמיד היה אחרון, תמיד מישהו הקדים אותו. אני לא ראיתי שום דבר ממנו בסביליה, רכישתו הייתה מוטעית. ברור שהיה צריך להחליף את כל ההגנה אבל בהינתן העובדה שאין כסף ואת זה קומאן ידע, היה צריך לבחור, לדעתי לפחות, לחזק את מרכז ההגנה. אריק גארסיה שיש לו סיפור יפה וכו’ וכו’ - הוא לא הבלם היחיד בעולם. עצם זה שיש דיון שהוא קרוב ברמה לפיקה שהוא בדמדומי הקריירה זה רע מאוד. אגב, סתם הערה שלי: אומטיטי שחקן פציע אבל לטעמי הוא כבר לא רעב לכדורגל.